Jump to content

Recommended Posts

Kerim bin Abdullah, Mekke'de yaşamış ve MS 610 yılında hakkın rahmetine kavuşmuştur. Mahşer günü sorguya çekilirken Kerim Bin Abdullah sorulardan sıkılsa ve birden "Bize de kitap indirseydin ben de doğru yolu bulurdum" dese;

1) Allah ne cevap verebilir?

2) Vereceği cevaplar aşağıdaki ayetleri yalanmış olmaz mı?

3) Kerim Bin Abdullah hakkında nasıl hüküm verilecek?

Bu iki ayeti biraz derinlemesi düşündüğümüzde kitabı kimin yazdığını anlamak çok kolay hale geliyor.

Enam 156 - "Kitap, bizden önce iki topluluğa indirildi. Biz onu okuyup araştırmaktan gerçekten habersizdik."Demeyesiniz

Enam 157 - Yahut "Bize de kitap indirilseydi, biz onlardan daha çok doğru yolda olurduk" demeyesiniz diye (Kur'an'ı indirdik). İşte size de Rabbinizden açık bir delil, hidayet ve rahmet geldi. Kim, Allah'ın âyetlerini yalanlayıp onlardan yüz çevirenden daha zalimdir! Âyetlerimizden yüz çevirenleri, yüz çevirmelerinden ötürü azabın en kötüsüyle cezalandıracağız.

Sayın Katır

Siz bu kuran anlayışınızı nereden öğrendiniz merak ediyorum :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Islam dini gelmeden once herkez imansiz kafir olarak nitelenir Kuranda.

Islama gore iman Islami kabu etmek, Muhammedin Allah diye nitelenen tanrinin elcisi olduguna tum kalbiyle inanmak ve Kuran denen kitabinda Allah yada tanri sozu oldugunu bilmektir.

Bu devirde dahi Musluman olmayan herkez imansiz, kafir olarak adlandirilir ve Islam disinda butun dinlerin degistirildigi kabul edilir Muslumanlar tarafindan, buda Kurandan kaynaklaniyor

Sitelerde Paylaş

Ben Türkçe yazan vekiliyim..

Bütün gün burdayım.

11555 kere İslamı anlattım.

Sen peygamber misin yoksa ayeti inkar eden bir kafir misin?

İbrahim 4 - Biz her peygamberi, ancak kendi kavminin diliyle gönderdik ki, onlara (Allah’ın emirlerini) iyice açıklasın. Allah, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Sitelerde Paylaş

katır, kerimi abdulu cabbarı bırak sen,

ayetleri sen çökmüş maneviyatınla yorumlayamazssın,

okusanda anlamazssın,

önce kendini bir düzelt, git bir oksijen çek ciğerlerine,

doğaya çık,

şöyle bu forumdan biraz uzak dur,

tabiata bakınca ne zaman kendini görürsen , ozaman geri dön.

bazı durumların farkına vardığında ,

aklındaki soru işaretlerinde yavaş yavaş giderileceğine inanıyorum

şu deve sidiğindeki şifa meselesini özümleyip çözebildiysen bize de bir anlatsana..yukarıda dediklerinin hepsini yaptım ama ne bunu ne köleliği ne cariyeleri bafilemeyi ne 10 yaşındaki kızla gerdeğe girmenin ahlakını yıldızların dünyaya nasıl döküleceğini güneşin geceleri nerdeki balçığa battığını araplarda testislerin sırtta kaburga ile bel arasında olup olmadığını ve bunun gibi binlerce şeyi çözemedim..

tam bir moronluk geri zekalılık hatta ileri seviyede mallık!!!!!!!! olarak görmez isen biraz açıklasanda akıl gözünü açsanda bu saftirik biraz nasiplense

tarihinde doodslag tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

şu deve sidiğindeki şifa meselesini özümleyip çözebildiysen bize de bir anlatsana..yukarıda dediklerinin hepsini yaptım ama ne bunu ne köleliği ne cariyeleri bafilemeyi ne 10 yaşındaki kızla gerdeğe girmenin ahlakını yıldızların dünyaya nasıl döküleceğini güneşin geceleri nerdeki balçığa battığını araplarda testislerin sırtta kaburga ile bel arasında olup olmadığını ve bunun gibi binlerce şeyi çözemedim..

tam bir moronluk geri zekalılık hatta ileri seviyede mallık!!!!!!!! olarak görmez isen biraz açıklasanda akıl gözünü açsanda bu saftirik biraz nasiplense

yorumunuzun sadece deve sidiğindeki şifa yazısına kadarını okudum,

hemen cevap vereyim bir evrimcinin anlayacığı şekilde,

insan sidiği bile alternatif bir şifa oluyorsa,

deve sidiği neden olmasın.

Sitelerde Paylaş

yorumunuzun sadece deve sidiğindeki şifa yazısına kadarını okudum,

hemen cevap vereyim bir evrimcinin anlayacığı şekilde,

insan sidiği bile alternatif bir şifa oluyorsa,

deve sidiği neden olmasın.

60 70 80 90 100 yandan yandan...

klasik müslo kıvırmaları...

Sitelerde Paylaş

60 70 80 90 100 yandan yandan...

klasik müslo kıvırmaları...

sen askerlik yaptınmı,

dağda taşta günlerce dolandınmı, bu doğada gezerken ayağına pas lı bir metal çivi gibi bir maden saplandımı,

böyle bir durum da teknik destek ve yardım alacak hiçbirşey yoksa ne yapılır biliyormusun,

o ayağa işenir,

bunu biliyormusun

Sitelerde Paylaş

katır, kerimi abdulu cabbarı bırak sen,

ayetleri sen çökmüş maneviyatınla yorumlayamazssın,

okusanda anlamazssın,

önce kendini bir düzelt, git bir oksijen çek ciğerlerine,

doğaya çık,

şöyle bu forumdan biraz uzak dur,

tabiata bakınca ne zaman kendini görürsen , ozaman geri dön.

bazı durumların farkına vardığında ,

aklındaki soru işaretlerinde yavaş yavaş giderileceğine inanıyorum

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: analayamıcaksak Alah niye ayet gönderiyor birde yetmezmiş gibi 23 yılda gönderiyor o ahlde ende aytler hakında yorum yapa sende anlmasın öteki dünyda anlaycağız lütfen kurna dokunmayın kimse anlaymaz sakalı sapıklalar anlar 9 yaşında kiızla cinsel ilşkiye nasıl girilir pardon birde moho biliyor

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: analayamıcaksak Alah niye ayet gönderiyor birde yetmezmiş gibi 23 yılda gönderiyor o ahlde ende aytler hakında yorum yapa sende anlmasın öteki dünyda anlaycağız lütfen kurna dokunmayın kimse anlaymaz sakalı sapıklalar anlar 9 yaşında kiızla cinsel ilşkiye nasıl girilir pardon birde moho biliyor

allah sanamı soracak kaç yılda ayetleri göndereceğini,

senin beynin neden 1 günde evrimleşmedi, neden maymundan geldin , tilkiden gelmedin ,

neden balık karaya vurdu kara nedne balığa vurmadı ,

senin sorularına evrimce karşılığı mantıklı sorular.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...