Jump to content

Recommended Posts

senin kafanda ne kadar fosfor var? Nisa kelimesin kökü Süt/sütlü anlamına gelen "Nüswe" ile aynı kök harflerinden "NSW" den geliyor.

Nisa kelimesinin Süt -sütlü anlamına gelen bir KÖK harf lerden geldiğinde dolayı, Nisa sütlü/süt veren kadınlar demektir. Küçük kız Çocuklarına Nisa denmez. Çünkü onlar Süt içerler ama süt vermezler asukulate :D ay ne güldüm

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 375
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

senin kafanda ne kadar fosfor var? Nisa kelimesin kökü Süt/sütlü anlamına gelen "Nüswe" ile aynı kök harflerinden "NSW" den geliyor.

Nisa kelimesinin Süt -sütlü anlamına gelen bir KÖK harf lerden geldiğinde dolayı, Nisa sütlü/süt veren kadınlar demektir. Küçük kız Çocuklarına Nisa denmez. Çünkü onlar Süt içerler ama süt vermezler asukulate :D ay ne güldüm

madem bu kadar bariz birşey, bir çok kaynak olmalı dindarr. elinin altında internet, tonla sözlük ve etimoloji sözlüğü var. ispatla, ben de sana yeni birşey öğrenerek teşekkür edeyim.
Sitelerde Paylaş

Dindoş, sütçü müsün nesin yav? :D ; Bak bitane balık var, ismini de dindar koymuşlar.

http://www.gecmisgazete.com/haber/kuyrugunda-yazi-bulunan-garip-bir-balik-tutuldu-dindar-balik-

Ulan göğüsleri çıkmış durumu baz alınsaydı, bu sefer de yine işine geldiği gibi ; sütlü göğüslüler yetişkin olurdu derdin.

Ne entereasan birisin yav... topitop şekeri :D

Sitelerde Paylaş

madem bu kadar bariz birşey, bir çok kaynak olmalı dindarr. elinin altında internet, tonla sözlük ve etimoloji sözlüğü var. ispatla, ben de sana yeni birşey öğrenerek teşekkür edeyim.

Sayın malta eriği armutu kardeşim Nisa kelimesinin Arap luğatında Kamus lugatta Nüswe ile aynı Kökden (NSW) geldiği tartısılmaz bir hakikattir.

çıktım açık alınla :D yook çıktım indim havuz başına :D bir kız çıktı karşıma... sevda nedir bilmezdim o getirdi başıma. gelemm ben gidemem ben :Dasukulatebölkulate:D

Sitelerde Paylaş

Dindoş, sütçü müsün nesin yav? :D ; Bak bitane balık var, ismini de dindar koymuşlar.

http://www.gecmisgazete.com/haber/kuyrugunda-yazi-bulunan-garip-bir-balik-tutuldu-dindar-balik-

Ulan göğüsleri çıkmış durumu baz alınsaydı, bu sefer de yine işine geldiği gibi ; sütlü göğüslüler yetişkin olurdu derdin.

Ne entereasan birisin yav... topitop şekeri :D

İmporoş :D Nisa kelimesi arapçada Süt/süt veren (yani "bir içimlik süte: nüswe" denir) anlamına gelen KELİMEYLE AYNI KÖKDEN gelir yani ingilisce (En-Si Dabıl you) asukulate :D (NSW) okey

çıktığın açık alınla bir kız çıktı karşıma ay lov dis geym beybi dı baskıtbol :D asukulate:D

Sitelerde Paylaş

İmporoş :D Nisa kelimesi arapçada Süt/süt veren (yani "bir içimlik süte: nüswe" denir) anlamına gelen KELİMEYLE AYNI KÖKDEN gelir yani ingilisce (En-Si Dabıl you) asukulate :D (NSW) okey

çıktığın açık alınla bir kız çıktı karşıma ay lov dis geym beybi dı baskıtbol :D asukulate:D

Dindar haklıdır.

Örneğin Nisa 127de de süt veren yetimlerden bahsetmektedir.

fî yetâme : yetimler hakkında, konusunda

en nisâi : kadınlar

İslamda yetim, akil baliğ olmamış babasız çocuklara denir. Akil baliğ olduktan sonra yetimlik kalmaz. Adet görmemiş yetim kızları burada süt veren yetim kadınlar olarak anlatmaktadır allah(50cc). Çünkü adet görmeden de süt verebilen kızlar vardır elbette tarihin bir yerlerinde bir avuç da olsa. Allah işte onları diyor.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sayın malta eriği armutu kardeşim Nisa kelimesinin Arap luğatında Kamus lugatta Nüswe ile aynı Kökden (NSW) geldiği tartısılmaz bir hakikattir.

çıktım açık alınla :D yook çıktım indim havuz başına :D bir kız çıktı karşıma... sevda nedir bilmezdim o getirdi başıma. gelemm ben gidemem ben :Dasukulatebölkulate:D

sorgulamadan inanmak karakterimde yok. kanıt sunana kadar yalancısın.
Sitelerde Paylaş

Dindar haklıdır.

İslamda yetim, akil baliğ olmamış babasız çocuklara denir. Akil baliğ olduktan sonra yetimlik kalmaz. Adet görmemiş yetim kızları burada süt veren yetim kadınlar olarak anlatmaktadır allah(50cc). Çünkü adet görmeden de süt verebilen kızlar vardır elbette tarihin bir yerlerinde bir avuç da olsa. Allah işte onları diyor.

mesajınızı tam anlayamadım. dindarr'a da yazdığım gibi arapça bilmiyorum ama verdiği kaynaklarda söylediğini destekleyen bir bilgi yok. sizin bildiğiniz bir kaynak varsa koyun da, hem o kurtulsun, hem de biz yeni birşey öğrenelim.
Sitelerde Paylaş

mesajınızı tam anlayamadım. dindarr'a da yazdığım gibi arapça bilmiyorum ama verdiği kaynaklarda söylediğini destekleyen bir bilgi yok. sizin bildiğiniz bir kaynak varsa koyun da, hem o kurtulsun, hem de biz yeni birşey öğrenelim.

Dindarla dalga geçiyorum. Verdiği kaynaklarda süt konusu geçiyor; fakat kafasının almadığı kısım, kuranda çocuklara cinsiyet verilmediği. Yetim gibi durumlarda, yetimin dişiliğinden bahsedileceği zaman yetimin kadın olanı olarak bahsedildiği. Çünkü o kültürün bir ürünü olan kuran, kültürdü çocuklar nasıl ele alınmışsa, o şekilde aktarmış.

Sitelerde Paylaş

Dindarla dalga geçiyorum. Verdiği kaynaklarda süt konusu geçiyor; fakat kafasının almadığı kısım, kuranda çocuklara cinsiyet verilmediği. Yetim gibi durumlarda, yetimin dişiliğinden bahsedileceği zaman yetimin kadın olanı olarak bahsedildiği. Çünkü o kültürün bir ürünü olan kuran, kültürdü çocuklar nasıl ele alınmışsa, o şekilde aktarmış.

2 etimoloji linki verdi, ikisinde de sütle ilgili birşey yok. sadece linkini verdiği Kuran tefsirinde var.
Sitelerde Paylaş

Dindar haklıdır.

Sayın Akil eksik noksan bilgiyle konuştuğunuz zaman kafayı yiyorum yeminlen :D valla bak eşşek arısı kovalasın ki :p

arapçaca annesine kaybedene : aciyy, Hem annesini hemde babasını kaybedene ise: Latim denir

yetimin ise bambaşka manaları da vardır

ve hem Yetim: Küçüğüde Büyüğede denir. Çünkü babadan anadan yalnız kalma manası sürekli kalıcıdır.

Ve Arapcada Yetim kelimesi: Sadece "Anasız babasız olana denmez. "(öyle mana verilir) fakat. "Bir işini göremeyen kimseye de" Yetim denir.

Çünkü Arap lugatında YETİM "Yalnız olmak, Tek başına kalmak" demektir.

ve bu yalnız kalma manası düşüncesi üzerinden anasını babasını kaybedene yetim denmiştir.

Yani yetim kelimesinin geniş manasından sana ekmek çıkmaz

Çünkü yetim sadece anası babası olmayana değil Bir işini göremeyene kimseye de yetim denir.

Yetim kadınlar diyince kesinlikle Buluğa ermiş süt/sütlü olma zamanına gelmiş kadınlar demektir Nokta

Sitelerde Paylaş

2 etimoloji linki verdi, ikisinde de sütle ilgili birşey yok. sadece linkini verdiği Kuran tefsirinde var.

sayın malta eriği Karpuzu :D özür dilerim seninle dalga geçmiyorum sadece gülünsün (sende gülesin) diye söylüyorum

sayın Erik! Nüswe kelimesi NSW kökünden gelir. ve manası "Bir içimlik süt" demektir. Şimdi Nisa kelimesi süt veren sütlü anlamında olan bir KÖKDEN geldiğinde dolayı. Süt veren Sütlü olan Kadınları ifade eder. Kız Çocuklarını ifade etmez. Kız çocukları büyüyünce Nisa olurlar. okey kamon do (dı) piliz :D yes tiçır

Sitelerde Paylaş

Süt???

Nisa-23

12. ve ummehâtu-kum : ve anneleriniz
13. ellâtî : ki onlar
14. erdâ'ne-kum : sizi emzirdi
15. ve ehavâtu-kum : ve kız kardeşleriniz
16. min er radâati : süt kız kardeşlerinden
Muhammed-15
11. ve enhârun : ve nehirler
12. min lebenin : sütten
13. lem yetegayyer : kokuşmayan, bozulmayan
14. ta'mu-hu : onun tadı
15. ve enhârun : ve nehirler
Ahkaf-15
11. ve fisâlu-hu : ve onun sütten kesilmesi
12. selâsûne : otuz
13. şehren : ay
14. hattâ izâ
Nisa Suresi, (Arapça:سورة النساء; Sūrat An-Nisā' ) Kur'an'ın dördüncü suresidir ve 176 ayetten oluşur. Medine'de indirildiğine inanılmaktadır ve kadınlar anlamına gelir.
Ne sütü, atmis yine.
tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Vat ken ay du pilis ne diyorsun

Nisa 11 zekere ve ünsa

Nisa 11 de miras konusunda küçük çocukların büyüklerden aşağı olmadığını belirtmek için

Allah ilk önce ayette çocukları zikrediyor ve çocuklar içinde ilk önce zekere erkek çocuğu sonra ünsa kız çocuğunu zikrediyor

Kız çocuklarına Allah nisa değil ünsa diyor saygılarımı teveccüh ederim iyi günler bilip bilmeden konuşmayın yok efendim kuranda "çocukların cinsiyeti verilmezmiş" hadi be oradan hadi be orada be

Dipnot: pc de değilim zor yazdım bys

Sitelerde Paylaş

Bakara-233

1. ve el vâlidâtu : ve anneler
2. yurdı'ne : süt emzirirler
3. evlâde-hunne : kendi evlâtlarını
4. havleyni : iki sene
5. kâmileyni : tamamen, tam olarak iki
6. li men : kimse için
7. erâde : istedi
8. en yutimme : tamamlamak
9. er radâate : süt emzirme
10. ve alâ : ve üzerine
11. el mevlûdi lehu : onun için doğurulmuş olan (baba)
...
28. in erâdâ : eğer ikisi isterlerse
29. fısâlen an : sütten kesme
30. terâdın : rıza alınarak, razı olarak
...
Sitelerde Paylaş

Süt???

Nisa-23

12. ve ummehâtu-kum : ve anneleriniz

13. ellâtî : ki onlar

14. erdâ'ne-kum : sizi emzirdi

15. ve ehavâtu-kum : ve kız kardeşleriniz

16. min er radâati : süt kız kardeşlerinden

Muhammed-15

11. ve enhârun : ve nehirler

12. min lebenin : sütten

13. lem yetegayyer : kokuşmayan, bozulmayan

14. ta'mu-hu : onun tadı

15. ve enhârun : ve nehirler

Ahkaf-15

11. ve fisâlu-hu : ve onun sütten kesilmesi

12. selâsûne : otuz

13. şehren : ay

14. hattâ izâ

Nisa Suresi, (Arapça:سورة النساء; Sūrat An-Nisā' ) Kur'an'ın dördüncü suresidir ve 176 ayetten oluşur. Medine'de indirildiğine inanılmaktadır ve kadınlar anlamına gelir.

Ne sütü, atmis yine.

Nisa (niswa) kelimesinin kökü NSW

Nüsve kelimesinin kökü NSW

Nüsve : bir içimlik süt demek

Nisa kelimesi "bir içimlik süt" yani süt veren sütlü anlamında olan NÜSWE kelimesi ile aynı kökten geliyor

Onun için Nisa tanımına süt verme durumu söz konusu olmayan küçük çocuklar girmez. Eğer senin kafan çalışıyorsa söylediklerimi vallahyi anlamışsındır

Yok çalışmıyorsa ben boşa konuşuyor boşluğu hitap ediyorum demektir o zaman deliyim

Inşallah kafan çalışıyordur amin beni kurtar :dasdghff

Sitelerde Paylaş

Vat ken ay du pilis ne diyorsun

Nisa 11 zekere ve ünsa

Nisa 11 de miras konusunda küçük çocukların büyüklerden aşağı olmadığını belirtmek için

Allah ilk önce ayette çocukları zikrediyor ve çocuklar içinde ilk önce zekere erkek çocuğu sonra ünsa kız çocuğunu zikrediyor

Kız çocuklarına Allah nisa değil ünsa diyor saygılarımı teveccüh ederim iyi günler bilip bilmeden konuşmayın yok efendim kuranda "çocukların cinsiyeti verilmezmiş" hadi be oradan hadi be orada be

Dipnot: pc de değilim zor yazdım bys

Karar verin deli dindar. küçük kızlara da ünsa diyor, yani henüz memesinden süt gelmeyen kızlara süt veren mi diyor kuranınız? :D Kendi kendinizi mat ediyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

sayın malta eriği Karpuzu :D özür dilerim seninle dalga geçmiyorum sadece gülünsün (sende gülesin) diye söylüyorum

sayın Erik! Nüswe kelimesi NSW kökünden gelir. ve manası "Bir içimlik süt" demektir. Şimdi Nisa kelimesi süt veren sütlü anlamında olan bir KÖKDEN geldiğinde dolayı. Süt veren Sütlü olan Kadınları ifade eder. Kız Çocuklarını ifade etmez. Kız çocukları büyüyünce Nisa olurlar. okey kamon do (dı) piliz :D yes tiçır

keferenin meşhur bir sözü var internette "pics or didnt happen"

kanıtlayana kadar yalancısın dindoş

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...