Jump to content

Çıkar için inanılan tanrı...

Recommended Posts

Geçen bir kanalda...gazalinin anlatımıypa alinin söylediği bir söz...söylendi....allah yoksa ben bisi kaybetmem varsa siz çok şey kaybedersiniz....ve bu da argümanlari kalmayan müslümanlarin çıkar için inanabilirsin kendi çıkarın için inanmıyorsan bile öyle davran demesi gibi bisi olduğunu....ve bunu stüdyodaki hocalarunda tastikledigini gördüm....ortada bir gerçek var tanrıya çıkar için inanılıyor...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Mustafa islam yeni birsey mi getirdi bir baksana oruc hac namaz bunlar yeni seylermi?

Allahin istedigi duzen nedir?

tarihinde RedDragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mustafa islam yeni birsey mi getirdi bir baksana oruc hac namaz bunlar yeni seylermi?

Allahin istedigi duzen nedir?

İslama göre Allahın istediği düzen:

Dünyanın her tarafı teokratik(şeriat)sistemiyle yönetilmesi,herkesin müslüman olması,zina edenin taşlanması,bir erkeğin bir yakına yaklaşmasını toplumca ayıp görülmesi vs vs.

Sitelerde Paylaş

Bunun sebebi sevilmeyi istemek ve kabul görmeyi beklemek.

Yani dışa dönük yaşamak.

Mahalle baskısında olan ve bunu çok önemseyen birinin tavırları.

İçsel dünyasında çatışan buna rağmen tüm hisleri bastırıp yaratıcısının istediği gibi biri olup ona hoş görünmeyi isteyen insan şekli.

Varsa ben ona inanayım da ne olursa olsun mantığı dinlerde anlatılan Tanrı'nın saçma sapan tavırlarına rağmen insanın buna inanması, olası bir Tanrı'ya hakarettir.

Bazen inanan insan şüpheye düşer ben Allah'tan dahamı zekiyim acaba? Yok yok der bunlar o zamanın söylemleri diyerek Kuran'a inanmaya devam eder.

Oysa gerçekten de insan Kuran'da ki Allah'tan kat kat vicdanlı ve zekidir.

Sitelerde Paylaş

tanrı kendine inananları cehenneme atsaydı o zaman ona inanmak daha mı anlamlı olurdu...

İnsan ne için inanırsa tanrıya bu makbul olur...

İnsan kendini zarardan kurtarmak yararlı olana ulaşmak üzere evrimleşmiş...

tanrıya inanmak en sonunda insanı zarardan kurtarıp yararlı olana ulaştırıyorsa ...

Ne yapsın insan çıkarını gözetmesin mi...

Kendini ateşe atmanın neresinde erdem...

Sitelerde Paylaş

Böyle saçma sapan argümanlara saplanan müslümler zaten ahlak, dürüstlük, doğruluk ve tüm diğer insanlık erdemlerini kaybedip birer ahlaksızlık makinesine dönüşüyorlar. Bunların ürettiği daha böyle çok sapık argüman var. Darül harp argümanıyla bunlar kendilerine her türlü ahlaksızlığı dolandırıcılığı hırsızlığı cinayeti helal görürler. Bunlar kadar ahlaksız kimse yoktur.

Bu ortaya attıkları abuk sabuk saçma sapan argümanın ne kadar geçersiz olduğu gün gibi ortada ama ben bir örnekle açıklayayım:

Canını ortaya koyarak evine ekmek parası götürebilmek için madende çalışan işçilerin maaşlarının konduğu bir çantayı bir şekilde ele geçirdiniz diyelim. Bu çanta yerine ulaşsa işçilere dağıtılacak ve işçiler evlerine ekmek götüreceklerdi. Fakat çanta elinizde. Düşünüyorsunuz. "Lan bu paralar bu işçilere dağıtılsa, anca birer ekmek yer, birer bardak çay içer, bir sigara tüttürürüler. Bunlar zaten üç ay dört ay maaşlarını alamadan durabiliyorlar. Bir ay daha durabilirler. Ben ise bu kadar parayla altıma bir araba çeker, gider beş yıldızlı bir otelde bey gibi yaşarım! Bir kaç işçi bir ay bir ekmek yeyip bir bardak çay bir sigara içeceğine, ben bir ay kral gibi yaşayayım!"

Eğer o sakat ve aptalca mantık doğruysa, bu da bal gibi doğru!

Dünyada bunlar kadar aptal ve ahlaksız olabilen kimse bilmiyorum ben. Bunların sömürenleri ahlaksız, sömürülenleri aptal... Ahlaksızlarla aptallar, birbirini bâdeler... Bunların olayı bu...

Sitelerde Paylaş

Sen benimle başa çıkacak ne bilgi, ne akıl kapasitesinde olmadığın için benimle tartışmaya girmekten sürekli kaçıyorsun. Yine kaçacağından ve uyuyor gibi yapacağından adım kadar emin olmamla birlikte, seni uyarmak bir insanlık görevi olduğu için cevap vermekten ödün kopacağı halde sana bir kez daha sesleneceğim. Ki, senin gibi saplanıp kalmış çıkamayan başkaları belki dogma bataklığından çıkabilir diye. Sen önemli değilsin. Senin gibi dogma bataklığının pis kokusu burnuna gelmiş, ama o bataklıktan çıkmaktan korkanlar var. Hem de çok fazla sayıda. Onların hepsine ulaşmak ve uyarmak olanaksız. Olsa bile hepsinin korkusunu yenip o pis bataklıktan çıkmaları olanaksız. Ama kıyıya vuran denizyıldızlarının bir kaçını denize geri atmak gibi uyarmak bizim insanlık görevimiz.

Sen şu yukardaki cümlenin ne kadar saçma sapan olduğunu görebilmekten acizsin. Çünkü kuran denen arap uydurması, bu ilkel, vahşi, insanlık ve ahlak dışı cehennem tehditleriyle dolup taşıyor. Bunları da allah adlı uyduruk arap tanrısının söylediği iddia ediliyor. Sen ise daha bir kere bu kuran denen uyduruk şeyi vahşi ilkel arap yağmacıları yazmıştır deme cesaretini hiç gösteremedin! İçinde yazanları kabul etmiyorsun, ama bu kitap denen şeyi de reddetmeye yanaşmıyorsun?

Sizin gibilere acımaktan bıktım. Size zerre kadar acımıyorum. O pis dogma bataklığında boğulun gidin. Hiç umrumda değilsiniz. Ama doğruyu sölemeden duramıyorum. Dokuz köyden kovulup onuncu köyde yine doğruyu söylemek benim insan olmamın gereği... Başka türlü ben kendimi insan olarak hissedemem.

Sitelerde Paylaş

bir problem bir cvb...aliye göre tanrı yoksa o bisi kaybetmiyor ama varsa biz çok şey kaybediyorsak.....inanmak için önce hangi tanrı ve dinden başlayalım yada garanti olması için hepsine birmi inansak dua etsek yalvarsak...ama bazı tanrılar kıskanç ....bu durumda inandığımız diğer dinler yalan kıskanç tanrilardan birininki doğruysa....gene cehennemligiz....niye her türlü yaniyoruz ....

Sitelerde Paylaş

Bu geriler hiç düşünmez ki, "biz bir kumar oynayacağız diye insanların kafalarına dogma mı egemen olsun, allah diye sömürü gemi azıya mı alsın, insanlar din din din din diye kafadan beyinden olup geri, aptal yığınlara mı dönüşsünler?"

Bunu düşünecek akılları olsa bile bunun yanlış olduğunu düşüecek ahlaka sahip değiller. Bunlar ahlaksız, bencil, kindar, zalim kişiler. Kendileri sonsuz zevk sürerken kendileri gibi düşünmeyenelerin sonsuz işkenceler çekeceğine inanan kişiler ahlaksızın önde gideninden başka kimse değildirler.

O yüzden islamda reform olanaksızdır. Kuran'dan cennet cehennem ayetlerini çıkaramadıktan, bu ahlaksızlığın önünü kesemedikten sonra ne reformu? O tren çoktan kaçtı. Tek yol, bu ilkel vahşi dinin yok olması.

Sitelerde Paylaş

Bu geriler hiç düşünmez ki, "biz bir kumar oynayacağız diye insanların kafalarına dogma mı egemen olsun, allah diye sömürü gemi azıya mı alsın, insanlar din din din din diye kafadan beyinden olup geri, aptal yığınlara mı dönüşsünler?"

Bunu düşünecek akılları olsa bile bunun yanlış olduğunu düşüecek ahlaka sahip değiller. Bunlar ahlaksız, bencil, kindar, zalim kişiler. Kendileri sonsuz zevk sürerken kendileri gibi düşünmeyenelerin sonsuz işkenceler çekeceğine inanan kişiler ahlaksızın önde gideninden başka kimse değildirler.

O yüzden islamda reform olanaksızdır. Kuran'dan cennet cehennem ayetlerini çıkaramadıktan, bu ahlaksızlığın önünü kesemedikten sonra ne reformu? O tren çoktan kaçtı. Tek yol, bu ilkel vahşi dinin yok olması.

Sonuna kadar katiliyorum
Sitelerde Paylaş

Türkiye´de cogu kisi, kendi din Reformunu olusturur kafasinda, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olurlar, kendi düsüncelerini dogru zannederler. Ben cocuklara aciyorum, kücüklükten beyinlerine cehennemde yanma korkusunu yerlestiriyorlar, bu düsünce onlari ömür boyu takip ediyor. Bunun sonucunda cogu insan psikolojik olarak bozuluyor.

Sitelerde Paylaş

tanrı kendine inananları cehenneme atsaydı o zaman ona inanmak daha mı anlamlı olurdu...

İnsan kendini zarardan kurtarmak yararlı olana ulaşmak üzere evrimleşmiş...

tanrıya inanmak en sonunda insanı zarardan kurtarıp yararlı olana ulaştırıyorsa ...

Ne yapsın insan çıkarını gözetmesin mi...

Kendini ateşe atmanın neresinde erdem...

tanrının yapacaklara sana anlamlı gelmek zorunda mı ?

tanrı senin yaptıklarında ilgilenmek zorunda mı ?

tanrı erdemli olmak zorunda mı ?

uyduruklar üzerine düşünce inşa ediyor ve ona tapıyorsun. sana dayatılan tanrı kelimesini bir yerlere sığdırmaya çalışıyorsun anlıyorum da elinde hiç bir şey yokken saçmalamaktan başka ne yapabilirsin. bu kelimeden vazgeçmeyi dene bir de , diğer tüm aptalca kelimeleri düşünmediğin gibi bunu da onların yanına gönder. umarım korku ve takıntından sıyrılır sağlıklı düşünmeye başlarsın.

Sitelerde Paylaş

Basit yaşadığım bi diyaloğu aktarmak isterim....

+Allah var evladım....

-Ee kanıtla.....

+Etrafına bak sence bukadar mükemmel şey rastgwle olurmu....

-(İçimden geçen gerçek bilimsel şeyleri söylemedim sadece duymak istediğini verdim..)

Peki allaha neden inanayim......ya başka tanrı yaptıysa

+İnanmazsan yananarsin cehennemde....hem alllahtan başka ilah yoktur...

-bu allaha inanmak için yeterli bi sebep midir? Yani çıkar içinmi inanmaliyim...

+çıkar değil senin iyiliğin için....

-peki ben inanmasam ama öyle davranirsam bu islama ters....bu durumda yalan yapmış olurum....

+olsun sen genede yap ilerde inanirsin....

.....

+yok vaz geçtim sen İnanmazsin bukadar okuma iyi değil bak dinden çıkarır insani...

Sitelerde Paylaş
cogu insan psikolojik olarak bozuluyor.

Tüm dünyada psikolojik bozuklukların kaynağı büyük ölçüde dinlerdir. Kökenine indiğinizde dini bulursunuz. Dar yerde sıkışma (klostrofobi) mezarda dirileceğiz inancından kaynaklanır. Açık alanlardan korkma, allahın gökten yıldırım indireceği korkusundan kaynaklanır. Örümcek, böcek, yılan korkuları yine mezarda dirilme korkusuna bağlıdır. Kediden korkma, kedinin cin şeytan olduğu inancından kaynaklanır.

Psikopati, cinayet eğilimi, aile içi şiddet ve cinayetlerin allah inancıyla inanılmaz derecede direkt alakası vardır. İnsanlar allaha şiddetle inanıp, sonra allahtan beklentileri yerine gelmeyince kafayı bozuyorlar. Allahtan erkek evlat istiyor, kızı olunca dengeyi bozuyor. Olumsuz giden her şeyi allahtan bilmek, bu insanların dengesini bozuyor ve allah niye bana iyilik yapmadı, ben allaha ne yaptım diye psikolojik bunalıma giriyorlar.

Hatta anne babasını öldürme eğilimine kadar gidiyor iş. Adam öyle akli dengeyi bozuyor ki, allah bana iyi şeyler vermedi, ben de onu en çok kızdıracak cinayeti işleyeyim de görsün diye allahtan intika almak için babasını anasını öldürüyor. Aklı sıra bu allahı en kızdıracak cinayet ve allahı cezalandırıyor. Niye? bana iyi şeyler vermedi allah! İstese allahın hazinesi bol, verirdi!!!

Din en büyük manyaklıktır... Dünyada bundan manyakça bir icat daha yapılamadı.

Sitelerde Paylaş

Tüm dünyada psikolojik bozuklukların kaynağı büyük ölçüde dinlerdir. Kökenine indiğinizde dini bulursunuz. Dar yerde sıkışma (klostrofobi) mezarda dirileceğiz inancından kaynaklanır. Açık alanlardan korkma, allahın gökten yıldırım indireceği korkusundan kaynaklanır. Örümcek, böcek, yılan korkuları yine mezarda dirilme korkusuna bağlıdır. Kediden korkma, kedinin cin şeytan olduğu inancından kaynaklanır.

Psikopati, cinayet eğilimi, aile içi şiddet ve cinayetlerin allah inancıyla inanılmaz derecede direkt alakası vardır. İnsanlar allaha şiddetle inanıp, sonra allahtan beklentileri yerine gelmeyince kafayı bozuyorlar. Allahtan erkek evlat istiyor, kızı olunca dengeyi bozuyor. Olumsuz giden her şeyi allahtan bilmek, bu insanların dengesini bozuyor ve allah niye bana iyilik yapmadı, ben allaha ne yaptım diye psikolojik bunalıma giriyorlar.

Hatta anne babasını öldürme eğilimine kadar gidiyor iş. Adam öyle akli dengeyi bozuyor ki, allah bana iyi şeyler vermedi, ben de onu en çok kızdıracak cinayeti işleyeyim de görsün diye allahtan intika almak için babasını anasını öldürüyor. Aklı sıra bu allahı en kızdıracak cinayet ve allahı cezalandırıyor. Niye? bana iyi şeyler vermedi allah! İstese allahın hazinesi bol, verirdi!!!

Din en büyük manyaklıktır... Dünyada bundan manyakça bir icat daha yapılamadı.

Aynen katiliyorum, dine inanan kendi kendine soruyor "ben ne günah isledimde bana bu cezayi veriyorsun, veya istedigimi niye vermiyorsun" diye. Mesela gecen günlerde arkadasim telefonunu yere düsürdü ve ekran catladi, sonra kendisi "demekki Allah böyle istedi diyor", su akil ve mantiga bakarmisin inanilicak gibi degil. Ya kardesim allah niye senin telefonunu kirmak istesin. Bunlar belirli bi yaratici sifatina inaniyorlar......yani ölünce tanri diye biri karsilarina cikacak ve hesap soracak. Aslinda bi düsünseler su evrenin nekadar karmasik oldugunu ve bu karmasigi yaratanin , nekadar daha cok karmasik oldugunu....ama düsünemezler. Bu karmasikligin tanrisinin isi yokta "sen niye namaz kilmadin , niye oruc tutmadin" vesaire diye hesap soracak. Simdi gülermisin...aglarmisin
Sitelerde Paylaş

tanrının yapacaklara sana anlamlı gelmek zorunda mı ?

tanrı senin yaptıklarında ilgilenmek zorunda mı ?

tanrı erdemli olmak zorunda mı ?

uyduruklar üzerine düşünce inşa ediyor ve ona tapıyorsun. sana dayatılan tanrı kelimesini bir yerlere sığdırmaya çalışıyorsun anlıyorum da elinde hiç bir şey yokken saçmalamaktan başka ne yapabilirsin. bu kelimeden vazgeçmeyi dene bir de , diğer tüm aptalca kelimeleri düşünmediğin gibi bunu da onların yanına gönder. umarım korku ve takıntından sıyrılır sağlıklı düşünmeye başlarsın.

tanrının yapacakları bana anlamlı gelmek zorun da mı...

değil...

ama ben yine de bir anlamı olabilir diye araştırabilirim...

tanrı benim yaptıklarımla ilgilenmek zorunda mı...

zorunda değil ama ilgilense iyi olur...

eğer ilgilenmeyecekse boşuna uğraşmayalım...

tanrı erdemli olmak zorunda mı...

e bana göre zorunda...

erdemli olmayan bir tanrıyla hiç işim olmaz...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...