Jump to content

Ateizm hastalığı

Recommended Posts

Beyin kas gibidir. Arastirma yapmazsan, sorgulamazsan, kitap okumazsan yani kisaca calistirmayip etraftan duydugun ogrendigin ile yasamaya calisirsan gelismez hatta geriler ve farkinda bile olmadan artik sen bir gerizekali olmussundur!

Sitelerde Paylaş

Klipte ateist olmuş gibi davranak ateizm ile dalga geçen, küçümseyen, hakaret eden sünepe tipli adam Allah'a şu soruyu soruyor: Allah'ım beni neden ateist yaptın?

Allah'ım beni neden ateist yaptın demek, Allah'ın kararını sorgulamak ve isyan etmek değilde nedir?
Allah dilediğini sıptırır diye ayet var, bakın Allah diliyor ve saptırıyor o halde sapıtanın ne suçu var?
Allah seni ibnede yapabilir, bir götede dönüştürebilir sen dinin ve inancın gereği olarak hep şükretmek zorundasın!
Allah seni ateist yaptıysa şükretmelisin, din bunu gerektirir boyun eğmeyi ve kabul etmeyi gerektirir zaten boyun eğmez, kabul etmez, işte böyle Allah'ın yaptığını sorgularsan dinden çıkarsın ve cehennemin dibine girersin bre deyyus!

Allah varsa Ateisti ateist yapan Allah'tır. Bu konuda ayet var; Allah, ben dilediğimi sapıtırım diyor. Karşı gelen, isyan eden, ateiste kızan ise Allah'ın kararlarına karşı gelmiş, kendiside dinden çıkmış, cehennemlik deyyustan başkası değildir. İlgili ayet ortada, kıvırmanın bir anlamı yok!

İbrahim 4. ayet: 4. (Allah'ın emirlerini) onlara iyice açıklasın diye her peygamberi yalnız kendi kavminin diliyle gönderdik. Artık Allah dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. Çünkü O, güç ve hikmet sahibidir.

Enam 125. Ayet: Allah kimi doğru yola iletmek isterse onun kalbini İslâm'a açar; kimi de saptırmak isterse göğe çıkıyormuş gibi kalbini iyice daraltır. Allah inanmayanların üstüne işte böyle murdarlık verir.

Enam 125. ayette anlıyoruzki Allah istediğini doğru yola iletiyor ancak istediğinide saptırıyor. Birisini Allah saptırırsa sapıtanın ne suçu var?
Sen istediğini saptır, ondan sonrada cehenneme gönder ve orada sonsuz olarak ateşe at, yak!
Ben görmedim, Allah; zengini, üst tabakayı, hırsızı, katili, zalimi cezalandırsın ama hepimiz görüyoruz, Tanrı hep mazlumu ve garibanı açlıkla keza acılarla cezalandırıyor.
Örnek veriyorum Recep Tayyip Erdoğan'ın çocuklarının PKK ile çatışarak şehit düşmesi mümkün mü?
Hayır.
Diğer kodamanların çocuklarının şehit düştüğünü duydunuz mu?
Peki, yine bu yüksek tabakanın çocuklarının fabrikalarda sabah 8 akşam 4-5 tabiri caizse sırtlarında taş taşıdığını duydunuz mu?

Efendim Allah öbür tarafta garibana cennet verecekmiş. Allah garibana cennet verecekse Cübbeli Ahmet hoca servetini bana versin, ben ona dua edeyim zaten kendiside gariban olacağı için cenneti garantilemiş olsun. Ama yapmayacağını hepimiz biliyoruz ve eminiz. O halde kendimi cennet ile kandırmanın bir anlamı yok!

Enerji bakanı Taner Yıldız diyor, bende şehit olmak istiyorum.
Seni tutan mı var, buyur git köy korucusu ol, PKK ile çatış ve şehit ol, şehitler için cennet garantiymiş, hadi git şehit ol!
Sonra çıkıp yok efendim ben öyle demek istemedim de, yani şöyle demek istedim de....
Bu bir inanç meselesi, inancın varsa gider şehit olursun, cennet makamını bakanlık makamına tercih edersin.
Ama yapmadı. Yapmazda. Asla yapmaz. Yapmak isterse olanağı var yapar.

Hey ki hey!

tarihinde yasarnuriaydin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Üstâdım, korkarım, videoyu, çok da yanlış anlamışsınız.

Konunun aslı, tam da tersinedir. Konu, ateistler tarafından, mizâhî ve lirik dilde yapılan eleştiridir.

Ateizmi, çok kötü bir şeymiş gibi gören teistlere, bunun, böyle olmadığı aktarılıyor.

Yâni, teistlerle, dalga geçiliyor.

Sitelerde Paylaş

Yalan değil, klibin ilk bir dakika civarında olan kısmını seyir ettim ve klasik cemaat videolarından zannettim, seyir etmekten bıktığım şeyler olduğu için bunuda seyir etmek istemedim.

Diğer bakımdan konu hakkında şüpheleri olanlara güzel bir açıklama yapmış gibi oldum :))

* Video da renk - contrast bozukluğu hayli fazla sonra niye söylemediniz demeyin!
* Video da işlenen loş konu yerine, dindar bir kişinin neden ateist olduğu senaryosu ciddiyetle işlenseymiş çok daha iyi olurmuş.
* Video çok uzun, insanlar sıkıcı bir videoyu film gibi seyir etmek istemiyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...