Jump to content

ABD Türkiye’den gelen vize başvurularını askıya aldı

Recommended Posts

Kürtlerle ulus devletin dildeki tekleştiriciliği nedeniyle iletişime geçip,anlaşabilen sonra da benim kürt kardeşlerimi Atatürkçüler asimile ettiler diye ağlayıp,zırlayan dinciler görüyorum sürekli.Bu algı yolları tıkanmış,sığ ve yüzeysel araplaşmış dinciler Osmanlı döneminde atalarının kürtlerle,araplarla iletişime geçip,anlaşabildiğini sanıyorlar.Osmanlıyı yıkıp,bizim birliğimizi ve dirliğimizi bozdular,aramızı açtılar gibisinden malca bir düşünceleri var.Ula sen bugün Türkiye sınırları içinde yaşayan bir kürtle anlaşıp,iletişime geçebiliyorsan bunun nedeni ulus devlet.Bir ulus devlet kuruyorsan da dil birliğini sağlaman gerekir.Sağlayacaksın ki ülke sınırları içinde yaşayanlar eğitim ve kamu hizmeti alabilsin,iletişime geçip,anlaşabilsin,çalışabilsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 158
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

5 saat önce, yeniçeri53 yazdı:

ww.gercekgundem.com/akp-doneminde-17-ada-yunanistana-gecti-233960h.htm

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201612051026139029-yunanistan-ege-isgal/

AB ye girebilmek uğruna yapılmış.AB yede giremedik.Ama bu halk için maalesef bunlar Mööööhim değil.Mööööhim olan Möööslümanlık ,Siyasal İslam.Ben kabahati AKP de ve RTE de görmüyorum Halkda görüyorum!

Teşekkürümü geri alacağım galiba. Bu verdiğin linkte Aydın'ın açıklarındaki Marathi adasından söz ediliyor. 

Bu adaya Google Earth'den bakıyorum ve görüyorum ki ada Aydın'ın açıklarında ama epey açıklarında. O kadar açık ki Ege denizinin neredeyse tam ortasında! :)

Sitelerde Paylaş

Ne yapalım biliyor musunuz.Türkçeyi yasaklayalım.Resmi ve ana dili de Arapçaya çevirelim.Eğitimi,kamu hizmetini Arapça yapalım.Nasıl olsa dincilerin tüm değerleri Araplarla bağlantılı,arabın mekkesini kentlerin anası,onun içinde yer alan kabeyi kutsal olarak görüyorlar.Yaşadıkları yeri Arabistana çevirmek istiyorlar.Dili de Arapça yapalım.Bu da hoşlarına gider.Böylece özbenliği,dili korumaktan dolayı ortaya çıkan çatışmalar da ortadan kalkar.Hepiniz Arap olur,birlik ve dirlik içinde mutlu mutlu yaşarsınız.Gerçi Ali ile Ayşe de Araptı.Dilleri,kültürleri,dinleri aynıydı,buna karşın orduları karşı karşıya gelip savaştı ve 10.000 üzerinde müslüman öldü bu savaşta.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Huuu yazdı:

Teşekkürümü geri alacağım galiba. Bu verdiğin linkte Aydın'ın açıklarındaki Marathi adasından söz ediliyor. 

Bu adaya Google Earth'den bakıyorum ve görüyorum ki ada Aydın'ın açıklarında ama epey açıklarında. O kadar açık ki Ege denizinin neredeyse tam ortasında! :)

https://www.timeturk.com/biri-bizim-digeri-yunan-in-iki-tane-marathi-adasi-var/haber-392375

:)

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, zenzaraggi yazdı:

Benim anlamadığım nokta da şudur. 2004 yılında işgal edildiğinden falan bahsediyor ama nedense gündeme son 1 senedir getiriyor muhalefet.  2004 yılında Tsk, Akp'yi dinler miydi orası da meçhul. 

Doğru iz üzerindesin. :) 

Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, Huuu said:

Diğer adalarda Türkiyenin 6 millik kıta sahanlığına giriyor. İt Dalaşlarıda Yunanistanla hep bu yüzden çıkardı.Ama bunları vermekle artık dalaş falan yapılmıyor

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, yeniçeri53 yazdı:

Diğer adalarda Türkiyenin 6 millik kıta sahanlığına giriyor. İt Dalaşlarıda Yunanistanla hep bu yüzden çıkardı.Ama bunları vermekle artık dalaş falan yapılmıyor

Tamam, ona bir şey demiyorum ama bu verdiğin linkteki ada yanlış. İki tane o isimli ada varmış, bu haberi çıkaranlar adaları karıştırmış. Bize ait olan Kaş açıklarındaki adaymış ve adı zaten değişip türkçe isim almış.

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, Buzul said:

Ne yapalım biliyor musunuz.Türkçeyi yasaklayalım.Resmi ve ana dili de Arapçaya çevirelim.Eğitimi,kamu hizmetini Arapça yapalım.Nasıl olsa dincilerin tüm değerleri Araplarla bağlantılı,arabın mekkesini kentlerin anası,onun içinde yer alan kabeyi kutsal olarak görüyorlar.Yaşadıkları yeri Arabistana çevirmek istiyorlar.Dili de Arapça yapalım.Bu da hoşlarına gider.Böylece özbenliği,dili korumaktan dolayı ortaya çıkan çatışmalar da ortadan kalkar.Hepiniz Arap olur,birlik ve dirlik içinde mutlu mutlu yaşarsınız.Gerçi Ali ile Ayşe de Araptı.Dilleri,kültürleri,dinleri aynıydı,buna karşın orduları karşı karşıya gelip savaştı ve 10.000 üzerinde müslüman öldü bu savaşta.

Öğrenemezlerki:)))İstanbul şivesi yerine Halis Kayseri şivesi daha uygun olur.Hani İtilmişle Kakulmuş vardı ya TV de bir zamanlar

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Huuu said:

Tamam, ona bir şey demiyorum ama bu verdiğin linkteki ada yanlış. İki tane o isimli ada varmış, bu haberi çıkaranlar adaları karıştırmış. Bize ait olan Kaş açıklarındaki adaymış ve adı zaten değişip türkçe isim almış.

Orası dahi bize ait ama bunca yıldır Hakimiyet kurulmamış.Bütün meselede bu.Şayet bu adalara insanlarımızı yerleştirmiş olabilseydik zor işgal ederlerdi.Birde orada Jandarma yada Polis karakolu kurabilseydik ama yapılmamış .Bu adalar en az Büyükada büyüklüğünde

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, yeniçeri53 yazdı:

Orası dahi bize ait ama bunca yıldır Hakimiyet kurulmamış.Bütün meselede bu.Şayet bu adalara insanlarımızı yerleştirmiş olabilseydik zor işgal ederlerdi.Birde orada Jandarma yada Polis karakolu kurabilseydik ama yapılmamış .Bu adalar en az Büyükada büyüklüğünde

Hayır, ben bakıyorum Google Earth'den. Kayalık bir şey işte Kaş açıklarındaki ada. Bize ait olan yani. Gürmenli adası. Bir şey kurulabilecek gibi değil. Oraya tesis kurmak mantıksızlık olur.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, yeniçeri53 yazdı:

1 mil yaklaşık 1,600 km'dir. Peki 6 mil ne yapıyor. Kabaca, 9,600 km...

Peki Yunanlılarda olan Sisan adası kaç kaç km uzakta olması geriyor.  Neden bu kadar yakın adanın veya adaların Yunanlılara verildiğini sorgulamıyorsun da,  2004 yılında Akp yeni kurulmuşken, Tsk'da Kemalist zümre egemenken, muhalefet ayakta uyuyorken sözüm ona verilen kayalıkları sorgulamak da ayrı bir tuhaflık olsa gerekir...

Sitelerde Paylaş

Lozan 15. Madde ne diyor ey forum ahalisi....

MADDE 15

Türkiye, aşağıda sayılan adalar üzerindeki bütün haklarından ve sıfatlarından İtalya yararına vazgeçer: Bugünkü durumda İtalya'nin işgali altında bulunan Stampalia (Astropolia), Rodos (Rhodes, Rhodos), Kalki (Calki, Khalki), Skarpanto (Scarpanto), Kazos (Casos, Casso), Piskopis (Piscopis, Tilos), Miziroz (Misiros, Nisyros), Kalimnos (Calimnos, Kalymnos), Leros, Patmos, Lipsos (Lipso), Simi (Symi) ve İstanköy (Cos, Kos), adaları ile, bunlara bağlı adacıklar, ve Meis (Castellorizo) adası (2 sayılı Haritaya bakılması).

MADDE 16

Türkiye, işbu Andlaşmada belirtilen sınırlar dışında bulunan topraklar üzerindeki ya da bu topraklara ilişkin olarak, her türlü haklarıyla sıfatlarından ve egemenliği işbu Andlaşmada tanınmış adalardan başka bütün öteki adalar üzerindeki her türlü haklarından ve sıfatlarından vazgeçmiş olduğunu bildirir; bu toprakların ve adaların geleceği [kaderi], ilgililerce düzenlenmiştir ya da düzenlenecektir.

İşbu maddenin hükümleri, Türkiye ile sınırdaş olan ülkeler arasında komşuluk durumları yüzünden kararlaştırılmış ya da kararlaştırılacak olan özel hükümlere halel vermez.

Sitelerde Paylaş

Sizin dediğiniz şu herhalde:

Alıntı

3. Ege’ye ilişkin bir başka temel sorun, bazı coğrafi formasyonların yasal statüsüne ilişkindir.

Ege’deki bazı coğrafi formasyonların hukuki statüsüyle ilgili anlaşmazlık konusu esas itibariyle, antlaşma yorumuna ilişkin bir uyuşmazlıktır.

Bu uyuşmazlık, belli coğrafi formasyonların hukuki statüsü ve Ege’deki statükoyu belirleyen antlaşma hükümleri çerçevesinde bu formasyonların üzerindeki egemenliğin aidiyeti ile ilgilidir.

Böylelikle tartışma, ilgili ve geçerli uluslararası enstrümanların egemenlik ile ilgili hükümlerinin anlamı, kapsamı ve hukuki sonucuyla ilişkili, tarafların birbirinden farklı yorumlarından doğan iddiaların bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

Türkiye, uluslararası alanda geçerliliği olan enstrümanlarla açık bir biçimde Yunanistan’a bırakılmış olan adalar, adacıklar ya da bu tür formasyonlar üzerinde herhangi bir hak iddia etmemektedir. Ancak Ege Denizi’nde egemenliği açık olarak Yunanistan’a bırakılmayan birçok adacık ve coğrafi formasyon olduğu da tartışmasız bir gerçektir.

Bu tartışmalı coğrafi formasyonlardan bazıları Türkiye’nin Ege Denizi sahillerine çok yakındır. Aslında bu mesele, iki ülke arasındaki deniz sınırlarının belirlenmesinin önündeki engellerden biridir.

http://www.mfa.gov.tr/baslica-ege-denizi-sorunlari.tr.mfa

tarihinde Donatello23 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aegean_Sea_map_bathymetry-es.thumb.png.f2f42401295c9d2bcf670d52adf2a7cf.png

- Çocukluğumdan beri haritaya bakınca "şöyle olsa olmaz mı?" diye düşünürüm.

Ege Deniz sınırı Dünyanın en saçma sınırı. Tıpkı Yunanistan ilk bağımsız olduğunda adaların tamamının Osmanlıda kalması gibi.

Halkın çoğu Yunan diyerek kimse de ellememiş. Ama İspanya - Portekiz arasında böyle sınır olsaydı o zaman görürdünüz cümbüşü :) 

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Donatello23 yazdı:

Sizin dediğiniz şu herhalde:

6 mil sadece bizim için değildir herhalde, onlar içinde geçerlidir. O zaman yapıyor 12, o da yaklaşık oda yaklaşık 19 km farkın olması anlamına geliyor. Bırakın 19'u çok çok daha az bir fark mevcuttur. Birçoğu 3-5 km fark mevcuttur.  Sisam adası 1-5 km uzaklıkta bizim toprağımıza bunlarda 6 mil kuralı nasıl uygulayacakmışız...

Sağır İsmet'in "Yav bu adalar bu kadar yakınmıydı" dediği rivayet edilir. 

Sitelerde Paylaş
17 hours ago, zenzaraggi said:

1 mil yaklaşık 1,600 km'dir. Peki 6 mil ne yapıyor. Kabaca, 9,600 km...

Peki Yunanlılarda olan Sisan adası kaç kaç km uzakta olması geriyor.  Neden bu kadar yakın adanın veya adaların Yunanlılara verildiğini sorgulamıyorsun da,  2004 yılında Akp yeni kurulmuşken, Tsk'da Kemalist zümre egemenken, muhalefet ayakta uyuyorken sözüm ona verilen kayalıkları sorgulamak da ayrı bir tuhaflık olsa gerekir...

TSK da  Atatürkçü zihniyet olduğunda en azından it dalaşı yapılıyordu. Kime ait olduğu tartışmalı olan adalar için. Kardak kayalıklarına çıkılmıştı. Önemli olan tabiki kayalık değildi.Kıta sahanlığı tezimizin kabulü içindi.Ya şimdi ne yapılıyor?

Sitelerde Paylaş
On 16.10.2017 at 14:00, Huuu yazdı:

Bu "Ege'deki bazı adalarımızı Yunanlılar aldı, işgal etti" muhabbetini ciddiye alıyor musunuz?

On 16.10.2017 at 15:44, yeniçeri53 yazdı:

Yunanlılar 18 adayı işgal etmedilermi?TV kanallarında gösterilenler nedir ? Montajmı? Neden o kadar yazar bunu yazıyor o zaman?

On 16.10.2017 at 15:53, Türk Ateist yazdı:

İşgal filan yok sevgili yeniçeri. AKP bizzat anlaşarak, kendi elleriyle verdi adaları. Milli Savunma bakanı da biz verdik, olan bitenden haberimiz var diye açıkça belirtti ve bu sözleri meclis tutanaklarına böylece geçti.

@Huuu'nun bundan haberi yok belli ki. 

On 16.10.2017 at 15:58, Huuu yazdı:

"Türk toprak vermez. Sevmez vermeyi" dedin ya, o nedenle sordum ben sana. Bu doğru mu, değil mi diye.

Cidden merak ediyorum, bu iddia doğru mu? Emekli  bir askerin iddiasıymış bu ve daha çok Sözcü, Aydınlık ve Yeniçağ gibi ulusalcı gazete ve dergilerde çıkmış bu iddia.

On 16.10.2017 at 16:48, yeniçeri53 yazdı:

Anlaşma bir şeyler karşılığı olur .Neyin karşılığında verdik acaba haberiniz varmı? Yazık oldu ! Ama en önemlisi bu adaları bu kadar yıldır Turistik açıdan değerlendirememiz oldu.Oraya vapur seferleri Oteller restoranlar plajlar villalar yapabilseydik böyle olmazdı .Saygılar.

On 16.10.2017 at 17:01, Huuu yazdı:

Bu adalar bizim değilmiş, zaten Yunanlılarınmış gibi görünüyor. Birileri sizi kekliyor olmasın?.. :)

On 16.10.2017 at 17:09, Türk Ateist yazdı:

İddia değil, gerçek. Öyle olmasa mecliste kıyametler kopmaz, hırsız çetenin Milli Savunma Bakanı da haberimiz var, fiilen onların demez, onca küfürü ortalık yerde milletvekillerinden yemez herhalde.

Ulusalcı dediğin o gazeteler iktidar yalakası olmadığı, gerçekleri çatır çatır yazdığı, iktidarın satın alınmış ulusal ve yerel medyası bu gerçeğe asla ve kat-a değinmeyip sakladığı için yalnızca bunlarda görmüş olabilir misin?

Yoo, adalar resmen, hukuken bizim. Seni keklemişler bizzat.

Ama derdin ne, onu anlamadım.

On 16.10.2017 at 17:09, yeniçeri53 yazdı:

Nasıl değil? Onlar bizim kıta sahanlığımızın içindeler? Neden o zaman Yunanlılar taa bu zamana kadar durdularda ondan sonra buralara çıktılar?Yunanlılarla it dalaşmalarız hep bunlar için değilmiydi?

On 16.10.2017 at 17:12, Huuu yazdı:

Biraz önce Google Earth'dan baktım. O adalar Yunan adaları içinde görülüyor. Adaların isimlerini şuradan buldum:

On 16.10.2017 at 17:17, Huuu yazdı:

Bu iddiayı ilk ortaya atan kişi ile ilgili haber:

Yalım, Birinci Dünya Savaşı’nda sonra 1923’te imzalanan Lozan Anlaşması ile Ankara’nın Ege ve Akdeniz’de 9 adayı Yunanistan’a bırakmayı kabul ettiğini söyledi. Ümit Yalım, ayrıca anlaşmada adı geçen adalar arasında Yunanistan’ın 2004’ten bu yana ele geçirdiği 16 adanın olmadığının da altını çiziyor.

Şimdi de şunu okuyun:

(Murat Bardakçı yazmış.)12 Adalar’ı Lozan’da verdik ama hangi Lozan’da?

On 16.10.2017 at 17:28, Türk Ateist yazdı:

İzmir'e bağlı Koyun Adası'na Binali Yıldırım adlı TC Başbakanı'nın pasaport kullanarak girdiğinden de haberin yoktur.

Sonra 15 Temmuz'da sözde Tayyip'i Marmaris'te öldürmeye gidenlerden ikisinin, yine bize ait olan Keçi Adası'na sığındığını ve askerimizin bile oraya giremediğini, bu nedenle Yunan askerinin bizim adımıza arama yaptığını da...

Aşağıdaki anlaşmaları araştır, oku ve adaların kime ait olduğunu öğren. Google Earth'e değil, uluslarlarası anlaşma ve sözleşmelere bak.

"Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarları tarafından alenen Yunan askerlerine teslim edilen 17 Ada ve 1 Kayalık, İngiliz ve Amerikan haritalarında belirtilen 12 Ada deniz sınırının dışında olup 1913 Londra Antlaşması, 1923 Lozan Antlaşması, 1932 Türk-İtalyan Sözleşmesi ve 1947ParisAntlaşması ile Yunanistan’a verilmemiş/devredilmemiştir. Ayrıca Yunan askerlerine teslim edilen 17 Ada ve 1 Kayalığın payına düşen Osmanlı Genel Borçları, Lozan Antlaşması’nın 46-55 .maddeleri gereği Türkiye Cumhuriyeti tarafından son kuruşuna kadar ödenmiştir. Ayrıca Yunan işgali altında olan İzmir/Koyun, Aydın/Bulamaç, Muğla/Kalolimnoz ve Muğla/Keçi adaları da 6 millik Türk karasuları içindedir. Başbakan Binali Yıldırım’ın, Türk bayrağını saklayarak, Yunan bayrağı ve pasaportla giriş yaptığı Koyun Adası 6 millik Türk karasuları içindedir. Verilen somut belge ve örnekler, Bakanlığın ‘Ege’deki bazı adacık ve kayalıkların aidiyeti ve bununla bağlantılı olarak Türkiye ile Yunanistan arasında geçerli bir uluslararası anlaşmayla tespit edilmiş deniz sınırlarının bulunmadığı’ iddiasının, ihanetin ve işgalin üstünü örtmek için uydurulan bir gerekçe olduğunu göstermektedir." 

On 16.10.2017 at 17:33, Türk Ateist yazdı:

Konu meclise kadar taşındı, Milli Savunma Bakanı fiilen verdiklerini açıkça beyan etti diyorum, bu kalkmış iktidar yalakası Murat Bardakçı'nın yazısını getirmiş delil diye.

Aklın başında mı? 

On 16.10.2017 at 17:35, adalet123 yazdı:

Belki de sorun Murat Bardakçı dadır.

On 16.10.2017 at 17:41, Türk Ateist yazdı:

Öyle zaten. İktidar yalakası, beslemesi dedim ya  o yüzden.

İktidar adaların bizim olduğunu zaten biliyor, söylüyor, fiilen Yunan'a verdiklerini de açık seçik itiraf ediyor ama biz Murat bardakçı denen yalakayı dinleyecekmişiz...

On 16.10.2017 at 17:51, Türk Ateist yazdı:

Milli Savunma Bakanı'nın 16 Ada İtirafı MHP'li Vekilleri Ayağa Kaldırdı

KONUŞMALAR MECLİS TUTANAKLARINDA

Milliyet'ten Önder Yılmaz'ın haberine göre İsmet Yılmaz'ın 16 adaya ilişkin fiili işgalden bahsetmesi MHP'lilerin ayaklanmasına yol açarken tartışma TBMM tutanaklarına şöyle yansıdı:

...

16 ADACIK

Yunanistan'ın işgal ettiği öne sürülen 16 ada ve 1 kayalığın isimleri şöyle: "Koyun, Hurşit, Fornoz, Eşek, Nergizcik, Bulamaç, Kalolimnoz, Keçi, Sakarcılar, Koçbaba, Ardacık, Gavdos, Dhia, Dionisades, Gaidhouronisi, Koufonisi ve Venedik kayalıkları."

https://www.haberler.com/milli-savunma-bakani-16-turk-adasinda-yunanistan-7127650-haberi/

On 16.10.2017 at 18:23, Huuu yazdı:

Haberim yoktu. Dahası, İzmire bağlı bir Koyun adası olduğundan da haberim yoktu. Hâlâ da yok! :)

On 16.10.2017 at 18:25, Huuu yazdı:

Kimin dediği değil, ne dediği önemli. 1923 Lozan anlaşmasında adalar verilmedi diyor, adam Lozan'ı savunuyor. Hoşuna gitmesi gerekmez mi? Ama okumuyorsun, düşünmüyorsun.

On 16.10.2017 at 19:11, anibal yazdı:

Murat Bardakçı doğru söylüyor, ama bahsedilen konu başka konu. 

On 16.10.2017 at 20:17, Türk Ateist yazdı:

O yalaka adam Lozan'ı savunmuş diye mutlu olmamı mı istiyorsun? Lütuf mu bize bu? Murat Bardakçı kim ki onun Lozan filan savunması benim hoşuma gitsin?

Yazıyı, Lozan savunduğu için getirmedin, o adaların bizim olmadığını kanıtlamak için getirdin. Hiç öyle çarıklı kurnazlığı yapma. Ama konudan o kadar uzaksın ki, ayaküstü yaptığın saçma bir araştırmayla bizi çürütebileceğini sandın, adaların bize değil Yunan'a ait olduğunu kanıtlayabileceğini düşündün.

Alakasız bir yazıyı getirmişsin saçma sapan. O pis adamın bahsettiği adaları zaten kendimiz bıraktık, onlar üstünde hak iddia ettiğimiz de yok.

Yazının bütününü zaten okumadım çünkü konu o değil. 

On 16.10.2017 at 20:24, Huuu yazdı:

Ne kadar da peşin hükümlüsün! Ben bir şey savunmadım. Sadece size sordum. Hemen itham edip hükmünü verdin.

Benim bu konuda bir bilgim yok, dolayısıyla fikrim de yok. Size de biraz bundan dolayı sordum. Bilginiz var mı, emin misiniz diye. Bilginiz var mı bilemiyorum ama emin olduğunuzu görüyorum. :)

Bardakçı iyi, bilgili birisi. Tabiî siz sözcüseverler için o da tukaka. 

Allah akıl fikir versin... amin...

On 16.10.2017 at 20:40, Türk Ateist yazdı:

Kendi adalarına pasaportla giriyorlar. Utanmaz arlanmazlar.

On 16.10.2017 at 20:43, Türk Ateist yazdı:

Sen bir şey sormuyor, bilmediğin halde çürütmeye çıkıyorsun. Ulusalcı Atatürkçü alerjin var ya, ondan hep bunlar. 

Karnından konuşursun hep böyle, ima edersin, arkadan dolaşırsın. Ama hiçbir zaman açık seçik dile getiremezsin düşüncelerini.

Nedenini de otur kendin düşün. Ben zaten biliyorum.

On 16.10.2017 at 21:10, Huuu yazdı:

Neden alerjim olsun, neşe ve gülümseme kaynağım benim onlar, yani sizler... :)

Düşüncelerimi daha açık nasıl ifade edebilirim ki. Ruh, müh olayları ile ilgili fikrimi apaçık söylemedim mi? Bu konuda fikrim yok, çünki bilgim yok.

Ama açıkçası inanmakta güçlük çekiyorum bu habere. Bence türk devleti ve herhangi bir türk hükümeti aslâ izin vermez böyle bir şeye. Çok vatanperver olduğu için değil, başına geleceklerden korkacağı için. Turkiye'de  toprak kaybetmek divan-ı harplik bir olaydır.

Ânında hükümet düşerdi, darbe olurdu. O sıralar akp şimdiki gibi güçlü de değildi. Derhal hapse atardı askerler. Gerçi askerler de sorumlu tutulmalı böyle bir olay gerçekse.

On 16.10.2017 at 22:21, Türk Ateist yazdı:

Otur da kendi haline gül bence sen. Buradan nasıl göründüğünü bilsen gülümsemezdin ama. Onu da söylemeden geçmeyeyim.

Sen uzayda falan mı yaşıyorsun? Sen inanmakta güçlük çekiyorsun ve AKP'nin, devlete ait gelenek, kural, hukuk, yasa ve benzeri ne varsa alayını alaşağı ettiğini, tanımadığını ve mevcut gücünü bilmiyor gibi salağa mı yatıyorsun?

Bu olay gerçek olsa hükumet düşermiş, divanı harbe giderlermiş, darbe olurmuş, asker onları derhal içeri atarmış...

Gecenin şakası mısın, yoksa dediğim gibi  salağa mı yatıyorsun acaba? Bence ikincisi.

Senin gibi Atatürkçü düşmanı bir yığın useful idiot varken bunların gerçekleşmemesi normal. Sen otur Atatürk ve cumhuriyet düşmanı liberal pislikleri oku, onlardan beslen, AKP'nin vatan hainliği dolu işlerini onlar gibi salağa yatarak ört filan.

Soru önergesi vermişler meclise, orada kıyametler kopmuş, AKP'li savunma bakanı açıkça biz verdik, fiilen onların diye açıklama yapmış, sen hala salağa yat böyle. Aaa, olur mu hiç, öyle olsa darbe olurdu, hükumet düşerdi falan diye hani...

Bu olaylar eski değil, hepi topu iki üç yıllık mesele. 

On 16.10.2017 at 22:42, Huuu yazdı:

Ama 2004 vb tarihlere kadsr gidiyor bu iddialar sanırım. Ilk verdiğiniz linklerde haber tarihi eskiydi.

Bakan "EGAYDAAK'ların bir kısmı üzerinde, başından beri ama ta Osmanlı'dan bugüne gelinceye kadar bir Yunanistan'ın fiilî uygulamaları vardır." Demiş. Yâni güya bu olaylar çok daha eskiye dayanıyormuş.

ben bilmiyorum ve iddia etmiyorum tabii. Ama bildiğim, ulusalcı zevata pek güven olmayacağıdır. O nedenle temkinli yaklaşıyorum. Ama doğru da olabilir tabiî. 

Bu, sizin dışınızdaki herkesi kötüleme huyundan vazgeçmelisin. Yakışmıyor. :)

On 17.10.2017 at 01:16, anibal yazdı:

Meşhur bir it dalaşı meselesi vardır. Türk ve Yunan uçakları havada kapışır durur. Bu it dalaşının iki sebebir vardır, biri FIR hattı teranesi. Uzun hikaye. Diğeri ise, Yunanistan'ın o "haritada yer almayan" adalar üzerinde hak iddiasıdır. Bu durumda bir Türk Jeti gider, o adaların üstünde uçar, hastirin der.

On 17.10.2017 at 09:13, Huuu yazdı:

Evet, bunu da okudum verdiğiniz linklerde. Olabilir, itiraz etmiyorum.

On 17.10.2017 at 09:36, yeniçeri53 yazdı:

ww.gercekgundem.com/akp-doneminde-17-ada-yunanistana-gecti-233960h.htm

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201612051026139029-yunanistan-ege-isgal/

AB ye girebilmek uğruna yapılmış.AB yede giremedik.Ama bu halk için maalesef bunlar Mööööhim değil.Mööööhim olan Möööslümanlık ,Siyasal İslam.Ben kabahati AKP de ve RTE de görmüyorum Halkda görüyorum!

On 17.10.2017 at 09:42, Huuu yazdı:

Evet, teşekkürler. Doğru gibi görünüyor. Yunanistan fiili durum yapmış, bizimkiler de AB hayali uğruna seyretmiş...

Kardak krizi çıktığında savaşın eşiğine gelmiştik. O zaman "iki tane keçinin yaşadığı bu ada için savaşa girilir mi?" deniliyordu. Şimdi ise "Neden göz yumuyoruz?" deniliyor. İlginç bir durum. Muhalefet de bunun üzerine çok gitmemiş. 

22 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Bu ülkenin altını oyanlar ve onun beslemesi olan pisliklere iltifatlar yağdırayım istersen? Hani malum dincilere, onların yalakalığından ölmüş bitmiş liberallere, Kürtçülere filan?

Yakışır mıydı o zaman?

Sen de aynı çanaktan beslendiğin için vatanseverleri düşman bellemişsin. Olan biten yalnızca bu.

Adamları savunacağım, bizi de çürüteceğim diye deli oldun durdun şurada, neyin savaşını veriyorsan artık...

Olan biten ortada. Sen aşağılık iktidarın yayın organları ve kalemlerinden beslendiğin için bir halttan haberin yok, olanı da kabul etmemek için debeleniyorsun zaten.

Bi de bu ulusalcı deyip durduğunuz insanlar kimdir, ya da siz kimleri kastediyorsunuz bilmiyorum, benim politik kimliğimde bu tür bir tanım ya sa sınıf yok, ben bildiğin, dümdüz Atatürkçüyüm. Ulusalcılıktan kastın da ülke bölünmesin, sınırlarımız olduğu gibi kalmak zorunda, kimseye toprak vermeyelim filan demekse, elbette öyle düşünüyorum zaten.

Şu toptan indirgeme safsatasına başvurup başvurup millete üslup öğretmek ve eğitmek çabandan bi vazgeç istersen.

Çoluk çocukla konuşuyorsun değilsin hani.

22 saat önce, Huuu yazdı:

Sevgili Türk Ateist, senin oradan nasıl göründüğümü bilmiyorum ama beni yine güldürdün. :) 

Ben ulusalcıları, "vatanseverleri" düşman bellemiş değilim. Sadece bu yaşlı başlı, eski insanlara biraz acıyorum. Ne de olsa eski iktidarlarını kaybettiler. Eski cafcaflı günlerini özlüyorlar. İdrak kabiliyetlerini de kaybettikleri için olayları doğru algılayıp analiz edemiyorlar. Bu yüzden de canları çok sıkkın ve her önüne gelene kızıp duruyorlar. Herkesi düşman safında görme huyları da bu nedenle. 

Ben ne liberalim, ne Kürdçüyüm, ne de akp'li. Ben solcu, sosyalist görüşlü birisiyim. Ama merak etme, sosyalistleri de çok kızdırdım ve kızdırırım. Sözde sosyalistler beni çok attılar forumlarından. Ben, doğruları savunurum, yanlışlara karşı çıkarım. Bu benim fikrime aykırı da olsa bunu mutlaka yaparım. Önemli olan hakikatler ve doğrulardır çünki.

Sen hiç böyle bakmayı düşünmüş müydün? Yani olaylara taraf olmak kolayı işin. Bir de hakikatler ve doğrular var. Olaylara taraf olurken doğrulardan ve hakikatlerden uzaklaşmamak gerektiğini hiç düşünmüş müydün? 

20 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Sen basbayağı 12 Eylül ürünü sol liberalsin kardeşim. Şunca olan bitenden, ülkenin geldiği şu halden sonra, her şey şu kadar ortadayken hala aman da Atatürkçüler, ulusalcılar, vatanseverler falan diyen bildiğin geri zekalıdır ya da hasta. 

AKP'yi, yaptıkları şu haince satışı savunmak için kırk takla atan, mesele o kadar açıkken ulusalcılar bilmem ne diyen adam beş para etmez benim için. 

Sen kurban ol o vatansever, yaşlı, ülkesi için hala sağduyusuyla mücadele etmeye çalışan insanlara. AKP'lilerin, liberallerin senelerdir dönüp dönüp söylediği, yazdığı adice karalamaları yeni bir şeymiş gibi getirip bir de "Düşündün mü bunları" demen yok mu?..

Sen giderken ben dönüyordum.

20 saat önce, Huuu yazdı:

Düşünmediğini biliyorum, zaten düşünmüş olsaydın böyle köşeli sözler yazmazdın. Yanıldığım husus, bana "sen de tam bir hayalperestmişsin" demeni bekliyordum, sense "sol liberalmişsin" dedin. :)

Senin gidip de döndüğün yerlerde ben tur atıyordum sevgili turkish ateist, o nedenle artık sizlerin klavyelerinden çıkacak kelimeleri bile tahmin ederek yazıyorum. :)

Peki, hiç düşündün mü (düşünmedin biliyorum da, lafın gelişi, yani "duşün" demek istiyorum), bu ulusalcı "vatanperver" yaşlı zevat neden akpye karşı zerre kadar başarılı olamadı, başarıyı bırak, zerrece etkisi olamadı? "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" deyip durdular ama bir akp'li bakan sonunda dayanamayıp dedi ki "Mustafa Kemal sağ olsaydı size patates bile soydurmazdı." :)

Eski düzen de kötüydü. Eski düzenin ideologları ve kalemşörleri de yalancıydı. Şimdi geçmişi unuttun diye pek toz kondurmak içimizden gelmiyor ama benim politik hafızam iyidir.

Kürd halkının varlığını inkâr eden senin o ulusalcı vatanperverler değil miydi? 40 yılda akan onca kandan o inkârcı zihniyetin de payı yok mu sence?

Sola aman vermeyen, solcuları yıllarca hapislerde çürüten senin eski düzenin değil miydi? Nazım Hikmet'lerin, Aziz Nesin'lerin, Ruhi Su'ların, Sabahattin Âli'lerin ne suçu vardı? 

Bunları da düşünmüştün ve cevabını tahmin ediyorum: ama onlar eskidendi, şöyleydi, böyleydi, bık bık bık... :)

20 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Eski düzen deyip üstüme atmaya çalıştığın çamur sana yapışır, dikkatli ol bence. Onlar da sizdendi, hiç öyle Kemalist falan değillerdi, olanca güçleriyle cemaatleri besleyip cazip oy merkezi haline getirdiler, onlarca yıl boyu bugünün temelini atmak için debelenip durdular. "Böyle olacağını bilmiyorduk, bu dinciler de nereden çıktı" deyip ağlamaları filan hikaye.

Buna rağmen sistemi yıkamayacaklarını bildikleri için sıkıştıkları zamanlarda Mustafa Kemal'in ardına sığınıp cici görünmeye çalıştılar. Gardrop Atatürkçüleri derler hani onlara...

Hiç zırvala, debelendiğin çöplüğe beni çekebileceğini filan sanma öyle.

Elbette liberalsin. Bu ettiğin laflar, kurduğun cümleler var ya, son on senedir AKP'liler, liberaller ve Kütçüler tarafından, bizzat Fethullah'ın ürettiği cümleler. Tipik F tipi propaganda. Beraber oyalanıp durdunuz. Ama sen hala ısrarlısın, takılıp kalmışsın aynı zırvalara, gündemden filan da haberin yok.

AKP gidince sizin de sesiniz kısılacak tabii. Şimdi ona güvenip aynı hezeyanları paylaşmaktan hoşlanıyorsunız.

20 saat önce, Huuu yazdı:

Ne demek eski düzen kemalist değildi? Kemalist olduklarını, atatürkçü olduklarını söylüyorlardı. 12 Eylül darbesi de kemalist ve atatürkçü subayların abd onayıyla gerçekleştirdiği bir darbeydi. 

Ayrıca Atatürk döneminde Nazım hapiste değil miydi? Dersim katliam o dönemde yaşanmadı mı? Aziz Nesin CHP iktidarında da hapis yatmadı mı? Pek çok solcu CHP döneminde hapis hayatı yaşamadı mı? Kürd varlığı Atatürk döneminde değil ama CHP döneminde inkar edilmedi mi?

Bunları başına kakmak için söylemiyorum. Ben de Atatürk'ü ve o dönem kurucu kadroyu saygıyla ve minnetle anarım. Ama yanlışa da yanlış demek gerek. 

19 saat önce, Huuu yazdı:

Bu "Yunan'lılar adalarımızı işgal etti, el koydu" muhabbetini ciddiye almak istiyorum ve buna gayret ediyorum ama öyle ifadelerle karşılaşıyorum ki, bunu ciddiye almak bazan epey zorlaşıyor.

Mesela Türk Ateist dün bana mesajında bu adaların isimlerini sayarken "İzmir'de Koyun adası" ismini de verdi. Ben de bu isimle bir ada bilmiyorum İzmir'de. Baktım, Marmara denizinde bu isimle bir ada var. Ama İzmir'e biraz uzak! :)

Şimdi Google Earth'dan bakıyorum, İzmir'de Koyun adası diye gösterdikleri ada Sakız adasının çok yakınında bir ada. Adı da Yunanca bir isim. Üzerindeki fotoğrafları tıklıyorum, bayağı yerleşik bir yer burası ve Yunan evleri, kiliseler falan görüyorum. 

Bu durumda soru sormak zorundayım. İnsan aklı soru sorar ve şüpheli bir durum görürse araştırır. 

19 saat önce, Türk Ateist yazdı:

AKP ve Tayyip'in ülkeye yaptıkları, bunca alçaklık ve ihanet, Arap emperyalizmi, şu bu başımızdayken ve ülke kritik eşiği bile neredeyse geçmişken oturup da bunları tartışan geri zekalıdır. 

Amacın başlığı sabote edip AKP'nin pisliklerinin üzerini örtmek ve bu rezil F tipi propagandayı yapabilmek mi bilmiyorum ama eğer buysa emin ol izin vermem.

Amacım yok. Siz istediğiniz için bunları tartışıyoruz. Burada AKP karşıtı cephe kurulmuş da ben sabote ediyor değilim. O konularda da fikirlerim ve eleştirilerim var ve emin ol, sizlerin eleştirilerinden daha etkilidir. Çünki ben doğrulardan yanayım, fanatik değilim. :)

19 saat önce, Yurt yazdı:

Doğrulardan yanaymış. Görende bir şey anlatıyor sanır.

Çok boş konuşuyorsun.

Bunu demek yeterli değil, bunu gösterebilmelisin. Nasıl boş konuşuyorum? Hangi cümlemi boş buldun? 

Yazdım zaten yukarıda.

Genel olarak boş konuşuyorsun.

Ama bunu göstermen gerek. Neden boş?..

Mesela İzmir'de Koyun adası olmadığını ve koyun adası diye gösterilen yerin Yunan evleriyle ve kiliseleriyle dolu olduğunu yazdım; bu mu boş?

Eski iktidar sahiplerinin üzüntülerinin nedenini yazdım. Eski dönemde Kürd diye bir şey yok diyenleri, solcuların sırtından sopayı eksik etmeyenleri yazdım. Bunlar mı boş?

Kliseyi inşa etmekte ,oraya 20-30 tane yunan yerleştirmekte ne var? La adalar sorunu öyle kliseyi 2 tane barakaya  bakar mı? Yukarıda yazan olmuş oku da öğren.

Evet nazım hikmetin hapis yatması komünistlerin cezalandırılması Kürd'ün Kürt yapılması bunlardan mağduriyet yaratmaya çalışılması bunlar boştur. İslamcı cemaatçi pislemesidir. Dolaylı Atatürk ve kurucu irade düşmanlığıdır.

18 saat önce, Huuu yazdı:

20-30 taneden çok fazla görülüyor bakınca. En az 500-600 ev vardır herhalde.  :)

Sonraki paragrafına cevap vermek kolay ama sen yine boş diyeceksin diye hiç uğraşmayacağım. Bu görevi sevgili türk ateist'e bırakıyorum. :)

Bu adalar konusundaki tartışmamızı alıntıladım buraya. Derli toplu duruyor şimdi ve ilgisiz olan kısımları ayıkladım. Benim mesajlardan dikkatinizi çekmek istediğim kısımların altını çizdim. Sizlerin mesajları içinden dikkatinizi çekmek istediklerimi koyulaştırdım.

Sevgili @Türk Ateist, şimdi birkaç dakikanı ayır ve bak bakalım. Hangimiz senin deyiminle "laf sokmuş", hangimiz tartışmayı kaba saba laflarla çıkmaza sokmuş, hangimiz yapıcı, hangimiz yıkıcı davranmış...

Ben defalarca soru sorduğumu, öğrenmek istediğimi yazmışım. Sence hep hissî davranmışsın. Özellikle ulusalcı kesime dokundurduğumda diken diken olmuşsun. O zaman daha çok agresfileşmiş, dilini daha çok bozmuşsun. Bunu yukarıdaki alıntılardan takip edebilirsin. Bana cevap vermeden önce lütfen biraz okuyup incele...

Benim üslubum seni sinirlendiriyor ve beni laf sokmakla, karşındakinin açığını arayıp bulmakla itham ediyorsun ama bak bakalım benim tarzım nasıl, senin algın ve o hatalı algıya dayanarak takındığın tavrın nasıl...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...