Jump to content

Huuu

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  1.378
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Huuu Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

653 profil görüntüleme
 1. Huuu

  Goethe'nin Muhammed şiiri.

  Neden cevap verirken karşındakini ille de küçümsemek gereğini duyuyorsun ki? Ben de yıllardır forumlarda yazıyorum ve pek çok kere yöneticilik yaptım. Ben hiç bir forumu ve kesimi aklamıyorum. Orada da bana kufrettiklerini söyledim. Ne aklaması? Ama yöneticiler sahip çıktı sonunda bana ve katı dinciler, "bu ateist, dinsiz adamı tutuyorsunuz, ben gidiyorum" diye homurdanip gittiler. Efendice yazarsan, küfre küfürle karşılık vermezsen, onlar da zamanla yumuşuyor. En azından tecrit oluyor ve çaresizce,boyun eğiyor. Dikkat et, efendice dedim, yumuşak demedim. Sert yazabilirsin, ama hakaret etmeden... Ben şunu görüyorum, hangi kesimden olursa olsun insan malzemesinin niteliği önemli. Seviyesi düşük olanın sağcısı, solcusu farketmiyor. Önemli olan kaliteli biri olmak, edepli bir insan karakterine sahip olmak.
 2. Huuu

  İSLAMIN IŞİDIN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRELİM

  Ben sağlıklı ve medeni bir insanım ve soruyorum, ne açıdan beğendin o ayeti?
 3. Huuu

  Niçin Akparti'yi eleştiriyorum? - Etyen Mahçupyan

  @bilgivehis, işte öbür forumdaki yazın. Ey ahali, benim mesajlarımda ve paylaştığım fotoğraflarda gizli Atatürk düşmanlığı bulan bilgivehis, apaçık Atatürk düşmanı bir üyenin gördüğü tepki yüzünden forumdan ayrılmak zorunda kalması üzerine bakın nasıl da üzülmüş... ne yazmış... "Sayın Basköylü, kendi adıma ne senin ne de Vefik Sami'nin forumdan ayrılmasını istemiyorum. Kusura bakmayın ama içimden geleni söylüyorum, her ikiniz de biraz çocuk alınganlığı gördüm. Anlaşmazlık, fikir ayrılığı, uzlaşamamak gibi durumlar zaten tartışmanın ana unsurudur. Bu ana unsur olmazsa tartışma da olmaz, gerçekler de bulunmaz, doğrular da tespit edilmez. Biz değerleri güncele göre, son haline göre belirleriz. Aksi halde doğruluğunu yitirmiş, yüzlerce yıl önceki fikirlerde saplanıp kalırız. İşte bilimi bunun için referans alıyoruz, yanlışları ayıklamak için tartışıyoruz. Forumdan ayrılmak sadece bir seçenektir ama çözüm değildir. Oysa bizler çözümün peşindeyiz. Bakın bu forumu halen anlayamamışsınız. Ben Atatürkçüyüm, Atatürkçü bir foruma üye olabilir, Atatürkçü forumlarda tartışabilirdim. Ama biliyorum ki, buradaki ciddiyeti, buradaki konuları ve buradaki özgürlüğü bulamazsınız. İşte bakın bu yazıyı bir Atatürkçü bir Atatürk düşmanına yazıyor, bundan daha iyi örnek olur mu?" Bilgivehis
 4. Huuu

  Niçin Akparti'yi eleştiriyorum? - Etyen Mahçupyan

  Bilgivehis, bir kere "gaile" nedir? "Kaale" diyecektin herhalde. Ama beni kaale aldığınızı çok iyi biliyorum. Gaile almasanız da olur! Bilgivehis, bu yazından dolayı utanmalısın. Neden biliyor musun? Bu forumda bana karşı örgütlü bir linç girişimi yapılıyor ve sen bunu destekliyorsun. Bu çok onursuz bir tavır. Bak Donatello23 ne kadar güzel ve erdemli bir tavır takındı. Bir ona bak, bir de kendine... Hele şu "Atatürk'ü batırmaya çalışıyorsun" lafın var ya... Sen öbür forumda da varsın ve benim o forumda baskoylu denilen üyeye karşı, onun islam'a ve Atatürk'e ettiği küfürlere karşı nasıl mücadele ettiğimi bildiğin halde bunları yazabilmişsin. Sana yazıklar olsun!.. Atatürk'ü hitler'le ve mussolini'yle aynı kefeye koyan, ona etmedik hakareti bırakmayan bu üyeye karşı bir ben, bir de hıristiyan inançlı vefik bey mücadele ettik. Ya sen?.. Sen o baskoylu denilen üyeye nazik, kibar yazılar yazdın. O da sana teşekkür etti. Burada benim paylaştığım bir iki arşiv fotoğrafından gizli mesaj anlamı çıkaran sen, orada aleni küfür ve hakaretleri,aleni siyasî suçlamaları demokratça karşılayabiliyordun. Bu ne perhiiiiz, bu ne lahana turşusu?!
 5. Huuu

  Niçin Akparti'yi eleştiriyorum? - Etyen Mahçupyan

  Bu yazdıkların da bana cevap. Yazmam deyip yazıyorsun. Bence yazmalısın da. Ama bence burada değil, başka bir başlıkta tartışabilirdik, neyse önemli değil artık. Başlığın içeriğiyle kimse ilgilenmiyor zaten. Sen bana yazdıkça ben de sana cevap verme hakkına sahibim, değil mi? Bu hakkım en doğal bir hak. Mesajında koyulaştırdığım yerlerin ilki senin zihniyetini, ikincisi ise bilgi ve birikimini çırılçıplak ortaya seriyor. Sen beni işi bitirilmesi gereken bir belâ olarak görüyorsun. Forumu bir an önce rahatlatmadığın için kendine ve yönetimdeki tereddütlü diğer kişilere kızıyorsun. İkincisinde ise en basit bir hukuk kuralını bile bilmediğini gösteriyorsun. Hiç bir kural ve yasa geriye doğru işlemez. Şimdi 12. Maddeye Mahçupyan'ı eklesen bu benim forumdan atılmam için bir gerekçe olmaz. Ancak yeni eklediğin maddeden sonra ben yine Mahçupyan yazısı koyarsam atılmayı hak etmiş olurum. Bir yöneticisin ve bunu düşünemiyorsun. Ama benim işimi bitirmeyi ve forumu rahatlatmayı düşünebiliyorsun!
 6. Huuu

  Goethe'nin Muhammed şiiri.

  Sen kimbilir nasıl yazdıysan artık... Burada islam'a yonelik en hafif lafınız "pislik"... Bu bence önce uyarı, sonra yasaklama sebebi olmalı. Ama sanırım sizin forum kuralları arasında islama ve diğer dinlere küfür, hakaret bir ceza ve yaptırım sebebi değil. Baktım, öyle bir madde bulamadım. Ama forum kurallarının en sonunda dini inancı olan üyelerinizi rahatlatma amacıyla sonradan eklenmiş gibi duran şu ifadeyi gördüm: "forumumuzun inançlı kişilerle alay etme, aşağılama gibi bir amacı olmadığını bilmelerini isteriz." Evet, şaka gibi, değil mi? Sen de islâmî ve hıristiyan forumlardan "en kaba küfürlerle" kovulmuşsun. Şimdi burada bana en kaba küfürler ediliyor. Kovulmam da an meselesi. Şimdiye dek kovulmamamın nedenleri hakkında az çok fikrim var. Sana şunu söyleyeyim, şimdiye dek her kesimin forumunda yazdım. Kimine epey emek de verdim. En tahammülsüz olanları maalesef kendilerine sosyalist vb diyen forumlardı. İçlerinden bazıları keskin devrimci söylem altında en aşağılık biçimde terör seviciliği yapıyordu. Bunlardan bazılarının hakaretlerine, küfürlerine, hatta tehditlerine karşı çok uzun süre direndim. Defalarca atıldım forumlarından. O nedenle diyorum ki islâmî forum deneyimim onlara göre çok daha naif ve saygılı geçti. Orada da seviyesiz sataşmalar oldu ve küfürler edildi zaman zaman. Ama en azından yönetim düzeyinde bana birkaç uyarıdan sonra, belki beni anladılar, belki kabul ettiler; sonucta beni desteklediler. Hatta ortodoks, katı dindarlar bunu protesto edip forumdan ayrıldı. Peki sen, farklı düşünenlere en kaba hakaretlerin rahatça edilebildiği bir forumun yöneticisi olarak, başka forumlarda sana edilen en kaba hakaretleri nasıl eleştiri konusu yapabiliyorsun?
 7. Huuu

  Niçin Akparti'yi eleştiriyorum? - Etyen Mahçupyan

  Hiç sevmem!
 8. Huuu

  Goethe'nin Muhammed şiiri.

  Ben ateistken bir islâmî forumda yazdım, epey tepkiler de aldım ama bana saygı gösterip beni kabul ettiler. Hatta bir ara orada yöneticilik bile yaptım. Ama hiç bir zaman sizler gibi dine ve dinî değerlere küfretmedim, saygılı yaklaştım. Kaba dinciliği, dinin erkek egemen yorumlanışını vb hep eleştirdim. Dediğim gibi, seviyesiz laflar edenler de oldu ama onları susturan da yine o forum yönetimiydi. Burası ise sadece küfürbazlara demokrat! Küfür yiyenler için öyle bir demokrasi yok.
 9. Huuu

  Niçin Akparti'yi eleştiriyorum? - Etyen Mahçupyan

  12. Maddenin benle ilgili kısmı şurası olabilir: "Ateistforum'da herhangi bir partinin propagandası yapılamaz." Ben burada propaganda mı yaptım? Adam akp'yi eleştirmiş, ben de ilginç bulup burada paylaşmışım. Bunun akp propagandası olduğunu ileri sürmen çok komik! Bir de okuduğunu iyi anladığını söylüyorsun! Eğer öyleyse, yazıyı okumadın demektir. İkisi birden olamaz. Ya o, ya öbürü. Şunları okusaydın bu yaziya akp propagandası demezdin: "AK Parti’ye medya manipülasyonu ve pelikan trolleri üzerinden siyaset kurgulaması yakışmıyor. Aynı şekilde FETÖ ile mücadele ederken de, bir yandan belirli alanlara dokunmamak ama öte yandan darbenin uzağındaki sıradan bir sürü insanı aynı torbaya atmak da yakışmıyor." Etyen Mahcupyan'ın bu yazısına katılın diye buraya asmadım. Itiraz edilebilir, karşı çıkılabilir eleştirilebilir. Fikir tartışması denilen şey yapılır yâni. Oysa görüyorum ki siz hiddetli gençlerin ve orta yaşlıların böyle bir derdi yok. Siz, nefret etçillerinizden derhal kurtulup, kendi mahallenizin sükunetini yeniden tesis etmeyi istiyorsunuz. İyi ama bak bakalım Mahçupyan bu konuda ne demiş: "birlik bütünlük lafını çok etmemizden de anlaşılacağı üzere, manen parçalanmaya yatkın bir bünyemiz var. Şişirilmiş ama zayıf kimliklerden medet umuyor, bireyselliği taşıyamadığımız ölçüde kendi mahallemizin baskısı altında cemaatçi reflekslerde güvence arıyoruz." Bunu da okumuş muydun? Bunun üzerine biraz olsun düşündün mü? Sen bunu mu istiyorsun? Kendine sor ve cevap ver. Soruna cevap verdikten sonra ister bir yonetici üye olarak köşene çekil, ister benimle tartış, istersen de "direkt at".
 10. Huuu

  Goethe'nin Muhammed şiiri.

  Hayır, bunlar olmayacak. Daha düzgün cevapların da olacak. Şu "kadınlar tarlanız" ayetini neden beğeniyormuşsun?
 11. Huuu

  İSLAMIN IŞİDIN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRELİM

  Tamam, esprin muhteşem! Evet... Neyse... turko açıklama yapar mı acaba bu konuda?
 12. Huuu

  İSLAMIN IŞİDIN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRELİM

  Espri nerede, göremedim ki!.. Ateist dediğin turko ateist olunca onun beğendiğini benim hiç beğenmemem gerekir!
 13. Huuu

  Goethe'nin Muhammed şiiri.

  Sanırım bir yanlış anlama var. Böyle küfürlü ve hakaretli yazmanın benim için ipimin çekilmesi gibi bir his uyandırmadığını söylemem gerek. Nasıl ipimi çektiğini anlamış değilim. Forumdan arttırmayı mı kastediyorsun? Olabilir. O zaman da ipim çekilmiş olmaz. Yazmayıveririm. Ölüm değil ya... Bu mesajında beni biraz güldürdün!
 14. Huuu

  İSLAMIN IŞİDIN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRELİM

  Espiriyi görmeye çalıştım. Görebilseydim ayıp olmasın diye harika olmuş diyecektim! Bana gizli islamcı suçlamasını geri çekmene sevindim. Bold yaptım ki herkes görsün... Niye beğeniyor acaba turko? Çok merak ettim. Sırf bunun için onunla yeniden barışmayı düşünebilirim. Kuran'da kadınlar için nisa suresi var ya...
 15. Huuu

  İSLAMIN IŞİDIN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRELİM

  Haydi canım! Beğeniyor muymuş bu ayeti turko? Niye ki?
×