Jump to content

Olay Yaratan video..Zeitgeist

Recommended Posts

Kısa halini youtube'de bulabilir miyiz, bu çok uzun ve yavaş geliyor... :(

ama, youtube kapalıydı değil mi tüh... :(:(

Bence rapidden indirmen daha iyi olur. Çünkü online izlerken görüntü kalitesi çok kötü.

Sitede açılmıştı konusu, linkini veriyim; http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=6294

Tabii ingilizce biliyosan, konu başlığında ki google videodan da izleyebilirsin :)

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 106
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Müslolar neden bir şey yazsınlar ki? Tam tersi müslümanların bu filmi izledikten sonra "Bakın biz haklıymışız" deyip islama daha da sarılmaları mümkün.

Filmde, izlediğim kadarıyla, islam adına hiçbir şey yok, zaten onlarca yıldır gündeme getirilen ve müsloların da bayıldıkları pek bir sevdikleri "hristiyanlık-paganizm" bağlantıları ve müslümanların yine çok sevdikleri, bayıldıkları "Amerika 11 Eylülü kendisi yaptı gördünüz mü islami terörizm diye bir şey yok" tezine destek veren bir film işte...

Hristiyanlar ile tartışırken etkili olabilir, müslolar ise filmi izledikten sonra dinlerine daha sıkı bağlanır.

tarihinde Anthemoessa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Müslolar neden bir şey yazsınlar ki? Tam tersi müslümanların bu filmi izledikten sonra "Bakın biz haklıymışız" deyip islama daha da sarılmaları mümkün.

Filmde, izlediğim kadarıyla, islam adına hiçbir şey yok, zaten onlarca yıldır gündeme getirilen ve müsloların da bayıldıkları pek bir sevdikleri "hristiyanlık-paganizm" bağlantıları ve müslümanların yine çok sevdikleri, bayıldıkları "Amerika 11 Eylülü kendisi yaptı gördünüz mü islami terörizm diye bir şey yok" tezine destek veren bir film işte...

Hristiyanlar ile tartışırken etkili olabilir, müslolar ise filmi izledikten sonra dinlerine daha sıkı bağlanır.

Algıda seçicilik.

Sadece işlerine gelen tarafı algılıyorlar. İşlerine gelmeyen tarafı ise görmüyorlar, duymuyorlar, sanki öyle birşey yokmuş gibi davranıyorlar!

Sitelerde Paylaş
Algıda seçicilik.

Sadece işlerine gelen tarafı algılıyorlar. İşlerine gelmeyen tarafı ise görmüyorlar, duymuyorlar, sanki öyle birşey yokmuş gibi davranıyorlar!

Gerçeği bütün çıplaklığı ile görmeleri için dışardan bakabilmeleri gerekiyor ama çok zor bunu başarabilmek... Keşke onları bir iki saat kadar dışarı çekip gösterebilsek ama ne mümkün... Biz onların yaşadıklarını yaşadık biliyoruz ama onlar bu tarafı hiç bilmiyorlar...

Sitelerde Paylaş
daha öncede forumda verilmişti ve ingilizce olarak izlemiştim..

gerçekten mükemmel bir anlatım..

bu videonun daha çok beyni uyuşmuş insana ulaşmasını istiyorsak yapmamız gereken bir şey var..

herkesin girdiği genel forumlara bu film ile ilgili başlık açmak..

kendimizi müslüman gibi tanıtıp tepki çekmeden yapılmalı bu..

başlık şöyle olabilir, müslümanlar müjde hristiyanlığı bitiren film, mutlaka izleyin..

domino etkisiyle insanlar uyanabilir..

münafıklık yani..aferin aferin.iyi yolda ilerliyorsun. :angry:

Sitelerde Paylaş

Video'yu ben de beğenmedim... Güvenilirliği hiç bilinmeyen bazı kişilerden/yerlerden yapılan alıntılar ve çeşitli kesip biçmelerle birşeyler kanıtlanmaya çalışılmış. Kaldı ki orada iddia edilen durumlar, savunulan genel teoriyi desteklemiyor olsa bile!

Eskiden Beyaz Show'da devamlı "anladın sen onu!" diyen bir tipleme vardı (bilenler bilir), bu video bana bunu hatırlattı.

Dinlerden de sadece hıristiyanlığı eleştiriyor. İslamı ise, dolaylı olarak nerdeyse savunuyor! Çünkü "islamcı terörist" düşüncesinin bir komplodan ibaret olduğunu iddia ediyor.

Sitelerde Paylaş
Dinlerden de sadece hıristiyanlığı eleştiriyor. İslamı ise, dolaylı olarak nerdeyse savunuyor! Çünkü "islamcı terörist" düşüncesinin bir komplodan ibaret olduğunu iddia ediyor.

Kesinlikle... Videoyu hazırlayanlar, bilinçli olarak olmasa da, savundukları çeşitli görüşler ve komplo teorileri ile islamı dolaylı da olsa savunuyor, ayrıca videoda yeni herhangi bir iddia ya da "şok edici" bir bilgi göremedim, hristiyanlık-Paganizm bağlantıları, Osiris, Horus, Mitra, Dionysos..vs gibi pagan Tanrıları ile hristiyanlık arasındaki bağlantılar çok eskiden beri söylenilegelen şeyler, takip edenler bilir bunlar hakkında yurt dışında neredeyse her ay 1 kitap yazılıyor :)

Sitelerde Paylaş

Hristiyanlığın ve museviliğin nasıl ortaya çıktığını ve dinlerdeki olayların eski mitolojilerden çalınma olduğunu anlatıyor. İslam ise hristiyanlık ve musevilikten aynen alınmış bir dindir. Bu iki dinin devamıdır, yani islamdan bahsetmesi gerekmiyor. Hristiyanlığın bitmesi demek islamın da bitmesi demektir. İnsanları da dinlerle afyonlayarak istediklerini yapıyorlar.

Musa ve isadan sonra muhammed yeni bir din getiriyor, öncekileri izliyor. Muhammedin de yahudi olması olasıdır.

Sitelerde Paylaş
Hristiyanlığın bitmesi demek islamın da bitmesi demektir

Müslümanlar ise tam tersi olarak algılıyor, onlara göre hristiyanlığın bitmesi demek islamın zaferi demektir, öyle ki örneğin müslümanlar roma Mitrasına ait olan bakireden doğum mitinin pagan Tanrılar ile ilgili bir mit olduğunu belirtip, hristiyanlığın pagan dini olduğunu söylerken, aynı mitin Kur'an'da olduğunu bile göremiyorlar ya da görmezden geliyorlar dolayısıyla bu kadar açık bir konuyu bile dinlerine mal edemeyen müslümanların, "hristiyanlık çökerse islam da çöker" gerçeğini görebileceklerini, kabul edebileceklerini hiç sanmıyorum.

tarihinde Anthemoessa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar:

Filmi izlemedim ancak sizin yazdıklarınızdan sınırlı da olsa fikir sahibi oldum.

Konuya farklı bir pencereden bakmayı düşünerek bunları yazıyorum. Şimdi siz diyorsunuz ki dinler eskilerin masalları, Tanrı yok, mükemmel tasarım yok vs.

Tamam bunların hepsini kabul edelim ve bu pencereden bakmaya çalışalım. Dünyanın hali ortada, hak ve adalet hak getire. Mazlumun değil güçlünün yanında olmak erdem sayılıyor artık.

Peki din üzerinden insanları kandıranların bir yaratıcıya inandığını söyleyebilir miyiz? Bu mümkün değil sanırım, yani bir yaratıcıya inanıyorsa bir çekincesi olacak ve bu kadar zulmü yapmaz. E zaten bir yaratıcı da yok, demekki insan ne yaparsa kendine yapar.

O zaman dünyayı yöneten, gücü elinde bulunduran kurumların ya da kişilerin bir yaratıcı inancı da yok dedik ki bu çıkıyor ortaya, hani değerler nerde kaldı? Burada ateizm bunun neresinde, ateizmin de bir Tanrısı yok, onlar için de Tanrı yok, peki ateistler de o zaman bu mantıkla mazlumun değil güçlünün yanında diyebilir miyiz?

Sakın bunları ateistleri kötülemek vs amacıyla yazdığım düşünülmesin, sadece bir bakış getirmeye çalışıyorum objektiflik adına.

O zaman dünyaya bu kadar kötülük eden kim, bu soruyu herkese sormaya hakkım doğuyor sanırım.

Cevaplarınızı bekliyorum, sevgiyle kalasınız...

Sitelerde Paylaş
Müslümanlar ise tam tersi olarak algılıyor, onlara göre hristiyanlığın bitmesi demek islamın zaferi demektir, öyle ki örneğin müslümanlar roma Mitrasına ait olan bakireden doğum mitinin pagan Tanrılar ile ilgili bir mit olduğunu belirtip, hristiyanlığın pagan dini olduğunu söylerken, aynı mitin Kur'an'da olduğunu bile göremiyorlar ya da görmezden geliyorlar dolayısıyla bu kadar açık bir konuyu bile dinlerine mal edemeyen müslümanların, "hristiyanlık çökerse islam da çöker" gerçeğini görebileceklerini, kabul edebileceklerini hiç sanmıyorum.

Hristiyanlıkta islam da çöktü zaten. Teistler bunu bildikleri halde kabullenmek istemiyorlar.

Arkadaşlar:

Filmi izlemedim ancak sizin yazdıklarınızdan sınırlı da olsa fikir sahibi oldum.

Konuya farklı bir pencereden bakmayı düşünerek bunları yazıyorum. Şimdi siz diyorsunuz ki dinler eskilerin masalları, Tanrı yok, mükemmel tasarım yok vs.

Tamam bunların hepsini kabul edelim ve bu pencereden bakmaya çalışalım. Dünyanın hali ortada, hak ve adalet hak getire. Mazlumun değil güçlünün yanında olmak erdem sayılıyor artık.

Peki din üzerinden insanları kandıranların bir yaratıcıya inandığını söyleyebilir miyiz? Bu mümkün değil sanırım, yani bir yaratıcıya inanıyorsa bir çekincesi olacak ve bu kadar zulmü yapmaz. E zaten bir yaratıcı da yok, demekki insan ne yaparsa kendine yapar.

O zaman dünyayı yöneten, gücü elinde bulunduran kurumların ya da kişilerin bir yaratıcı inancı da yok dedik ki bu çıkıyor ortaya, hani değerler nerde kaldı? Burada ateizm bunun neresinde, ateizmin de bir Tanrısı yok, onlar için de Tanrı yok, peki ateistler de o zaman bu mantıkla mazlumun değil güçlünün yanında diyebilir miyiz?

Sakın bunları ateistleri kötülemek vs amacıyla yazdığım düşünülmesin, sadece bir bakış getirmeye çalışıyorum objektiflik adına.

O zaman dünyaya bu kadar kötülük eden kim, bu soruyu herkese sormaya hakkım doğuyor sanırım.

Bunu söyleyerek şu gerçeğide kabulleniyor olmalısınız. Dinleri insanlar uydurmuştur. Dinleri uyduran insanlar da inançsızdır bunlar insanları yönetmek ve köleleştirmek için dinleri uydurdular. Biz muhammedin ve diğer din adamlarının inançsız olduğunu zaten kabulleniyoruz. Onlar dinleri uydurdular. Ama siz bizi onlarla aynı kefeye kokuyorsunuz. Biz inanmıyoruz ve bunları yalan olduğunu söylüyoruz. Biz insanların kandırılmasını istemiyoruz onlar ise insanları uyutuyorlar. Tanrı, cennet denen saçmalıkları uyduruyorlar. Ateistler güçlünün yanın da ne demek. Onların güçlü olduklarını biliyoruz ve istediklerini yapıyorlar. Biz onları destekliyormuyuz ve onları desteklediğimiz için mi bu forumda ateizm ve dinler hakkında yazıyoruz.

Biz dürüstüz onlar sahtekar. Onlara ateist diyemeyiz çünkü bunu kabullenmiyorlar ve ateist olduklarını söylemiyorlar.

Kafasız sürü onların bu oyunlarına alet oluyor ve aptal vaatlerine kanıyorlar.

Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar:

Sevgili Berguzar

Bende katılıyorum bu insanların ateist olduğu yönünde ki düşüncelerinize, hatta bana göre batı ülkelerini yöneten tüm devlet liderleri ateisttir. Eğer bunun farkına varmasalar, medya aracılığıyla din propagandası yapmazlardı. Ama bu demek değildir ki ateistler bu insanların yanında yer alıyor, güçlünün yanında yer alıyor. Devletler ateist olduğu halde, halkı avuçlarında tutmak için, bir düzen oluşturmak adına dini yaratmışlardır ve tüm dindarları kendilerinin de dindar olduğuna ikna etmişlerdir. Bir düşünsenize dinin olmadığı günümüz dünyasında çıkabilecek karmaşayı. Ama dikkat edin günümüz dünyası diyorum, insanlar belli bir eğitim seviyesinde olduktan sonra asla bu karmaşayı görmeyiz hayatta.

Biz ateistler diyoruz ki, ''Bakın bu insanlar sizin beyninizi uyuşturuyorlar. Size olmayan şeyler anlatarak, beyninizi meşgul bir halde tutuyorlar ve böylelikle sizi hayattan soyutluyorlar. Bu insanların düzmece yazılarını okuyarak, onlara milyon dolarlar kazandırıyorlar. Olmayan şeylerle korkutarak, sizi kendilerine bağlıyolar.'' Din sadece bunlardan biri, belgeselde daha nice konu işleniyor. Irkçılıktan tutun, uyuşturucuya, alkol, tvler deki eğlence programları ve yine insanları tvye bağlayan diziler. Ve daha bir çok konu. Biz aslında onların değil sizin yanınızda yer alıyoruz. Biz burada, sizi bu hikayelerin ne kadar saçma olduğuna dair bilgilendirmek için varız. Aynı şekilde sizde tam tersini düşünüyorsunuz eminim. Bundan bizim ne kazancımız olucak?? Öncelikle daha yaşanabilir bi dünya olacağına inanıyorum. İnsanlar saçma bir hikaye yüzünden, bir diğerini dışlamıcak. Herşeyi kontrol eden bir tanrının varlığı, insanların sorumluluk duygusunu azaltıyor. İnsanlar dinde ki düşünce farklılıkları yüzünden bir birleriyle iletişim dahi kurmak istemiyor, bunların hepsi insanları birbirinden farklı göstermek, düşman göstermek adına bir hileden ibaret. Belgeselin asıl mesajı herkesin bir olduğunu göstermek. Farklılıklarımızın olmadığını, gerçekten istersek bu dünyayı güzelleştirebileceğimiz mesajını vermek.

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar:

mrs berguzar bi hata var düşüncenizde tüm ateistleri kötü diye yorumluyorsunuz

ben inanıyorumki iyi ateistlerin oranı %90 civarıdır materyalizm e iyice kapılıp kötülüğü seçmiş kişiler ancak %5 olabilir şimdi anlatmak istediğim

tüm teistler de iyi değildir siz diyorsunuz bu adamlar teistse nasıl yapıyorlar tanrıdan korkmuyorlarmı evet teist bunlar rockfeller ve diğer insan kanı emicileri fakat onların tanrıları zaten diğer milletleri size köle yaptım diyen bi tanrı o tanrıdan neden korksunlarki?

belkide yahudi diye tanımlanmalarına rağmen {bence } büyük ihtimal ateist bu kan emicilerin çoğu ama dediğim gibi

ateistinde iyisi var kötüsü var şerefsizi var namuslusu arlısı var

birde milletle genlerle alakalı bu kötülük meselesi bi ırkın ismini vermicem ırkçılık demesinler yine ama siz çok yakından biliyorsunuz bu ırk ülkemizde neler yapıyor tenhada birini gördülermi gasp edip öldürmnekden kendilerini alamazlar

bu bahsedilen kişilerinde iyi bi ırkdan geldikleri söylenemez o açıdan hiç bi şkilde insanları her anlamda emirleri altına almayı yok etmeyi her türlü kötülüğü yaparlarken vicdanları sızlamaz.

ayrıca bu filmdekilerin hiç biri komplo değil gerçek gerçek değil diyenler aksini ispatlar yok okadar bush america kıtası anlaşmasını masonlar istedi diye halka danışmadan imzalıcak buna tepki verilmicek komplo bunlar diyorsanız

hayatın gerçekleri diye bişey var medya elinizde oldumu insanları uyutmak çok kolay olur.

tarihinde Ebu Cehil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hristiyanlıkta islam da çöktü zaten. Teistler bunu bildikleri halde kabullenmek istemiyorlar.

Bunu söyleyerek şu gerçeğide kabulleniyor olmalısınız. Dinleri insanlar uydurmuştur. Dinleri uyduran insanlar da inançsızdır bunlar insanları yönetmek ve köleleştirmek için dinleri uydurdular. Biz muhammedin ve diğer din adamlarının inançsız olduğunu zaten kabulleniyoruz. Onlar dinleri uydurdular. Ama siz bizi onlarla aynı kefeye kokuyorsunuz. Biz inanmıyoruz ve bunları yalan olduğunu söylüyoruz. Biz insanların kandırılmasını istemiyoruz onlar ise insanları uyutuyorlar. Tanrı, cennet denen saçmalıkları uyduruyorlar. Ateistler güçlünün yanın da ne demek. Onların güçlü olduklarını biliyoruz ve istediklerini yapıyorlar. Biz onları destekliyormuyuz ve onları desteklediğimiz için mi bu forumda ateizm ve dinler hakkında yazıyoruz.

Biz dürüstüz onlar sahtekar. Onlara ateist diyemeyiz çünkü bunu kabullenmiyorlar ve ateist olduklarını söylemiyorlar.

Kafasız sürü onların bu oyunlarına alet oluyor ve aptal vaatlerine kanıyorlar.

Sevgili elvis:

İnsan var olduğu sürece bir Tanrı inancı her zaman olacaktır, belki din olarak adı değişir ama her zaman olacaktır. Bu yüzden hayal dünyasından çıkıp, bu gerçeği görerek önemli olanın insan olduğunu kavramamız ve bu dünyadan başka yaşanacak dünyamız olmadığını bilerek bütün yatırımımızı ayrım yapmadan insana yapmak en doğru seçim gibi duruyor...

Hayır ben din uyduruldu demiyorum, sadece sizlerin penceresinden bakarak olaya farklı bir bakış getirmeye çalışmıştım.

Sürekli müslümanları eli kanlı katiller olarak buraya yansıtmak ta objektiflikten uzakdır, bunu anlatmaya çalışıyorum. Filistinde hamasın yaptığı şey ile israilin yaptığı şey arasında bence hiç bir fark yoktur. Bu yüzden vahşetin olduğu bir yerde tek suçlu aramak akla aykırıdır.

Bugün müslümanlık adına işlenen cinayetlerin haçlı seferlerinden bir farkı yoktur. Cennet ya da cehennem adına yapılan soysuzluğun, kilise ve engizisyonun yaptığından hiçbir farkı yoktur.

Aşağıda diğer arkadaşların yazdıklarına da yazacaklarımı okuduktan sonra konu tam anlamıyla benim açımdan değerlendirilmiş olacaktır...

Sevgili Berguzar

Bende katılıyorum bu insanların ateist olduğu yönünde ki düşüncelerinize, hatta bana göre batı ülkelerini yöneten tüm devlet liderleri ateisttir. Eğer bunun farkına varmasalar, medya aracılığıyla din propagandası yapmazlardı. Ama bu demek değildir ki ateistler bu insanların yanında yer alıyor, güçlünün yanında yer alıyor. Devletler ateist olduğu halde, halkı avuçlarında tutmak için, bir düzen oluşturmak adına dini yaratmışlardır ve tüm dindarları kendilerinin de dindar olduğuna ikna etmişlerdir. Bir düşünsenize dinin olmadığı günümüz dünyasında çıkabilecek karmaşayı. Ama dikkat edin günümüz dünyası diyorum, insanlar belli bir eğitim seviyesinde olduktan sonra asla bu karmaşayı görmeyiz hayatta.

Biz ateistler diyoruz ki, ''Bakın bu insanlar sizin beyninizi uyuşturuyorlar. Size olmayan şeyler anlatarak, beyninizi meşgul bir halde tutuyorlar ve böylelikle sizi hayattan soyutluyorlar. Bu insanların düzmece yazılarını okuyarak, onlara milyon dolarlar kazandırıyorlar. Olmayan şeylerle korkutarak, sizi kendilerine bağlıyolar.'' Din sadece bunlardan biri, belgeselde daha nice konu işleniyor. Irkçılıktan tutun, uyuşturucuya, alkol, tvler deki eğlence programları ve yine insanları tvye bağlayan diziler. Ve daha bir çok konu. Biz aslında onların değil sizin yanınızda yer alıyoruz. Biz burada, sizi bu hikayelerin ne kadar saçma olduğuna dair bilgilendirmek için varız. Aynı şekilde sizde tam tersini düşünüyorsunuz eminim. Bundan bizim ne kazancımız olucak?? Öncelikle daha yaşanabilir bi dünya olacağına inanıyorum. İnsanlar saçma bir hikaye yüzünden, bir diğerini dışlamıcak. Herşeyi kontrol eden bir tanrının varlığı, insanların sorumluluk duygusunu azaltıyor. İnsanlar dinde ki düşünce farklılıkları yüzünden bir birleriyle iletişim dahi kurmak istemiyor, bunların hepsi insanları birbirinden farklı göstermek, düşman göstermek adına bir hileden ibaret. Belgeselin asıl mesajı herkesin bir olduğunu göstermek. Farklılıklarımızın olmadığını, gerçekten istersek bu dünyayı güzelleştirebileceğimiz mesajını vermek.

Sevgili sangre:

Gerçekten düşüncelerinin büyük kısmına katılmamak elde değil. Lakin en çok karşı olduğum şey insanları belli şekilde etiketlemek. Bu ister milletleri ile olsun, ister dinleri ile olsun farketmez. Bu yüzden bu güçler işte fırsat bulabilmiştir kendi düşüncelerini gerçekleştirmek adına.

Bak ben bir inananım, benim gibi çok insan var, düşüncem hep dürüstlük ve erdemden yana tavır takınıp insanlık için iyi ve güzel şeyler yapabilmekte. Elbette ateislerin büyük bölümü de böyle. Ama etiketçilik insanlığa zarar veriyor, bunun önüne geçmek gerek diye düşünüyorum.

Yakın geçmişe bakalım, ateist liderler (lenin, stalin, mao) yokmudur bunların eli katliamlarda elbet de vardır. Halkubi onlar da güzel bir dünya için bunu yapıyoruz diyordu değil mi?

İnsana bir olduğunu senin de dediğin gibi bir şekilde anlatmak lazım. Ben bir müslüman olarak seni bağrıma basmalıyım, sen bir ateist olarak beni bağrına basmalısın ve güzellikler adına ezen güçlünün karşısında bütün insanlık birlik olmak zorundadır.

Ama bunu yaparken ben gibiler, sizi gidi kafirler sizi diyerek değil, sen gibiler, koyun sürüleri, ahmaklar, aptallar, cahiller sürüsü diyerek değil....

Bu yüzden bu andaki bu dünyadan herkes sorumlu, sen, ben o diye ayırmanın bir anlamı yok. Bütün insanlık sorumlu. İnsanları eğitelim ama nasıl eğitelim, kimse kimseye fikrini zorla empoze etmeye çalışmadan, lakin insan beynini her zaman düşünmeye, akletmeye yönelik telkinlerle bir şekilde bunun bir yolu bulunmalı diyorum.

O zaman benim kıldığım namazdan sen rahatsızlık duymazsın, senin de inançsızlığından dolayı ben rahatsızlık duymam (hoş ben yine rahatsızlık duymuyorum, çünkü bu senin düşüncendir, bana zarar vermediğin sürece de saygı duyarım).

Bu nedenle diyorum ki, eğer bu dünyadan sizler de bizler kadar rahatsız oluyorsanız, birbirimizi ötelemek yerine, ortak değerlerde buluşuy birbirimizi çekelim...

Sevgiyle...

mrs berguzar bi hata var düşüncenizde tüm ateistleri kötü diye yorumluyorsunuz

ben inanıyorumki iyi ateistlerin oranı %90 civarıdır materyalizm e iyice kapılıp kötülüğü seçmiş kişiler ancak %5 olabilir şimdi anlatmak istediğim

tüm teistler de iyi değildir siz diyorsunuz bu adamlar teistse nasıl yapıyorlar tanrıdan korkmuyorlarmı evet teist bunlar rockfeller ve diğer insan kanı emicileri fakat onların tanrıları zaten diğer milletleri size köle yaptım diyen bi tanrı o tanrıdan neden korksunlarki?

belkide yahudi diye tanımlanmalarına rağmen {bence } büyük ihtimal ateist bu kan emicilerin çoğu ama dediğim gibi

ateistinde iyisi var kötüsü var şerefsizi var namuslusu arlısı var

birde milletle genlerle alakalı bu kötülük meselesi bi ırkın ismini vermicem ırkçılık demesinler yine ama siz çok yakından biliyorsunuz bu ırk ülkemizde neler yapıyor tenhada birini gördülermi gasp edip öldürmnekden kendilerini alamazlar

bu bahsedilen kişilerinde iyi bi ırkdan geldikleri söylenemez o açıdan hiç bi şkilde insanları her anlamda emirleri altına almayı yok etmeyi her türlü kötülüğü yaparlarken vicdanları sızlamaz.

ayrıca bu filmdekilerin hiç biri komplo değil gerçek gerçek değil diyenler aksini ispatlar yok okadar bush america kıtası anlaşmasını masonlar istedi diye halka danışmadan imzalıcak buna tepki verilmicek komplo bunlar diyorsanız

hayatın gerçekleri diye bişey var medya elinizde oldumu insanları uyutmak çok kolay olur.

Sevgili ebu cehil:

Bütün ateistler öyledir demişsin diyerek beni zan altında bırakman benim yazdıklarımla çelişiyor. Ben kendi egosu ve çıkarı için bütün kötünün yanında olan zihniyeti yerin dibine atarım, bu babam bile olsa.

Ama her kesimden bu var, yok değil. Ben burda öyle iletiler hatırlıyorum ki, elimden gelse, çok param olsa paramın hepsini israil ordusuna bağışlarım diyen ateistler yada kahrolsun kafirler diyen bir çok inanan. Bu iki kesimde bana aynı mesafededir, hiç farketmez.

Dünyada şu anda yahudilere dayatılan zihniyetin (bence yahudiler kendilerini üstün ırk, millet vs görüp bunu yapmıyor, birileri onlara bunu dayatarak bana göre kendi emelleri için yahudileri maşa olarak kullanıyor) dünyaya verdiği ızdırabı hepimiz biliyoruz.

Bakın hiçbir müslüman bunu size demez ancak ben diyeceğim.

Geçen tv de istanbulun fethi ile ilgili bir program izliyordum.

Bugün abd ırakı işgal etti diyoruz, ama söz konusu biz olunca bunun adı fetih oluyor. Ne acı değil mi?

İşte herkes ben gibi koyacak ellerin taşların altına, bu dünya ve insanlık için hissesine düşeni yapacak. Yok öyle üç kuruşa beş köfte.

Geçen geçmiş olan olmuştur, tarihi geri getiremeyeceğimize göre, insanız diyorsak, akıllıyız diyorsak, onurluyuz diyorsak söylemlerimiz ile eylemlerimiz birbirini tutacak, bunun başka yolu yok.

Yoksa sen ve ben daha çok yazarız oturduğumuz yerden bunları, ha belki birileri okur düşünür, o da faydadır. Ama oturup yazmaktan daha çok sorumluluğumuz var, bu yüzden herkes hissesine düşene razı olacak ve ne gerekiyorsa yapacak, eğer insanlık kazansın diyorsa...Ha sadece ben kazanayım diyene yapılacak birşey yoktur da demenin anlamı yok, onun da o zihniyeti kafasından atmanın yolları aranacak...

Sevgiyle kalasın...

Sitelerde Paylaş

Sayin Berguzar,

Ilk mesajinizda videoyu izlemediginizi yazmistiniz.

Keske izlesenizde, bizde sizinle belgesel hakkinda saglikli olarak tartisabilsek..

Su an sanki belgeseli kasten izlememek istiyormussunuz gibi bir izlenim birakiyorsunuz..

Eger izlediniz ise ozur dilerim.

Izlediginizi soylediginiz yaziniz gozumden kacmis olabilir..

Sitelerde Paylaş
Sayin Berguzar,

Ilk mesajinizda videoyu izlemediginizi yazmistiniz.

Keske izlesenizde, bizde sizinle belgesel hakkinda saglikli olarak tartisabilsek..

Su an sanki belgeseli kasten izlememek istiyormussunuz gibi bir izlenim birakiyorsunuz..

Eger izlediniz ise ozur dilerim.

Izlediginizi soylediginiz yaziniz gozumden kacmis olabilir..

Huri:

Hayır hala izleyemedim çok istememe rağmen. İşyerinde bu kadar uzun bir belgeseli tüm dikkati vererek izlemek mümkün olmuyor, evde ise oğlumun pazar günü oks sınavı var, onunla ilgilenmem gerekiyor...

Ama mutlaka izleyeceğim, çünkü izlemem gereken birşey bunu biliyorum.

Gerçi o zaman yorumlarımda çok değişiklik olacağını sanmıyorum, zira bu tarz şeylere meraklı biri olarak dünyayı hangi güçler hangi mantıkla az çok yönetiyor zaten biliyorum..

İzleyince seninle bu konuyu özellikle konuşacağım zaten merak etme...

Selametle...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...