Jump to content

Vücudumuzdaki özürler ve sakatlıklar

Recommended Posts

Ruhsal bozukluk diye bir şey bilimsel anlamda yoktur. Tüm ruh hastalıkları sadece beynin fonksiyonel ve biyolojik hastalıklarıdır aslında ve bu akıma tıpta biyolojik psikiyatri denir. Zaten bu hastalıklar üzerinde drug'lar ve/veya ECT kullanılarak olumlu etkiler elde edilebilmesi bu görüşün doğruluğunun kanıtıdır...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 76
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kitap, peygamber gönderilmeyenlerin hali ne yapacak? Haksızlık değilmi bu? Allah hiçde adil değil. Kimine kullanma kılavuzu gönderiyor, kiminede göndermiyor. İncir çekirdeğine andolsunki bu allah hiç adil değil.

Allah'ı da kendiniz gibi düşünüp o şekilde zannederseniz düşünce sisteminiz de ancak bu kadar olur işte.

Siz bir öğretmen olsanız ders yapmadan soruları sorarsanız bunun adı zulüm siz de zalim olursunuz değil mi? işte eğer Allah da kendilerine peygamber göndermediği insanları ve javimleri mesul tutmayacağını zaten açıkça ifade etmiştir.

Burada sorun, kendilerine kitap ve peygamber gönderildiiğ halde, bunlara tabi olmayan zavallılarda ve özellikle de bunların hükümleriyle alay edip onları yok sayanlarda..Ne garip değil mi?

Sitelerde Paylaş
Soru sordum Ruh ile ilgili ayetleri Kuran da getirmeleri için... Ama bunu görmemezlikten gelip ruh için peygamber kitap indiğini anlatıyorlar.. Kuran ruhtan bahseder mi? Ayetler nelerdir? Buyurun getirin..

Arkadaşım sen Allah'ı ve kitabı kabul ediyor musunun önce onu söyle ki ona göre boşa kürek çekmeyelim?

Sitelerde Paylaş

Deva Allah ı kendiniz gibi düşünen sizlersiniz.. Bizim size anlatmak istediğimizde bu. Sizin Allahınız tıpkı bir insan gibi. Lanet ediyor, yeminler ediyor, arşa kuruluyor, inciniyor....

Her nedense bu peygamberler hep aynı bölgede ortaya çıkmış. O bölgede yaşayan insanların avantajı nedir? Yoksa o bölgede yaşayanlar en azgın insanlar mı?

İslam ın Allahı öğretmen değil bir diktatördür.. Bizde öğretmenler odun ateşi ve kaynar su hazırlayıp ders yapmayan öğrenciyi korkutup yakmaz..

Allah peygamber göndermediği kavimleri mesul tutmadığını söylememiştir.. Söylesede değişen bir şey olmaz zira Allah istediğini doğru yola iletir istediğini sapıtır diye kendisi söylüyor. Allah ınız adil değil kime istersem ona mal mülk veririm diyerek keyfi davranıyor.. % 10 daha doğar doğmaz yada 5 yaşına girene kadar hayatını kaybediyor. % 10 doğuştan sakat hayata başlıyor.. Bu mu mükemmel Allah.. Tıpkı insan gibi..

Sitelerde Paylaş

Deva bu sitenin ismi ateizm sitesi.. Bu sitede traji komik bir sürü şey oluyor.. Ben ateist olarak burada bir çok Müslümana kendi dinini öğretiyorum. Zira ben doğuştan ateist olmadım diğerleride olmadı..

Ortalama bir Müslümandan daha fazla Kuranla haşır neşir oluyorum. Kuran hakkında ki bilgim Türkiye de yaşayan %95 inden daha fazladır.. Bu inanıyorum anlamına gelmez.. İşte sizlere sözüm ona savunduğunuz kitaptaki gerçekleri bizler öğretiyoruz.. Bu siteye üye olmamın ve yazmamın sebebi budur..

Azıcık kafan çalışsa dinleri eleştirmek için onların kaynaklarından yararlanılması gerektiğini düşünüp böyle saçma sapan soru sormazdın..

Müslüman olarak Ruhtan güzelliğinden söz ediyorsun.. Bende sizlere kaynak soruyorum. Bir şey biliyorum ki sizden kaynak istiyorum. Boşa konuştuğunuzu suratınıza çarpıyorum ama sizin haberiniz yok. Kaynak getirmek, araştırmak yerine boşa kürek çekmekten bahsediyorsun.. Peki ama neden? Elinde ki inandığın kitaptan haberin yok.. Verecek cevabında yok..

Hadi geçmiş olsun....

Sitelerde Paylaş
Deva Allah ı kendiniz gibi düşünen sizlersiniz.. Bizim size anlatmak istediğimizde bu. Sizin Allahınız tıpkı bir insan gibi. Lanet ediyor, yeminler ediyor, arşa kuruluyor, inciniyor....

Baba küçük çocuğuyla çat pat konuşunca çocuk mu oluyor yoksa onun seviyesine mütenasib ona muhatap mı oluyor değerli arkadaşım.

Evet insanın vazifesi ve rütbesi büyük olduğu için cinayeti, isyanı ve günahı da ona göre büyük olduğu için insan ahirete gitmeden böyle bir gelecek kendini beklediğini nazara vermek için ve yol yakınken dönümesi için Allh sırf insana olan merhametinden aklının başına gelmesi için yemin eder, fiiline lanet eder vs...

Her nedense bu peygamberler hep aynı bölgede ortaya çıkmış. O bölgede yaşayan insanların avantajı nedir? Yoksa o bölgede yaşayanlar en azgın insanlar mı?

Bu tesbitinize ayne katılıyorum. Zaten hastalık olmayan yere doktor göndermek abes olur değil mi? Ama aynı zaman da da bir avantaj durumları da vardır. Zira ilgili hastalık için doktor ayaklarına kadar gönderilmiştir.Diğer insanlık ise dolayısıyla ondan istifadeetmektedir. Diyeceksiniz ki diğer insanların dezavtajı olmuyor mu?Neden olsun ki doktor geçicidir fanidir ama tedavi metodları bakidir.O tedavi metodları da insanlığın ortak malıdır..

İslam ın Allahı öğretmen değil bir diktatördür.. Bizde öğretmenler odun ateşi ve kaynar su hazırlayıp ders yapmayan öğrenciyi korkutup yakmaz..

Geleceğini söylemek diktatörlük mi yoksa ona ikaz mı? Sadece cehennemle mi tehdit ediyor yaoksa cennetle de mükafatının olacağını belir miyor mu?

Allah peygamber göndermediği kavimleri mesul tutmadığını söylememiştir.. Söylesede değişen bir şey olmaz zira Allah istediğini doğru yola iletir istediğini sapıtır diye kendisi söylüyor. Allah ınız adil değil kime istersem ona mal mülk veririm diyerek keyfi davranıyor.. % 10 daha doğar doğmaz yada 5 yaşına girene kadar hayatını kaybediyor. % 10 doğuştan sakat hayata başlıyor.. Bu mu mükemmel Allah.. Tıpkı insan gibi..

Kur'an'a inanmayan birisinin Kur'an'Da Allah'ın neleri bahsedip bahsetmediğini söylemesi kadar gülünç bir durum olamaz ki.Ve inanmadığınız Kitap'tan ayetler söyelyip delil getirmenizde o kadar zıt bir durum..

Sitelerde Paylaş
Müslüman olarak Ruhtan güzelliğinden söz ediyorsun.. Bende sizlere kaynak soruyorum. Bir şey biliyorum ki sizden kaynak istiyorum. Boşa konuştuğunuzu suratınıza çarpıyorum ama sizin haberiniz yok. Kaynak getirmek, araştırmak yerine boşa kürek çekmekten bahsediyorsun.. Peki ama neden? Elinde ki inandığın kitaptan haberin yok.. Verecek cevabında yok..

Hadi geçmiş olsun....

Arkadaşım inanmayan kimse nasıl oluyorda bize öğretiyor ki sizin mantığınız bunu kabul ediyor mu?

17/85- Ve sana ruh hakkında soru soruyorlar. De ki: “Ruh, Rabbimin bileceği bir şeydir. Size pek az ilim verilmiştir.”

Sitelerde Paylaş

Sanırım ciddi anlamda özürlüsün. Bir şeyi eleştirmek için öncelikle eleştireceğin konu hakkında bilgi sahibi olman gerekli.. Unuttuğun bir şey var bizlerde zamanında Müslümandık..

Örnek olarak diyelim sen MHP li değilsin. Bu senin onu eleştiremeyeceğin anlamına gelir mi? MHP li olmaman MHP hakkında bilgi sahibi olmana engel mi?

Bak işte ne güzel cevap vermişsin. Allah ın Muhammed e bile tam olarak söylemediği Ruh hakkında siz nerden bilgi ediniyorsunuz.. Allah besbelli ruhun ne olduğunu açıklamamış. Kuran ruh un ne olduğunu bile açıklamazken sizler bu bilgileri nereden edindiniz?

Sitelerde Paylaş
Sanırım ciddi anlamda özürlüsün. Bir şeyi eleştirmek için öncelikle eleştireceğin konu hakkında bilgi sahibi olman gerekli.. Unuttuğun bir şey var bizlerde zamanında Müslümandık..

Arkadaşım, özürlü olup olmamak önemli değil. Mantık kafidir. Bir şeyi bilmek farklı ona inanarak insanlara öğrenmek faklı şeydir. Malumat eğer bir şey ifade etseydi. Bütün müşteşrikler cennetin göbeğine giderlerdi. Müslüman eşiitri imanlı demek değil ki..Sadece imandan nasibi olmayan müslümancıkmıssınız o kadar..

Örnek olarak diyelim sen MHP li değilsin. Bu senin onu eleştiremeyeceğin anlamına gelir mi? MHP li olmaman MHP hakkında bilgi sahibi olmana engel mi?

Burada biz bir anaç sisteminden bahsediyoruz...Bildiğim kadarıyla eleştiririm ama bu benim haklı olduğumu göstermez.Zira onun hakkında hakiki anlamda eleştiri yapmam için bizatihi onlar gibi düşünüp yaşamam lazım ki onların herşeyini rahatlıkla eleştirebileyim. Yoksa laf salatasından ileri geçmez söyldediklerim..

Bak işte ne güzel cevap vermişsin. Allah ın Muhammed e bile tam olarak söylemediği Ruh hakkında siz nerden bilgi ediniyorsunuz.. Allah besbelli ruhun ne olduğunu açıklamamış. Kuran ruh un ne olduğunu bile açıklamazken sizler bu bilgileri nereden edindiniz?

Bir şeyin zatını bilmemek farklı, eserlerini bilmek farklı şeylerdir. Ruh budur diyemezsiniz ama ruhun icraatlarından bahsedebilirsiniz. Aklın da ne olduğu kesin olarak tanımlanamaz ama icraatı ortadayken de kütüphaneler dolusu kitaplar yazılabilir ki ortadadır bu da..

Bakınız ben size satır satır cevap veriyorum. Siz ise işinize gelen yeri cımbızla çekip demogoji yapıyorsunuz..Demek işinize gelmeyen yerler var..

Sitelerde Paylaş

Ruh için aşağıdaki tanımlar yapılır:

“Can. Canlılık. Nefes. Cebrail (as.)...”

“Bir kanun-u zîvücud-u haricî.” (Hariçte müstakil bir varlığı bulunan bir kanun.) (Sözler)

“Emir âleminden olup, beden ülkesini idare etmesi için kendisine müstakil bir varlık verilen bir kanun. Bedenden ayrılınca da varlığını devam ettirebilen lâtif bir cisim.”

Bazı insanlar Peygamber Efendimize ruhu sordular. Cevap vermeyip, vahyi bekledi. Gelen ayet gayet netti: “O, rabbimin emrindendir, de.” Ruhun varlığı tasdik ediliyor, fakat mahiyeti açıklanmıyordu. Çünkü, muhatapların söyleneni anlamasına imkân yoktu. Akıl, “emir aleminden” olan bir varlığı kavrayacak kapasitede değildi.

“emir alemi” ölçüden, tartıdan, şekilden, renkten uzak varlıkların dünyasıdır. Maddeler için söylenen uzun, kısa, mavi, sarı, yuvarlak, düz, ağır, hafif gibi kelimelerin o alemde karşılığı yoktur. Ölçülere mahkum akıllar, ölçülemeyeni nasıl anlasın?

Hadiste “Kendini bilen rabbini bilir.” buyuruluyor. Bir büyük mütefekkirimiz de, “ey kendini insan bilen insan! Kendini oku...” Diyor. Şu halde, insanın kendini tanımaya çalışması şart. Kendimizden giderek Ona ulaşacağız!

Ruh hakkında neler biliyoruz? Ruhun kendisini bilemiyoruz. Ancak bazı özelliklerinden söz edebiliriz. Beden, anne karnında belli bir olgunluğa erişince, ruh verilir.

Ruh, sonradan yaratılmıştır, ama ebedidir. Birdir, bölünmez, parçalara ayrılmaz. İcraatıyla ve tesirleriyle bedenin her yerinde bulunur, fakat mekanı yoktur. Bedenin içinde olmadığı gibi, dışında da değildir. Bütün işleri aynı anda idare eder, bir iş diğerine engel olmaz. O, tabiattaki kanunlara benzer. Mesela, bir yerçekimi kanunu hayat ve şuur sahibi olsaydı ruh özelliği kazanırdı.

Ruh, şuuruyla fark eder, aklıyla anlar, vicdanıyla tartar, karar verir, hayaliyle plânlar yapar, hafızasıyla bilgi depolar, kalbiyle sever. Onun sayılamayacak kadar çok kabiliyeti vardır. Bunların bir kısmı da maddi uzuvlarla ortaya çıkar. Ruh, eliyle tutar, gözüyle görür, kulağıyla işitir, ayağıyla yürür... Bedende bulunduğu sürece bedene muhtaçtır. Faaliyetleri bedenle sınırlıdır. Ölüm, onun beden zindanından kurtulup, hürriyetine kavuşmasıdır. O zaman bedene ihtiyacı kalmaz. Gözsüz görür, kulaksız işitir, beyinsiz düşünür. Mahşere kadar bedensiz bekler. Ahirette yeniden ve yeni bir bedene kavuşur.

Sitelerde Paylaş

Bak şimdi sen hadis işine girince bende hadislerden örnek vereceğim. Sana Kuran a Allah göre RUH nedir diye sordum.. Sen hadisleri ortaya çıkarttın...

Arkadaşlarından Enes anlatır: Peygamber 9 ya da 11 karısı varken, günün belirli saatlerinde bütün karılarını dolaşır, hepsi ile cinsel ilişkide bulunurdu.

Enes' e sordular: Peki, Peygamber buna nasıl güç yetiştiriyordu?

Enes şöyle dedi: Biz aramızda, Peygamber in otuz erkek gücünde olduğunu konuşurduk. (Kaynak: Buhari, Tecrid/192)

Muhammed, karılarına eşit süre ayırır, aynı gece hepsini dolaşır, sıra kimdeyse onun yanında kalırdı. (Kaynak: Müsned, c.6, s.108)

Yolculuğa çıkmak istediğinde aralarında kura çeker, hangisi çıkmışsa onunla giderdi. Hac için hepsini yanında götürdü. (Kaynak: Ibnü Sa d, Tabakat)

5575 - Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, ben altı yaşında iken benimle evlendi. Medine'ye geldik. Benî'l-Hâris İbnu'l-Hazrec kabilesine indik. Ben hummaya yakalandım. Saçlarım döküldü. (İyileşince) saçım yine uzadı. Annem Ümmü Rumân, ben arkadaşlarımla salıncakta oynarken, bana geldi, benden ne istediğini bilmeksizin yanına gittim. Elimden tuttu. Evin kapısında beni durdurdu. Evimizde, Ensârdan bir grup kadın vardı. "Hayırlı, bereketli olsun!", "Uğurlu mübarek olsun!" diye dualar, tebrikler ettiler. Annem beni onlara teslim etti. Onlar kılık-kıyafetime çeki düzen verdiler. Beni, (kuşluk vakti aniden) Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm(ın gelişinden) başka bir şey şaşırtmadı. Annem beni O'na teslim etti. O gün ben dokuz yaşında idim."

Buhari, Nikâh 38, 39, 57, 59, 61;

Müslim, Nikah 69, (1422);

Ebu Dâvud, Nikâh 34, (2121); Edeb 63, (4933, 4934, 4935, 4936, 4937);

Nesai, Nikah 29, (6, 82).

Sizi gidi Hadisçiler sizi..

Sitelerde Paylaş
Bak şimdi sen hadis işine girince bende hadislerden örnek vereceğim. Sana Kuran a Allah göre RUH nedir diye sordum.. Sen hadisleri ortaya çıkarttın...

Arkadaşlarından Enes anlatır: Peygamber 9 ya da 11 karısı varken, günün belirli saatlerinde bütün karılarını dolaşır, hepsi ile cinsel ilişkide bulunurdu.

Enes' e sordular: Peki, Peygamber buna nasıl güç yetiştiriyordu?

Enes şöyle dedi: Biz aramızda, Peygamber in otuz erkek gücünde olduğunu konuşurduk. (Kaynak: Buhari, Tecrid/192)

Muhammed, karılarına eşit süre ayırır, aynı gece hepsini dolaşır, sıra kimdeyse onun yanında kalırdı. (Kaynak: Müsned, c.6, s.108)

Yolculuğa çıkmak istediğinde aralarında kura çeker, hangisi çıkmışsa onunla giderdi. Hac için hepsini yanında götürdü. (Kaynak: Ibnü Sa d, Tabakat)

5575 - Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, ben altı yaşında iken benimle evlendi. Medine'ye geldik. Benî'l-Hâris İbnu'l-Hazrec kabilesine indik. Ben hummaya yakalandım. Saçlarım döküldü. (İyileşince) saçım yine uzadı. Annem Ümmü Rumân, ben arkadaşlarımla salıncakta oynarken, bana geldi, benden ne istediğini bilmeksizin yanına gittim. Elimden tuttu. Evin kapısında beni durdurdu. Evimizde, Ensârdan bir grup kadın vardı. "Hayırlı, bereketli olsun!", "Uğurlu mübarek olsun!" diye dualar, tebrikler ettiler. Annem beni onlara teslim etti. Onlar kılık-kıyafetime çeki düzen verdiler. Beni, (kuşluk vakti aniden) Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm(ın gelişinden) başka bir şey şaşırtmadı. Annem beni O'na teslim etti. O gün ben dokuz yaşında idim."

Buhari, Nikâh 38, 39, 57, 59, 61;

Müslim, Nikah 69, (1422);

Ebu Dâvud, Nikâh 34, (2121); Edeb 63, (4933, 4934, 4935, 4936, 4937);

Nesai, Nikah 29, (6, 82).

Sizi gidi Hadisçiler sizi..

Konuyla bir alaksı var mı bunun..gerçekten de sizin mesleğiniz demogoji.Sıkışınca hemen minder değiştiriyorsunuz..Tek kelime ile insanlığınızdan ve aklınızdan utanmanız gerekir belki insanlaşır ve de akıl sahibi olduğunuzu hatırlarsınız bir gün..

Sitelerde Paylaş
Kur'an'a inanmayan birisinin Kur'an'Da Allah'ın neleri bahsedip bahsetmediğini söylemesi kadar gülünç bir durum olamaz ki.Ve inanmadığınız Kitap'tan ayetler söyleyip delil getirmeniz de o kadar zıt bir durum...

Önceden uydurulmuş olanları kullanıyoruz...Senin önerin ne, yenilerini mi uyduralım akşam evde?...

Sitelerde Paylaş
....

Ruh hakkında neler biliyoruz? Ruhun kendisini bilemiyoruz. Ancak bazı özelliklerinden söz edebiliriz. Beden, anne karnında belli bir olgunluğa erişince, ruh verilir.

Ruh, sonradan yaratılmıştır, ama ebedidir. Birdir, bölünmez, parçalara ayrılmaz. İcraatıyla ve tesirleriyle bedenin her yerinde bulunur, fakat mekanı yoktur. Bedenin içinde olmadığı gibi, dışında da değildir. Bütün işleri aynı anda idare eder, bir iş diğerine engel olmaz. O, tabiattaki kanunlara benzer. Mesela, bir yerçekimi kanunu hayat ve şuur sahibi olsaydı ruh özelliği kazanırdı.

Ruh, şuuruyla fark eder, aklıyla anlar, vicdanıyla tartar, karar verir, hayaliyle plânlar yapar, hafızasıyla bilgi depolar, kalbiyle sever. Onun sayılamayacak kadar çok kabiliyeti vardır. Bunların bir kısmı da maddi uzuvlarla ortaya çıkar. Ruh, eliyle tutar, gözüyle görür, kulağıyla işitir, ayağıyla yürür... Bedende bulunduğu sürece bedene muhtaçtır. Faaliyetleri bedenle sınırlıdır. Ölüm, onun beden zindanından kurtulup, hürriyetine kavuşmasıdır. O zaman bedene ihtiyacı kalmaz. Gözsüz görür, kulaksız işitir, beyinsiz düşünür. Mahşere kadar bedensiz bekler. Ahirette yeniden ve yeni bir bedene kavuşur.

Allah, Hitlere kötü bir ruh mu üflemiş?

Allah "kötü ruh" üfler mi?

Ateistlere de "ateist ruh" mu üflüyor?

.

Sitelerde Paylaş
Allah, Hitlere kötü bir ruh mu üflemiş?

Allah "kötü ruh" üfler mi?

Ateistlere de "ateist ruh" mu üflüyor?

.

Yok nötr bırakıyor kafalarına göre takılıyorlar. Ama beyni, kafayı, ruhu, kainatı, irade kavramını ve iradenin kendisini yaratan ve ezelden beri ne yapacağını bilen de o; ne demekse artık; tam bir deli saçması :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

Bak asıl konu ne, başlığa iyi bak ve oku.. Sıkışınca işin yönünü değiştiren sizlersiniz.. Öncelikle konu insanın fiziksel bedeni. O konuda patladınız işi ruh kavramına çektiniz..

Size ruh nedir bana Kuran da ayet getirin dedim. Allah ın (yani Muhammed in) kıvırtma ayetini getirdiniz..

17/85- Ve sana ruh hakkında soru soruyorlar. De ki: “Ruh, Rabbimin bileceği bir şeydir. Size pek az ilim verilmiştir.”

Gördüğün gibi Allah bile açıklamıyor ruhun ne olduğunu.. Siz bu ruh konusunda nerden ve nasıl bilgi sahibisiniz dedim. Kalkıp hadis getirdiniz ki bu hadisler 17/85 ayetine aykırıdır. Allahınız diyor Ruh rabbin bileceği iştir diye. Siz buna rağmöen ruh hakkında sayfalarca yazı döktürüyorsunuz. Yuh Allahınız bile açıklamamışken, siz yoksa vahiy mi alıyorsunuz?

Bende size madem işi hadise döktünüz dedim ve hadis örnekleri verdim..

Sitelerde Paylaş
Bak asıl konu ne, başlığa iyi bak ve oku.. Sıkışınca işin yönünü değiştiren sizlersiniz.. Öncelikle konu insanın fiziksel bedeni. O konuda patladınız işi ruh kavramına çektiniz..

Size ruh nedir bana Kuran da ayet getirin dedim. Allah ın (yani Muhammed in) kıvırtma ayetini getirdiniz..

Gördüğün gibi Allah bile açıklamıyor ruhun ne olduğunu.. Siz bu ruh konusunda nerden ve nasıl bilgi sahibisiniz dedim. Kalkıp hadis getirdiniz ki bu hadisler 17/85 ayetine aykırıdır. Allahınız diyor Ruh rabbin bileceği iştir diye. Siz buna rağmöen ruh hakkında sayfalarca yazı döktürüyorsunuz. Yuh Allahınız bile açıklamamışken, siz yoksa vahiy mi alıyorsunuz?

Bende size madem işi hadise döktünüz dedim ve hadis örnekleri verdim..

Ya siz konuyu hiç takip etmiyprsunuz.onun hakkında bir şey bilmiyorsunuz ya da bilemeyeceksiniz denmiyor.Bakın tekrar alıyorum Ayeti:

Son cümlesini gözden kaçırıryorsunuz...

Sitelerde Paylaş

17/85- Ve sana ruh hakkında soru soruyorlar. De ki: “Ruh, Rabbimin bileceği bir şeydir. Size pek az ilim verilmiştir..''

Deva ilk cümleyi nereye sokacaksın? Ne demek bu : Yani ruh konusunu sadece Allah bilir. Size pek az ilim verilmiştir bunun içinde ruh hakkında bilgi yoktur. Neden yoktur : Ruh, Rabbimin bileceği bir şeydir.

Peki o zaman sizler Rab misiniz? Siz Allah değilseniz ruh hakkındaki sayfalar dolusu hikayeyi nerden öğrendiniz?

Sitelerde Paylaş
17/85- Ve sana ruh hakkında soru soruyorlar. De ki: “Ruh, Rabbimin bileceği bir şeydir. Size pek az ilim verilmiştir..''

Deva ilk cümleyi nereye sokacaksın? Ne demek bu : Yani ruh konusunu sadece Allah bilir. Size pek az ilim verilmiştir bunun içinde ruh hakkında bilgi yoktur. Neden yoktur : Ruh, Rabbimin bileceği bir şeydir.

Peki o zaman sizler Rab misiniz? Siz Allah değilseniz ruh hakkındaki sayfalar dolusu hikayeyi nerden öğrendiniz?

Benim ruh konusunda paylaşımlarımı takip ederseniz ne demek istediğimi çok net anlarsınız siz...Bize lazım olan kadarını yani ruhun fonksiyonlarını biliriz.Tıpkı aklımızın varlığını fonksiyonlarını bildiğimiz gibi.Bu malum olan bir şey zaten.Biliyorsunuz malum ilam edilmez. Bu gayet açık bir meseledir ki bizlerin bilidkleri de budur..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...