Jump to content

Devri daim makineleri çağına doğru

Recommended Posts

6 dakika önce, EK yazdı:

Yine hakaret ve iftiralar başladı.

Nerde devri daim makinesi demişim şaşkoloz/akılsız seni. tam tersini anlatıp duruyorum. Bunlardan ipucu elde edebilirsiniz diyorum.

Hareketin sürekli olması gerek. gece ve gündüz, gün ve gün, aylar ve aylar, yıllar ve yıllar... durmadan çalışmalı. Bu yüzden güneş panelleri  bile devri daim değil (karanlık olunca düzenek duruyor) diye defalarca sana öğrettim.

Ama buna karşılık su içen kuş bir devri daimdir. Yani ısıyla çalışan ve hiç durmayan düzenek devri daimdir.

Kuş deyince senle ilgili bir deyim aklıma geldi :)

Selam

Yani neymiş;

Isı enerjisiyle hareket eden bir düzenek gece gündüz, açık kapalı hava demeden durmadan hareket ediyorsa o da devri daimdir. Zaten su içen kuş düzeneği yerçekimi ve ısıdan faydalanarak hep hareket eder.

Selam

Sitelerde Paylaş
  • İleti 531
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, EK yazdı:

Yine hakaret ve iftiralar başladı.

Nerde devri daim makinesi demişim şaşkoloz/akılsız seni. tam tersini anlatıp duruyorum. Bunlardan ipucu elde edebilirsiniz diyorum.

Hareketin sürekli olması gerek. gece ve gündüz, gün ve gün, aylar ve aylar, yıllar ve yıllar... durmadan çalışmalı. Bu yüzden güneş panelleri bile devri daim değil (karanlık olunca düzenek duruyor) diye defalarca sana öğrettim.

Ama buna karşılık su içen kuş bir devri daimdir.

Kuş deyince senle ilgili bir deyim aklıma geldi :)

Selam

senden başka su içen kuşa elin hareketi ile dönen jiroskopa bu adı veren  var mı?

Dışardan enerji alan her makineye bu adı verirsen her makine devri daim makinesi olur.

Devri daim makinesini yapmaya çalışanlar dışardan enerji almadan sürekli çalıştırmak istiyorlardı.

sizler ise ise dışardan enerji alan makineleride katıyorsunuz.

yere düşüp kırılan bardak tekrar yukarı yükselip bardak oluşturmaz.

Sitelerde Paylaş

Sayfa atladık bu gidişle siz anlayana kadar da sayfalar ilerlemeye devam edecek. Belki gözden kaçırdınız. Bakın mantığınıza uyması için tanım veriyorum.

@Smile Buddha ve anlamamakta ısrar eden hepiniz için söylüyorum.

Evet su içen kuş da devridaim makinesidir. Jiroskop benzeri bir sistemle de aynı prensipleri kullanarak devridaim oluşturulabiliyor yanlış değil. Bakın tanım tam olarak şöyle;

Kısaca doğanın enerji döngüsüne doğrudan bağlanabilen sistemlere devridaim makinesi denir. nokta

Diğer tanım ise şöyle;

Devridaim makinesi, enerji nakline ihtiyaç duymayan ve depolanmış enerji gereksinimi olmadan çalışmasını sürdüren makinelerdir.

Zaten bu tanımdan da yukarıdaki tanımı çıkarmak mümkündür.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

senden başka su içen kuşa elin hareketi ile dönen jiroskopa bu adı veren  var mı?

Dışardan enerji alan her makineye bu adı verirsen her makine devri daim makinesi olur.

Devri daim makinesini yapmaya çalışanlar dışardan enerji almadan sürekli çalıştırmak istiyorlardı.

sizler ise ise dışardan enerji alan makineleride katıyorsunuz.

yere düşüp kırılan bardak tekrar yukarı yükselip bardak oluşturmaz.

Daha söyleneni anlayacak bir akıl bile olmadığını görüyorum sende.

Bu sorunun cevabını yıllar önce, dergide yayımlanan makalemde verdim.

Tarihteki her düzenek dışarıdan enerji alıyordu. Ya çerçekimi gücü veya başka birşeyi.

Alması yasak olan insan/hayvan gücü gibi gözle görünen etkenlerdi.

Ve hareket daimi olmalı. Örneğin gece olunca durmamalı.

Yoktan hareket eden bir düzenek tasarımı iddiası hiç olmadı.Hepsinde de dış etkenler var, yazımı aç oku.

12 yıldır anlatmışım, eğitmişim seni ama bir arpa boyu yol alamamışsın kuş ....nli Mudha

Selam

tarihinde EK tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
23 saat önce, deadanddark yazdı:

Sistemi iki yarim küreye bölsek; A ve B

Sistemin en tepesindeki ve en alttaki iki agirligi A yarim küresine eklememiz gerekmez mi?

Bu durumda

A: 9 kütle

B: 7 kütle olmaz mi?

@Smile Buddha @John_Ahmet

Yaptiginiz hesaplari takip etme becerisi gösteremiyorum ama yaptiginiz tüm hesaplara bunu yansitiyor musunuz bilmek isterim. Yanlis mi düsünüyorum. düzeltirseniz sevinirim.

CKy5SA.png

Bak bu söyledigimi degerlendirdiniz mi?

B yarim dairesi A yarim dairesini döndürecekse eger 7m kütle 9m kütleyi itecek/kaldiracak.

Üstelik bu tasarim zaten 1239 yillara ait. Anibal'in verdigi linkte mevcut.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

@Smile Buddha ve anlamamakta ısrar eden hepiniz için söylüyorum.

Evet su içen kuş da devridaim makinesidir. Jiroskop benzeri bir sistemle de aynı prensipleri kullanarak devridaim oluşturulabiliyor yanlış değil. Bakın tanım tam olarak şöyle;

Kısaca doğanın enerji döngüsüne doğrudan bağlanabilen sistemlere devridaim makinesi nedir. nokta

Diğer tanım ise şöyle;

Devridaim makinesi, enerji nakline ihtiyaç duymayan ve depolanmış enerji gereksinimi olmadan çalışmasını sürdüren makinelerdir.

Zaten bu tanımdan da yukarıdaki tanımı çıkarmak mümkündür.

Herşey doğanın döngüsüne bağlı.

Ama bazı makinalara devri daim makinesi ismi verilme ihtiyacı hissedilmişte diğerlerine neden bu isim verilmemiş?

çünkü onların iddiası doğadan enerji iletimi kessende çalışacağı iddiasında bulunmalarıydı.

bhaskara wheel dışardan  enerji almadan çalışacaktı sözde.ama dışardan enerji almadan çalışmıyor.

yerçekimi enerjidir.barajlarda onu kullanırız.ama akan suyu yeniden yukarı basıp baraj gölünü doldurmaya çalışmayız.

devri daim makinesi adı ile yapılanlarda harcanan enerjiyi tekrar kullanıp aynı enerjiyi üretme iddiası vardır.

bazıları daha fazla üretileceği iddiasında bulundular.Ama böyle bir makine ortada yok.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, EK yazdı:

Daha söyleneni anlayacak bir akıl bile olmadığını görüyorum sende.

Bu sorunun cevabını yıllar önce, dergide yayımlanan makalemde verdim.

Tarihteki her düzenek dışarıdan enerji alıyordu. Ya çerçekimi gücü veya başka birşeyi.

Alması yasak olan insan/hayvan gücü gibi gözle görünen etkenlerdi.

Ve hareket daimi olmalı. Örneğin gece olunca durmamalı.

Yoktan hareket eden bir düzenek tasarımı iddiası hiç olmadı.Hepsinde de dış etkenler var, yazımı aç oku.

12 yıldır anlatmışım, eğitmişim seni ama bir arpa boyu yol alamamış kuş .....li Mudha

Selam

senin benim gözümde hiçbir değerin yok.

Hayal aleminde yaşayan  kendini  beğenmişin tekisin.

senin yazılarını takip eden  kim var?  

Takip edipte önem veren varsa senin gibi özürlünün tekidir.

Sitelerde Paylaş

Kütleçekiminin iş yaptığı, ısı üretebildiği herkesçe anlaşılacak şekilde kanıtlansa -- ki zaten kanıtlandı fakat pek bilinmiyor -- o zaman sizler bu mantıkla diyeceksiniz ki kardeşim kapiler sıvı yükselteci, bhaskara whell, orrfyreus'un tekerleği de devridaim makinesi değildir. Onlar kütleçekimi enerjisini kullanan sistemler o kadar diyebilirsiniz.

Bizler de o halde vakum enerjisini kullanan, ya da ihtiyaç duyduğu enerjiyi karanlık enerjiden çekebilen makinelere devridaim denir diyebilecektik. Onlar da kanıtlandığında sistemlerimizi kategorize ederken bir ayrıma gitmemiz gerektiğini fark edecektik.

Hatta şu prensiple çalışan sistemler devridaimdir de diyebilirdik.

http://superileri.com/bilim-adamlari-mutlak-sifirdan-daha-soguga-ulasti-kadar-dusuk-bir-sicaklik-ki-sonsuz-dereceden-bile-daha-sicak/

Kasten bilerek enerjiyi nakil ederek çalıştırdığımız sistemlerle ihtiyaç duyduğu enerjisini doğanın enerji döngüsünden kendisi alarak çalışmasını sürdürebilen sistemleri farklı başlıklarda incelemek gerekecekti. Umarım bunları anlıyorsunuzdur.

Sizler enerji girdisini açıklayabiliyorsunuz diye bir sisteme devridaim makinesi değildir demek aptallıktan başka bir şey değildir. nokta

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

senin benim gözümde hiçbir

Tam tersine, kibirli ve akılsız olan sensin.

Bir daha aynı çarpıtma sapkınlığını yapacak kadar da hain bir karakterin var.

Merak etme senin gibi zalimler ağlamaktan başka bir şey yapamaz gördüğün üzere.

Selam

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, deadanddark yazdı:

Bak bu söyledigimi degerlendiniz mi?

B yarim dairesi A yarim dairesini döndürecekse eger 7m kütle 9m kütleyi itecek/kaldiracak.

Üstelik bu tasarim zaten 1239 yillara ait. Anibal'in verdigi linkte mevcut.

onlar eksen üstünde olduğu için dönme momentleri sıfır.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, EK yazdı:

Tam tersine, kibirli ve akılsız olan sensin.

Bir daha aynı çarpıtma sapkınlığını yapacak kadar da hain bir karakterin var.

Merak etme senin gibi zalimler ağlamaktan başka bir şey yapamaz gördüğün üzere.

Selam

senin gibi kendimi öven bir tane  iletimi göstersene. :)

devri daim makinesi tanımını çarpıtan sensin.

senin gibi tanımlayan kaç tane bilim adamı var?

onlardan daha akıllısın değil mi?

Evet ağlıyorum senin bu haline. :)

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, EK yazdı:

Şu heykelleri de hatırlayalım, oradan da ipuçları elde edebilirsiniz:

Bu arada, artık bu robotların bire bir minik modelleri/oyuncakları (aynı prensiple çalışıyorlar)  satılmakta.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, deadanddark yazdı:

Tekere uyguladiklari bir baski ve bu baski tekeri durmaya yavaslamaya zorlar diye düsünmüstüm. Demekki yanilmisim. 

sürtünme kuvvetine etkisi olur.

devri daim makinelerinin hesabında sürtünme kuvvetleri hesaba alınmadan yapılır.

çünkü onları hesaba katmasanda çalışmazlar. :)

dengede kalırlar en fazla.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

devri daim makinelerinin hesabında sürtünme kuvvetleri hesaba alınmadan yapılır.

Tam nerede dengede kaldigini tahmin edebilirim.

En tepedeki agirlik dik konuma 45 derece aci yaptiginda duracak. Ama ispatlayamam.

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

çünkü onların iddiası doğadan enerji iletimi kessende çalışacağı iddiasında bulunmalarıydı.

bhaskara wheel dışardan  enerji almadan çalışacaktı sözde.ama dışardan enerji almadan çalışmıyor.

14 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

Gerçekte çalışabilen örnekler hakkında hiç bir halt bildiğiniz yok.

Bhaskara wheel enerjisi tükendiğinde duran bir sistem değil çünkü enerjisi hiç tükenmiyor. Onun çalışmadığının zannedilmesinin nedeni prototipini hep15-20 cm boylarında yapmış olmaları ve kütleçekimi ile ilgili eksik bilgilere sahip olmalarıdır.

50-60 cm boylarında yapıldığında nihayet çalışabildiği fark edildi. Şimdi acaba hangi sebeple çalışıyor olabilir. Hani termodinamik? gibi sorular akla gelebilir.

Öncelikle bana çalıştığına kanıt olabilecek net bir kuvvet gösterin derseniz;

Sağ tarafta düşen ağırlıkların düşerken oluşan merkezkaç kuvvetlerinin bileşkesinin, dikey bileşeni sebebiyle çalışmasını sürdürüyor. Bu dikey bileşen sistem yatay konumdayken 0 değil midir derseniz hayır sistem dönmekte olduğundan o ağırlık düşerken oluşan merkezkaç kuvvetlerinin bileşkesinin dikey bileşeni birim çembere göre -5-6 derecelik bir açıya sahip ve dolayısıyla dikey bileşeni oldukça küçük olsa dahi sürtünme kuvvetleri ile başa çıkıp sistemi döndürebiliyor deriz.

Bu fazla enerji kütleçekiminden geliyor ve dolayısıyla kütleçekimi iş yapabilen, ısı üreten bir enerji kaynağıdır deriz.

Zaten kütleçekimnin oluşumu için harcanan enerji nereye kayboluyor olabilir diye sormazlar mı? Örneğin benzer çekim gücüne sahip mıknatıslar yapılırken yüksek basınç ve yüksek miktarda DC akm verilerek yapılıyor ve mıknatıs hünerini gösterdiği süre boyunca demanyetize olarak nötrleşiyor değil mi? Acaba kütle bu çekim gücünü hiç azalmadan neye borçludur (hangi enerjilere)? Siz bunları sorgulamadan ağırlık merkezi bulma saçmalıklarıyla konuyu açıklayabildiğinizi mi sanıyorsunuz? Öyle bir enerji varsa bu enerjiyi yok mu sayacaksınız?

Donuk zekalı i.neler!

https://www.youtube.com/watch?v=rbCnzsFjvQU

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Gerçekte çalışabilen örnekler hakkında hiç bir halt bildiğiniz yok.

Bhaskara wheel enerjisi tükendiğinde duran bir sistem değil çünkü enerjisi hiç tükenmiyor. Onun çalışmadığının zannedilmesinin nedeni prototipini hep15-20 cm boylarında yapmış olmaları ve kütleçekimi ile ilgili eksik bilgilere sahip olmalarıdır.

50-60 cm boylarında yapıldığında nihayet çalışabildiği fark edildi. Şimdi acaba hangi sebeple çalışıyor olabilir. Hani termodinamik? gibi sorular akla gelebilir.

Öncelikle bana çalıştığına kanıt olabilecek net bir kuvvet gösterin derseniz;

Sağ tarafta düşen ağırlıkların düşerken oluşan merkezkaç kuvvetlerinin bileşkesinin, dikey bileşeni sebebiyle çalışmasını sürdürüyor. Bu dikey bileşen sistem yatay konumdayken 0 değil midir derseniz hayır sistem dönmekte olduğundan o ağırlık düşerken oluşan merkezkaç kuvvetlerinin bileşkesinin dikey bileşeni birim çembere göre -5-6 derecelik bir açıya sahip ve dolayısıyla dikey bileşeni oldukça küçük olsa dahi sürtünme kuvvetleri ile başa çıkıp sistemi döndürebiliyor deriz.

Bu fazla enerji kütleçekiminden geliyor ve dolayısıyla kütleçekimi iş yapabilen, ısı üreten bir enerji kaynağıdır deriz.

Zaten kütleçekimnin oluşumu için harcanan enerji nereye kayboluyor olabilir diye sormazlar mı? Örneğin benzer çekim gücüne sahip mıknatıslar yapılırken yüksek basınç ve yüksek miktarda DC akm verilerek yapılıyor ve mıknatıs hünerini gösterdiği süre boyunca demanyetize olarak nötrleşiyor değil mi? Acaba kütle bu çekim gücünü hiç azalmadan neye borçludur (hangi enerjilere)? Siz bunları sorgulamadan ağırlık merkezi bulma saçmalıklarıyla konuyu açıklayabildiğinizi mi sanıyorsunuz? Öyle bir enerji varsa bu enerjiyi yok mu sayacaksınız?

Donuk zekalı i.neler!

senin bir halt bildiğin yok.

ortada kendi yaptığın bir makine yok.

başklarının hileli makinlerini delil diye atıyorsun.

o makinelerde hile yapıldığını kabul etmiyorsun.

hile yapmayan adam bütün detayı ile açıklar.açıklamıyorsa hile yapıyordur.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

senin bir halt bildiğin yok.

ortada kendi yaptığın bir makine yok.

başklarının hileli makinlerini delil diye atıyorsun.

o makinelerde hile yapıldığını kabul etmiyorsun.

hile yapmayan adam bütün detayı ile açıklar.açıklamıyorsa hile yapıyordur.

Konu hakkında yeteri kadar araştırma yaparsan bu açıklamaları bulacaksın! Ben böyle bir sistem yapmak zorunda değilim. Nasıl çalışabileceklerini termodinamiğe aykırı olmayacak şekilde açıklayabilmek zeka ister ve zaten bende bol miktarda var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...