Jump to content

en çok guldugunuz hadisler nelerdirr?

Recommended Posts

Bunları görünce hadis inkârcılarına biraz hak veriyorum aslında. Muhammed sonuçta zeki bir adamdı. Bazı hadislerin zeka seviyesi çok düşük insanlar tarafından yazıldığı belli oluyor.

Walla haklısın kardeşim.Muhammedden 200 yıl sonra yazılan hadis öyle olur.Bende çoğunu inkar ediyorum.Ama inançla alakası yok mantığım kabul etmiyor.Tamam Kuran da sonradan yazıldı ama ezberleniyordu.Bunlar ondan ona geçen çoğu da uydurulan şeyler.Zaten az çok kuran okuyan biri o kitabı yazanın bu tip laflar etmeyeceğini bilir.Bikere hem uslup hem esas yönünden çok farklı.Kuran yazarının o hadisleri söyleyen kişi olmadığı çok açık.Örneğin şu videodaki zırvalık.

http://youtu.be/GEaiOQcPgcc

tarihinde Miki tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 144
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Okulda bu hadisleri çok ciddiye alırdık ve aramızda gülmeyi abartanı uyarırdık..Müslüman gülmez,çünkü bu hadisler bize gülmeyin diyor..Müslüman gülerse de,sessizce sırıtır sadece..

Siz hiç Tayyip'in gerçekten güldüğünü gördünüz mü?!

Keşke gülebilseydi,çok farklı bir ülke olabilirdik şimdi.Bakın hep ciddidir Tayyip..Çünkü öyle yetişti..Bende öyleyim,arkadaşlarım da öyle..İmam hatiplerde gülen insanlar mezun olmuyor,bu yüzden ben bu ülkenin sonunu hiç iyi görmüyorum..

Güzel konuşup siyasete vurunca işi batırıyonuz yapmayın şunu ya.Bende dinsizim ama akp liyim.Tamam tayyip hakikaten gülmüyor pek.Oraya kadar yazdıkların güzel ama ülkenin geleceği karanlık vs.dedinmi sataşma oluyor.Kılıçdaroğlu sabaha kadar gülse ne olacak zaten ağlancak halde bi parti.

Sitelerde Paylaş

Walla haklısın kardeşim.Muhammedden 200 yıl sonra yazılan hadis öyle olur.

Kuran sanki Muhammed yaşarken mi yazıldı?Eldeki Kuran'ın,Abbasi döneminde yazılmış Kuran'ların kopyası..

Muhammed'den YÜZLERCE yıl sonra Kuran yazılmış..Aynı şekilde hadisler de öyle..

Sitelerde Paylaş

Kuran sanki Muhammed yaşarken mi yazıldı?Eldeki Kuran'ın,Abbasi döneminde yazılmış Kuran'ların kopyası..

Muhammed'den YÜZLERCE yıl sonra Kuran yazılmış..Aynı şekilde hadisler de öyle..

Kuranı yazan kişinin sözleri olmadığı çok açık yukardaki hadislerin.Bunu sen farkedemiyorsan bişey diyemem ama farkedenlerin çok olduğuna eminim.Aslında sen de beni anlıyosun ama anlamak istemiyorsun.Çünkü müslüman olduğumu düşünüyorsun o yüzden nerden saldırsam diye aranıyorsun yapmayın şunu.

Sitelerde Paylaş

Kuranı yazan kişinin sözleri olmadığı çok açık yukardaki hadislerin.Bunu sen farkedemiyorsan bişey diyemem ama farkedenlerin çok olduğuna eminim.Aslında sen de beni anlıyosun ama anlamak istemiyorsun.Çünkü müslüman olduğumu düşünüyorsun o yüzden nerden saldırsam diye aranıyorsun yapmayın şunu.

G.t kılısın,hem de dinsiz..Aman benden ırak ol..Canımı sıkma benim..Unutursam da hatırlat bana kendini..

Sitelerde Paylaş

Sen bir hastasın o zaman,başka da bir şey değil..

Aslında sizinde müslümanlardan farkınız yok.hepiniz yobazsınız.yobazlık dincilik değildir.yobaz, bağnaz demektir. bir düşünceye ya da akıma, başka bir tanesini tanımama derecesinde bağlanmaktır yobazlık.

islamcı yobaz olabildiği gibi ülkücü yobaz ya da sosyalist yobaz da olabillir.

Aslında atatürkçülerin yani kemal putuna

tapanların,komünistlerin ve dincilerin birbirinden hiçbi farkı yok.Kafa aynı kafa.Mantık aynı mantık yönleri ters

sadece.Bak tayyip bunlar ateisttir diye ateistleri aşağıladı.O lafa bende üzüldüm ama önemli olan insanlık uygarlık çağdaşlık benim için.Bunları bana kim veriyorsa ona oy veririm.ister chp ister akp olsun.ama bunu sizin gibi kendini aydın görenlere anlatamazsın,nasılki müsloya anlatamazsın sizde aynısınız.

Sitelerde Paylaş

G.t kılısın,hem de dinsiz..Aman benden ırak ol..Canımı sıkma benim..Unutursam da hatırlat bana kendini..

Sonrada müslümanlardan inanca saygı bekliyosunuz.Senin benim siyasi görüşüme satgın yok bikere.bana ettiğin lafa bak.senin müslümandan saygı beklemeye ne hakkın var.Hep diyorum bu ülkede inanç sorunu yok bu ülkede kültür sorunu var.İmam hatipte azına zıçılmış burda müslümanlara hakaret ederek tatmin oluyosun.iyi de ne mok işin vardı imam hatipte allahın dincisi.ben kuran kursuna bile 20 yaşında gittim iki haftada tek harf öğrenenedim.böyle dili zikim dedim.ama kiril alfabesini bi günde ezberledim.

Sitelerde Paylaş

Aslında sizinde müslümanlardan farkınız yok.hepiniz yobazsınız.yobazlık dincilik değildir.yobaz, bağnaz demektir. bir düşünceye ya da akıma, başka bir tanesini tanımama derecesinde bağlanmaktır yobazlık.

islamcı yobaz olabildiği gibi ülkücü yobaz ya da sosyalist yobaz da olabillir.

Aslında atatürkçülerin yani kemal putuna

tapanların,komünistlerin ve dincilerin birbirinden hiçbi farkı yok.Kafa aynı kafa.Mantık aynı mantık yönleri ters

sadece.Bak tayyip bunlar ateisttir diye ateistleri aşağıladı.O lafa bende üzüldüm ama önemli olan insanlık uygarlık çağdaşlık benim için.Bunları bana kim veriyorsa ona oy veririm.ister chp ister akp olsun.ama bunu sizin gibi kendini aydın görenlere anlatamazsın,nasılki müsloya anlatamazsın sizde aynısınız.

Ben kendimi aydın filan görmüyorum,entelektüel birisi de değilim..

Ateist olmak için uğraşmadım ben,çabalarım sonucunda ateist oldum..O kadar çabaladım ki,hiç anlamadığım konularda kitaplar okudum..Ben şimdi yıllarca gerçeğin peşinde tamamen objektif olarak koşup ateist olduktan sonra,teistlerin sözlerine zerre ciddiye almam artık..Bu yobazlıksa yobazlık,bağnazlıksa bağnazlık..Tesadüf eseri ateist olsak neyse ama öyle bir şey yok..Ben ne yazdığımın/söylediğimin farkındayım ve asla geri adım atmam bu konuda..

Aynı şekilde,Kemalist oluşum da böyledir..Gözlerim bozuldu okuyacağım diye ama daha demokrasi nedir bilmeyen/anlamayan ergenler bana Mustafa Kemal'i veya İnönü'yü karalamaya kalkıyor burada..Bunlara ne diyebilirim?Anca ''boş tenekesin sen'' der ve geçerim..

12 yıldır Akp'yi çözememiş bir dinsize ne denir?

Benim gibi yıllarca din-siyaset okumuş birisi ne der?

Gözüm görmesin seni der..Bende sana öyle diyorum..

Sitelerde Paylaş

Sonrada müslümanlardan inanca saygı bekliyosunuz.Senin benim siyasi görüşüme satgın yok bikere.bana ettiğin lafa bak.senin müslümandan saygı beklemeye ne hakkın var.Hep diyorum bu ülkede inanç sorunu yok bu ülkede kültür sorunu var.İmam hatipte azına zıçılmış burda müslümanlara hakaret ederek tatmin oluyosun.iyi de ne mok işin vardı imam hatipte allahın dincisi.ben kuran kursuna bile 20 yaşında gittim iki haftada tek harf öğrenenedim.böyle dili zikim dedim.ama kiril alfabesini bi günde ezberledim.

G.t kılı lafını duyunca,kendini belli ettin hemen..!

Tek harf öğrenememiş..O yüzden Akp'lisin ya işte..Kafan bassa biraz,Akp'yi desteklemezsin ama basmadı mı basmıyor işte..Irak ol benden,ben bu foruma dinsiz akpli görmek için girmiyorum..Hadi naş..

Sitelerde Paylaş

Ben kendimi aydın filan görmüyorum,entelektüel birisi de değilim..

Ateist olmak için uğraşmadım ben,çabalarım sonucunda ateist oldum..O kadar çabaladım ki,hiç anlamadığım konularda kitaplar okudum..Ben şimdi yıllarca gerçeğin peşinde tamamen objektif olarak koşup ateist olduktan sonra,teistlerin sözlerine zerre ciddiye almam artık..Bu yobazlıksa yobazlık,bağnazlıksa bağnazlık..Tesadüf eseri ateist olsak neyse ama öyle bir şey yok..Ben ne yazdığımın/söylediğimin farkındayım ve asla geri adım atmam bu konuda..

Aynı şekilde,Kemalist oluşum da böyledir..Gözlerim bozuldu okuyacağım diye ama daha demokrasi nedir bilmeyen/anlamayan ergenler bana Mustafa Kemal'i veya İnönü'yü karalamaya kalkıyor burada..Bunlara ne diyebilirim?Anca ''boş tenekesin sen'' der ve geçerim..

12 yıldır Akp'yi çözememiş bir dinsize ne denir?

Benim gibi yıllarca din-siyaset okumuş birisi ne der?

Gözüm görmesin seni der..Bende sana öyle diyorum..

Ben o sözü ateist olduğun için değil,ateist birinin akp li olamayacağını düşündüğün için söyledim.işte bu yüzden yobazsın.Ayrıca bu işler siyaset okumakla olmaz.islam örgütü lideri Ekmeleddin efendiyide gördük.Adamın Türkiyeden haberi yok.

Sitelerde Paylaş

Ben o sözü ateist olduğun için değil,ateist birinin akp li olamayacağını düşündüğün için söyledim.işte bu yüzden yobazsın.Ayrıca bu işler siyaset okumakla olmaz.islam örgütü lideri Ekmeleddin efendiyide gördük.Adamın Türkiyeden haberi yok.

Atelerin arasında rahatça dolanıp AKP propagandası yapmayı planlayan bir AKP trolüsün. Doğru mu? Yok bilemedim değil mi? Cehape zihniyetli bir yobazım ben değil mi? Senin süper akıllarını anlayamıyorum.

Yavrum bir kilometreden ampul gibi parlıyorsun, polis sireni gibi flaşör atıyorsun. Gizlendim sanıyorsun ama kıçın kabak gibi ortada. Ateistmiş ama akpliymiş. Yersen.

Fethullah efendinin talimatı. Yakalanmamak için içki içebilirsiniz. Ihbarda bulunabilirsiniz. Şöyle, gizlenen Fethullahçı hücreler güven sağlamak için içki içebiliyorlar. Dava için, cihat için günah işlemek serbest. Aynı şekilde, daha zayıf bir pozisyondaki Fethullahçıyı ihbar edebiliyor. Böylelikle kendisinin Fethullahçı olmadığı kesinleşiyor.

Anladın mı trol? Senden çok daha yüksek levellerde olanları biliyoruz. Renk değiştirecem diye sıkınıp durma.

Sitelerde Paylaş

Akpye oy veren ateistmi abi adamın ülkeye yaptığını dinsiz biri yapsın .....ler.....kan alırlar bi yerinden adam 3 kulhu bi elam...yiyelim babam ülke neden parçalanmaya gidiyor bu salak tayyip yüzünden millet daha salak o başka...adam herşeyi sattı ülkede cari açık uçuyor ....onun dinine göre yaşamamizi istiyor yok öyle bi dünya güya özgürlükmuş az kitap okumadım ben okuyup öğrencem diye kafam ...di halada okuyorum bi ateist okumadan araştırmadan ateist olamaz kolay kolay

Sitelerde Paylaş

Atelerin arasında rahatça dolanıp AKP propagandası yapmayı planlayan bir AKP trolüsün. Doğru mu? Yok bilemedim değil mi? Cehape zihniyetli bir yobazım ben değil mi? Senin süper akıllarını anlayamıyorum.

Yavrum bir kilometreden ampul gibi parlıyorsun, polis sireni gibi flaşör atıyorsun. Gizlendim sanıyorsun ama kıçın kabak gibi ortada. Ateistmiş ama akpliymiş. Yersen.

Fethullah efendinin talimatı. Yakalanmamak için içki içebilirsiniz. Ihbarda bulunabilirsiniz. Şöyle, gizlenen Fethullahçı hücreler güven sağlamak için içki içebiliyorlar. Dava için, cihat için günah işlemek serbest. Aynı şekilde, daha zayıf bir pozisyondaki Fethullahçıyı ihbar edebiliyor. Böylelikle kendisinin Fethullahçı olmadığı kesinleşiyor.

Anladın mı trol? Senden çok daha yüksek levellerde olanları biliyoruz. Renk değiştirecem diye sıkınıp durma.

Üfff,ne kadar çocukça.Kardeşim burada akp yi karıştıran sizsiniz.Sen bir ateist asla akp li olamaz diyorsun.Bende senin cahil ve bağnaz olduğunu söylüyorum.Ben fetodan bildim bileli tiksinirim millet nurcunun ne demek olduğunu bilmediği zamanlardan beri.Ayrıca onlar akp yi sevmez.Sen uzayda yaşıyon heralde.Ayrıca onlar müslüman değildir.Bunu da öğren cahil cahil konuşma.

Sitelerde Paylaş

İnsanların inançları önemli değildir, ama inançları sömüren, çıkar için kullanan sahtekar, hırsız ve dolandırıcıların, katillerin destekçisi olmaları çok büyük sorundur.

Bunlar yargıyı ve emniyeti sahte kanıt üretim merkezi ve zulüm, cinayet, faşizm üssü olarak kullandılar. İç savaşa silah göndererek katliamlar yaptırdılar. Hırsızlık, sahtecilik, usülsüz ihale ve satışlar yaparak büyük paralar dolandırdılar.

Bu insanlık suçlarının hesabını soran yok gibi görünmesi, bu suçları aklamaz. Suç, sahtecilik, hırsızlık, cinayet, katliam tepemize sıçramıştır. Bu leke başımızdan atılmazsa biz veririz hesabını, tüm toplum olarak. Gerçi biraz da geç artık bu lekeyi temizlemek için. Bu toplum suçludur. Suça ortak olmuştur. Başına gelecek her şeye layık durumdadır.

Sitelerde Paylaş

Üfff,ne kadar çocukça.Kardeşim burada akp yi karıştıran sizsiniz.Sen bir ateist asla akp li olamaz diyorsun.Bende senin cahil ve bağnaz olduğunu söylüyorum.Ben fetodan bildim bileli tiksinirim millet nurcunun ne demek olduğunu bilmediği zamanlardan beri.Ayrıca onlar akp yi sevmez.Sen uzayda yaşıyon heralde.Ayrıca onlar müslüman değildir.Bunu da öğren cahil cahil konuşma.

Okuduğunu anlamıyorsun.

Sitelerde Paylaş

İlginçsiniz cidden. Ateist biri ne solcu olmak zorunda ne sağcı, ne devrimci ne muhafazakar, ne CHP'li ne AKP'li. Müslüman CHP'lilere ne diyorsunuz salak mı diyorsunuz? Kesin öyle diyorsunuzdur. Ya adam müslümandır ama AKP'yi sahtekar olarak görüyordur, olamaz mı? CHP'yi daha namuslu zannediyordur olamaz mı yani?

Sitelerde Paylaş

İlginçsiniz cidden. Ateist biri ne solcu olmak zorunda ne sağcı, ne devrimci ne muhafazakar, ne CHP'li ne AKP'li. Müslüman CHP'lilere ne diyorsunuz salak mı diyorsunuz? Kesin öyle diyorsunuzdur. Ya adam müslümandır ama AKP'yi sahtekar olarak görüyordur, olamaz mı? CHP'yi daha namuslu zannediyordur olamaz mı yani?

Bunlar ateist bunlar terörist diyen başkana sahip partiyi bir ateistin desteklememesi lazım.

tarihinde zorlu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öyleyse zerre kadar islam inancına sahip birinin Atatürk'ü desteklememesi gerekiyor, öyle mi? Ne de olsa ''gökten indiği zannedilen kitaplar'' demiş Atatürk.

Onu da geçtim, zerre kadar islam inancı olan birinin de AKP'den başka bir şeyi desteklememesi gerekiyor senin dediğine göre. Böyle düşünen biri AKP'nin Türkiye'de iktidar olmasına hiç şaşırmamalı bence. Oturup kabullenmeli.

Sen tamamen ideoloji, din açısından bakıyorsun bu olaylara. Ama işin para da var, başka görüşler de var. Birisi çıkar ''ya müslüman olsun ama en azından ülkeye hayrı dokunsun'' diyebilir, çok mu garip geldi? Diğeri çıkar ''varsın ateist olsun ama ülkeye hayrı dokunsun, hak yemesin'' der. Bunlar olamaz ve olmamalı da diyorsun sen. Ne kadar gerçekçi şimdi bu?

Sitelerde Paylaş

İslamcıların olduğu yerde tabiki din açısından bakıcam.

Siyasal islamın ne olduğunu bilmiyorsun bence.

İşin içinde para varmış. Cumhuriyete zarar veren İslamcılara para için oy vermek sadece kendini düşünmektir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...