Jump to content

gariban_derviş

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.509
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

gariban_derviş Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

1.062 profil görüntüleme
 1. gariban_derviş

  İslamda İnsanın Eceli Ve Gelişen Tıp

  Sağduyu bak azıcık düşün 1500 sene önce bir kitapta yeniden yaradılıştan bahsediyor. Aynı şekilde yeniden yaratılacaksınız derken 1500 sene sonra dna ve genetik teknolojisi bugün itibariyle klonlama yapabiliyor ancak ruha müdahele edilemediğinden benlik olarak farklı yapıya sahip ama fiziksel olarak birebir aynı canlı kopyalaması yapılabilecek düzeye gelindi. Ya nerden nereye gelindi 1500 sene öncesinden günümüzün hatta günümüzün ilersi olan bir teknolojiden haber veriliyor. Bugün ancak farklı noktalarda açılmış galaksi kapıları ile ışınlanma olaylarından söz edilirken kuranda hs. Süleymanın emrindeki bazı varlıkların ve bir insanın bu teknolojiyi kullandığından haber veriliyor. Uyanın artık 1500 sene önce tahmin dahi edilmesi imkansız olan bir olay bugün itibariyle gerçekleştirilmeye çalışılıyor. Ancak bir noktada tıkanıyorlar o da ruh noktası. Klonlanma evet yapıldı ama ruha dokunamadıklarından benlik klonlaması yapılamıyor. Ve yapılamayacakta ama şundan eminim ki benlik klonlaması yapmak için gece gündüz uğraşıyorlar. Ve bunu yapamayacaklar ama sonunda yaptık diye tahmin ediyorum yalanla ortaya çıkacaklar.
 2. gariban_derviş

  İslamda İnsanın Eceli Ve Gelişen Tıp

  Ben şunu iddia ediyorum kuran içinde bulunduğumuz bilimsel dönemin çok daha ilersinde gözüküyor. Bu inananlar için geçerli. Hatta galiba şuan hatırlayamıyorum ama adıda uzun yaşamlılar diye çevrilen çok eski bir medeniyette vardı ama ismi aklıma gelmedi. Neyse şimdi şunu söyleyim sanal dünyanın yanında gerçekten insan hayatı normalde 500 - 600 senelere ulaşacak ancak ne zaman bilmiyorum. Çok fazla zaman kaldığını düşünmüyorum ve bu gerçekleştiği zamanda tahminim eş zamanlı olarak yapay zeka ve robotlarda çok sağlam ilerleme de olacak ve kendilerinden olmayan insanlığın büyük bir kısmı yok edilerek dünyaya kendileri sahip olacaklar. Yani bu teknoloji insanlığa barış ve huzur değil aksine korkunç katliamlar getirecek. İnsan ırkının büyük bir kısmı yok edilecek. Ama konumuz o değil. Kuranda çok değişik iddialar vardır. Bunlar 1000 yıl yaşayan insanlar ki en etkileyici kısmı bana göre yeniden dirilme olayı ki kesinlikle bu zamanda çok mantıklı geliyor bana. Özellikle genetik kopyalamadan dna teknolojisine göre baktığımızda şimdi bile ikiz insanlar oluşturulabilirken bunun üstünde bir güce sahip bir varlığın aynı insanı yeniden yaratabilmesi çok olağandır. Yani kuran gerçektende zaman ötesi bir kitaptır.
 3. gariban_derviş

  İslamda İnsanın Eceli Ve Gelişen Tıp

  Tam tersi kuranda 1000 sene yaşayan insanların oduğundan haber verilir. Allah o zaman bu şekilde taktir etmiştir. Ancak bu durum nuh tufanından sonra değişmiştir. Lokman hekim ki üzerine sure inmiş özel birisidir o da uzun yaşamın sırrını bulmuştur. Yani kuranı okuyarak fikir sahibi olsaydın bu ayetlerden haberin olurdu. Ama gördüğüm şu korkunç bir cahillikle burda bu konuyu açmışsın ve altta yorum yapan arkadaşta kör sağır birbirini ağırlar gibi sana o cahilliği ile destek vermeye kalkmış. Eskiden ateistlerin bir kalitesi olurdu ne zaman ateistle oturup bir tartışmaya girsek kendi dinimle alakalı dahi birşeyler öğrenirdim.
 4. gariban_derviş

  BAHÇALI KİMDİR?

  O zaman Hulusi Akar kim? O zaman ordu ne? Madem herşey bu şekilde o zaman oyun oynamaya neden gerek duysunlar? Ülkeyi zaten almışlar. Yani bunlara tepki verenler kim o zaman? Madem oynuyorlar o zaman bu oyunun karşı tarafında olanlar kimler?
 5. Mesele şudur zina her zaman kötülük getiren bir davranıştır. Aşağılık ve basit bir davranıştır. Am salak denir mesela. Gerçektende vajinaya tapan bir sürü pislik vardır etrafınızda gözlemleyebilirsiniz. Yavşak ve karaktersiz bir şekilde onun bunun karısını kızını kandırıp düdükleme peşinde koşarlar. Evli olanlarına bakarsın karısına ve çocuklarına ihanet eder hiç farketmez yeterki bir vajina bulsun gerisi önemli değildir onun için. Bir yere gidersin bir kız arkadaşın veya sevgilin vardır hemen kızı kesmeye kalkarlar. Ben sana bişey diyimmi kardeş zina yapan kadın veya erkek farketmez basittir ve pisliktir. Onun kuralları yoktur ahlaksızlık onun bir parçası olmuştur artık. Heleki kadınların durumu çok daha berbattır. Çok tanıdım ve gördüm öylelerini. Vücuduna güzelliğine güvenip zengin erkek peşinde koşanları malesef ki sonunda ya alkolik oluyorlar ki burası gerçekten ilginçtir aşırı zina yapanlar ve hayatını bu yola adamış insanların büyük bir kısmı aynı zamanda alkol sorunlarıda yaşıyor. Yada hayatlarının sonunda gerçekleri anlayıp kendilerini yamayabilecekleri bir erkek bulup o da bulabilirlerse 40 ından sonra namuslu kadını oynuyorlar. Yalnız şuda enteresandır bu tür zina dolu hayatın içine girmiş ve çıkmış olan kadınlar bu son noktalarında evlendiklerinde ailelerine enteresan bir şekilde bağlı oluyorlar. Eğerki son dönemde evlilikte bulamazlarsa o zaman çok daha fazlasını kaybedebiliyorlar. Hatta intihara bile sürüklenenler oluyor. Burda da durum şu anladığım kadarıyla kadın aslında hayat boyu direnç gösteriyor kendinin fahişe olmadığına ve medeni hakkını kullanıp istediğiyle yattığına dair iç dünyasına devamlı baskı uyguluyor ancak bir noktası var o noktada artık kendisinin ne olduğunu kabulleniyor ve gerçekleri anlıyor. İşte kendisinin ne olduğunu anladığı noktada artık yol ayrımı yaşanıyor. Ya dibini görüyor ya da yeni bir hayatın eşine düşüyor. Şanslı ise bir saf buluyor ve onunla evleniyor. Şansız olanlar ise adeta aleme ibret olacak durumlara düşebiliyor. Zina gerçekten pis bir günah ve bence zina yapanlar yakalandıkları yerde 100 kırbaç cezasına çarptırılmalıdır. Zinasız ve alkolsüz bir toplum gerçek medeniyete ulaşmış bir toplumdur.
 6. gariban_derviş

  İslam akıl ve mantık dini diyen yalancılar

  Yalış yerden bakıyorsun olaylara elbette bu tür cezaya uğratılmış yahudiler oldu ancak bu yahudilerin yanında Allah dostu olan alim yahudilerde vardı. Yahudilerin bir kesimi cumartesi yasağına uydu ve o bölgedeki diğer yahudileride bu yasağa uymaları konusunda uyardı. Ancak uyarılanlardan dinlemeyenler bu cezaya çarptırıldı.Maide suresine gelince ayetin arapçası şu şekilde: Yâ eyyuhâllezîne âmenû lâ tettehızûl yehûde ven nasârâ evliyâe ba’duhum evliyâu ba’d(ba’din) ve men yetevellehum minkum fe innehu minhum innallâhe lâ yehdîl kavmez zâlimîn(zâlimîne). Onların evliyalarını evliya edinmeyin diyor ayet. Mesela bir ayet var o ayette de bir yahudi hz. Muhammed(sav) döneminde recm cezasını diğer bir yahudiye uygulamaz ve başka bir ceza vermeye kalkar. İşte bu defa Kim Allah'ın indirdiği hükümlerle hükmetmezse, işte onlar kâfirlerin ta kendileridir. bu ayet inmiştir. Bazı ayetlerde her ümmetin kendi şeriati olduğunu anlatır. Yani bütün yahudiler veya hristiyanlar cehennemlik diye birşey yok. Sonuç itibariyle yahudiler, hristiyanlar ve müslümanlar aynı Tanrıya inanır. Hepimizin Allahı birdir. Ve semavi dinler diye geçer. Yahudiler burda çok önemli bir yer tutar. Allahın özel olarak seçmiş olduğu ve kendilerine ilimler verdiği bir millettir yahudiler. Dolayısıyla dünyadaki pozitif dediğimiz bilimin çıkış noktası yahudilerdir. Zaten şuanda dünyaya baktığımızda net olarak bu görülmektedir. Yahudiler bilimin tek hakimi olan millettir. Birde İngiltere vardır bu işin yanında ancak İngilizlerde firavun neslinin devamı olduğu iddia edilir. Onun dışında zaten baktığın zaman krallıklarında kullanılan simgeler tamamen dinsel simgelerdir. Bilimin geliştiği yerlere dikkatli bakarsak hep dini sembolleri görürüz. Hatta okült simgelerde diyebiliriz. Bu simgelerin anlamları geniş ve derindir. Yani neresinden bakarsanız bakın ateistlerin tezleri tam bir saçmalık. Ateistlerin bu dünyaya hiçbirşey kattıkları yoktur malesef gerçek bu Felsefenin ilk tarihlerde ki isimlerine bak oruç tutan ibadet eden insanlardır. Hatta bazılarının peygamber dahi olabileceği tartışılmaktadır. Bu dünyada en gereksiz kesim malesef hiç bir işe yaramayan ateistlerdir Ne bilime katkıları olur ne insanlığa tek dertleri yiyip içip gezmektir aslında. Ha birde profesörleriniz vardır onlarda genelde papyon koleksiyonlarıyla uğraşırlar boş zamanlarında da yabancı dillerde yazılmış kitapları Türkçeye çevirip millete satarlar.
 7. gariban_derviş

  İslam akıl ve mantık dini diyen yalancılar

  Yaw güven yıllarca seninle bir çok konuda tartışmışızdır hala beni tanıyamadınmı yaw Ben ne zaman sallamasyon konuşmuşumdur. bakara 122: Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimetimi ve sizi alemlere üstün kıldığımı hatırlayın. Burda geçen alemler kelimesi çok enteresandır. Allah israiloğullarına alemlere üstün kıldığını söyler. O maide 51 ayetinde yahudileri değil yahudi velileri dost tutmayın der ayet. Konumuza dönecek olursak gerek sosyoloji bilimlerinde gerekse diğer bilim dallarında ateistler değil tam tersine dindarlar gerekli ilerlemeleri yapmışlardır. Gerek din savaşları, gerek yahudilerin simyacılık tutkuları toplumların bilimsel olarak ilerlemelerine vesile olmuştur. Dünyanın gelişiminde ateizmin gıdım faydası olmamıştır ve olmayacaktır. Bilim Yahudiler vasıtasıyla şuanki noktasına gelmiştir ve bu dediğimi destekleyecek olan ispat hazırdır. Dünyaya bilimzel gözle bakarsan bütün bilimsel buluşların İsrail ve Amerikanın elinde olduğunu görürsün. Ateistler dahi evrim fikrini hristiyan bir papazdan almışlardır O papaz olmasaydı evrim teorisinden dahi bir haber olacaktınız.
 8. gariban_derviş

  İslam akıl ve mantık dini diyen yalancılar

  Kardeş bilimi çöpe atsanda veya bilimi baş tacı yapsanda elde edeceğin sonuç değişmeyecektir. Sebebe ulaşmak için bintürlü teori üretebilirsin ama bu teoriler gözlemden mahrum kalacağı için kesinlikle net sonuç vermeyecektir. Bilimi elbette kullanalım ama elimizde birde ruh olayı var. Klonlama yapmana rağmen görüntü hariç karakterler ve hareketler birebir uymuyor. Dolayısı ile ortada göremediğimiz başka şeylerin olduğu aşikar ve bu bilimin bize yetmeyeceğide belli. Bence bilimi kullanalım ama bilim çok geride olduğundan bu bilime dayanarak Yaratıcıyı inkar etmek alınacak çok büyük bir risktir. Yarın bilim çok ileri bir boyuta geldiğinde bize yaratılışla ilgili enteresan kanıtlar sunupta evrimleşmenin olmadığını söylerse o zaman ne yapacağız? Hadi Allah varsa ve 500 yıl sonrasının bilimi bunu net olarak ispatlarsa bu defa ölenler kendilerini nasıl kurtaracaklar? Bilim birçok şeyi açıklayabilir şu aşamada. Belki bir çok keşiflere imza atabilir ama yaradılış veya evrim işte bu iddiaların ispatına göre bilim hala emeklemeyi dahi beceremeyen bir bebekten farksızken böyle bir riski taşımak bana gerçekten aptalca geliyor.
 9. gariban_derviş

  İslam akıl ve mantık dini diyen yalancılar

  İlginç bir ayet dünyayı baz alıyorum göklerin oluşması için neme ihtiyaç vardı. Dolayısıyla ilk başta oluşan sıcak ve nemin ardından 7 gök tabakasının oluşması muhtemel. Ancak senin dediğin şekilde de ele alırsa o zaman yeryüzü derken acaba yeryüzünüde içine alan şuanki evrenimi kastetmiş ayet yoksa uzayıda mı bir evren olarak kastetmiş bilemiyorum. Bizim için yarattı derken acaba dünya oluşmadan öncemi yaratacağı şeylere karar verdi ve yaratıp dünya oluşumundan sonra yarattıklarını dünyaya indirmiş olabilirmi bu şekilde ele alırsak evrim tamamen çöpe düşmüş olur. Bence son çıkarım daha mantıklı gibi geliyor. İlk başta yaratılanlar yaratılmış belkide dnalar kopyalandı ve hazır hale getirilerek dünya oluşumun ardından dünyaya yaratma işlemi tamamlanarak indirildi. Bizim inişimiz gibi bizde başka bir alemde yaratıldık o zaman dünyanın diğer canlılarıda başka bir yerde yaratıldı. Yani bakış açısınıa göre yorumlarda değişecektir. Ama üzerinde düşünülmesi gereken bir ayet.
 10. gariban_derviş

  İslam akıl ve mantık dini diyen yalancılar

  Bilimi siz bulmadınız. Bilimi evrimcilerde bulmadı. Bilimin gerçek sahipleri Yahudilerdir. Ve bu güce kabalacılık ve simyacılık yoluya ulaşmışlardır. Allah kuranda bize bu durumuda haber verir. Yahudilerin sadece dünyada değil çok enteresandır bu ayet alemlerin de üstüne çıkardığını bahseder kuranda. Yahudiler gerçekten üstün ırktır ve Allah ilimi onlara vermiştir. Yani sizin iddia ettiğiniz gibi bilim dışı bir bilim yok malesef. Ancak şeytanın bu durumu saptırma çabası vardır ve evrim belasını başımıza musalllat etmiştir. Ama görüneni inkar edemeyiz. Şuan bilimin en büyüğü Yahudilerdedir ve Yahudilerde Tek tanrılı dine inanırlar. Sizlerin iddialarınız sadece komiklikten öte geçmez. Ateistler bilim konusunda zurnanın son deliği sayılır. Sizin fazla bir etkiniz yok bilime. Bilimin bugüne gelmesine en büyük katkıyı Yahudiler yapmıştır ve bu değiştirelemez bir gerçektir.
 11. gariban_derviş

  İslam akıl ve mantık dini diyen yalancılar

  Sütlü Kase olaya derin bakamıyorsun. Sen kolay olanı yapıp olmuşun üzerinden mantık yürütüyorsun. Bu en kolayı zaten birşey olmuş onun üstüne oyna gitsin. Olay o kadar basit değil. Olayı mutlak yokluktan ele almalıyız. Düşün seni bırak dünyayı bırak evrende olan herşeyi bir kenara bırak bigbang e yoğunlaş. Açıkcası bigbangci değilim hala şüphelerim var ama şuan en tutulur argüman bigbang. Bu açıdan bakılsa bile bigbangin de olabilmesi için farkı bir yer evren demiyorum çünki kestiremiyorum ama ayrı bir yer, mekan belki evren olması şart. Ya uzaktan olaylara bakınca gözüken bir tek şey var oda herşeyin mantıksız olduğudur. Neden varız? Bizim var olmamızı gerektirecek hiç bir sebep yok. Evrimi bana göre kökünden silip atan en önemli durum canlıların hemen hemen tamamının iki farklı cinsiyetten oluşmasıdır. Bunun evrimleşme modeliyle olmasının imkanı yoktur. Hiçbir bilimsel açıklama dişi-erkek olgusuna bir çıkarım üretemez. Üretenlerde sadece laf kalabalığı yaparlar. Zorunlu evrimleşmeye dayalı olarak hiç bir tür kendini erkek veya dişi olmaya zorlayamaz. Kesinlikle evrim diye birşey olamaz. Bunun olması imkansızdır. Ve şuan itibariyle insanlığın ve evrenin oluşumu hakkında en net ifadeler kuran ve tevratta vardır. İncili fazla incelemediğim için birşey diyemiyorum ancak ondada yaradılışla ilgili aynı şeyler olduğunu biliyorum. Bizim evrim yoluyla oluşmamız imkansız. Özellikle bir dişi bir erkek olarak evrimleşmemizin kesinlikle imkanı yoktur. Ayette zatn bu konu üzerinde özellikle durmakta ve Allahın en büyük varlığının delili olarak bize bu durumu anlatmaktadır. Sizin savunduğunuz şeylerin tamamı yalan ve düzmece.
 12. gariban_derviş

  İslam akıl ve mantık dini diyen yalancılar

  Kardeş sana şunu çok net olarak söyleyim insanın ve evrenin oluşumunu bir tek Tek tanrılı yani semavi dinlerin kitapları açıklıyor. Bilim veya mantık bize varoluş ile ilgili hiç bir mantıklı çıkarım sunamaz. Çünki evren ve içindekilerin oluş şekilleri çok aşırı mantıksız.
 13. gariban_derviş

  İslam akıl ve mantık dini diyen yalancılar

  Zeka durumuna göre istediğin kadar soru sorabilirsin. Sende bende veya diğerleride. Ancak bir gerçek var ve bu gerçek bizim ve evrenin tamamının yoktan var olduğudur. Yoktan var olan bir evrende nefes alıyoruz ve olmamamız gereken bir alemde varız. Soruları bırakıp tümden geriye doğru düşünmeliyiz. Hatta bu var olma olayı öyle bir olay ki tümden varmaya kalksak tümü neresi o bile belli değil. İmkansız bir olayın içinde imkansız bir şekilde var olmuşuz. Bu durumu ne mantık izah edebilir ne de bilim. Kesinlikle açıklanamaz. 100.000 km lik bir damar içimizde böyle birşeyin olması çok mantıksız. Şunu görmüyoruz gördüğümüz şeylerin çok mantıksız olduğunu. Var diye bir durum mantıklı olmaz. Mantık arıyoruz ancak yaşadıklarımız, yaptıklarımız veya varoluşumuz tamamen mantıksız. Gerçekten bir insan vücudunda 100.000 km lik damarın olmasını mantıklı buluyormusun? Akıl alır bir durum değil bu ve çok acaip derecede mantıksız birşey. Ve böyle bir durumun olması imkansızın ötesine imkansız ama olmuş. Nasıl olur kendime ait olmam bana ait bir beynimin olması. Bunların hepsi mantıksız. Hiç birisinin kesinlikle olmaması gerekiyordu. Bu evren kesinlikle olmamalıydı. Kendi kendime kendi dünyamda bağımsız bir şekilde düşünebiliyorum. Bu çok saçma, ben çok saçmayım etrafımdaki herşey çok mantıksız. Trilyonlarca mantıksız bir durum bir arada ve hala mantık arıyoruz. Ne diyim
 14. gariban_derviş

  İslam akıl ve mantık dini diyen yalancılar

  İnsan vücudunun toplam damar uzunluğu 100.000 km. Bu anormal ve mantık ötesi durum hangi bilim ve hangi mantıkla açıklanır? Yani çoğu zaman dediğim gibi herşeyi mantıkla açıklamaya çalışmak çok büyük yanlış. Çünki evrenin, dünyanın ve dünyada oluşmuş tüm canlıların bir mantıkla açıklanması imkansızdır. Ve bir tek gerçek var bütün var olan herşey yokluktan oluşmuştur. İşte Kuran ve diğer tek Tanrılı dinlerin bize söylediği ve gerçekte de olmuş olan şey budur.
 15. gariban_derviş

  Nihayet Adnan Oktar içeride

  Dediklerine katılıyorum kardeşim ve zamanı gelince gerçekler ortaya çıkacaktır. Dünyada birşeyler değişmek üzere gibi geliyor. Artık Dünya yeni bir döneme adım atacak. Bu belki biraz zorlu bir süreç olacak ama Dünya tamamen değişecek. Bakalım zaman neler gösterecek.
×
×
 • Yeni Oluştur...