Jump to content

isabettin

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  551
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

isabettin Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.050 profil görüntüleme
 1. isabettin

  İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

  Tamam da, o zaman demezler mi madem sonuç değişmeyecekse seçimlere niye bu kadar asıldınız diye? O kadar emek boşa mı gitti? Bence gitmedi. Madem millet iradesi parlamentoya yansıyamıyor, o halde millet de dinamizmini parlamento dışı siyasal yaşamda ortaya koysun, kendini hayatın her alanında , toplumsal dokuda, yarın tekrar seçim olacakmış gibi örgütlesin, ilerletsin, çabalar boşa gitmesin. Siyaset sandıktan ibaret değildir. Türkiye'de muhalefetin en büyük sorunu siyaseti parlamenter siyasetten ibaret sanması, seçim kaybedince de beş yıllığına nakavt olmasıdır. Siyasi partiler adeta gerçek toplumsal muhalefeti örgütlemek şöyle dursun, söndürmek için görev yapar haldedirler. Bu alışkanlıkların değişmesi, partilerdeki yiyici takımın düzenli süpürülmesi gerekiyor. Yapay tabanlara bölünmüş toplumun yine tabanda buluşturulması gerekiyor. Moral bozan yaklaşımların yerine bunları göz önüne alan planların yapılması gerekiyor. Sivil toplum yönümüz çok zayıf. Günlük sorunlar etrafında hiç bir araya gelemiyoruz. İktidarda kimin olup olmadığına bakmadan ortak sorunlar etrafında sesimizi yükseltemiyoruz. Fazla ideolojiğiz. Seçimlerde muhalefet yaparak muhalefet olmaz. O toplumu aşağılayan, koyun diyen beyaz yakalı arkadaşların her 1 Mayıs'ta patrona gıkını çıkaramadan tam gün mesaiye devam ettiğini biliyorum. Sen o konuda sesini yükselt, göze aldığın şeyler olsun, bedel öde, ondan sonra AKP'liden statükosunu terk etmesini bekle. Kediye tecavüz ettiler diye bağırıyorsun, ama patron senin hakkına tecavüz edince koyun dediğin AKP'liler kadar sesini çıkaramıyorsun. Bence sen yanlışı burada yapıyorsun. Önce kendinle doğru anlamda barış, önce kendini örgütle, kendi bencilliğinden kurtul, sonra yine kaybet, ama güzel kaybet.
 2. isabettin

  Çürümüş yumurta kokan bir zihniyet

  İşte Araplama işleminden yeni çıkmış bir abla taze bilgisi ile konuşuyor: "Kadının sözünün geçtiği yerde devlet helak olur." Bir insan ruhunu nasıl bu kadar satabilir?
 3. isabettin

  İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

  Uhud ne çabuk çıkmış aklından.
 4. isabettin

  İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

  İngilizce Wikipedia tarih aralığı olarak MÖ 6. yüzyıl ile MÖ 150'yi veriyor. MÖ 2400 abartılı.
 5. isabettin

  İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

  Yılan gibi kıvranıyor münafık.
 6. isabettin

  İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

  Ne biliyorsun sülalende ne olduğunu? Kaç yıl öncesini biliyorsun?
 7. isabettin

  İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

  Senin sahte kabadayı olduğun acele etmenden belli. Erkencisin. Birini beş dakikada korkak ilan etmen algı yönetimi peşinde olduğunu gösterir. Dikkat et, karşında senin gibi üç beş Fetöcü kırması ahmakla konuşmuyorsun. Bırak fak auda hiya ağızlarını göt. Bilim felsefesine karşıymış. Her şeyin bilimle yolunda gittiği felsefesine ben de karşıyım. Ama bilime karşı olmak nedir beyinsiz? Ademle ilgili sorulara cevap ver bana veremiyorsan.
 8. isabettin

  İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

  Ben seni var farz ettiğim sürece sen beni yok farz edemezsin. Korkak olduğuma çabuk karar vermenin sebebi nedir, ne bu telaş götveren? Telaş yok. Bu kadar ihtiraslı olma. Senin insanlık tanımın bozuk zaten, Türklük tanımından ne hayır gelecek. Arap yarrağı yemeden gününü geçiremeyen adamın Türklük tanımı da ona göre olur. Senin kitabını ben yazdım, Allah'ını ben yarattım. Nokta.
 9. isabettin

  İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

  Fasih Arapça dediğine yakın Türkçe de uyduruktu. Bugün kullandığımız öztürkçe kökenli sözcükler de uydurulmuştur, evet, ama en azından kökü Türkçe'dir. Sen kudur arabın siktiği.
 10. isabettin

  İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

  Ulan ben yazdım diyorum, inandıramıyorum ya. Yazanın adı ister Muhammet olsun, ister komisyon yazsın, ne farkeder? Senin benim gibi insanlar yazdı onu. Hiç de meczup değildiler. Homeros meczup muydu?
 11. isabettin

  İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

  Asıl mantık yoksunu sensin. Müslüman değilim, ama müslümanlığın esaslarını insanların belirlediğinin bilincinde olan bir ateist olarak İslam'ı da insanlığın malı olarak görüyorum. O kitabı ben yazdım ulan. Sen benim yazdığım kitaba inanıyorsun. Benim yarattığım Allah'a tapıyorsun, haddini bil it! Müslümanlığı her türlü kötülüğün kaynağı aşağılık bir şey olarak gördüğümü nerenden uydurdun? Onu bir materyalist değil, idealist söyler. Ben sana diyene kadar, hiç bir şeyi tartının ölçüsü yapma, kefede neyin ölçü olacağına karar verme. Hikmetleri sana bildirildikçe öğreneceksin. Ben sana ne verirsem onu yiyeceksin. Önce önündekini bitireceksin.
 12. isabettin

  İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

  Boş mesajını bir nedamet işareti sayıyorum. Fazla mı iyimserim?
 13. isabettin

  İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

  Oy kullanmıyorsan, sandıktan kimin çıktığının, kimin morardığının umurunda olmaması gerekir. Oysa, sen buradaki herkesten fazla umursar durumdasın. Yani, dürüst değilsin, yalan söylüyorsun ve bu insanların sinirine dokunuyor. Senin laftan anlamaz itin biri olduğun hemen belli oluyor. Çünkü, sen ne bir zalimliğin karşısında -bir seçim vesilesiyle yoğunlaşan- insanlar arasında artan bir yakınlaşmaya, sesini yükseltme arayışına saygılısın, ne de insansın, sen sanal bir pisliksin. Senin bu pislik ve saygısız davranışların için müslümanlığını bile doyurucu açıklama olarak gösteremiyorum. Şu geçilen zor günlerde sen seni nasıl bir sıfatla gördüğümü, senden nasıl tiksindiğimi ananın amı dediğimde anlamadıysan, bir de bu söylenenlerden anlamaya çalış.
 14. isabettin

  İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

  Sen kendi halinde seçimleri tartışan insanlara gelip toptan ateist yumurcaklar diye yavşak yavşak konuştuğun zaman, ananın amı konu edilirse bozulmayacaksın amın oğlu. Yüzyüze görüşme konusuna gelince, ben kimliğimi açığa vurursam, ne bileyim benim hakkımda daha fena altyapı çalışmalarına girmeyeceğini senin? Sonuçta beni mosmor görmek isteyen, derin devletin siktiği bir piçsin sen. Ama sen mosmor olacaksın. Ben yarın akşam mosmor olacaksın demedim ayrıca. Senin ne zaman mosmor olacağına da, ne zaman tanışacağımıza da sen karar veremezsin. Onu ben bilirim. Ananın amından bahsettik diye ahbap olmak istediğimizi nereden çıkardın yüzsüz göt.
 15. isabettin

  İkinci tura İnce mi yoksa Akşener mi kalmalı?

  Bu işin sonunda ananın amını göreceksin. İlk kez bu kadar net ve yakından göreceksin.
×