Jump to content

siyahh

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  75
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

siyahh Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

725 profil görüntüleme
 1. siyahh

  Diş macunlarındaki florür

  2. dünya savaşında askerlerin daha itaatkar olmaları için kullanılmış. işe yaradığı anlaşılınca diş macunlarına konularak bütün insanlara uygulanmış vs. bu tip yazılar bir çok yerde var evet. ama ne kadar doğru orası muamma. .
 2. siyahh

  Tanrı kendi gelecegini değiştirebilirmi?

  Ancak tanrının mutlak ilim sahibi olduğu varsayılıyorsa; sebep sonuç ilişkisi içerisinde herşeyi bilebillme ve öngörebilirme kudretinin olması gerekmezmi ? yani dolaylı da olsa geleceği bir şekilde biliyor olması gerekiyor.. bu sebeple geleçek henüz olmamış ve bir varlık değilse dahi bilginin konusu olabilir.
 3. Korkut hoşgeldin.. sanırım aradığın soruların cevabını burada bulacaksın. forumda tartışmalara çok fazla dahil olmadan (çok fazla dahil olan müslümanlar savunma içgüdüsüyle düşünmekten ve tarafsız olarak sorgulayıp sonuçları değerlendirmekten uzaklaşıyorlar maalesef) sadece merak ettiğin konularda açılmış başlıkları incelemeni öneririm..
 4. siyahh

  Dünya kanunları ile yaratıcıyı aramak

  çok emin konuşuyorsun. bunlar senin düşüncelerinmidir? yoksa böyle olduğuna dair bir kaynağın var mı ?
 5. siyahh

  Ruh nereden çıkar?

  "İbrâhim aleyhisselâm, ölüm meleğine suâl etti ki: - Ey ölüm meleği, eceli gelen insanların bir kısmı doğuda, bir kısmı batıda olsa, yahut kuzeyde ve güneyde aynı anda zelzele olup ölseler, yahut da dünyanın çeşitli yerlerinde savaş olsa, aynı ânda binlerce, milyonlarca insan ölse, aynı ânda bunların hepsinin rûhlarını nasıl alıyorsun? Ölüm meleği cevap verdi: - Allahın izniyle onların rûhlarını çağırırım, derhal avucumun içinde oluverirler. " http://www.mumsema.org/misafir-sorulari/259285-ruh-bedenden-nasil-cikar.html Buna göre ölüm meleği çağırdığındabuldukları ilk
 6. siyahh

  Müslümanlar Köleliği açıklasın

 7. siyahh

  Müslümanlar Köleliği açıklasın

  Şu islamın yaptığına bak ,Cevdet Paşayı neleri ifade etmek zorunda bırakmış ya Neymiş o geniş tutulan ve köle alanın köle olduğu köle hakları ? Savunamayacağın bir şey varsa görmezden gel, geçiştir FETİH .. Körü körüne dedikleri şey bu olsa gerek..
 8. siyahh

  İslam Tek Tanrılı Bir Putperestliktir.

  Bugüne kadar yaptıkları, yaşadıkları boşa gidecek diye korkuyorlar.. Yıllarca yalanlarla yaşamış olduğunun farkedilmesi çok acı ve kabullenilmesi çok zor. Birde çok dindar bir hayat sürülmüşse vay haline.. vazgeçmek demek yıllarını çöpe atmak demek onun için. bu kadar hararetli bir şekilde yalanlarına sarılmalarıda bu sebepten..
 9. siyahh

  lulin kuyruklu yıldızı

  Karmaşık bir yazım şekli olduğundan okunmamıştır diye düşünüyorum, Ben şahsen konuya baktığımda üşendim okumaya ..
 10. siyahh

  Kuran'da Özgür İrade

  Kesinlikle..
 11. siyahh

  Kuran'da Özgür İrade

  Nuhun sözünü dinlemiş ama pek işe yaramamış gibi.
 12. siyahh

  Kuran'da Özgür İrade

  Bende aynı şekilde takip ediyorum ve bu tespitlere katılıyorum.. Ama kal FETİH ,gitme bir yere.. Senin için iyi olacak bence
 13. siyahh

  Ateizm hakkında

 14. siyahh

  Kuran'da Özgür İrade

  müslümankan de bu olayın doğru olmadığını düşünüyordum, başlı başına mantıksızlık.. allah yarattıktan sonraki performansına bakarak değer verse bir yerde tamam denir ama bu şekliyle haksızlık diye düşünüyordum. kıskançlıkta denilebilirdi benimkisine
×
×
 • Yeni Oluştur...