Jump to content

Leonidass

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  24
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

Leonidass Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

325 profil görüntüleme
 1. Yazdığın şeylerin yanlışlığını düzeltmeye uğraşmayacağım çünkü gerçekliğin ne olduğu senin umrunda değil, doğru kabul ettiklerin senin için yeterli ve gelişmek için değil tartışmak için tartışıyorsun. Bunu yaparken de çok düşük düzeyli bir yöntem kullanıyorsun, bir şeyi cımbızlayıp üzerinden manipüle ederek galip çıkmaya çalışıyorsun.
 2. Şeriatçıları falan bilmem ama Rıza Nur ateist bir adamdı ve bunu açıkça da söylüyordu. Cumhuriyet devrimlerinin çoğunun planlayıcı ekibinde yer alır ve bazı devrimlerinde direk fikir verenidir. Yazdığım metinde buna takılıp kalmana mı üzüleyim yoksa homofobik bir söylem üretmene mi üzüleyim onu bilemedim. Irkçılık da, homofobi de iğrenç şeyler kardeşim, bunlardan uzak dur.
 3. İnancı reddetmişsiniz ama olağanüstülükten bahsediyorsunuz Atatürk elbette muazzam bir adam ancak cumhuriyet devrimini tamamen ona mal etmek, bu uğurda ülkesinden sürülmüş, ölmüş, işkence görmüş ya da bunların hiçbirisi başına gelmese bile bütün ömrünü modern bir ülke için harcamış insanlara büyük haksızlık. Rıza Nur'u, Abdullah Cevdet'i, Namık Kemal'i, Ali Suavi'yi, Ziya Gökalp'i, Ahmet Cevdet Paşa'yı ve daha binlerce Osmanlı aydınının mücadelesini anlamazsak, Atatürk'ü de, cumhuriyetimizi de yaratan koşulları anlayamayız ve ilkel bir düşünceyle ''millet davardı, Atatürk adam etmeye çalıştı
 4. Evrimi idrak edebilmiş insanların(!), ırkların varlığını kabul üzerinden söylem oluşturmaları... Burada bir arkadaşın ''ortadoğunun inananı ayrı, ateisti ayrı aptal'' gibi bir söylemi vardı, haklıymış demek geliyor içimden. Bu yetmezmiş gibi birde mitoslarda ki gibi, Atatürk'ü olağanüstülüklerle donatıp, onun üzerinden dünyayı okuma çabası. Bütünlük yok, süreçsel değerlendirme yok, kavramsal bakış açısı yok, Atatürk'ü yaratan Osmanlı aydın kuşağından zaten bi haber... Üslup berbat. Üzgünüm arkadaşlar, dincilerden bir farkınız yok.
 5. Leonidass

  28 Şubat süreci, Fetullah Gülen ve Bülent Ecevit

  Sıranın kendisine geleceğini tahmin etmiş midir bilmiyorum tabi. Ama ana hedefin kendisi olmadığının farkındaydı.
 6. Leonidass

  28 Şubat süreci, Fetullah Gülen ve Bülent Ecevit

  Fetullah Gülen'in, 28 Şubat'ı ilk etapta desteklediği açıktır. Zaten Erbakan ile birbirlerinden nefret ederlerdi. Bunu sadece Gülen'in korkusuna bağlamak doğru değil. Aralarında marjinal sol grupların ki kadar sert fikir ayrılıkları vardı.
 7. Leonidass

  Satanizm

  Mekan ateş ediyor yalnız
 8. Leonidass

  Ali Nesin'in Kadir Mısıroğlu sevgisi

  Kastım şu; adamın tamamen ironi yaptığını varsayarak meseleyi anlamak biraz fazla iyi niyetli gibi geldi. Ha niyeti harbiden buysa çok iyi tweet.
 9. Leonidass

  Ali Nesin'in Kadir Mısıroğlu sevgisi

  Bu açıdan bakınca evet farklı gözüküyor ama çok zorlama bir yorum sanki
 10. Burada buna takılman garip ama Venizelos için iyi bir şey demişim gibi anlaman daha da garip
 11. Türkiye'nin mevcut şehirlerinden 45-50 tanesi. Mülki hukuk sistemi. Milletler Cemiyeti'nin atayacağı vali ile yönetilmemek. Adalet Bakanlığını kontrol edecek Avrupalı yargıçların gönderilmesi. BAĞIMSIZLIK. Daha bir ton şey sıralanabilir. Antlaşmalara sadece toprak gözüyle bakmakta son derece yanlış. Sana tavsiyem Sevr'in metnini bi oku, Lozan'da ki talepleri -özellikle Venizelos'un- bi oku sonra da antlaşmanın sonucunu bi oku.
 12. Leonidass

  MÜSLÜMANIN MÜSLÜMAN DÜSMANLIGI

  Yav şöyle trol şeylere inanmayın. Amerikan askerlerinin ete mi ihtiyacı var yani
 13. Leonidass

  Satanizm

  Totalde dinlerden bi farkı yok bu arada
 14. Leonidass

  Satanizm

  Çok fazla fraksiyonu var. Protest nitelikte söylemleri var; ''Hepiniz şeytanı suçluyorsunuz ama sizin algınız yanlış aslında'' gibi.
 15. Leonidass

  Kanal İstanbul için düşünceniz nedir?

  Kanaldan -etrafında ki rant haricinde- para kazanılma ihtimali yok. Hatta boğazı kapatsan -ki imkansız- geçen gemilerden alınan ücretlerle yüz yılda falan çıkar parası.
×
×
 • Yeni Oluştur...