Jump to content

kabara

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  270
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

kabara Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

198 profil görüntüleme
 1. kabara

  Türkiye'ye gök taşı düştü.

  Rusya'da en son düşen gök taşı hızına göre gayet yavaş görünüyor. Acaba spacex parçaları veya benzer bir cisim olabilir mi ?
 2. Türkiye'de saat 20: 30 civarı gök taşı düştü. Sırada ne var acaba ?
 3. kabara

  BASI ÖRTMEK ALLAHIN DEGiL FELLAHIN BUYRUGUDUR

  Dinde zorlama yoktur ama tebliğ vardır. Din doğru yaşanıyor diyemem. Bazı katıldığım yerler var yazdıklarınız da ama kısmen. Hak din varken gidip çöp dine inanlara tabi ki senin dinin çöp din denecek. İnsanların beyni neyi doğru olarak kabul görmüş ve kendini inandırmış sa o şekilde inanmaya devam eder. Ben bura da yüzlerce sayfa yazı yazsam hiç bir ateistin müslüman olacağını düşünmüyorum.Yine bir ateist bana sayfalarca yazı yazsa dinimde bir değişiklik olmaz. Size göre dinler yalansa inanmıyorsanız saçma veya yalan olarak algılarsınız. Çünkü beyniniz öyle kabul etmiş. Eğer bütün dünya müslüman olsaydı teknoloji olmayacaktı diyorsunuz. Nereden biliyorsunuz bütün dünya hiç bir zaman müslüman olmadı. Eski müslümanları biraz araştırın bakalım. İlk olarak müslümanlar bazı şeyleri ortaya çıkarmış ve avrupa müslümanlardan ilham almıştır. Müslümanlar dinlerini gerçek anlamda yaşarken her konuda önde idiler. Ne zaman dinsizler çıktı müslümanları karıştırdı geriye gitmeye başladılar. Müslümanların yanlışları yok mu yazsan sayfalarca yazılır,eleştirilebilir. Ama sırf müslüman değilsiniz ve inanmıyorsunuz diye olaya tamamen gözü kapalı bakmakta hata olur. Doğru olana da doğru demesini bilmeliyiz. Müslüman olmayan biri sırf eleştiri veya kötülük olsun diye bütün dini kötü olarak varsayması ne kadar doğru olur. Yani göz var nizam var. Ben müslümanım diye müslümanlar mükemmel geriye kalan dinler ve dinsizler beş para etmez,gerici,yobaz,cahil diyemiyorsam aynı şeyi diğerlerinden de beklerim. Örnek olarak bu sitede tek bir ateistin müslümanlık dini hakkında güzel bir cümlesini görmedim.Bütün sayfalarda dine hakaret,yalanlama,küfür ne arasanız var. Biz ateistler hakkında eleştiri yapınca yine küfürler aşağılamalar. Bak işte adam tek taraflı kendi dinsizliğine laf söyletmiyor ama diğer dinlere istediğini söyleyebilme özgürlüğünü kendisine hak görüyor. Bütün dinleri eleştir istediğini söyle ama senin dinsizliğini kimse eleştirmesin. İstiyorsanız bir topic açıp deneyelim ateistlerin müslümanlar için yazdıklarının onda birini yazayım. Nasıl saldırıya geçiyorlar küfür ediyorlar. Ama lafa gelince biz bilim insanıyız ilericiyiz derler.
 4. kabara

  BASI ÖRTMEK ALLAHIN DEGiL FELLAHIN BUYRUGUDUR

  Hacı dede diyorsa doğrudur.
 5. kabara

  Düşündürücü fıkralar.

  Hindistan'da filleri evcilleştirmek için ilginç bir yöntem kullanılırmış. Orman zeminine, filin içine düşebileceği büyüklükte bir çukur kazılır ve üzeri dallarla örtülür. Yavru fil gelip dallara bastığında çukurun içine düşer. Fil, çukurdan çıkmaya çabalar ama başaramaz, takatsiz kalır, kurtulma ümidi kaybolur, hayatına dair müthiş bir korkuya kapılır, çaresizce bir mucize kurtuluş yolu veya ecelini beklemeye başlar. Fil avcıları yüzlerini de kapatan tümüyle simsiyah giysiler içinde, ellerinde sopalarla gelip fili şiddetli bir şekilde döver, yara bere içinde bırakırlar. Hayvan, yediği sopaların ve yaralarının verdiği acıdan ve çukura düşmesi nedeniyle yaşadığı korkudan dolayı, hayatında görmediği bir bunalım ve ruhi çöküntü yaşar, birkaç saat içinde... Sonra aynı avcılar, ağaçların arkasına gider ve üzerlerindeki siyah elbiseleri tümüyle çıkarıp, baştan aşağı beyaz elbiselerle ve ellerinde çeşit çeşit yiyecek ve meyve sepetleriyle geri gelirler. File şefkatle yaklaşır, onu besler, yaralarına pansuman yapar, okşayıp sever, güzel sözler söyler ve onu düştüğü çukurdan çıkarırlar. Fil, bu beyaz giysili kurtarıcılarının kendisine gösterdiği karşılıksız sevgi ve ilgiden dolayı o kadar minnettar kalır ki o andan itibaren ömür boyu onların gönüllü kölesi olur, her istediklerini yapar ve asla sözlerinden çıkmaz. Onların kendisini az önce tuzağa düşüren, bunalıma sürükleyen ve döven siyah giysili adamlar olabileceği aklına dahi gelmez.
 6. kabara

  Allah tecavüzlere neden müsade ediyor

  beni alıntalamışsın da o yazı bana ait değil. Bak bakalım öyle bir cümle kurmuşmuyum. Kafan mı kıyak
 7. kabara

  Bu sözler ALLAHIN olabilirmi?Lütfen yanitinizi yazin

  Evet Allah'ın Sözdür.Kısa ve net.
 8. kabara

  KÜRT TARİHİ

  Katliamdan bahsediyorsanız sadece işinize gelenleri görüp işinize gelmeyenleri görmemek nasıl bir bakış açınızın olduğunu gösteriyor. Katliamdan bahsedeceksen biraz dürüst ol en azından kendine. Git biraz kitap kurcala video izle. Bir diğer kişi kürtleri iktidara oy vermekle suçlarken ve onlara açıkça düşmanlık ederken lafı sadece uzatmış. Önce ben ırkımdan dolayı üstünüm zihniyetini bir kenara bırakın ve objektif olun biraz. Önce kendinize dürüst olun.Olayları saptırarak haklı çıkma piskolojisinden çıkın. Eğer objektif bir araştırma yaparsanız ne kadar boş bir yazı yazdığınızı göreceksiniz. İnsanların cahil ve geri olduğunu savunurken onlardan daha geri bir kafanın yazabileceği düşünceleri uzun ve süslü kelimelerle yazmak ta komik olmuş gibi.
 9. kabara

  KÜRT TARİHİ

  Sorunları,onları yaratanların mantığı ile çözemeyiz. Helal size problemi çok güzel şekilde çözmüşsünüz. Yazacak çok şey var da değer mi değmez. Kime ne anlatacaksın kafa belli.
 10. kabara

  KÜRT TARİHİ

  Şimdi olaya nasıl bakarsanız nasıl inanırsanız öyle okursunuz. Iraktaki devlet kurulmadan önce engel olmaya çalışıldı neden ? Suriye'de özerk bir bölge kurulmaya çalışıldı engel olunmaya çalışıldı neden ? İran'da olsa yine engel olunmaya çalışılacaktır. Ve şunu söyleyeyim Kürtler hep iyi niyetli oldukları için kaybediyorlar. Şu an Türkiye'ye karşı bir savaş olsa cepheye yine ilk Kürtler gidecektir. Tıpkı Kurtuluş savaşında olduğu gibi. Çünkü Kürtler baştan beri ayrı bir devlet istemiyordu, eğer gerçekten ayrı bir devlet isteselerdi şu an çoktan kurulmuş olurdu diye düşünüyorum. Kürtler baştan beri aynı devlet altında Türklerle kardeşçe yaşamaktan yana oldular. Ayrıca pkk bitirilmek istense bir haftaya bitirilebilir ama operasyonla değil. Bitirilirse siyasi rant nereden sağlanacak ? Emin olun ki çok karışık işler var işin içinde.Yıllarca aynı ülkenin gariban halkı birbirini öldürdü boş yere. Gerçekten de boşuna ! Bir zamanlar hatırlarsanız ekonomi baya güzel yerlere gelmişti çözüm süreci esnasında. Bu ülke çok şey kaybetti ve kaybetmeye devam edecek. Bütün ceremesini gariban halk çocukları ödeyecek. 20 yaşında ömrünün baharında iki gözlü evdeki çocuğun annesinin acısını biz anlayamayız.
 11. kabara

  KÜRT TARİHİ

  Med imparatorluğu,Sümerlere kadar dayanan bir kürt tarihi var aslında geniş bir şekilde incelenebilir. İnternet üzerinden araştırma yaparak bir çok bilgiye ulaşabilirsin. Hata youtube videolarından bile faydalanabilirsin. Ama kürtlerin bir devletinin olmamasının en büyük sebebi hiçbir zaman bir olamadılar. Hep arada satıcılar çıkarak kendi halkını satmıştır. Türk Ateist Şu an bir devlet var sanki - ırak tarafına bakarsan görebilirsin. Bir devlet kurmuşlar yani
 12. kabara

  Evlenmek mantıklı mı?

  Güzel yanları sıcak bir yuvan oluyor. Çocukları hiç sorma belli bir süre sonra sırf onlar için yaşıyorsun. Artık kendini düşünmene zaman bile kalmıyor. Maddiyat dersen hiçbir zaman kendini yeterli görmüyorsun. Sürekli en iyisini sağlamak zorunda gibi hissediyorsunuz kendinizi. Eksi yönleri ise kendinize pek zaman ayıramıyor ve her istediğinizi yapamıyorsunuz. Bekar olduğunuzda gelecek kaygınız daha az oluyor ve bu da bir rahatlık sağlıyor insana ama evli olunca ve çocuk olunca, çocuklara gelecek hazırlamak zorundasınız.
 13. kabara

  Evlenmek mantıklı mı?

  39 yaşındayım iki tane çocuk var.
 14. kabara

  Evlenmek mantıklı mı?

  Eğer sorumluluk almak isterseniz evlenin. Ama ben sorumluluk almak istemiyorum. Kafama göre yaşarım diyorsanız evlenmeyin. Evlenince hanımınız,çocuklar bunlardan baba olarak sorumlu olacak olan sizsiniz. Bunlara okeyim derseniz evlenin. Artı yönleri olduğu kadar eksi yönleri de var bu evlilik işinin.
 15. kabara

  Devri daim makineleri çağına doğru

  Bu makineler dediğiniz gibi çalışıyorsa bile üretimine asla izin verilmez.. Bu kadar paranın aktığı bir enerji alanını sermaye sahipleri bırakmayacaktır.
×
×
 • Yeni Oluştur...