Jump to content

ALLAH'a İnanmanın Dayanılmaz Lezzeti nedir?

Recommended Posts

Merhaba,

Nedense forumda tartışmaların bütünü sürtüşmeye ve zıtlaşmaya yönelik ve birazda sivri dilli.

Hakaret eden mongolları saymazsak ( her kesimden var.Adam ana avrat düz gidiyor.)

Neden Ortak Noktada Buluşmuyoruz ki?

Neden dialog kurmuyoruz yada birbirimizi desteklekmek adına ortak bir platformda buluşamıyoruz?

Belki biz müslümanların size katacağı , belkide siz atesitlerin bizi "kaliteli inanma " konusunda sorgulamaya yöneltecek ve

inancımızı pekiştirecek tasarrufunuzlarınızdan neden faydalanmayalım ? neden olmasın ki?

Biz müslümanlar ,Diyoruz ki "ALLAH yerattığı herşeyde hikmetini gösterir"

siz farklı düşünen arkadaşlar ( içimden ALLAHsız demek gelmiyor, çünki sizide yaratan "O") hiç şu soruyu kendinize sordunuz

mu ;

- yıllardır Hem inananlar hemde inanmayanlar süre gelmiş.Neden insanlar hala inanmaya devam ediyor?

sizce bizi inanmaya sevk eden nedir? nedir bize cazip gelen ?

- egitimsiz olmak mı ? tabiki hayır .

- baskı ve zorlamamı ? -nereye kadar ?

- inananlar cahil :) at gözlüğü ile yaşıyor :)) ? -cahil omanın kriteri nedir?

-sakallı cübbeli ve morondurlar :) ? - hadi canım :)? sakallılar müslüman olmuyorsa ben yandım.

-Bilime inanmazlar ? - hoppala

Kısaca ; İnsanın "ALLAH BÜYÜKTÜR" demesi kadar kendisine lezzet veren başka bir şeyi ben henüz yaşamadım.

ALLAH VARDIR.

Sitelerde Paylaş

>>> - egitimsiz olmak mı ? tabiki hayır .

Tam tersine..Bir bak bakalım, senin eğitimin ne? Bunu hem nicelik, hem nitelik olarak bir düşün..

>>> - baskı ve zorlamamı ? -nereye kadar ?

Her yere kadar.. Bugün okullarda ateist din dersi var mı? Olabilir mi? Sivas'ta yakılmanın sebebi ne?

>>> - inananlar cahil smile.gif at gözlüğü ile yaşıyor smile.gif) ? -cahil omanın kriteri nedir?

Cahil olmanın temel kriteri safsataya saplanmış olmaktır. Ama sen safsata nedir bilir misin?

>>> -sakallı cübbeli ve morondurlar smile.gif ? - hadi canım smile.gif? sakallılar müslüman olmuyorsa ben yandım.

Sakal, cübbe vs. aklını çöpe atıp kendini bedevi töresine teslim etmenin ifadesidir.

>>> -Bilime inanmazlar ? - hoppala

Evet, inanmazlar.. Bilim diyor evrim, sen ne diyorsun peki? Yada buyur bak mesela, akraba evliliği üzerine neler sayıklıyorlar?

Ama pek çok şeyi unutmuşsun..

Szin birinici arazınız, doğru ile yanlışı ayırt edemiyor oluşunuzdur.

Buna, küçük yaştan itibaren yanlılşar doğru imiş gibi şartlandırılmış olmanız eklenir.

Ama en önemlisi, siz islamdan bihaber olursunuz. Kuranın asla okumamışsınızdır, hadis bilmezsiniz.. Sadece işinize gelen yerleri ve şeyleri, yalan yanlış demeden kabul edersiniz..

Sitelerde Paylaş
Merhaba,

Nedense forumda tartışmaların bütünü sürtüşmeye ve zıtlaşmaya yönelik ve birazda sivri dilli.

Hakaret eden mongolları saymazsak ( her kesimden var.Adam ana avrat düz gidiyor.)

Neden Ortak Noktada Buluşmuyoruz ki?

Neden dialog kurmuyoruz yada birbirimizi desteklekmek adına ortak bir platformda buluşamıyoruz

Kısaca ; İnsanın "ALLAH BÜYÜKTÜR" demesi kadar kendisine lezzet veren başka bir şeyi ben henüz yaşamadım.

ALLAH VARDIR.

BİR ATEİST BUNA BENZER MAHİYETTE NELER SÖYLEYEBİLİR MERAK EDİYORUM..BİR ATEİST YAZABİLİR Mİ?

Sitelerde Paylaş
BİR ATEİST BUNA BENZER MAHİYETTE NELER SÖYLEYEBİLİR MERAK EDİYORUM..BİR ATEİST YAZABİLİR Mİ?

Şu aşağıda okuyacağın dialoğu bir müslüman yapabilir mi?

Ben de arada bir Cumaya gidiyorum. Ama biliyorum böle bakıyorum manyak oluyor herkes doğru olduğunu düşündüğü şey için ibadet ediyor falan. Oruç yine tutarım galiba. Gusül abdesti bile alyorum.

Ya ben bunları bildiğim halde bunlar benden çıkmaz galiba. Yine bir şekilde bir umut ya da işte iyiliğe olan inanç gibi bu İslam kültüründen tamamen kopamayız gibime geliyor. Bilmiyorum.

İnevitablen,

Sen uzun zamandır bu forumda yazıp çiziyorsun. Ne düşündüysen de hiç çekinmeden yazdın. Aslında buraya ilk geldiğinde de yobaz falan değildin sen. Şimdi dine karşın direncin biraz daha zayıfladı gibi.. Ama hepsi o.

Kur'an'daki pek çok saçmalığı kendin gördün ve kabul ettin ama dini reddetmek yerine "bir yerlerde bir yanlışlık var ama nerde" dedin. Elbette reddetmek zorunda değilsin.

Sana tamamen kişisel fikrimi söyleyeceğim.

Ateist olmak zorunda değilsin. Hiçkimse değil. Bu, zorla olacak bir şey değil. Eğer İslam'ın bu ritüellerinden hoşlanıyor, yakaladığın tüm çelişki ve anlamsızlıklarına rağmen Kur'an'ı senin kendi anlayışına göre kabullenmekte huzur buluyorsan devam et.

Kimseyi de takma bence.

Tanrı inancı çoğu insanın sandığından çok daha güçlüdür ve "ben inançsız biri olmak istiyorum, olmalıyım" demekle de atılmaz.

Zamana bırak... Koparsan koparsın, kopmazsan da kopmazsın.

Eğer içinde bulunduğun süreç seni yoruyor ve karmaşa yaşamana neden oluyorsa, bir süre uzak dur dinlerden.

Ateist olmak marifet değil kısacası. İnsanın böyle bir amacı olmamalı. İnanmak ya da inanmamak amaç işi değildir.

İnanmayı amaçladım, veya inanmamayı amaçladım, o yolda çalışıyorum denmez..

Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir...

Sitelerde Paylaş
Şu aşağıda okuyacağın dialoğu bir müslüman yapabilir mi?

EKİNDEKİ DİYALOĞU OKUDUM.....

ANLAMAYA ÇALIŞTIĞIMI KISMEN İFADE EDİYOR.AMA

QUOTE (inevitablen @ Jun 16 2009, 17:05)

Ben de arada bir Cumaya gidiyorum. Ama biliyorum böle bakıyorum manyak oluyor herkes doğru olduğunu düşündüğü şey için ibadet ediyor falan. Oruç yine tutarım galiba. Gusül abdesti bile alyorum.

Ya ben bunları bildiğim halde bunlar benden çıkmaz galiba. Yine bir şekilde bir umut ya da işte iyiliğe olan inanç gibi bu İslam kültüründen tamamen kopamayız gibime geliyor. Bilmiyorum.

DİYEN ARKADAŞ YAPTIĞI ŞEYİ İSLAM KÜLTÜRÜNDEN KOPAMAMAK OLARAK İFADE EDİYOR..OYSA GERÇEK BU DEĞİL...RUHU,KALBİ,VİCDANI VE ÇEŞİTLİ HİS VE DUYU ORGANLARI İHTİYAÇ DUYDUĞU SOYUT ENERJİYİ ALAMADIĞI İÇİN CAMİYE GİTME,GUSÜL YAPMA İHTİYACI HİSSEDİYOR,ÇÜNKÜ BU DUYULARI TATMİN OLMUYOR....KONUYU AÇAN ARKADAŞIN İFADE ETMEYE ÇALIŞTIĞI HUZURU BULAMIYOR.YANİ İNANMA VE HUZUR DUYMA İNSANIN EN ÖNEMLİ İHTİYAÇLARINDAN BİRİ,HAVA GİBİ,SU GİBİ YEMEK GİBİ....ÖYLE DEĞİL Mİ?

Sitelerde Paylaş
DİYEN ARKADAŞ YAPTIĞI ŞEYİ İSLAM KÜLTÜRÜNDEN KOPAMAMAK OLARAK İFADE EDİYOR..OYSA GERÇEK BU DEĞİL...RUHU,KALBİ,VİCDANI VE ÇEŞİTLİ HİS VE DUYU ORGANLARI İHTİYAÇ DUYDUĞU SOYUT ENERJİYİ ALAMADIĞI İÇİN CAMİYE GİTME,GUSÜL YAPMA İHTİYACI HİSSEDİYOR,ÇÜNKÜ BU DUYULARI TATMİN OLMUYOR....KONUYU AÇAN ARKADAŞIN İFADE ETMEYE ÇALIŞTIĞI HUZURU BULAMIYOR.YANİ İNANMA VE HUZUR DUYMA İNSANIN EN ÖNEMLİ İHTİYAÇLARINDAN BİRİ,HAVA GİBİ,SU GİBİ YEMEK GİBİ....ÖYLE DEĞİL Mİ?

soyut enerj ne?

yeni mi çıktı?

biz buna ihtiyaç değil de şartlanma, takıntı falan diyoruz.

Sitelerde Paylaş

Yazılanları okudum sanırım derdimi anlatamadım.

Her fikrin YOBAZI vardır.

Müslümanında

Ateisttinde

Deisttinde

Kemalisttinde

bla

bla

Sıkıntı kötü örnekleri referans alıp

-adama bak hacı olmuş ama yanındaki komsusu açlıktan ölmüş,

-şerefsize bak ALLAHı alet edip parayı hamudu ile götürmüş.

-adama bak islami gelenege göre karısını demirle dövüyor.

-Aha bak karaçarşaflı seks yaparken yakalamış vsvsvs

bunlara takılmayın .

İşin özüne inin İyi örnekleri referans alın çünki kötü örnekler genellenemez.

Tekrar düşünmeye davet ediyorum.

Masum bir insanın ölmesi güneşin dogup battığı herşeyden daha fenadır bunu ayet söylüyor.

Cennet annelerinizin ayağı altındadır.

Annenize OFF bile dmeyin .

Bunların yanında CAHİLLERİN yaptıgı eylemleri yada özür diliyorum ÖKÜZLÜKleri islama mal edip belden aşağıya vurmayın.

Ben ateistlerin ( demokrat ve özgür DÜŞÜNENLERİ kast ediyorum) gerçekten akıl ve vicdan sahibi olduklarına inanıyorum.

önyargılı olanlarıda vicdana davet ediyorum.

Yalan dolan ve cahilce yapılanları Müslümanlıga mal etmeyin.

ALLAH VARDIR.

Sitelerde Paylaş
Bunların yanında CAHİLLERİN yaptıgı eylemleri yada özür diliyorum ÖKÜZLÜKleri islama mal edip belden aşağıya vurmayın.

Yalan dolan ve cahilce yapılanları Müslümanlıga mal etmeyin.

Eee bu durumda muhammedi ve yandaşlarını ne yapacağız. Birçok masum insanı öldürdüler, kadınların ırzına geçtiler, esirleri satıp köle ticareti yaptılar. O zaman muhammed ve diğer bedevilerin yaptıklarını İslama mal etmeyeceksek İslam ne olacak?

Sitelerde Paylaş

Ahlağın kaynağı din ve özellikle İslam değildir... İnsanlığın milyonlarca yıllık tarihinde 1400 yıl önce uydurulmuş bir dini bu kadar önemsemeniz bilimsel ve makul değil... Antik Yunan filozoflarının eserleri Kur'an'dan çok daha doğru ve akılcı etik ilkeler barındırır...

Sitelerde Paylaş
EKİNDEKİ DİYALOĞU OKUDUM.....

ANLAMAYA ÇALIŞTIĞIMI KISMEN İFADE EDİYOR.AMA

QUOTE (inevitablen @ Jun 16 2009, 17:05)

hala anlamıyorsun bu camiye gitmek filan ihtiyaç değil yıllardır süre gelen inanç küçük çocukluktan beri yapıtığın birşeyden kurtulmak o kadar kolay değildir inevitablen soyut enerji filan bırak bunları yıllardır camiye gittiği için allahın oldugunu sandıgı için hemen kopamıyor o kadar

Sitelerde Paylaş

İnanmanın dayanılmaz lezzeti diye bir şey yok. Ölümün ve yok olmanın dayanılmaz zulmeti, tüm birikimlerini yanında götüremeyecek olmanın dayanılmaz haseti, dünyada elde edemediğin bakire sübyanların, yumurta gibi civan oğlanların dayanılmaz hasreti, okuyup öğrenmenin dayanılmaz meşakkati, günde 5 vakit eğilip doğrulmanın dayanılmaz rehaveti, bilinçli bir insan gibi yaşamak yerine inançlı bir hayvan gibi sürünmenin dayanılmaz cehaleti, inancı dayanak alıp karşıt görüşte olanlara saldırıp katletmenin dayanılmaz adaveti, katlettiklerinin malını, karısını, kızını gaspetmenin dayanılmaz şekaveti...

Ve tüm bu cehaletin ürünü zulmet, haset, hasret, rehavet, adavet ve şekavet sonucu ulaşılan insanlıkdışılığın farkına varamayacak kadar gerçeklerden uzaklaşmanın dayanılmaz laneti.

Domuzun içinde yuvarlandığı ve acıktıkça yediği pislikte bulduğu lezzetin miktarı, bendeki tiksintiyi daha da artırmaktan başka bir işe yaramıyor. Hele bir de konuşabildiğini ve ağzında o pisliği vıcırdata vıcırdata "Şu pisliği yemenin dayanılmaz lezzeti" dediğini gözümün önüne getiriyorum da, görmeme bile gerek yok, midem altüst oluyor...

Sitelerde Paylaş
hala anlamıyorsun bu camiye gitmek filan ihtiyaç değil yıllardır süre gelen inanç küçük çocukluktan beri yapıtığın birşeyden kurtulmak o kadar kolay değildir inevitablen soyut enerji filan bırak bunları yıllardır camiye gittiği için allahın oldugunu sandıgı için hemen kopamıyor o kadar

Yıllardır camiye gitmiyorum,

son 4-5 yıldır gidiyorum tam anlamı ile.

bu genellemeler insana fayda vermez, mesela ckıp birisi sizin içinde yıllardır gitmiyorsun o nedenle inanmak sana güç geliyor diyebilir.

Bence özüne bakmak lazım herşeyin ;

Peygamberimizin hayatı bizim için en güzel örnek ,

hem ikili dialoglarında hemde aile yaşantısında hemde topluma verdiği mesaj açık.

Hiç bir dünyevi gayesi olmadan tamamı ile insanları ALLAH birliği konusunda teblig yapmıştır.

Bunun dışındaki iddialar dogru degıl.

kölelıgı getırmıstır - alakası yok aksıne kölelıgı kaldırmıstır.

faiz düzenini kurmustur - tamami ile iftira aksıne veda hutbesınde bunu lanetlıyor.

6 yasındaki kızla evlenmiştir.- Pes dogrusu

bir sürü kadını olmustur şehvetine düşküntür - ALLAH aşkı için hayatını okuyun . 25 yasında evlendı evlendıgı kısı kendısınde buyuktu.ve hıc bır zaman aynı anda 1 den fazla evlıliği olmadı.evlilikerinde dul olanlar ısectı sahığp cıktı.farklı kabilelerden sectiği eşleride oldu.

Kadınlara özgurluk Onunla beraber bitmiştir - ayıbın daniskası ; kadına özgurlulk verılmıstır.Kız cocukları daha küçükken topraga diri diri gömuluyordu bunu kaldırmıstır.Kaldı ki islam dini kadına sonsuz hak ve hğürriyet vermıstır saygıunlıgı ortaya cıkarmıstır.annenıze off bıle demeyın,cennet annelerın ayagı altındadır. vs

Muhammed s.a.v efendımızın krallık kurdgu işkeceler yaptıgı astıgı kestıgı - lütfen savaslar olmustur dogru bunların hepsı nefsi mudafadır.Her zaman barısı sewcmıstır bıttıgı noktada savasmak farz olmustur.

vs

vs

luuu

Sitelerde Paylaş
İnanmanın dayanılmaz lezzeti diye bir şey yok. Ölümün ve yok olmanın dayanılmaz zulmeti, tüm birikimlerini yanında götüremeyecek olmanın dayanılmaz haseti, dünyada elde edemediğin bakire sübyanların, yumurta gibi civan oğlanların dayanılmaz hasreti, okuyup öğrenmenin dayanılmaz meşakkati, günde 5 vakit eğilip doğrulmanın dayanılmaz rehaveti, bilinçli bir insan gibi yaşamak yerine inançlı bir hayvan gibi sürünmenin dayanılmaz cehaleti, inancı dayanak alıp karşıt görüşte olanlara saldırıp katletmenin dayanılmaz adaveti, katlettiklerinin malını, karısını, kızını gaspetmenin dayanılmaz şekaveti...

Ve tüm bu cehaletin ürünü zulmet, haset, hasret, rehavet, adavet ve şekavet sonucu ulaşılan insanlıkdışılığın farkına varamayacak kadar gerçeklerden uzaklaşmanın dayanılmaz laneti.

Domuzun içinde yuvarlandığı ve acıktıkça yediği pislikte bulduğu lezzetin miktarı, bendeki tiksintiyi daha da artırmaktan başka bir işe yaramıyor. Hele bir de konuşabildiğini ve ağzında o pisliği vıcırdata vıcırdata "Şu pisliği yemenin dayanılmaz lezzeti" dediğini gözümün önüne getiriyorum da, görmeme bile gerek yok, midem altüst oluyor...

Yolun açık olsun çakırcalı ,

eminim hayattaki günlük , sıradan dinle ilgili olmayan meselelerede aynı boyutta bakıyorsun.

sorunlu,sinirli,yalnız ve huzursuz...

bu senin sonunda bir silahı kafana dayayıp intahara götüreek kadar ileri düzeyde..

bunu sana cevap olması yada seni rencide etmesi için degil aksine yardımı olsun maksadı ile yazıyorum.

Umarım iyileşirsin.

Luuu

Sitelerde Paylaş

luu sen ne demek istediğimi anladın camiye gitmesende yıllardır inanıyorsun korktugunda birşey oldugunda dua edecek yardım dilicek bir ilahi kuvvetin arkanda oldugunu bilmek rahatlatıyor insanları . adam 50 yaşında 50 yıldır allaha inanıyor . allahın olmadıgı kanıtlansa adam yine allaha inanmaya devam eder . bu alışkanlıktır

Sitelerde Paylaş
- yıllardır Hem inananlar hemde inanmayanlar süre gelmiş.Neden insanlar hala inanmaya devam ediyor?

sizce bizi inanmaya sevk eden nedir? nedir bize cazip gelen ?

İnanmak bir beyin yıkama sürecinin sonucudur.Bir birey 20 yaşına kadar hiçbir din hakkında bilgi sahibi olmasın ve inanmak nedir Allah nedir hiç bilmesin.O yaşta eline kuranı verip al oku dediğinizde size 'bu ne kadar saçma ve kaliteden yoksun bir kitap' der.Ama bu kişiye doğduğundan itibaren ailesi,çevresi sürekli aynı şeyi bu insanın beynine kazır.Allah birdir muhammed onun kulu ve resulüdür.Kuran Allahın(yaratıcının) sözüdür.Allah istemeden yaprak bile kımıldamaz.Allaha ibadet etmesi öğretilir okumayı söker sökmez,arapça dualar öğretilir.Ve en kötüsü etrafındaki herkes buna inanır sadece bu yüzden çoğu kişi hayatı boyunca inandıklarının doğruluğundan şüphe bile duymaz.Çünkü herkes benzer beyin yıkama sürecinden geçmiştir ve herkes bunlara inanır görünür bu yüzden şüphe duymak için bir neden de yoktur.

Neyin cazip geldiğine gelince,öbür dünya inancı olmayan bir din düşünün.Var mı öyle bir din?En fazla reenkarnasyon var.ölünce yok olacağımıza inandıran bir din yok bildiğim kadarıyla.İnsanlara cazip gelen şey ölümden sonra sonsuza kadar yaşamak.İnsan ölünce yok olacağı düşüncesinden ölesiye korkar ve zamanında öldükten sonra yaşamak için bir masala inanmayı zararsız bulmuştur.Herhalde bir dinin ilk inananları 'ya doğruysa,kaybedecek birşeyim yok ya' diye inanmıştır.Dini cazip yapan en sahte en yalan en muazzam vaatlere sahip olmasıdır.

Sitelerde Paylaş
luu sen ne demek istediğimi anladın camiye gitmesende yıllardır inanıyorsun korktugunda birşey oldugunda dua edecek yardım dilicek bir ilahi kuvvetin arkanda oldugunu bilmek rahatlatıyor insanları . adam 50 yaşında 50 yıldır allaha inanıyor . allahın olmadıgı kanıtlansa adam yine allaha inanmaya devam eder . bu alışkanlıktır

korku degil aksine korksaydım cok eskıden inanıdım.

beni etkileyen bütün bu güzelliklere olan hayranlığım ve bunun farkına varmış olmam.

Luuu

Sitelerde Paylaş
İnanmak bir beyin yıkama sürecinin sonucudur.Bir birey 20 yaşına kadar hiçbir din hakkında bilgi sahibi olmasın ve inanmak nedir Allah nedir hiç bilmesin.O yaşta eline kuranı verip al oku dediğinizde size 'bu ne kadar saçma ve kaliteden yoksun bir kitap' der.Ama bu kişiye doğduğundan itibaren ailesi,çevresi sürekli aynı şeyi bu insanın beynine kazır.Allah birdir muhammed onun kulu ve resulüdür.Kuran Allahın(yaratıcının) sözüdür.Allah istemeden yaprak bile kımıldamaz.Allaha ibadet etmesi öğretilir okumayı söker sökmez,arapça dualar öğretilir.Ve en kötüsü etrafındaki herkes buna inanır sadece bu yüzden çoğu kişi hayatı boyunca inandıklarının doğruluğundan şüphe bile duymaz.Çünkü herkes benzer beyin yıkama sürecinden geçmiştir ve herkes bunlara inanır görünür bu yüzden şüphe duymak için bir neden de yoktur.

Neyin cazip geldiğine gelince,öbür dünya inancı olmayan bir din düşünün.Var mı öyle bir din?En fazla reenkarnasyon var.ölünce yok olacağımıza inandıran bir din yok bildiğim kadarıyla.İnsanlara cazip gelen şey ölümden sonra sonsuza kadar yaşamak.İnsan ölünce yok olacağı düşüncesinden ölesiye korkar ve zamanında öldükten sonra yaşamak için bir masala inanmayı zararsız bulmuştur.Herhalde bir dinin ilk inananları 'ya doğruysa,kaybedecek birşeyim yok ya' diye inanmıştır.Dini cazip yapan en sahte en yalan en muazzam vaatlere sahip olmasıdır.

ilk paragraftaki yazdıklarınızın haklılık payı var.

Ailemde namaz kılan yoktur.

ALLAH VARDIR.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...