Jump to content

Ergenekon da son durum

Recommended Posts

• İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bu sitenin nice sağduyulu insanlarına işte böyle saldıra saldıra onlarda da sağduyu bırakmadılar . Ama bundan sonra anladıkları dilden ve bizzat onların yöntemi ile konuşulacak .

Sevgili Yakup;

Beni yıllardır tanıyanlar üslubumu, düzeyimi gayet iyi bilirler.

Adam gibi yazar, adam gibi tartışırım.

Yüzlerce yazım ve tartışmalarım forumlarda, araştırılabilir.

Ama adam olmayıp da tartışmasını bilmeyen adilere de yanıt vermesini bilirim.

Görüyorum ki amacı tartışmak değil, taciz etmek olanlar var.

ya da fikren üstünlük kuramayınca işi pisliğe döküp iftiraya ve tahrike yönelenler var.

Mod arkadaşların bunların farkında olduğunu umuyorum.

Beni aşağılayan pisliğe suskun kalamam, buna yeltenen misliyle yanıtını alır.

Dikkat edilirse bugün anlaşmışlar gibi üstüste seviyesiz bir şekilde saldırıyorlar.

Orphaned, Alphabeta, Kastor ve Fuzuli pisliklerinden sonra bakalım sırada kim var?

Sitelerde Paylaş

Ergenekon balondur ama balondan ziyade çok büyük bir komplodur.

Nedir o komplo?

O komplo, Kürtçü-İslamcı-Liberal ittifakıyla gerçekleştirilmek istenen yıkım öncesi, bu yıkıma en fazla direnç göstereceği düşünülenlerin sindirilme operasyonudur.

İnandırıcı gözükmesi için aralarına geçmişin gladyo artıkları konmuştur.

Sürekli bir cunta ve darbe gündemiyle bir korku imparatorluğu oluşturularak yurtsever kitlelerin de direnci kırılmaya çalışılmaktadır.

Telefon dinlemelerinden dolayı hiç kimse telefonda siyaset konuşamamakta, bir toplantıya girecekleri vakit cep telefonları dışarda bırakılmaktadır.

Cunta diyerek, aslında sivil cunta icraati uygulanmaktadır.

Amaç, ulusal yapının yıkılmasıdır.

Bu yapıyı yıkmak, tek başına dincilerin harcı değildir.

Tek başına Kürtçülerin de, liberallerin de harcı değildir.

O nedenle böyle bir ittifak zorunlu görülmüştür.

Üçünün de hedefine ulaşması için önündeki engel ulusal yapıdır.

Bu üçlü ittifakı mümkün olduğunca genişletmeye çalışmaktadırlar.

Sosyalistleri, Alevileri yanlarına çekme çabası içindedirler.

Ama ateşle oynamaktadırlar. "Yandım" demeleri pek uzak değildir.

Bu yikim planina Turkiye'nin guneydoguyu kaybetmesi de dahil mi? Bence bolmeyecekler. Ve bu daha kotu olacak. Cunku

Turkiye gelismemis doguyu kaybederse bati buyuk olcude siyasi islam sorunundan kurtulur. Kalan nufus icerisinde CHP gibi partilerin oy yuzdeleri artar.

O yuzden bolmeyecekler ama daha kotusu olacak. Sokaklarda binlerce Kurt cocugun cam silip molotof kokteyli attigi, kadinlarin artik basortusuz dolasmadigi. Kalabalik ve sikkin bir toplum olacak "Turk" toplumu..

Sitelerde Paylaş
Ergenekon balondur ama balondan ziyade çok büyük bir komplodur.

Sürekli bir cunta ve darbe gündemiyle bir korku imparatorluğu oluşturularak yurtsever kitlelerin de direnci kırılmaya çalışılmaktadır.

Yüzlerce kanıta rağmen hala yapılan şerefsizliği savunup, üstüne üstlük hiç bir kanıta da cevap veremiyorsun. Düpe düz terör örgütünü destekliyorsun işte. Bir soytarı şeref sahibi olabilir, toplum içinde bulunma konusunda insani değerlere sahiptir. Peki senin gibi şerefsiz, halk düşmanı birisi için bu söz konusu mu? Bir de nerede faşist slogan atmışım diyorsun ya... Bir insan ancak "ben faşistim" dediği zaman faşist olmaz. Bir hıyar ağasının "ben hıyar ağasıyım" demiyeceği gibi, bir faşist de faşist olduğunu söylemez.

Sitelerde Paylaş

Kıvırmayacaksın soytarı.

Açıkça faşist sloganlarımı göstereceksin.

Gösteremediğin müddetçe şerefsiz bir soytarısın sen.

Kimseyi haketmediği şekilde yaftalamış değilim.

Forumlarda kimseye hain denemeyeceğini de daha 2 gün önce yazmışım.

Ama sen bir soytarısın. Senin hangi başlığına, hangi yazına baksam bunu görebiliyorum.

Herhalde sade ben değil, çoğu insan bunu görüyordur.

ona sir ünvanını hacı vermişti unutma

bence tuhaf bir dalaşma

gerçekte siz kimsiniz bilelim,

boşuna oyalamayın bizi

Sitelerde Paylaş
Yüzlerce kanıta rağmen hala yapılan şerefsizliği savunup, üstüne üstlük hiç bir kanıta da cevap veremiyorsun. Düpe düz terör örgütünü destekliyorsun işte. Bir soytarı şeref sahibi olabilir, toplum içinde bulunma konusunda insani değerlere sahiptir. Peki senin gibi şerefsiz, halk düşmanı birisi için bu söz konusu mu? Bir de nerede faşist slogan atmışım diyorsun ya... Bir insan ancak "ben faşistim" dediği zaman faşist olmaz. Bir hıyar ağasının "ben hıyar ağasıyım" demiyeceği gibi, bir faşist de faşist olduğunu söylemez.

Dinle ;

Eğer ben faşistsem Dev-Genç'de faşistdi.

Eğer ben faşistsem Dev-Yol'da faşistdi.

Eğer ben faşistsem ÖDP de faşist.

Anladın mı!

Sitelerde Paylaş

Dinle ;

Eğer ben faşistsem Dev-Genç'de faşistdi.

Eğer ben faşistsem Dev-Yol'da faşistdi.

Eğer ben faşistsem ÖDP de faşist.

Anladın mı!

Sosyal demokrat bir kitlenin içine giren militarist-faşist, o topluğunun içinde diye militaristliğinden birşey kaybetmez. Önemli olan insanın iç-zihinsel dünyasıdır. Sen faşistsin ya onu biliyoruz. Ha bu demek değildir ki sonsuza kadar böyle kalacaksın. Belki bir gün kafana tuğla falan düşer de aklın başına gelir. İnsan özgürlüğünün, demokrasinin ne olduğunu anlar ve benimsersin.

Sitelerde Paylaş

Şimdi ortaya sunulan onca belgeye,yazılana, çizilene rağmen herhangi bir dayanak bulamadığın için konuyu saptırıyorsun haliyle. Ben de alet oluyorum sana ama bundan müsterihim. Senin gibileri biraz yontmak lazım.

Ne ortaya koymuşsun sen şimdiye kadar ? Ya da mahkeme ne ortaya koyabilmiş ? Tel tel dökülen ,emniyet müdürlüğü ağzıyla yazılan iddianameyi getir de bire bir tartışalım seninle ? İstersen bu konuda hodri meydanda da kapışabilirz,slogan değil hukuk temelinde ama,aramalardaki hukuksuzluklar,el koymalardaki hukuksuzluklar,usulüne aykırı tutanaklar,zapta geçmeden el koyulan eşyalar vsvs.Sana burada davada yapılan yanlışlıkları sayarım apışıp kalırsın,istersen sadece Doğu Perinçek ile ilgili şu 10 maddeyi incele bu davanın iddianamesinin nelere dayanılarak yazıldığını gör...Haaa davaya bakan mahkeme dava sonuçlanıncaya kadar " terör örgütü " ve "terör örgütü mensubu" tanımlamalarını yasakladı haberin olsun,terör örgütü derken suç işliyorsun,forum modları da suç işlenmesine izin veriyorlar..Al sana delik deşik olmuş iddianameden 10 tane başlık ;

İşçi Partisi ve Perinçekle ilgili 10 yanlış Ergenekon davasının görüldüğü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in savunmasında dile getirdiği talepleri haklı bularak, savcıların hazırladığı iddianamede yanlış olarak değerlendirdikleri 10 noktanın düzeltilmesini istedi. Savcılara bu konuda sürenin de verildiği karar, davanın 3 Şubat 2009 tarihli duruşmasında alındı.

"Yanlış 1: İddianameye göre Ergenekon örgütünün gizli "yeniden yapılanma belgesi' Bilecik'te Veli Küçük'ün isteği ile Doğu Perinçek ve arkadaşları tarafındanhazırlanmıştı ve iddia Tuncay Güney'in ifadelerine dayandırılıyordu. Oysa Tuncay Güney'in basına dağıtılan kasetlerinde böyle bir ifadenin yer almadığı ortaya çıktı.

Yanlış 2:

İddianamede Güney'e dayandırılarak Doğu Perinçek ve arkadaşlarının Ergenekon yeniden yapılanma belgesini Veli Küçük'ten aldıkları talimatla yazıldığı ileri sürülmüştü. Oysa Güney'in sorgusunda böyle bir ifade kullanmadığı ortaya çıktı.

Yanlış 3:

İddianamenin Güney'e dayandırılan "Bilecik toplantısındaki o belgeyi Doğu Perinçek, Suphi Karaman, Hasan Yalçın, Deniz Bilge ve Erol Bilbilik" yazdı şeklindeki ifade Tuncay Güney'in mülakatında yer almıyor.

Yanlış 4:

Doğu Perinçek Veli Küçük'e bir mektup yazdı ve 'Arz ederim' ifadesini kullandı. Dava dosyasındaki mektup incelendiğinde böyle bir ifadenin olmadığı ortaya çıktı.

Yanlış 5:

Doğu Perinçek'in PKK kurucusu olduğu ve PKK'nın ikinci lideri olduğu iddiasına da Perinçek daha önce verilmiş mahkeme kararlarını ve Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi yazılarıyla yanıt verdi.

Yanlış 6:

İddianamede, İşçi Partisi'nde ele geçirilen belgede 'İhanet eden ve ayrılanı öldür' eklindeki ifadenin olduğu söyleniyor ancak belge incelendiğinde böyle bir ifadenin belgenin alında olmadığı ortaya çıkıyor.

Yanlış 7:

İddianamede Doğu Perinçek'in Abdullah Öcalan'ı Türkiye'ye getiren Özel Kuvvetler Komutanlığı elemanlarıyla birlikte PKK ile görüşme yaptığı belirtiliyor. Oysa bu suçlamaların yapıldığı dönemde Doğu Perinçek başka bir tertip nedeniyle Haymana Cezaevi'ndeydi.

Yanlış 8:

İddianamede yine Perinçek'e yollanan bir takım PKK mektuplarından bahsediliyor. Oysa bu mektupların sahteliği kesinleşmiş ve iftira oldukları mahkeme kararıyla da belirlenmiş. Üstelik bu durum iddianamenin yazılmasından önce savcılığın bilgisine sunulmuş.

Yanlış 9:

İddianamede Ulusal Kanal'ı Ergenekon örgütünün kurduğu ileri sürülüyor. Ticaret sicili ve RTÜK kayıtlarıyla Ulusal Kanal'ın kuruluş tarihinin 15 Aralık 1994 olduğu gözetildiğinde, 1999 yılında kurulduğu ileri sürülen Ergenekon örgütünün, kanalı kurması mümkün değildir.

Yanlış 10:

İddianamenin 1546'ıncı sayfasında, Perinçek'in geçmişte yazdığı kitaplarda Ermeni soykırımını savunduğu ileri sürülmektedir. Bu iddiananın da herhangi bi kanıtı yoktur."

Daha ortada bir terör örgütü olup olmadığını mahkeme ortaya koyamadı,sen 3-5 tane gazete linkiyle onbinlerce sayfalık iddianame,tutanak ve ekleri olan davayı bitiriverdin.Hadi hukuk bilmiyorsun anladık da bilmediğin konularda sus da bari arif desinler...

Sitelerde Paylaş

Moderatorların dikkatine, çok hassas ve halen mahkeme süreci süren bir konu üzerinden oturduğu yerlerden insanları Ergenkoncu, faşist vs gibi kavramlarla yaftalanmasına müsade etmemeniz gerekir.

Mahkeme süreci süren bir konuda çok kesin konuşan bu arkadaşlar da dikkatli olmalılar bence..Henüz suçu ispatlanmamış insanları da burada asmak kesmek nasıl bir DEMOKRATLIKTIR anlayabilen var mı?

Yarın birgün konjektür değişir ABD yine TSK'nın arkasına geçer ve o zaman külahlar değişilir o Silivri zindanlarında bugün taptığınız adamlar yatar..Demokrasi hepimize lazım unutmayın..

Sitelerde Paylaş

Balaban ne yaptın sen şimdi. Maddeler halinde sıralayınca ergenekon iddianamesindeki her delili çürütmüş gibi gözükmüyorsun buradan. Hangi mektupta hangi kelimelerin kullanıldığı falan fasa fiso... Eğer gerçekten diyorsan ki iddianamede yer alan her belgeyi çürütecek kanıtım var, anlaşalım. Ben sana yer alan iddiaları belgeleriyle sunayım, sen de hepimize tek tek yanlışla. Minnet duyarım. Anlaştık mı?

tarihinde SirOrphaned tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Balaban ne yaptın sen şimdi. Maddeler halinde sıralayınca ergenekon iddianamesindeki her delili çürütmüş gibi gözükmüyorsun buradan. Hangi mektupta hangi kelimelerin kullanıldığı falan fasa fiso... Eğer gerçekten diyorsan ki iddianamede yer alan her belgeyi çürütecek kanıtım var, anlaşalım. Ben sana yer alan iddiaları belgeleriyle sunayım, sen de hepimize tek tek yanlışla. Minnet duyarım. Anlaştık mı?

Hay hay ama önce sen Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin şu maddesini bir oku,bilgilen,bir daha buralarda cahil cahil örgütten bahsetme,duruşması devam eden bir dava ile ilgili insanları peşin peşin mahkum etme ;

AİHS 6/2 'e göre bir suçla itham edilen herkes yasalara göre suçluluğu ispat edilene dek masum kabul edilir. AİHM İçtihatlarına göre masumluk karinesi "..görevlerini yerine getirirken bir mahkemenin mensupları diğer ilkelerin yanı sıra, sanığın itiham edilen suçu işlediği varsayımı ile işe başlamamalıdır; ispat yükü yükü savcılığa aittir, ve tüm şüpheler sanığın lehine kullanılmalıdır."

Neymiş suçluluğu ispat edilene kadar herkes masum kabul edilirmişşşşş..Bu hukukun evrensel bir kuralıymışşş,bunu bilmeden buralarda kendini kepaze ediyorsun..Yaşın kaç bakayım senin,haaaa ?

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Pante , Türkiyede yetisebilen saglam yurttaslardan biridir.

Tüm yazilarinin altina imzami atabilirim.

Zatan böyle yurt sever insanlarimizda olmasa vay geldi bu ülkenin basina.

Gecenlerde bir yazimda gecmiste devletin üst kadrolarinda görevli bir Yurtseverin acihlamasini yazmistim.

Söyle diyordu , Ingilterede 0 (sifir ) hain olmasi yaninda Türkiyede 200,000 hainin oldugunu söylemisti.

Bunun nedeni,DÜMBÜK Osmanlidir.

Kapilarimizi ardina kadar acmislardi.

Padisaha veya cocuhlarina veya pasalarina 3-5 kiz veya 3-5 parlah oglan getiren,elini kolunu sallayarak ülkeye doluyorlardi.

Dünyanin dört yanindan yilda 600,000 kiz ve oglan ülkeye köle,cariye olarah getirilip gözel ve parlahlari padisahlara ,pasalara HEDIYE geriside sehirlerde HARRAC MAZZAT satiliyordu.

Ulu islamin basi halifeler ölkesinde.

Yeni HEDIYE KARI ve OGLANLAR geldimi,eskileri yakinlara ya HEDIYE veriliyor yada ucuza satiliyorlardi.

Böyle dümdürüst kimse EMRIKEDE bülem arasaniz bulamazsiniz.

Cerkezistan Osmanli sarayinin CARIYE tarlasiydi.

1700 kusur yillarinda bu C.Istan Ruslarin eline gecince Cerkezistanda INSAN TICARETI YASAKLANMISTI,kafir Ruslar tarafindan..

Ruslar kafirdi , Osmanlida sapina gaddan müslümandi hemide en hasindan.

Dediyim kimin,Osmanliya 3-5 kari veya parlah 3-5 oglan getiren,sorgusuz sualsiz hudut kapilarinda son sürat geciyordu.

Osmanli ölkesi kozmapolit MULAGMENES (bulasik haline gelmis)bir ülke haline getirilmisti.

Bugün onun cezasini cekmekteyiz.

Birde bazi düdükler,yurtseverlere camur atiyorlardi.

Yok siyonis

Yok Ermeni

Yok yunan gibi

Ulan sizin basinizdakilerin analari avratlari neydi?:-)))))) heeeeeee.

Bu son yilda artih Islamcilar bizleri Ermeni ,Yahudi gibi adlarla anamaz oldular :-)))))))).

Malumya GIYMATLILARININ KÖKENI bunlardan oldugu ortaya cihinca DÜT YEMIS BÜLBÜLE dönüp SUS PUS oldular :-)))))))).Guyruhlarini apis aralarina cektiler.ELHEMDULILLAH.

Dilleri bir yerlerine gacti ,VALLAHADA BILLAHA:-)))))))Oh beee dünya varmis.

Gecmiste ,ne Ermeniligim ne Yahudiliyim nede Yunanligim kaldiydi.

SÜKÜRKI BÜTÜN SÖYLEDIKLERI KENDILERINDE CIHDI.TANRITEALANIN HEKMETIMUAZZAMASI bu:-))))))).

Ne demis atalarimiz:IFTIRACILAR YER ICERLER , KENDILERINDEN PAY BICERLER.

Gelde SEVME bu ULU kisileri (atalari).

Aslinda kafamizi kaldirip batiya bir baksak cok seyler göreceyizde,Kafamizi CÖL kumundan bir türlü cikaramiyoruzki.

Eyitim desen tam anlamiyla bir bataklik.

Birlestirici deyil bölücü.

Ilim NANAY.

Bilimse SINANAY

CAHALLIH deya

Yobazlihsa OKYANUSYA

Kin GAFDAGI

Ihanetse EVEREST TEPESI

Beyinsizlikse ENDEP CUHURU.

Batililar Islam ülkelerinden sayisiz beyinsiz bulmasi yaninda,islam ülkeleri batililarda böyle birilerini aramaktan vaz gectik,gönüllü gidip batililara ülkemize karsi ispiyonculuk yapmaktayiz.

Onlarda bize nobel ödülleri

Hiristiyanlih SEREF madalyalari tahiyorlar.

Hemide tamda tepemizdekine.

Bu madalya neye garsi dersiniz,sülemeye gerek varmiki.

Düsünebiliyormusunuz,50,000 insanimizi öldüren teröristlere karsi yillarca savas veren asker ve subaylarimizi ,gercek disi iftiralar uydurulup iceri tikilirken,coluk cocuk demeden insanlarimizi yakan öldüren teröristler ellerini kollarini sallayarak ,bizleride siklerine sallayarak Türkiyeye giriyorlar ve büyük merasimlerle karsilaniyorlar.

Enbastaki terörist basina SAYIN diyor, teröristlerle carpisan bu ugurda ölen askerlerede KELLE söylüyor.

Askerlik yeri uyuma yeri deyil diyerek de askerlere ahlinca gözdagi veriyor.

Türkiye cok büyük seylere gebe.

Neden olanlar bu yükün altinda mutlaka kalacaklardir.

Bu millet SIFIR gücle bu yurdu KURMUSTUR.

Bu güclü haliyle dis gücler hasabina calisanlarin hakkindan hic zorlanmadanda gelecektir.

Ahaaaaa , AMBUNU AMBURIYA SINEK SICMADIGI YERE TÜKÜRÜGÜMLE YAZIYAM:

Galin saglicahla

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Balaban Erkenekoncunun önde gideni.

Ergenekon'un ve cuntaların "kamuoyunu yönlendirme faaliyetlerini" yani zihnimizle oynama, bizi aptal yerine koyup uyutma ve manipüle etme faaliyetlerini gerçekleştirme görevini burada üstlenmiş fedailer.

Mızrak çuvala sığmıyor ama bunlar utanmadan yalan dolanla bizi uyutmaya çalışıyor hala.

Bu ludwig'e bir haller oldu, yakında kendini mehdi ilan edecek! Baksanız ya, hazrete vahiy mi inmiş ne :D

Sitelerde Paylaş

HADİ diyelim ki biz...

Darbeciyiz, darbe şakşakçısıyız, “tank sesi”ne müptela olmuşuz,

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/13010944.asp?yazarid=131&gid=61

İngiliz gazeteci Gareth Jenkins, iki araştırma kuruluşuna ‘Ergenekon raporu’ hazırladı. Yabancı gözüyle büyüteç tutan raporda, soruşturmadaki çelişkilere yer veriliyor.

http://www.hurriyetport.com/news/117/ARTICLE/12776/2009-08-18.html

Böyle saçma sapan ,sapla samanın karıştığı ve mesnetsiz suçlamalarla onlarca aydın bilim adamının yıllarca içerde tutulduğu bir dava muz cumhuriyetlerinde bile olmaz.

Bu dava uygulamadaki sivil darbenin ön hazırlığıdır aynı zamanda Kuruluşa ,Cumhuriyete ,Devrimlere Atatürk'e ve TSK ya da saldırı arttırılmıştır.

T.C nin tasfiyesi ve ümmete dayalı Anadolu İslam Cumhuriyesi'nin kuruluşunun adımlarıdır.

Liberal demokratların boyunlarına da madalya takacaklarmış

Hayırlı olsun :D

Sitelerde Paylaş

Moderatorların dikkatine, çok hassas ve halen mahkeme süreci süren bir konu üzerinden oturduğu yerlerden insanları Ergenkoncu, faşist vs gibi kavramlarla yaftalanmasına müsade etmemeniz gerekir.

Mahkeme süreci süren bir konuda çok kesin konuşan bu arkadaşlar da dikkatli olmalılar bence..Henüz suçu ispatlanmamış insanları da burada asmak kesmek nasıl bir DEMOKRATLIKTIR anlayabilen var mı?

Yarın birgün konjektür değişir ABD yine TSK'nın arkasına geçer ve o zaman külahlar değişilir o Silivri zindanlarında bugün taptığınız adamlar yatar..Demokrasi hepimize lazım unutmayın..

Yok yau?

Bak sen şundaki hassasiyete

Sanki birilerinin suçlanması forumda ilk ve yeni birşey

Ortada suç varsa ergenekoncu teröristlerin mahkeme devam ederken burda savunulması, iddiaların balon olduğunun söylenmesi de aynı derece suç olur.

Aklını seveyim senin,

Peki sen hiç yahudi bir adamdan münübüs şöförü düşledin mi?

tarihinde alcapone tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...