Jump to content

Durmak yok, yola devam !

Recommended Posts

• İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sen bana benim hakaret almadan hakaretamiz tawır takındığım tek bir iletimi gösterir misin?

ayrıca ben katkı yapmakla mükellef değilim ayrıca yapamamda

ha nolur bir yayın asarım bilimsel geçerliliği olan

o yazı forumun paşababalarının etik testinden geçip okuyuculara sunulmasına rıza gösterilirse ne ala

Ben senin bir başlığa girip de lan'sız, mal'sız falan yorum yaptığın pek az iletini biliyorum. Bunu ikimiz de biliyoruz.

Sen getir yazılarını, kurallara uygunsa elbet yayınlanır. O kurallar da belli..

Sen onlara ister etik değerler de, ister "TC yasalarına uymakta ısrar ediyorlar, korkaklar" de, ne dersen de..

Senin için yapabileceğim hiçbir şey yok ne yazık ki.

Sitelerde Paylaş

dediğim gibi gelip mirasa kondular başka numaraları yok

meslek lisesine hiç girme olay her kurumda daha kolay yapılanmak
[b]
türban zaten alakasız bir ucube islamın şartı bile değil
[/b]
olay tamamen siyasete dini alet ederek çıkar sağlamak

üstelik akp zaten her durumda ideolojik hareket ediyor hatta bazen sağ gösterip sol vuruyor 

Bunu söyledikten sonra, birde utanmadan kendine Müslüman mı diyorsun?

Kendi İslam bilgini bir kontrol etsen iyidir derim.

Bu sitede de kendine Müslüman diyen senin gibi İslam'ın emirlerini yok sayan çok kişi gördüm

Başörtüsü ayeti var. Bir ayeti yok sayan kafir olur.

Senin gibi tiplerinde Ateistlerden bir farkı yok

tarihinde Mayonez2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kardeşim sen yalanları söylüyor, iftiralar atıyor, sonra da kurduğun tuzağa kendi düşünce kıvırıp duruyor, konuyu dağıtıp kişiselleştiriyorsun.

Bir şey bildiğin de yok, boş boş atıp duruyorsun.

Hukuka, yargıya saygı dedin, şimdi kalkmış yargıyı suçlayıp yalanlıyorsun.

Yargı ezici çoğunlukla (11 yargıcın 10'u) partinin 30 ayrı eylemi "laikliğe karşı eylem" olarak nitelemiş ve ceza verip uyarmış, sen kalkmış neymiş o eylemler, hepsi yalan filan diyorsun.

O çok bilmiş "Hmmm, hee" diye başlayan cümlelerini de senin gibi aklı evvellere sakla. Belki onları korkutur ikna edersin.

Durmak yok, AKP yanaşmalığına devam! Hepinize çok yakışıyor maşallah!!

Sen çarpıtıp duruyorsun, cevabını veremediğin sorularda kıvırıyorsun, madem bir şey bildiğin yok saçma cevaplar verme de kendini rezil etme. Sen bir kararda yargıyı destekliyor, diğerinde suçluyorsun. Tutarsızlık kaynıyor görüşlerin.

Ben 30 karar yok mu dedim, nedir mi dedim? Orda da cahilliğin su yüzüne çıktı daha suçlamaların ne olduğunu bile bilmiyorsun. Sonra ukala ukala 'git araştır' tipinden söylemlerde bulunuyorsun. İlkokul öğrencileri gibi ezbere konuşmakla olmaz bu işler.

Sitelerde Paylaş

queenofhearts Son olarak şunu söyleyeyim sana Üstad'ın bu konuda çok güzel bir cümlesi var.

Onunla bunu bitirmek istiyorum. "türban zaten alakasız bir ucube islamın şartı bile değil" dedin ya bu konuda üstadın cümlesini aktarmak istiyorum. Bakalım burdan birşeyler çıkarabilecek misin?

"Ben bu zamana kadar altı türlü kâfir gördüm: Topyekûn bütün dinleri ve Allah’ı inkâr edenler… Allah’ı kabul edip peygamberlerini inkâr edenler… Allah’ı kabulle bazı peygamberleri inkâr edenler… Müslümanlığı kabul eder gibi olup onun bazı emirlerine ve yasaklarına itiraz edenler… Müslümanlığı sözde kabul edip onu bu asra göre yenileştirmek ve değiştirmek icap ettiğini iddia edenler… Müslümanlık iddia edip onu olduğundan başka türlü göstermek isteyenler… Siz, bunlardan hangi zümreye mensupsunuz!"

Sitelerde Paylaş

Sen çarpıtıp duruyorsun, cevabını veremediğin sorularda kıvırıyorsun, madem bir şey bildiğin yok saçma cevaplar verme de kendini rezil etme. Sen bir kararda yargıyı destekliyor, diğerinde suçluyorsun. Tutarsızlık kaynıyor görüşlerin.

Ben 30 karar yok mu dedim, nedir mi dedim? Orda da cahilliğin su yüzüne çıktı daha suçlamaların ne olduğunu bile bilmiyorsun. Sonra ukala ukala 'git araştır' tipinden söylemlerde bulunuyorsun. İlkokul öğrencileri gibi ezbere konuşmakla olmaz bu işler.

Kardeşim sen deli filan mısın? Benim şu başlıkta yargıyı suçladığım bir tek iletimi göster bakalım!!!!

Ne iftiracı, ne saplantılı biri çıktın sen yahu?!

Adamlar kararı vermiş, sonuç belli, ceza da uygulanmış, sen kalkmış karara neden olan 30 maddeyi sana tek tek açıklayayım istiyorsun. Sen hangi hukukçu sıfatına dayanarak tek tek onların yasalara uygun olmadığını sorgulayacak, değerlendireceksin, onu da çok merak ettim doğrusu.

Onların kararlarını beğenmeyen, AKP'yi savunacağım diye anında dönüş yapıp yargıyı sorgulayan suçlayan sensin, sonra da bana yargıya saygı göster diyorsun. Hatta konuya giriş iletin böyleydi.

Bekliyorum. Göster bakalım ben nerede yargıyı eleştirmiş, suçlamış ya da benzeri herhangi bir şey yapmışım!!

Göstermezsen iftiracı ahlaksız ilan edeceğim seni.

Sitelerde Paylaş

dediğim gibi gelip mirasa kondular başka numaraları yok

meslek lisesine hiç girme olay her kurumda daha kolay yapılanmak
[b]
türban zaten alakasız bir ucube islamın şartı bile değil
[/b]
olay tamamen siyasete dini alet ederek çıkar sağlamak

üstelik akp zaten her durumda ideolojik hareket ediyor hatta bazen sağ gösterip sol vuruyor 

Bunu söyledikten sonra, birde utanmadan kendine Müslüman mı diyorsun?

Kendi İslam bilgini bir kontrol etsen iyidir derim.

Bu sitede de kendine Müslüman diyen senin gibi İslam'ın emirlerini yok sayan çok kişi gördüm

Başörtüsü ayeti var. Bir ayeti yok sayan kafir olur.

Senin gibi tiplerinde Ateistlerden bir farkı yok

evet kendime utanmadan müslüman diyorum

türban kelimesi geçen bir ayet getir sonra bana akıl ver evet bekliyorum

dönemin arabının nasıl giyindiği ortadayken hala türban diyor adama bak

bak kuranda ne diyor iman ettim demekle inanmış sayılmazsın

din siyasete alet edilemez bunu sen de bildiğin halde durmadan akp şakşakçılığı yapıyorsun

başörtüsü değil türban diyorum aklın kıt mı senin

anadolu insanı zaten başörtüsü takardı ama türban ucubesi yeni türedi sayenizde

bunları o kadar iyi biliyorsun ki aslında ne desem sana boş

Sitelerde Paylaş

queenofhearts Son olarak şunu söyleyeyim sana Üstad'ın bu konuda çok güzel bir cümlesi var.

Onunla bunu bitirmek istiyorum. "türban zaten alakasız bir ucube islamın şartı bile değil" dedin ya bu konuda üstadın cümlesini aktarmak istiyorum. Bakalım burdan birşeyler çıkarabilecek misin?

"Ben bu zamana kadar altı türlü kâfir gördüm: Topyekûn bütün dinleri ve Allah’ı inkâr edenler… Allah’ı kabul edip peygamberlerini inkâr edenler… Allah’ı kabulle bazı peygamberleri inkâr edenler… Müslümanlığı kabul eder gibi olup onun bazı emirlerine ve yasaklarına itiraz edenler… Müslümanlığı sözde kabul edip onu bu asra göre yenileştirmek ve değiştirmek icap ettiğini iddia edenler… Müslümanlık iddia edip onu olduğundan başka türlü göstermek isteyenler… Siz, bunlardan hangi zümreye mensupsunuz!"

sen sonuncuya aitsin

çünkü kuranda türban kelimesi geçmez

ısrarla geçer dıyorsun ayet getir bekliyorum

nursinin ne dediği beni neden ilgilendirsin

Sitelerde Paylaş

Asıl iftiracı sensin terbiyesiz! Başka başlıklarda senin iletilerini okudum. Ergenekon avukatlığı yapıyor darbeleri savunuyorsun.

İşe bak ya darbeci pislikler bile bize çamur atıyor artık.

Bana bak iftiracı pislik.

Okuduğun her iletiyi çarpıtıp yamultuyor, ilgisizce iftira atıyorsun. Göster denilince de durmuyor, iftira ve çirkefliğine yenilerini ekliyorsun.

Şeriat darbesi karşısında elbette askeri dabeyi tercih ederim. Senden korkup da söyleyemeyeceğimi mi sandın?

Bu çok uç ihtimaller üzerinde düşünürken, hangisi tercih edeceğimizi konuştuğumuz başlıktaki iletilerimi bile terbiyesizce çarpıtıyorsun.

Takıntılı sapıklardan biri misin, AKP'li bir soytarı mısın bilmem. Ama çok zayıfsın.

Yargıya saygı deyip dönen dolaşan ve dinci sapıkları savunacağım diye yargıyı suçlayan dengesiz iftiracının tekisin.

Senin gibilerden burada dolu...

Bir ayrıcalığın yok, bunu da bilesin.

Şimdi iftiralarını temizle bakalım.

Sitelerde Paylaş
İŞTE TARTIŞILAN O AÇILIM ÖNERİLERİ

1- Suça karışmayanlar 3 ay rehabilitasyonla serbest.

2- Suça karışıp pişman olan 5 yıl gözetin altında tutulacak.

3- Terör örgütü liderlerine af yok (yurt dışı esnekliği düşünülüyor)

4- Kürtçe ilköğretim ve lisede seçmeli ders.

5- QWX alfabeye dahil edilecek.

6- Mahmur kampındaki Türkler getirilecek

7- Mahmur kampındaki yabancılar tasfiye edilip ülkelerine gönderilecek.

8- Kürtçe yer isimleri iade edilecek.

9- Devlet Kürtçe yayınları destekleşecek.

10- Devlet Tiyatroları 'Mem u Zin'i oynayacak.

11- Kürtçe Kuran meailini devlet bastıracak.

12- Devlet dairelerinde Kürtçe tercüman.

13- "Ne Mutlu Türküm diyene" yazıları yenilenmeyecek.

14- İlköğretim andı kaldırılacak.

15- Devlet toplu Kürtçe kitap alımı yapacak ve kütüphanelere dağıtacak

16- Karayollarına Kürtçe levhalar konulacak.

17- GAP eylem planı uygulanacak

18- Kürtçe bile imam ve polis

19- Devlet dairelerine Kürtçe tercüman

20- Yok olan ormanlar yeşertilecek, korucular buralarda çalıştırılacak.

Türkçe alfabesine Kürtçe harfler niye dahil ediliyor?.. Onlar Kürtçeye dahil edilsin... Temel eğitim Türkçe olan bir ülkede trafik levhasına niye Kürtçe konuluyor?... Kürtçe kitapların kütüphanelere konulması, tercüman bulundurulması falan gibi uygulamalar ise bence masum görülebilir ve uygulanabilir... Meal bastırmaya gelince, o zaman Tevrat ve İncil de bastırılsın... Hem laik devlet niye Kur'an bastırır ki?... Kütüphanelere ateist yazarların yayınlarından da devlet eliyle bastırılan örnekler konulsun o zaman... Alevi dedelerinin kitapları da bastırılsın, cemevleri ibadethane sayılsın değil mi?... Bu arada terör örgütüne girmek, dağa çıkmak bile suç değil mi?... Ne demek suça karışmamış PKK'lı?... Bu konularda af maf olmaz kardeşim... Devlet tiyatrolarının Kürtçe oyun oynaması ise bence aşırıya kaçmak olur; ama Kürtçe oyun oynamak isteyen özel tiyatrolara izin verilebilir...

Sitelerde Paylaş

Benden neden korkacakmışsın? Senin rezil bir pislik olman sana yeter. Çok güzel birşeymiş gibi bir de göğsünü gere gere darbeyi savunuyor.

Umarım darbe olur da sizi alıp size de iki tane jop sokarlar. O zaman size girenin ne kadar sert olduğunu anladığınızda belki aklınız başınıza gelir.

Sitelerde Paylaş

Benden neden korkacakmışsın? Senin rezil bir pislik olman sana yeter. Çok güzel birşeymiş gibi bir de göğsünü gere gere darbeyi savunuyor.

Umarım darbe olur da sizi alıp size de iki tane jop sokarlar. O zaman size girenin ne kadar sert olduğunu anladığınızda belki aklınız başınıza gelir.

nedir bu darbe takıntısı sende ?

olur olmadık yerde darbeci diye suçluyorsun milleti.

hayır sen bir olay yaşadın herhalde de.

hatta kalınlaştırdığım kısım ile ilgili.

Sitelerde Paylaş

Ben zorunluğu askerliği savunmadığım gibi, sabahtan beri de eleştiriyorum. Aklınızı orduyla bozmuşsunuz..

Aynı fikirdeyim... Askerlik yapmak istemeyenlere, askerlik süresinin iki katı kadar bir süre ülkenin herhangi bir yerinde zorunlu kamu hizmeti yaptırılmalıdır... Bu şartla ben de "zorunlu askerliğe hayır" diyebilirim... Herkesin canı tatlı, adam öldürmeye de kimse meraklı değil...

Veya da tümüyle profesyonel askerlik gelir ve temel askerlik eğitimi dışında kimse askerlik yapmaz; bu da olur...

Sitelerde Paylaş

Al işte.. Siz busunuz. Şeriatçı dinci yanaşması sapkınlar..

Şeriat getirmeye yönelik bir darbe karşısında elbette askeri darbeyi tercih ederim diyorum, bu sapık sabahtan biri attığı iftiraların ve söylediği yalanların bir tekini yanıtlayamadığı gibi, beni darbeci ilan ediyor.

Ahlaksızlar. Şeriatçı sapıklar sizi.. Ateistin şeriatçıyı savunanı ilk defa bu forumda görüyorum. İbretliksiniz.

Sitelerde Paylaş

Al işte.. Siz busunuz. Şeriatçı dinci yanaşması sapkınlar..

Şeriat getirmeye yönelik bir darbe karşısında elbette askeri darbeyi tercih ederim diyorum, bu sapık sabahtan biri attığı iftiraların ve söylediği yalanların bir tekini yanıtlayamadığı gibi, beni darbeci ilan ediyor.

Ahlaksızlar. Şeriatçı sapıklar sizi.. Ateistin şeriatçıyı savunanı ilk defa bu forumda görüyorum. İbretliksiniz.

Şu an darbe karşıtı gözüken şeriatçıların 12 Eylül döneminde nasıl orduyu desteklediklerine bizzat şahit oldum... "İyi oluyor zındıklara" diye destek veriyorlardı...

Sitelerde Paylaş

Şu an darbe karşıtı gözüken şeriatçıların 12 Eylül döneminde nasıl orduyu desteklediklerine bizzat şahit oldum... "İyi oluyor zındıklara" diye destek veriyorlardı...

şerefsizler

yanlarına kalıyor ona üzülüyorum

eğer darbe olacaksa ve bu tarz hayvanlara joplar girecekse,

banada girsin razıyım,ama onlarada girsin.

tarihinde VahsiZenci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...