Jump to content

Sayin Basbakani Uyariyoruz

Recommended Posts

american derler kendilerine diyorum sen bak işte milliyetçilik yok diyorsun

Sen de türkiyeli diyeceksin o zaman.50 çeşit etnik topluluk var amerikada.Kimse ben afrikalıyım,ben italyanım,ben şuyum buyum diye milliyetçilik yapmıyor.Ha amerikan milliyetçiliği yapanlar da var,o da ayrı bir konu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sen de türkiyeli diyeceksin o zaman.50 çeşit etnik topluluk var amerikada.Kimse ben afrikalıyım,ben italyanım,ben şuyum buyum diye milliyetçilik yapmıyor.Ha amerikan milliyetçiliği yapanlar da var,o da ayrı bir konu.

arkadaşım american'ın karşılığı türkiyeli değildir türktür

türkiyeliyimi karşılayan ifade from america olur

Sitelerde Paylaş

Ben kürtlerin kendi yöneticilerini,askerini,polisini,memurunu kendilerinin seçip atamasını uygun görüyorum.

Tamam özerklik verdik, bir kriz anında fırsattan istifade ileride bağımsız Kürt devleti de kuruldu, ona da amenna .

Sen askere gittin mi taopaipai ?

Harita okumasını bilir misin ?

Sitelerde Paylaş

Anladım diyorsun ama anlamamışsın..

Anlaşılan sen beni anlamamışsın.

6 yaşındaki Türk çocuğu İngilizce eğitim yapan bir okula gitmez bir kere.

Evet.Gitmez,gitmemeli.Aynı şey kürt çocuğu için de geçerli.O da kendi dilinde eğitim veren bir okula gitmeli.

Belli bir yıla kadar eğitim yalnız ana dilden olmalıdır. Arada yabancı dil girebilir.

Evet buraya kadar anlaşıyoruz.

Kürt çocuğu için eğitim dili Kürtçe değildir. Türkçedir..

Bütün Türk vatandaşlarının ilk eğitim ana dili Türkçedir.

Haydaaa geldik yine 1923 yılına.Bilmem siz amerikada olduğunuzdan mı bilmiyorsunuz,ama bu ülkede ana dili kürtçe olan 15 milyon insan var.

Önce bunu kabul edeceksiniz. Bunu kabul etmezseniz, Kürt'lere yararlı olamazsınız..

Bu zamana kadar bunu kabul ederek geldik zaten.İşe yaramadı.Sabahtan beri neyden bahsediyoruz sanıyorsun.

Kürt çocuk Türkçe öğrenecek. Bu bir zorunluk. VE daha da ötesi çocuğun geleceği için yararlı..

Evet,benim nasıl bir mühendis olarak ingilizce bilmem zorunluysa ve geleceğim için yararlıysa,Türkiyede yaşayan bir kürtün de türkçe bilmesi aynı şekilde gerekli.

Tabii sizin egonuz için yararlı değil. Siz çocuk Kürtçe konuşsun da ne olursa olsun mentalitesini güdüyorsunuz.

Öyle bir şey yok.Bence ne söylediğimi anlıyorsunuz da,beyninize işlemiş olan milliyetçilik anlamamakta ısrar ediyor.

Bu düşünce tehlikeli.

Bu koşullarda Kürtçe eğitimin anlamı, okulda eğitimin Türkçe olması ve Kürtçenin arada ikinci dil olarak öğrenilmesi.

Öyle olmaz işte,olmuyor.Kürtçenin ikinci dil olarak öğretilmesinin hiçbir faydası olmaz.Sadece kürtçe bilen bir çocuk eğitimini kürtçe olarak almalı,Türkçe de ikinci dil olarak öğretilmeli.

Koşullar değişmediği süre ilkokulu Türkçe yapmaktan başka çareniz yok. Bu dünyanın yer ülkesinde böyle..

Önce ülkedeki herkesin türkçeyi öğrenmesini sağlamalısınız ki bu pratikte işe yarasın.En azından bir kaç nesil boyunca kürtçe eğitim veren okullar bulunmalı.Halkın kültür seviyesi geliştikçe zamanla gerek de kalmaz zaten.

Sitelerde Paylaş

arkadaşım american'ın karşılığı türkiyeli değildir türktür

türkiyeliyimi karşılayan ifade from america olur

İster türk de ister türkiyeli.Çocuklara varlığım türk varlığına armağan olsun diye ant içtirmeye devam ettikten sonra hiçbir farkı olmaz.Öncelikle milliyetçilikten ve resmi ideolojiden sıyrılmamız lazım.Tarafsız bir tarih,kaliteli bir eğitim vermemiz lazım.

Sitelerde Paylaş

İster türk de ister türkiyeli.Çocuklara varlığım türk varlığına armağan olsun diye ant içtirmeye devam ettikten sonra hiçbir farkı olmaz.Öncelikle milliyetçilikten ve resmi ideolojiden sıyrılmamız lazım.Tarafsız bir tarih,kaliteli bir eğitim vermemiz lazım.

olay andımızsa ben razıyım tek sorun buysa yani

Sitelerde Paylaş

Kurt cocuklari ,kurt oldugu icin tabiki ilkin kurce ogrenecekler.

Arada Turkce ogrenecekler sonra ister fransizca,ingilizce yada diger dunya dillerini kendileri secip belirlerler..

Kurtler vergi veriyor ve askere cocuklarini yolluyor ve turkler ile esit olmalari kadar dogal bir istek,taleb olamaz.

Kurtler,kurtce ile bir noktaya varamaz ifadeleri,ust kimligin verdigi komplexli ifadelerdir ve bu tutumla Esit yurtaslik olmaz,olunamaz.

Aslinda isi kurtce,turkce diye bolmekte yanlis, zaten turkler ile kaynasan ve samimi olan binlerce yillik topluluk Turkceyi severek bagrina basacaktir.

Turkce ,kurtce nin abisi,kardesi gibi olmus!

Turkce,kurtce nin yaralarini sarip onu kolliyacagindanda eminim ,diyebilirim..

Sitelerde Paylaş

orada normal koşulllar yokki ama nasıl karşılaştırma yapılır ne alaka

Ordu konusu zaten farklı.Ben zorunlu askerliğe baştan karşıyım.Aslına bakarsan askerliğe karşıyım.

Ama yine ordu bulundurmak durumunda olduğumuza göre bu profesyonel askerlik olmalı ve asker sayısı minimumda tutulmalı.

Sitelerde Paylaş

Sana birşey daha soracağım taopaipai :

Bu halk niçin basit bir uluslararası futbol karşılaşmasında galibiyet elde etti diye çılgına döner, sokaklara dökülür, deli gibi eğlenir; hiç düşündün mü bunları ?

1683 Viyana bozgunundan beri yüzyıllarca hep yenilip geri çekilmenin yarattığı ağır ezikliğin bunda bir payı var mıdır ?

Özerklik bölünmeye giden bir basamaktır ve bölünme olduğunda da İÇ SAVAŞ işte o zaman çıkar, Türk Kürt birbirini yer.

Sen hangi ülkede ve halkın içerisinde yaşıyorsun anlamadım gitti taopaipai.

Sitelerde Paylaş

Bu halk niçin basit bir uluslararası futbol karşılaşmasında galibiyet elde etti diye çılgına döner, sokaklara dökülür, deli gibi eğlenir; hiç düşündün mü bunları ?

1683 Viyana bozgunundan beri yüzyıllarca hep yenilip geri çekilmenin yarattığı ağır ezikliğin bunda bir payı var mıdır ?

Özerklik bölünmeye giden bir basamaktır ve bölünme olduğunda da İÇ SAVAŞ işte o zaman çıkar, Türk Kürt birbirini yer.

Sen hangi ülkede ve halkın içerisinde yaşıyorsun anlamadım gitti taopaipai.

Yıllardır birbirimizi yemiyor muyuz zaten ?

Sitelerde Paylaş

Evet düşündüm.Hiç de anlam veremem.Milliyetçilikten gelen fanatizmden dolayı olsa gerek.

Bence yoktur.Kimsenin viyana bozgununu taktığını sanmıyorum.Herkes tarihiyle övünüyor bu ülkede.

Bence denenmesinde bir sakınca yok.Eğer bölünmekten korkuyorsan,emin ol kürtlerin ayrılması türkiyenin çok çok yararına olur.

Sitelerde Paylaş

Askere gitmedim.Konuyla alakasını açıklarsan iyi olur.

Konuyla alakası şu :

Sana askeri terimlerle anlatmayacağım . Çok basit, çek önüne sıradan bir harita ve Türkiye'de kurulmak istenen Kürdistan sınırlarını sakin sakin incele .

Kaç km. alan Türkiye'ye kapatılıyormuş işte o zaman göreceksin .

Sen resmen dar bir alana hapsediliyorsun arkadaşım, kendi elindeki avantajını başkalarına resmen hediye ediyorsun, geriye kala kala yüzünü dönebileceğin sadece bir tek Avrupa kalıyor .

Eh, Avrupa Birliği de yüzümüze çok hevesli, Allah'tan bir mani olmazsa 3854 yılında bizi birliğe alırlar!

Not : Tekrar diyorum; özerklik bağımsız Kürdistan Devleti kurma yönünde sadece bir basamaktır, ülkenin düşeceği bir kriz anında gerisi de gelir .

Sitelerde Paylaş

Konuyla alakası şu :

Sana askeri terimlerle anlatmayacağım . Çok basit, çek önüne sıradan bir harita ve Türkiye'de kurulmak istenen Kürdistan sınırlarını sakin sakin incele .

Kaç km. alan Türkiye'ye kapatılıyormuş işte o zaman göreceksin .

Sen resmen dar bir alana hapsediliyorsun arkadaşım, kendi elindeki avantajını başkalarına resmen hediye ediyorsun, geriye kala kala yüzünü dönebileceğin sadece bir tek Avrupa kalıyor .

Eh, Avrupa Birliği de yüzümüze çok hevesli, Allah'tan bir mani olmazsa 3854 yılında bizi birliğe alırlar!

Not : Tekrar diyorum; özerklik bağımsız Kürdistan Devleti kurma yönünde sadece bir basamaktır, ülkenin düşeceği bir kriz anında gerisi de gelir .

Eh madem açılıma destek verin de bölünmek zorunda kalmayalım.Ne istiyorsunuz anlamadım gitti.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...