Jump to content

Ahiret hesabından neden korkmuyorum?

Recommended Posts

• İleti 146
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İyi de ilyada nın içinde benim gibisini kimse yazamaz hodri meydan mı var? Etrafta İlyada mensuplarını öldüren mi var? İlyadaya inanlar 73 fırkaya mı ayrılmış. Bu forumda İlyada kaçkez Kuran kaç kez tartışılmış????

Dediklerin milattan önce doğu avrupada bol bol mevcuttu.Hristiyanlığın yayılmasıyla paganların toplu toplu kellesi uçuruldu.Orta çağda tek tük pagan inancına sahip olanlar engizisyon mahkemelerinde yargılandı ve türlü türlü işkenceler gördü.İşte günümüzde kimsenin pagan inancına sahip olmamasının nedeni budur cübbeli.

Sitelerde Paylaş

Evren var diye illa bir yaratıcının yaratmış olmasını neden bekleyelim.?

benim böyle bir beklentim yok. çünkü saçma nedir yani allah bizi yaratmış biz imtihandaymışız öbür tarafta cennet cehennem varmış allahın yapındediklerini yaparsan cennete yapmassan cehenneme... he bir de allah herşeyi biliyoruş gücü herşeye yetermiş öleyse neden yollamış bizi dünyaya herşeyi biliyorsa sonumuzunda ne olduğunu biliyordur yani o halde amacı sadece bilinmek istenmesimi yani kısaca egosunumu tatmin ediyor?... evet bu evreni yaratan bir yaratıcı yok bunu bende kabul ediyorum o halde nasıl meydana geldi evren sorum bu...

Sitelerde Paylaş

Evren var diye illa bir yaratıcının yaratmış olmasını neden bekleyelim.?

benim böyle bir beklentim yok. çünkü saçma nedir yani allah bizi yaratmış biz imtihandaymışız öbür tarafta cennet cehennem varmış allahın yapındediklerini yaparsan cennete yapmassan cehenneme... he bir de allah herşeyi biliyoruş gücü herşeye yetermiş öleyse neden yollamış bizi dünyaya herşeyi biliyorsa sonumuzunda ne olduğunu biliyordur yani o halde amacı sadece bilinmek istenmesimi yani kısaca egosunumu tatmin ediyor?... evet bu evreni yaratan bir yaratıcı yok bunu bende kabul ediyorum o halde nasıl meydana geldi evren sorum bu...

sen daha kendin inanmaşınki ateistliğe ...neyi savunacaksın burada...kendi kendine lay lay lom meydana geldi dimi ...çocuklar bile güler buna be ...

Sitelerde Paylaş

Küfür yok. İnsan ol.

Allah'ın kullarından, dilediğine kendi fazlından (peygamberliği) indirmesini 'kıskanarak ve hakka baş kaldırarak' Allah'ın indirdiklerini tanımamakla, nefislerini ne kötü şeye karşılık sattılar Böylelikle gazab üstüne gazaba uğradılar Kafirler için ALÇALTICI bir azab vardır (2/90)

Sitelerde Paylaş

ey tanri.... eğer varsan beni cayir cayir cehennemlerin en derinine yolla, orada kömür olayim, zebaniler irzima geçsin, külllerimden beni tekrar tekrar dirilt sonra bir daha kömür haline getir, bu sonsuza değin sürsün.

amen.

Sitelerde Paylaş

ey tanri.... eğer varsan beni cayir cayir cehennemlerin en derinine yolla, orada kömür olayim, zebaniler irzima geçsin, külllerimden beni tekrar tekrar dirilt sonra bir daha kömür haline getir, bu sonsuza değin sürsün.

amen.

Duaya: "Cübbeli de beni yanarken izlesin" kısmını ekleyelim.

Sitelerde Paylaş

cennete girmenin sarti surtu nedir peki.

kimi musluman olma sarti var diyor. kimi ilahi dinlere inanma sartini getiriyor.

kimi tanriya inan yeter diyor. nedir hakikaten bunun olcusu?

belki daha once tartismissinizdir. eger oyle ise link verinde okuyayim lutfen.

Sitelerde Paylaş

Özel nedenlerim var ama bunlara girmeden bile neden haklı olduğumu kısaca yazayım.

Hep olaya Rab açısından bakıyoruz birde benim açımdan bakalım...

Rabbe kafa tutup isyan eden kmi? Şeytan,

Cennette şeytana uyup yasak meyvayı yiyen kimler? Adem ile Havva...

Suçta suçluda orda hazırmış. Onları yargılasaymış. Cezalandırır mıydı? veya kurtarma sınavı mı yapardı?.Artık orasını kendisi bilir.

Ne diye beni binbir zaafla donatıp( açlık,susuzluk, yorgunluk...vb )dünyaya gönderip sınava tabi tutuyor.

Bu ne keyfilik ..

Hem başımıza şeytanı doluyor ki sınavda ayağımız kaysın. Birde bunlar yetmiyormuş gibi dünya üzerinde yaşıyorken ,

Tanrının kendisi benimle ne konuşuyor,ne görüşüyor, ne de kendisiyle ilgili en ufak bir alameti bana sunmuyor.

Ya sınavı geçemezsem ne olacak..ebedi cehennem..

Bu mudur koca tanrıya yakışan ...

Bu yaptıklarına dayanarak mı beni yargılayacak.?

Bu mu sonsuz rahmet, sonsuz ilim, sonsuz kudret...?

İnsanlığın bilinci bile deney hayvanlarına yazık oluyor diyecek kadar olgunken koca Tanrı beni cehenneme atmaktan utanmayacaksa, vicdanı sızlamayacaksa,

Koca tanrının adaleti buysa ,nereye atarsa atsın hiç umrumda bile olmaz.

Çünkü böyle bir manteliteye sahip bir tanrım olduğunu bilmek zaten yeterince acı verecektir.

Daha fazlası mümkün değil.

Şüphesiz yaratılmadan önce bunu kabul ettin o olayı tam olarak kanıtlayamam ancak hayatta olmayı kabul ettiğinin en büyük kanıtı kendi beyninde saklı insan psikolojisi incelendi ve kanıtlandı ki hiçbir insan intihar eğilimli doğmaz bu daha sonra oluşur yaşadıkları olayın etkisinde ama o olayları yaşamadan önce geleceği bilmediği halde bebekliğinden itibaren ölüm korkusu yaşar bu insanın hayatını daha ilk doğduğundan itibaren kabullendiğini kanıtlar. sınav olayına gelince eğer Allah seninle konuşsa ve görüşse on un korkusundan herkes iman eder ve günahkar ile imanlı bir olurdu buda adaletsizliğin önde gidenidir peki niye bir insanı iyi birini kötü yapar insan bunu kendi seçer birine kötülük mü yapıyı iyilik mi insana Allah huzurunda böylece yükselme şansı verilir buda sonsuz rahmet hayatı kabul eden sen şimdi sınav çok zormuş ben çıksam olur mu diyorsun artık çıkamazsın

Sitelerde Paylaş

Ya cüppeli sen mahsusmu yapıyosun be dostum he? Gıcık etmekmi istiyorsun.Adam sana diyorki bende diyorum, Adem yada baskası belinden soyumu sopumu ne alındıysa banane bundan.O benim adıma söz vermiş ve tanrıda buna inanıp tum insanları sorumlu tuttuysa,kusura bakma Adem kandırmış onu.

Sitelerde Paylaş

amen.

İlmin sahibi bizim ilmimiz okyanusta damla kadardır oysa okyanusun altında ne canlılar yaşar ne ırmaklar akar hiç biri karışmaz üstünde ne mükemmel bir gök vardır ne kuslar uçar sen bize göremediklerimizi göster.

cehennemin sahibi orada ne işkenceler vardır ne büyük utanç vardır büyük azabından koru bizi biz mum ateşine dayanamayız

cenneti sahibi orda ne makamlar vardır ne nimetler vardır oranın üstünde sen varsın bizi bu yoldan ayırma

hakkın sahibi bizi senden cayanlarla bir tutma ölümün ardında ikisi için ayrı kaderler vardır yok olmaksa rüyadır

bizi bizden iyi bilen bize bizi bildiren bize kendini bildir çünkü sen bize anlamsızca yok olmaktan fazlasını vaat edensin ancak böyle inananla inanmayan ayrılır hakkı koruyanla korumayan senin adına çalışanla çalışmayan sen bizi affet çünkü sen anneden daha şevkatlisin

Sitelerde Paylaş

Şüphesiz yaratılmadan önce bunu kabul ettin o olayı tam olarak kanıtlayamam ancak hayatta olmayı kabul ettiğinin en büyük kanıtı kendi beyninde saklı insan psikolojisi incelendi ve kanıtlandı ki hiçbir insan intihar eğilimli doğmaz bu daha sonra oluşur yaşadıkları olayın etkisinde ama o olayları yaşamadan önce geleceği bilmediği halde bebekliğinden itibaren ölüm korkusu yaşar bu insanın hayatını daha ilk doğduğundan itibaren kabullendiğini kanıtlar.

Yaşama içgüdüsü ile dinlerde geçen ''kalu bela'' yani tanrıya söz verme arasında nasıl bir ilişki var?

Yaşama içgüdüsü bencil genlerimizin otomatik çalışmaları sonucu sergilediğimizi bir davranış. Bilincimizin dahilinde bir şey değil.

Oysa bir söz verme bilinçli yapılan bir davranış olmak zorunda ..

Eğer yaşama içgüdümüzü içimize tanrı koymuşsa bile, bize danışmadan kendi kafasına göre koydu.

Bizim verdiğimiz bir söz yok.

sınav olayına gelince eğer Allah seninle konuşsa ve görüşse on un korkusundan herkes iman eder ve günahkar ile imanlı bir olurdu buda adaletsizliğin önde gidenidir

Yani tanrı bir kısım insanın sınavı geçmesini istemiyor.Ayakları kaysında şunları cehennemde kızartıyım diye bir beklenti içerisinde,

Dünyada bile insanlar sınava tabi tutacakları öğrencilerine,önceden biraz ders verip sonra sınava tabi tutarken,

Koca Tanrı kendisini her türlü gizleyip sınav yaparak ne kadar adaletli ve iyi olabilir.?

peki niye bir insanı iyi birini kötü yapar insan bunu kendi seçer birine kötülük mü yapıyı iyilik mi insana Allah huzurunda böylece yükselme şansı verilir buda sonsuz rahmet hayatı kabul eden sen şimdi sınav çok zormuş ben çıksam olur mu diyorsun artık çıkamazsın

Eğer kötü olmayı insan kendisi seçiyorsa,

Böyle bir hür irade eline verilmişse yaptığı seçimlerden dolayı neden yargılanıyor.?

Başta o hür iradeyi veren yargılanmalıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...