Jump to content

Ahiret hesabından neden korkmuyorum?

Recommended Posts

“Biz, emaneti göklere, yere ve dağlara arz ettik. Onlar onu yüklenmeye yanaşmadılar, ondan korktular da onu insan yüklendi.

O cidden çok zalim, çok cahil bulunuyor.”

Biz aşağılasak sinirlenirsiniz, burada apaçık allahınız sizinle emaneti aldığınız için ''cahil'' diyerek dalga geçiyor :lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 146
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu emanet neymiş acaba ? sakın Allah adına konuşmak olmasın bu emanet.İnsan denen çok bilmiş ukala evrenin tanrısı hakkında konuşmuş olabilir .Muhammed dine karşı duran birisi olarak bunu söylemiş olabilir .Çokta mantıklı.

Sitelerde Paylaş

Ben de ordaydım. Senin kabul ettiğini biliyorum. Yemin ederim.

Benim hatırlamadığım birşeyi kabul ettiğimi -yemin edecek kadar- bildiğine göre hatırlıyor olmalısın.

Söyle bakalım neye benziyordu allah? :lol:

Sitelerde Paylaş

Bu emanet neymiş acaba ? sakın Allah adına konuşmak olmasın bu emanet.İnsan denen çok bilmiş ukala evrenin tanrısı hakkında konuşmuş olabilir .Muhammed dine karşı duran birisi olarak bunu söylemiş olabilir .Çokta mantıklı.

Emanet farz olan ibadetler. Namaz, oruç vs. gibi. Emaneti yerine getirmeyenler münafık ve kafirler oluyor. Allahu Teala da onları kastederek zalim ve cahil buyuruyor.

Sitelerde Paylaş

Yahu bırakın bu masalları artık.

Neymiş: Vay iyi olursak kazanırız, kötü olursak kaybederiz, vay cehenneme düştük, yok cennete kavuştuk.

Vay Tanrı adil miydi, imtihanı ben mi istedim, vay yok olmak istemiyorum!

Geçiniz bunları.

Debelenmeyin buralarda. Hakikate koşun.

Kendinizi dinleyin.

Sen müslüman değilmiydin yahu?! Masal dediklerinin hepsi imani mevzular. Bunlardan bağımsız ''hakikat'' dediğin de ne olaki?

Sitelerde Paylaş

Emanet farz olan ibadetler. Namaz, oruç vs. gibi. Emaneti yerine getirmeyenler münafık ve kafirler oluyor. Allahu Teala da onları kastederek zalim ve cahil buyuruyor.

Emanet genel anlamıyla, sonunda sonsuz cehennemi de içine alan sınanma olgusudur. Teklif ettiği varlıklar, emanetin zorluğunu ve onu bekleyen tehlikeyi akledebilecek kapasitedeyken ve reddetmişken bir tek insanın cahil olarak kabul ettiğini söylüyor allahınız orada kıvırmayalım:)

Sitelerde Paylaş

Hayır cübbeli emanet başkasının malıdır.İnsanın Allah adına konuşup diğer insanları yönetmesi Alahın olanı yüklenmesidir çünkü insan hem zalim hem de cahildir.

Sitelerde Paylaş

Hayır tabi ki. Rüya sadece bir örnekti diyorum.

Görmek sadece gözle olmaz bunu ispatlamak için sana rüya örneğini vermiştim. Ama sen yine ucuzluğa girmişsin.

Hahahaha daha ne dediğinden habersizsin...

1.Allah'ı başın öne eğik olduğundan dolayı göremediğini söyleyen sen değil miydin? Demekki orada da görme olayı gözle oluyor ne kıvırıyorsun? Orada beni nasıl gördün de yemin ediyorsun öyleyse?!

2.Rüya dediğin şeyde de dolaylı olarak göz devrededir. Uyanıkken gördüğünü zannettiğin şeyler, gözüne ulaşan fotonların başlattığı tepkimelerin beyin tarafından yorumladıklarıdır. Rüyanda da yine daha önce de olsa göz aracılığı ile aldığın verilerin yorumlarını izliyorsun. Kapiş...

tarihinde TylerDurdenn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Emanet genel anlamıyla, sonunda sonsuz cehennemi de içine alan sınanma olgusudur. Teklif ettiği varlıklar, emanetin zorluğunu ve onu bekleyen tehlikeyi akledebilecek kapasitedeyken ve reddetmişken bir tek insanın cahil olarak kabul ettiğini söylüyor allahınız orada kıvırmayalım:)

İşim çıktı birazdan dönecem buna da cevap vermekten kaçma. Sonsuz cehennem gibi bir riski aldığın için cahil olmakla dalga geçiliyorsun işte:)

tarihinde TylerDurdenn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayır tabi ki. Rüya sadece bir örnekti diyorum.

Görmek sadece gözle olmaz bunu ispatlamak için sana rüya örneğini vermiştim. Ama sen yine ucuzluğa girmişsin.

Sevgili Cübbeli kardeşim...

Aslında görme olayı insandaki en büyük mucizelerden biridir.

Baktığın zaman bir et parçasından farkı olmyan bir organla çevredeki olayları algılıyorsun..

Senin dediği şekilde insanların daha farklı şeyleri görebilmesi için kalp gözünün açık olması gerekir...

Geçenlerden bir ressam çıktı...

Adam kör ama çok iyi resim yapıyor..

Gerçekleri görmek için 5 duyu organı yetmez..

Onlar her zaman insanı yanıltır...

Önemli olan kalp gözüdür...

Onunla görmeyi başaran varsa o kurtuluşa ermiştir..

Sitelerde Paylaş

Hahahaha daha ne dediğinden habersizsin...

1.Allah'ı başın öne eğik olduğundan dolayı göremediğini söyleyen sen değil miydin? Demekki orada da görme olayı gözle oluyor ne kıvırıyorsun? Orada beni nasıl gördün de yemin ediyorsun öyleyse?!

Birtek seni görmedim bütün insanları gördüm. Yemin ederim ki gördüm.

2.Rüya dediğin şeyde de dolaylı olarak göz devrededir. Uyanıkken gördüğünü zannettiğin şeyler, gözüne ulaşan fotonların başlattığı tepkimelerin beyin tarafından yorumladıklarıdır. Rüyanda da yine daha önce de olsa göz aracılığı ile aldığın verilerin yorumlarını izliyorsun. Kapiş...

Bu açıklama Allah'a inanmayanların yaptığı yorumlardır. Bu yüzden beni bağlamaz. Kusura bakma.

Sitelerde Paylaş
Birtek seni görmedim bütün insanları gördüm. Yemin ederim ki gördüm.

Aynı şeyleri tekrarlatma bana. Başın öne eğikse özelikle beni ve tüm insanlığı nerenle gördün?

Bu görüş açısında Allah'ın yeri niye yok. Cennette onu Ay'ı gördüğümüz gibi göreceğimizi müjdeleyen hadisler yok mu?

O'nu görmediysen böyle bir sözü O'na verdiğini nerden biliyorsun?

Daha uzar gider...

Bu açıklama Allah'a inanmayanların yaptığı yorumlardır. Bu yüzden beni bağlamaz. Kusura bakma.

Hahahahaa ...Bana ''Rüyanı gözünle mi görürsün.?'' diye sorarak Allah'a inanmayan birinin yaptığı yorumu sormuş olmuyor musun?

Neyi tartıştığından bihaber boş boş konuşmaktan başka yaptığın birşey yok.

Emanet meselesi ne oldu bu arada?!

Sitelerde Paylaş

Aynı şeyleri tekrarlatma bana. Başın öne eğikse özelikle beni ve tüm insanlığı nerenle gördün?

Bu görüş açısında Allah'ın yeri niye yok.

103- Gözler O’nu idrak edemez ama O, gözleri idrak eder. O, en gizli şeyleri bilendir, (her şeyden) hakkıyla haberdar olandır.

Sitelerde Paylaş

Bu görüş açısında Allah'ın yeri niye yok.

103- Gözler O’nu idrak edemez ama O, gözleri idrak eder. O, en gizli şeyleri bilendir, (her şeyden) hakkıyla haberdar olandır.

Yahu ne alakası var soruyla bu ayetin? O'nun neyi görüp görmediğinden banane...

Huzurunda söz verdiğimizi hatırladığına yemin ettiğine göre senin neyi nasıl gördüğünü soruyorum.

Diğer meseleleri de atlama, cevap veremiyorsan haklı olduğumu kabul etmişsin demektir:)

Sitelerde Paylaş

Yahu ne alakası var soruyla bu ayetin? O'nun neyi görüp görmediğinden banane...

Huzurunda söz verdiğimizi hatırladığına yemin ettiğine göre senin neyi nasıl gördüğünü soruyorum.

Hepimizin Allah'ın huzurunda olduğumuzu ve bizi nefislerimize şahit tutup: "Ben sizin Rab-biniz değil miyim?" dedi. Biz de: "Evet, şahit olduk" dedik.

Sonra birisi bu işin sebebini sordu,

Rabbim de: "Bu, kı­yamet günü: "Bizim bundan haberimiz yoktu" dememeniz içindi."

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...