Jump to content

Fitna (Fitne)

Recommended Posts

Eleştirinin şeklinden bahsediyorsanız yada videodaki eleştiriden değil saldıran bahsediyorsanız kesinlikle saldırıya karşı saldırıyla bir sonuca ulaşılmaz.

Ama bu video kesinlikle bombacıların nedenini anlatmaktadır.

Vido için yalan ve iftira demedim.

Video çıplak, yalın gerçeklere değiniyor..

Sürreal.. Tahrik edici.

Amacını aşıyor..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

arkadaşlar birisi bana nasıl video yükleyeceğimi söylerse sevinirim

benimde izletmek istediğim videolar var

Buraya yükleyemezsiniz. Video'yu bir video host sitesine yükleyip linkini asabilirsiniz. Şu sıralar en popüler video paylaşım portalı youtube engelli olduğu için metacafe( http://metacafe.com ) gibi başka site kullanmanız gerekebilir.

Sitelerde Paylaş

açıçası video tahrik edici ancak videonun içinde herhangi bir hollandalının şahsi düşünceleri yok ki! adam tamamen kuran ayetlerinin anlamını, müslümanların bizzat yaptıkları rezilliklerin videolarını, müslüman din adamlarının röportaj ve fetvalarını koymuş ve hepsini birleştirmiş. yaşanan terör olaylarının neden kaynaklandığını açıkça ima etmiş..

bütün bunların hepsi yaşanan olaylar ve apaçık gerçekler..

bir de şu var, avrupa devletlerini islama olan bakış açıları ile eleştiriyoruz evet.ancak müslüman milletler, bizim milletimiz de dahil olmak üzere, bir avrupalının müslümana gösterdiği hoşgörünün 1/10 ini hristiyanlara gösterdiler mi?

adamların toplumunun içinde resmen ayrı bir müslüman toplum oluştu ve onlar buna başta tolerans gösterdiler. insanları müslümansın diye ayrımcılığa tabi tutmadılar. ne zaman ki kendi topraklarında yaşamalarına izin verdikleri müslümanlar onlara karşı terör eylemlerine başvurdu, işte o zaman islama karşı savunmaya geçtiler.

bir avusturalyada bile göçmenlere karşı kapılar çok daha rahat açılıyorken, ülkedeki islami terör yüzünden adamlar göçmen yasalarını zorlaştırmak zorunda kaldılar.bunu bizzat yaşayan türkler söylüyor..

Sitelerde Paylaş
tamam linki nasıl yazabilirim yazıyorum olmuyor bastığın zaman video çıkmıyor

Problemi daha detaylı olarak Özel Mesajla bana yollarsanız yardımcı olabilirim.

Bu iletideki nickimin üzerine tıklayın, açılan listede "ÖM Gönderimi"(ing. Send Message) tıklayın, mesajınızı yazın.

Linki bana bir yollayın isterseniz.

Sitelerde Paylaş

Avrupalıların, bu arada Hollandalıların, göründükleri gibi, masum ve iyi niyetli aydın Hristiyan'lar olduğuna inanmıyorum.

Hollandalı arkadaşlarım oldu.

Ateist olduğumu bildikleri halde, beni Müslüman bir ülkeden geldiğim için eleştirdiklerini biliyorum.

Tabii benden hak ettikleriy yanıtları aldılar..

Türk'ler hakkında hiç de iyi düşünmediklerini de sözlerime eklemeliyim.

Bu 30 yıl önceki izlenimim idi.

Türk'lerin Avrupalıların gözündeki imgesi bu süre içinde çok daha kötüleşti.

Ben Hollanda'nın Türk'lere ve diğer Müslüman'lara yeterince hoşgörü gösterdiğine de inanmıyorum.

Türk pasaportu olanların ülkeye giriş çıkışlarının sıkı bir şekilde denetlendiğini biliyorum.

Avrupalı Hristiyan'lar terörist etkinlikler başlamadan yıllar önce böyle bir tutum sergilemeye başlamışlardı.

Terörist etkinlikler başladıktan sonraki durumu sizler benden iyi biliyorsunuz..

Bence asıl sorun terörizm değildir..

Avrupalıların Müslüman'larla sorunu terörizmden çok daha önce başlamıştır.

İslam söz konusu olunca Avrupa hemen Hristiyan olduğunu hatırlar..

Ve ona uygun bir davranış sergiler..

HACI

Sitelerde Paylaş

Islam dunyasi 200 yildan beri hiristiyan dunyasina karsi ekonomik , ilmi , nufus ve tobrak kayb ediyor ,

bin laden den önce , bosna savasi olmustur ve balkanlarda ilk Müslüman katliyami deyildir bu, karadayda 10 binlerce Müslüman zorla hiritos yapmislar,

cecenistan, irak , iran ,

30 yilda bir Müslüman katlediyorlar ,

yo yo bosuna lafa gerek yok cünki anlamiyorsunuz

aslinda Kolonisation Müslümanlar yaptilar

http://de.wikipedia.org/wiki/Kolonie

afrikayi göce zorlayan ve köle pazarlarinda satan ta Müslümanlardi

http://de.wikipedia.org/wiki/Sklaverei

1 ve2 dunya savas da Müslümanlar yaptilar

v.s.vs

tarihinde enNazzam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

şiddet içermektedir

İnsanlar birbirini çeşitli nedenlerle aşşağı veya yüce görmeseler keşke. Birbirlerinin aynı olduğunu kavrayabilseler, birbirlerinden bu kadar uzaklaşmasalar.

Bu konunun dinle direkt bir bağlantısı yok ama yukaradıki saydıklarımın var. Dolaylı olarak bu konuyuda etkiliyor. Allah farklı farklı dinler gönderirken, böyle bir sonuca varacağını biliyordu. Keşke bu ayrımın olmasınıda engelleseymiş; değilmi "ARZU"...

Sitelerde Paylaş

bütün bunlar dinlerin çatışması ise, allah farklı farklı dinler yollayıp, sonra da kendi yolladığı dine mensup insanlara küfür dizmeyseymiş..

dünyaya bakarsak huzur ve barış için yolladındığı idda edilen dinler, aslında huzursuzluğun, insanlar arasındaki ayrımın ve düşmanlığın kökeni olmuştur..

Sitelerde Paylaş
bütün bunlar dinlerin çatışması ise, allah farklı farklı dinler yollayıp, sonra da kendi yolladığı dine mensup insanlara küfür dizmeyseymiş..

dünyaya bakarsak huzur ve barış için yolladındığı idda edilen dinler, aslında huzursuzluğun, insanlar arasındaki ayrımın ve düşmanlığın kökeni olmuştur..

sizin ateist olduğunuza ben şahsen inanmıyorum ben sizin allahın varlığına inandığınızı anladım

yalnız siz allah a düşmansınız bence bir allah düşmanlığı sezinliyorum sizde

diğer ikincisi bence sizin sorunlarınız var bunları çözmeniz gerekiyor yoksa içinizde olan bu kin ile çok fazla kişiyi kırıp incitebilirsiniz

bu da çevrenizde dostunuzun kalmamasına sebep olabilir

sizin bir şeyden kaçtığınızı sezinledim

Sitelerde Paylaş

çok doğru bi noktaya değindin sunny . allaha bak ya din kitap yolluyor. sonra bu bozuldu yenisini yolliyim diyip bide utanmadan yukardan onların savaşına izin veriyor . allah varsa

b ne sadistliktir.

arzu bence sen psikoloğa görün

Sitelerde Paylaş
Sizler hayatınızı yok saymalar üzerinize göre yönlendirdiğiniz için yokluğun dostu olan insan senaryolarını da hemen kendinize akraba zannedip sahipleniyorsunuz.

Gerçekler varken; senaryoları gerçek kabul edenler ancak gerçekler karşısında sığınacak liman arayışlarından başka birşey değildir.

islamın eriyerek hristiyanlığa dönüştüğünü reklam filmine dönüştüren avrupalıları hiç görmezler işleri güçleri sadece ve sadece islamı eleştirmek ama aynanın diğer yüzüne baktığınızda hristiyanlar günümüzde bile cadı avcılığı yaparak hergün yüzlerce çocuğu katletmektedir...

İşin özü; Ateistler alenen hristiyanlığın pazarlayıcılığını yaparak insanları hızla islamdan uzaklaştırmak için çabalamaktadırlar Ateistlikleri sadece sahte bir maskeden ibarettir (istisnalar hariç).

tarihinde efkan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
.

İşin özü; Ateistler alenen hristiyanlığın pazarlayıcılığını yaparak insanları hızla islamdan uzaklaştırmak için çabalamaktadırlar Ateistlikleri sadece sahte bir maskeden ibarettir (istisnalar hariç).

noldu laf bulamayınca hristiyan pazarcısı mı yaptın. al bak işte adamlar kurandaki sureler ve davranışları gösteriyorlar. ister hristo ister musevi ister budist sölesin. doğru doğrudur. islam vahşet dinidir.nereye gitse insanları ezmiş geçmiştir.

ama siz islamı mahallenizdeki yada irin kasabanızdaki 5 vakit ile sınırladığınızdan gerçekleri göremiyorsunuz.dünyada nerdeyse islam kadar budist hindu ve iki katı kadar da hristiyan var. küçük dünyanızı aşın da kuranı bi islam kimliğiniz dışında okuyun.

Sitelerde Paylaş
noldu laf bulamayınca hristiyan pazarcısı mı yaptın. al bak işte adamlar kurandaki sureler ve davranışları gösteriyorlar. ister hristo ister musevi ister budist sölesin. doğru doğrudur. islam vahşet dinidir.nereye gitse insanları ezmiş geçmiştir.

ama siz islamı mahallenizdeki yada irin kasabanızdaki 5 vakit ile sınırladığınızdan gerçekleri göremiyorsunuz.dünyada nerdeyse islam kadar budist hindu ve iki katı kadar da hristiyan var. küçük dünyanızı aşın da kuranı bi islam kimliğiniz dışında okuyun.

islam kimliği dışınmda yorumladığım için pozitifim tatar gibilerin karşısındayım hatta rehberlerim olarak gördüğüm dedelerim bile sizin anlattığınız gibi şiddet içeren bir din aşılamadı bana.

islam üstüne bindikçe hristiyanlığın pazarcılığını yapmaktasınız yapmıyorsanız kanıtlamanız gerekmektedir.

Sitelerde Paylaş

walla bişeyi kanıtlamicam sana. islamın şiddet içermeiğini kanıtlamak istiyoran bi dene.

sana dediğim buydu. deden baban şu bu. onlar inanan. kuranın içeriği ne olursa olsun inanacaklardı.mantığı önemli değil.yada ne sölediği.

hritiyan toplumda da doğsalardı ona inanacaklardı.aynı senn gibi.

ama kuran şu bu değil.işte yazıyor. adamlarda uyuz olmuş. döküyorlar filmlere surelerle.

Sitelerde Paylaş

şiddet içermektedir

Buna ceset üzerinden propaganda yapmak denir.

Karşılıklı ölü insan resimleri ve videolarıyla kendini haklı çıkarma çabası çok saçma.

Durum sanki 'kim daha çok acı çekiyorsa-- kimin tarafındaki ölüler daha masum yüzlüyse o haklıdır' derecesine gelmiş.

bas sevimli ölüleri çek insalrı safına.

savaşta insanlar ölür ne bekliyosunuz.

''Bakın ölüyken ne kadar da masum''--- sanki karşıdakilere duygu sömürüsü yaparak kendini haklı çıkaracak.

Kimin daha zararlı olduğuna baklılmalı önce.''bizde ölüyoruz biz de haklıyız'' saçmalığına bulaşmamak için.

Ölün insanalar asla suçlu olmazlar zaten. Her ölümde ölen de suçludur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...