Jump to content

Ateizm ve Ahlak-2

Recommended Posts

İplemiyorum seni hacı, orospu ve fahişelerin hümanizm kahramanı bak dalgana..

Senin kendini belirtmenden şikayet etmememiz gerekiyor.

Çünkü buradaki sapkınlıkları yazan sensin ama, senin aracılığınla asıl yazan İslam.

Senin kaleminden gerçek İslam konuşuyor.

Sapkın İslam. Pedofil İslam. Ensestci İslam. Ahlaksız İslam.

Sen sadece aracısın. İslam'ın Allah'ı konuşturuyor seni.

Yıllar önce kafandaki dumura uğramış beyninin derinliklerine yerleşmiş bir Allah kavramı yazdırıyor sana bu zırvaları.

Bizim şikayet etmememiz gerekiyor.

Burada İslam'ı doğru yansıtan bir sen varsın bir de Alchindus. Müslümangenç de sizin gruptan.

Gerisini İslam'dan saymak doğru bile olmaz.

Siz gerçek İslam'ı olduğu gibi terennüm ederken onlar kafalarındaki İslam'la durumu idare ediyorlar.

Sen bildiğin gibi devam et. Bana bakma..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

simo senin ananı cariye olarak alsalar orospuu diye bağırır mıydın??

ehehehe..

dürüst olmayan bir insan kıçını da örtse başını da örtse 24 saat islamı da savunsa aynı şeyin mavisidir ehehehhe

yine simo' ya döneyim ben simocum hacı pezevenkleri savunsaydı yine tepki gösterir miydin :D

hani cariye alıp satanlar da pezevenk ondan dedim ....

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sapkın İslam. Pedofil İslam. Ensestci İslam. Ahlaksız İslam.

Hacı kepaze oldunuz..

Ahlak başlıklarıyla özellikle ihtiyar ipliğinizi pazara çıkardı, şu yukardaki vasıflara sahip olduğunuzu kendi ağzınızla size söyletti, bir çok şeyi size yalattı :lol:

Helal olsun adama, bende elimden geldiğince bu deşifrasyon işlemine katkı yapıyorum..

Neler öğrendik şu ateizm ve ahlak başlıklarında?

1-Ateistler ahlaklarını konuşmaktan aciz.

2-Çünkü ahlak nedir bilmiyorlar.

3-Ahlaklı olan ateist ahlakının kaynağını da bilmiyor.

Bu bağlamda mesela hacı gibi bir ateistin anası ile karısını birbirinden ayıracak unsurlara sahip olmadığını öğrendik..

Anası ile karısını birbirinden ayıran ateist varsa da bunu ödünç bir ahlakla yaptığını öğrendik.

Yine ateistin doğayı, ensesti, pedofiliyi bilmediğini öğrendik, bilmediği gibi bunlarla arasına mesafe koyabilecek unsurlara sahip olmadığını da..

Bunlarla arasına mesafe koyan ateist varsa da bunu aldığı ödünç ahlakla yaptığını öğrendik.

Bütün bunlarla ne mal olduğunuzu öğrendik hacı, sen rahat ol :lol:

Ha bak az daha utuyordum.

Birde senin ne büyük orospu ve fahişe savunucusu, güzellemecisi olduğunu öğrendik..

:lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
Simo Hayha' date='20 June 2010 - 12:03 AM' timestamp='1276981392' post='620950']

Hacı kepaze oldunuz..

Bütün bunlarla ne mal olduğunuzu öğrendik hacı, sen rahat ol

Birde senin ne büyük orospu ve fahişe savunucusu, güzellemecisi olduğunu öğrendik..

Gidiyorum geliyorum belki bir fikir kırıntısı bulabilirim yazılarınızda diye ,her seferinde aynı histerik gülmeler aynı insana aynı şekilde saldırmalar dışında bir şey göremiyorum..

Sanırım siz forumun delisi olmalısınız..

Bir de sübyancı olduğunuzu öğrendik..Çoluk çocuğu korumamız gerektiğini düşünüyorum.. islamı savunayım diye kendisini bu kadar küçük düşüren birinin ahlakının sonuna kadar sorgulanabileceği kanaatindeyim..

Biraz insan olmayı deneyin, müslüman olmasanız da olur..

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Simo Hayha'yı okuyan her ateist, ateizmin teizmden neden ahlak bazında ayrılan bir eğilim olduğunu anlamalıdır.

Aradaki fark gece ve gündüz kadar belirli.

Hahaha :lol:

Hacı bu sözlerin ateizm ahlak bahsindeki ilk saçmalamanı getirdi aklıma..

Hani ateizm ahlaksal bazda teizme seçenektir diyordun ya, sonra dayağı yeyince ateizm ahlak üretmez ne münasebet diye kıvıvermiştin :lol:

Yahu hacı ateistin ahlakı ya yok yada ödünç, bunun en büyük delili senin bu başlıktaki saçmalamaların :lol:

Aklı başında bir iki ateist çıktı aslında senin saçmalamalarınla arasına mesafe koydu "biz böyle değiliz" der gibi :lol:

tarihinde Simo Hayha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gidiyorum geliyorum belki bir fikir kırıntısı bulabilirim yazılarınızda diye

Aman da aman sevimli şey :lol:

Karşımda fikir olsa neden tiye alayım biraz düşünsene..

Bak sana kısa bir özet yapayım bu hacıyla ilgili.

-Ateizm teizme ahlaksal bir seçenektir/hacı

-Doğada ahlak yoktur/hacı

Sonra soruyoruz insan doğanın parçası olduğuna göre insanda da ahlak yok mu diye, anında kıvırmalar başlıyor :lol:

-Ateistin ahlakı bireyseldir/hacı

Sonra soruyoruz yaw sen teizmin ahlakına alternatif kollektif ateizm ahlakından bahsediyordun, ne olduda birden bu bireysel oldu diye, anında kıvırmalar başlıyor :lol:

-Ateizm ahlak üretmez/hacı

Hoppala diyoruz bi öyle bi böyle tanyeli oldun diyoruz :lol:

Sonra başlıyor saçmalamaya yok sen şöylesin yok sen böylesin falan, bizde iplemiyoruz..

Neticede hacı primitif ateistlerimizin düzeysizliklerinin çok güzel bir sembolü oldu, köküne kadar alayı hak ediyor :lol:

Sitelerde Paylaş

simo sana ensestçi dediklerinde sen de aynısını dersen bu nasıl cevap olur anlamadım :huh:

Bana sübyancı diyenle sen, beyninizde sünger mi taşıyorsunuz yoksa..

Ensesti "aile bireyleri isteyerek yiyişiyorsa bana ne" diye savunan ben dahil bir müslüman görmedim, ama siz burada bunu söylediniz B)

Arada birde orospu ve fahişe güzellemeciliği yapıldı :lol:

Geriye bir sübyancılık kaldı, onunla da müslümanlardan çok sizin alakanız olmalı :lol:

Avrupanın gelişmiş ülkelerinin sapıklarını özel uçak seferleriyle uzak doğuya çocuklarla seks için taşıyorlar, aralarındaki atelerden haberin varmı senin..

Şu avusturyalı mıydı neydi kızını düzen çocuk sahibi olan ateist mi değil mi bilgin var mı?

Cahil sürüsü, pedofiliyi bilmeden saçmalayarak anladığınız bir rivayetten hareketle aklınızca insanlığın en ahlaklı bireyi Hz. Peygamberi kahpece pedofil ilan edip sonra müslümanlara da güya bu çamuru atacaksınız, yemezler :lol:

Bunları bize birde kimler söylüyor?

Analarıyla karılarını ayıracak unsurları olmayanlar, orospu ve fahişe güzellemecileri :lol:

Hadi lan ordan B)

Sitelerde Paylaş

Oysa ki başlık Ateizm ve Ahlak...

...altında yazılanlara bakıyorum...

...birbirlerini tanımadıkları halde yazdıklarının ortak refere ettiği;

Ateist ve ahlak.

Ahmaklık şuradan kaynaklanmakta...

Ateizm de sanki bir dinmiş gibi telakki edilmekte.

Değildir.

Diğer bir deyiş ile, herhangi bir dine mensup olan her bir kişi ateistleri tıpkı kendileri gibi bir araya gelmiş, sistemli, örgütlü, birlikte hareket eden, bir erk ve çıkar elde etmek için çaba harcayan kişiler olarak değerlendirmeleri.

Ateizm bir akım bir hareket değildir...her ne kadar bu gibi forum ortamları ya da benzeri oluşumlar ilk bakışta bu yazdığımın tersi gibi bir intiba bıraksa ve öyle görünse dahi, ateistler çoğalarak hareket eden, çoğulculuktan bir güç ve avantaj elde etme tasası ile varlık sürdürme tasasında değillerdir.

Ondandır...birbirleri ile sürtüşmezler.

Bir başka nokta ise şudur ki; Ateistler yüzünden dinler ve tanrılar yoktur...dinler ve dinciler yüzünden ateistler vardır.

Dolayısı ile birilerinin ateistlerin haline bakarak haline şükretmesi koskocaman bir yanılgı olup bunu dayatmak ahlaksızlıktır.

Bu sayfalara sakin ve huzur ile bir şeylerin yazılıp çizilemeyişinin nedenine iyi bakmanız lazım. Bir dine mensup olanların hal ve hareketlerini düzenleyen kutsal mekanizmaları oluşturan rituellerinin ve doktrinlerinin ne denli kifayetsiz olduğunun gözler önüne konulmasıdır. İnanalar ellerindekileri ortaya koyduklarında çok yetersiz kalmaktalar...hal böyle olunca da sinirlenmekte hatta çıldırmaktalar. Bu kifayetsizlikler nedenli rücu ettikleri yollarda telef olmaktalar. Hal böyle olunca da dinin kazandırdığı ahlak bir anda ahlaksızlıklara dönüşmekte.

Oysa ki MÜNAFIK ve ZAVALLI olarak gördüğünüz, tanrının ve dinin emrettiği yoldan çıkmış olanlar ile tebelleş olmak ne denli anlamlıdır?

"Münafık ve kafir olanın cezasını tanrı verecektir" şeklinde bir bakış açısı ilkokul seviyesindeki bir öğreti gerektirir...öyle değil mi?

"Hayır efendim bu münafıkların haddini bizler bildireceğiz" gibi oldukça edepsizce bir misyonu yüklenmek, ahlak ile bağdaşır mı?

Her şeye kadir olan bir gücün lehinize olduğuna inanmanıza rağmen, buralarda aşık atmayı açıklayamadığınızdan, kızıyor, sinirleniyor, sapkınlaşıyor ve sapıtıyorsunuz...

...nedeni de elinizdeki malzemenin kifayetsiz olması.

Ondandır madara oluyorsunuz.

Dahası, "ne kadar çok madara olursak o kadar çabuk ve o kadar çok cennetlik oluruz" sanıyorsunuz.

Şuralarda içine düştüğünüz durumu birileri görüp size acıyıp mükafatlandıracak falan sanıyorsunuz...

...olacak iş midir?

Anlamıyor musunuz?

Ateizm ile ahlak, ancak ve ancak din iman bezirganlarının ahlaksızlıkları ile tanımlanmaktadır...

...diğer bir deyişle sizler bu kifayetsizlikleriniz nedenli ne kadar çok sinirlenip, dellenip, ahlaksızlaşırsanız ateizm ve ahlak o denli netleşecektir.

Nasıl ki atizm dinler nedeni vardır...

...ateizm ahlakı da din iman ahlaksızlıkları ile vardır.

Kişilerin temel ihtiyaçlarına (yeme, içme, seks, arzu, haz duygusu gibi) kene gibi yapışıp o temel ihtiyaçlar konusunda, münafık, kafir, orospu, ibne, edepsiz, zaaf düşkünü gibi yakıştırmalarla ahkam kestikçe bu içine düştüğünüz durumlardan kurtulamayacak beter duruma düşürüleceksiniz.

Çünkü gayri tabii bir şekilde bu temel ihtyaçların düzenlenebileceğini sanmak ancak inançla olacaktır...

...inanca rağmen olan bitenin gerçekliliğine girdikçe ahlaksızlaşmaktan kurtulamayacaksınız.

Olan biten budur.

tarihinde hubbez tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir örnekle açıklamaya çalışayım;

Bu başlık altına yazılanların içerisinde bir yerde fahişelik ele alındı. O kısım yazılıp çizilirken şöyle bir ifade asmıştım;

"The prostitute is not, as feminists claim, the victim of men but rather their conqueror, an outlaw who controls the sexual channel between nature and culture."

Camilla Paglia bu ifadesinde (tercüme sorunu yaşayan arkadaşlar olabilir) Fahişe, feministlerin iddia ettikleri gibi erkekler nedenli toplumda kurban olan kişiler değillerdir, aksine erkekleri doğa ile kültür arasındaki yolları kontrol edebilen ve erkekleri oldukça kolay fethedebilen kişilerdir.

Demek istediği özetle;

Seks dolayısı ile cinsellik doğal bir ihtiyaçtır...kültürler (töreler, kurallar, dinler vs vs) bu ihtiyacı giderme konusunda engelleyici yaptırımlar getirir...fahişe de bu yaptırımlar ile o karşı koyulamaz doğal istek arasında kendiliğinden oluşan kanalları kontrol eder.

İçki satışı yasak ise...arka balkonda ürettiği içkiyi satanlar gibi.

Keyif verici maddeler yasak ise torbacıların oluşması gibi...

Yasaklanan bir yiyeceğin ya da markanın el altından elde edilmesi çabası gibi...

Dinler insanların temel ihtiyaçlarına göz diken ve o temel ihtiyaçları kontrol altına almak suretiyle insanları kontrol etmeye çalışan sistemlerdir...

Nedir onlar?

Kısaca yaşam idame, soy idame...bunlara bağlı olarak da ego ve süper ego diyagramında yer alma ve bunları kontrol etme çabasıdır.

Eğer birileri sevişmenizi kurallara bağlıyor ve bunu gayri tabii bir halde yapmanıza sizi zorluyor ise o zaman el altından bunu size sunan birileri her daim olacaktır.

Daha da kısaca; Fahişelik mekanizmasının oluşmasının nedeni kültürel yaptırımlardır.

Kişilerin temel ihtiyaçlarına göz koyarak onlar sayesinde yaptırım uygulamak sureti ile bir erk etmek ne derece ahlaksızlık ise buna karşı duruş o derece ahlaklıdır.

Ondandır ateizm bir inançsızlıktan öte ahlaki bir duruştur, ahlaki bir tercihtir.

Sitelerde Paylaş

Yuregine ve kalemine saglik hubbez.

Her şeye kadir olan bir gücün lehinize olduğuna inanmanıza rağmen, buralarda aşık atmayı açıklayamadığınızdan, kızıyor, sinirleniyor, sapkınlaşıyor ve sapıtıyorsunuz...

Belki de inandıkları tanrıya yeterince güvenmedikleri için meseleyi kendileri halletmek istiyorlardır. Ama hakları da yok değil yani! Baksana, tanrının da hiç bir şey yaptığı yok ki. Ne kokuyor ne de bulaşıyor. Nerelerde saklanıyorsa...

Sitelerde Paylaş

Hacı kepaze oldunuz..

Ahlak başlıklarıyla özellikle ihtiyar ipliğinizi pazara çıkardı, şu yukardaki vasıflara sahip olduğunuzu kendi ağzınızla size söyletti, bir çok şeyi size yalattı :lol:

Helal olsun adama, bende elimden geldiğince bu deşifrasyon işlemine katkı yapıyorum..

Neler öğrendik şu ateizm ve ahlak başlıklarında?

1-Ateistler ahlaklarını konuşmaktan aciz.

2-Çünkü ahlak nedir bilmiyorlar.

3-Ahlaklı olan ateist ahlakının kaynağını da bilmiyor.

Bu bağlamda mesela hacı gibi bir ateistin anası ile karısını birbirinden ayıracak unsurlara sahip olmadığını öğrendik..

Anası ile karısını birbirinden ayıran ateist varsa da bunu ödünç bir ahlakla yaptığını öğrendik.

Yine ateistin doğayı, ensesti, pedofiliyi bilmediğini öğrendik, bilmediği gibi bunlarla arasına mesafe koyabilecek unsurlara sahip olmadığını da..

Bunlarla arasına mesafe koyan ateist varsa da bunu aldığı ödünç ahlakla yaptığını öğrendik.

Bütün bunlarla ne mal olduğunuzu öğrendik hacı, sen rahat ol :lol:

:lol: :lol: :lol:

Simo seni alcintusu tuttum.

Kendi inançlarını ortaya net bir şekilde koyuyuorsunuz.

Burdaki ateistlerin kafa karışıklığının bir nedenide binbir çeşit müslüman tipinin olması.

Vahyi binbirçeşit anlayan, dini binbirçeşit anlayan, peygamberi binbirçeşit anlayan, Allahı binbir çeşit anlayan, sadece kuran diyenler, kıyas var diyen mezheplerle,kıyas olamaz diyenler, müslüman tipi var. Bunların hepside gerçek hakikatın kendileri olduğuna kesin iman sahipleri.

Sizler hangi tipsiniz bilemiyoruz.

Ahlakın mahreci nedir diye sorduğunuzda sizler hangi tiplerdensiniz anlayamıyoruz.

Sizi önce tanımlamak önemli.

Kuran, sünnet, icma , kıyas diyenlerdenmisiniz. Dini kavramlarıda eski alimlerimiz nasıl tanımladılarsa öyledir diyenlerdenmisiniz.

Önce kendinizi bir tanımlarsanız iyi olur.

Bu tartışmalarda ne öğrendik.

Bizler tüm toplumların ahlakı olduğunu savunduk. Sizler ise ahlak sadece vahiy yolu ile geldiğini iddia ettiniz.

Eskimoları örenek vererek te onların ahlakının olmadığını iddia ettiniz.

Elbette bizimde doğal iddiamız şu olabilir. Eskimoların ahlakı vardır.

Eskimoların ahlakı varmı yokmu? Eğer yoksa siz haklısınız varsa bu konuda biz haklıyız.

Önce bunu bir belirleyelim.

Sitelerde Paylaş

Sen döllenmiş yumurtadan bahsediyorsun, ana rahminde döllenmiş bu iki yumurta farkı DNA'lara sahiptir yani ikisi farklı insanlardır.

Simo sen bunu şaşırdığın için yanlışlıkla yazmadın .Okuduklarını anlamadığın için yanlış yazdın.

''İki'' yerine tek yazarak cümleye bakalım.

Sen döllenmiş yumurtadan bahsediyorsun, ana rahminde döllenmiş bu tek yumurta farkı DNA'lara sahiptir yani ikisi farklı insanlardır.

görüldüğü gibi cümle anlamsız oluyor.Yani herhangi bir şaşırma yok. Resmen anlamadığın şeylere'' mal bulmuş mağribi'' gibi atlamışsın.

Bilemiyorum belkide cümleyi elinle bile yazmadın google'da bulup copy paste ile taşıdın.Ama enazından bari okusaydın. Belkide okudun ama idrak kapasiten bu kadar anlayamıyorsun..

alcindus'un iletisine gelince benim verdiğim cevabı da alıntılasaydınya.???..

Yemiyor değil mi? Amacın ucuz sahtekarlık.

İşte müslo ahlakı budur.

Nisbi olarak bakarsan erkek arılarda kraliçe arılar da yetişkin bireylerdir.

Ama doğa bilimlerinden anlamadığınız için,

matematikle ilüzyon yaparak,

birşeyleri ispatladığınızı sanacak kadarda yetersizsiniz.

Sitelerde Paylaş

Bana sübyancı diyenle sen, beyninizde sünger mi taşıyorsunuz yoksa..

Ensesti "aile bireyleri isteyerek yiyişiyorsa bana ne" diye savunan ben dahil bir müslüman görmedim, ama siz burada bunu söylediniz B)

Arada birde orospu ve fahişe güzellemeciliği yapıldı :lol:

Geriye bir sübyancılık kaldı, onunla da müslümanlardan çok sizin alakanız olmalı :lol:

Avrupanın gelişmiş ülkelerinin sapıklarını özel uçak seferleriyle uzak doğuya çocuklarla seks için taşıyorlar, aralarındaki atelerden haberin varmı senin..

Şu avusturyalı mıydı neydi kızını düzen çocuk sahibi olan ateist mi değil mi bilgin var mı?

Cahil sürüsü, pedofiliyi bilmeden saçmalayarak anladığınız bir rivayetten hareketle aklınızca insanlığın en ahlaklı bireyi Hz. Peygamberi kahpece pedofil ilan edip sonra müslümanlara da güya bu çamuru atacaksınız, yemezler :lol:

Bunları bize birde kimler söylüyor?

Analarıyla karılarını ayıracak unsurları olmayanlar, orospu ve fahişe güzellemecileri :lol:

Hadi lan ordan B)

ben müslümanım zaten sivrizekalı üstelik utanmadın mı ahmet altan gibi sapık bir liboşla beni bir tutmaya ne alaka lan mal

burada en fazla bir kaç geniş mideli bunu savundu o kadar.....

sen onu bunu bırak da bizim topluma bak

kaç ateist var da bu kadar ensestçi sapık türedi??

bitlisdeki tecavüzcü sapıklar ateist olacak kadar bilgiliydi galiba

doğuda 4 karı alıp da namus adı altında kızını oğluna kırdıran pislikler de ateist sanırım

şuan malı götüren iktidar da ateist değil mi

bırak hikaye anlatmayı beyinsizlik dine zarar verir sen bence ateist ol dindarlık sana da yakışmamış hem

benim kahpece bunu yaptığımı kanıtla yoksa pedofilden daha rezil hale geliceksin

ikide bir orospu demenden bir yaran olduğu belli..

acaba ne

önce insan ol orospu diye aşağıladığın insanlardan daha onurlu oılduğunu ispatla

potansiyel cariye düdükçüsü olup da orospuya laf eden öküz.

hem sakın bana geneleve gitmedim deme psikolojide genelde insanlar en çok yaralı oldukları olgulara nefret duyar

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu tartışmalarda ne öğrendik.

Bizler tüm toplumların ahlakı olduğunu savunduk.

Ercü kendi adına konuşmalısın..

Orospu ve fahişelerin yılmaz savunucu hacı mesela ona göre ondan başka herkes hele hele orospuluk ve fahişelik hakkını(evet evet hakkını :) ) savunmayan herkes ahlaksız :lol:

Eskimoları örenek vererek te onların ahlakının olmadığını iddia ettiniz.

Elbette bizimde doğal iddiamız şu olabilir. Eskimoların ahlakı vardır.

Eskimoların ahlakı varmı yokmu? Eğer yoksa siz haklısınız varsa bu konuda biz haklıyız.

Önce bunu bir belirleyelim.

Ercü ben kendi adıma konuşabilirim, bana göre iyi ve kötü ahlak var..

Bu yüzden o sığ mantığınla birisinde kötü ahlak var demekle sen haklı falan olamzsın.

Eskimolarda da hatta hacıda bile ahlak var ama önemli olan bu ahlak iyi mi kötü mü birde bu başlık için daha önemlisi bunun kaynağı ne?

Eskimolar konusunda yediğin golüde hatırlatırım, insan canının kutsallığını toplumsal pratiklere bağlaman karşısında yediğin gol, unutma ha B)

Ercü bence bana kızmayın, ihtiyara da kızmayın.

Hatta ihtiyara teşekkür edin..

Sizi ilk defa insan olma şerefine erdirecek konularda düşünmeye sevketti adam, kalbiniz ve beyninizden vurdu sizi.

Bu klavyenizden süzülen satırlardan o kadar rahat okunuyor ki ercü, yaşadığınız travma o kadar bariz ki, sizi silkeleyen o adama bence teşekkür edin..

Adam size hem insan olduğunuzu hemde sizde güzel olup hala devam eden ne varsa bunu terkettiğiniz dine borçlu olduğunuzu hatırlattı B)

Sizi fena çarptı..

Sitelerde Paylaş

Simo sen bunu şaşırdığın için yanlışlıkla yazmadın .Okuduklarını anlamadığın için yanlış yazdın.

''İki'' yerine tek yazarak cümleye bakalım.

Sen döllenmiş yumurtadan bahsediyorsun, ana rahminde döllenmiş bu tek yumurta farkı DNA'lara sahiptir yani ikisi farklı insanlardır.

görüldüğü gibi cümle anlamsız oluyor.Yani herhangi bir şaşırma yok. Resmen anlamadığın şeylere'' mal bulmuş mağribi'' gibi atlamışsın.

Bilemiyorum belkide cümleyi elinle bile yazmadın google'da bulup copy paste ile taşıdın.

Primitife bak "cümle anlamsız" mış :lol:

Yaw ben senmiyim okumadan googla'dan paste yapayım ve tekyumurta ikizlerini birbirine eşit iki insan sanayım cahil..

Bak hala meseleyi anlamamışsın, bu şamarı hak ettin çünkü çok kaşındın.

Bak şurada konuşan bir uzman, googla'da arayıp bulman gerekirken bulamadıklarını özetlemiş: http://www.uzmantv.com/tek-yumurta-ikizi-ne-demektir

Ne diyor uzman?

-Tekyumurta ikizi tek yumurtadan oluşmuş 2 bireydir.

-Tekyumurta ikizleri enderde olsa ayrı cinsiyet, ayrı kan gurubu, ayrı genetik yapıya sahip olabilir.

-Tekyumurta ikizlerinin ortak iki sabit vardır: Cinsiyet&Kan Gurubu.

VE KAPAK GELİYOR:

-TEK YUMURTA İKİZİ= İKİTANE AYNI BİREY ANLAMINA GELMİYOR.

:D :D :D :D

alcindus'un iletisine gelince benim verdiğim cevabı da alıntılasaydınya.???..

Yemiyor değil mi? Amacın ucuz sahtekarlık.

Okuma özürlü müsün, ne ondan ne senden alıntı yapmadım, ikinizin de ilgili mesajlarının bağlantısını verip bunları değerlendirdim, yani senin saçmaladığın o mesajını da konu edindim, yerden yere vurdum :lol:

Nisbi olarak bakarsan erkek arılarda kraliçe arılar da yetişkin bireylerdir.

Okuma özrün gibi matematik özründe var B)

Nisbi ölçüye vurduk ne çıktı sonuç?

Tekrar bakalım:

Bak o saçmaladığın yerde çok daha büyük bir hata yapıyorsun sen çocuk?

İhtiyar ne diyor işçi arılar iki aydan az yaşar kraliçe arılarsa ortalama 6-7 yıl yaşar.

Şimdi primitif dölleyen arı diyelim 50 günlük, yani ömrünün son demlerinde, insan ömrüne oranlarsan 60-65 yaşlarında diyeceğiz, döllenen karliçe arı ise hadi sana kıyak geçelim 6 aylık olsun..

7 yıllık ömre göre 1/14'lük bir dilim bu.

65 yıla oranlarsak ve yuvarlarsak 5 yaş yapar :lol:

Gördün mü şimdi primitif, nasıl yemişsin tokadı..

Gördün mü doğa bilimlerinden kim anlamıyormuş :lol:

Primitifsin, primitifsiniz..

Sitelerde Paylaş

ben müslümanım zaten sivrizekalı üstelik utanmadın mı ahmet altan gibi sapık bir liboşla beni bir tutmaya ne alaka lan mal

Ne ahmet altanı uyuyor musun rüya mı görüyorsun?

Madem müslümansın ensesti savunduğum gibi bir iftirayı nasıl bana atarsın, ne alaka?

benim kahpece bunu yaptığımı kanıtla

Kahpelik için bu mesajın ve önceki mesajın yeterli delil.

Adiyos primitif..

tarihinde Rochader tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ercü kendi adına konuşmalısın..

Orospu ve fahişelerin yılmaz savunucu hacı mesela ona göre ondan başka herkes hele hele orospuluk ve fahişelik hakkını(evet evet hakkını :) ) savunmayan herkes ahlaksız :lol:

Ercü ben kendi adıma konuşabilirim, bana göre iyi ve kötü ahlak var..

Bu yüzden o sığ mantığınla birisinde kötü ahlak var demekle sen haklı falan olamzsın.

Eskimolarda da hatta hacıda bile ahlak var ama önemli olan bu ahlak iyi mi kötü mü birde bu başlık için daha önemlisi bunun kaynağı ne?

Eskimolar konusunda yediğin golüde hatırlatırım, insan canının kutsallığını toplumsal pratiklere bağlaman karşısında yediğin gol, unutma ha B)

Ercü bence bana kızmayın, ihtiyara da kızmayın.

Hatta ihtiyara teşekkür edin..

Sizi ilk defa insan olma şerefine erdirecek konularda düşünmeye sevketti adam, kalbiniz ve beyninizden vurdu sizi.

Bu klavyenizden süzülen satırlardan o kadar rahat okunuyor ki ercü, yaşadığınız travma o kadar bariz ki, sizi silkeleyen o adama bence teşekkür edin..

Adam size hem insan olduğunuzu hemde sizde güzel olup hala devam eden ne varsa bunu terkettiğiniz dine borçlu olduğunuzu hatırlattı B)

Sizi fena çarptı..

Doğadaki tüm olaylar gibi insana ait karmaşık şeylerin anlaşılmasında elbette zorluklar var.

Ama bunun kolay cevabı Allah ve din değildir.

Bu kolay cevap sadece insanrı rahatlatır. Kesin ve kolay bir cevap olduğu için. Ama hiçbirşeyi doğru açıklamamıştır ve birşey üretememiştir.

Ben ahlakın kaynağı diyince dini görmem. Dini yaratan ahlakı ve onun nedenlerini düşünürüm.

İslam ahlakı diyincede onu yaratan nedenleri görmeye çalışıyorum. Ve bu elbette zor bir uğraş.

Kuranı ele alırsak, zamanının hristiyanlık, yahudilik ve bölgesindeki diğer bilgilerden oluştuğu tespit edilmiş durumdadır.

İslam dinini ele alırsak , kuranı da içine alacak şekilde onu yaratan düşünürlerinin , şartlarının üzerinde şekillenmiştir ve şekillenmeye devam ediyor.

Şahsi görüşünü söylemişsin.

Eğer sana göre iyi ve kötü ahlak var ise demekki ahlak var demektir tüm toplumlarda.

Hatta Eskimolar da da var.

Yaşlılarını ölüme terketmeleri ahlaklarının olmadığını göstermez. Çünkü onlar kendi ahlakları içerisinde bu yaptıklarını anlamlandırmışlardır.

Yani hayat konusundaki bazı farklı uygulamaları ahlaklarının olmadığını değil farklı bir ahlaklarının olduğunu gösterir.

Yani eskimoların ahlaklarının olduğu kesindir. Ama farklı şartlarda doğmuştur, farklı bilgilerin üzerinde şekillenmiştir, iyidir veya kötüdür veya ilkeldir. Ama ahlaklarının, kutsallarının olduğu kesindir.

İslamında hayata dair ahlakında bu gün için farklılıklar vardır. Hayata dair salt bir ahlak ancak hiçbir şartla cana kıymayacaksın olmalıdır.

İnsan öldürmeyeceksin ama masum olması şartı ile dediğin an hayata dair şartlar koşmaya başlamışsındır.

Ben kutsalları insan beynini soyutlamasında ararım. Ama bu soyutlamanın temelinide pratikte de ararım.

İnsanın soyutlama yeteneği ve özelliği vardır. Ve bu soyutlamaları birbirlerine aktarma özellikleri vardır.

İnsanların soyutlamalarının temelini hayatın pratiği oluğunu bilmemek sığlığın kendisidir.

Ahlak,değerler,soyut şeyler, kutsallar, kanunlar...bu tür insan beyninin ürettiği şeylerin temellerini ve nasıl olduğunu ben çocukken düşünmeye başladım sen o konuda rahat ol.

Bende güzel olan ne varsa benim onurumdandır. Çünkü ben dini de başka soyut şeyleride onurum ile değerlendiriyorum.

Sizler kuranın ve dinin ahlakını ne ile değerlendiriyorsunuz. Yani kuranın ve dinin değerlerinin iyi veya kötü olduğuna nasıl karar veriyorsunuz. Ne ile değerlendiriyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...