Jump to content

İnsanı Tanrı Yaratmışmış...

Recommended Posts

İngiliz uzmanlar, ortalama bir insanın yaşamını nasıl geçirdiğini araştırdı. İngiltere’de yayınlanan Daily Mail gazetesinin haberine göre ortalama 75 yıl (27 bin 375 gün) yaşayan bir insan hayatının bir yılını işten ya da okuldan kaytararak geçiyor. Öte yandan gülümsemeye yalnızca 115 gün ayırılıyor. İşte uzmanlardan ortalama bir hayat:

* Sıradan bir insan hayatının üçte birinden fazlasını yani 26 yılını uykuda geçiriyor. Diğer yandan 7 yılını da uykuya dalmaya çalışarak harcıyor.

* Kadınlar hayatları boyunca 3 yıl bulaşık yıkıyor

* Temizlik, süpürme, cam silme, toz alma ve evi toparlama gibi faaliyetler genellikle kadınların ömründen 5.5 yıl çalıyor.

* Tam 5 ay, birşeylerden şikayet ederek ziyan oluyor.

* Öte yandan yalnızca 115 gün gülerek ve kahkaha atarak geçiyor.

* Ömrün yaklaşık bir yılı bekleme halinde harcanıyor. Bu sürenin 6 ayı çeşitli kuyruklarda, 27 günü otobüs duraklarında ve 20 haftası da telefonda santral operatörlerinin bağlamasını beklerken harcanıyor.

* Kadınlar hayatının 136 gününü dışarıya çıkmak için kıyafet seçip giyinmek, makyaj yapmak ve genel olarak kendilerine bakım yaparak geçiriyor.

* Buna karşılık erkekler yaşamları boyunca 46 gün gece dışarıya çıkmak için hazırlanıyor.

* Erkekler ise yaşamları süresince 3 bin saat traş oluyor.

* Tüm cilt kanseri uyarılarına rağmen ortalama bir insan hayatının 2 bin 170 saatini güneşlenmeye ayırıyor.

* Sigara tiryakileri, gün boyunca aldıkları sigara molalarına hayatlarından 160 gün ayırıyor.

* Ömrün ortalama olarak 1 yılı çeşitli mazeretlerle iş ya da okuldan kaytararak geçiyor.

* Erkekler yaşamlarının 1 yılını çekici buldukları kadınları gözetlemekle geçiriyor. Bu da günde 43 dakika süresince yaklaşık 10 kadını “kesmek” anlamına geliyor.

* Diğer yandan kadınlar toplamda 6 aylarını beğendikleri erkeklere bakarak harcıyor.

* Hayatın yalnızca 1 ayı, sevdiğiniz insana sarılmak, güneşin batışını izlemek ve sevgilinizle başbaşa yemek yemek gibi romantik aktivitelerle geçiyor.

* Ortalama bir genç hayatının 5 yılını internete ayırıyor.

* Ömrün 19 yılı iş yerinde çalışarak, 6 yıl da yiyerek ve birşeyler içerek geçiyor.

* 6 yıl ise yollarda seyahat ederek harcanıyor.

* Öte yandan ömrün yaklaşık 11 yılı televizyonun karşısında pinekleyerek harcanıyor.

Yukarıdaki listeye bakan her insan, insanın yaratılması diye bir saçmalığın olmadığını anlar...

Tabi aptal değilse...

tarihinde Ateist.Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 99
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Senin eksikliğini benim mi tamamlama mı istiyorsun?

Anlamadığın yetmiyor, bir de küstahça bir tavırla sanki suçlu benmişim gibi yazı yazıyorsun...

Eksiğini kendin kapat!!!!!!!

Atar yapma şampiyon da soruya cevap ver. Argüman sandığın şey argüman bile değil, "inek yeşil ot yiyor, beyaz süt veriyor, demek ki Allah var" tarzı saçmalıklardan farkı yok. Öncüller ile vardığın sonuç birbirini mantıksal olarak nasıl izliyor bir anlat bakalım bizlere.

Bir ara foruma Mantık 101 diye bir başlık açmıştım, yine mi açsam? :D

Sitelerde Paylaş

bi noktadan sonra size error veriyor beyin kıvrımlarınız anladım(:

mesela ömrünün 19 yılını çalışarak geçiriyor,tamamdır doğrudur,ama nasıl çalışıyor? hak hukuk gözetiyormu?aldığı parayı hakediyormu?rüşvet yiyormu?iş arkadaşlarına iyi davranıyor mu?çalıp çırıpıyormu?..vs.vs..

sizi tek yön olarak baktığınız o yıllar çok şeyi kapsıyor ve çok şeyden sorumluyuz..

Sitelerde Paylaş

Atar yapma şampiyon da soruya cevap ver. Argüman sandığın şey argüman bile değil, "inek yeşil ot yiyor, beyaz süt veriyor, demek ki Allah var" tarzı saçmalıklardan farkı yok. Öncüller ile vardığın sonuç birbirini mantıksal olarak nasıl izliyor bir anlat bakalım bizlere.

Bir ara foruma Mantık 101 diye bir başlık açmıştım, yine mi açsam? :D

Senin aptallığının giderilmesinde rol almayacağım.

Yeşil ot beyaz süt demenden durumunun ne denli umutsuz olduğu da belli.

Bence kendin de gidermeye uğraşma boşuna.

Bazılarına hayat adil davranmaz.

İyi tarafından bak:

En azından özrün fiziksel değil...

Sitelerde Paylaş

çocuk babasına sorar...

baba biz insanlar nerden geldik...

maymundan geldik yavrucuğum...

peki baba...

sonra annesine gelir ve sorar...

anne biz insanlar nerden geldik...

adem ve havvadan güzel yavrum...

ama babam maymundan geldiğimizi söylüyor anne...

ben onun sülalesine karışmıyorum çocuğum...

Sitelerde Paylaş

Bence kendin de gidermeye uğraşma boşuna.

Bazılarına hayat adil davranmaz.

İyi tarafından bak:

En azından özrün fiziksel değil...

Sen benim aptallığımı falan bırak şimdi de soruma cevap ver, argümanındaki öncüllerden o sonuca nasıl vardığını bizlerle paylaş.

Bak şu yazım sana yardımcı olabilir:

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=35188&st=0&p=557171entry557171

Haydi bol şans.

Sitelerde Paylaş

Sen benim aptallığımı falan bırak şimdi de soruma cevap ver, argümanındaki öncüllerden o sonuca nasıl vardığını bizlerle paylaş.

Bak şu yazım sana yardımcı olabilir:

http://forum.ateizm2...71

Haydi bol şans.

Sitelerde Paylaş

Yahu güzel kardeşim, o benim iddiam değil ki, sadece argüman sandığın şeyin kalitesinin nurcu zırvalarına benzediğini söylemek için yazdım onu. Ne demişiz?

Argüman sandığın şey argüman bile değil, "inek yeşil ot yiyor, beyaz süt veriyor, demek ki Allah var" tarzı saçmalıklardan farkı yok.

Onu da mı anlayamadın?

Kaçma, kıvırma da soruma cevap ver sen.

Sitelerde Paylaş

Onu da mı anlayamadın?

Anlamayan sensin.

Başkasından sana bunu anlatmasını iste.

Ben sana açıklama yapmayacağımı söyledim.

Sen işi er meydanı, güreş minderi olayına boşuna çevirme.

Vurgu yaptığın şeye baksana :)

Cevap veremiyor benim soruma bakın ey millet tarzı :)

Sitelerde Paylaş

Anlamayan sensin.

Başkasından sana bunu anlatmasını iste.

Ben sana açıklama yapmayacağımı söyledim.

Sen işi er meydanı, güreş minderi olayına boşuna çevirme.

Vurgu yaptığın şeye baksana :)

Cevap veremiyor benim soruma bakın ey millet tarzı :)

Haydi yazayım buraya bakalım: Arkadaşlar, ben Ateist.Bakış'ın argümanını anlamadım, biri bana anlatabilir mi? Memnun oldun mu?

Bak şimdi; evrim ile Tanrı ol dedi oldu muhabbeti çelişir, ikisi birden doğru olamaz, mantık diye bir şey var en nihayetinde. Ama insanlar x yıl şunu, y yıl bunu yapıyor önermeleri ile yaratılış çelişmiyor, o nedenle argümanın bir non sequitur örneği. Anladın?

Cevap vermek istemiyorsan verme, ama veremiyorsan da atar yapma.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...