Jump to content

Ezan yerine Zeki Muren parcasi..

Recommended Posts

inanmiyosun anladikta saygi göstermeyi ögren...ayip bu kadarida artik kabul edin sizin düsmanliginiz islamiyete baska biseye degil!

ne saygisizligi kardesim ya

size "allah yok" desek saygisizlik olarak algiliyorsunuz yada "muhammed yalancidir" desek elinizden gelse bogazimizi keseceksiniz..size gore hersey saygisizlik oluyor!

Sitelerde Paylaş
Guest garibademoglu
ne saygisizligi kardesim ya

size "allah yok" desek saygisizlik olarak algiliyorsunuz yada "muhammed yalancidir" desek elinizden gelse bogazimizi keseceksiniz..size gore hersey saygisizlik oluyor!

neden müslümana bu tür şeyler saygısızlık bilir misin

sen sevdigin birine hakaret etseler sevginden dolayı kızmaz mısın

işte müslümanlar da Allah'ı ve rasülünü sevmeleri bu kızmalarına sebeptir

ah bir sevmeyi ögrenseniz

Sitelerde Paylaş

Biz sevmeyi biliriz ama "peygamberim" diyen arabı ya da onun favori putunu değil gerçekten sevgi ve saygıyı hak eden Türk büyüklerini severiz.

Sitelerde Paylaş

Bence bu sevgiden daha ziyade korkudan kaynaklanıyor gibi geliyor.

Allah bir yana özellikle muhammet söz konusu olduğunda müslümanların eli ayağı bir birine dolaşıyor. Muhammet kendini öylesine övmüş, öylesine yere göğe sığdıramamış ki, saldığı korku allah korkusunun

bile önüne geçmiş.

Sitelerde Paylaş

Bence bu sevgiden daha ziyade korkudan kaynaklanıyor gibi geliyor.

Allah bir yana özellikle muhammet söz konusu olduğunda müslümanların eli ayağı bir birine dolaşıyor. Muhammet kendini öylesine övmüş, öylesine yere göğe sığdıramamış ki, saldığı korku allah korkusunun

bile önüne geçmiş.

Sitelerde Paylaş
  • 8 years later...

Uyan Ey Müslüman, Mescidi Aksa'da Ezanlar Sustu. Ezan yasağı İsrail meclisinde ilk oylamada kabul edildi.

İsrail'in ezan yasağı kararına ezanlı tepki; Gazze Şeridi’ndeki camilerden, İsrail parlamentosu Knesset'in ezan yasağı tasarısını onaylamasına tepki olarak yatsı namazından sonra birkaç defa ezan okundu.

Sitelerde Paylaş
43 minutes ago, DrEfikey said:

Dostlar ateistliğiniz sadece İslama karşı olmasın . Bütün dinlere karşı olsun fakat saygı çerçevesinde .  Kesmek biçmek vs gibi eylemleri İslamla bağdaştırmak da absürt . Bence hristiyanlığa felan barbarlık daha iyi gidiyor . Bu arada müslüman değilim .

Yahudilik desen daha uygun olurdu. Vahset icerigi yeni ahitte degil, eski ahittedir. Ronesans oncesi engizisyon vs barbarligina da temel olusturan kitabai mukaddesin eski ahit bolumudur. Kesmek bicmekle islam kendi kendini bagdastiriyor. Gunumuz  pratiklerine bakildiginda en barbar din islamdir. 1000 sene once hristiyanlar da soyle boyle yapti diyerek islam mudafaa edilmez.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, malta erigi yazdı:

Yahudilik desen daha uygun olurdu. Vahset icerigi yeni ahitte degil, eski ahittedir. Ronesans oncesi engizisyon vs barbarligina da temel olusturan kitabai mukaddesin eski ahit bolumudur. Kesmek bicmekle islam kendi kendini bagdastiriyor. Gunumuz  pratiklerine bakildiginda en barbar din islamdir. 1000 sene once hristiyanlar da soyle boyle yapti diyerek islam mudafaa edilmez.

Benim hristiyanlıktan kastım ortaçağ avrupasıdır .  Ben tamamen karşılaştırma boyutunda düşündüm , kesmek biçmek gibi eylemler islamın içinde de yer alıyor fakat bunu pratiğe  dökmüş olan daha çok avrupadır. Günümüzdeki pratiklerden kastını anlamadım doğrusu ,  İslamı da müdafaa etmedim .

Sitelerde Paylaş
Just now, DrEfikey said:

Benim hristiyanlıktan kastım ortaçağ avrupasıdır .  Ben tamamen karşılaştırma boyutunda düşündüm , kesmek biçmek gibi eylemler islamın içinde de yer alıyor fakat bunu pratiğe  dökmüş olan daha çok avrupadır. Günümüzdeki pratiklerden kastını anlamadım doğrusu ,  İslamı da müdafaa etmedim .

Isid, el-kaide, el-sebab, suudi arabistan, iran. Bunlarin hristiyan karsiligi var mi? 

Ortacag avrupasi ve engizisyon uygulamalarinda da tek suclu kilise degildir. Hatta sucun buyugu donem monarsilerindedir. Kilise onlarin zulmune mesruiyet saglamistir. Ayni osmanlidaki seyhulislamlar gibilerdir.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, malta erigi yazdı:

Isid, el-kaide, el-sebab, suudi arabistan, iran. Bunlarin hristiyan karsiligi var mi? 

Ortacag avrupasi ve engizisyon uygulamalarinda da tek suclu kilise degildir. Hatta sucun buyugu donem monarsilerindedir. Kilise onlarin zulmune mesruiyet saglamistir. Ayni osmanlidaki seyhulislamlar gibilerdir.

Anladım . Aydınlattığın için sağol . 

Sitelerde Paylaş
Just now, DrEfikey said:

Anladım . Aydınlattığın için sağol . 

Incil dedigimiz yeni ahit, kuran ve eski ahite gore cok daha bariscildir. Zaten elde kuran veya tevrat olsa, hristiynlarin da ronesasns reformlarini gerceklestirmeleri imkansiz olabilirdi. Bunlar yasamin her alanina burunlarini sokan ideolojilerdir. Islam insanlarin kicini nasil yikayacagina kadar yasama mudahale eder.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...