Jump to content

Hopa'daki çatışmalar ve baskınlar

Recommended Posts

Demiyormusun ki bu gösteri demokratik değildir çünkü devletten izin istenmemiştir.

Peki AKP nin miting gösterisi için AKPliler sormuşmudur hopalılara? Sormadığına göre, bu miting de demokratik değildir.

Burada zorla getirilmeyle ilgili bir durum yok ki?

Mitinge gitmeleri polis tarafından zorlanan bir şahıs varsa çıksın ortaya.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Topitop hem akp politikalarına övgüler düzersin hem de faşist uygulama dersin, Liberterleri anlarız ama sizin gibi Liboşları anlamakta zorlanıyorum.

Akp'nin yararlı politikalarını övüp zararlı politikalarını görmezden gelmem.Aynı şekilde zararlı politikalarını dile getirip yararlı politikalarını görmezden gelmem.Ortada olan neyse onu dile getiririm.Ben fanatizmin her türlüsüne karşıyım.

Sitelerde Paylaş

Akp'nin yararlı politikalarını övüp zararlı politikalarını görmezden gelmem.Aynı şekilde zararlı politikalarını dile getirip yararlı politikalarını görmezden gelmem.Ortada olan neyse onu dile getiririm.Ben fanatizmin her türlüsüne karşıyım.

Bu yazı örnek alınmalı..

Sitelerde Paylaş

Valla topitop senin ne dediğinden karnın ağrıyor, bu yararlı ve zararlı politikaları bir belirtsende bizde hangisi yayarlı hangisi zararlı öğrensek artık.

Yau şu Küreselleşmeye götüren son elli yıllık dünya politikasını hiç bir zaman analiz edemeyeceksiniz siz. Bazen bu adamlarada hak vermiyor değilim, bu kadar çok koyun varsa başlarınada bir çoban lazım diye.

Sitelerde Paylaş

AKP hopalılardan miting yapmak için izin istemişmidir?

Bu miting gösterisi de bu durumda demokratik değildir.

Yok eğer biri hopalı diğeri başka ise, o başkalar üstün ırk mı?

ben anlatıyorum iyi okuyun...

bir önceki dönem ilçe belediye başkanı ÖDP'den idi... ÖDP zaten bir belde ve bir ilçede alabilmişti belediyeyi...

hiç istemedi hükümet, dinsiz imansız arsız hırsız ilan etti belediye başkanını...

Hopa ve Artvin bölgesi sol ağırlıklı bölgedir... 2 milletvekili çıkarır...

22. ve 23. dönemde bir fark oldu ve ilk kez AKP 1 millet vekili çıkardı....

ama solcuları ezemediler... Hopa ve çevresinde çok falza sol görüşlü sivil toplum kuruluşu vardır...

eylemdeki gençlere ulaştım, olayı sordum... Metin LOKUMCU kemalpaşa beldesinde oturan bir kardeşimiz, yüzüne doğrudan biber gazı yoğun şekilde sıkılmış, nefesi daralarak fenalaşmış... bizzat olaydakiler anlattı...

ilk önce protesto için toplanılmış ama sözde ön tedbir alan polis (çevre illerden gelen) ön temizlik yapmak için bunları dağıtmak istemiş dağılmayınca arbede çıkmış...

tabi herşeye rağmen Başbakan gelip de hiç bir şey olmamış gibi davranınca sinirler daha da gerilmiş ve protestolar büyümüş...

Ondan sonrası malum...

Bu arada çevre İLLERDEN otobüslerle mitinge vatandaş taşınmış... tabi bunu da engellemek ve protesto etmek isteyenler nasibini almışlar...

Şu ilginç ifadelere dikkat:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17928706.asp?gid=381

AK Parti Bursa Milletvekili adayı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, dün Hopa'da meydana gelen olayları hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi. Jandarmanın olaylar sırasında hareketsiz kalışını eleştirdi

"Bunlar organize olaylar. Tahmin ediyorum ki seçime kadar da sürecek" diyor Arınç.13594568.jpg

“Polisin orantısız güç kullandığını düşünmüyor musunuz? Bir vatandaş öldü” diye soruyorum. "Aynı olayda bir de polis yaralandı" diye yanıt veriyor ve ekliyor "Kim kime aşırı güç kullanmış. Bir vatandaş kalp krizine bağlı olarak hayatını kaybetmiş. Bir polis de taşlanan Başbakanlık otobüsünden düşerek yaralanmış. İki hadise de üzücü. Bu iş 50-100 kişilik bir grubun başlattığı bir olay. Ancak protesto değil sadece. Hopayı hiç unutulmayacak bir biçimde belleklere kazımayı amaçlayan bir eylem" diyor Arınç.

Anladınız değil mi??? Gene askere ve sözde Ergenekon'a yıkma hevesi var...

Her topluluğu güdümlü, onun bunun talimatıyla hareket ediyor sananlar, demokrasinin d'sini dahi anlayamazlar...

"Hopayı hiç unutulmayacak bir biçimde belleklere kazımayı amaçlayan bir eylem" diyen Arınç'a özetle şunu diyeceğim... Hopa'yla tanıştınız, evet unutulmayacak bir biçimde belleklere kazındı!

Sitelerde Paylaş

Valla topitop senin ne dediğinden karnın ağrıyor, bu yararlı ve zararlı politikaları bir belirtsende bizde hangisi yayarlı hangisi zararlı öğrensek artık.

Yau şu Küreselleşmeye götüren son elli yıllık dünya politikasını hiç bir zaman analiz edemeyeceksiniz siz. Bazen bu adamlarada hak vermiyor değilim, bu kadar çok koyun varsa başlarınada bir çoban lazım diye.

Gelişen teknoloji ve iletişim araçlarıyla küreselleşme bir zorunluluk halini aldı.Bilgiye erişimin bu kadar kolay olduğu bir devirde dünyadan kopuk biçimde yaşamanın çok büyük dezavantajları olacaktır.Devletin sermaye üzerindeki baskısı kalktığında küreselleşme kendiliğinden gerçekleşir.Bunun için ne siyonistlere ne komplo ürünü hayali örgütlere ihtiyaç var.Küreselleşme kendiliğinden oluşacaktır ve bunu engelleyecek tek şey baskıcı hükümetlerdir.

Sermayenin girmediği ülkeler yerinde sayacak,ne kadar sermaye girerse o kadar büyüme ve refah sağlanacaktır.

Akp döneminde yabancı sermaye resmen Türkiye'ye aktı,bu sıcak parayla devlet bir çok proje üretti ve halkın yaşam kalitesi arttı.

Kabaca yararlı politikaları bunlar.Tabi senin dünya görüşüne göre bunlar siyonistlerin türkiye üzerindeki oyunları olabilir,ben ilgilenmiyorum.

Akp'nin zararlı tarafı ise gitgide daha baskıcı bir hükümet haline gelmesi.Basın özgürlüğünde dünyada 112. sıradayız.Parasız eğitim istiyoruz diye eylem yapan öğrenciler 2 senedir içerde tutuluyor.Her alanda sansür uygulanıyor.Tayyip erdoğan gitgide diktatöre dönüşüyor.İnsanların bireysel yaşam alanına devlet tarafından müdahale ediliyor.Bu benim açımdan çok büyük bir eksidir.Bu yüzden Akp benim gözümde kredisini çok hızlı biçimde tüketmiştir.

Sitelerde Paylaş

Gelişen teknoloji ve iletişim araçlarıyla küreselleşme bir zorunluluk halini aldı.Bilgiye erişimin bu kadar kolay olduğu bir devirde dünyadan kopuk biçimde yaşamanın çok büyük dezavantajları olacaktır.Devletin sermaye üzerindeki baskısı kalktığında küreselleşme kendiliğinden gerçekleşir.

Bunun için ne siyonistlere ne komplo ürünü hayali örgütlere ihtiyaç var.Küreselleşme kendiliğinden oluşacaktır ve bunu engelleyecek tek şey baskıcı hükümetlerdir.

Sermayenin girmediği ülkeler yerinde sayacak,ne kadar sermaye girerse o kadar büyüme ve refah sağlanacaktır.

Akp döneminde yabancı sermaye resmen Türkiye'ye aktı,bu sıcak parayla devlet bir çok proje üretti ve halkın yaşam kalitesi arttı.

Kabaca yararlı politikaları bunlar.Tabi senin dünya görüşüne göre bunlar siyonistlerin türkiye üzerindeki oyunları olabilir,ben ilgilenmiyorum.

Akp'nin zararlı tarafı ise gitgide daha baskıcı bir hükümet haline gelmesi.Basın özgürlüğünde dünyada 112. sıradayız.Parasız eğitim istiyoruz diye eylem yapan öğrenciler 2 senedir içerde tutuluyor.Her alanda sansür uygulanıyor.Tayyip erdoğan gitgide diktatöre dönüşüyor.İnsanların bireysel yaşam alanına devlet tarafından müdahale ediliyor.Bu benim açımdan çok büyük bir eksidir.Bu yüzden Akp benim gözümde kredisini çok hızlı biçimde tüketmiştir.

Keşke bu konu hakkında gazete küpürlerini aşabilen bilgin olsada Hodri meydana taşısaydık. Hiç bir şey zorunluluk değildir. Tabi sen bunları bilemezsin , Roma tarihi bilseydin analiz yapabilirdin ama malesef okumuyorsun, ve okumamakta ısrarlısın.

Küreselleşmenin dahi ne olduğunu bilmiyorsun, yazık. Bu ülkenin okumuş kesimini sizler temsil ediyorsanız okumamış kesimini düşünmek bile insanı dehşete düşürüyor.

tarihinde Titus Andronicus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sana söyleyeceğim her şey zaman kaybı topitop, çünkü cahilsin.

Mantıklı bir insanın kıçıyla güleceği kitapları okuyorsun.Sonra nasıl bunları bilmezler,vay cahiller diye ortalıkta dolaşıyorsun. İnsanların uzaylılar tarafından maymunların genetiği değiştirilerek evrimleştiğine inanıyorsun.Marsta piramitler olduğuna inanıyorsun.

Atlantise inanıyorsun,kadim zamanlarda yaşamış üstün teknolojiye sahip uygarlıklara inanıyorsun.Bilimin insanları yanıltmak için var olduğuna inanıyorsun.Daha bilmediğim deli saçması bir çok şeye inanıyorsun.sonra gelip bana laf sokmaya çalışıyorsun.Sana nasıl tepki vermem gerektiğini de bilmiyorum,uğraşmak da istemiyorum.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Şunu kellelerine iyice sosunlar kı,İŞYERİ İŞCİLERİN DEGİL,iş verenindir.

İşyerini kuranındır.

Onu faalıyata geçirip üretecek duruma getirenindir.

Ekmek parası kazanıp karnını doyurmah için orda iş verilen işcilerin degildir.

Umarım ne demek istedigim anlaşılıyordur.

Fazla AÇIH GÖZLERE TOZ DOLAR bunuda hatırlatıyım.

Türkiye Türkiye olarah kalacak,yeni osmanlı olmayacahdır.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Mantıklı bir insanın kıçıyla güleceği kitapları okuyorsun.Sonra nasıl bunları bilmezler,vay cahiller diye ortalıkta dolaşıyorsun.

Mantığın ve mantıksızlığın ölçüsü senin dar bakışına kadıysa vay bu yeni nesilin haline. Ben senin okuduğun tüm kitapları bilirim ama senin sorunun kendi okuduğun bir takım soytarılar tarafından kaleme alınmış kitapların haricinde bilginin olmaması.

İnsanların uzaylılar tarafından maymunların genetiği değiştirilerek evrimleştiğine inanıyorsun.Marsta piramitler olduğuna inanıyorsun.

İnsanın evrim ürünü olduğunu dünya üzerinde bir ispatlayan olduda bizmi okumadık, İnsan konusunda dawkinste benim söylediklerimi söylüyor, ama sen nerden bilicen okumuyorsun ki.

Marsta veya başka bir yerde yaşamın olması niye seni bu kadar korkutuyor, kendini akıllı tasarım falanmı sanıyorsun. :)

Atlantise inanıyorsun,kadim zamanlarda yaşamış üstün teknolojiye sahip uygarlıklara inanıyorsun.Bilimin insanları yanıltmak için var olduğuna inanıyorsun.Daha bilmediğim deli saçması bir çok şeye inanıyorsun.sonra gelip bana laf sokmaya çalışıyorsun.Sana nasıl tepki vermem gerektiğini de bilmiyorum,uğraşmak da istemiyorum.

Yine bilmediğin sulara girmissin, atlantis konusunda bir yazımı gördüysen link ver bende kendi düşüncelerimi okumuş olurum.

Topitop , atlantis konusu yalancı batının gerçeği saklamak için uydurduğu bir sahtekarlıklar masalıdır.

Konuları detaylı bilmeyip sadece isimlerine bakarak kişisel hezeyanlarını neya göre yapıyorsun, bir dolu isim yazmışsın , acaba kaçı hakkında bilgin var diye sorsam yine top'luk yapacaksın, çünkü topitopsun. :)

Sitelerde Paylaş

Rahmân’ın kulları, yeryüzünde vakar ve tevazu ile yürüyen kimselerdir. Cahiller onlara laf attıkları zaman, “selâm!” der (geçer)ler.

Bu tanım peki niye sana hiç uymuyor. :) Hem fetocusun hem de rahman'dan falan bahsetmişsin, bu fetocular nasıl bir dansöz bu millet çözemedi hala.:)

tarihinde AKHENATON. tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...