Jump to content

Ya Rabbi, onlar bilmiyorlar, bilselerdi yapmazlardı

Recommended Posts

Demek bilsek te yaprmışız.

yaparmıydık?

Yapardım.

Şu ayeti görünce inandım:

Enam 27- Ah bir görsen, ateşin başında durdurulup da şöyle dediklerini: "Ne olurdu, geri gönderilsek, Rabbimizin ayetlerini yalanlamasak ve müminlerden oluversek."

Ben bu söylemem ateşin başına gelince, geri dönüp sil baştan imtihan olmaya üşenirim. Oraya kadar gelmişiz işte, ne yapacaksan yap, tanrının saçma sapan oyunlarından yeterince bıkmışım zaten, ona daha fazla eğlence mi sunucam.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bak eksik akıl. Amerika diye bir devletin olduğunu atlasa bakarak ya da atlarsın uçağa gidersin oraya kanıtlarsın. yıldızları da teleskopla görebilirsin. Bunların tamamı doğa kanunlarına uygun eylemlerle kanıtlanabilir. Ama allah putunu böyle kanıtlayamazsın.

çok akıllı zeki arkadaşım.sen inanmıyorsun diye allah yok olmaz.bunu anladıysan başka diyeceğim yok.

Sitelerde Paylaş

Şu an itibriyle bu forumun en uzun metrajlı, her başlıkta rezil olduğu halde, ısrarla kıvırarak daldan dala zıplayıp duran, yenilen pehlivan yenilgiye doymazmış sözünü doğrulayan tek üyenin atılan2 olduğunu anladım. Önceki üyeliklerinide biliyorum, arkadaşlar atılan2 hakkattende kuranı benden daha az biliyor ve kendinde nasıl bir güven varsa yırtınarak savunuyor, bari savunacaksan önce bütün ayet ve sureleri okuki tam donanımlı bir şekilde allahını savunasın ( koca allahın acizliği işte, kendini savunamıyor, aciz olduğunu söylediği kulları savunuyor :D ), şaşkın olunurda bu kadar olunmazki. cahil cesaretinin ıspatı........atılan2 :D

Sitelerde Paylaş

1) Müslümanlar tarafından sıklıkla kullanılan Muhammed'e ait olduğu söylenen bir söz var;

"Ya rabbi, onlar bilmiyorlar, bilselerdi yapmazlardı"

Bu söz alemlerin efendisinin şefkat ve merhametini anlatmak için müslümanlar tarafından örnek olarak verilir.

incil'den (ç)alıntı.. :)

Kafatası denilen yere vardıklarında

İsa’yı, biri sağında öbürü solunda olmak üzere, iki suçluyla birlikte çarmıha gerdiler.

İsa, “Baba, onları bağışla” dedi. “Çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar.”(luka 23-33,34)

Sitelerde Paylaş

(ya rabbi onlar bilmiyorlar, bilselerdi yapmazlardı :)).... .cümledeki acaiyipliğe bakın, zaten allah onların bilmeyeceğini bilmiyormu? :unsure: allaha, kullarının ne yaptığını bilmediğini, yine kulları hatırlatıyor :blink: ...........harbiden bu müslüşleri adaya atmak lazım, ayetleri apaçık gerçektende, adaya atıp, gözlemleyerek bilimsel teste tabi tutulmaları lazım :D

Sitelerde Paylaş

1) Müslümanlar tarafından sıklıkla kullanılan Muhammed'e ait olduğu söylenen bir söz var;

Bu söz alemlerin efendisinin şefkat ve merhametini anlatmak için müslümanlar tarafından örnek olarak verilir.

2)Şimdi 1nci maddedeki husus doğruysa 3 ihtimal var, bunlar

*Ya bu iddiadaki müslümanlar Kuran'ı bilmiyor

*Ya Muhammed Kuranı bilmiyor

*Ya da birileri yalan söylüyor

3)Çünkü Muhammed'in Allah a böyle birşey söylemesi imkansız. Kuran'da Allah "bilselerdi gene yapardı derken" Muhammed nasıl "bilselerdi yapmazlardı" desin. Eğer dediyse Allah'ı yalancı durumuna sokmuş olur.

4)Şimdi de bilselerdi yaparlar mıydı yapmazlar mıydı konusunda Allah ne diyor görelim :D

Enam 27- Ah bir görsen, ateşin başında durdurulup da şöyle dediklerini: "Ne olurdu, geri gönderilsek, Rabbimizin ayetlerini yalanlamasak ve müminlerden oluversek."

Enam 28- Hayır! Daha önce gizlemekte oldukları şeyler (günahlar) kendilerine göründü. Eğer (dünyaya) geri gönderilseler yine kendilerine yasak edilen şeylere döneceklerdir. Zira onlar gerçekten yalancıdırlar.

Sonuç olarak:Allah "bilselerdi de yaparlar" diyor, Müslümanlar ise hala Muhammed "bilseler yapmazlardı" diyor. Kim doğru söylüyor?

din palavralar üzerine kurulunca kimin doğru söylediği önemli değil kardeş. mış,miş,olacak,gideceklerle milleti kandırıyorlar. Ölenler geri gelselermiş yaparlarmış, yok yapmazlarmış.. Bu kadar saçma şey olurmu ya. Ölüpte geri gelen birini gösterin bana.

Sitelerde Paylaş

incil'den (ç)alıntı.. :)

Kafatası denilen yere vardıklarında

İsa’yı, biri sağında öbürü solunda olmak üzere, iki suçluyla birlikte çarmıha gerdiler.

İsa, “Baba, onları bağışla” dedi. “Çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar.”(luka 23-33,34)

Ç(alsınlar) birşey dersem namerdim :D

Ama çalmadan önce Kuran a bir baksınlar, uyuyor mu uymuyor mu? :D

Bakmışlar İncil deki söz hoşlarına gitmiş, ulan olsa olsa bu söz alemlerin efendisine yakışır diye İncil'deki sözü (ç)alarak Muhammed'e yamamışlar ama Kuran hoooooooooop durun orada bakayım diyor, dünyadan haberleri yok.

Not:İncil konusundaki bilgin konuların tamlığına büyük katkı sağlıyor bu arada.

Sitelerde Paylaş

2)Şimdi 1nci maddedeki husus doğruysa 3 ihtimal var, bunlar

*Ya bu iddiadaki müslümanlar Kuran'ı bilmiyor

*Ya Muhammed Kuranı bilmiyor

*Ya da birileri yalan söylüyor

3)Çünkü Muhammed'in Allah a böyle birşey söylemesi imkansız. Kuran'da Allah "bilselerdi gene yapardı derken" Muhammed nasıl "bilselerdi yapmazlardı" desin. Eğer dediyse Allah'ı yalancı durumuna sokmuş olur.

4)Şimdi de bilselerdi yaparlar mıydı yapmazlar mıydı konusunda Allah ne diyor görelim :D

Enam 28- Hayır! Daha önce gizlemekte oldukları şeyler (günahlar) kendilerine göründü. Eğer (dünyaya) geri gönderilseler yine kendilerine yasak edilen şeylere döneceklerdir. Zira onlar gerçekten yalancıdırlar.

Sonuç olarak:Allah "bilselerdi de yaparlar" diyor, Müslümanlar ise hala Muhammed "bilseler yapmazlardı" diyor. Kim doğru söylüyor?

Şimdi yukardaki apaçık hususa itiraz eden arkadaşlar size tevbe etmeniz için bir şans daha tanıyacağım. Çünkü "bilselerdi yapmazlardı" diyerek günaha giriyorsunuz, Allah ı yalanlıyorsunuz. Sizi bu günahtan kurtarıp cennetin kapısını açmak da hizmettir nitekim.

Şimdi madde madde yukardaki yazılanlardan hangisine itiraz ettiğinizi yazın ki konu kör döğüşü olmasın :D

"Bir de şeytana uymak günah mıdır değil midir" sorusuna cevap verirseniz sevinirim

Sitelerde Paylaş

çok akıllı zeki arkadaşım.sen inanmıyorsun diye allah yok olmaz.bunu anladıysan başka diyeceğim yok.

Noldu eksik akıl yıldızlar yok dedin kanıtladım abd yok dedin kanıtladım. hadi kanıtla allah putunun olduğunu. ama benim gibi.

Arkadaşlar ben süper men'in olduğuna inanıyorum. Evet süper men bizi kötülüklerden koruyor. Ama siz süper men'e inanmıyorsunuz diye süper men yok olmaz. Başka diyeceğim yok.

Sitelerde Paylaş

Bu müslümanların kibiri varya tam kepazelik.Boş boş konuşurlar,mana ilmi,mecaz,sırr-ı imtihan vs. diye,sonra da siz anlamazsınız biz anlıyoruz sadece derler.Allah'ım bizi neden ateist yarattın?

Sen Allah'ın müslümanlarda en nefret ettiği vasfın kibir olduğunu biliyor musun ?

Sana Kibirlenerek ve büyüklük taslayarak konuşan müslümanlar olursa onlara bu söylediğim kelamı hatırlat.

Çünkü bize emredilen selam deyip geçmektir.

Sitelerde Paylaş

Şimdi yukardaki apaçık hususa itiraz eden arkadaşlar size tevbe etmeniz için bir şans daha tanıyacağım. Çünkü "bilselerdi yapmazlardı" diyerek günaha giriyorsunuz, Allah ı yalanlıyorsunuz. Sizi bu günahtan kurtarıp cennetin kapısını açmak da hizmettir nitekim.

Şimdi madde madde yukardaki yazılanlardan hangisine itiraz ettiğinizi yazın ki konu kör döğüşü olmasın :D

"Bir de şeytana uymak günah mıdır değil midir" sorusuna cevap verirseniz sevinirim

Allah'ın yazdığı kuran sureleri dikkate alınması gerekli. Diğer zaten dediğin gibi insan sözü. Belki mana katarak şefkat Peygamberi olduğu dile getirilmiş o şekilde. Ama Kuran zaten yazmış.

Her yapılanı şeytana bağlamadıktan sonra, tabiki günahtır. Hissettiğin anda Allah'a tevekkül etmen gerekir.

7 Araf Suresi 200'

Sitelerde Paylaş

Allah'ın yazdığı kuran sureleri dikkate alınması gerekli. Diğer zaten dediğin gibi insan sözü. Belki mana katarak şefkat Peygamberi olduğu dile getirilmiş o şekilde. Ama Kuran zaten yazmış.

Her yapılanı şeytana bağlamadıktan sonra, tabiki günahtır. Hissettiğin anda Allah'a tevekkül etmen gerekir.

7 Araf Suresi 200'

Sonuç olarak o söz doğru mu uydurma mı?

Sitelerde Paylaş

Kuran da yok.

İşte tam müslüman cevabı. Başlığı okudun mu? Burada bir Allah ın kulu Kuran da yazıyor diyor mu? Yok.

Ne konuşuluyor bu sözü müslümanlar uydurmuş? Niçin uydurduklarını iddia ediyorum çünkü Kuran ayetleri bu sözün tam tersini söylüyor

Oku, ikra

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...