Jump to content

Recommended Posts

Seni uğraştirmak istemem. başlığı ben açmadım.

bakınız ıslam kainatı yaratan bir Allah olduğunu savunur. Bunda hem fikrimiyız. Bu ıslamın en temeli değilmi? Tali yollara gerek varmı?

Şimdi bu temel nedeni ile ıslam devlete karsi bir organizasyondur. neden? Çünkü devlet doğaya karsi kurulan bir birliktelik.

örneğin açlık neden bir şirkette yemekhane olur herkes kendi yemeğini yapsin. ışte bu acliga karsi bir araya gelme yemekhane. bu birliktelik devlettir.

ıslam ise aclikla mücadele etmez tersine acligi tanrı yarattı der. olayı anlatabildim mi?

Bakınız ben ıslamın en temelinden size acikladim. yok şu ayetti bu hadisdi şu irandi demedim.

gelelim niye ıslam devletleri var. Çünkü devlet düzeni sosyolojik bir evrim içindedir. ancak din ilkel bir halde evrimin en başında sisteme dahil olmuştur.

İslam açlıkla mücadele etmiyor mu? Yani bir insan açlıktan ölürken İslam "Bırakın ölsün, açlığı da Allah yarattı" deyip bakıyor mu?

Kuran ve hadisler müslümanın anayasasıdır ve İslam'a göre herkes bu anayasaya göre yaşamalıdır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 179
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu başlıkta sayıklamak ve hayal görmek yasaktır. Kirlilik yapacaklar, masturbatörler tavanarasında bir başlıkta ihtiyaçlarını gidersinler.

O halde en önce seni alacağız tavanarasına.

Senin daha insanların inançlarını belirtmeleri hakkına saygın yok. Adam gelmiş senin sorularını yanıtlıyor, uzun uzun açıklıyor. Yobaz değil, ayet hadis tartışmıyor diye hoşuna gitmedi tabii. Rhodium İslam'ı da Kur'an'ı da çok iyi bilir ama farklı yorumlar. Hani o hiç Kur'an okumamış genel Türk Müslümanı'ndan daha farklı bir tip.

Yani referansı senin anladığın Kur'an olmayanları görünce dağılıveriyorsun, istediğin zemine çekemediğini görünce de kovuyorsun. Üstelik aşağılayarak..

Halbuki Kur'an'dan konuşsa ne güzel olacaktı.. Ayet yarıştırır kazanırdık valla..

Devam edeceğiz.

Sitelerde Paylaş

Valla ben ıslam laik bir dindir diyen metal sorunlu kişiyim.

Xuser

İyice saçmalıyorsun. İslam laik bir dindir diyen adama sayıklıyorsun diyorum, sen kalkmış adama cevap veremiyorsun diyecek kadar aklından zorun var.

Oldu islam laik bir dindir.

Hadi siz saçmalayın ben okuyayım. Sataşmanın da rezilliğin de bir sınırı var. Bildiğin 2 laf (Kuran ateisti vb), ötesini zaten edemiyorsun.

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yüreksizler, onursuzlar, bilgisizler, cahiller, iki yüzlüler....

Kim bunlar?

Laikler.

Bir laik inanırla din tartışılır elbette. Yeri gelir, iki taraf da bir şekilde ister ve tartışılır. Görülecek olan şey, Türk Müslüman'ının Kur'an'ı hemen hiç bilmediği, okumadığı olacaktır.

Türkler Kur'an'ı alıp okumaz. Bu kitabın ilk olarak Atatürk tarafından Türkçeye çevrilme nedeni halkın kendi dilinde okuyup anlamasını sağlamaktır. Atatürk'ün kişisel umudu, bu saçma kitabı okuduktan sonra pekçok kişinin düşüncesinin yavaş yavaş değişeceği yönündedir. Ayrıca papağan gibi anlamadığı bilmediği sureleri ayetleri ezberleyen halk için üzülür, bu eziyetten kurtulmalarını ister çünkü Kur'an durmaksızın her yerlerde öğretiliyordur. Anlamadan...

Devrimlerle beraber büyük bir eğitim atağı başlatılır. Çok kimsenin bilmediği önemli bir ayrıntı vardır, o da din derslerinin okullarda zorunlu olarak öğretilmediğidir. Hatta din dersi o kadar yoktur ki, istemeyenin girmediği değil, sadece isteyenin alabileceği bir statüdedir.

1924 yılında halifeliği kaldıran kanunla beraber Tevhid-i Tedrisat Kanunu da onaylanmıştır zaten, ve bütün bu kanunlar tekke ve zaviyelerin kapatılması ve Arap alfabesinden Latin alfabesine geçtiğimiz Harf Devrimi'nin gerçekleşmesi için sağlam bir temel oluşturmuştur. Bunları hepimiz biliyoruz.

Eğitim atağı İnönü'nün Fullbright anlaşması yapmasıyla birlikte geriye saymaya başladı, bu kaçınılmazdı. Sonra zaten Adnan Menderes faktörü devreye girdi gericilik açıkça prim yaptı. Devrimler henüz oturmamışken, kendisi de toprak ağası olan bu vatan haini gerici doğuda aşiret reisleri vb ile laik eğitimin can damarı Köy Enstitüleri'ne darbeyi indirdi, halk o okulları yakıp yıkmaya başladı ve enstitüler kapatıldı.

Tabii 2. Dünya savaşıyla birlikte ve sonrasında ABD ile Rusya arasındaki soğuk savaş, Türkiye'nin düşünsel olarak Rusya'ya yakın olduğunu düşünenlerin gelişmekte ve büyümekte olan "sol"a duyduğu korku, yapılan anlaşmalarla ABD'ye bağlılığın sağlanmış olması ve darbeleri yiyen sol'u da unutmamak gerek. Çok önemli.

Atatürkçülük itibarsızlaştırılıyordu (ki bugün de "Kemalizm" sözcüğü demode, gerici, geri kafalı, diktatör hatta faşistlik gibi kavramları hatırlatır oldu çünkü algı bu yöne doğru evrildi kimilerinde), Atatürk'ün 30'ların en başında lise ve hatta ilkokul kitaplarında ayrıntılı ve resimli olarak anlattırdığı evrim teorisi yerini büyük bir hızla yaratılışçılığa bırakıyordu, cemaatler açıkça besleniyor ve oy potansiyeli haline dönüştürülüyordu.

Kur'an'ın deli saçması bir kitap olduğu, onu halka satanlar tarafından biliniyordu elbette. Halkın bu kitabı okumaması için bir yığın psikolojik bariyer oluşturuldu ve başarılı olundu. Kur'an Türkiye'de duvar süsüdür, adetliyken dokunulmaz, abdest almadan dokunulmaz, ana dilinde okunmadıkça sevap point kazandırmaz, herhangi bir kitabı okur gibi okunmaz, başlandı mı bitirmek gerekir vs vs vs vs.....

Fakat devrimler o kadar sağlam ve güçlüydü ki, hepimizin geçtiği bu kırık dökük eğitim sistemi, her şeye rağmen bu laik halkı yarattı. Bu ülke daima dinden beslenmekten çekinmeyen, ABD ile çoktan kurulmuş işbirliğini devam ettirmeye ve güçlendirmeye hazır iktidarlarca yönetildi.

Hal böyleyken aydınlanmış, dinle yönetilmeyi asla istemeyen, çağdaş, özgürlükçü, bilgi ve bilimi seven, barışçıl ve aynı zamanda her şeye rağmen gücünü göstermiş o devrimler nedeniyle evrim geçirmiş light İslam'ı kendi bildiğince yaşamak isteyen bu halka siz hangi hakla onursuz, cahil, iki yüzlü diyebilirsiniz?

Kur'an'ın size ve yobaza verdiği hakla mı? O halde bu hakkı Allah'tan mı alıyorsunuz? Farkınız nedir, söylesenize?

Sitelerde Paylaş

Xuser

İyice saçmalıyorsun. İslam laik bir dindir diyen adama sayıklıyorsun diyorum, sen kalkmış adama cevap veremiyorsun diyecek kadar aklından zorun var.

Oldu islam laik bir dindir.

Hadi siz saçmalayın ben okuyayım. Sataşmanın da rezilliğin de bir sınırı var. Bildiğin 2 laf (Kuran ateisti vb), ötesini zaten edemiyorsun.

Rezil olan sensin. Kur'an'la aklını bozmuş, bu ülkenin yüz akı, onuru olan insanlara sırf light inançları var diye hakaretler edip duruyorsun.

Elbette saçmalamanın da sataşmanın da rezilliğin de bir sınırı var.

Ateist bir forumdayız diye mi bu rahatlık? Nedir ki ateizm, bi anlatsana? Kur'an'dan mı kaynak alır? Kutsal kitaplar, her bir şeyleri onunla değerlendirip sonuca ulaşalım diye mi yazılmıştır?

İslam laik bir din demiş, senin dilince yanıt vermiş. İslam devlet dışı, devlet ötesi bir yapıdır, İslam'ın devlet kurması ilkel din algısı ve zamanı nedeniyledir demiş.

Bu bir algı işte. Bana göre elbette saçma çünkü ben zaten inançsızım, Tanrı denen şeye inanmıyorum en başta. Ama bu adam inanıyor, dini kendine göre yoruyor ve yine kendine göre açıklıyor. Laik, çağdaş, özgürlükçü biri.

Her şeyin bir sınırı var. Onur erdem öğreteceğiniz adamlar değil bunlar. Kur'an'a bakarak öğretiyorsunuz üstelik. Bundan büyük rezillik mi olur..

Sitelerde Paylaş

Müslüman laikleri eleştirme hakkımı; tarihten ve yaşanan olaylardan alıyorum. Bu kitle de belki Türkiye'nin % 85'ini oluşturuyor. İçlerinde her siyasi eğilimden insan var.

Tarih bilmiyorsun, evrim bilmiyorsun, saygı bilmiyorsun, ateizm bilmiyorsun. O yüzden de eleştirilerin bildiğin tek yere, Kur'an'a dayanıyor.

E haliyle ben de seni eleştiriyorum, onur, haysiyet, bilgi, ve dürüstlük öğrettiğin insanlara, referansının ne olduğunu gösteriyorum.

Sitelerde Paylaş

Tarih bilmiyorsun, evrim bilmiyorsun, saygı bilmiyorsun, ateizm bilmiyorsun. O yüzden de eleştirilerin bildiğin tek yere, Kur'an'a dayanıyor.

E haliyle ben de seni eleştiriyorum, onur, haysiyet, bilgi, ve dürüstlük öğrettiğin insanlara, referansının ne olduğunu gösteriyorum.

Yalan konuşuyorsun. Benim bu forumda açtığım tarih üzerine çok sayıda başlık varsın. Bul o başlıkları da tarih bilmediğimi göster.

evrim ilgi alanıma girmiyor aynı eskiden (2 yıl öncesine kadar) Kuran ilgi alanıma girmediği gibi ama inan çok kısa zaman ayırsam o konuda da sana takla attırırım.

Saygı konusunu okuyan takdir etsin.

Sitelerde Paylaş

Ne olduğun, ne yaptığın, kafayı iyice yiyip kimlere ne dediğin ve altyapının nasıl sıfır olduğu herkesçe görülecek.

Ateist olmuş da light Müslüman'a onur, ahlak, dürüstlük, bilgi öğretiyor papucumun ateisti..

Neden?

Çünkü Kur'an okumuyorlarmış, kendilerine o saçma kitapta ne dendiğini bilmiyorlarmış, söyleyenlere de inanmayıp geçiyorlarmış..

Yobazı bıraktık, kendi halinde inanan ve bugün dine karşı koymak için sokaklarda canlarını açıkça veren halka saldıracağız, öyle mi?

Ben de buna göz yumacağım, üstüne üstlük onların bu onurlu özgürlük mücadelesinden gurur duyuyormuş gibi yapan sen gibi bir iki yüzlüye, öyle mi?

İki yüzlülükten bahsedene de bakın siz..

Sitelerde Paylaş

Yobazı bıraktık, kendi halinde inanan ve bugün dine karşı koymak için sokaklarda canlarını açıkça veren halka saldıracağız, öyle mi?

Kafanı saldırmakla bozmuşsun. Sakin ol. evet ben bana anlamlı gelmeyen bir durumu eleştirmeye devam edeceğim. Ajitasyon yaparak hele de konuyu iğrenç şekilde saptırarak elde edeceğin tek şey komik duruma düşmektir.

Gerçekten o kadar yobazsın ki ortalığı bulandırıp haklı çıkabilir miyim diye yapmayacağın şey yok.

Sitelerde Paylaş

Yüreksizler, onursuzlar, bilgisizler, cahiller, iki yüzlüler....

Kim bunlar?

Laikler.

Bir laik inanırla din tartışılır elbette. Yeri gelir, iki taraf da bir şekilde ister ve tartışılır. Görülecek olan şey, Türk Müslüman'ının Kur'an'ı hemen hiç bilmediği, okumadığı olacaktır.

Türkler Kur'an'ı alıp okumaz. Bu kitabın ilk olarak Atatürk tarafından Türkçeye çevrilme nedeni halkın kendi dilinde okuyup anlamasını sağlamaktır. Atatürk'ün kişisel umudu, bu saçma kitabı okuduktan sonra pekçok kişinin düşüncesinin yavaş yavaş değişeceği yönündedir. Ayrıca papağan gibi anlamadığı bilmediği sureleri ayetleri ezberleyen halk için üzülür, bu eziyetten kurtulmalarını ister çünkü Kur'an durmaksızın her yerlerde öğretiliyordur. Anlamadan...

Devrimlerle beraber büyük bir eğitim atağı başlatılır. Çok kimsenin bilmediği önemli bir ayrıntı vardır, o da din derslerinin okullarda zorunlu olarak öğretilmediğidir. Hatta din dersi o kadar yoktur ki, istemeyenin girmediği değil, sadece isteyenin alabileceği bir statüdedir.

1924 yılında halifeliği kaldıran kanunla beraber Tevhid-i Tedrisat Kanunu da onaylanmıştır zaten, ve bütün bu kanunlar tekke ve zaviyelerin kapatılması ve Arap alfabesinden Latin alfabesine geçtiğimiz Harf Devrimi'nin gerçekleşmesi için sağlam bir temel oluşturmuştur. Bunları hepimiz biliyoruz.

Eğitim atağı İnönü'nün Fullbright anlaşması yapmasıyla birlikte geriye saymaya başladı, bu kaçınılmazdı. Sonra zaten Adnan Menderes faktörü devreye girdi gericilik açıkça prim yaptı. Devrimler henüz oturmamışken, kendisi de toprak ağası olan bu vatan haini gerici doğuda aşiret reisleri vb ile laik eğitimin can damarı Köy Enstitüleri'ne darbeyi indirdi, halk o okulları yakıp yıkmaya başladı ve enstitüler kapatıldı.

Tabii 2. Dünya savaşıyla birlikte ve sonrasında ABD ile Rusya arasındaki soğuk savaş, Türkiye'nin düşünsel olarak Rusya'ya yakın olduğunu düşünenlerin gelişmekte ve büyümekte olan "sol"a duyduğu korku, yapılan anlaşmalarla ABD'ye bağlılığın sağlanmış olması ve darbeleri yiyen sol'u da unutmamak gerek. Çok önemli.

Atatürkçülük itibarsızlaştırılıyordu (ki bugün de "Kemalizm" sözcüğü demode, gerici, geri kafalı, diktatör hatta faşistlik gibi kavramları hatırlatır oldu çünkü algı bu yöne doğru evrildi kimilerinde), Atatürk'ün 30'ların en başında lise ve hatta ilkokul kitaplarında ayrıntılı ve resimli olarak anlattırdığı evrim teorisi yerini büyük bir hızla yaratılışçılığa bırakıyordu, cemaatler açıkça besleniyor ve oy potansiyeli haline dönüştürülüyordu.

Kur'an'ın deli saçması bir kitap olduğu, onu halka satanlar tarafından biliniyordu elbette. Halkın bu kitabı okumaması için bir yığın psikolojik bariyer oluşturuldu ve başarılı olundu. Kur'an Türkiye'de duvar süsüdür, adetliyken dokunulmaz, abdest almadan dokunulmaz, ana dilinde okunmadıkça sevap point kazandırmaz, herhangi bir kitabı okur gibi okunmaz, başlandı mı bitirmek gerekir vs vs vs vs.....

Fakat devrimler o kadar sağlam ve güçlüydü ki, hepimizin geçtiği bu kırık dökük eğitim sistemi, her şeye rağmen bu laik halkı yarattı. Bu ülke daima dinden beslenmekten çekinmeyen, ABD ile çoktan kurulmuş işbirliğini devam ettirmeye ve güçlendirmeye hazır iktidarlarca yönetildi.

Hal böyleyken aydınlanmış, dinle yönetilmeyi asla istemeyen, çağdaş, özgürlükçü, bilgi ve bilimi seven, barışçıl ve aynı zamanda her şeye rağmen gücünü göstermiş o devrimler nedeniyle evrim geçirmiş light İslam'ı kendi bildiğince yaşamak isteyen bu halka siz hangi hakla onursuz, cahil, iki yüzlü diyebilirsiniz?

Kur'an'ın size ve yobaza verdiği hakla mı? O halde bu hakkı Allah'tan mı alıyorsunuz? Farkınız nedir, söylesenize?

Burada politika mı yapacağız yoksa gerçekleri mi konuşacağız? Amaç ne? Laik olduğunu iddia eden müslüman gelip burada İslam işte barış dinidir, sevgi dinidir, en doğru, en hakiki dindir diye din reklamı yaparken suratına gerçekleri vurmayalım mı? Referansı din ve onun kitabı Kuran olan birisi temel insan haklarına, özgürlüklere, demokrasiye, bilime, sanata ne kadar uyum sağlayabilir? Bu din bu ideallere ulaşmada ona ayakbağı olmaz mı?

İslam barış dinidir, sevgi dinidir, insan haklarına önem veren dindir diye bik bik öten birisi cahil, bilgisiz ve ikiyüzlü değil de nedir?

Sitelerde Paylaş

Kafanı saldırmakla bozmuşsun. Sakin ol. evet ben bana anlamlı gelmeyen bir durumu eleştirmeye devam edeceğim. Ajitasyon yaparak hele de konuyu iğrenç şekilde saptırarak elde edeceğin tek şey komik duruma düşmektir.

Gerçekten o kadar yobazsın ki ortalığı bulandırıp haklı çıkabilir miyim diye yapmayacağın şey yok.

Sana ne söylersem söyleyeyim "amanın da sakin ol, saldırma, hakaret etme" deyip hedef şaşırtıyor, beni durdurmaya çalışıyorsun sözde.

Yanıt yok, açıklama yok, cevap yok.. Geç bunları. Ben zaten haklıyım, sana da gayet açıklamalı yanıtlar verip sorular soruyorum.

Bir tekine bile yanıt vermedin, okuyucu karar versin deyip geçtin. Bu da bir başka tribüne oynama metodu.

Senin ahlaksızca saldırına karşı tepki gösteriyorum ben. Sen kimsin ki bunca aydınlanmış ve safını doğru yerde almış insana onur, haysiyet, dürüstlük, bilgi falan öğreteceksin?

Senin onur anlayışın bile Kur'an referanslı be, yobaz adam!! Allah'çı ateist!

Kur'an ve laiklik yan yana gelir mi, yobaz? Kur'an okumamış ve okumak istemeyen, evrim geçirmiş bir din anlayışı olan ve dinle bir iki geleneksel pratik dışında hiç mi hiç ilgilenmeyen ve ilgilenmek istemeyen insanlara, hiç bilmedikleri ve ilgilenmedikleri aptal kitap yüzünden bunca hakaret edilir mi?

"İnsan hem laik hem Müslüman olamaz!

İnsan hem Atatürkçü hem laik olamaz!"

Ezberlerinizi seveyim ben sizin...

Bu halk açık seçik ve tartışmaya yer bırakmasızın çürütüyor sizi. Bitti.

Siz referans aldığınız Kur'an'la debelenin durun. Laik halk dinciyle savaşıp sokaklarda ölürken siz mastürbasyona devam edin.

Dinciyle nasılsa sorun yok, onlar dürüst, onurlu, ahlaklı ve bilgili. Kur'an bilgileri var tabii.

Sitelerde Paylaş

Burada politika mı yapacağız yoksa gerçekleri mi konuşacağız? Amaç ne? Laik olduğunu iddia eden müslüman gelip burada İslam işte barış dinidir, sevgi dinidir, en doğru, en hakiki dindir diye din reklamı yaparken suratına gerçekleri vurmayalım mı? Referansı din ve onun kitabı Kuran olan birisi temel insan haklarına, özgürlüklere, demokrasiye, bilime, sanata ne kadar uyum sağlayabilir? Bu din bu ideallere ulaşmada ona ayakbağı olmaz mı?

İslam barış dinidir, sevgi dinidir, insan haklarına önem veren dindir diye bik bik öten birisi cahil, bilgisiz ve ikiyüzlü değil de nedir?

Kıvırma. Çarpıtma. İlk dakikadan beri ne söylediğim belli. Ve bu konuyu ilk defa konuşmuyoruz, aynı rezillikleri daha önce de yaşadık.

Başlığa sadece Müslümanlar yazacak diye bir kural yok, bu püskürtme taktiğin sökmez.

Benim söylediğimi bana söylediğinin farkında bile değilsin.

>>>>Referansı din ve onun kitabı Kuran olan birisi temel insan haklarına, özgürlüklere, demokrasiye, bilime, sanata ne kadar uyum sağlayabilir? Bu din bu ideallere ulaşmada ona ayakbağı olmaz mı?

Bunlar bugün sokaklara da dökülmüş olan laikler değil zaten. Bu saydığın özellikler sadece yobaz Müslümanlarda ve sende var.

Sitelerde Paylaş

Sen senaryo yaz, seni mutlu ediyorsa devam et.

Ben laik müslüman beklemeye devam edeceğim, nasıl müslümanlara nasıl inanıyorsunuz diye soruyorsak onlara da sormak istiyorum.

Müslümana sorunca iyi, laik müslümana sorunca kötü.

Bol şans

Sitelerde Paylaş

Sen senaryo yaz, seni mutlu ediyorsa devam et.

Ben laik müslüman beklemeye devam edeceğim, nasıl müslümanlara nasıl inanıyorsunuz diye soruyorsak onlara da sormak istiyorum.

Müslümana sorunca iyi, laik müslümana sorunca kötü.

Bol şans

Din perdesi ardına saklanacak ve laiklere din temalı onur, ahlak, dürüstlük ve bilgi öğreteceğim diyorsun yani..

Sen Halk TV'ye kızıp da açtın bu başlıkları be. Karşında geri zekalı mı var sanıyorsun?

Din görüp duyunca kızgın boğaya dönüyorsunuz. Aklınızdan hiç çıkmıyor ki..

Halbuki herkes çok iyi bilir ki laikler dinle ilgilenmez, Kur'an okumaz bilmez, sağdan soldan duyduğu güzellemeleri gerçek beller ve o gerçekleri Ramazan'da falan arada bir söyler.

Senin hastalıklı senaryonu ve o senaryoya gönülden inanıp da milyonlarca onurlu insana küfretmeni seyretmeyeceğim. Bundan adın gibi emin ol. Birkaç gündür hem çok yoğundum hem de sağlık sorunum vardı da yazamadım; şimdi buradayım.

Laikler olmasa hepiniz böcek gibi ezilirdiniz, esameniz okunmazdı, bunu da adın gibi bil.

Sitelerde Paylaş

Senin hastalıklı senaryonu ve o senaryoya gönülden inanıp da milyonlarca onurlu insana küfretmeni seyretmeyeceğim. Bundan adın gibi emin ol. Birkaç gündür hem çok yoğundum hem de sağlık sorunum vardı da yazamadım; şimdi buradayım.

Yahu ne terbiyesizsin, nasıl yalancı ve niyet okuyucusun. Benim her zamanki düşüncem bu. Senin çirkefliğine ve iftiralarına inat ben de buradayım.

Sen o müslüman yobazdan daha yobazsın, sözde kendinle aynı tarafta olduğunu düşündüğün insanların düşüncelerine getirilecek en ufak eleştiri de burada dinci yobazların yapmadığı çirkefliği yapmaya kalkıyorsun.

Koyu yaptığım yeri o zaman bu forumdaki müslümanlar bayrak yapsın.

Faşist seni, buradayım hadi bakalım.

Sitelerde Paylaş

Yahu ne terbiyesizsin, nasıl yalancı ve niyet okuyucusun. Benim her zamanki düşüncem bu. Senin çirkefliğine ve iftiralarına inat ben de buradayım.

Sen o müslüman yobazdan daha yobazsın, sözde kendinle aynı tarafta olduğunu düşündüğün insanların düşüncelerine getirilecek en ufak eleştiri de burada dinci yobazların yapmadığı çirkefliği yapmaya kalkıyorsun.

Koyu yaptığım yeri o zaman bu forumdaki müslümanlar bayrak yapsın.

Faşist seni, buradayım hadi bakalım.

Ben senin gibi kafayı dinle, Allah'la, en çok da Kur'an'la yememişim ki sapıtıp da hedefi şaşayım, oturup mastürbasyon yapayım? Ne kadar tarafsız olduğunu, laiklere ettiğin bu adice hakaretlerinle mi kanıtlamış oluyorsun süper ateist?

Konu laiklerle din tartışmak değil. Sakın ha saptırmaya kalkma, din kılıfına büründürme meseleyi.

Sen din perdesi arkasına saklanıp küfrediyorsun dinle ilgilenmeyen, laik insanlara. Ben elbette onlarla aynı saftayım, onların dinlerini istedikleri gibi yaşayabilmesinden yanayım, yobaza karşı her tür mücadelenin yanındayım. Din baskısına maruz kalanlar, yobazın katlettiği insanlar esas onlar.

Sen kimsin de bu pırıl pırıl insanlara küfrediyorsun, ateistin hedefi haline getirmeye uğraşıyorsun, terbiyesiz cahil?

Ben bu forumda her sert din eleştirimde Türk Müslümanlarını ayrı tuttuğumu belirtmeye gayret ettim. Çünkü geri zekalı olan bilir ki bu insanlar Araplar gibi yaşamaz, hele "laik" olanlar, çağdaş değerlere sıkı sıkıya bağlı olduğu gibi yobazla mücadele eder. Hep bu kesim etmiştir mücadeleyi, ateist de onunla omuz omuza olmuştur.

Sen çapsız bir ateist olarak Kur'an'ın arkasına saklanıp milyonlarca insana birden, hiç habersiz olduğun "onur"u öğretmezsin.

Önce sen öğreneceksin.

Sitelerde Paylaş

Kıvırma. Çarpıtma. İlk dakikadan beri ne söylediğim belli. Ve bu konuyu ilk defa konuşmuyoruz, aynı rezillikleri daha önce de yaşadık.

Başlığa sadece Müslümanlar yazacak diye bir kural yok, bu püskürtme taktiğin sökmez.

Benim söylediğimi bana söylediğinin farkında bile değilsin.

>>>>Referansı din ve onun kitabı Kuran olan birisi temel insan haklarına, özgürlüklere, demokrasiye, bilime, sanata ne kadar uyum sağlayabilir? Bu din bu ideallere ulaşmada ona ayakbağı olmaz mı?

Bunlar bugün sokaklara da dökülmüş olan laikler değil zaten. Bu saydığın özellikler sadece yobaz Müslümanlarda ve sende var.

Bir dine inanıp da inandığı dinin ne olduğunu bilmemeleri benim sorunum değil, bu dinin reklamını yapmak bilerek veya bilmeyerek dincilerin değirmenine su taşımaktır.

Ayrıca derdin ne senin? Gerçekleri mi konuşmak yoksa politika mı yapmak?

Sitelerde Paylaş

Sen din perdesi arkasına saklanıp küfrediyorsun dinle ilgilenmeyen, laik insanlara. Ben elbette onlarla aynı saftayım, onların dinlerini istedikleri gibi yaşayabilmesinden yanayım, yobaza karşı her tür mücadelenin yanındayım. Din baskısına maruz kalanlar, yobazın katlettiği insanlar esas onlar.

Sen kimsin de bu pırıl pırıl insanlara küfrediyorsun, ateistin hedefi haline getirmeye uğraşıyorsun, terbiyesiz cahil?

Yalancı ahlaksız. Küfrediyorum ha. Muhammed kafalı seni. Aynı yazdığı ayetlerdeki kafa. İslamı eleştirmek küfür, laik müslümanı eleştirmek küfür.

İftiracı yaratık. Şanlı direniş başlığımı oku rezil iftiracı. İyi oku, o başlıkta yazılanlar ateistler değil mi ahlaksız iftiracı. Senin yalanların bana sökmez, bu forumda küstürdüğün ateistlere de benzemem. Dinci yobazdan hiç farkın yok.

Bu başlığı kitletmeye çalışıyor olabilirsin ama onu da başaramayacaksın. Başarsan da ben yine eleştirimi yapacağım.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...