Jump to content

Recommended Posts

Bir kisi islam dini laiktir diyorsa, zaten kafadan muslumanliktan cikar. Musluman Kuranda yazan hreseyi kabul etmis kisidir. Kuranda yazan bir seyi gecersiz kilan bisey soylerse, otomatikman iman duser. Abartarak soyluyorum, kitapta hergun dislerinizi 1 defa fircalayin deniyorsa, ve bir kisi dislerini 1 defa fircalaamiyorsa, muslumanlik dusmez. Ama kalkip 1 kere yerine, 3 defa disleri fircalamak lazim derse, musluman olmaktan cikar.

Laiklik din ve devlet islerinin birbirinden ayrilmasi, devlet duzeninin ve hukuk kurallarinin dine degil, akla ve bilime dayandirilmasi demek. Islam dininin laik olmasi icin dinde devlet ve hukuk duzeni hakkinda hicbir hukum olmamasi lazim. Ama onlarca var. dolayisiyla tanim geregi zaten laik olmaz.

Maide

49 Aralarında, Allah’ın indirdiği ile hükmet. Onların arzularına uyma ve Allah’ın sana indirdiğinin bir kısmından (Kur’an’ın bazı hükümlerinden) seni şaşırtmalarından sakın. Eğer yüz çevirirlerse, bil ki şüphesiz Allah, bazı günahları sebebiyle onları bir musibete çarptırmak istiyor. İnsanlardan birçoğu muhakkak ki yoldan çıkmışlardır

Laiklik derki devlet duzeni ve hukuk kurallarini hicbir dine bakarak duzenleyemezsiniz. Islam dini derki kurallar burda yaziyor buna uyacaksin. Bu kadar basit. Ben bunu boyle bole yorumladim,bana gore islam laiktir muhabbeti tamamen bos. Cunku zaten kitapta Allah'in indirdigi ile hukmet diyor.

Laikligin cikis amaci zaten kitapta yazanlarin degil, aklin ve bilimin gerektirdiklerini yapmak, Tanridan geldigini iddia edilen kurallari degil, insanin koydugu kurali uygulamak. Islamin laik olmasi icin Tanrinin insanlara, benim soylediklerimi ciddiye almayin, aklin ve bilimin gerektirdiklerini yapin falan demesi lazim. Yani tamamez absurd bir durum.

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 179
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kur'an okumamış ve okumak istemeyen, evrim geçirmiş bir din anlayışı olan ve dinle bir iki geleneksel pratik dışında hiç mi hiç ilgilenmeyen ve ilgilenmek istemeyen insanlara, hiç bilmedikleri ve ilgilenmedikleri aptal kitap yüzünden bunca hakaret edilir mi?

Şimdi burada bir sorun görmüyor musunuz? İranda, Afganistanda vs. vs. insanlar din yüzünden zulüm görüyor, zina yapanlar kırbaçlanıyor taşlanıyor dediğimiz zaman o “Kur'an okumamış ve okumak istemeyen” dediğiniz insanlar savunmaya geçip bizi kafasızlıkla suçlayıp, İslam o değil demiyorlar mı!! Şimdi biz “Kur'an okumamış ve okumak istemeyen” diye insanların yüzüne bu konudaki ikiyüzlülüklerini vurmayalım mı?

Yani siz bu durumda sükunetinizi korumayı başarabiliyorsanız bravo, ben sessiz duramıyorum açıkçası!!!

Ayrıca her konuda bilgisi olduğunu göstermek isteyen ,çok okuyan, araştıran , kafa yoran vs. vs. insanlardan bu konuda da fikir sahibi olmalarını istemek suç mu??

İlgilenmek istemeyebilirler ama insan kendisine “ ben Müslümanım” diyorsa merak edip araştırmaz mı ben neye inanıyorum diye? Tamam hayatında eline kitap, gazete almamış birisinden bunları beklemek abes olur ama, ya bu aydın dediğimiz insanlar???

Açıkçası ben böyleyim; birazcık meraklı olsunlar istiyorum,acaba araştırmaya teşvik eder miyim diye uğraşıyorum!!

Aşağılamak lafını hoş karşılamıyorum çünkü etrafımda ailem, arkadaşlarım yani yaşadığım çevrede inançsız birilerinin olduğunu sanmıyorum! Hepsi Müslüman ,hepsi laik!

Sitelerde Paylaş

Bir dine inanıp da inandığı dinin ne olduğunu bilmemeleri benim sorunum değil, bu dinin reklamını yapmak bilerek veya bilmeyerek dincilerin değirmenine su taşımaktır.

Ayrıca derdin ne senin? Gerçekleri mi konuşmak yoksa politika mı yapmak?

Laiklik ve Müslümanlık kendi başına politiktir zaten. Müslüman ve laik olan tek toplum bizimki. Laiklikte diretiyor, değil mi?

İnandıkları dini kendilerince biliyorlar, öncelikle bunu bir tarafa koy. Sevgi çiçek böcek dini olarak görüyor ve öyle kabul ediyorlar, din için yapılan zulümlerin bizzat karşısındalar ve bugün de meydanlarda dinle yönetmek isteyenlerin kabusu oldular. Dincinin değirmenine su taşımak böyle olmaz. Ben de sizlerin bu insanlara böyle şuursuzca saldırıp, "iki yüzlülükle" suçlayıp hedef göstererek dinciye su taşıdığınızı iddia ediyorum.

Siz ne istiyorsunuz peki? Daha ne yapabilir aydın bir insan? Kur'an'ı bilse ve ateist olsa ne değişecek? Bana bunun cevabını bir tekiniz bile veremedi, sayılarla mastürbasyondan başka tek bir şey göremedim henüz.

Kur'an okusunlarmış.. Okusun da iki yüzlülükten vazgeçsin, onur ve dürüstlük kazansınlarmış.

Yalan söyleyen mi var ki yalancı, iki yüzlü ve onursuz oluyorlar kardeşim? Kur'an okumadıkları ve kendilerine anlatılan sevgi dini masalını gerçek sanıp kendilerince inandıkları için mi onursuz ve iki yüzlüler?

Yahu siz kimsiniz ki koskoca bir toplum hakkında bu kadar küstahça konuşabiliyorsunuz? Ateistlik bu mu?

Ateizm bireysel bir eğilimdir, aydınlanmadır, bireysel. Ateist olunca bir halt olmuyor. Siz olmuşsunuz, dünyanın diğer tüm Müslüman halklarından çok daha farklı bir din algısı olan bu aydınlanmacı devrim ürünü insanları aşağılıyorsunuz işte.

Kur'an sizin için referans kardeşim. Ateizm de böyle küfürle hakaretle aşağılamayla yayılacak bir eğilim değil. Küçümsediğiniz; yalancı, iki yüzlü, cahil, bilgisiz ve onursuz bulduğunuz bulduğunuz insanlara din öğretme hakkınız da yetkiniz de yok sizin.

Gerçekler bunlar işte. Yobazlar dururken bugün dinle çatır çatır, ölümlere giderek mücadele eden, safını net olarak belirlemiş, ülkenin aydınlık yüzü olduğunu tüm dünyaya göstermiş insanlara saldırmak esas iki yüzlülük, onursuzluk ve cehalettir.

Dincinin değirmenine su taşıyan sizsiniz. Sizi okuyup ellerini ovuşturuyor, camilere ayakkabıyla giren bu insanları öldürmekle ne hoş bir hizmet yaptıklarına seviniyordur.

Aklınızı başınıza alın.

Sitelerde Paylaş

Yalancı ahlaksız. Küfrediyorum ha. Muhammed kafalı seni. Aynı yazdığı ayetlerdeki kafa. İslamı eleştirmek küfür, laik müslümanı eleştirmek küfür.

İftiracı yaratık. Şanlı direniş başlığımı oku rezil iftiracı. İyi oku, o başlıkta yazılanlar ateistler değil mi ahlaksız iftiracı. Senin yalanların bana sökmez, bu forumda küstürdüğün ateistlere de benzemem. Dinci yobazdan hiç farkın yok.

Bu başlığı kitletmeye çalışıyor olabilirsin ama onu da başaramayacaksın. Başarsan da ben yine eleştirimi yapacağım.

Ahlaksızın büyüğü sensin. Sen burada laik insanlara dini takmayıp bildikleri gibi yaşadıkları için alçakça küfredeceksin, onur ahlak ve dürüstlük öğreteceksin, aşağıya inip onların ölümlere gittiği bu onur dolu direnişi sahipleneceksin, öyle mi?

İki yüzlü herif. Onurdan ne anlarsın sen be?

Dinci kafalı, izan bilmez soytarı cahil.

Benim küstürdüğüm ateistler mi var? Ben kafayı Kur'an'la bozmuş, karşısında ezberlerine karşı çıkan inançsız gördüğünde tribünlere oynayıp forumu küçülten ateist bozuntularına laf ediyorum, defolup gidiyorlarsa keyifleri bilir.

Bu forumu küçültmek, daraltmak, kendi halkına düşman edip hastalıklı ve insan düşmanı bir hale getirmek yok kardeşim. Yobaz dururken dinle mücadele eden aydın insana sarıp da küfretmek yok. Ben tek başıma da olsam karşınızda durup sizi engelleyeceğim.

Sen daha ortalarda yokken ben laiklerle din tartışıyordum, soytarı.. Sen din denen zırvayı Kur'an zannettiğin ve bütün motivasyonun Kur'an olduğu için oluyor bunlar.

Cehaletin nedeniyle dinciye hizmet ediyorsun.

Onur, ahlak, dürüstlük, yürek bekliyormuş laiklerden...

Slogan ateistine de bak sen..

Sitelerde Paylaş

Dincinin değirmenine su taşıyan sizsiniz. Sizi okuyup ellerini ovuşturuyor, camilere ayakkabıyla giren bu insanları öldürmekle ne hoş bir hizmet yaptıklarına seviniyordur.

Aklınızı başınıza alın.

Sen aklını başına al. Demek biz burada laik müslümanlar konusunu konuştuğumuz için "camilere ayakkabıyla giren bu insanları öldürmekle ne hoş bir hizmet yaptıklarına seviniyordur" öyle mi?

Aklı başında bir insan şu hem temelsiz hem de çelişki yumağı cümleyi açıklasın, ben sonsuza kadar susacağım.

Her zamanki gibi yalan ve ajitasyonla çamur atmaya kalkmışsın ama eline yüzüne bulaştırmışsın.

Sitelerde Paylaş

Sen aklını başına al. Demek biz burada laik müslümanlar konusunu konuştuğumuz için "camilere ayakkabıyla giren bu insanları öldürmekle ne hoş bir hizmet yaptıklarına seviniyordur" öyle mi?

Aklı başında bir insan şu hem temelsiz hem de çelişki yumağı cümleyi açıklasın, ben sonsuza kadar susacağım.

Her zamanki gibi yalan ve ajitasyonla çamur atmaya kalkmışsın ama eline yüzüne bulaştırmışsın.

Ne yazdığım ortada ve son derece açık.

Laik Müslümanlar yalancı, onursuz, yüreksiz, iki yüzlü, hatta dini terimle (bayılırsınız bu terime) münafık vb değil mi kardeşim?

Beş para etmiyorlar, cahiller, bilgisizler bi de..

Eee? Yobaz da aynı şeyi söylemiyor mu zaten, aptal herif? Katli vacip değil mi laiklerin? Atatürkçü değil mi bunlar?

Fikirsiz, pelte beyinli ateistimsi seni..

Şu sıcak, ölümle kalım arasında geçen dönemde yazdıklarınıza bir bakın be! İki yüzlünün Allah'ı senken üstelik!

Sitelerde Paylaş

Sen daha ortalarda yokken ben laiklerle din tartışıyordum, soytarı..

İyi oku çünkü bu sana son mesajım..

Benim soytarı olup olmadığımı forum takipçileri bilir. Bu arada sen soytarı bile olamazsın (biraz beyin gerektirir)

Bu başlıkta içindeki kin ve nefretle nasıl rezil olacağını, çirkefliğinde boğulacağını herkes görecek.

Şimdi çirkefliğine ve yalanlarına devam et ben seyredip senin adına utanacağım.

Sitelerde Paylaş

Şimdi burada bir sorun görmüyor musunuz? İranda, Afganistanda vs. vs. insanlar din yüzünden zulüm görüyor, zina yapanlar kırbaçlanıyor taşlanıyor dediğimiz zaman o “Kur'an okumamış ve okumak istemeyen” dediğiniz insanlar savunmaya geçip bizi kafasızlıkla suçlayıp, İslam o değil demiyorlar mı!! Şimdi biz “Kur'an okumamış ve okumak istemeyen” diye insanların yüzüne bu konudaki ikiyüzlülüklerini vurmayalım mı?

Yani siz bu durumda sükunetinizi korumayı başarabiliyorsanız bravo, ben sessiz duramıyorum açıkçası!!!

Ayrıca her konuda bilgisi olduğunu göstermek isteyen ,çok okuyan, araştıran , kafa yoran vs. vs. insanlardan bu konuda da fikir sahibi olmalarını istemek suç mu??

İlgilenmek istemeyebilirler ama insan kendisine “ ben Müslümanım” diyorsa merak edip araştırmaz mı ben neye inanıyorum diye? Tamam hayatında eline kitap, gazete almamış birisinden bunları beklemek abes olur ama, ya bu aydın dediğimiz insanlar???

Açıkçası ben böyleyim; birazcık meraklı olsunlar istiyorum,acaba araştırmaya teşvik eder miyim diye uğraşıyorum!!

Aşağılamak lafını hoş karşılamıyorum çünkü etrafımda ailem, arkadaşlarım yani yaşadığım çevrede inançsız birilerinin olduğunu sanmıyorum! Hepsi Müslüman ,hepsi laik!

Bu sorularının hepsinin yanıtı var. 104. iletide bugünkü din anlayışının nasıl oluştuğunu bir parça açıkladım. Neden Kur'an okuma alışkanlığımız olmadığının nedenlerinden sadece bir iki tanesine değindim, aslında dahası da var.

Fakat bu katalan vb cahillerin düştüğü ve diğer ateistleri düşürmek istediği tuzağa düşmüş ve Kur'an okumadan geleneksel light anlatıları vs doğru kabul etmiş insanlara iki yüzlü demişsin.

Kimsenin iki yüzlülük yaptığı yok. Kur'an okumuyor, dinin light olduğu anlatılarını kabul ediyorlar. Ülkede her yerde ezberlenmiş sözlerdir onlar. Ama işin tuhaf yanı, Türk Müslümanlarının dindeki yobazlıkları zorbalıkları zaten kabul etmeyip öyle yaşamadıklarını görmezden gelmeniz. Esas iki yüzlülük tam da bu.

Sitelerde Paylaş

Vurmayalım hatta "allah bunu yapanların belasını versin" dediklerinde amin diyelim. Bunu yaptığımızda çevremizdeki insanlara yardımcı olmuş oluruz. Memleket çok güzel olur.

Amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin.

"Bunlarda hiç Allah korkusu yok mu" dediklerinde de "evet yahu bunlar yobaz, içlerinde Allah korkusu yok, gerçek müslümanlık bu değil" diyelim. Hatta Allah bunları islah etsini de eklemeyi unutmayalım.

Sakın ha Maide, Bakara, Nisa, Tevbe surelerini hatırlatmayalım.

Sitelerde Paylaş

İyi oku çünkü bu sana son mesajım..

Benim soytarı olup olmadığımı forum takipçileri bilir. Bu arada sen soytarı bile olamazsın (biraz beyin gerektirir)

Bu başlıkta içindeki kin ve nefretle nasıl rezil olacağını, çirkefliğinde boğulacağını herkes görecek.

Şimdi çirkefliğine ve yalanlarına devam et ben seyredip senin adına utanacağım.

Kapa çeneni, sefil yobaz. Utanman arlanman olmadığını, beş kuruşluk bilgin bulunmadan Kur'an'a göre hüküm verip yobazlar gibi laikleri cahil, onursuz, korkak, iki yüzlü ve yalancı bulduğunu gösterdim. İnsan düşmanı, yobaz kafalı, cahil ateist bozuntusu.

Laiklerle din tartışıyorum deyip de ülkenin mevcut durumundan ötürü onları suçlaman zaten hastalıklı bir bakıştı, bu başlıkta üstüne bir de tüy diktin.

Küstah, kendini bilmez cahil...

Sitelerde Paylaş

Vurmayalım hatta "allah bunu yapanların belasını versin" dediklerinde amin diyelim. Bunu yaptığımızda çevremizdeki insanlara yardımcı olmuş oluruz. Memleket çok güzel olur.

Amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin.

"Bunlarda hiç Allah korkusu yok mu" dediklerinde de "evet yahu bunlar yobaz, içlerinde Allah korkusu yok, gerçek müslümanlık bu değil" diyelim. Hatta Allah bunları islah etsini de eklemeyi unutmayalım.

Sakın ha Maide, Bakara, Nisa, Tevbe surelerini hatırlatmayalım.

Senin kafan laiklerle din tartışmaya basmaz, çapın yetmez. Sen kimbilir nerelerdeyken ben onlarla tartışıyordum ama senin gibi tribünlere oynayıp Müslüman kafasıyla ağlayarak değil.

Sen Kur'an'dan başka bir halt bilmediğin için onları Kur'an diliyle yargılar, sonra da kendi kendine iki yüzlü, onursuz, haysiyetsiz ilan eder ve ülkenin şu geldiği durum için bir de onları suçlarsın.

Cahil...

Sitelerde Paylaş

Suç, bizim insanımız sömürülmeyi ve sömürmeyi sever, bunun için de cehalet ön koşuldur. Sen kimsin ki 1000 yıllık geleneği yıkıp insanlar islami faşizmden inlerken ve kurtulmak için Allah'tan yardım dilerken oyunu bozacaksın.

Umutlarını mı yıkacaksın, Allah'ın olmadığını öğrendiklerinde, işi havale etmeye alıştıkları kahramanın olmadığında iş başa düşecek, olur mu öyle şey?

Tevbe tevbe.....

Sitelerde Paylaş

Katalan kuura bakma ama Xuser genel olarak tespitleri doğru ve sen çok ters açıdan bakıyorsun.

bu günlere gelmenin sebebi onlar demen ise hiç olmamış.

ılımlıları eleştirmeyip laiklerle uğraşmak gerçekten ilginç.

zaten bir faydası olmayacağı için uzun uzn yazmıycam.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

.

Fakat bu katalan vb cahillerin düştüğü ve diğer ateistleri düşürmek istediği tuzağa düşmüş ve Kur'an okumadan geleneksel light anlatıları vs doğru kabul etmiş insanlara iki yüzlü demişsin.

Kimsenin tuzağına filan düşmüşlüğümüz yok ! Bizzat ben, tuzak kuranların en hayırlısıyım ! (:

İkiyüzlü kelimesini hakaret algılamanıza gerek yok, çünkü bende zamanında bu ikiyüzlülüğü kendim yaptım! Hristiyanlığa laf et, yahudileri aşağıla ama İslam' ı yücelt!!! Burada ki kastettiğim ikiyüzlülük budur işte; yani kendi tarafına toz kondurmayıp, karşı tarafa saydırmak. Neyse..

Ama işin tuhaf yanı, Türk Müslümanlarının dindeki yobazlıkları zorbalıkları zaten kabul etmeyip öyle yaşamadıklarını görmezden gelmeniz. Esas iki yüzlülük tam da bu.

Yoo.. ben görmezden geldiğimi filan söylemedim, hatta onlarla birlikte yaşamayı tercih ettiğimi bile söylemiştim... 70.ileti sanırım

Benim neye itiraz ettiğimi söyledim, tekrar ediyim: Dinin sandıkları kadar masum olmadığını bilmelerini sağlamak.Vahşeti görüyorlar, kabulleniyorlar ama bu işte İslam'ın parmağının olmadığını sanıyorlar. Ve biz bunu dile getirince biz kafasız oluyoruz, dini yanlış anlamış oluyoruz ohooo neler neler

Sitelerde Paylaş

Uğraşma sonra faşistlerin yaptıklarından sorumlu tutulursun. Sen uğraştığın için yobazlar insanları katleder. Sakın haa

Sitelerde Paylaş

Suç, bizim insanımız sömürülmeyi ve sömürmeyi sever, bunun için de cehalet ön koşuldur. Sen kimsin ki 1000 yıllık geleneği yıkıp insanlar islami faşizmden inlerken ve kurtulmak için Allah'tan yardım dilerken oyunu bozacaksın.

Umutlarını mı yıkacaksın, Allah'ın olmadığını öğrendiklerinde, işi havale etmeye alıştıkları kahramanın olmadığında iş başa düşecek, olur mu öyle şey?

Tevbe tevbe.....

Vay canına! Arabeske, iftiraya bak!

Sen Ateistforum'da ateistçilik oynarken laikler meydanlarda Allah'a yalvarıp yardım dilenmiyordu. Allah'la bu kadar kafayı bozan onlar değil, sensin.

Rezilsin rezil.. İftiracı, tribünlere oynayıp da ağlayan sahtekar.. Neyse ki herkes neyin ne olduğunu biliyor.

Sitelerde Paylaş

Bir kisi islam dini laiktir diyorsa, zaten kafadan muslumanliktan cikar. Musluman Kuranda yazan hreseyi kabul etmis kisidir. Kuranda yazan bir seyi gecersiz kilan bisey soylerse, otomatikman iman duser. Abartarak soyluyorum, kitapta hergun dislerinizi 1 defa fircalayin deniyorsa, ve bir kisi dislerini 1 defa fircalaamiyorsa, muslumanlik dusmez. Ama kalkip 1 kere yerine, 3 defa disleri fircalamak lazim derse, musluman olmaktan cikar.

Laiklik din ve devlet islerinin birbirinden ayrilmasi, devlet duzeninin ve hukuk kurallarinin dine degil, akla ve bilime dayandirilmasi demek. Islam dininin laik olmasi icin dinde devlet ve hukuk duzeni hakkinda hicbir hukum olmamasi lazim. Ama onlarca var. dolayisiyla tanim geregi zaten laik olmaz.

Maide

49 Aralarında, Allah’ın indirdiği ile hükmet. Onların arzularına uyma ve Allah’ın sana indirdiğinin bir kısmından (Kur’an’ın bazı hükümlerinden) seni şaşırtmalarından sakın. Eğer yüz çevirirlerse, bil ki şüphesiz Allah, bazı günahları sebebiyle onları bir musibete çarptırmak istiyor. İnsanlardan birçoğu muhakkak ki yoldan çıkmışlardır

Laiklik derki devlet duzeni ve hukuk kurallarini hicbir dine bakarak duzenleyemezsiniz. Islam dini derki kurallar burda yaziyor buna uyacaksin. Bu kadar basit. Ben bunu boyle bole yorumladim,bana gore islam laiktir muhabbeti tamamen bos. Cunku zaten kitapta Allah'in indirdigi ile hukmet diyor.

Laikligin cikis amaci zaten kitapta yazanlarin degil, aklin ve bilimin gerektirdiklerini yapmak, Tanridan geldigini iddia edilen kurallari degil, insanin koydugu kurali uygulamak. Islamin laik olmasi icin Tanrinin insanlara, benim soylediklerimi ciddiye almayin, aklin ve bilimin gerektirdiklerini yapin falan demesi lazim. Yani tamamez absurd bir durum.

Bu kadar basit. Aman bunu söyleme her yerde, söylersen ateistlikten aforoz edilirsin, katledilmen bile vacip olabilir :)

Sitelerde Paylaş

Ra­ma­zan, İs­lâm dün­ya­sın­da he­ye­can ve­ri­ci, kut­sal bir ay­dır. Bu ay, Ku­ran-ı Ke­ri­m’­de adı ge­çen mübarek bir ay­dır.

Müs­lü­man­lık bir sev­gi di­ni­dir. Ger­çek bir Müs­lü­man, ken­di­ni, kin, nef­ret, kıs­kanç­lık, hırs ve düş­man­lık gi­bi duy­gu­lar­dan uzak tu­tar.

Ha­dis­ler­de, Ra­ma­za­n’­ın bir sa­bır ayı, sev­gi ve şef­kat ayı ol­du­ğu ya­zı­lır.

Bu mü­ba­rek ayın ha­tı­rı­na, ül­ke­mi­zin, hiç de­ğil­se bu sü­re için­de, ba­rış ik­li­min­de ya­şa­ma­sı ge­re­kir, de­ğil mi? Fa­kat ne ge­zer!

Ken­di­le­ri­ne “Müs­lü­ma­n” adı ve­ren, ger­çek­te Müs­lü­man ol­duk­la­rı şüp­he­li, bir ta­kım eli pa­la­lı, so­pa­lı, ta­ban­ca­lı sal­dır­gan­lar, din adı­na deh­şet sa­çı­yor!

İşin en ga­rip ya­nı, hak ara­yan gös­te­ri­ci genç­le­re çok ha­şin dav­ra­nan po­lis, bu pa­la­lı, ta­ban­ca­lı ma­gan­da­la­ra ne­re­dey­se şef­kat­le yak­la­şı­yor! Ne­den?

Çün­kü o ya­ba­ni­ler, kar­şı grup­la­rı ka­ba kuv­vet­le sin­dir­me­ye ça­lı­şa­rak akıl­la­rı sı­ra mev­cut ik­ti­da­ra yar­dım edi­yor­lar!

Çev­re­le­ri­ne pa­la ile sal­dı­ran, ta­ban­ca ile rast­ge­le ateş açan bu ma­gan­da­la­ra hoş­gö­rü ile bak­mak ada­let mi­dir?

CHP Uşak Mil­let­ve­ki­li Di­lek Aka­gün Yıl­maz, Mec­li­s’­te ik­ti­dar par­ti­si­ni şöy­le uyar­dı:

“AKP yan­da­şı bu sal­dır­gan­la­ra mü­da­ha­le et­me­yen po­lis­ler hak­kın­da, gö­re­vi kö­tü­ye kul­lan­mak­tan so­ruş­tur­ma açıl­ma­sı ge­rek. Va­tan­daş­la­rı bir­bi­ri­ne kır­dır­ma­ya ça­lı­şı­yor­su­nuz! Bu böy­le de­vam eder­se, ül­ke­yi bir iç sa­va­şa sü­rük­le­ye­cek­si­niz! Ar­tık ak­lı­nı­zı ba­şı­nı­za top­la­yın!”

Sözcü Gazetesi'nden...

İşte kendine aydın diyen, laik olduğunu iddia eden din cahili bir takım insanlar habire bu ilkel, çağdığı dinin değirmenine su taşıyorlar, reklamını yapıyorlar, sonra da bu ülkede neden dincilik prim yapıyor diye şaşırıyorlar. Yapar tabii, dinci müşterisini senden daha iyi tanıyor da onun için. Senin satmaya çalıştığın mal sahte, adamınki gerçek. Müşteri de gerçeği varken senin sahte malını neden satın alsın? Sahte mal satacağına hakiki mal satsana.

Bu da anlatmak istediğimi çok iyi anlatan iletilerden, bu kadar hakaret arasında kaybolmasın.

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Valla böyle bir tartışmaya sebep olduğum için çok üzüldüm. niyetim türkiye dışında genel anlamda ıslam ve devlet felsefesini aktarmakti.

Sanırım suç bende ki, devlet doğa dualizmini ve ilkel devlet evrimini tam olarak anlatamadim.

Ben bu savimi çok yerde söylerken çok da eleştiri aldım. ancak ateistlerdden böyle sizin gibi elestirilmemistim. Blakis şeriat yanlıları ile böyle sataşmalar yaşıyorum.

siz müslüman değilsiniz. ve muslumanligin çatısında ne var diyorsunuz. bende çatıda şunlar şunlar var diyorum. bu ancak bir bilgi alisverisi olabilirdi.

ama sanırım bu bilgiler sizin için hem yetersiz hemde anlamsız. en azından duran adam gibi adam olduk sayenizde.

Sizden ricam lütfen laik müslüman insanların gerçekten gordugunuz gibi olmadığını anlamaniz.

Bu da anlatmak istediğimi çok iyi anlatan iletilerden, bu kadar hakaret arasında kaybolmasın.

tarihinde Rhodium tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kimsenin tuzağına filan düşmüşlüğümüz yok ! Bizzat ben, tuzak kuranların en hayırlısıyım ! (:

İkiyüzlü kelimesini hakaret algılamanıza gerek yok, çünkü bende zamanında bu ikiyüzlülüğü kendim yaptım! Hristiyanlığa laf et, yahudileri aşağıla ama İslam' ı yücelt!!! Burada ki kastettiğim ikiyüzlülük budur işte; yani kendi tarafına toz kondurmayıp, karşı tarafa saydırmak. Neyse..

Onlar için yalan değil ki ortada iki yüzlülük olsun? Din sana yalan.. Ona değil. Ona göre İslam gayet light ve güzel bir din, sevgi ve barışı emrediyor. Laik de öyle yaşıyor zaten hayatı. Sen hiç azıcık okuyup yazmış, dini sembolik olarak yaşayan, laikliğin ne olduğun farkında olup dinciden nefret eden birinin dinci bir eylem içinde bulunduğunu gördün, duydun mu? Çağdaş yasalara inanır bu insanlar. Din onlar için Allah'la aralarındaki duygusal bir meseledir, dinlerini de bildikleri anlamda savunurlar.

Bunda hiçbir iki yüzlülük, yalan vs yok. Ayrıca iki yüzlülük gayet de kötü bir şeydir, elbette tepki gösteririm...

Yoo.. ben görmezden geldiğimi filan söylemedim, hatta onlarla birlikte yaşamayı tercih ettiğimi bile söylemiştim... 70.ileti sanırım

Benim neye itiraz ettiğimi söyledim, tekrar ediyim: Dinin sandıkları kadar masum olmadığını bilmelerini sağlamak.Vahşeti görüyorlar, kabulleniyorlar ama bu işte İslam'ın parmağının olmadığını sanıyorlar. Ve biz bunu dile getirince biz kafasız oluyoruz, dini yanlış anlamış oluyoruz ohooo neler neler

Ben onlarla din tartışmaya karşı değilim, hiçbir zaman da böyle bir şey söylemedim. Bizzat ben de tartıştım, hala tartışıyorum. Ateistlerin çoğu bu gibi ailelerden gelmedir zaten, yani laiklerle din tartışılır, buna açıktırlar.

Sana tabii kafasız derler, anlamamakla suçlarlar, dinlerini savunurlar vs vs.. Bunda bir tuhaflık yok ki. Hemen "Aaa, haklıymışsın" demelerini beklemiyordun umarım.

İnanıyorlar, inandıkları dinin doğru ve güzel olduğunu düşünüyor, yobaz İslam'ın gerçek İslam olmadığını söylüyorlar. Yani kimseleri kandırıyor, yalan söylüyor veya iki yüzlülük yapıyor değiller, sadece böyle olduğunu düşünüp, bu dine inanıyorlar.

İnanç, insanlığın koskocaman gerçeği. Biz insanların inanmalarına düşman değiliz. Dayatmalara, dinle baskı yapmaya, dinciliğe karşıyız. Ateizmin bireysel bir eğilim veya aydınlanma olduğunu biliyor ve inananları inandıkları için suçlayıp düşman görmüyoruz.

İnanç nedir, insanlar neden inanır, neden hala inançlar vardır ve nasıl evrim geçirir... tekrar akla getirmek ve sapla samanı karıştırmamak gerek. Kur'an ateistin referansı değil. İnsanları küstahça, haksızca, bir dolu küfürle yargılamak ateistin işi değil. Yobaz dindarın işi.

Sen o hakaretleri etmemişsin ama bu başlıkta sürekli yapılmış bu, laikler suçlanmış, ülkenin bugünkü halinin esas sorumluları oldukları iddia edilmiş.

Benim tepkim bunadır, laiklerle din vs tartışmaya değil.

Adam başlık açıyor, baştan hükmü koyarak laikleri onurlu, erdemli, dürüst ve korkusuz olmaya davet ediyor. Bunları hiç mi görmüyorsunuz?

Hangi aklı başında insan gelir de bu forumda bu akıl almaz soruları yanıtlar, kendini savunur? Üstelik son iki aydır yaşananlar gözümüzün önünde dururken..

Katalan sanal alemde laiklerin eşsiz direnişini anında sahiplenip övünürken aynı anda onları suçlayıp ateistlere hedef gösteriyor. Yaptığı rezillik gösterilince de birden laikleri Allah'a yalvarıp ondan yardım dilenen, ezik, zavallı sömürülenler yapıveriyor, hakaret ve aşağılamalarından başka.

İnsan utanır. Hala utanmadan birilerinin iletisini getirip sayıyla üstünlük sağlama derdinde. Müslüman kafası işte...

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...