Jump to content

hiç birimiz türk değiliz

Recommended Posts

Hayır,hayır-Azerbeycan hariç- o ülkeler asla vatanımız olamaz.Siyasi vb. bir görüşten bağımsız olarak diyebiliriz ki Türkiye o ülkelerden daha iyi bir toplumu uygar yapan şeyler açısından.Mesela O Orta Asya Türk devletlerinde şeriatvari şeyler vardır mesela bir Müslümanı başka bir inanca davet etmek suçtur,Türkiye ile aynı renkteler dinsel kurallar yok diye fakat ayrıntılarda yazıyor bu.Tam laik değiller o ülkeler.

Burayı ben de vatanım olarak görmüyorum halk Müslüman ve dahası İslamcı olduğundan.Ben gelişmiş ülkeleri vatanım olarak görüyorum Batı Avrupa gibi.Türkiye'ye olan inancımı kaybettiğimden tek hayalim kalıcı göç etmek.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 152
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Doğu, batı, kuzey, güney gibi kavramlar var ve insanların dış görünüşleri bulundukları bölgelere göre farklılık gösterir.

Türk kültürünün etki alanı içindeki herkesi Türk kabul edebiliriz. Bir çok Türk boyunun varlığından bahsedilmesi bu etki alanının geniş bir alanı kapsadığını gösterir.

Doğudaki bir Türk'ün batıdaki bir Türk'le karışması Türklüğünü bozmaz ama görüntüsünde farklılıklar oluşturabilir.

Bu etki alanları göçlerle değiştikçe görüntülerde değişiklikler oluşması normaldir.

Saf bir ırk aramak ve ona göre referanslamak boş iştir çünkü maymunlara kadar gitmek gerekebilir. :)

Şimdi ben Avrupalı'ya benziyorsam kendimi Avrupalı mı kabul etmem gerekiyor? Görüntü olarak farklı, kültür ve hissiyat olarak Türk isem ben kendime Türk diyemem mi?

Bu coğrafyada Türkçe konuşabiliyor olmamız Türk olduğumuzun en önemli doğrulayıcısıdır. Türklüğün etki alanını gösterir. Doğuya gittikçe Türkçe konuşan insanların olması onlarla ilişkimizi ortak atalardan geldiğimizi gösterir.

Türklüğün nerede başlayıp nerede bittiği günümüz devlet sınırları gibi kesin çizilemez.

Kardeşim,mantikli bişey savunmuyorsun.oncelikle,sen anadoluya ne zaman geldin? Bin yil once..Sanki onbin yil once gelmiş gibi konuşuyon.Çekik goz oyle bin-ikibin yilda kaybolacak bisey degil.Ayrica;gozkapaklarinin cekikliginin sert iklim kosullarina gore sekillendigi bir teori..hadi dogru olsun.Anadoluda sana bati karadeniz tatar yerleşkelerinde,eskişehirde; konyada,antalyada bazi yörük koylerinde moğol gibi tipleri gösterirsem ne diyecen? Moğollar bunlara tecavuz etmiş diye iftira mi atacaksin?

Çekik gozluluk gen o kadar baskindir ki, gercek hayatta gordugum birsey. Kurulan Ailede bir kişi çekik gozlu; çocuklar cekik gozlu;torunlarinin bile çoğu çekik gozlu...Jan Paul Roux ne diyor, Turkler için.(bin yil sure içinde)...

Turkler; yabanci kadinlarla evlenme istekleri cok yuksek oldugundan ve bu isteklerinden dolayi saf kalamamişlardir.

Bugun de bak;bizim millet hala ayni davraniş içerisinde...Ama yine diyorum ki; Gercek Turk tarihine sahip çikabilsek, neleri başaracagiz,,ama...çok zor. Ama ortalik osmanlicilikla kafayi bozmuş ümmetcilerle dolu...

Sitelerde Paylaş

Kardeşim,mantikli bişey savunmuyorsun.oncelikle,sen anadoluya ne zaman geldin? Bin yil once..Sanki onbin yil once gelmiş gibi konuşuyon.Çekik goz oyle bin-ikibin yilda kaybolacak bisey degil.Ayrica;gozkapaklarinin cekikliginin sert iklim kosullarina gore sekillendigi bir teori..hadi dogru olsun.Anadoluda sana bati karadeniz tatar yerleşkelerinde,eskişehirde; konyada,antalyada bazi yörük koylerinde moğol gibi tipleri gösterirsem ne diyecen? Moğollar bunlara tecavuz etmiş diye iftira mi atacaksin?

Çekik gozluluk gen o kadar baskindir ki, gercek hayatta gordugum birsey. Kurulan Ailede bir kişi çekik gozlu; çocuklar cekik gozlu;torunlarinin bile çoğu çekik gozlu...Jan Paul Roux ne diyor, Turkler için.(bin yil sure içinde)...

Turkler; yabanci kadinlarla evlenme istekleri cok yuksek oldugundan ve bu isteklerinden dolayi saf kalamamişlardir.

Gelme eylemi bir günde veya bir anda olan bir şey değil. Devamlı bir akış var. Dinamik bir durum. Bin yıl önce geldik, ne öncesi ne de sonrası vardı diye kesin bir şey yok bana göre, belki birkaç bin yıl içinde olan bir şey. Sonuçta pasaport kontrolü ve sınırlar o zamanlar yoktu...

Neyse, Türk'ü mongoloid olarak referans alman neden daha doğru bir yaklaşım olsun, geniş bir coğrafyada bir çok Türk boyundan söz edilirken neden sadece bir tanesini Türk'e referans alıyorsun?

Mesela Kumanlar var, açık tenli, sarışın ve mavi gözlü oldukları söyleniyor. Senin Tatar hanımın mesela onlardan olabilir...

Batılıların Türklerle ilgili söyledikleri lafların arkasında genelde korku vardır. Onlar ve bizler ayrımı yaparak Türkler'e karşı birlik olmaya çalışırlar. Kendi coğrafyalarına ait olmayan, kabul edilmemesi gereken, mongoloid bir halk gibi gösterme çabaları bundandır.

Jan Paul Roux'un sözü bilimsel çalışmalarla desteklenmekte midir? Yukarıda belirttiğim bu genelleme içinde yer almayan Türk boylarını neden görmezden gelmiş olabilir? Bana göre politik bir söylemdir. Yabancı kadınlarla evlenmeye istekli olmak Türk'ün tekelinde olan bir şey mi sadece? Bu işin fantezisi bile var, interracial (ırklar arası) ilişkiler caziptir, çekicidir, insan doğası gereğidir, Türk'ün tekelinde değildir.

Hem bu lafa karşılık Rus hatunlarının söylediği başka bir laf da vardır. Türkler, Ruslarla (yabancılarla) ilişki yaşar ama nihayetinde gider Türk'le evlenirler.

Bu iki söylem gördüğün gibi birbirine zıt. İkisini de genelleme olarak kabul edip bilimsel bakmamak gerekir.

tarihinde vitamin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gelme eylemi bir günde veya bir anda olan bir şey değil. Devamlı bir akış var. Dinamik bir durum. Bin yıl önce geldik, ne öncesi ne de sonrası vardı diye kesin bir şey yok bana göre, belki birkaç bin yıl içinde olan bir şey. Sonuçta pasaport kontrolü ve sınırlar o zamanlar yoktu...

Neyse, Türk'ü mongoloid olarak referans alman neden daha doğru bir yaklaşım olsun, geniş bir coğrafyada bir çok Türk boyundan söz edilirken neden sadece bir tanesini Türk'e referans alıyorsun?

Mesela Kumanlar

Bu iki söylem gördüğün gibi birbirine zıt. İkisini de genelleme olarak kabul edip bilimsel bakmamak gerekir.

Interracial ? Iyi guldurdun beni haaa. xxx sitelere fazla takilma :) Turk dili diye bir ders vardir. Turk dili konusanlara bak,ve kendini karşilaştir;bu kadar basit. 230 milyon kisi turk dili konusuyor ana dil. Uzbek,kazak,tuva,tatar,turkmen,kirgiz,uygur,turk-biz,...

Gercek turkler çekik gozludur,bu kadar basit.Anadolu ırklarin kaynaşma potasidir. Zaten bilimsel olarak ispatlanmiş.Ben genetikten bahsediyorum.Ilkonce bu gercegi kabul edeceksin.Realist olacan yani. Hiç bir uygur turkuyle,kazakla,uzbekle konustun mu? Bizim hakkimizda ne dusunuyorlar; bi fikrin var mi? Ben onlarla birlikte okudum.Bazisi bize yunan diyor,bazisi arab diyor...Niye acaba?

Sitelerde Paylaş

Interracial ? Iyi guldurdun beni haaa. xxx sitelere fazla takilma :) Turk dili diye bir ders vardir. Turk dili konusanlara bak,ve kendini karşilaştir;bu kadar basit. 230 milyon kisi turk dili konusuyor ana dil. Uzbek,kazak,tuva,tatar,turkmen,kirgiz,uygur,turk-biz,...

Gercek turkler çekik gozludur,bu kadar basit.Anadolu ırklarin kaynaşma potasidir. Zaten bilimsel olarak ispatlanmiş.Ben genetikten bahsediyorum.Ilkonce bu gercegi kabul edeceksin.Realist olacan yani. Hiç bir uygur turkuyle,kazakla,uzbekle konustun mu? Bizim hakkimizda ne dusunuyorlar; bi fikrin var mi? Ben onlarla birlikte okudum.Bazisi bize yunan diyor,bazisi arab diyor...Niye acaba?

XXX sitelerde esas takılan kim belli oldu, ben gerçek bir olguyu tanımladım sadece.

Ama dürüst olmak gerekirse hem güldürmek hem dikkat çekmek için özellikle İngilizcesini yazdım başa. :)

Türklüğü, kendi tezini doğrulamak için o şekilde sınırlayamazsın. Senin tezinin dışında kalan Türkler de var ve onlar bu coğrafyaya daha yakın olmakla birlikte görüntü olarak Orta Asya Türkler'inden daha farklılar.

Bu kısmın genetiği de ihmal etme, realist olmaktan bahsetmişken...

Uygur Türkü, Kazak Türkü, Özbek Türkü vs. bunların biz Türkler'i kötülemeleri farklı nitelemelerde bulunmalarını kendi bilimsel tezine(?) bilimse bir destek olarak mı gösteriyorsun yoksa?

O coğrafyada iş yapan Müslüman geçinen iş adamalarımız o insanları kardeşlerimiz diye kandıra kandıra kötü bir Türk imajı bıraktılar. Her yere İslamiyet'in çürümüşlüğünü götürdüklerinden oradaki insanları kandırdılar ve haliyle bunlar ne biçim Türk deme noktasına getirdiler insanları.

Biz kendi içimizde birbirimize sövmüyor muyuz ki bizden daha uzakta olan akrabalarımız bize sövmesinler. Yaşananları göz önüne alınca bu gayet normal bir durumdur.

Araplaşma konusunda sonuna kadar haklılar ama bu genelimizi kapsamaz, Araplaşmayan Türkler daha fazla.

Sitelerde Paylaş

zaten gen araştırmalarında Türkiye'deki insanlar ağırlıklı olarak Avrupalı. Türklük kültürel bir olgu. bu çağda kan-kafatası işlerine girmek ilkellikten başka bişey değil.

aynen..Ben de bundan bahsediyorum. Turkluk genetik degil kulturel bir miras.Buna sahip ciksak.illa bi tanriya inanacaksan shamanist ol;ya da ne bileyim deist falan ol.arab arab diye diye turk kulturu diye bisey kalmadi bin yildir.selcukludan osmanli pisligi bunun kaniti.Ataturk sadece bu konuda bayaa biseyler başardi...
Sitelerde Paylaş

Bugun de bak;bizim millet hala ayni davraniş içerisinde...Ama yine diyorum ki; Gercek Turk tarihine sahip çikabilsek, neleri başaracagiz,,ama...çok zor. Ama ortalik osmanlicilikla kafayi bozmuş ümmetcilerle dolu...

İlhanlı Moğol Devleti Anadolu'da hüküm sürmüşken Mongoloid tipler görülmesi gayet doğal...Yani bu eski Türklerin mongoloid olduğunu ispatlamaz. Ne Attila'nın Latin kaynaklarındaki ne de Hazarların Arap kaynaklarındaki tip tarifinin mongoloid ile hiçbir ilgisi yok...Mesela Ian MORRIS'in ''Dünyaya Neden Batı Hükmediyor'' isimli 2010 çıkışlı kitabında uzak doğuda Anban Heykelcikleri ile Tarım Havzasındaki mumyaların Kafkasyen özellikler gösterdiğinden bahsediyor...

Benim anlamadığım normalde hiç bir önemi yok ama Türklerin Mongoloid tipte olması gerektiğini neden bu kadar ısrarla savunduğunuz...Sizler varken Batı dünyasının Oryantalist yetiştirmesine hiç gerek yok. Sizleri kullansalar daha başarılı olurlar...Üstelik dünyada saf Türk geni mi var da bunu referans gösterip ''bakın bakın Anadolu halkı Avrupa genleri taşıyor, Türk değiller ahaha'' diye sevinenler oluyor. Tamam Türklük kültürel bir olgu olsun, ama sizlerin de bu kadar mongol edebiyatı yapmanız iyi niyetli olmadığınızı gösteriyor.. Asıl böyle davranarak insanları ırkçılığa itenler sizsiniz. Mongol sözcüğünü hakaret olarak kullanan Batılıdan, Anadolu halkı Helen soylu diyen Yunanlıdan pek bir farkınız yok...

tarihinde Birko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

birko, alınganlık yapıyorsun. burada çekik gözlerden bahsedenler Ermeni değil, kendimizi de katıyoruz. tartışma bu, belki de sen haklısın. hemen gizli ajandalarla falan suçlamayalım birbirimizi.

Zaten ne zaman ćikacak diye merak ediyordum; irkcilik damgali gizli sözler ve yaftalamalar ve dogruyu soyleyen kisi oldugunu zannedenler.iki dakka fikrimizi soyletmiyorlar yav.aynen dedigin gibi kimse art niyetli degil burada.Simdi başlicam buraya yazmaya J2 geninden ve genetik sonuclardan....Gercekci olmanın ırkçılikla bir alakası yok.

Ben,kimsenin ırkını kaale almam.Çok cesitli milletlerden samimi arkadaşlarim var.

Ben; Bir bireyin,egitimli bilgili akıllı ahlaklı olmasina önem veririm.

Kişisel olarak da idealistimdir...

Sitelerde Paylaş

komik olan sensin.... Saçmalamakta son nokta !!! Hikayeden savunma sistemi... Karışmış olduğunu zaten itiraf ediyorsun.Bu konuda zırvalamaya gerek yok.Bak bakalım Gerçek Türklere.... Bunlar kayıp Türkler... Asıl kaybolmuş olan bizleriz...

Tahayyul edebileceginden supheliyim ama ac haritada bak istersen, bugunku Viyana ve Newyork arasi mesafe kadar genis bir cografyaya yayilmis koklu bir milletin, buna kiyasla kucuck bir millet olan mogallar oldugunu iddia edecek kadar dusuk citadaysan sana cevap vermek bile aslinda vakit kaybidir.

ama bir yandan da karsidaki kisi ne kadar cahil olursa olsun bilgilendirmek gerekir, cunku senin gibi kor cahillerden ancak boyle kurtulabiliriz.

Sitelerde Paylaş

Tahayyul edebileceginden supheliyim ama ac haritada bak istersen, bugunku Viyana ve Newyork arasi mesafe kadar genis bir cografyaya yayilmis koklu bir milletin, buna kiyasla kucuck bir millet olan mogallar oldugunu iddia edecek kadar dusuk citadaysan sana cevap vermek bile aslinda vakit kaybidir.

ama bir yandan da karsidaki kisi ne kadar cahil olursa olsun bilgilendirmek gerekir, cunku senin gibi kor cahillerden ancak boyle kurtulabiliriz.

moğol oldugunu iddia etmek ? Hahahhahahhahahaha. Git ilk once farklari ögren.

Mongol ile mongoloid ayni degildir.

(Mongol is a nation but mongoloid is a race!) Bir de cahil kelimesini kullanmış. Gercek Turklerin; mongoloid ozellikleri yuksektir ( C Q N genleri) J2 denen ortadogu geni degil yani.Turk dedigin zaten mongoloid ve kafkasoid karişim olup, mongoloid genleri yuksektir,zamanla yok olmuştur.Jan Paul Roux un tespitleri gibi.(Yabanci kadinlarla evlenme istekli millet)...Birşey biliyormuş gibi boş boş karşimda konuşma.osmanli imparatorlarina turk diyen ümmetcilerden farkiniz yok.

Sitelerde Paylaş

O zaman göktürk balbal taşlarına bak, benziyor musun? Kültigin'e ve Bilge Kağan'a ? Hunlar, Türkler'in ve Moğollar ın atalarıdırlar. Bugün moğolistana git ve sor. Hunlar'ı ataları olarak görürler. Bilmeyen öğrensin,>>> Kültigin dernekleri bile moğollar tarafından kuruldu. İstediğin moğola git ve sor.

Göktürkler Türk mü? , GökTürkler mongoloid idiler cevabını alacaksın.( C ,Q ve N genleri ile ilgili bir durum)...

Eski tarih kitaplarında "Türk" profili tanımına bak. Ayrıca çekik göz o kadar baskındır ki, araştırabilirsin. Türkler çekik gözlüdür.Çünkü ortasya milletidirler.. Şimdi, sana sorsam, selçukluyu bile türk devleti zannediyorsundur.. Antalya Müzesi'ndeki, Selçuklu Sultanlarına atfen tablet va. fotoğrafını da çektim.Bi ara paylaşayım. Orada bile, Selçuklu Sultanı için, Arab ve acem(iranlı) halkların sultanı yazmaktadır... türk mürk vs.. asla geçmez o yazıtlarda. Türkler sadece belirli bir gruptular,kendi beylerine bağlı.

Bu ülkede , Türklük kültürel bir mirastır,,, genetik değildir.Sebebi de osmanlıdır,açık ve net!.Her zaman verdiğim bir örnek ,VE BU OLAY Gerçek !!

Taksim'de Çin Restouran'tı Basıp Uygur Türkü Dükkan Sahibini, Döverek Dükkanını dağıttıklarını biliyorsundur galiba. Halbuki Türklükten, Türkçülükten bi Gram anlasalar Gerçek Türklerin Çekik Gözlü Olduğunu Bilirler...[/size]

hicbir bilgi degeri olmayan ici bos, mantik disi savini (Turkler mogol kokenlidir), Turk derneklerinin kurucularinin Mogol oldugunu one surerek temelendirmeye calisman cok tatli, fakat hic zekice degil : )

Sen neyi savundugunu bile bilmiyorsun, bir yandan Osmanlilar Turklugun icine etmistir deyip, ote yandan da Turklugu yok sayip onlar gercek Turklerin mongoloid oldugunu iddia ediyorsun. Yani gercekten burda vakit harcamaya degmez cita cok dusuk ama, sununla finali yapayim;

ORHUN ABIDELERİ/Doğu yüzü

(Eski turkçe)

Üze kök tegri asra yagız kılındukda ikin ara kişi oglı kılınmış. Kişi oglında üze eçüm apam Bumın Kagan istemi Kagan olurmış. Olurupan Turk budunung ilin törüsin tuta birmiş, iti birmiş.

(Gunumuz türkçesi)

Üstte mavi gök, altta yağiz yer kılındıkta, ikisi arasında insan oglunun üzerine ecdadım Bumın Kağan, istemi Kağan oturmuş. Oturarak Türk milletinin ilini töresini tutu vermiş, duzenleyi vermiş.

tarihinde harmoniaa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hicbir bilgi degeri olmayan ici bos, mantik disi savini (Turkler mongol kokenlidir), Turk derneklerinin kurucularinin Mogol oldugunu one surerek temelendirmeye calisman cok tatli, fakat hic zekice degil : )

Sen neyi savundugunu bile bilmiyorsun, bir yandan Osmanlilar Turklugun icine etmistir deyip, ote yandan da Turklugu yok sayip onlar gercek Turklerin mongoloid oldugunu iddia ediyorsun. Yani gercekten burda vakit harcamaya degmez cita cok dusuk ama, sununla finali yapayim;

ORHUN ABIDELERİ/Doğu yüzü

(Eski turkçe)

Üze kök tegri asra yagız kılındukda ikin ara kişi oglı kılınmış. Kişi oglında üze eçüm apam Bumın Kagan istemi Kagan olurmış. Olurupan Turk budunung ilin törüsin tuta birmiş, iti birmiş.

(Gunumuz türkçesi)

Üstte mavi gök, altta yağiz yer kılındıkta, ikisi arasında insan oglunun üzerine ecdadım Bumın Kağan, istemi Kağan oturmuş. Oturarak Türk milletinin ilini töresini tutu vermiş, duzenleyi vermiş.

Kes sesini hicbiseyden anlamayan sahsiyet. Bir de Orhun yazitlarini koymus oraya.Senden daha once okumuşumdur onlari. Kultigin derneği mogollar tarafindan kurulmuslardir ve Mogollar GokTurklere sahip çikiyorlar.Git sen kabede tur at. Bu konuyu tartişmaya gerek yok demistim. Turkluk kulturel mirastir genetik degildir benin dedigim bu.Varsa maçan; iddiaya girelim.Istedigine. Ortasyali cikmiyacaksin.otomozal veya ydna testi yaptirabilirsin cok merakliysan. Sen Türkcüsün. bu olayin özeti bu.

Adam hala turkler mogol muhabbeti yapiyo. Hadi google amcandan mogolla mongoloid farkini ogren.Şaka gibi ya...

Türkcü ama çakma...

tarihinde impressivo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gercek Turklerin; mongoloid ozellikleri yuksektir ( C Q N genleri) J2 denen ortadogu geni degil yani.Turk dedigin zaten mongoloid ve kafkasoid karişim olup, mongoloid genleri yuksektir,zamanla yok olmuştur.Jan Paul Roux un tespitleri gibi.(Yabanci kadinlarla evlenme istekli millet)...Birşey biliyormuş gibi boş boş karşimda konuşma.osmanli imparatorlarina turk diyen ümmetcilerden farkiniz yok.

Gerçek Türk gösterebilir misin, nedir bu gerçek Türk dediğin, 1 kişi mi, 1 aile mi, 1 millet mi...

Bu göstereceğin gerçek Türk'ü nasıl gerçek Türk ilan ettin açıklarsın da değil mi?

Jan Paul Roux'un bu lafını ne kadar sevmişsin böyle ama seni üzecek haberi vereyim buradaki genlerin kadınlarla alakası yok, babadan geçen Y kromozomu üzerinden çıkartılan genler bunlar.

Yani anne faktörü görüntüyü etkiler ama bu köken sürme işi baba üzerinden gider çünkü kadında Y kromozomu yoktur.

Netice itibariyle Ruslar'da sarışın mongoloid dış görünüş var diye onlar bizden daha mı çok Türk oluyor? Putin'i Türk kabul edebilir miyiz mesela?

2DE85B6C00000578-3303677-image-m-53_1446

tarihinde vitamin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gerçek Türk gösterebilir misin, nedir bu gerçek Türk dediğin, 1 kişi mi, 1 aile mi, 1 millet mi...

Bu göstereceğin gerçek Türk'ü nasıl gerçek Türk ilan ettin açıklarsın da değil mi?

Jan Paul Roux'un bu lafını ne kadar sevmişsin böyle ama seni üzecek haberi vereyim buradaki genlerin kadınlarla alakası yok, babadan geçen Y kromozomu üzerinden çıkartılan genler bunlar.

Yani anne faktörü görüntüyü etkiler ama bu köken sürme işi baba üzerinden gider çünkü kadında Y kromozomu yoktur.

Netice itibariyle Ruslar'da sarışın mongoloid dış görünüş var diye onlar bizden daha mı çok Türk oluyor? Putin'i Türk kabul edebilir miyiz mesela?

Yav,ben gercek Turk muhabbetine girmiyorum.sadece Ulkemizde Turkluk genleri çok düşuktur diyorum.Bilimsel olarak ispatlandi.Stanford uni.si de bunu yayinlamişti.Arastirmaya ulkemizden biyolog ve gen arastirmacilari da katildi. Ulke insanimiz anadolulu cikiyor.(avrupalilara benziyoruz,cok yuksek oranda).Ulkemizde Turkluk genetik degil kulturel miras diyorum bu kadar basit.Niye bu kadar bu konunun uzerine gidiyorsunuz.

Ayrica osmanli hakkinda Halil Inalcik'in tespitlerini okumanizi oneririm.

"Osmanli kayi boyundan oldugunu uydurmuştur" bu konu hakkinda başlik açacam...Isteyenler tartişir...

Sitelerde Paylaş

Kes sesini hicbiseyden anlamayan sahsiyet. Bir de Orhun yazitlarini koymus oraya.Senden daha once okumuşumdur onlari. Kultigin derneği mogollar tarafindan kurulmuslardir ve Mogollar GokTurklere sahip çikiyorlar.Git sen kabede tur at. Bu konuyu tartişmaya gerek yok demistim. Turkluk kulturel mirastir genetik degildir benin dedigim bu.Varsa maçan; iddiaya girelim.Istedigine. Ortasyali cikmiyacaksin.otomozal veya ydna testi yaptirabilirsin cok merakliysan. Sen Türkcüsün. bu olayin özeti bu.

Adam hala turkler mogol muhabbeti yapiyo. Hadi google amcandan mogolla mongoloid farkini ogren.Şaka gibi ya...

Türkcü ama çakma...

Once sen Turklugun ne oldugunu ogren. Senin gibi turklugu karalamaya calisan virusler bilgiyle temizlenecek.

su uslaba bak zeka zeviyesinin dusuklugu hitap sekline vuruyor.

beyinsiz ve vasifsiz insanlar tartismayi bilmedikleri icin saldirganlisirlar bu senin gibilerin tek ifade seklidir.

cahillere ayiracak vaktim yok hadi baska kumda..

tarihinde harmoniaa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...