Jump to content

Türk Toplumunun Zeka Düzeyi.

Recommended Posts

On 9/10/2016 at 20:06, Robespierre yazdı:

Sen o "gümbür gümbür" Kürtleri niçin yıkayıp yağlıyorsun o zaman? Ne yapıyor o kekolar? Suriye'de, Irak'da nüfus idaresi ve tapu dairelerini yakarak Mars'a adam mı gönderiyorlar?

Bu söylediklerini samimi bulmam için emperyalizmin kara gücü olan o "gümbür gümbür"lere de siktir çekebilmeliydin. Onu yapsaydın, hah işte ahlaki olarak vatan kavramını ret etmiş bir babayiğit var burada derdim. Ama öyle yapmadın Güçlü. Sağa sola bel kıvırıyorsun Güçlüü. Fark edilmiyor sanıyorsun ama değirmen taşı gibi dönen kalçaların kabak gibi görünüyor panpa.

Gümbür gümbürüne başlatma beni. O bir yüceltme içermiyor.

Bu benim amacımla, felsefemle, gerçek ile ters.

Gerçek şudur, tüm zayıflar doğada yenilir. Sen de , kürtler de zayıfsınız.

Benim içinizden birini desteklemek, onlarla hareket etmek, diğerine düşman olmak gibi bir felsefem olamaz.

Böyle bir şeyi ancak yapıyor gibi görünürüm, sizi birbirinize kırdırıp, diğer yaralıyı alt etmek için kullanırım bunu.

Yoksa kürtler dediğin grup benim için sadece düşmanımın düşmanıdır. Onlar da yok edilmesi gereken zayıflardan birisidr.

Aslına bakarsan, dünyanın güney yarımküresi zayıf insanlarla dolu bir bölge.

Güney yarım küredeki tüm grupların medeniyetleri yok edilmeli. Edilgen hale getirilmeliler.

Gel gelelim ifademe.

Sen kıçını da yırtsan, istediğin kadar küfür de etsen bir gerçeği değiştiremezsin.

Şu anda kürtler dünyaya islamın radikal ucuyla mücadale edip ölen, Türkiye, İran, Irak ve Suriyede vatan mücadelesi veren kahramanlar olarak kendilerini gösteriyor.

Sen ise dünyaya, islamın radikal ucunu körükleyen, radikal islamla mücadele eden, bağımsızlık isteyen zavallı bir halka zulmeden bir zalim olarak görünüyorsun.

Kıçını da yırtsan, sülaleme de küfretsen bu değişmez.

Aslında bu durum benim çok işime geliyor.

Çünkü Bush'lardan önce tüm dünyaya yayılmış olan İslamın radikal ucu, Bush'ların müdahalesi ile İran, Pakistan, Irak, Suriye, Türkiye eksenine sıkıştı.

Buralardan da yok ediliyor.

Yavaş yavaş Türkiye etrafında toplanıyor silahlar, güçler, militanlar.

Füzeler, uydular, uçaklar ve uçak gemileri yavaş yavaş buralara geliyor.

Bu yok oluş için.

Sizin gibilerin yok oluşu, benim gibilerin doğuşu.

Aklında bulunsun, ortalık karıştığında sevdiklerinin hayatta kalmalarını istiyorsan, kesinlikle camilerden, dindarlardan, islamdan uzak dursunlar.

Buralarda yıkım olacak. Bu yıkımdan kürtler de, batı yanlıları da istediğini alacak.

Ama ezancı ve bayrakçılar yok olacak.

Bu kişisel bir şey değil.

Sermaye de sizleri istemiyor.

Çünkü sizlerle iş yapılmıyor.

Silah üreticileri de sizleri istemiyor, çünkü siz savunma sanayiinde saldırı amaçlı düşünen ilkellersiniz.

Yani mermi, tüfek, füze talep ediyorsunuz.

Adamlar bunları üretip durmak istemiyor.

Adamlar yeni savunma teknolojileri siparişi istiyor.

Mesela hareket algılayıcılar, zırhlar, uydu sistemler, robot askerler gibi değişik yenilikler üretmek istiyor.

Sizler onları mermi üretmeye zorluyor ve gelişmekten alıkoyuyorsunuz.

O yüzden silah satıcıları da yok olmanızı istiyor.

Bana laf yetiştirerek olacakları engelleyemezsin.

Burada yazma nedenim pırıltı oluşmasıdır.

Sende oluşmasa bile okuyan birilerinde.

Yoksa senle aşık atmak değil.

Gerçek belli, bu ülke yok olacak.

Parçalanacak.

Sen kafanı kuma gömsen de olacak, gömmesen de.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 319
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

13 saat önce, democrossian yazdı:

Avrupadaki sıradan bir köylü buradaki prof denen geri zekalıların ellisinden daha zekidir. Bunların kimi adem aleyhisselam dinozorlarla savaşmak için yetmiş metreydi diyen, kimi nuh tufanını kanıtladık diyen, kimi ay yarıkmış nasa buldu diyen embesilin idyotu salaklar... Profları bunlar olan halkın kendisi nasıldır, hesap etmek lazım...

ama onlarda trumpa oy veriyor abisi:D

Sitelerde Paylaş
On 11.09.2016 at 19:48, impressivo yazdı:

copypaste ; biz türkler zehiriz falan diye birşey demedim. Turkiyelilerin çoğu daha yemek yemesini bile bilmiyor dedim, yukarıda. Okumadan yorum mu yapıyorsun. Cahillik ve dayatma başka birşey, bir topluma hakaret etmek ve içindeki zehiri dökmek çok farklı birşey. Bu forumda çok görüldü, böyle turk toplumuna hakaret etmeyi fırsata çeviren pkklılar.  Toplumun cahilliğini , aptallıkla gerizekalılıkla bir tutamazsınız. 50-55*60 yaş grubu etrafınızda okutulmamış çok insan var.Çoğumuzun anası babası böyle.

aha tam sağcı refleksi bu, alakasız konuyu pkkya getirdin. nolacak şimdi iqmuz düşük deyince pkklımı olacaz. türkiyenin iq ortalaması pkklılarıda kapsamıyormu.

ha sırf kürtlerin iqsu ölçülse daha düşük çıkar, araplar kadar çıkar büyük ihtimalle.

bir topluma hakaret etmek gibi bi gayem yok bir geçeği saptıyoruz sadece. ben içinde yaşadığım toplumun akılsızlığından mudaripim. bunu dile getirince zehir kusmuş olmuyorum sen rahat ol

cahillik illa öğretimle yenilir diye bişey yok. zeki adam kendini eğitir, okulda hayatımı öğrettiler bize sanki paso boş beleş konuları ezberletip sınav yaptılar, okul en kötü eğitim mahalidir.

On 11.09.2016 at 19:48, impressivo yazdı:

Islam dinini iyi yaşayanlar bilir.İçinizden çoğu iyi bilmediği ve islamı iyi yaşamadığı için bazı şeyleri bilmiyor. Ben kendimden biliyorum.İslamı yaşayan inançlı kişi, sekülerleşmenin zıttını yapar. Boşver bu dünyayı,öbür dünya için çalış vs.... durumu. Kafanda iman zinciri olduğu için, istediğin kadar akıllı zeki ol, beynin özgür olmadığı sürece........... ;  ki bu böyle ortamlarda bilime önem verilmez. Bak kendimden örnek vereyim. 17-18 yaşlarımda dindar biriydim. Atatürk'e düşmandım. Onun öğretilerine,herşeyine.Anlayabiliyor musun ? yoksa anlamıyor musun ? Dindar bir insan Ataturk'ü sevemez; (örneğin) 

sen çıkabilmişsin işte, bende çıktım. demekki çıkamayanlarda bi sorun var. çoğunun zekası eksik bi kısmın da cesareti.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, copyPaste yazdı:

trump

Trump ile bizimkini kıyaslamam bile... Bunun gibi berbatı dünyada bulunmaz, yoktur. Hani fıkra var ya dünya tıp kongresi toplanmış, her doktor klonlama başarılarını anlatıyormuş, bizim doktor çıkmış... Anlatmama gerek heralde yoktur. Bilindik fıkra... Bizimki o hesap... Bununla kıyaslanacak berbatlıkta biri daha olamaz. Berlusconi desen o bile kıyas kabul etmez.

Aslında bunun bayağı komik fıkraları çıkarıldı. En sevdiğim fıkra bunun öldüğü fıkra... Sevmemin nedeni sadece esprisinin güzel oluşu değil. Bunun sesinin soluğunun suratının ortalıktan kaybolması toprağın altına girmesi var ya... Hoş bir rüya gibi, hayalleri süsleyen şahane bir durum...

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Güçlü Ateist yazdı:

Yavaş yavaş Türkiye etrafında toplanıyor silahlar, güçler, militanlar.

Füzeler, uydular, uçaklar ve uçak gemileri yavaş yavaş buralara geliyor.

Bu yok oluş için.

Sizin gibilerin yok oluşu, benim gibilerin doğuşu

ya şimdi bu nedir ya bok herif. milliyetçi olmayan insanları bile kışkırtıyorsun bu kadar düşman ağzıyla yazı yazılır mı. ekmeği suyu bu topraktan alıyoruz. bu mlletle genetik bağımız var. annemiz babamız bütün çevremiz dindar, ve biz bu ülkede yaşıyoruz. hepimiz. uçakların füzelerin bu ülkeye girmesi nasıl mutlu eder seni ya. belanı versin ne diyim. bugün hala ölenler var bu vatan için. 

bende diyorum gidicem buradan daha gelişmiş yerlere, iyi tamam da bu kişisel bişy, füzeler girsin ülkeye denir mi lan böyle hainlik olurmu. pisliğin tekisin. bu kadar.

siktir edin dikkate almayın pezevngi

tarihinde jumanji35 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 hours ago, Güçlü Ateist said:

Bu benim amacımla, felsefemle, gerçek ile ters.

Senin amacın ve felsefen nedir, @Materyalist Bilinçdenen dunkof ? a.kodumun pkklı iti ! 

10 hours ago, Güçlü Ateist said:

Gerçek şudur, tüm zayıflar doğada yenilir. Sen de , kürtler de zayıfsınız.

Benim içinizden birini desteklemek, onlarla hareket etmek, diğerine düşman olmak gibi bir felsefem olamaz.

Böyle bir şeyi ancak yapıyor gibi görünürüm, sizi birbirinize kırdırıp, diğer yaralıyı alt etmek için kullanırım bunu.

Yoksa kürtler dediğin grup benim için sadece düşmanımın düşmanıdır. Onlar da yok edilmesi gereken zayıflardan birisidr.

Aslına bakarsan, dünyanın güney yarımküresi zayıf insanlarla dolu bir bölge.

Güney yarım küredeki tüm grupların medeniyetleri yok edilmeli. Edilgen hale getirilmeliler.

Sen kimsin kro ;kimi kime kırdırıyorsun ? Açıkça pkkyı destekliyorsun. e tabii Türk düşmanı olman normal. sen hiç bir bok değilsin. salak modern köle bozuntusu ! 

11 hours ago, Güçlü Ateist said:

Şu anda kürtler dünyaya islamın radikal ucuyla mücadale edip ölen, Türkiye, İran, Irak ve Suriyede vatan mücadelesi veren kahramanlar olarak kendilerini gösteriyor.

pkklı kürtler islamla mücadele etmiyor, öyle gözükse de öyle değil. onlar sadece kullanılan birer maşa ! büyük ermenistan projesi için kullanılan it sürüsü ! tabiiki, senin gibi ermeni kökenli - Türk düşmanları olaya sanki tarafsız boyuttaymış gibi yaklaşım içinde bulunacak. Tabii ki yersek ! 

Buralarda yıkım olacak. Bu yıkımdan kürtler de, batı yanlıları da istediğini alacak.

Siz, ancak  yar-mın  başını alacaksınız.  Atatürk'ün kuvayi milliyesi burada. M.Kemal senin domaldığın batı devletlerini folloşa çevirdi. Biz de sizi folloşa çevireceğiz. O zaman geldiğinde saklanacaksın, it gibi. 

Burada yazma nedenim pırıltı oluşmasıdır.

Sende oluşmasa bile okuyan birilerinde.

Yoksa senle aşık atmak değil.

Gerçek belli, bu ülke yok olacak.

Parçalanacak.

Sen kafanı kuma gömsen de olacak, gömmesen de.

Hay senin pırıltına sokayım. Bu ülke yok olacakmış !  hauheuhauh :) a.k.ahmağı ! yok olacak olan sensin. İlelebet burada bu ülke. 

Sitelerde Paylaş

Çok yanlış yerlerden yola çıkıyorsunuz. Bu savunduklarınız

1- Elitistlerin savundukları şeylerdir. Güney Amerika'ya benzeteceğim. Onların kültüründe de İsyanya'dan gelen "Avrupalı" elitlere özenip yerel halkı sürekli olarak ezme düşüncesi var.

2- Irkçı bir yaklaşımdır. Tıpkı 1960'ların Amerika'sında Siyahların Beyazlarla aynı okula, kafeye filan gidememesi gibi.

3- Psikolojik açıdan tamamen öz-yıkıcı ve yanlıştır. Her gün aynada kendine bakıp "ben ibneyim" dersen sonunda Fatih Ürek'ten beter olursun.

Ben dünyada genelleme yaparaktan dışlanmaya değer bir topluluk görmedim. Örneğin Rusya'Nın ve Avrupa'nın o kadar şımarttıkları sırplar hakkında bile genelleme yapamam. İçlerinde çok akıllı/çok zeki kişiler olabilir.

"Bir Türk dünyaya bedelden" kast edilen budur.

Peki ne yapılmış? Darbeci bir insan gelmiş ve "demokrasi bu insanlara fazla, şunu en iyisi onların elinden alayım" demiş. Yani taban tabana zıt yaklaşım.

Haklı olduğunuz konu da şu: Mesela Rusya'da da insanlar toplu halde Putin'e yönelmiş. Neden? Bizdeki Osmanlı anlayışında olduğu gibi "ben bir zamanlar çok büyüktüm şimdi neden böyle oldum?" düşüncesi. Burada da aynı şey. Halkın zihninde tarihsel olaylar bence pek iyi anlaşılmamış. Geçmişin büyüklüğüne ihtişamına dair mantıklı olmasa da bir imge mevcut. Bir politikacı/parti çıkıp da bundan faydalanmayacak mı? -Faydalanacak. Bunlar zaten kaçınılmaz olan şeyler.

- Bir de bu ülkede uzun zamandan beri ve sürekli dramatik şeyler yaşanıyor. Gençler hep şikayetçi hep Avrupa'ya filan gitmek istiyorlar. Neden? demokrasiye güvenilmediği için. Sürekli yapılması gerekenin tam tersi yapıldığı için. Aydın insan, Uğur Mumcu gibi birisi öldürülür mü? -Öldürülmez. Ama bunlar yapılabiliyor. Bu yurt dışında da olabilirdi ama bunlar olunca diyeceksin ki "sistem oturmamış, yönetim biçimi ilkel, sorun çözmekten çok sorun üretiyor".

- Geçmişteki darbecilerle, veya kendini halktan üstün tutan kesimlerin moda öyle olduğu için benimsedikleri bir konuşma biçimini benimsemek bence yanlıştır. Tam tersine insan kendini övmelidir, sonraki nesillere de öz-güven aşılamalıdır. Yoksa düşünce sonucu doğurur. Geçen hava alanında THY uçuş görevlisini telefonla çekerek taciz eden (Türk) bir yolcu ile ilgili bir haber de izledim. Gideceğimiz yön o olur. O onu ezer, o onun altındakini ezer, hepsi birbirine "sen cahilsin, sen bilmezsin" diye suçlamada bulunur. Aynı Osmanlının son zamanlarındaki gibi bir aşağılık kompleksi gelir milletin zihninde yerleşir. Yöntem yanlış yani. 

Sitelerde Paylaş

Ben de Batı yanlısıyım ama bu eleman saçmalıyor. Benim arzuladığım ülkemin batılılaşması, batılıların gelip yıkım yapması değil. 

Eğer öyle birşey olursa, yıkım yapan batılılar ile kanka olacağını zannetme. seni en fazla kendilerine uşak veya soytarı yaparlar. 

Sitelerde Paylaş

Kim takar sizin bu sözlerinizi?

Gençliğe hitabe açıkça bu ülkenin kuruluş amaçları ortadan kalktığında, yakıp yıkabilirsin diyor.

Ben sizin gibi üç beş itin sözünü mü referans alacağım, yoksa kurucunun zorda kalırsan al silahını yakıp yık talimatını mı?

Atatürk tarafından kurulan bu ülkede benim gibi birisinin var olma şansı vardı.

Yani inanmayan, dinle işi gücü olmayan, bilimsel gerçeklere göre hareket eden, düşüncesi aykırı olan.

Bana tüm bu haklar verilmişti. Var olabilirsin deniyordu.

Müslümanlar azıtmış, bu haklarımı sıfıra indirmiş, benim aykırılığımı, düşüncelerimi, ifadelerimi kötülük olarak yaftalamış, bana ne yaşam ne de var olma şansı tanımamışlar.

Ölsem bile cesedime tecavüz ediyorlar. Zorla dini merasime göre hastane morglarında yıkıyorlar beni.

Ve siz hödükler, üç kağıtçı pislikler bana cüret edip akıl veriyorsunuz.

Skmişim sizin vereceğiniz aklı.

Müslümanlar kene gibidir. Ele geçirdikleri yerden ancak silah gücüyle çıkarılır. Müslümanlardan hakkınızı ancak kanla alırsınız.

Bu ülke, bu vatan dediğiniz yer bir vampir sürüsü tarafından istila edilmiş. Parçalanacak.

Kuralları ben ihlal etmedim. Kuralları müslümanlar ihlal etti. Karşılıklı toplumsal sözleşmeleri müslümanlar ihlal etti.

Bu bana her türlü hakkı veriyor.

Bre şerefsizler, benim kudretime kudret mi katıyorsunuz? Ağzıma lokma mı koyuyorsunuz? Bana bir yudum su mu veriyorsunuz?

Bunları ben ediniyorum.

Binbir türlü ezilmişlikle ediniyorum.

Sokakta evime giderken uyurken kulağıma ezanla tecavüz ediliyor, televiyonlardan benden alınan parayla bana karşı tetikçi yetiştiriliyor.

Bu mezbaha yok olacak.

Bana hiç bir işgal gücü şu andaki düzenden fazla zulmedemez.

Bu gerçek.

Müslümanların oğlanlarısınız.

Sitelerde Paylaş

Takmıyorsan niye cevap veriyorsun süper gerzek! Haahahaahahhah. gerizekalıya bak. dangalak bi yerde barıştan bahsediyor, bi yerde güney yarımkurede yaşayanların hepsini yok etmek lazım der, bi yerde pkk'ya düşmanımın düşmanı yani dostum der; tamam pkklı oldugunu anladık da... yok böyle bir gerizekalı ! bu forumda bu kadar paspalını ve laf ebeliğiyle gtünü yırtanı da ilk defa görüyorum. Sen de beyin yok ki, sktimin düdük makarnası ! ne aklı vercez sana. sana hümanist faşist diyelim. Bak sana isim de buldum. kendi ile süper çelişen süper ahmak ! hahhahahhha;  hümanist faşist ! 

Bak a.k. ahmağı ;  Burada muslimleri savunan yok.Senin akrabalarında , arkadaşlarında hiç mi musluman yok ? Ben muslumanlara değil islama düşmanım. Senin dediğin muslimler fanatik olanlar. Fanatik muslimler, avrupada da abd de her yerde var.Tabii sen ateist oldun diye ,işgalci güçlere hemen domalmam gerekiyor diye düşünüyorsun.Ataturk zamanında yaşamış olsaydın, ilk domalan da sen olurdun. Kendi korkaklığın içinde geber. İşgalciler  şu gün gelse, ananı becerseler, gıkı çıkmaz senin gibi onursuzların. Çünkü senin gibi itlerin mantıgına göre onur diye birşey de yok. Doğru ya, sana göre onur  ahlak gibi hiçbirşey yok. Galiba, aklını göster diyen bir muslime , aklım yok diye cevap veriyorsun. 

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, Güçlü Ateist yazdı:

Kim takar sizin bu sözlerinizi?

Gençliğe hitabe açıkça bu ülkenin kuruluş amaçları ortadan kalktığında, yakıp yıkabilirsin diyor.

Ben sizin gibi üç beş itin sözünü mü referans alacağım, yoksa kurucunun zorda kalırsan al silahını yakıp yık talimatını mı?

Atatürk tarafından kurulan bu ülkede benim gibi birisinin var olma şansı vardı.

Yani inanmayan, dinle işi gücü olmayan, bilimsel gerçeklere göre hareket eden, düşüncesi aykırı olan.

Bana tüm bu haklar verilmişti. Var olabilirsin deniyordu.

Müslümanlar azıtmış, bu haklarımı sıfıra indirmiş, benim aykırılığımı, düşüncelerimi, ifadelerimi kötülük olarak yaftalamış, bana ne yaşam ne de var olma şansı tanımamışlar.

Ölsem bile cesedime tecavüz ediyorlar. Zorla dini merasime göre hastane morglarında yıkıyorlar beni.

Ve siz hödükler, üç kağıtçı pislikler bana cüret edip akıl veriyorsunuz.

Skmişim sizin vereceğiniz aklı.

Müslümanlar kene gibidir. Ele geçirdikleri yerden ancak silah gücüyle çıkarılır. Müslümanlardan hakkınızı ancak kanla alırsınız.

Bu ülke, bu vatan dediğiniz yer bir vampir sürüsü tarafından istila edilmiş. Parçalanacak.

Kuralları ben ihlal etmedim. Kuralları müslümanlar ihlal etti. Karşılıklı toplumsal sözleşmeleri müslümanlar ihlal etti.

Bu bana her türlü hakkı veriyor.

Bre şerefsizler, benim kudretime kudret mi katıyorsunuz? Ağzıma lokma mı koyuyorsunuz? Bana bir yudum su mu veriyorsunuz?

Bunları ben ediniyorum.

Binbir türlü ezilmişlikle ediniyorum.

Sokakta evime giderken uyurken kulağıma ezanla tecavüz ediliyor, televiyonlardan benden alınan parayla bana karşı tetikçi yetiştiriliyor.

Bu mezbaha yok olacak.

Bana hiç bir işgal gücü şu andaki düzenden fazla zulmedemez.

Bu gerçek.

Müslümanların oğlanlarısınız.

İmkanın olsa siktirolup bu ülkeden gidersin ama

İmkan elvermediği için ancak küfür edip duruyorsun..

Ama boşa kürek çekme...

Senden bir bok olacağı da yok...

Amerika gelip seni kurtaramayacak...

Kendi kininde geberip gideceksin...

Seçil'den Unutursun Gönlüm şarkısını dinle belki iyi gelir...

Sözleri de anlamlı...

Her gün aşklar ah kapımı çaldıkça 
Ne sevdalar ne vedalar biter 
Her ayrılıkta yine kahrolsamda 
Ne başlangıçlar ne sonlar biter 

İlk defa değil bu gözümdeki yaşlar 
Her defasında yine içim yanar 

Her gün aşklar ah kapımı çaldıkça 
Ne sevdalar ne vedalar biter 
Her ayrılıkta yine kahrolsamda 
Ne başlangıçlar ne sonlar biter 

İlk defa değil bu veda sahneleri 
Ah ne çok gördüm 
Yakıp yıkıp gidenleri… 

Unutursun gönlüm 
Unutursun elbet 
Alışırsın yalnız kalmalara 
Alışırsın gönlüm 
Alışırsın elbet 
Bu ne ilk, ne son giden uzaklara…

Sitelerde Paylaş

Turkiye'nin bolunmesi maalesef ki kacinilmaz olacak.. Bunu gormemek icin enayini onunde gideni olmak lazim. Halk tarafindan Osmanlicisi, Islamcisi ve azda olsa laik Cumhuriyetci kesim var buna birde Kurdistan kurmayi hayal eden bir ton ahmak Kürtleride eklediginiz zaman az bir sey emperyalizmin tepmesiyle bu topraklar savas alanina donmesi mumkun. Ayrica oyle Çek - Slovakya ayrimi gibi bir sey falanda beklemeyin bu halkin kapasitesi bunada musait degil etrafta ulkeyi karanliga dahi suruklese bir ton milliyetci ahmak var.

Yani gozunuzu acin ellerinizle gozunuzu kapatip bu topraklarda bu halk ile sonsuza dek mutlu sekilde yasamak ancak masallarda olur. Daha usteki olasiliklar disinda batinin su ihtiyaci, yeni ortadogu projesi vs.. gibi bircok komplo teoriside var.

Sitelerde Paylaş

BOP ile planlanan domino etkisinin gele gele Türk sınırına dayandığı, BOP ile Ortadoğu'da sınırların yeniden çizilmesinin amaçlandığı, bu gerçeğe rağmen buradaki ahmakların komşudaki yangına benzin döktüğü... Bunlar gerçekler.

Bu gerçeklerin ışığında, neler olabileceği hakkında yapılan tahminlere yanlış diyemeyiz.

BOP'un öyle çok da hemen yarına filan acelesi yok, bu projenin zamanının tam olarak gelmesi, Basra petrolünün pik değerini yitirmesidir.

Domino etkisi Türkiye'den sonra İran'ı vuracak. İran emperyalistler tarafından yobaz din diktası içine bilerek kasıtlı yuvarlanmıştır. Humeyni emperyalistler tarafından aynı şimdi penisülvanilyalı kucakta oturtulan gibi titizlikle fanusta korunmuştur. Yoksa Savak onu hemen öldürürdü. Emperyalistler islamı çok kötü, it gibi tekmeleye tekmeleye kullanıyorlar. Bu geri zekalı halkın buna ayıkmaması, geri zekalılığının en açık göstergesi.

Bu salak halka göre, Amerika islamdan çok korkuyormuşmuş!!!  Aman müslümler dinlerine sarılmasınlar diye zıplıyormuşmuş!!!  Bu kadar salak bir halkın başına ne gelse yeridir. Ülen Amerika bu kadar beleş, geberince yetmişiki huriye atlayacam sanan geri zekalı salak lejyoneri başka nerden bulacak? Hayır var mı dünyada başka böyle beleş bok yığını kadar bol salak? Yok! Eeee? 

Sitelerde Paylaş
13 hours ago, copyPaste said:

Tarih konusunda sizin gibilerin hiçbir bilgi sahibi olmadığı ne kadar da belli oluyor.Sizin mantığınıza göre 600 yılı sonrası fethe çıkan sömürgeci müslüman arablar da o zamanın en süper zekasıymışlar ! Ne demişler; deveye diken İNSANI S.ken !!! 

Osmanlı Devleti’nin 1912 - 1922 arası on yıllık dönemde yaşadığı savaşlarda toplamda üç milyondan fazla nüfusu seferber ettiği bilinmektedir. Bu nüfusun bir milyondan fazlası şehit, yaralı, esir olarak hayatını kaybetmişti. Kalanı ise yaşadıkları ağır sarsıntılar dolayısıyla aktif hayattan adeta çekilmiş bir haldedirler. O zamanki nüfusun %20’sinden fazlasına karşılık gelen bu nüfusun 15 - 35 yaş arası erkeklerden oluştuğunu dikkate aldığımızda toplumun genel durumu daha net ortaya çıkacaktır.

Bu kaybın büyük çoğunluğunu meşrutiyet dönemlerindeki eğitim seferberliğinin ürünü olan okuryazar- eğitimli erkeklerin oluşturması ise durumun vahametini daha çok artırmıştır.Okuryazar üst düzey eğitimli kişilerin çoğunluğunun kaybı, bir milletin bitmesi demekti ! 

On yıllık savaş döneminde üretimin devamlı olarak azalması, açlık ve sefaletin ise giderek artması dönemin yaşantısına yansıyan en önemli problemlerin başında gelmektedir. Kısıtlı sanayi ve ticaret faaliyetinin büyük oranda gayrimüslim vatandaşların kontrolünde olduğu Türkiye’de devlet bütçesinin uzun yıllar açık verdiği kayıtlara geçmiştir. Osmanlı Devleti’nin ekonomik iflasını ilan ettiği 1875 yılından bu yana alınan dış borçların yükü de yeni kurulan Turkiye devletinin sırtına yükletilmiştir.  

Öncelikle,bilimsel ve teknik ilerlemenin ön şartı, eğitilmiş bir insan gücü yani beyin gücü havuzunun varlığıdır. 20. yüzyılın başında tüm Batılı ülkeler, yüksek okuma yazma oranına sahiptiler. Buna karşılık, dünyanın diğer bölümlerinde okuma yazma oranı çok düşüktü. Gelişmiş ve geri kalmış bölgeler arasındaki büyüyen teknik açığın önemli bir nedeni, eğitim düzeylerinin farklılığıdır. Okuma yazma, ekonomik gelişme açısından önemli olmakla birlikte, 21. yüzyılın başlarındaki yüksek teknoloji dünyasında yeterli bir unsur değildir. Kişilerin yeni bilimsel-teknolojik medeniyet matrisine etkin olarak katılabilmeleri için üniversite düzeyinde eğitim görmeleri gereklidir.

Avrupaya bakıldığında ise; 

İkinci Dünya Savaşı, sömürgeciliğe  önemli bir darbe vurmuştur. 1960’ların ortalarına gelmeden  Avrupalı sömürgeciler, Asya ve Afrika’daki tüm sömürgelerinin bağımsızlıklarını tanımak zorunda kaldılar. Ancak yeni ülkeler, aşırı derecede yoksuldu. Üç yüzyıllık sömürgecilik döneminde Avrupalı milletler, ülkelerine maden ve diğer kaynaklar şeklinde büyük servetler aktardılar. Ancak bu servetlerini, sömürge halklarıyla paylaşmadılar. Yeni sömürge hükûmetleri, ekonomik gelişme için yeterli kaynaklardan ve özellikle de beşerî sermayeden yoksundular. Sömürgelerin bağımsızlığını kazanması, yeni ulusların doğuşu ve Üçüncü Dünya Milletleri’nin modernleşme ve ekonomik gelişmeyi gerçekleştirme gayretleri, uluslararası ekonomik ilişkilerde Doğu-Batı çatışması yanında ekonomik açıdan gelişmişlerle gelişmemişlerin karşı karşıya geldiği Kuzey-Güney boyutunu ortaya çıkardı.....................  

Sitelerde Paylaş

Devşirmeler, kapı kulları ve sipahiler yazdıklarımı okuyunca yine sapıtmışlar.

Oğlum sizin içinizdeki bam telini biliyorum ben.

Burada konu TC, ABD, AB falan değil. Kimin umurundaki bu adlar? En güçlüsünün ömrü 200 - 300 yıl sürer en fazla.

Benim tüm yazdıklarımda esas konu, Ateistim veya Materyalistim diyenlerin aslında öyle olmadığıdır.

Tüm bu başlıklarda da dikkat ederseniz Ateistim diyenlerin veya Teistlere karşıymış gibi olanların aslında ne olduğu ortaya konuyor.

Belirli senaryo durumlarında Ateist olduğunu iddia eden bu gruplar, Teistlerin şövalyesi oluyorlar.

Bir sihirli kelimesi var hepsinin.

O sihirli kelimeyi söylediğinde dönüşüm geçirip Teistlerin kurt köpekleri oluyorlar.

Esas mesele bu.

Suudi Arabistan için mücadele eden, oraya vatanım diyen bir Ateist ne kadar absürd ve salakça ise

Türkiye için de mücadele edip, ölmeye and içen, buraya vatanım diyen bir Ateist o kadar absürd ve salakça.

Üzülüyorum sizler için. Çok büyük bir travmaya maruz kaldığınız için oluyor bu.

Doğru düşünemiyorsunuz, ağzınızda müslüman terimleri, yaşantınızda müslüman renkleri, hissettiğiniz aidiyet duıygusunda da müslüman yuvaları var.

Ayrıca gördüğüm kadarıyla sayılarınız da bayağı çok.

Neden benle it dalaşı yapana kadar bu hükümetle bir anlaşma yapıp kendinize ayrı bir bölge vermesini istemiyorsunuz?

Suriyeliler için yaptılar, önceden Peşmergelere yaptılar, bazı gruplar için var.

Neden hükümetle görüşüp size ayrı bir ilçe veya köy inşa etmesini istemiyorsunuz? Parayı kendiniz toplarsınız

Yoksa siz camiyi seviyor musunuz? Ezan duymayı seviyor musunuz? Sokaklarda çağ dışı kıyafetler ve saldırganca ifadeleri seviyor musunuz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...