Jump to content

Islamda zorlama olmasaydı inanır mıydınız?

Recommended Posts

önemli olan kişinin yaptığı buluş değilki o bulmasa bir başaksı bir başaksı bulmasaı diğer bulacak zatiii..

önemli olan kişinin iman etmesi ben öyle algılıyorum hiç değilse . .

selametle

Evet çalışmış büyük işler yapmış, fakat iman etmezse bilmediği ortaçağ aletleriyle işkence başlasın.

Size tek bir lâfım var.

Geçmişte kalacaksınız.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ya ona öyle demişler oda düşünmeden inanmış işte aynı senin gibi berker.ben çok severim annanemi ama üzülüyorum onun için çünkü bu cehennem korkusu yüzünden büyük bir manevi işkence yaşıyor.oysa hayatı boyunca cezalandırılıcak hiçbirşey yaptığını sanmıyorum.sadece kurandaki cehennem tehditi o kadar şiddetlli ki gayri ihtiyari korkuyor işte ne yaparsın

Hiç ona işkenceden korktuğun içinmi böylesin diye sordun mu? Sizler hiç bir zaman kişilerin derinine inmediğiniz hep kendi dar çerçevenizde insanları yorumladığınız için böyle düşünüyorsunuz..

Empati ye gerek duymadan kişiler hakkında atıp tutuyorsunuz..Ona zavallı derken bütün Müslümanlara küfür ediyorsunuz o sizin Anneanneniz diye zavallı diğer müslümanlar ise aşağılanması gerekn varlıklar sanırım..Öylemi? değilse neden aldanmış insanlar olarak bakıp anlamaya çalışmıyorsunuz bizleri..

Anneannen saygıyı hak ediyorsa bende benim gibi burda islam dinini yaşayan yada inanan insanların hepsi saygıyı hakediyor ..Kurana tehditkar bir kitap derken bizlerin tehdit altında inandığımızı ima ediyorsan yanılıyorsun arkadaşım..

Asla ve asla inanmamın sebebi( kendi adıma) tehdit değildir menfaat değildir..Yaşamsal formların gerektirdiği ne varsa bulduğumdandır..Tamam belki ben senin açından dar kafalıyımdır belki kabul ediyorum öyle bağnaz değilim..Bazı gerçeklikleri kabul edebilmem empati kurmamdandır..Sende bunu yap ne olur..

Fakat Şu anda Bilmin herşeyi çözebildiğine inanmamak dünya üzerindeki davranışların en normalidir sanırım..

Bana bir tek yaşayan hücre yaratan kişi söz veriyorum benim tanrım olacaktır..

Ama bu daha olmadı olabilirliğinin mümkün olmadığını bilim açıklamış durumda neyi tartışıyoruz ki biz?

Sitelerde Paylaş
Yapılan araştırmalara mı inanmalıyım, sana mı?

Hangi araştırma? Binlerce alim bilim adamı mimar mühendis şair araştırdı ve islamı tek din olarak kabul etti..Örnekler önünde hangi araştırmadan söz ediyorsun sen?Söyle bilelim izafi konuşma faydası yok

Sitelerde Paylaş
4/56 Ayet ve mucizelerimizi inkar edenleri bir ateşe atacağız. Derileri yandıkça, azabı tadmaları için başka derilerle yenileyeceğiz. ALLAH Üstündür, Bilgedir.

İnandıkları Allah kafaya koymuş yakmayı...Sonsuz merhamet sahibi Allah bu olsa gerek..

Merhamet dediğin şeyi ince ince bir düşün bakalım merhamet hakedene edilir etmeyene merhametin zırnığı uğramaz..

Allah mücizelerimizi inkar edenleri affedeceğiz mi demeliydi sence?

Affetse ben adalet ve merhamet olarak kabul etmezdim bu durumu ..Benim gibi olanlarda kabul etmezdi..

İşte burda merhamet sizlere değil sizi düşünen yok merak etmeyin Allah sizi bizi memnun etmek için yakacağını söylüyor ve emin ol memnun olacağız zaten..

İşte ben buna merhamet ve adiliyet derim..

Yoksa senin ve benim aramda bir fark gözetmeyen Allah benim için bişey ifade etmez ki..

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Doğaya bakarsanız.Sevgi-Korku içiçedir.Bilim adamları bunun çok önemli-gerekli bir şey olduğunu belirtmişlerdir.Bizde tabiatta var olduğumuza göre demekki;Gerekliymiş ki Cehennem ve Cehenneme karşılık ta Cennet vaad edilmiştir.Gerekli olmasaydı Allah bildirmezdi.

Gelelim sorunun cevabın;cehennem olmasaydı ve sadece cennet olsaydı, iyilik yapanların cennete gideceği söylenseydi(Bundan sonrasına dikkat edin!)Diğerleri için de hakları olan yok oluş olsaydı inanan sayısı bayağı düşebilirdi.şahsen tamamen yok oluş beni ürkütürdü.Zaten insanların inanmasının genel sebebi tamamen yok oluşu kabullenemesi.

Bence bu insanlar için verilmiş bir haber-gerçektir.İyi ki Allah cehennemi var etmiş.

Senin sorun bir de şuna benzer;Ya ölüm olmasaydı,...Ya yaşlılık olmasaydı,...Ya açlık olmasaydı...,Ya fakirlik olmasaydı...,Ya savaş olmasaydı...,Ya..., Ya...,Ya..., Bu ya"lar bitmez.

İnananlar için Bu ya"lar Cennet için geçerlidir.Haydi cennet, için sonsuz mutluluk için çalışın-yarışın.

Sitelerde Paylaş
Önce şunu bilmek gerekir. Allahü teâlânın kudreti sonsuzdur. Kudreti sınırlı olan ilah olamaz. Allahü teâlâ kâfirlere azap etmekten aciz değildir. Kâfirlerin azapları hafiflemez, aksine artar. Bu konudaki âyetlerden birkaçının meali şöyledir:

(Onların azapları hiç hafifletilmez.) [bekara 86]

(Orada temelli kalırlar, azapları hafifletilmez ve geciktirilmez.) [Al-i İmran 88]

(Allah’ın, meleklerin ve bütün insanların laneti kâfir olarak ölenlerin üzerinedir. Lanette temelli kalırlar, azapları da hafifletilmez ve geciktirilmez.) [bekara 162]

(Onların azapları hafifletilmez ve tehir de edilmez.) [Nahl 85]

(Kâfirler öldürülmez ki ölsünler, Cehennem azabı da biraz olsun hafiflemez.) [Fatır 36]

(Ateşte olanlar, Cehennemin bekçilerine: “Rabbinize yalvarın da hiç değilse bir gün, azabımızı hafifletsin” derler. Halbuki kâfirlerin yalvarması boşunadır.) [Mümin 49,50]

(Orada devamlı kalırlar, azapları hafifletilmez, kurtuluş ümitleri de yoktur.) [Zuhruf 75]

Cehennem azabı sadece ateş değildir. Birçok azap çeşitleri vardır. Birkaçı şöyledir:

1- Soğukla azap,

2- Yılan akrep gibi hayvanların sokması,

3- Başına topuzlarla vurmak,

4- Aç bırakmak,

5- Zakkum yedirerek bağırsakları parçalamak,

6- Vücutları büyültülerek azabın şiddetlendirilmesi,

7- İrinli su içirmek,

8- Gayya kuyusuna atmak,

9- Uçurumlardan yuvarlamak,

10- Zifiri karanlıkta azap,

11- Büyük azap veren pis kokulara maruz bırakmak,

12- Azapların her gün katlanarak çoğaltılması,

13- Sonsuza kadar azap edilmesi.

Kadı zade Ahmed efendi buyuruyor ki:

Cehennemde bir yere Zemherir veya Zemheri denir. Çok soğuk Cehennemdir. Soğukluğu pek şiddetlidir. Bir an dayanılmaz. Kâfirlere, bir soğuk bir sıcak, sonra soğuk sonra sıcak Cehenneme atılarak, azap yapılacaktır. (Amentü şerhi)

Cehennemde çok soğuk Zemheri azapları bulunduğu, Kimya-i saadet ve Dürret-ül-fahire kitabında yazılıdır. Buhari, Müslim, İbni Mace ve diğer hadis kitaplarında, yazın sıcaklığı sıcak Cehennemin nefesinden, kışın soğukluğu da Zemheri Cehennemin nefesinden olduğu bildiriliyor. Reşahat kitabında da, (Zemheri denilen soğuk Cehennemin azabı çok şiddetlidir) deniyor.

İlk insan topraktan, diğer insanların bedenleri toprak maddelerinden meydana geldi. Ama insan, et ve kemiktir, toprak değildir. Şeytan da ateş ve havadan yaratılmışsa da ateş ve hava değildir. (Eşbah)

Allahü teâlânın, şeytana soğuk Cehennemde de, sıcak Cehennemde de azap etmeye elbette gücü yeter. Aciz insanın yaptığı demir testere demiri kestiği gibi, ateş de ateşi yakar. Bugün fen ilmine vakıf olanlar, cisimlerin elementlerden meydana geldiğini bilir. Mesela, yanıcı hidrojen gazı ile yakıcı oksijen gazının terkibiyle su meydana gelmektedir. Su ise, kendini meydana getiren oksijen ve hidrojene hiç benzememektedir. İnsan topraktan, cin ve şeytan da ateş ve havadan yaratıldığı halde, yaratılış maddelerine benzemez.

Kur’an-ı kerimin bir çok yerinde, (Ve hüve ala külli şey’in kadir = Onun her şeye gücü yeter) buyuruluyor. İki âyet-i kerime meali şöyledir:

(Göklerin ve yerin hükümranlığının Allah’ın olduğunu elbette bilirsin. O dilediğine azap eder, dilediğini bağışlar. Allah her şeye kadirdir.) [Maide 40]

(Allah, sana bir sıkıntı verirse, Ondan başkası gideremez. Sana bir iyilik verirse, onu başkası engelleyemez. O, her şeye kadirdir.) [Enam 17]

bu ne ya

böyle bir tanrıya inanın aklı olamaz

iyiki sonsuz rahmeti var!!!!

(Göklerin ve yerin hükümranlığının Allah’ın olduğunu elbette bilirsin. O dilediğine azap eder, dilediğini bağışlar. Allah her şeye kadirdir.) [Maide 40]

bu ayet sizce saçma değilmi

o dilediğine azap eder (yani namaz kılman ibadet etmen pek işe yaramayabilir isterse cehenneme yollar)

dilediğini bağışlar (benim ateist olmama rağmen ve ateist olarak öleceğim buna rağmen isterse bağışlarmı?)

müslümanlara soruyorum beni isterse bağışlarmı isterse beni cennete alırmı?

allah bilir veya allahın işine karışılmaz falan gibi şeyler yazacağınıza bu ayetten sizler ne anlıyorsunuz en azından onu yazın

Sitelerde Paylaş
dilediğini bağışlar (benim ateist olmama rağmen ve ateist olarak öleceğim buna rağmen isterse bağışlarmı?)

müslümanlara soruyorum beni isterse bağışlarmı isterse beni cennete alırmı?

Çok zor yerden sormuşsun dostum aşağıda

verdiğim topicte günlerdir uğraşıyorlar

birbirlerini yediler hala sonuca varamadılar :D

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...t=0&start=0

Sitelerde Paylaş
gerçek müslümanlar bin kere dünyaya gelseler herzaman islamı seçerlerdi.ateistler de aynı şekilde bin kere dünyaya indirilseler yinede inanmazlardı..konunun özeti

Hangi araştırma? Binlerce alim bilim adamı mimar mühendis şair araştırdı ve islamı tek din olarak kabul etti..Örnekler önünde hangi araştırmadan söz ediyorsun sen?Söyle bilelim izafi konuşma faydası yok

Arkadaşım, insanlar nasıl bir ailede doğarlarsa ve nasıl bir çevrede yaşarlarsa % 99 oranında o dinden olurlar... Bu açık istatistiki gerçek gözümüzün önünde dururken, imtihan bunun neresinde?...

Sitelerde Paylaş

Bu haber son bir araştırmayı veriyor.Artık orda ne kadar kalır.

http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.as...p;Categoryid=30

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...