Jump to content

Gece olmayan sivri sinekleri goruyorum!

Recommended Posts

Oda ışığını kapatıp gece ışığını yaktigimda vuku bulan olay. İçeride hafif bir ışık oluyor, loş. Ve ben baktigim her noktada ucan, bildiginiz sivrisinekleri goruyorum. Bebegimle yatiyorum ornegin, 20cm mesafeden diz kapagina iki uc adet sivri sinegin kondugunu goruyorum, bu durumun olmadigina kendimi inandirmak icin elimde telefon hazir bekliyorum. Ve sivri sinekler kondugunda aninda flasa basiyorum ki ne diz kapagina konan sivri sinekler ne de ucusan sivri sinekler, onlardan eser yok. Flasi kapattigim anda gormeye basliyorum (bacagina konanlar orada olmuyor), ornegin yatak basligina bakiyorum o anda oraya ucarak konan veya daha once konmus olan sivri sinekleri goruyorum. Bunlari uzaklardan degil, 15 20 30 cm uzakliklardan izliyorum. Ve hayal gibi degil, bildiginiz nesne olarak goruyorum. Hani gece karanliginda hafifce hareket ederek ucarlar ya, birine kenetlenip saniyelerce odanin icerisinde nerelere dogru hareket ettigini takip edebiliyorum. Suan tavana bakiyorum, farkli noktalarda en az 20 sivri sinek konmus, ben oraya bakarken gozumun onundan soldan saga dogru yalpalayarak (tek bir cizgiyi takip ederek degil yani) ucan bir sivri sinek geciyor. Haricinde tavanda ucusan onlarca sivri sinek de hayal meyal degil bildiginiz gercek sivri sinek seklinde ucusup duruyorlar. Haricinde sesler de duyuyorum. Ornegin evimin merdivenlerinde oturup esimi ve kizimi bekliyorum, kapi 3 4 metre arkamda, kapi aciliyor ve kizim baba diyor (biryere giderken ben biraz erken cikip otururum kapida onlar hazirlanana kadar) donup bakiyorum kimse yok. Telefonda internette gezinmeye devam ediyorum, 5 saniye kadar sonra yine ayni sey oluyor ama aynisi degil, ornegin kapi aciliyor ve esim bak kizim baba orada diyor. Buna benzer farkli olaylari ard arda yaklasik 13 15 defa yasadim. Her defasinda yeter artik diyorum fakat sesler uzaktan degil daha once gercekte nasil yasadiysam aynisi oluyor, bakmak zorunda kaliyorum. Bu durumlar 1 haftadir devam ediyor farkli yer ve mekanlarda. Biliyorum burada aramizda bu isin doktoru olmayabilir fakat cevresinde veya kendisinde daha once bu tarz sorunlar yasamis olanlar olabilir diye yazmak istedim. Cuma hastaneye gidecegim, sinirlerim bozuldu..

Sitelerde Paylaş

Paranoid bozukluğun temelinin farkında olmasak da üzüntüyle sonuçlanan bir olayın etkisinde kalmak, aşırı kıskançlık, güvensizlik, çaresizlik, korku ve kaygı gibi üzerinden atamadığın nedenlere dayanır. Dediğim gibi bu nedenlerin biz farkında olmayabiliriz ama o bizi kendine bir şekilde esir eder. Bazen de nedenin kaynağını bildiğimizi düşünürüz, ancak bu doğru olsa da kendimizi o girdabın içinden kurtarmamız oldukça zordur. Çünkü nedenin kendisine çare bulamamışız veya çaresiz olduğunu düşünüyoruz, bu da bizi kendine çeken paranoid ortama fırsat veriyor ve zaaflarımıza yenilebiliyoruz...

Anlattığım şekilde bir ortamın içine yaşadığım bir olaydan sonra bundan yedi yıl önce ben de düştüm, özellikle geceleri her gördüğüm insana yumrukla saldırıyor"muşum" insan olmadığı yerde de ne görürsem onları yumrukluyor"muşum" artık saldırı olmasa da bu defa da beynimde halen devam ediyor.

Bu durumu azaltmamın başlıca nedeni kendimde olan bir zaafı tespit etmemdi, daha önceleri her şeye çok değer verdiğimin farkına vardım.

Bu kadar değer vermeye değen nedir diye çok araştırdım, karşıma koca bir hiç çıktı.

O halde hiç bir şey kafaya takmaya değmez, seni mutlu eden ne ise yapabildiğin kadar onu yapacaksın...

Sitelerde Paylaş

Cin, peri, peygamber, melek görmek varken sivrisinek görmen çok ilginç. Gördüklerinin hayal olmaması üzerine konuşacak olursak, tek bir ihtimal var. O da gördüklerinin küçük sinekler olması.

Bu olayın benzerini bir gece ben de yaşadım. Ancak tek bir sinekle. Hayvan gözümün önüne geliyor, tutamıyorum. Odadaki tek ışık kaynağı bilgisayarım. Perdede karaltısını görüyorum. Kaybolmasın diye ışığı açıyorum, yok oluyor.

Bu namussuz hayvanların gövdesi sivrisinek kadar belirgin ama kanatları ve bacakları çok daha kısa. Belirli bir uzaklıktan sonra sivri sinek sanman normal.

Ama ben yine de doktora gitmeni öneririm.

Sitelerde Paylaş

Oda ışığını kapatıp gece ışığını yaktigimda vuku bulan olay. İçeride hafif bir ışık oluyor, loş. Ve ben baktigim her noktada ucan, bildiginiz sivrisinekleri goruyorum. Bebegimle yatiyorum ornegin, 20cm mesafeden diz kapagina iki uc adet sivri sinegin kondugunu goruyorum, bu durumun olmadigina kendimi inandirmak icin elimde telefon hazir bekliyorum. Ve sivri sinekler kondugunda aninda flasa basiyorum ki ne diz kapagina konan sivri sinekler ne de ucusan sivri sinekler, onlardan eser yok. Flasi kapattigim anda gormeye basliyorum (bacagina konanlar orada olmuyor), ornegin yatak basligina bakiyorum o anda oraya ucarak konan veya daha once konmus olan sivri sinekleri goruyorum. Bunlari uzaklardan degil, 15 20 30 cm uzakliklardan izliyorum. Ve hayal gibi degil, bildiginiz nesne olarak goruyorum. Hani gece karanliginda hafifce hareket ederek ucarlar ya, birine kenetlenip saniyelerce odanin icerisinde nerelere dogru hareket ettigini takip edebiliyorum. Suan tavana bakiyorum, farkli noktalarda en az 20 sivri sinek konmus, ben oraya bakarken gozumun onundan soldan saga dogru yalpalayarak (tek bir cizgiyi takip ederek degil yani) ucan bir sivri sinek geciyor. Haricinde tavanda ucusan onlarca sivri sinek de hayal meyal degil bildiginiz gercek sivri sinek seklinde ucusup duruyorlar. Haricinde sesler de duyuyorum. Ornegin evimin merdivenlerinde oturup esimi ve kizimi bekliyorum, kapi 3 4 metre arkamda, kapi aciliyor ve kizim baba diyor (biryere giderken ben biraz erken cikip otururum kapida onlar hazirlanana kadar) donup bakiyorum kimse yok. Telefonda internette gezinmeye devam ediyorum, 5 saniye kadar sonra yine ayni sey oluyor ama aynisi degil, ornegin kapi aciliyor ve esim bak kizim baba orada diyor. Buna benzer farkli olaylari ard arda yaklasik 13 15 defa yasadim. Her defasinda yeter artik diyorum fakat sesler uzaktan degil daha once gercekte nasil yasadiysam aynisi oluyor, bakmak zorunda kaliyorum. Bu durumlar 1 haftadir devam ediyor farkli yer ve mekanlarda. Biliyorum burada aramizda bu isin doktoru olmayabilir fakat cevresinde veya kendisinde daha once bu tarz sorunlar yasamis olanlar olabilir diye yazmak istedim. Cuma hastaneye gidecegim, sinirlerim bozuldu..

Araştırmalar, insanların karanlıkta halüsinasyon görebildiğini kanıtlamış. İnsanlar karanlıkta tutulduğunda halüsinasyonlar görebiliyor. Ancak seninki pek öyle değil, çünkü içeride loş da olsa ışık olduğu için nesneleri seçme şansın var. Öte yandan telefonun var, onunla ilgileniyorsun, yani tümden kapkaranlık bir ortamda değilsin. Ayrıca halüsinasyonun ciddi bir süre devam ediyor ve sen onun gerçek olduğunu kendine kanıtlamak için fotoğraflamaya falan çalışıyorsun.

Bununla birlikte işitsel halüsinasyonların da var. Yani her ikisi de mevcut ki bu önemli bir şeyler olduğunu işaret ediyor.

Neden olabilecekleri hakkında sayfalarca yazılabilir, bir dolu nedeni var ama önemli olan sende neden ortaya çıktığı.

Gerçekten çok önemli ve ciddi bir sorun. Burada yorum yapmak zaten anlamlı değil ama Cuma günü doktora gideceğin için daha da anlamsız oluyor. Sana söyleyeceğimiz şey de zaten bir an önce, hiç vakit kaybetmeden doktora gitmen olacaktı. Halüsinasyonların yeni başlamış, o nedenle panik olma, sadece teşhisi koymalarını bekle. Bazen çevresel nedenlerle bile olabiliyor, o yüzden korkma. Azota maruz kalmak, kullandığın bir ilaç vb bir şey de neden olabilir.

Doktor hepsini soracak ve gerçek nedeni bulacaktır.

Geçmiş olsun.

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, investor said:

Senin psikolojinin bozuk oldugu belliydi zaten.

Piskoloji duzelir de kisilik bozuklugunun tedavisi yok. Bu yuzden seni fazla siklememekle birlikte tedavisi olmayan hastaliginla basbasa birakiyorum. Sen surekli bir tartisma ortami yaratmak istiyorsun. Bunu neden yapiyorsun pic kurusu? Neden ciddi bir konunun icine girip espiri yapmaya calisiyorsun? Insanlari kizdirip en agir kufurleri duymak zorundamisin? Su baslikta ve diger baslikta bunu senden baska yapan yok, agir hastasin. Bu baslikta senden baska herkes olgunlugunu belli ediyor, yazdiklarindan yola cikarak ergen bir pic oldugunu kabul ediyorum ve forum yoneticilerini insanlari kiskirtmaman ve forum kalitesini dusurmemen konusunda uyarmalarini istiyorum.

Sitelerde Paylaş

Piskoloji duzelir de kisilik bozuklugunun tedavisi yok. Bu yuzden seni fazla siklememekle birlikte tedavisi olmayan hastaliginla basbasa birakiyorum. Sen surekli bir tartisma ortami yaratmak istiyorsun. Bunu neden yapiyorsun pic kurusu? Neden ciddi bir konunun icine girip espiri yapmaya calisiyorsun? Insanlari kizdirip en agir kufurleri duymak zorundamisin? Su baslikta ve diger baslikta bunu senden baska yapan yok, agir hastasin. Bu baslikta senden baska herkes olgunlugunu belli ediyor, yazdiklarindan yola cikarak ergen bir pic oldugunu kabul ediyorum ve forum yoneticilerini insanlari kiskirtmaman ve forum kalitesini dusurmemen konusunda uyarmalarini istiyorum.

Mesajimin nesi kiskirtici? Fikrimi soyluyorum. Psikolojisi bozuk biri oldugun belliydi. Neyse, tartismak istemiyorum.

Sitelerde Paylaş

Sivrisineklerin sinir bozucu bir  vınlamaları vardır. Bu sesi insanlar öylesine iyi bilir ki, sivriyi görmeye gerek kalmadan sinirler bozuluverir. Bir sivrisinek hiç gözükmeden bütün gece uykusuz bırakmayı başarır. Seninki olmayanı görmek.. Sesini duymuyorsan salla gitsin...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...