Jump to content

Aşk ya da sevgi adını siz koyun

Recommended Posts

5 minutes ago, investor said:

Eger kadin, erkegini artik begenmiyorsa, medeni bir sekilde ayrilmali. Bu erkek zengin, bunun parasini yemeliyim, neden ayrilayim diye dusunen bir kadini sahtekar bulmuyor musun?

Soruma cevap ver, uzatma.

O senin ahlak teranen, birileri de kadın başını kapamazsa ahlaksız olur falan diyor malum, moda artık, kıçı olan ahlak uyduruyor...

Neden bulayım ki? Erkek dur ben şuna para yedireyim diyor ve bununla da mutlu oluyorsa, daha ne olsun ki?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 440
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 dakika önce, anibal yazdı:

O senin ahlak teranen, birileri de kadın başını kapamazsa ahlaksız olur falan diyor malum, moda artık, kıçı olan ahlak uyduruyor...

Neden bulayım ki? Erkek dur ben şuna para yedireyim diyor ve bununla da mutlu oluyorsa, daha ne olsun ki?

Demek istedigimi anlamiyor musun? Sadece parasi var diye biriyle birlikte olan kadini nasil sahtekar bulmuyorsun?

Sen zengin biri olsan ve seni manipule ederek bana para vermeni saglasam, bu sahtekarlik olurdu.

Ikisi de ayni sey.

Ama, kadin erkegine "senin paran olmasa, ben seninle birlikte olmam" diyorsa, kadina sahtekar demezdim.

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, investor said:

Ben bir erkegim, degil mi? Bir kadini her zaman senin yaninda olacagim, seni seviyorum filan diyerek kandirabilirim. Daha sonra yataga atar ve o kadini birakirim. Cocuk buyutme isini ona birakir, baska kadinlari avlarim.

Evrimsel olarak bu avantajli. Ama karsimdaki kisiyi kandirmis olurdum. Bunun sahtekarliktan farki yok.

Biyoloji sahtekarlığı sever, bukelamunları, ahtapotları, güve örümceğini falan yaratan bir şeyden bahsettiğini unutma. 

Ha kadını öyle kandıramazsın, bu bebe hayallerini bir unut. 

Sitelerde Paylaş
Just now, investor said:

Demek istedigimi anlamiyor musun? Sadece parasi var diye biriyle birlikte olan kadini nasil sahtekar bulmuyorsun?

Sen zengin biri olsan ve seni manipule ederek bana para vermeni saglasam, bu sahtekarlik olurdu.

Ikisi de ayni sey.

Ama, kadin erkegine "senin paran olmasa, ben seninle birlikte olmam" diyorsa, kadina sahtekar demezdim.

Sadece parası olması kafi, erkek gönlünden veriyorsa, ötesi de senin ezikliğin sadece. 

Beni ne diye manipule edeceksin, dolandıracak mısın? Ay bu bana ne güzel yakışır dedin diye sana elbise mi alacağım, yoksa rengini çok sevdin diye araba mı?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, anibal yazdı:

Biyoloji sahtekarlığı sever, bukelamunları, ahtapotları, güve örümceğini falan yaratan bir şeyden bahsettiğini unutma. 

Ha kadını öyle kandıramazsın, bu bebe hayallerini bir unut. 

Boyle kandiramayacagimi biliyorum. Sadece ornek veriyorum. Her seyi ciddiye alma. Anlatmaya calistigim seyi anlasan, yeter.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, anibal yazdı:

Sadece parası olması kafi, erkek gönlünden veriyorsa, ötesi de senin ezikliğin sadece. 

Beni ne diye manipule edeceksin, dolandıracak mısın? Ay bu bana ne güzel yakışır dedin diye sana elbise mi alacağım, yoksa rengini çok sevdin diye araba mı?

Sana laf anlatilmaz. Dedigimi bile anlamiyor, sacma sapan seylerden bahsediyorsun.

Sitelerde Paylaş
Just now, investor said:

Boyle kandiramayacagimi biliyorum. Sadece ornek veriyorum. Her seyi ciddiye alma. Anlatmaya calistigim seyi anlasan, yeter.

Sen anlamıyorsun işte. Kadın erkeğin ona para yedirip, kendini erkek gibi, güçlü, iyi hissetmesini sağlıyor, kandırmaca, sahtekarlık falan yok ortada.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, anibal yazdı:

Sen anlamıyorsun işte. Kadın erkeğin ona para yedirip, kendini erkek gibi, güçlü, iyi hissetmesini sağlıyor, kandırmaca, sahtekarlık falan yok ortada.

Demek istedigimi bile anlamiyorsun. Neyse, siktir git suradan. Sana laf anlatamam.

Sitelerde Paylaş
Just now, investor said:

Sana laf anlatilmaz. Dedigimi bile anlamiyor, sacma sapan seylerden bahsediyorsun.

Sen anlamıyorsun. Kadın bu. Doğuşu, genleri vs. hepsi bunu söylüyor. Söylüyoruz sana, kadın sevmez, sadece ister. Erkekte ona verip mutlu olur, hepsi bu. Hayat böyle, kadın sahtekar, ahlaksız falan değil. Onun gerçeği bu, beğenmesende öyle.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, anibal yazdı:

Sen anlamıyorsun. Kadın bu. Doğuşu, genleri vs. hepsi bunu söylüyor. Söylüyoruz sana, kadın sevmez, sadece ister. Erkekte ona verip mutlu olur, hepsi bu. Hayat böyle, kadın sahtekar, ahlaksız falan değil. Onun gerçeği bu, beğenmesende öyle.

Yahu ben ne diyorum, sen ne diyorsun? Neyse... Bosver.

Sitelerde Paylaş
Just now, investor said:

Yahu ben ne diyorum, sen ne diyorsun? Neyse... Bosver.

Sen sadece ezik ezik sayıklıyorsun. MAdem şahsileştirdik, ne yedirecek paran var, ne de elde edebilecek başka şeylerin var kadınlar için. Bu ezikliğini, onları tu kaka ilan edip baskılamaya çalışıyorun.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

Sen sadece ezik ezik sayıklıyorsun. MAdem şahsileştirdik, ne yedirecek paran var, ne de elde edebilecek başka şeylerin var kadınlar için. Bu ezikliğini, onları tu kaka ilan edip baskılamaya çalışıyorun.

Ben senin sandigin gibi bir erkek degilim. Ama eminim, sen gecmis hayatinda boyle bir erkektin.

Sitelerde Paylaş

Ne oldu, yoksa dogru mu soyledim? Gecmis hayatinda ezik bir erkek olan sen, evrimle tanisip, kadinlari anlamaya baslayip elde ettikten sonra, cevrendeki erkekleri ezik olarak mi goruyorsun? Tipki gecmisinde kendini gordugun gibi. Senin ezik ve pismanliklariyla dolu bir hayatinin oldugu, yazdiklarindan belli.

Sacma sapan sebepler one surme. Ben kadinlar kotudur demiyorum. Somuren kadinlar ahlaksizdir diyorum. Sen ise o kadinlari elde edemedigim icin kotuledigimi dusunuyorsun. Aptal seni. Demek istedigimi bile anlamiyorsun.

tarihinde investor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar kadınlar derin bir konudur.

Geri dünüp atalarımıza bakarsak erkek kendini hep beğendirme çabasındadır soyu devam etmesi için ve tüm yaratıkların var olması için bu hayatın bir kuralıdır (hilesi)

Kadın çekinir seçici olur kaprizli olur ama erkek hep peşinden koşar bu böyle,herzaman böyleydi.

Eskiyi ve şimdiki zamanı karşlaştırırsak mantık aynı ama yöntemler farklı artık para denen şey var. 

Eskiden kadın bir erkekte ne arıyormuş sağlıklı olması ik önce güvenilir olması güçlü olması zeki olması aile düşkünü bir erkek vardı, 

ama artık para girdi işin içine erkek için zor günler geldi yalan var materialist kadınlar var artık para için düşünmek zorunda erkek faturaları ödemesi lazım çalışması lazım,tatile gitmek var vs.

Eskiden sadece yemek ve su önemliydi kabile yaşamı yani, elektrik yok araba, yok sadece yemek ve su önemli ve kadınları etkilemek zorlaştı yakışıklılığın artık pek faydası yok

Paran varsa çirkin bir amca da olsan kadınlar sinek gibi yapışıyorlar, tüm kadınları genelleştirmiyorum belirteyim çoğu diyelim.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, investor yazdı:

Ne oldu, yoksa dogru mu soyledim? Gecmis hayatinda ezik bir erkek olan sen, evrimle tanisip, kadinlari anlamaya baslayip elde ettikten sonra, cevrendeki erkekleri ezik olarak mi goruyorsun? Tipki gecmisinde kendini gordugun gibi. Senin ezik ve pismanliklariyla dolu bir hayatinin oldugu, yazdiklarindan belli.

Sacma sapan sebepler one surme. Ben kadinlar kotudur demiyorum. Somuren kadinlar ahlaksizdir diyorum. Sen ise o kadinlari elde edemedigim icin kotuledigimi dusunuyorsun. Aptal seni. Demek istedigimi bile anlamiyorsun.

Aslolan, ya da olacak şeyleri kültür ile makyajladığımızdan dolayı, senin asıl meseleyi, yani kadının doğru bulduğu erkeğe olan ihtiyacını sapıklaman sana mantıklı geliyor,

beynin neden o kadını istiyor, ya da kadının beyni neden o adamı istiyor,  ASIL MESELE NE ? anibal kaç yorumdur bunu açıklıyor,

insanların davranışları asıl meseleleri yerine getirirken, bunu üstü kapalı yapıyor, senin nasıl hangi kadından hoşlanacağını seçme gibi bir lüksün yoksa, kadının da asıl meseleden uzaklaşma gibi bir lüksü yok, 

fakat senin dediğin sapıklık nitelendirmesi kültürel olarak doğru anlaşılmış, ama makyajın altını görmemekten farksız.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, CinleriGorenAdam yazdı:

Aslolan, ya da olacak şeyleri kültür ile makyajladığımızdan dolayı, senin asıl meseleyi, yani kadının doğru bulduğu erkeğe olan ihtiyacını sapıklaman sana mantıklı geliyor,

beynin neden o kadını istiyor, ya da kadının beyni neden o adamı istiyor,  ASIL MESELE NE ? anibal kaç yorumdur bunu açıklıyor,

insanların davranışları asıl meseleleri yerine getirirken, bunu üstü kapalı yapıyor, senin nasıl hangi kadından hoşlanacağını seçme gibi bir lüksün yoksa, kadının da asıl meseleden uzaklaşma gibi bir lüksü yok, 

fakat senin dediğin sapıklık nitelendirmesi kültürel olarak doğru anlaşılmış, ama makyajın altını görmemekten farksız.

Ne sapikligi? Ne sacmaladin sen simdi?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, investor yazdı:

Ne sapikligi? Ne sacmaladin sen simdi?

saçmaladığım falan yok, sapık olaylara benzetiyor olabilirsin ve sosyo kültürel açıdan sapıklıktır, katılıyorum, fakat bu zaman kadar seni buraya getiren, davranışlarını şekillendiren evrimin yarattığı davranışların asıl amacı görünmez hale getiriyor,  amaç neslin devamı, erkek farklı yolla kadın farklı yolla gerçekleştiriyor,  fakat sen dizilerden ya da ailenden veya da toplumdan gördüğün gibi benimsiyorsun, ve biyolojiye sapık diyorsun, kültürün olmasaydı bunlar sapıkça gelmezdi, eskiden nasılsa öyle yaşardın, bana bunları söylerken çağın getirdiklerine dayanarak söylüyorsun, oysa biyoloji sana değişmeyen bir olguyu ve olgunun çeşitliliklerini ortaya koyuyor,

tamam hayat sapık olsun

"Neden kendin için iyi olanı yapıyorsun, bencil misin ? Neden toplum için en yararlı olacak şeyi yapıyorsun saf mısın ? "

bahsettiğim şey bu, 

hep kişisel iyilerini yaptığından dolayı ya da yapamamandan duyduğun üzüntüden dolayı, daha da kişisel iyilerine yönelmeye çalışıyor ve haliyle de daha mutlu yaşamaya çalışıyorsun, 

şu anda seni mutlu eden çağdaş yaşaman ve geçmişini sapık olarak nitelendirmen, oysa senin bir kadından haz alman veya haz için sapıkça hareketler yapman hazzı olmayan bir canlıya göre sapıklıktır, sen ne kadar kendini ölçülü ve terbiyeli olarak görsen de.

senin kişisel doğruların benimsediğin kültür ve düşünce yapılarıyla değişir, şekillenir. ve düşüncelerinin buna sapık demesini normal karşılıyorum, ama gerçeği reddemezsin..

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, CinleriGorenAdam yazdı:

saçmaladığım falan yok, sapık olaylara benzetiyor olabilirsin ve sosyo kültürel açıdan sapıklıktır, katılıyorum, fakat bu zaman kadar seni buraya getiren, davranışlarını şekillendiren evrimin yarattığı davranışların asıl amacı görünmez hale getiriyor,  amaç neslin devamı, erkek farklı yolla kadın farklı yolla gerçekleştiriyor,  fakat sen dizilerden ya da ailenden veya da toplumdan gördüğün gibi benimsiyorsun, ve biyolojiye sapık diyorsun, kültürün olmasaydı bunlar sapıkça gelmezdi, eskiden nasılsa öyle yaşardın, bana bunları söylerken çağın getirdiklerine dayanarak söylüyorsun, oysa biyoloji sana değişmeyen bir olguyu ve olgunun çeşitliliklerini ortaya koyuyor,

tamam hayat sapık olsun

"Neden kendin için iyi olanı yapıyorsun, bencil misin ? Neden toplum için en yararlı olacak şeyi yapıyorsun saf mısın ? "

bahsettiğim şey bu, 

hep kişisel iyilerini yaptığından dolayı ya da yapamamandan duyduğun üzüntüden dolayı, daha da kişisel iyilerine yönelmeye çalışıyor ve haliyle de daha mutlu yaşamaya çalışıyorsun, 

şu anda seni mutlu eden çağdaş yaşaman ve geçmişini sapık olarak nitelendirmen, oysa senin bir kadından haz alman veya haz için sapıkça hareketler yapman hazzı olmayan bir canlıya göre sapıklıktır, sen ne kadar kendini ölçülü ve terbiyeli olarak görsen de.

senin kişisel doğruların benimsediğin kültür ve düşünce yapılarıyla değişir, şekillenir. ve düşüncelerinin buna sapık demesini normal karşılıyorum, ama gerçeği reddemezsin..

Benim ne demek istedigimi anladigina emin misin?

Sitelerde Paylaş

Kadınlar sevmez, aşık olmaz... Erkek ters bir hareket yaparsa rahatlıkla bırakır başkasına gider, erkekleri kendisine aşık ettirip onların duygularını sömürür... Bunun yanında erkekler deli gibi aşık olur, uğruna yapamacağı şey yoktur, uğruna ölür vs. vs.  Burada, bu düzen tamamen erkeğin dezavantıjına göre işliyor gibi görünüyor... 

Biz neden aşık oluyoruz... Nereden çıktı bu aşk..??

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, CinleriGorenAdam yazdı:

Erkek kadına farklı bir tür bağ kuruyor, kadın da erkeğe, bunu anibal açıkladı zaten, ama sizin kastınızı anlamadım

siz diyorsunuz ki sanki eşler sosyal aktivitelerini devam ettirmeseler de bağlı kalacaklar, ilişki dinamiktir, monoton yaşamak ilişkiyi bitirebilir diye düşünmekteyim,

kadınların bağ kurmama olayının olduğunu sanmıyorum, sonuçta yumurtalarını dölleyip, onlara en iyi şekilde birisini bulup almak ve onu elinde tutmak bir bağdır, bunun erkeklerin kadınlara duyduğu bağdan farklı aşikar, fakat buna kadınların erkeklere karşı bağ kurmuyor dememiz mantıksız. Sonuçta erkeğini bulduğunda kendisini ona muhtaç olarak görecektir

Sen anlamamışsın... İlk cümlende karşı çıkıp son cümleye geldiğinde kendinle çelişmişsin... 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...