Jump to content

Mükemmel bir ateist olmam lazım...

Recommended Posts

Senin asıl sorman gereken soru şu kişi neden iyi olanı seçmiyor da kötü olanı seçiyor bu sorunun cevabını araştırman gerekirken kötülük neden var var edildi gibi cevabını ilk okul çocuklarının bile bildiği bir soruyu soruyorsun kendine ve sanki bu açıklanamamış bir soruymuş gibi büyütüyorsun bunu. 

Senin sorduğun sorunun mantığına gidersek bir kişi hata yaptığı zaman suç onun atalarında kişinin bir suçu yok. Senin diyelim 5 tane çocuğun var 4 tanesi çok akıllı ve zeki bir tanesi işe yaramazın teki. Bu işe yaramaz çocuk neden böyle oldu halbuki eşit şartlarda büyüdüler. Sen ona işe yaramaz ol dediğin için mi öyle oldu yoksa kendisi kafasının işe yaramayan tarafını mı eğitti diğer tarafını kullanmadı gerek duymadı diye mi öyle oldu. 

tarihinde kabara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 262
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 saat önce, kabara yazdı:

Sen nasıl dışına çıkıyorsun o zaman.

Benim hiçbir zaman böyle bir iddiam olmadı. :)

Beni yaratan şeye ne ad verirsen ver ona bağımlıyım.Bağımlı olan özgür olamaz.

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 saat önce, kabara yazdı:

Ama yok kötü işler yaparsan ( bir çocuğa tecavüz edersen) seni lanetlerim ceza veririm. Bu durumda suç nasıl Allah'ta oluyor onu zaten cezalandırıyor. 

Kafanin basmadigi şey şu, ortada allahtan bagimsiz bir tecavuz olgusu yok. Amanda ben yapma dedim ama yaptilar ben de cezalandirdim zaten diye siyrilacagi birsey degil bu.. Gucu herseye yettigi ve baska birsey bulabilecegi halde, insanlari onursuzca tecavuzle imtihan etmeyi secen allahin kendisi. Insanlarin icindeki kotulugu ortaya cikarabikecek baska sey yokmuydu da, senin kucucuk cocugunu kullanarak tecavuz edilmesini istiyor? Bu acidan bakabilmeyi becerebilsen dinden cikarsin zaten..

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, turklerbirligi yazdı:

Uyandım. Sana diyorum ki İblisin üstün olduğuyla ilgili ayet göster ayet cümlesi değil. Bana XX sure XX ayet de

Benim yazdiklarim asagida acik, sana xx ayette allah bunu itiraf ediyor demedim, ayetlerden anlasilan bu dedim.

"Iblis ben ademden ustunum dedi, cunku ustun oldugunu ona ogreten allahti. Allaha beni yoldan cikaran sensin derken bunu soyluyor ve ademi yasak meyve ile yoldan cikararak ademin ne denli aciz bir takvada oldugunu imaninin zayifligini ortaya koyuyor. Yani allah iblise bildigi ilminin aksine hareket etmesini istiyor. Bu kibir degil, kendisiyle dalga gecen bir tanriya hadi ordan demektir. Guvenilmez olan tanri her halukarda kendisini zaten iskence edebilecektir neden boyun egsin?"

Ve sen hala cevap veremiyorsun..

Iblis alalha beni yoldan cikaran sensin diye neden vurguluyor, kendisinin ustun oldugunu nerden ogrenmis olabilir ve kendisine inanip alllahin yasakladigi meyveyi yiyen adem nasil iblisten ustun olabilir?

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, SUPERULLAH yazdı:

senin kucucuk cocugunu kullanarak tecavuz edilmesini istiyor? 

Yahu arkadaşım sana açıklamasını yaptığım halde halen bunu yazıyorsun. Tecavüz edilmesini istiyor diyorsun. Bak sen bunu böyle algıladığın için dinden çıkmışsın zaten. Bütün mesele senin anlama şeklinde. Evet bunları var eden O ama sırf git onu yap diye bir kulunu yaratmıyor. Bunu kul seçiyor. Tıpkı şu an sen atesitliği seçtiğin ve benim İslamı seçtiğim gibi bunu böyle düşünmelisin.Kimseye zorla git şu kötü iş yap diyen bir şey yok ortada. Yine evet bunlar yapılırken görüyor mu görüyor ve melekler tarafından tutuluyor şu kişi bu günahı işledi ve cezası veriliyor.

Sana üreyebilmen için vermiş onu git tecavüz et diye değil. O zaman senin dediğin şuna geliyor bana  cinsel organı tecavüz etmem için verdi demekle eşit bir şey bu.

tarihinde kabara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, turklerbirligi yazdı:

Sonuçta gencin ölmesi, ana ve babasını onun kötülüklerinden kurtarmıştır. 

Ya bana masal anlatip durma, omrumuz bu masallari okumakla gecti..

Cocugu oldurerek anne babanin yoldan cikmasini engeliyorsa, kimin cennete gidip gitmeyecegine kendi karar veriyor demektir. Madem ozgur irade ile cenneti hakeden kazanacak, birak cocuklariyla imtihan olsunlar ve yoldan cikmasinlar. Hani mudehalesi yoktu? Amanda yoldan cikmalarindan korktuk ne demek, diger yoldan cikanlarin sucu ne? Onlara da bi el atsaydin, yoldan cikaran etkenleri temizleseydin. Boyle adaletli imtihan mi olur?

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, kabara yazdı:

Yahu arkadaşım sana açıklamasını yaptığım halde halen bunu yazıyorsun. Tecavüz edilmesini istiyor diyorsun. Bak sen bunu böyle algıladığın için dinden çıkmışsın zaten. Bütün mesele senin anlama şeklinde. Evet bunları var eden O ama sırf git onu yap diye bir kulunu yaratmıyor. Bunu kul seçiyor. Tıpkı şu an sen atesitliği seçtiğin ve benim İslamı seçtiğim gibi bunu böyle düşünmelisin.Kimseye zorla git şu kötü iş yap diyen bir şey yok ortada. Yine evet bunlar yapılırken görüyor mu görüyor ve melekler tarafından tutuluyor şu kişi bu günahı işledi ve cezası veriliyor.

Sana üreyebilmen için vermiş onu git tecavüz et diye değil. O zaman senin dediğin şuna geliyor bana  cinsel organı tecavüz etmem için verdi demekle eşit bir şey bu.

Cok sig düsünüyorsun.

Tecavüz denilen igrenc arzunun eksikliginde bir sinav mümkün degil mi diye soruluyor. Insan dogasinda gerektiginden fazla eksi puan getirecek davranis sekli var. -1 eksikle sinav sinav olmaktan cikmaz degil mi?

Tecavüz etmeyi bilmeyen zeki canlilar olabilirdik degil mi?

Biri gelip kizina tecavüz edip öldürdü , gözlerinin önünde. Sen simdi buna ilahi adalet diyerek, kizinin dünya sinavinin sona erdigini düsünmeli ve eylemi gerceklestireni suclamamalisin.

Alinyazisi buraya kadarmis. Öldüren sapik olsa da cani alan tanri ve melek azrail.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, kabara yazdı:

Sizdeki beyni kusa taksak ters ucar. Farzetki sen bir tanrisin ve herseye gucun yetiyor. Insanlari yaratip onlari sinamak istiyorsun. Elinde bir suru yontem var ve tecavuzle sinamayi da kuklanmak istiyorsun. Halbuki bikiyorsun ki bu yontemle bir suru cocuk tecavuz edilecek, iskence gorecek ve bunun baska bir yolu oldugu halde bunu seciyorsun. Oturup her bir cocugun acisini izleyip ortak olup yasiyorsun. Sana nasil bir sadist psikopat tanrisin demezler mi?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, deadanddark yazdı:

Cok sig düsünüyorsun.

Tecavüz denilen igrenc arzunun eksikliginde bir sinav mümkün degil mi diye soruluyor. Insan dogasinda gerektiginden fazla eksi puan getirecek davranis sekli var. -1 eksikle sinav sinav olmaktan cikmaz degil mi?

Tecavüz etmeyi bilmeyen zeki canlilar olabilirdik degil mi?

Biri gelip kizina tecavüz edip öldürdü , gözlerinin önünde. Sen simdi buna ilahi adalet diyerek, kizinin dünya sinavinin sona erdigini düsünmeli ve eylemi gerceklestireni suclamamalisin.

Alinyazisi buraya kadarmis. Öldüren sapik olsa da cani alan tanri ve melek azrail.

?? Yahu kim sığ düşünüyor. Bak ne yazmışım kula cinsel organ tecavüz etsin diye mi verildi eğer evet diyorsan sana başka bir şey demiyorum ve verecek cevabım da kalmaz.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kabara yazdı:

?? Yahu kim sığ düşünüyor. Bak ne yazmışım kula cinsel organ tecavüz etsin diye mi verildi eğer evet diyorsan sana başka bir şey demiyorum ve verecek cevabım da kalmaz.

Senin icin hayat toz pembe anlasilan.

Tecavüz sadece insana özgü bir davranis sekli degil.

Organi vermis ama kullanma kilavuzunu vermemis.  Üzerinde tecavüz girisiminde etkisizlesir ibaresi yok.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, SUPERULLAH yazdı:

Sizdeki beyni kusa taksak ters ucar. Farzetki sen bir tanrisin ve herseye gucun yetiyor. Insanlari yaratip onlari sinamak istiyorsun. Elinde bir suru yontem var ve tecavuzle sinamayi da kuklanmak istiyorsun. Halbuki bikiyorsun ki bu yontemle bir suru cocuk tecavuz edilecek, iskence gorecek ve bunun baska bir yolu oldugu halde bunu seciyorsun. Oturup her bir cocugun acisini izleyip ortak olup yasiyorsun. Sana nasil bir sadist psikopat tanrisin demezler mi?

Sizdeki beyni kuşa taksalar kuş aptallaşır ben ne yapacaktım diye yerinde sendelerdi hareket bile demezdi bırak ters uçmayı. Bu bakış açınla zaten bunu ispatlıyorsun. 

Daha önce yukarıda defalarca belirttim senin sorun yanlış zaten. Sen olayı getirip bu kadar geniş evrendeki onca şey içinde tecavüze indirgiyorsun. Senin bakman gereken iyi olanı yapıp sınavı geçmek kötü olanı değil.

Kul dediğim gibi çok aşağılık mertebelere inebiliyor bunun sorumlusu yapan kişi olduğu için cezasını çekecektir. Üreme için verilen bir organı başka durumlar için kullanan kişinin suçudur.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kabara yazdı:

Sizdeki beyni kuşa taksalar kuş aptallaşır ben ne yapacaktım diye yerinde sendelerdi hareket bile demezdi bırak ters uçmayı. Bu bakış açınla zaten bunu ispatlıyorsun. 

Daha önce yukarıda defalarca belirttim senin sorun yanlış zaten. Sen olayı getirip bu kadar geniş evrendeki onca şey içinde tecavüze indirgiyorsun. Senin bakman gereken iyi olanı yapıp sınavı geçmek kötü olanı değil.

Kul dediğim gibi çok aşağılık mertebelere inebiliyor bunun sorumlusu yapan kişi olduğu için cezasını çekecektir. Üreme için verilen bir organı başka durumlar için kullanan kişinin suçudur.

Sen basina birsey gelirse kimseleri suclama.

Cünkü bunu yapanlar sinavda. Ödürende sinavda, tecavüz edende sinavda.Illaki birileri gecer not alamayacak. Cehenneme odun lazim degil mi?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kabara yazdı:

Cehennemden korktugu icin yusuflayan bir beynin bu bakis acisindan bakamamasi normal. Git allahina dua et, seni tecavuzle sinamasin. Bakalim tecavuz edilince yada sevdigin birinin basina gelince evrendeki onca guzellikler sana birsey ifade edecek mi...

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, SUPERULLAH yazdı:

Bu forumda hep dejavu yaşıyorum. Şimdi sana soruyu terse çevirip ben sorayım. Farzetki senin düşündüğün gibi bir tanrı yok ve biz tesadüfen evrimle oluştuk. O zaman şöyle mi demeliydik. 

Bu evrim ne kadar sapık bizi nasıl oluşturmuş bak insanlar gidip çocuklara tecavüz ediyor. Üstelik bu adamın alacağı bir cezada yok çünkü sana göre öbür taraf yok öbür tarafta da ceza almayacak.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kabara yazdı:

Bu forumda hep dejavu yaşıyorum. Şimdi sana soruyu terse çevirip ben sorayım. Farzetki senin düşündüğün gibi bir tanrı yok ve biz tesadüfen evrimle oluştuk. O zaman şöyle mi demeliydik. 

Bu evrim ne kadar sapık bizi nasıl oluşturmuş bak insanlar gidip çocuklara tecavüz ediyor. Üstelik bu adamın alacağı bir cezada yok çünkü sana göre öbür taraf yok öbür tarafta da ceza almayacak.

Tanri yoksa, evrime neden bilincli bir varlikmis gibi sifatlar takalim? Neyin kafasini yasiyosunuz?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, deadanddark yazdı:

Sen basina birsey gelirse kimseleri suclama.

Cünkü bunu yapanlar sinavda. Ödürende sinavda, tecavüz edende sinavda.Illaki birileri gecer not alamayacak. Cehenneme odun lazim degil mi?

Bak ne kadar körsün kendi düşündüğünün nasıl sonuçlarını olduğunun dahi farkında değilsin. Tam tersi senin tecavüze uğrayınca ses çıkarmaman lazım çünkü sana göre  bunu zaten yaratan planlamış sırf sen tecavüze uğra diye yaratılmışsın gibi konuşuyorsun. 

Diğer açıdan bakarsak senin için tanrı yok. Bu seçeneği ele alalım. İnsanlar tanrı olmadan var olduysa bu sefer ortada suçlanacak bir tanrıda kalmıyor. EEE peki bunun hesabını kimden soracağız. Bu sefer neden insanlar gitti çocuğa tecavüz etti. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, SUPERULLAH yazdı:

Tanri yoksa, evrime neden bilincli bir varlikmis gibi sifatlar takalim? Neyin kafasini yasiyosunuz?

O zaman kimi suçlayacaksın peki. Tanrılı bir dinde bunları tanrıya yıkıyorsunda tanrısız bir dinde bu soruların cevabı nedir peki.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kabara yazdı:

O zaman kimi suçlayacaksın peki. Tanrılı bir dinde bunları tanrıya yıkıyorsunda tanrısız bir dinde bu soruların cevabı nedir peki.

Yaw niye birilerini suclamak zorunda olalim, beyinleriniz tecavuze ugradigindan hep belli kaliplar icinde dusunmeye calisiyorsunuz. Tanri yoksa din de yok, nihai olarak suclanacak bir varlikta yok..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...