Jump to content

Sünnet olmak

Recommended Posts

merhaba. ateistforum bolumunde bu basligi gorunce icime kurt düştü.

bu konuyu cok merak etmekteyim. acaba ziyaretciler arasinda sunnet olan/olmayan orani nedir? merakimi bagislayin, bu soruyu ziyaretcilere sormamin sebebi; ziyaretcileri yavas yavas ateizm felsefesine isindirmaya calismak ve sosyallesmelerine yardimci olmaktir

Sitelerde Paylaş

sunnet'in metabolizmaya faydasi olup olmadigini tam olarak bilmiyorum; ama maddi acidan faydali oldugu kesin. bizim evde sunnet dugunu duzenlenmisti. gerci altinlari ve bol sifirli buyuk liralari ebeveynim aldi ama bozukluklar bana yetti de artti bile. hatta abim benden gelip borc istemisti.

Sitelerde Paylaş

banada yaptilar ama memnunum galiba. muslumanlıktaki sunnetten daha garibi yahudilerin bunu yeni dogan bebeklere uygulamasi. fiziksel faydasini gordugume inansam da, cocukken bu konudaki baskıları ruh saglıgı icin tehlikeli buluyorum. hele bir durun, ne diyorsunuz, ne kesiyoruz.

amerikada dinsel sebep olmadan da gene pek yaygin olmasi bir baska merak ettigim nokta. o kadar erken kesmeselerdi de aradaki farki anlasaydim be

Sitelerde Paylaş

ne kadar faydasi olursa olsun sunnet edilen bolge zevk duyularinin bulundugu yerdir hristiyanlarda millet sex yapmasin diye sunneti cikarmislar.. yani kestirince zevk alma duyunuzun bir bolumunu cope yolluyorsunuz kucukken bilseydim de yaptirmasaydim.. kadinlara yapmalarinin mantigida bu zevk almasinlar diye baska bi amaci yok.. bu mikrop filan olayida asilsiz bence o zaman mikrop toplayabilecek kapabilecek heryerimizi keselim

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Sünnet olayı önceleri mısırlılarda,daha sonraları yahudilerde görülüyor,öyleki yahudilerde çocuklar 8 günlükken tanrı emri olarak sünnet edilmeye başlanmış zaten bu geleneğide musa mısırlılardan almış.Tabi müslümanlarda boş durmamış yahudilerden kaptıkları bu sünnet olayını kendilerine mal etmişler.Tevratta sünnet olayından ve mecburiyetinden bahsedilir ancak kuran da bu olaydan bahsedilmez.Zaten böyle bir işi tanrının istemesi çok saçma,madem fazlalık var o zaman niye kestirilmesini istiyorsun,nedense allahın böyle ters işleri var ne dersiniz dindarlar.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
sünnet sünnettir

:)

Sünnet, sünnet değildir.

Sünnet olması için muhammedin yapmış olması gerekir.

Ki hiç bi kayıtta muhammedin sünnet olduğundan bahsedilmez,

O doğuştan sünnetli denir. Düşünün bi tevrattan beri bilinen sünnet uygulaması var, ve bir bebek böyle doğuyor.

Bırakın peygamberi, tanrı yaparlardı onu.

Ama birde işin gerçek boyutu var, peygamber sünneti diye geçen bir hastalık.

İdrar yolunun penisin ucuna ulaşamamasından dolayı daha geriden ve aşşağıdan çıkması.

Bu sebeple o bölgede derinin gelişmemesi ve yarı sünnetli gibi bir durum ortaya çıkması.

http://plastik-rek-cerr.uludag.edu.tr/amel...957753d.jpg.jpg

İşin asıl ilginci bu hastalar ayakta işeyemezler ( ayaklarına işer) oturarak işerler.

Bilin bakalım oturarak işemek neden sünnettir?

Sitelerde Paylaş
http://sunnet.wetpaint.com/page/"Moth...nden+bir+makale

Bu siteyi baştan sona okumanızı tavsiye ederim.

ordan birşeyler buldum aktarayım

Sünnetle İlgili Onbeş Gerçek

* Sünnetle yaklaşık 104 santimetrekare alanında deri, 75 metre uzunluğunda mikroskobik sinir, ve 10.000 ile 20.000 arası özelleşmiş erotojenik sinir ucu kaybedilir.

* Kuran'ı Kerim'in hiçbiryerinde Müslümanlara sünnet olmalarını emreden bir ayet yoktur.

* İslam Peygamberi Hz. Muhammed'in Müslümanlara sünnet olmalarını salık veren açık hiçbir hadisi yoktur.

* İlk Müslümanların erkekleri sünnet ettiklerine dair herhangi bir kanıt yoktur. Peygamberin kendisinin sünnetli olmadığı sanılmaktadır.

* Sünnetin Yahudi dini inanışında temel bir yeri vardır. İslam inanışına sünnetin girmesi, 9. yüzyılda Yahudilikten İslamiyete dönenlerle birlikte gerçekleşmiş olabilir.

* İslamiyeti kabul eden birinden ilk önce sünnet olması istenir, oysa sünnet farz bile değildir.

* İngilizce konuşan ülkeler sünnete 19. yüzyılda, hastalıklara neden olduğunu düşündükleri mastürbasyonu önlemek amacıyla başlamıştır.

* İngiltere ve İngilizce konuşan pek çok diğer ülkede sünnet 1940'larda terkedilmiştir.

* ABD'de sünnet 1960'lardan bu yana hızla terkedilmektedir.

* ABD'de sünnet tıbbi gerekçelerle, ama nedense tıpkı bazı dini kitaplardaki gibi doğumdan sonra yapılır.

* Sünnet, kellikten bel ağrısına, delilikten yatak ıslatmaya kadar pek çok soruna çare olarak sunulmuştur

* Kadın sünneti pek çok ülkede yasaklanmıştır.

* Kadın sünnetinin bazı türlerinde yokedilenler, erkek sünnetinde yokedilenlerin karşılığı, veya daha azıdır.

* WHO ve Birleşmiş Milletler gibi pek çok uluslararası örgüt kadın sünnetine şiddetle karşıyken erkek sünnetini destekler.

* Kadın sünneti terimi erkek sünneti ile benzerliği gizlemek için Batı dillerinde "Kadın Jenital Sakatlaması" olarak değiştirilmiştir.

Sitelerde Paylaş

beni ateizme götüren ilk şey sünnetimdir

bacak kadar veletken düşünür dururdum

"yahu allah her şeyi biliyor ve mükemmelse

ben onun eseriysem ortada hata olması mümkün değil

allah neden böyle bir hata yapsın

sonra da sünnetçiler düzeltmek zorunda kalsın?"

o et parçası oradaysa vardır bi işlevi vardır allahın bir bildiği değil mi?

yoksa yok mu? :D

ulen doğru ya şeytanıda yaratan o

allah bile hata yapıyor bea :p

hatasız allah olmaz :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...