Jump to content

Sinema ile açalım

Recommended Posts

Müzikle Açalım konusuna benzer bi başlık oldu ama..Ben sitede sinema severleri pek göremedim veya seçemedim..Sadece sinema için konuşup film önerilerinizi almak isterim..

Ben başlıyayım konuyu açan olarak..

OldBoy

40719.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0364569/

Genelde Asya sinemasından hiç haz etmem hep dövüşlü kavgalı iş yaparlar..Gerçi oldboy'da var..Asıl amacım filmdeki müthiş oyuncu ve filmde çalan müthiş müzikler Korelilerden böle film beklemezdim helal olsun..

Ivan Groznyy

ivantheterribler1cdcove.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0051790/

http://www.imdb.com/title/tt0037824/

Korkunç ivan diyip başlayalım 1944 ve 1958 yapımlı iki seri filmi var...

‘’Bu 16. yüzyılda ülkemizi birleştiren ilk adam hakkında bir filmdir. Yalnızca kendilerini düşünen darmadağın birçok prensliğin keşmekeşinden, birleşmiş güçlü bir devlet yaratan, Moskova'dan bir prens. Anavatanımızın askeri ihtişamını, doğuda ve batıda ilan eden bir savaş lideri. Bu hedeflere ulaşabilmek için, tüm Rusya'nın Çarı olarak taç giyen ilk lider. Bu öykü, Moskova devletinin kurucusu Korkunç İvan'ın, Rusya'nın bütünlüğüne ihanet edenlere karşı verdiği mücadeleyi anlatır’’ diyerek başlayan film, efsane yönetmen Sergei M. Eisenstein’in durduğu yeri gösteriyor.

tarihinde Fredrik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

SHİNE en sevdiğim filmlerden biridir.

Dünyaca ünlü piyanist David Helfgott rolünde Geoffrey Rush’ın oyunculuk gösterisi çok etkileyici. Rush, bu rolle 1996 yılında en iyi aktör dalında Oscar ödülü de almıştı. Geriye dönüşlerle anlatımın en başarılı örneklerinden biri olan bu filmi ben dört defa izledim. İzlemeyenlere öneririm.

Sitelerde Paylaş

aklıma amelie poulain geldi benimde.Çok güzel bir film,herkese tavsiye ederim.

başkalarını mutlu etmeye çalışan amelie kendi yalnızlığına çare bulamaz..ta ki acayip nino'yu keşfedinceye kadar.

ben bu filmde amelie ve nino karakterlerini çok sevdim..özellikle audrey tautou(amelie) çok başarılıydı.

Sitelerde Paylaş

Old boyu öve öve sonunda izlettiler ama "bu mu yani" gibisinden bir duyguya kapıldım. beğenmemeiştim açıkçası.

Son günlerde GI-joe denen saçmalığı izledim, adamlar o kadar özel efektlere kasmışlar uğraşmışlar, ama filmin sonundaki buzların denizin dibine çökmesi saçmalığını düşünememişler. Çerez niyetine izlemeyi severim böyle filmleri yinede mantık hataları çok olsada.

Nefes filmine de en kısa zamanda gitmek istiyorum, yorumlar gayet olumlu.

Sitelerde Paylaş

Ben psikolojik gerilim filmelerinin hastasıyım. Fight Club vazgeçilmezlerim arasında. Tyler'a hayranım. Machinist, 12 maymun, Can Dostum, 3:10 yuma, Akıl Oyunları sevdiğim filmler arasında. Psikolojik gerilim filmi tavsiyesinde bulunan arkadaşlar olursa sevinrim.

Sitelerde Paylaş

Psikolojik gerilim filmi tavsiyesinde bulunan arkadaşlar olursa sevinrim.

Hard Candy adlı filmi kesinlikle izle.

Sitelerde Paylaş

Hard Candy-Lolipop Henüz 14 yaşında ama yaşına göre gayet olgun bir kız olan Hayley Stark, internette tanıştığı 32 yaşındaki moda fotoğrafçısı Jeff Kohlver'la buluşur. Jeff'ten etkilenen Hayley, onun cinsel beklentilerine karşılık vereceğini düşünür.

Bu filmi söylüyorsun değil mi?

Sitelerde Paylaş

Hard Candy-Lolipop Henüz 14 yaşında ama yaşına göre gayet olgun bir kız olan Hayley Stark, internette tanıştığı 32 yaşındaki moda fotoğrafçısı Jeff Kohlver'la buluşur. Jeff'ten etkilenen Hayley, onun cinsel beklentilerine karşılık vereceğini düşünür.

Bu filmi söylüyorsun değil mi?

Evet. http://www.imdb.com/title/tt0424136/

Bu filmi kesinlikle izle, gerilmen, koltuğa yapışman garanti. Beğenmedim dersen zamanın iade :)

Sitelerde Paylaş

Oeh; o filmde ellen page oynuyormuş. Kendisi benden referanslı, çok genç bir oyuncudur.

Hatta çok hafif bir komedi filmi de var, "Juno" izlemediysen onu da tavsiye ederim Astur, ben de bu filmi izleyeceğim bugün yarın : d

Sitelerde Paylaş

Oeh; o filmde ellen page oynuyormuş. Kendisi benden referanslı, çok genç bir oyuncudur.

Hatta çok hafif bir komedi filmi de var, "Juno" izlemediysen onu da tavsiye ederim Astur, ben de bu filmi izleyeceğim bugün yarın : d

Oscar aldığını duyar duymaz izlemiştim onu, o da eğlenceli film. Ellen Page ise oldukça yetenekli, hele bu Hard Candy filmindeki oyunculuğu inanılmaz.

Bu arada başlığa uğramışken bir iki film önereyim:

En sevdiğim film, senaryosu favori yazarım Paul Auster'a ait: http://www.imdb.com/title/tt0114478/

Amerikan bağımsız sinemasından hoşlananlara kesinlikle öneririm.

Bu da Brezilya sinemasının şaheser filmi Tanrı Kent:

http://www.imdb.com/title/tt0317248/

Sitelerde Paylaş

Astur bu south park'ı internette izleyebileceğim bir adres biliyor musun?

Sitelerde Paylaş

Vay vay vay, Paul Auster ha? :)

Amerika'da buradaki kadar meşhur değil diyorlar hacı, ne dion? :D

ABD'de de baya ünlü diye biliyorum.

Ben Paul Auster ile küçükken New York Üçlemesi'nden Cam Kent aslı kitabının çizgi romanına rastladığımda tanıştım, MAD dergisi vardı bir ara, o hediye etmişti. Aldım, okudum, inanılmaz etkilendim. Daha önce hiç öyle bir kitap okumamıştım. Sonra Leviathan'ı aldım, o da muhteşemdi. O dönem İngilizce seviyem çok iyi değildi, ama zamanla geliştirdim ve kitaplarının geri kalanını orjinallerinden okudum, öyle daha da keyifli oldu. En sevdiğim romanı da Mr. Vertigo'dur. Music of Chance de olabilir, bu ikisi arasında gidip geliyorum.

Sitelerde Paylaş

Bir miktar Picasso aleyhtarı olsa da benim çok sevdiğim bir film MODİGLİANİ. İtalyan ressam Amadeo Modigliani'nin yaşamını konu eden filmi, biyografik sinemadan hoşlananlar kadar resim sanatına ilgi duyanların da izlemesini öneririm. Filmde Renoir, Picasso, Utrillo gibi üstatları da görüyoruz. Oldukça uzun olmasına rağmen akıcı anlatımıyla izleyeni içine alan filmde, Modigliani'yi Andy Garcia canlandırıyor.

tarihinde insanemektir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...