Jump to content

Recommended Posts

BU soru bazı ateistler tarafından dalgaya alınabilinir...Ancak amaç tamamıyla öğrenmek...Forumda bir çko ateistin bazı mesajlarından onlarından önceden teist olduğu falan anlaşılıyor...Ve ateistlerin bilgi birikimiyle ateist olduğu falan geçiyor...Benim merak ettiğim o bilgi birikiminin patlaması nasıl oldu...O anda ne hissedilir...Allah yoktur demek o an size nasıl bir şey hissettirdi...Evet gerçekten soru öğrenmek için sorulmuştur...İşte o AN ne oldu...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hacım bir çok kişi birden "allah yok" deyip ateist olmaz,deism,agnostism gibi dereceleri atlar.

Negatif atesitim işte fikrmi yok sadece allahın olmadığını biliyorum

Sitelerde Paylaş
iblis bunlara bi perde çekmiş ve kandırmış.hepsi akıllı insanlar bundan kurtulmaları mümkün bence.aklınızı çalıştırın ve islama dönün yeniden.

tatar ramazan :

iblis 1974 de linda blair denen karının içine girdi bir daha da çıkmadı..

o hala orada bize değmez... daha bizden kaçar o..nokta.. :rolleyes::blink:

Sitelerde Paylaş
Naptın bir sabah uyanıp birden "hassktr allah yok hakkaten" mi dedin.yoksa hiç mi inanmadın?

dünyaya bi baktım ne oluyolan dedim herkez alalh diyor şu mübareği bi göremdim.

Okadar ateist hristiyan var bunlar kafir madem neden öldürmüyor felan dedim ne yollarına daş koymuyor dedim.

İslamcılara baktım bana islamı yaymak zorla beni camielre yollamaya çalışıyodular.

Benim piskoljim bozuldu.

Ateizm daha doğru geldi

Sitelerde Paylaş
Peki bütün zamanları ve mekanları kuşatacakk derecede kabiliyeti nasıl kazandınız ki bu neticeye varabildiniz?

hangi neticeye ya Allaha inanmıyorum anlıyormusun ateizm daha haklı geliyor kısacası

tarihinde Metal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah'ın olup olmaması bu kadar önemli mi?

Allah'a inanan iyi; inanmayan kötü mü?

Tabiki hayır, tersi de doğru değil, o halde Tanrının var olup olmamasının bir önemi yok, zira forumun da varlık sebebi ortadan kalktı :D

Sitelerde Paylaş
iblis bunlara bi perde çekmiş ve kandırmış.hepsi akıllı insanlar bundan kurtulmaları mümkün bence.aklınızı çalıştırın ve islama dönün yeniden.

Ateistliğe geçiş biranda olmaz. Önce mensubu olduğun dinin gereklerine bakarsın.. Mesela ben, önceden islamın arabistan ve onun gibi yerlerde yanlış uygulandığını düşünürdüm..

Kadınların çarşafa sokulmasının, erkeklerle konuşturulmamasının, inanmayanların kafir damgası yiyip öldürülmeye kadar gidilmesinin sadece bağnazlık olduğunu düşünürdüm.. sonra yavaş yavaş kuranla tanıştım. islamiyet gerçekleri sitesi bu konuda yardımcı oldu.. Ayetleri okudum, sonra tek tek diyanetten kontrol ettim. Ve yavaş yavaş islama karşı olan görüşüm değişti.

Konu bir süre sonra insanın ve canlılığın nasıl oluştuğu konusuna geldi.. Belli ki dinler bir politikaydı. Başkası olamazdı. Aklı başında bir tanrı, ahzab 37 veya ahzab 50-53 gibi komik şeyleri evrensel diye nitelediği emirler içine koymaz. Zaten bu tür ayetlere bakıldığında, insan elinden çıktığı bariz bellidir. Hatta ahzab 53 ayeti; köydeki bakkal sahibinin camiye giderken, bakkal dükkanının camına bıraktığı nota benzer tarzda bir şey..

Her neyse.. Bilimadamlarının kitaplarına yöneldim.. Bir taraftan kuran eleştirileri için İlhan Arsel, Turan Dursun okudum. Ayetleri ve onları destekleyen hadisleri okudum. İlhan Arsel'in kitaplarının bazı yerlerini yanlış buldum.. Mesela, Kurandaki Tanrı diye bir kitabı var.. Bir ayeti eleştirirken ya aceleye getirmiş, ya da yanlış değerlendirmiş. Ayet şöyleydi: Herşeyin orta boylu olanı makbuldur.. Burada söylenmek istenen; ne az, ne de çok.. Ama İlhan Arsel; Muhammedin orta boylu olduğu için böyle bir ayet koyup kendini övdüğünü belirtmiş.. Bence yanlış bir değerlendirme. Bunları elbette ayırt edebiliyoruz. Önemli olan ayırt edebilmektir.. Ama ahzab 37 yi okuyup, bir peygamberin nelerle uğraştığını ve tanrı kavramını kendi emellerine nasıl alet ettiğini görünce.. Artık emin oluyorsun, kuran denen kitabın içeriğinden..

Öte yandan dediğim gibi, bilim kitaplarına yöneldim. Evrimi araştırdım. Bir çok değerli prof. v.s okudum.. Varoluş konusunda net bilgi birikimim mevcut. Kimse bana çıkıpta; sen biranda kusursuz yaratıldın diyemez. Dünya 6 günde yaratıldı savı komedidir. Ya da Adem Havva temaları tamamen asılsızdır. Bilimsel açıdan böyle bir şey olmamıştır çünkü. Geçen gün bir Yahudinin stand up ını izliyordum.. O bile bu konulara değindi. yahudiler bile evrime inanıyorlar (eğitimli olanları) . Dini sadece bir kutsallık, simge olarak görüyorlar ama bu tip safsatalarına inanmıyorlar..

Yukarıda alıntı yaptığım yazı mesela.. İşte bahsettiğim safsatalar bunlar.. İblis perde çekmiş.. Biz iblislere, cinlere, perilere inanmıyoruz. Gerçeklik var. Somutluk ve güvenebileceğimiz bilim var. Kimse bizi bunlara inandığımız için suçlayamaz.

.

tarihinde john tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

matematik çalışırken ateist oldum.= semboli ile bir eşitlik kurduğumuzda iki tarafta aynı şeyi soyluyor.... aynı sonucu veriyor.cvp bulabiliyoruz

komik gelecek ama....

x+5=8 ise x=3

duşundum ve matematıkte her sorunun cevabı bulunuyordu

matematikte yapamadığın bi soruyu ögretmene ve ya bilenlere sorup ğgrenebılıyorsun.

= de dediğim gibi birisi allah var diyor=( )

ama eşitliğin diğer yanı hep boş kalıyor......

yani ilk önermeyi doğrulayacak bi yasa yok...

referans olrak kuran peygamber vb......gösteriliyor....

bu referanslara değinelim......

bir örenek

islamda evlilik konusunu ele alalım..

bi erkek üç eş alabiliyor.alsın ....

kadın alamz..tamam....

ama bu doğrumu diye sordum aileme arkadaşlara vb.....

cvp:o dönemde şavaşlarda eşi ölen kadılar sahipziz kalmasın diye olmuş..o dönem ait bi durum gunumuz de olcak şey mi?

yani arkadaşlar kural ve yasaları zaöama gore değişen bir olgudur din...tabi kesin kanun ve hukumleri (kantlanabili) içeren bir olgu eline kuaranı alan arapça bılen bılmeyen tarafın yoruma açıktır

yani = karşılığında net olamyan binlerce şey üretüilme sebbebi budur

saygılarımla...

Sitelerde Paylaş
Peki bütün zamanları ve mekanları kuşatacakk derecede kabiliyeti nasıl kazandınız ki bu neticeye varabildiniz?

Neden böyle bir kabiliyete ihtiyaç olsun o zaten heryerde değilmi?

Neden onun varlığını anlamak için herşeyi kuşatmamız gereksin?

O heryerde diyen sizsiniz sonrada hertarafa baktınmı diyende sizsiniz.

Siz müslümanlar garipsiniz.

Sitelerde Paylaş
Ya bilemediğin mekansız mekanalarda ya da zaman üstü zamanalrda varsa anlamında...

bu cümle bile dini reddetmek için yeterli bir neden. o kadar fena inandırılmış ki, sadece eski arap yaşantısını, yaşam kurallarını, arap hukukunu içeren bir kitabı evrensel zannediyor.onu düşünmüyor bile sadece inanmış bu böyle demiş geçmiş.

hiç okudun mu bilmem ama insan hakları evrensel beyannamesi kadar bile insancıl değildir kuranın içeriği.

hiçbir insan inançlarından ötürü yargılanamaz.

kuran: inanmayanı öldürün, inanmayana ebediyen işkence yapıcam.

yeterli herhalde?

Sitelerde Paylaş
bu cümle bile dini reddetmek için yeterli bir neden. o kadar fena inandırılmış ki, sadece eski arap yaşantısını, yaşam kurallarını, arap hukukunu içeren bir kitabı evrensel zannediyor.onu düşünmüyor bile sadece inanmış bu böyle demiş geçmiş.

hiç okudun mu bilmem ama insan hakları evrensel beyannamesi kadar bile insancıl değildir kuranın içeriği.

hiçbir insan inançlarından ötürü yargılanamaz.

kuran: inanmayanı öldürün, inanmayana ebediyen işkence yapıcam.

yeterli herhalde?

insan hakları evrensel beyannamesi kadar bile insancıl değildir kuranın içeriği. .. çokkkk masum bi söz bu ... kuran insalcıl olarak nitelendirilemez bile .. kuran ve bu bildirgenin youtubeda karşılaştırılması var .. orda zaten gözler önüne seriyo herşeyi .. izlemeyenler mutlaka izlesin diyorum..

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...