Jump to content

Recommended Posts

2 saat önce, Antonius yazdı:

Hurrican Derviş avatarı koymuşsun ama dini bilgilerde tasarruf yapamıyor onları varyemezler gibi saklıyorsun.İsa yaşamamıştır.İsa yaşam aşkıdır.Ve İnsan beynindeki yaşama küsmüş olan yani mecazen ölü olan duyguları diriltir.

Evet, haklısın,  İstanbul'da fethedilmemiştir. Çünkü ben tevâtüre kulak asmam, görmediğim şeye inanmam.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

:D yahu hala ilim malum gibi sözcükler ile gizlemeye çalışıyorsunuz. yukardaki tutarsızlığı göremiyor musunuz? bir örnek daha vereyim

kainat yokken, yani kainat var edilmeden önce, öncelik sonralık yok :D

inandığınız şeyleri hakk gakkk silindirullah gii sözcükler ile perdeler altına gizliyorsunuz. fakat gerçekte ipe sapa gelmez şeyler söylüyorsunuz.

öncelik sonralığın olduğu zamandan önce, öncelik sonralık yoktu...

hayal dünyasını, fiziksel gerçekliğin içine yedirmeye çalışınca böyle saçmalıklar çıkması normaldir.

yazınızın geri kalanı da yine bir sürü kavram karmaşası ile gizlenmeye çalışılmış saçmalıklar içeriyor.

Anlayışında bir ârızâ var senin.
İnkâr etmek, i'tirâz etmek çok kolay bir iştir de sen bunu bile beceremiyorsun,
çünkü anlamıyorsun, anlamadığın bir şey hakkında da doğru anlamaya çalışmak yerine i'tirâz etme taklîdi yapıyorsun. taklîd diyorum çünkü neye i'tirâz ettiğini bile bilmiyorsun.
Cevap vermek istiyorum ama Neyine cevap vereyim senin...

Sitelerde Paylaş

Adamın biri Genezareth gölünde turistik bir kayıkla dolașmaya karar vermiș ve kayığa binmiș.

Bir süre sonra gölün sonuna geldiklerinde kayıkçı: "Bu seyahatın üçreti 500,- $" demiș.

Bunu duyan müșteri, "Oha. Olur mu öyle șey, çok pahalı!" diye çıkıșmıș.

"Burası herhangi bir göl değil. İsa´nın bu gölde suyun üzerinde yürüdüğünü hatırlatmak isterim." diye yanıtlamıș kayıkçı.

Müșteri:"Bu fahiș fiyat karșısında eminim yürümüștür.":D

Sitelerde Paylaş
On 19.02.2018 at 19:42, Hurrican yazdı:

zihninizin yönetim odacıklarında şeytânlar cirit atıyor. Nasîb olursa ilerde burayı da açıklarım. Ya'nî her insânın içindeki ülkeden (vücûd memleketi) bahsediyorum.

Şeytan var diyen o kutsal kitabın dunyaya düz diyor. dünya dönmüyor diyor. meni kaburgayla bel arasından çıkar diyor.yıldızlar gögü süslemek için diyor. vb. bunlar doğruysa şeytanda var. 

şöyle bir söz var; bazen en zor olan apaçık gerçeği görmektir.

şizofren olan ve olmayan şeyler gören maalesef sensin dostum. bu zehri bünyeden atmadıkça da iyileşemeyecek ve inanmayanları yaftalamaya devam edeceksin. aslında bize iftira atıyorsun ama zehrin etkisiyle hareket ettiğin için  yaftalama demeyi seçiyorum..

tarihinde Burakey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, Burakey yazdı:

Şeytan var diyen o kutsal kitabın dunyaya düz diyor. dünya dönmüyor diyor. meni kaburgayla bel arasından çıkar diyor.yıldızlar gögü süslemek için diyor. vb. bunlar doğruysa şeytanda var. 

şöyle bir söz var; bazen en zor olan apaçık gerçeği görmektir.

şizofren olan ve olmayan şeyler gören maalesef sensin dostum. bu zehri bünyeden atmadıkça da iyileşemeyecek ve inanmayanları yaftalamaya devam edeceksin. aslında bize iftira atıyorsun ama zehrin etkisiyle hareket ettiğin için  yaftalama demeyi seçiyorum..

Öğrenmek istediğin bir şey varsa sor. Anlamanızı sağlama kudretimiz yok ama İnşAllah düşünebilme noktasındaki aczinizi gösterebilirim

Sitelerde Paylaş
23 saat önce, Hurrican yazdı:

Boş insânlar değil, Rahmete tâbi olmayan insânlardır. Rahmete uymayan insânların cehennemlik olması doğaldır. Fakat Bu Dünyâda mü'min gözüken kâfirler, kâfir gözüken mü'minler vardır. Kimin ne olduğu şeklen bilinemez.  Ayrıca, fetret devrinde dîn nedir bilmeyen insânların durumlarında da bir boşluk yoktur. İnsânlar arasındaki ilişkiler ahlâki tutumlar ve vicdânın varlığı,, Dînin her yerde olduuğunu bize gösterir. Allah böylece herkesin hesâbını tutar. Allah bilir.

Ne yazık ki bu açıklamalar dünya nüfusunun % 80'ini tatmin etmez hatta ciddiye bile alınmaz, küçük bir coğrafyanın gerçekleri olarak görünmeye devam eder. Dünyaya hiç bir katkı sağlayamayan insanların öbür tarafta sadece kuru inançları ile mükafat alacaklarına inanan sayısı sınırlı kalmaya devam edecektir. Sanırım günümüzde tüm ulusların ortak noktası futbol sporu bile dinlerden daha çok birleştirici olma yolundadır...

Sitelerde Paylaş

Bu Rûh hâliyle, ne Allah'a yararsınız ne de kula, Gerçeğin peşinde olması gereken sensin, acıklı bir durumda olan, zavallı olan, muhtâc olan, gelip geçici bir hayâl olan sensin,, gerçeği aramak, mümkünse ebedî hayâtı bulmak, araştırıcı olmak senin görevin. Lutfedip izin verirsen, Sana hakikatlerin altın tepsiyle sunulacağını mı zannediyorsun. Peygamberler, kulların bir bekçisi, kulların bir memuru değildir. Peygamberler, Dünyânın en merhâmetli insânlarıdır. Zavallıları kurtarmaya çalışırlar.

Ciddiye alınmama kendi zavallılığını görememekten ya'nî kişinin dangalaklığından kaynaklanıyorsa, bu adama nasıl bir fayda verilebilir ki.
Ama ciddiye almama, islâmda mantıksızlık ve çelişki görmekten, yetersizlik iddiasından   kaynaklanıyorsa, İslâmda nerde bir mantıksızlık bir tenâkuz gördüysen ortaya koy ve bizim açıklamalarımızı da dinle, anlamaya çalış.
Özetle; gerçeği ara...

tarihinde Hurrican tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Hurrican yazdı:

Evet, haklısın,  İstanbul'da fethedilmemiştir. Çünkü ben tevâtüre kulak asmam, görmediğim şeye inanmam.

İstanbulun fethi bütün delillerle ortadadır.Ama bana İsanın Muhammedin ve diğer İbrahimi peygamberlerin yaşadıklarına dair tarihi delil gösteremezsin.Senin ileri sürdüklerin Tevatüren gelen doğmatik bilgilerdir.Onları kitap halinede getirsen Tasarrufa muhtaçtırlar.

Sitelerde Paylaş

Anlayışında bir ârızâ var senin.
İnkâr etmek, i'tirâz etmek çok kolay bir iştir de sen bunu bile beceremiyorsun,
çünkü anlamıyorsun, anlamadığın bir şey hakkında da doğru anlamaya çalışmak yerine i'tirâz etme taklîdi yapıyorsun. taklîd diyorum çünkü neye i'tirâz ettiğini bile bilmiyorsun.
Cevap vermek istiyorum ama Neyine cevap vereyim senin...

Bak Hurrican Edip Harabi ne diyor:

Daha Allah ile cihan yok iken
Biz anı var edip ilan eyledik
Hakk'a hiçbir layık mekan yok iken
Hanemize aldık mihman eyledik

Kendisinin ismi henüz yok idi
İsmi şöyle dursun cismi yok idi
Hiçbir kıyafeti resmi yok idi
Şekil verip tıpkı insan eyledik

Allah ile burda birleştik
Nokta-i amaya girdik yerleştik
Sırr-ı Küntü kenzi orda söyleştik
İsmi şerifini Rahman eyledik

Aşikar olunca zat ü sıfatı

Kûn dedik var ettik bu semavatı
Birlikte yarattık hep kainatı
Nam ü nişanını cihan eyledik

Yerleri gökleri yaptık yedi kat
Altı günde tamam oldu kainat
Yarattık içinde bunca mahlûkat
Erzakını verdik ihsan eyledik

Asılsız fasılsız yaptık cenneti
Huri gılmanlara verdik ziyneti
Türlü vaatlerle her bir milleti
Sevindirip şad ü handan eyledik

Bir cehennem kazdık gayetle derin
Laf ateşi ile eyledik tezyin
Kıldan gayet ince kılıçtan keskin
Üstüne bir köprü mizan eyledi

Biz yaptık hepsini biz! Allahı ortaya biz attık.Bizdeki bize ait düşünsel güce dayanarak.Semavat falan hepsi sende olan semboliklerdir.Yoksa arzın semavatı değil:)

Sitelerde Paylaş

Öğrenmek istediğin bir şey varsa sor. Anlamanızı sağlama kudretimiz yok ama İnşAllah düşünebilme noktasındaki aczinizi gösterebilirim

Madem anlamamızı sağlayamıyorsun bırak Allah yaysın/tebliğ etsin kendi dinini. din yayma görevini insanlara vermek nedir ya!  bi de diyorlar ki insan  aklı sınırlıdır,bilgisi eksiktir,hataya açıktır felam fişman ee o zaman o yüce Allahın dinini siz niye  anlatıyorsunuz ? ayetleri anlamaya gelince aklımız sınırlı bilgimiz noksan dini yaymaya gelince  evraka yelkenler fora :)  

ayetleri dansöz humeyra metodolojisi ile açıklayan hocalar  dinden çıkma yolumda mihenk taşlarından biridir .

hımm bak evladım o ayetin nuzul sebebini tuturamazsam hikmeti alemetinden o da yemezse vessese veren şeytanı işin içine katarım  baktım olmuo batı medeniyetine bağlarım,  yahudiler cristianlar ....

o zaman dans !

tarihinde Burakey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...