Jump to content

Bir Pedofili Ayeti Daha!

Recommended Posts

Ama 9-10 yaşındaki bir kişiye de miras verilmez dostum.Bu diyorki evlilik çağına gelince olgunlaşma görürseniz miraslarını verin,9-10 yaşındaki çocuklarda olgunlaşma ihtimali olamayacağına göre de demekki bu evlilik çağı minimum miras alabilecekleri çağdır.

Bazıları inandığı şeye pek güvenmezse, ondan daha kötü şeyler bulmayı umut ederek yaşar. Bu nedenle bu kimseler, inandıkları şeyin doğruluğunu ortaya koyarak yaşamak yerine başka şeylerin yanlışını görerek yaşamayı tercih ederler. Bu değişik sosyo/psiko sorundur. kısacada anlatılabilecek değildir!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 363
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ayet şöyle;

Nisa:127=Kadınlar hakkında senden fetva istiyorlar. De ki: Onlar hakkında size fetvayı Allah veriyor. Kitapta, kendilerine (verilmesi) farz kılınanı vermediğiniz ve evlenmek istediğiniz yetim kızlara, zavallı çocuklara ve yetimlere âdil davranmanıza dair, size okunmakta olan âyetler de bunu açıklıyor. Ne hayır yaparsanız, şüphesiz Allah onu bilir.

Gördüğünüz gibi ''zavallı çocuklar'' da evlenmek istedikleri arasında sayılıyor.

Verilmesi farz kılınan şey meallerde miras olarak geçiyor fakat miras olamaz mehirdir.Çünkü miras kişi öldükten sonra eşine,çocuğuna kalır,buradakiler ise hem ölmemişler daha,dolayısıyla miras sözkonusu olamaz,ayrıca Müslümanlara helal kılınan kadınlar şunlardır;

Ahzab:50=Mehirlerini verdiğin eşlerini, Allahın sana ganimet olarak verdiği cariyeleri, seninle beraber hicret eden amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını, teyzelerinin kızlarını ve Peygamber nikahlanmayı dilediği takdirde müminlerden ayrı, sırf sana mahsus olmak üzere kendisinin mehrini Peygambere hibe eden mümin kadını almanı helal kılmışızdır. Bir zorluğa uğramaman için; müminlerin eşleri ve cariyeleri hakkında onların üzerine neyi farz kılmış olduğumuzu bildirmiştik. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.

Gördüğünüz gibi ayetlerde sayılanlar arasında kişinin evlenmediği takdirde mirasını hakedecek birileri yoktur.Miras akrabalara kalmaz,dolayısıyla burada bahsedilen hak mehirdir,o da ancak evlenilecek kadına verilir.

Sizlerin düşünceleri neler bu konuda?Açıkça çocuklarla evlenmenin meşru olduğu anlaşılmıyor mu bu ayetten?

Neden Kadın değil

Neden Kız değil

neden yetim kızlar hep konu

neden henüz adetini görmeyenler kuranın konusu...

İncil de yada tevratta böyle şeyler varmı?

Bu yetim kızları Allah 650 yılından sonramı yarattı?

Allah neden insanları eşit yaratmadım diyor..

Hiç bir Müslümanla çağdaş bir insan eşit olurmu?

Sitelerde Paylaş

Nisa 6. ayet olmasaydı bu ayetten kesinlikle sübyancılık çıkıyordu ama o ayet olduğu için böyle birşey olamaz.

Nisa 6 yı unut, ayetin neresinden sübyancılık çıkıyordu? Lütfen ayeti yazarak ondan alıntıla, yada ayetten farklı boyayarak göster.

Hiçbir ayetten sübyancılığı hiç kimse bulamaz. ÇÜNKÜ YOK. İnsanlar kendilerini rahatlatmak için bunları kuranda ne kadar ararlarsa arasınlar asla bulamazlar. ÇÜNKÜ YOK.

Daha fazla söze de gerek yok! Açtığın başlıktaki ayet yeterince anlatıldı. Hala tatmin olmadıysan dediğim gibi ayetten göster! Anlatalım bir daha...

Sitelerde Paylaş

Neden Kadın değil

Neden Kız değil

neden yetim kızlar hep konu

neden henüz adetini görmeyenler kuranın konusu...

İncil de yada tevratta böyle şeyler varmı?

Bu yetim kızları Allah 650 yılından sonramı yarattı?

Allah neden insanları eşit yaratmadım diyor..

Sen konuyu açan arkadaşın astığı yazıya verilen cevapları okudunmu?

Abdullah yine rezil olmaya adaylığını koyacaksın değilmi? Kadınlar başka yerlerde yeterince olduğu için ve yetim kızlarda daha çok istismara açık olduğundan onlara özel anlatımlar var.

Hala aptalca aynı şeyde ısrar ediyorsun? Sen yazıları okumazmısın yahu? Bak aynı soruyla şerefini ortaya koyan demirefe abinin başına neler geldi. İddiası çürütülünce nasıl kurtulmaya çalıştı. Ondandamı örnek almazsın? Yazıları okumadan ortaya atlama, rezil olursun diyoruz, sen illede aksini yapmaya bayılıyorsun.

Biraz geriye git yazılanları oku, ondan sonra yine sorabiliyorsan sana da gösterelim tekrar. Ama sen sakın şeref sözü falan verme, yksa demirefe gibi durumlara düşersin!

Çağdaş insanmı? Daha sonra şu çağdaş insanı da bir tanımlada o konuda da görüşümüz olsun. Bakalımneler yazabileceksin? Hatta savunabileceğin bir çağdaşlık durumu varsa onu da başbaşada yazışabiliriz. Ama mazeretin çıkacak yine önceden olduğu gibi değilmi?

tarihinde aorskaya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Elbette olamaz dostum :)

Nisa 6 yı unut, ayetin neresinden sübyancılık çıkıyordu? Lütfen ayeti yazarak ondan alıntıla, yada ayetten farklı boyayarak göster.

Hiçbir ayetten sübyancılığı hiç kimse bulamaz. ÇÜNKÜ YOK. İnsanlar kendilerini rahatlatmak için bunları kuranda ne kadar ararlarsa arasınlar asla bulamazlar. ÇÜNKÜ YOK.

Daha fazla söze de gerek yok! Açtığın başlıktaki ayet yeterince anlatıldı. Hala tatmin olmadıysan dediğim gibi ayetten göster! Anlatalım bir daha...

1.Zavallı çocuklar hakkında hüküm yok,dolayısıyla verilmesi gereken mehirden başka birşey olamaz.

2.Zavallı çocuklar evlenmek istenenler arasında sayılıyor.

Gerçi zavallı çocuklar hakkında yine bir hüküm yok ama o Kur'an'ın eksikliğinden,Nisa 6'ya göre sübyancılıkla ilgili olamaz.

Sitelerde Paylaş

Elbette olamaz dostum :)

1.Zavallı çocuklar hakkında hüküm yok,dolayısıyla verilmesi gereken mehirden başka birşey olamaz.

2.Zavallı çocuklar evlenmek istenenler arasında sayılıyor.

Gerçi zavallı çocuklar hakkında yine bir hüküm yok ama o Kur'an'ın eksikliğinden,Nisa 6'ya göre sübyancılıkla ilgili olamaz.

Zavallı çocuklarlada, küçük çocuklarlada, yetimlerlede, normal kadınlarlada, yaşlı kadınlarlada evelenmek isteyenler şimdi de olabilir. Evlenmek istemek ayrı, kimlerle evlenilmesine izin verilmesi ayrıdır. Yani, bize sapıkça gelen isteklerde olabilir, ama müsade edilirmi? hayır. İşte bu kısmı önemlidir!

İsteyenin özel durumu, kuranı yanlışlayamaz. Kuran ancak içindeki hükümlerle konuşulur. Neye izin verip vermediğine bakılır. Ona göre konuşulur!

Ayrıca, şu kırmızı ile cevapladığın çağdaşlığı sende bir tanımlada müslümandan ilerimi gerimi onu bizde öğrenelim değilmi?

Çağdaşlığı tanımlayın, sonra çağdaşlara bir kaç örnek isim verebilirseniz verin bakalım. Bizler neler söyleyebiliriz, biz de onu düşünelim!

Sitelerde Paylaş

Zavallı çocuklarlada, küçük çocuklarlada, yetimlerlede, normal kadınlarlada, yaşlı kadınlarlada evelenmek isteyenler şimdi de olabilir. Evlenmek istemek ayrı, kimlerle evlenilmesine izin verilmesi ayrıdır. Yani, bize sapıkça gelen isteklerde olabilir, ama müsade edilirmi? hayır. İşte bu kısmı önemlidir!

İsteyenin özel durumu, kuranı yanlışlayamaz. Kuran ancak içindeki hükümlerle konuşulur. Neye izin verip vermediğine bakılır. Ona göre konuşulur!

Eger bir kisi zihniyet olarak, cocuk ile hem de kucuk cocuk ile ve cocuk olan yetim ile evlenmeyi dusunuyorsa; bunu yapmak ta gerekmez. Bu dusuncenin kendisi zaten pedofil ve psikolojik bozunluktur. Boyle dusunce de olanlar gozlem altinda tutulmali ve etrafindakiler cocuklarini bu tip dusuncede olanlardan korumali ve kollamalidir.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca, şu kırmızı ile cevapladığın çağdaşlığı sende bir tanımlada müslümandan ilerimi gerimi onu bizde öğrenelim değilmi?

Çağdaşlığı tanımlayın, sonra çağdaşlara bir kaç örnek isim verebilirseniz verin bakalım. Bizler neler söyleyebiliriz, biz de onu düşünelim!

Evlenmek istediğiniz fakat yazılanı vermediğiniz dediğine göre bir yasaklama da yoksa bundan evlenilebileceği sonucu çıkar.Ayete bak ne kadar normal birşeymiş gibi söylüyor,Ebu Leheb'e hakaretler yağdıran Allah sübyancılara karşı ne kadar da nazik değil mi?

Tabi bu ayet sübyancılıkla ilgili olmadığına göre böyle birşey de yok.

Ayrıca Kur'an'ın zavallı çocuklar hakkındaki eksikliği nedeniyle eğer Nisa 6. ayet olmasa zavallı çocuklar direek mehire tabi tutuldukları için,sübyancılıktan başka birşey çıkmazdı ayetten.

Çağdaşlık konusu uzundur,hiç girmeyelim.İslam ülkelerine bak sonra dinsiz ülkelere bak,herşeyi açıkça görürsün.

Sitelerde Paylaş

Allah akıllı insanları muhatap alıp onlara sesleniyor. Sen anlayamadıysan ngerçekten kendinde bir kusur araman gerektiğini öğren. Akıllı insanlar kuranı anladı da, islamda küçük kızlarla evlilik olmayacaığını her yerde anlatıp ispatladı. Buraya bu yazıları yazıyorsan şimdi o yazıları okuyup, seninde görmüş olman gerekir. O yazıları okumadan buraya yazıyorsan, önce başından okuyarak gelmen gerektiğini bilmeliydin.

Eline ayet alan, çıkıyor ortaya, bak ayette şunlar yazıyor, demekki islam şudur. Yok ya... Gerçekten küçük kızlarla evlilik olup olmadığı ile ilgineyorsan git o zaman biraz daha geriye öğren. Ondan sonra çık konuş. Ama, bunu bile akıl edemyen sana şimdi kalkıp bu ayetimi açıklayacağız.

Buraya kadar, ne olduğunu, sorunun cevaplanıp cevaplanmadığını anlamaya çalışmamamışsan, burada da derdin değildir. Sen gerçekten istiyorsan önceki kısımlarda açıklamalara bak.

Ağzını açıp yemek bekleyen kuşlar bile yapmıyor bu yaptıklarınızı...

Allah'ın cahil müslümanı, sen bizi ne sandın? Herkesi kendiniz gibi okumaz yazmaz cahil cühela takımı mı bildin? Sen ateistlerin dini sizlerden daha iyi bildiğini bilmiyorsun galiba. Sana dinini öğreteyim de hem dinini, hem de dinini sizlerden daha iyi bildiğimi gör.

Sanada aynısını yazayım...

Bu ayetten, olgunluk görülmezse mallarının verilmemesini anlayabiliyorsun ama olgunluk görülmezse evlendirilmemesi gerektiğini anlayamıyorsun öylemi? Sen evlilik nedir, düşün bir, mallarla mukayese et. Sonra hangisi daha kıymetli bir gör. Ondan sonra hala aynı şeyleri söyleyebiliyormusun, çık karşımıza.

Siz de akıl denen bir şey vardır, ama kullanma yoktur. Kullanın artık aklınızı, ilkokul çocukları bile bunun üzerine kompozisyon yazar be...

İslamda evlilik en önemli kurumdur. Bu nedenle, çok dikkat edilir. Bu nedenle, evlilik sorumluluğunun farkında ve kabiliyetinde olmayan taraflar olgun sayılmaz ve evliliklerine izin verilmez.

Olgun olmayanlara malları bile verilmiyorsa, evlilik izni hiç verilmez. Şimdi inşallah herkes daha iyi anlamıştır.

0

Bak cahil müslüman, şimdi sana dininin ne olduğunu öğretmeye başlayayım.

Nisa 6 ayetinde, "nikah zamanına kadar deneyin. Olgunluk görürseniz mallarını verin" deniyor. Burada nikah zamanı ve olgunluk görme meselesi birbirinden ayrı zikredilmiş. Şimdi sana bir soru; Nikah zamanı nedir? Kaç yaşında başlar? Olgunluk yaşı nedir? Kaç yaşında başlar?

Ama 9-10 yaşındaki bir kişiye de miras verilmez dostum.Bu diyorki evlilik çağına gelince olgunlaşma görürseniz miraslarını verin,9-10 yaşındaki çocuklarda olgunlaşma ihtimali olamayacağına göre de demekki bu evlilik çağı minimum miras alabilecekleri çağdır.

Kuran'a göre, bir kişiye 9-10 yaşında miras verilmemesi onun evlendirilemeyeceği anlamına gelmez. Aksine, Nisa 6 ayetine bakarsan, nikah zamanının zihinsel olgunluktan önce olduğunu fark edeceksindir.

Sitelerde Paylaş

Kuran'a göre, bir kişiye 9-10 yaşında miras verilmemesi onun evlendirilemeyeceği anlamına gelmez. Aksine, Nisa 6 ayetine bakarsan, nikah zamanının zihinsel olgunluktan önce olduğunu fark edeceksindir.

Evet zihinsel olgunluktan öncedir,zira olgunlaşmama ihtimali de vardır bu yaşta ama olgunlaşma ihtimalinin de olabileceği bir yaş olduğu için bence 9-10 yaş olamaz,çünkü bu yaşlarda olgunlaşma ihtimali hiç yoktur.

Sitelerde Paylaş

Eger bir kisi zihniyet olarak, cocuk ile hem de kucuk cocuk ile ve cocuk olan yetim ile evlenmeyi dusunuyorsa; bunu yapmak ta gerekmez. Bu dusuncenin kendisi zaten pedofil ve psikolojik bozunluktur. Boyle dusunce de olanlar gozlem altinda tutulmali ve etrafindakiler cocuklarini bu tip dusuncede olanlardan korumali ve kollamalidir.

Kesinlikle katılıyorum.

Ama neden bunu yazma gereği duydunki? Yazımla nasıl bir ilgi kurdun?

Bu istekte bulunabileceklerin olacağı gerçeğini atlamadan, bunların isteklerinin karşılanmayacağının açıklanmasının neresi yanlıştır.

Bugün insan yapımı hukukta bile bu gibi kimseler, yasalarla suç kabul edilmeden cezalandırılabilirmi? Bunu düzenleyen metinlere ihtiyaç yokmudur? Bunu normal karşılarsınız değilmi?

Bunu normal bulursanız kuranda benzeri metinleri neden gereksiz bulursunuz peki?

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle katılıyorum.

Ama neden bunu yazma gereği duydunki? Yazımla nasıl bir ilgi kurdun?

Bu istekte bulunabileceklerin olacağı gerçeğini atlamadan, bunların isteklerinin karşılanmayacağının açıklanmasının neresi yanlıştır.

Bugün insan yapımı hukukta bile bu gibi kimseler, yasalarla suç kabul edilmeden cezalandırılabilirmi? Bunu düzenleyen metinlere ihtiyaç yokmudur? Bunu normal karşılarsınız değilmi?

Bunu normal bulursanız kuranda benzeri metinleri neden gereksiz bulursunuz peki?

Sen neden ustune aliniyorsun ki!

Birak "yarasi olan gocunsun" :)

Evet, evrensel hukukun gectigi hak ve ozgurluklerin oldugu ulkelerde cezalandirilir. Cunku bir yetiskin yaptigindan sorumludur ve hak ve ozgurlugu ihlal ederse de cezalandirilir. Kisaca pedofili suctur ve psikolojik olarak ta terapi/tedavi gerektirir.

Ben Kuran'in yazildigi tarih ve uzerine yazilan cografya ve toplum olarak yadirgamiyorum.

Bugun gecerli degildir ve hukuki, sosyal ve psikolojik olarak ta cag disidir.

Ayrica bilimsel degil; metafizik ve etiktir. Bu konular zaten insanoglunca tartismali oldugundan, bu konudaki her turlu hak ve ozgurluk ihlali de suctur.

Sitelerde Paylaş

Evlenmek istediğiniz fakat yazılanı vermediğiniz dediğine göre bir yasaklama da yoksa bundan evlenilebileceği sonucu çıkar.Ayete bak ne kadar normal birşeymiş gibi söylüyor,Ebu Leheb'e hakaretler yağdıran Allah sübyancılara karşı ne kadar da nazik değil mi?

Tabi bu ayet sübyancılıkla ilgili olmadığına göre böyle birşey de yok.

Ayrıca Kur'an'ın zavallı çocuklar hakkındaki eksikliği nedeniyle eğer Nisa 6. ayet olmasa zavallı çocuklar direek mehire tabi tutuldukları için,sübyancılıktan başka birşey çıkmazdı ayetten.

Çağdaşlık konusu uzundur,hiç girmeyelim.İslam ülkelerine bak sonra dinsiz ülkelere bak,herşeyi açıkça görürsün.

Nisa 6. ayet olmazsa sadece zavallı çocuklar değil bütün çocuklar başka ayetlerle koruma altında olduğundan yine de bir şey olmaz. Örneğin, talak 4. ayetten boşanılacak kimselerin durumu bulununca kimlerle evlilik yapılacağıda ortya çıkıyordu. Bu ayette; anlattığım ve sizinde okuduğunuz gibi küçük kızlardan bahsedilmediği için sadece zavallı çocuklar değil, bütün kız çocukları ile evlenilemeyeceği görülmektedir. O zaman zavallı çocuklar sadece nisa 6 korumasında değilmiş değilmi?

Çağdaşlık konusunu siz kıyasen açtığınız için değindim. Sinirde olduğum bir konu olarak hep bilmeyenler tarafından en çok kullanılan bir kelimedir. Çağdaşın tam bir tanımı bile yoktur. Tanım her coğrafyadaki insanı kapsamaz. Sonra, göreceli bir kavram olarak zaten herkesin güvenini de kazanamaz. Bir konuda söyleyecek söz bulamayanların sığındıkları ve buna rağmen tanımlayamadıkları bir olgudur.

Ben de çağdaşlık konusunda tartışmaya girmeni önermem, çünkü çok zararlı çıkarsın... Hem de şaşacağın kadar çok zararlı...

Bu arada, hep zavallı çocukların kimler olduğunu soruyorsun. Zavallı çocuklar, ailesi terk eden çocuklardır. Yetiştirme yurdundakiler, sokak çocukları falan gibi...

Sitelerde Paylaş

Sen neden ustune aliniyorsun ki!

Birak "yarasi olan gocunsun" :)

Evet, evrensel hukukun gectigi hak ve ozgurluklerin oldugu ulkelerde cezalandirilir. Cunku bir yetiskin yaptigindan sorumludur ve hak ve ozgurlugu ihlal ederse de cezalandirilir. Kisaca pedofili suctur ve psikolojik olarak ta terapi/tedavi gerektirir.

Ben Kuran'in yazildigi tarih ve uzerine yazilan cografya ve toplum olarak yadirgamiyorum.

Bugun gecerli degildir ve hukuki, sosyal ve psikolojik olarak ta cag disidir.

Ayrica bilimsel degil; metafizik ve etiktir. Bu konular zaten insanoglunca tartismali oldugundan, bu konudaki her turlu hak ve ozgurluk ihlali de suctur.

Üzerime alınmak değil, yazımdan alıntılayarak yazdığın için nasıl bir ilgi kurduğunu anlamak için sordum. Yarası olan gocunmuyor artık bu devirde. O kadar usta olmuşlarki bu konuda, her taşın altından kalkabilecek beceri kazanmışlarki, şaşmamk mümkün değil.

Bu tip kişiler kuranda da en ağır cezalara maruz kalırlar. Üstelik, sizin çok savunduğunuz evrensel hukuk normları bir yerde delinirken kuran buna imkan tanımadan evrensel olaral halleder.

Ama, "herkes suç işleyene kadar, yada daha doğrusu suçu kanıtlanana kadar masumdur." değilmi modern hukukta. Bunlar için tedbir alamazsınız değilmi?

Ancak kuranda bunların cezadan kurtulamayacağı, mutlaka hesabının görüleceği hükmü vardır.

Bu nedenle insan yapımı kaynakları kuranla mukayese etmeyin derim. Aksi halde her konuda hüsrana uğrarsınız diye uyarayım.

Sitelerde Paylaş

Üzerime alınmak değil, yazımdan alıntılayarak yazdığın için nasıl bir ilgi kurduğunu anlamak için sordum. Yarası olan gocunmuyor artık bu devirde. O kadar usta olmuşlarki bu konuda, her taşın altından kalkabilecek beceri kazanmışlarki, şaşmamk mümkün değil.

Bu tip kişiler kuranda da en ağır cezalara maruz kalırlar. Üstelik, sizin çok savunduğunuz evrensel hukuk normları bir yerde delinirken kuran buna imkan tanımadan evrensel olaral halleder.

Ama, "herkes suç işleyene kadar, yada daha doğrusu suçu kanıtlanana kadar masumdur." değilmi modern hukukta. Bunlar için tedbir alamazsınız değilmi?

Ancak kuranda bunların cezadan kurtulamayacağı, mutlaka hesabının görüleceği hükmü vardır.

Bu nedenle insan yapımı kaynakları kuranla mukayese etmeyin derim. Aksi halde her konuda hüsrana uğrarsınız diye uyarayım.

Nerede, ne zaman ve nasıl?

Sitelerde Paylaş

Kuranda bir cezayeamadur kalabilmek icin; kuran'in ondan bahsetmesi gerekir. Kuranda evlilik yasi yoktur, kuranda tecavuz yoktur, kuranda pedofili algisi yoktur, kuranda tek eslilik yoktur, kuranda erkekj egemenligi vardir. Kuranda cariye vardir v.s. Zaten hukuk tedbiri topluma devleti ve hukumeti eliyle egitim ogretim verirken verir. Arap ya da seriat toplumlarinda boyle bir sey soz konusu degildir.

Iste o yuzden kuran evrensel degil, cagdas degil, gunumuz gelismis toplumunu yonlendirecek degerlere sahip degildir. Bilimsel degiuldir, hak ve ozgurluklerden ve evrensel hukuktan mahrumdur.

Sorun da budur. Cunku bu sorun algilanbmak yerine, bu cagda aynen uygulanmayi onermektedir. Bu da gunumuz dunyasinda kuranin insanoglunu suca tesvikidir. O yuzden de sucu isleyen ceza almaz.

Sitelerde Paylaş

Bu kuran var ya... Çok ahlaksız bir kitap! Bunun poşet içinde ve üzerinde +18 ibaresiyle satılabilmesi lazım. Uyarı olarak da şiddet ve cinsel istismara özendirici olduğunun belirtilmesi lazım.

Ola ki ben yanlış anlıyorumdur diye eviriyorum çeviriyorum ayeti, yani insan zihnine bu kadar zulüm eden bir üslup ve ifade olamaz ya! Bu ayetleri yazan nasıl bir ifade etme özürlü, nasıl bir zihinsel özürlü, nedir bu böyle ya?

Yaz be adam, yaz bir ne demek istiyorsan açıkça, yaz ya! Allah ima eder mi yahu, bu nasıl allah be? "Kitapta yazanı verin"! Ulan kitapta miras da var, mehir de var, sadaka da var! Hangisini kastediyorsun, neyi verin yahu? Bir şunu açık seçik belirtemeyen allah olmaz komaz olsun be, hiç olmaması daha hayırlı!

Olmaz insan aklına bu kadar zulüm, insana bu kadar hakaret olmaz! Bu kuran insan aklına, ahlakına, insan kavrayış ve anlatımına resmen hakaret!

Bakıyorum, ayeti evirip çeviriyorum, acaba bu aciz çocuklar evlenilmek istenen kadının yetim çocukları olabilir mi filan diye, bu yönde bir işaret bile bulmak imkansız! Yok yani, bu yönde bir belirti bile yok!

Çıkarı yok, yetim kızlara çocuklara mehir vermeden nikahı basıp yatağa atmaktan bahsediyor. başka bir anlam çıkarmanın en küçük yolunu göremedim! "Böyle yapmayın, tamam atın yatağa da, bir hayır yapın yine de, normal kadınlara verdiğiniz mehir kadar olmasa bile sembolik bir hayır yapın ki farz yerine gelsin" diyor!

Bu ayetten bundan başka bir şey anlamanın bir yolu yoktur!

ve tergabûne en tenkihûhunne vel mustad’afîne minel vildâni, ve en tekûmû lil yetâmâ bil kıst. Ve mâ tef’alû min hayrin fe innallâhe kâne bihî alîmâ.

Apaçık yani, "nikahlamayı arzuluyorsunuz çocuklardan zavallı olanları, yetimler hakkında adalet sağlayın. Hayırdan ne yaparsanız allah bilir."

Yapın bi hayır, bir hurma tanesi bari atın önlerine diyor yahu, bundan bir başka anlam çıkarmanın hiç bir yolu yok!

Eğer burada evlenilen kadının çocuklarından bahsetmeye çalışmışsa, bu allah geri zekalının, söz anlatma özürlünün en önde gideni! Bir bunu iki lafı bir araya getirip anlatamayandan allah değil, insan bile olamaz!

Seçin, beğenin! Pedofilci allah mı, geri zekalı, iki lafı bir araya getirip bir lafın belini doğrultmaktan aciz allah mı? Tercih sizin!

Bakın gerçekten bu ayette evlenilecek kadının çocuklarından bahsetmeye çalışması olasılığı var. Ama edemiyor yahu! Bir lafın belini bir doğrultup da bahsettiği çocukların kadının çocukları olduğunu bir düzgün açıklayamıyor!

Ya bir belirt ya, bir anlaşılır bir laf et, okuyan bir "haaa, tamam, bu böyleymiş" diye açıkça anlasın ya! Yok!

Sinir oldum ben bu ayete! Hayır pedofiliden de geçtim de, iki lafı bir araya getirip bir lafın elini yüzünü doğrultamayışına sinir oldum. Bir sözün ne demeye çalıştığı önemlidir benim için. Ön yargıyla bakmam. Bu söz ne amaçla, ne empoze etmek amacıyla yazılmış? Ben bununla ilgilenirim. Bu burada bana ne demeye çalışıyor? Benim tek merakım budur.

Bu bakımdan bu ayet tam bir sinir törpüsü! Ayet beni fena halde gıcık etti, berbat yani, keşmekeş! Sayıklama gibi bir şey bu...

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen konuyu açan arkadaşın astığı yazıya verilen cevapları okudunmu?

Abdullah yine rezil olmaya adaylığını koyacaksın değilmi? Kadınlar başka yerlerde yeterince olduğu için ve yetim kızlarda daha çok istismara açık olduğundan onlara özel anlatımlar var.

Hala aptalca aynı şeyde ısrar ediyorsun? Sen yazıları okumazmısın yahu? Bak aynı soruyla şerefini ortaya koyan demirefe abinin başına neler geldi. İddiası çürütülünce nasıl kurtulmaya çalıştı. Ondandamı örnek almazsın? Yazıları okumadan ortaya atlama, rezil olursun diyoruz, sen illede aksini yapmaya bayılıyorsun.

Biraz geriye git yazılanları oku, ondan sonra yine sorabiliyorsan sana da gösterelim tekrar. Ama sen sakın şeref sözü falan verme, yksa demirefe gibi durumlara düşersin!

Çağdaş insanmı? Daha sonra şu çağdaş insanı da bir tanımlada o konuda da görüşümüz olsun. Bakalımneler yazabileceksin? Hatta savunabileceğin bir çağdaşlık durumu varsa onu da başbaşada yazışabiliriz. Ama mazeretin çıkacak yine önceden olduğu gibi değilmi?

Rezil Adam..

Nisa-3- Eğer, yetim kızlar hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız,size helâl olan kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikâhlayın. Eğer adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız, o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz ile yetinin

Muhammedin ve Diğerlerinin Bisürü kadını hareme katmalarını yada evlenmelerini sağlayan başka bir ayet as buraya hadi..

Daha namaz konusunu bekliyor Tüm form senden...

Hadi Durmadan laf kalabalığı..

Sitelerde Paylaş

Demiefe, cahil Muhammed'in yazdığı ayet de böyle olur işte. Hangi ayet doğru dürüst yazılmış ki. Çevirenler bile parantez eklemekten usanmıştır Kuran'a. Mesela miras dağılımı: Bir Kuran'daki miras dağılım ayetlerine, bir de anayasaki miras dağılımına bak. Hangisi daha derli yoplu, anlaşılır ve açık?

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...