Jump to content

Tübitak Darwin'i Yok Etti

Recommended Posts

Güzel bir itiraf. Evrim söz konsu olunca, Müslüman olmasam da aptal olacaktım demeye getiriyorsun.

Ben seni destekliyorum bu konuda..

Sen bilirsin "zeki" haci abi, Türkiyede bulunan ve evrimi destekleyen kaç tane fosil var? Resimleriyle birlikte öğrenmemiz mümkün mü?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 322
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hiçbir dine inanmasaydım bile evrim denen masala inanmazdım.

Doğaya çıkıp dolaşmak yeterli oluyor bu saçmalığa inanmamaya..

sen ancak trollük yaparsın.

doğa sana bu görevi verdi.

bilim evrimi onayladı..bilimin bittiği yerde inanç ve din başlar.

yani evrimde inanç yok.evrim din değildir.

sokaktaki kedi bana evrim var diyor.

çünkü kedi, insan dahil bir çok memeliye çok benziyor.

kölelerin kullanım amacı yüzünden abd'de 1860'ta iç savaş çıktı.

köleciliği suçlayanlar,kötüleyenler zencileri fabrika ve madenlerde üç kuruşa çalıştırmak isteyen tiplerdi.

zamanla avrupalı göçmenleri devreye sokmuşlar.

olasılıkla brezilya gibi melez çoğunluklu bir ülke olmaktan korktular.

bizde ise ne sanayi var.. ne de başka bir şey..

neredeyse tarlalarda bile çalıştırmamışlar köleleri..

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

DAha iki gün önce Bilim ve Teknik dergisi aldım, profesör yazısında "Doğada hergün yeni bir türle karşılaştıklarından bahsediyordu, zaten DArwin de "Türlerin Kökeni" kitabıyla insanın maymundan geldiğini iddia ediyor.

Bunu sormuyorum. Türkiyede ve ortadoğuda kaç tane fosil bulunmuş evrime kanıt olan?

Sitelerde Paylaş

Hiçbir dine inanmasaydım bile evrim denen masala inanmazdım. Doğaya çıkıp dolaşmak yeterli oluyor bu saçmalığa inanmamaya..

SAna birşey söylicem ALlah seni yaratırken bakterilerle beraber mi yarattı, daha vüdunun yarısını başka canlılarla paylaştığından haberin yok, sadece midemizden 2 kilo bakteri varmış, Allah bakterileri ayrıca yaratıp, senin diğer parçalarıını ayrıca yaratıp monte mi etti?

Sitelerde Paylaş

Niye muslumanlar geri kalmis, ve bu kafayla devam ederse geri kalmaya devam edecek aslinda senin verdigin cevapta belli.

Sen avrupali yada amerikali birine kolelik ile ilgili soru sordugunda eleman psikopat degilse bu isin yanlis oldugunu soyler. Atalarinin yanlis is yaptigini belirtir. Aynisini muslumana sorsan, bunun yanlis oldugunu soyleyemez, aksine savunur. Oyle dusundugu icin degil, muslumanlara b.k attirmamak icin savunur...Yanlis anlama ama ahlaksizligin niye muslumanlar arasinda norm olmasinin sebebide bozukluklari kendi elemanlari yapinca, koruma istekleri. Yoksa az biraz kendilerini geri cekip, bu is yanlistir, benim atamda yapsa, elin gavuruda yapsa, yanlistir deseler, az biraz sorgulayabilseler, cozecekler olayi.

Evrim muhabbetinide yanlis oldugunu dusundukleri icin degil, inanclarina uygun olmadiklari icin engelliyorlar. Yanlis oldugunu dusunmelerinin sebebide zaten inanclarina ters dusmesi. Yoksa evrimin icine bir yaratilis muhabbeti koysan, bak bu Kuranda yaziyordu muhabbeti baslar.

Sen köleliğin kalktığını zannedenlerdensin sanırım. Git sor o avrupalılara amerikalılara "modern kölelik" nedir sana anlatsınlar yaşantılarıyla.

Bizim köleliği savunduğumuzu nasıl iddia edebiliyorsun anlamak çok güç. Siz yazılanları nasıl okuyorsunuz böyle. Yahu zaten köleliği kaldıran İslam oldu. tarihte "Köle azad etme" terimini ilk müslümanlar kullandı. Dönemin sosyolojik ortamı herşeyi yapmaya müsait değildi ama yine de köle azad etmek ve ettirmek o günler için çok çok büyük bir devrimdir. Tabi siz bunu batılıların sağladığını zanneden saf akıllılarsınız..

Sitelerde Paylaş

Arapların dünya görüşü, pardon ahret görüşü iliklerine işlemiş, bunları alıp bilim camiasının taaa içine götürüp labaratuar ortamında evrime dair her türlü somut veriyi bizzat uygulamalı gösterseniz bile bana ne ben cennette tomurcuk memeli sübyan huri isterim der içinden, arabikler..

Sitelerde Paylaş

Fosil "Türk" olunca kabul mü edeceksin evrimi?

Müslüman da olsun mu? Müslüman Türk fosili..

:D

bununla alakası yok ifg. Neden tüm fosiller afrikada,latin amerikada vs bulunuyor. Türkiyede,rusyada,iranda,ırakta,japonyada vs kaç tane fosil bulunmuş? Ayrıca bu fosiller üzerine araştırma yaptınız mı? Kaçını gördünüz? Türk ateist bilimadamları kaçını inceleme fırsatı buldu? Sorular çok da neyse.

Sitelerde Paylaş

SAna birşey söylicem ALlah seni yaratırken bakterilerle beraber mi yarattı, daha vüdunun yarısını başka canlılarla paylaştığından haberin yok, sadece midemizden 2 kilo bakteri varmış, Allah bakterileri ayrıca yaratıp, senin diğer parçalarıını ayrıca yaratıp monte mi etti?

Sane evrimle ilgili bir soru sorayım öyleyse: Yeryüzünde ilk olarak protein mi oluştu RNA mı oluştu DNA mı oluştu?

Sitelerde Paylaş

:D

bununla alakası yok ifg. Neden tüm fosiller afrikada,latin amerikada vs bulunuyor. Türkiyede,rusyada,iranda,ırakta,japonyada vs kaç tane fosil bulunmuş? Ayrıca bu fosiller üzerine araştırma yaptınız mı? Kaçını gördünüz? Türk ateist bilimadamları kaçını inceleme fırsatı buldu? Sorular çok da neyse.

Allah insanı gökten mi indirdi?

Havva Adem'in kaburga kemiğinden mi oluştu?

Allah tüm canlıları bir anda mı yarattı?

Allah insanı topraktan mı yarattı, yoksa çamurdan mı, yoksa sudan mı?

Yoksa gökten mi indirdi?

Allah'ın başka işi kalmamış mıydı ki bunlarla uğraştı?

Sitelerde Paylaş

Sen köleliğin kalktığını zannedenlerdensin sanırım. Git sor o avrupalılara amerikalılara "modern kölelik" nedir sana anlatsınlar yaşantılarıyla.

Bizim köleliği savunduğumuzu nasıl iddia edebiliyorsun anlamak çok güç. Siz yazılanları nasıl okuyorsunuz böyle. Yahu zaten köleliği kaldıran İslam oldu. tarihte "Köle azad etme" terimini ilk müslümanlar kullandı. Dönemin sosyolojik ortamı herşeyi yapmaya müsait değildi ama yine de köle azad etmek ve ettirmek o günler için çok çok büyük bir devrimdir. Tabi siz bunu batılıların sağladığını zanneden saf akıllılarsınız..

Yahu bide yenin icat cikarmislar modern kolelik. Yok oyle bisey. Kolenin daha ne demek oldugunu bilmeyen insan kalkip durumu kurtarmak icin modern kolelik uyduruyor.

Az biraz forumu gorsen senin yobaz tayfanin cariyeligi, koleligi nasil savundugunu gorursun. Koleligi kaldiran islam degil, ingilizler kafaniza vura vura koleligi kaldirttirdi size. Sen nerde yasiyorsun?

Sitelerde Paylaş

Allah insanı gökten mi indirdi?

Havva Adem'in kaburga kemiğinden mi oluştu?

Allah tüm canlıları bir anda mı yarattı?

Allah insanı topraktan mı yarattı, yoksa çamurdan mı, yoksa sudan mı?

Yoksa gökten mi indirdi?

Allah'ın başka işi kalmamış mıydı ki bunlarla uğraştı?

Bunu oku anlarsın :

Kitap_1299934.jpg

Sitelerde Paylaş

sen ancak trollük yaparsın.

doğa sana bu görevi verdi.

Trolluk da yapamaz bu adam. Yazdığı zırvalara geçekten inanan cahil bir Müslüman.

Türkiye'de milyonlarca Müslümanı simgeliyor. Hatta dünyadaki Hristiyanların da önemli bir kısmını simgeliyor.

Ona benzer çok cahil var ülkemizde yani.

Onları eğitmeye çalışırız. Başka yapacağımız birşey yok..

Sitelerde Paylaş

Yahu bide yenin icat cikarmislar modern kolelik. Yok oyle bisey. Kolenin daha ne demek oldugunu bilmeyen insan kalkip durumu kurtarmak icin modern kolelik uyduruyor.

Az biraz forumu gorsen senin yobaz tayfanin cariyeligi, koleligi nasil savundugunu gorursun. Koleligi kaldiran islam degil, ingilizler kafaniza vura vura koleligi kaldirttirdi size. Sen nerde yasiyorsun?

Modern kölelik:

http://www.antislavery.org/english/slavery_today/what_is_modern_slavery.aspx

Büyük Britanya mı kaldırdı köleliği buna anca gülünür :D 20.yy a kadar köleliğin dibine vurmuştu britanya. Sonrada adı değişti: "Ekonomik kölelik". Bugün en büyük köle grubunu biliyor musun? Maaşlı köleler yani memurlar..

Sitelerde Paylaş

Modern kölelik:

http://www.antislave...rn_slavery.aspx

Büyük Britanya mı kaldırdı köleliği buna anca gülünür :D 20.yy a kadar köleliğin dibine vurmuştu britanya. Sonrada adı değişti: "Ekonomik kölelik". Bugün en büyük köle grubunu biliyor musun? Maaşlı köleler yani memurlar..

Sen zaten gulersin. Sizin elemanlarin zamaninda Osmanli kolelik bitecek muhabbeti yaptiginda, kolelik Kuranda kaldirilmamis, siz kim oluyorsunuzda Allah'in emri olmadan is yapiyorsunuz dedigini gormezden gelirsin. Sen o guldugun ingiltereye dua et, onlar olmasa elektrik bile olmazdi hayatinda...

Kole ne demek? Anladigim kadariyla sen kolenin ne demek oldugunu bilmiyorsun, yaz bakalim kole tanimini, bakalim ne kadar cahilsin, ogrenelim, ona gore cevap yazayim...

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Trolluk da yapamaz bu adam. Yazdığı zırvalara geçekten inanan cahil bir Müslüman.

Türkiye'de milyonlarca Müslümanı simgeliyor. Hatta dünyadaki Hristiyanların da önemli bir kısmını simgeliyor.

Ona benzer çok cahil var ülkemizde yani.

Onları eğitmeye çalışırız. Başka yapacağımız birşey yok..

Gıybet yapma haci, büyük günah..

Sitelerde Paylaş

Sorgulamak insanın kendisinde olan bir şey ama kendi kendinden korkanda yine insan, köleliği ortaya atıp duruyorlar fakat o dinlerinin doğduğu topraklarda köleliğin yasaklanmasına dair en ufak bir şey yokken utanmadan batı şöyle köleci böyle köleci diyip duruyorlar. Gidin batıya her hangi birine köleliği konuşun insanların yüzü kızarır tarihinden utanır ama gidin islam toplumlarına köleliği konuşun utanmak ne kelime birde muhonun kölelerinden bahsederler çünkü utanılacak bir şey değildir, yağma savaşla dahada bir pekiştirmişler ve ayetlerle kutsallaştırmışlar hanzolar, bizimkilerde hala kendi pisliğini görmez çamur atar durur, islam olsunda pislik olsun ne olursa olsun, sorgulama sadece bizden olmayanlara biz misler gibiyiz birkere diyorlar, öz eleştiri kültürü islamda asla olamaz, arabın olmayan peygamberinin kime neye ait olduğu belli olmayan kılına bile hönkleye hönkleye ağlayan bu insanlardan ne köy olur ne kasaba..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...