Jump to content

Sünnet

Recommended Posts

sen soruma yanıt ver modern müslüman, kurban bayramı hangi geleneğin eseri, kesilen hayvanlar felan...

buna nasıl bir bakış açısı getireceksin

Fazla bilgim yok.Senin bilgin varsa bizi aydınlatırsan sevinirim.

Peygamberimiz her yıl kurban kesiyor muydu?Onlar da bayram kutluyor muydu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 202
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Xseddx forumdasimiz sünnet konusunda haklidir.Kuranda erkeklerin, kadinlarin cinsel organlarinin kesilmeleri ile ilgili bir tane ayet yoktur kimse bulamaz. Tam aksine allahin kullarini "tas tamam ne bir eksik ne bir fazla" yarattigina dair ayet vardir.

Bunlari söylemekle müslüman olmamaktayim,! Ben ve diger ateist, pantesit, deist, agnostik arkadaslar kuranda neler olup olmadiginin altini cizmekteyiz...

Yahudi kültürünü kabullenip sindiren müslümanlarin en büyük düsmanlari da yahudilerdir...

Ilginc degil mi?

Kuranda 3 vakit namaz vardir 5 vakit namazda yoktur ama 5 vakit namaz kilmaya calisirlar... Süleymancilar ise Hollanda ve Kuzey Avrupa ülkelerinde yazin yatsi namazi kilmazlar hatta takvimlerinde yatsi namazi bulunmaz. Yani günesin 22.30 23.00 arasinda battigi vakitler.

Kuranda ''yapin" denilenler yapilmamakta "yapmayin" denilenler yapilmaktadir.

Bunun adi müslümanlik degil bambaska bir sey. :)

Sitelerde Paylaş

Tartisilan konular kisiselltirilmesin... Basliga asilan ileti süs olsun amaci düsünülerek asilmis bir ileti degildir.

Kuranda olmayan pipi kestirmeyi kisilerin özelleri hakkinda abuk subuk sorular sorularak varmis ve cok iyi bir seymis gibi gösterilemez...

Sünnet erkekler icin zararli bir uygulamadir ( özel durumlar istisna )...Sünnet özellikle kücük yaslarda yapilmis ise daha cok zararlidir...Kadini sünnet eden zihniyetin pipisi kesilmelidir...Kadinlarin bedenleri ile ugrasan erkekler kisiliksiz karektersiz birey olamamis mahluklardir.

Sitelerde Paylaş

peygamber 5 vakit namazı on binlerce kişiye kıldırmıştır bu mütevatirdir o onbinlerce kişide bunu şimdiki nesillere aktarmıştır buda mütevatirdir.Yani yalan olma ihtimali %0dır

dolayısıyla 5 vakiti inkar etmek peygamberin yaptırdıklarını inkar etmektir.

peygamberede 5 vakiti Allah kıldırır.

Hadisleride peygambere Allah söylettirir.

Bu kadar kesin olan birşeyi inkar etmek küfürdür.

mütevatir yoldan geldiği kesindir.

Hud suresi 114 : (Ey Muhammed!) Gündüzün iki tarafında ve gecenin gündüze yakın vakitlerinde namaz kıl. Çünkü iyilikler kötülükleri giderir. Bu, öğüt alanlar için bir öğüttür.

Burada 3 vakiti kılarsan iyilikler kötülükleri giderir demiştir.Allah o vakitlerde kılarsan hayırlıdır diye öğüt vermiştir Bunun böyle olduğunu nerden anlıyoruz ? Arapça belağat alimlerinin açıklanmasıyla anlaşılmıştır güneşin 3 hareketini işaret ediyor ve burada söylenen 3 vakit namazı kılmanızı öğüt veriyor namaz 3 vakittir demiyor!

Kuranın namazın 3 vakit olduğuna değil,güneşin hareketlerini, güneşin vakitini işaret ettiğini bir de bu ayetten anlıyoruz.

Namazın 5 vakit olduğunu hud suresi 114 ve taha suresinin 130 birleştirdiğinde 5 vakit olduğu ortaya çıkıyor.

gündüzün 2 tarafında öğle , ikindi,gecenin gündüze yakın oldugunda ,sabah 3 vakit gece vakitlerinde 4 vakit ,güneşin batışında 5 vakit cevabını verdiğimi düşüyorum

Taha 130 : O hâlde, onların söylediklerine sabret ve güneşin doğuşundan ve batışından önce Rabbini hamd ile tespih et. Gece vakitlerinde ve gündüzün uçlarında da tespih et ki hoşnut olasın.

İmanın şartı peygamberi kabul etmektir. hal böyleyken nasıl olurda peygamberin 5 vakit kıldırmasını kabul etmeyip 3 vakit diyorsunuz?

tarihinde nero_life tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah (haşa) unuttu mu bunları yazmayı?

Buhariye,Müslime mi kaldı?

İmzamı oku.Hadisten sorumlusun demiyor ki Allah.Aksine Kur'an'dan başka hadise inanmayın(casiye 6) siz sadece onsan sorumlusunuz diyor.

güzel kardeşim orada namaz 3 vakittir demiyor 3 namaza işaret ediyor. güneşin 3 hareketini işaret ediyor.orada bulunan 3 namazın kılınmasını öğütlüyor..Allah unuttumu diyerek nasıl piskoloji içerisinde olduğunu anlayabiliyorum.Buhariye, Müslim'emi kaldı diyorsun bu küfürdür.

taha suresi 130 u oku.

sizin Kur'an a hakim olmadığınız açıkca görülüyor.

Sitelerde Paylaş

güzel kardeşim orada namaz 3 vakittir demiyor 3 namaza işaret ediyor. güneşin 3 hareketini işaret ediyor.orada bulunan 3 namazın kılınmasını öğütlüyor..Allah unuttumu diyerek nasıl piskoloji içerisinde olduğunu anlayabiliyorum.Buhariye, Müslim'emi kaldı diyorsun bu küfürdür.

taha suresi 130 u oku.

sizin Kur'an a hakim olmadığınız açıkca görülüyor.

Siz bu ayeti okumanıza rağmen hala buhari ve müslime ihtiyaç duyuyorsanız,kurana imanınızı bir gözden geçirin derim..

Casiye 6:

İşte şunlar, Allâh'ın âyetleridir, onları sana gerçek ile okuyoruz. Allah'tan ve O'nun âyetlerinden sonra hangi hadise inanacaklar?

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz bu ayeti okumanıza rağmen hala buhari ve müslime ihtiyaç duyuyorsanız,kurana imanınızı bir gözden geçirin derim..

Casiye 6:

İşte şunlar, Allâh'ın âyetleridir, onları sana gerçek ile okuyoruz. Allah'tan ve O'nun âyetlerinden sonra hangi hadise inanacaklar?

tefsiriniz yanlış ben ne demiştim iyi hatırlayın.kitab-ı mukaddes ve tevrat neden tahrip oldu ? reformcular yüzünden.sen direk ayet değiştirmişsin ayeti yorumlamak değil Allahın sözünü çarpıtmışsın sana ne denir bilmiyorum ama Allah biliyor.buhari, müslimi bu kişiler kendisimi uydurmuş ? hadi bunları geçtik. geçilmez ama senin mantığına göre diyelim. MÜTEVATİR diye bir şey var yalan olması imkansız birşeyi inkar ediyorsunuz.

ayeti değiştirene ne denir kendiniz cevaplayın.oradaki söz, hadis değil NORMAL kişilerin sözleridir.Peygamberin sözü Allahın sözüdür bunada hadis denir.

Casiye 6:

İşte bunlar, Allah’ın âyetleridir. Onları sana gerçek olarak okuyoruz. Artık Allah’tan ve O’nun âyetlerinden sonra hangi söze inanacaklar?

Sitelerde Paylaş

tefsiriniz yanlış ben ne demiştim iyi hatırlayın.kitab-ı mukaddes ve tevrat neden tahrip oldu ? reformcular yüzünden.sen direk ayet değiştirmişsin ayeti yorumlamak değil Allahın sözünü çarpıtmışsın sana ne denir bilmiyorum ama Allah biliyor.buhari, müslimi bu kişiler kendisimi uydurmuş ? hadi bunları geçtik. geçilmez ama senin mantığına göre diyelim. MÜTEVATİR diye bir şey var yalan olması imkansız birşeyi inkar ediyorsunuz.

ayeti değiştirene ne denir kendiniz cevaplayın.oradaki söz, hadis değil NORMAL kişilerin sözleridir.Peygamberin sözü Allahın sözüdür bunada hadis denir.

Casiye 6:

İşte bunlar, Allah’ın âyetleridir. Onları sana gerçek olarak okuyoruz. Artık Allah’tan ve O’nun âyetlerinden sonra hangi söze inanacaklar?

Yanlış değil.Söz hadisin türkçe karşılığıdır.

8. hadîsin : söz

Diyanetin eski başkanı Süleyman Ateş bile hadis diye çeviriyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...