Jump to content

Din ve Ahlak Çelişkisi

Recommended Posts

Tüm ahlak kuralları ve ona uyduran güçler bizim benliğimizdedir.

Bir insan Fenerbahçe'yi neden tutar mesela. Tuttuğu takımın iyiliği için neden çabalar, onun başına gelecek zararlara neden karşı çıkar? (Ne yani Fenerbahçe'yi tutmayan cehenneme mi gidecek yoksa o yüzden mi Fenerbahçe taraftarları kendi takımlarının iyiliği için bu kadar çabalıyor. (Gerçi Aziz Yıldırıma kalsa hemde cehennemin en dibine yollar ya) )

Aynı Fenerbahçe örneğindeki gibi.

İnsanlarda büyük gruplara ait ve taraf olur onun başarısı için çabalar. Ahlak kurallarını çıkaran onlara uymaya bizleri iten kuvvet bizler ile o gruplar arasındaki çekimdir.

tarihinde mahmud571 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 213
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Fertler ile büyük gruplar arasında ki çekimi başka adlarla da tanımlayabiliriz.

Sosyalleşme arzusu diyebiliriz.

Büyük düşüncelere sahip olma arzusu diyebiliriz.

Hakikat elde etme arzusu diyebiliriz. (Hakikat diye bilebildiğimiz en genel gerçeklere yani kaidelere diyoruz) vs.vs.

tarihinde mahmud571 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Seriatda adalet yok. Bu müslümanlar nebicim bir Hayal dünyasinda yasiyorlar anlamadim.

Seriatin adaletini ben size söyleyim.

Kadin tecavüze ugrarsa , 3 (4) Erkek sahit bulmasi gerekiyor. Bulamazsa, tecavüzcü erkek zina yapti niye 100 Kirbac yiyor , kadinda zina yapti niye öldürülüyor.

Kuranda gecen o 100 Kirbac ayeti sadece Erkekler icin gecerli.

Seriatin adaleti budur. Ne Seriati , her akli basinda bir kisi ister müslüman ister ateist ister satanist olsun Laikligi savunmasi gerekiyor. Laiklikden daha iyi birsey yok.

Yok efendim Sudi Arabistanda gercek seriat yok, yok efendim Iranda gercek seriat yok bunlarin hepsi size anlatilan masallar.

Türkiyeye Seriat gelse aynen Sudi Arabistanda gibi olacak, osmanli zamanindada aynidi, Seriat osmanlilan bitti demeyin bana.

Sitelerde Paylaş

Soruma cevab niteliği taşımıyor bu. Kur'an, insanları delilsiz mesnedsiz suçlayın, onlara iftira atın mı diyor? Hayır, delilsiz mesnedsiz suçlamada bulunup iftira atanları cezalandırın diyor.

,

peki be arkadaş......kurana göre zina edeni nasıl cezalandırıcaksın ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birçok farklı ceza verilebilir. Nasıl bir şey istersin? :)

zina edene kuranı baz alarak nasıl ceza verebilirsin anlat bakalım ?

4 şahiti bulamıyorsun? olayı ispat edemiyorsun..?

kuranda delil toplayın da demiyor...tek şartı var...4 şahit...okadar...

buyur ver ceza verebiliyorsan ..izah et hadi.

Sitelerde Paylaş

Şahit yoksa ceza da yok demektir. Sizin mahkemeleriniz hiçbir şahidi olmayan birinin sırf ifadesine dayanarak birini mahkum ediyor mu? Şimdi bunu bir kenara bırakalım ve tecavüzün cezasına gelelim.

1 Tecavüz, bir insanın rızası olmadan onunla (nikahsız) cinsel ilişki olduğundan, tecavüzcüye zina cezası verilebilir. Bir kadına tecavüz etmek, hakkı olan mehri vermeden onunla birlikte olmak olduğundan, tecavüzcüye kadının mehiri ödetilebilir. Tecavüz esnasında kadına zarar verildiyse, tecavüzcüye de zararın aynısı uygulanabilir.

2 Her suça misliyle karşılık verileceği için, tecavüzcüye tecavüz cezası verilebilir.

3 Tecavüz, yeryüzünde bozgunculuk çıkarmak olduğundan, tecavüzcüye ölüm, el-ayak kesme veya sürgün (hapis) cezaları verilebilir.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Sitelerde Paylaş

Şahit yoksa ceza da yok demektir. Sizin mahkemeleriniz hiçbir şahidi olmayan birinin sırf ifadesine dayanarak birini mahkum ediyor mu? Şimdi bunu bir kenara bırakalım ve tecavüzün cezasına gelelim.

1 Tecavüz, bir insanın rızası olmadan onunla (nikahsız) cinsel ilişki olduğundan, tecavüzcüye zina cezası verilebilir. Bir kadına tecavüz etmek, hakkı olan mehri vermeden onunla birlikte olmak olduğundan, tecavüzcüye kadının mehiri ödetilebilir. Tecavüz esnasında kadına zarar verildiyse, tecavüzcüye de zararın aynısı uygulanabilir. (kuranda var mı bununla ilgili bişey ?...varsa hangi ayette ne der ? )

2 Her suça misliyle karşılık verileceği için, tecavüzcüye tecavüz cezası verilebilir.(zinanının tanımı kuranda var...4 şahit de gerekiyor ceza için..nasıl 4 şahit olacak peki ? ispatı nasıl yapacaksınız ?....delil toplayın vs. demiyor.....ille de 4 şahit gerekiyor)

3 Tecavüz, yeryüzünde bozgunculuk çıkarmak olduğundan, tecavüzcüye ölüm, el-ayak kesme veya sürgün (hapis) cezaları verilebilir.

(ne alakası var ? ....bozgunculukla?...saçmalamaya başladın iyice...zırvalamayı bırak)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

kırmıılar bana ait...alakasız şeyler yazıp durmuşsun...

zina ile ilgili ayet belli kuranda.........ve ceza vermek içinde 4 şahit gerekiyor........bu 4 şahit problemini halletmeden ...hiç bir ceza verilemez......

bu 4 şahit problemini nasıl çözmeyi düşünüyorsun ??

Korunan (iffetli) kadınlara (zina suçu) atan, sonra dört şahid getirmeyenlere de seksen değnek vurun ve onların şahidliklerini ebedi olarak kabul etmeyin. Onlar fasık olanlardır. (NUR SURESİ / 4)

Sitelerde Paylaş

1 Kur'an'da zina edene 100 darbe vurulur. (24:2) Zarar verene de kısas gereği zarar verdiği ölçüde zarar verilir. Birinin dişini kırdıysa dişi kırılır mesela. (5:45) Kısas yerine diyet (tazminat) de alınabilir (2:178, 4:92). Bir kadının mehir hakkı olduğundan (4:4), tecavüzcü kadına mehir öder.

2 Şahit olmazsa suç da, ceza da olmaz. Kaç kere sordum, tekrar soruyorum: Sizin mahkemeleriniz hiçbir şahidi olmayan birinin sırf ifadesine dayanarak birini mahkum ediyor mu? Bu sorumu neden yanıtlamıyorsun?

3 Tecavüz etmek bozgunculuk değil de yapıcılık mıdır?

NOT : Yanıtlarını yazılarımın aralarına yazma. Yanıtlamak istediğin her cümleyi veya paragrafı tek tek alıntılayarak alıntıların altına yaz.

Sitelerde Paylaş

1 Kur'an'da zina edene 100 darbe vurulur. (24:2) Zarar verene de kısas gereği zarar verdiği ölçüde zarar verilir. Birinin dişini kırdıysa dişi kırılır mesela. (5:45) Kısas yerine diyet (tazminat) de alınabilir (2:178, 4:92). Bir kadının mehir hakkı olduğundan (4:4), tecavüzcü kadına mehir öder.

2 Şahit olmazsa suç da, ceza da olmaz. Kaç kere sordum, tekrar soruyorum: Sizin mahkemeleriniz hiçbir şahidi olmayan birinin sırf ifadesine dayanarak birini mahkum ediyor mu? Bu sorumu neden yanıtlamıyorsun?

3 Tecavüz etmek bozgunculuk değil de yapıcılık mıdır?

NOT : Yanıtlarını yazılarımın aralarına yazma. Yanıtlamak istediğin her cümleyi veya paragrafı tek tek alıntılayarak alıntıların altına yaz.

kardeşim.....tecavüz demiyoruz

ZİNA diyoruz...okuma yazman da mı yok ???

cezaları sormuyorum ayrıca...nasıl ispat edip de ceza vereceksin?

ayet ortada işte 4 erkek kişi görmesi lazım ve şahitlik etmesi lazım......

anlamıyormusun ?

Korunan (iffetli) kadınlara (zina suçu) atan, sonra dört şahid getirmeyenlere de seksen değnek vurun ve onların şahidliklerini ebedi olarak kabul etmeyin. Onlar fasık olanlardır. (NUR SURESİ / 4)

Sitelerde Paylaş

.

Yahu nerde yaşıyorsun sen?

Bir kadın karakola gidip tecavüze uğradım derse, polisler şahidin yoksa geçmiş olsun yapacak bir şey yok mu diyorlar?

DNA testi denen bir şey var hiç duymadın mı?

Kim tecavüzü ulu orta milletin gözünün önünde yapar?

Ayrıca hukukta şahitlerin ifadesiyle yetinilmez fiziki kanıtlara da bakılır.

Kurtulun artık şu ortaçağ kafasından.

Sitelerde Paylaş

Yahu nerde yaşıyorsun sen?

Bir kadın karakola gidip tecavüze uğradım derse, polisler şahidin yoksa geçmiş olsun yapacak bir şey yok mu diyorlar?

DNA testi denen bir şey var hiç duymadın mı?

Kim tecavüzü ulu orta milletin gözünün önünde yapar?

Ayrıca hukukta şahitlerin ifadesiyle yetinilmez fiziki kanıtlara da bakılır.

Kurtulun artık şu ortaçağ kafasından.

anlamaz....anlasada işine gelmez onun.....kafası serbest tecavüz edebilmekte onun...başı açık kadın olsun (ki "tahrik etti" desin en azından adam)...kanunda şeriata göre yapılsın...ispat da edemeyeceksin 4 şahit bulup....kadın yediği bilmemneyle kalacak.....şahit de getiremediği için bi de üstüne dayak yiyecek..

üstüne bi de zinayı itiraf etmiş kabul edilip recm edilerek öldürülecek....bukadar basit işte bunların kafasına göre olay...

ooohh gel keyfim gel

Sitelerde Paylaş

@Zavallı

Tecavüz denilen şey, içinde bir zina (nikahsız ilişki) barındırıyor mu, barındırmıyor mu?

Tecavüzün isbatı için 4 şahid dışında başka deliller de kullanılabilir.

@kaşif

DNA testi ve fiziki kanıt yoksa ne diyorlar? 'Ver birinin ismini, hemen alalım içeri' mi diyorlar?

Sitelerde Paylaş

@Zavallı

Tecavüz denilen şey, içinde bir zina (nikahsız ilişki) barındırıyor mu, barındırmıyor mu?

Tecavüz cinsel şiddettir. Zina ise tarafların karşılıklı rıza dahilinde gayr-i resmi cinsel ilişkiye girmesi. Tecavüz illa nikahsızlığı gerektirmez. Evli çiftler arasında da tecavüz vakaları meydana gelebilir.

Sitelerde Paylaş

@Zavallı

@kaşif

DNA testi ve fiziki kanıt yoksa ne diyorlar? 'Ver birinin ismini, hemen alalım içeri' mi diyorlar?

Sana gerekli cevap verilmiş...

Tecavüz cinsel şiddettir. Zina ise tarafların karşılıklı rıza dahilinde gayr-i resmi cinsel ilişkiye girmesi. Tecavüz illa nikahsızlığı gerektirmez. Evli çiftler arasında da tecavüz vakaları meydana gelebilir.

sadece ekleme yapalım...

İster tecavüz olsun - ister Zina olsun

farketmiyor......Kurana göre hareket edersen ceza veremezsin........İspat etmen için 4 şahit aynı anda olay yerinde bulamazsın.

Sitelerde Paylaş

@Zavallı

@kaşif

Sana sadece kişinin bu bana tecavüz etti demesiyle cezalandırılamayacağını söyledim.

Mahkemede taraflar iddialarını ispat edecekler.

Sadece şahitlerle bu iş olmaz.

Şahitler yalan söyleyebilir, yanlış görmüş olabilir, yanılabilir, kişileri karıştırabilir.

Tecavüz için 4 şahit mi lazım?

3 kişi görse tecavüz eden serbest mi kalacak?

Sitelerde Paylaş

nasıl ispat edip de ceza vereceksin?

ayet ortada işte 4 erkek kişi görmesi lazım ve şahitlik etmesi lazım......

4 şahit olmazsa eğer kurana göre....DNA vs gibi şeyler geçersiz kalacaktır.....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...