Jump to content

Neden Müslümansınız!

Recommended Posts

• İleti 127
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

küfür: hakkı örten demektir! git islam tarihine bak! neler neler yapmışlar! kafir denilen müşrik denilen şahıslar ebu cehiller ebu sufyanlar cin fikirli adamlar münafıkalar siyasetçiler! neler neler yapmışlar oku!! işte bunlara kafir müşrik münafık denmiş! uyan uyan yaa!

ayyy benden bu kadar! ben doğrusunu yazdım sen hala aynı kafadasın!

Ebu Cehil akıllı bir adamdı ve kendisi hakemdi.Dürüst, adaletli ve objektif bir insan olduğu için hakem olarak kabul edilirdi.Bence Ebu Cehil hakkında anlatılanlar yalan ya da abartı.

Sitelerde Paylaş

Zavallı,

Hiç şaşırmadım, zaten sofi dediğin adamların peşine takılmakla baştan

hatayı yapmışsın, belki de bu yüzden ateist oldun...

kimsenin peşine takılmadım...kendim SOFİ idim...diyanete yollayıp da sorduğum ayetlerin yanında - saçma bunlar. diyip silinmesini (DİYANET İSLAM ANSİKLOPEDİSİNDEN) hadilser de oldu...

kendi aklım - kıt zekam ile bunları diyanetten talep etmiştim zamanında....o zamanlar internet de yoktu - mektupla halledioduk işlerimizi...

neyse...sofi peşinde falan değildik....öle olsaydık muhtemelen dinden de çıkamazdık...

sapına kadar müslüman olduğunu sanan babamız saolsun....bizi namaza - ibadete teşvik etti - islamı öğretti - elinden geleni yaptı adamcağız....ama gene de MÜRTED olduk .....

babam tam bir LAİK - ATATÜRKÇÜDÜR......ama bi okadar da MÜSLÜMANDIR.....senin - benim gibi 1000 tanesini tarih konusunda özellikle cebinden çıkarır...okumadığı kitap ansiklopedi yoktur....zamanında meydan laruslara aboneydik - fasiküller şeklinde gelirdi eve posta ile ciltler....adam harf harf tamamını okumuştur.....bana da okutmaya çalışmıştır...

o tam bir ATATÜRKÇÜ LAİK MÜSLÜMAN idi....

babam yahut sofiler sayesinde ATEİST oLMADIM !!!!

babama - sofilere RAĞMEN ATEİST oldum '!!!

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neden dinden çıktın peki Zavallı?

İslamda ne seni rahatsız etti de ateist oldun?

Senin tarzındaki ateistler genellikle cemaat evlerinden çıkma oluyor.

Muhtemelen cemaatteki birkaç kişiyle ters düsmüşsün ya da aranızda bir

husumet çıkmıştır... : )

Sitelerde Paylaş

Neden dinden çıktın peki Zavallı?

İslamda ne seni rahatsız etti de ateist oldun?

Senin tarzındaki ateistler genellikle cemaat evlerinden çıkma oluyor.

Muhtemelen cemaatteki birkaç kişiyle ters düsmüşsün ya da aranızda bir

husumet çıkmıştır... : )

kölelik - cariyelik düzeni sayesinde çıktım...

ama sorgulamama sebeb olan şey - islam ülkelerinin TR başta olmak üzere....neden GERİ kaldığı idi...

neden GERİYİZ ? her şeyde ? bunu sorguladım....gerisi geldi !

ne cemaate ne de tarikata vs. alakam olmadı hiç bi zaman...gelenler oldu yanıma...şiddetle ve tersleyerek KOVDUM hepsini...

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Merak eden insan önyargısızdır, merak ettiği şeylere karşı en azından...

Sen de aynı şeyi yaparak dinden çıkmadın mı?

Ateizme sıcak bakmıyordun belki de... : )

Hala müslüman kaldığına ve bu dini savunduğuna göre önyargıların olduğu gibi duruyor, tabii bunun sebebi bu önyargıların sende oluşturduğu korku ve umut.

Beyninin bir köşesinde Muhammed'e inanmazsan seni sonsuza kadar yakacak bir tanrı hayali olduğu sürece sağlıklı ve düzgün düşünemezsin.

İlkönce neden bir tanrı beni sırf Muhammed'e inanmadığım için sonsuza kadar yaksın ki sorusunu soracaksın.

Sitelerde Paylaş

Hala müslüman kaldığına ve bu dini savunduğuna göre önyargıların olduğu gibi duruyor, tabii bunun sebebi bu önyargıların sende oluşturduğu korku ve umut.

Beyninin bir köşesinde Muhammed'e inanmazsan seni sonsuza kadar yakacak bir tanrı hayali olduğu sürece sağlıklı ve düzgün düşünemezsin.

İlkönce neden bir tanrı beni sırf Muhammed'e inanmadığım için sonsuza kadar yaksın ki sorusunu soracaksın.

neden olacak cübbeli feytoş nihat bayındır yaşar nuri edip yüksel mustafa karataş adnan oktar ömer çelakıl caner taslaman bunların cebine para girmesi lazım.

Sitelerde Paylaş

Hiçbir şey bilmediğimiz-buna nerden gelip nereye gittiğimiz de dahil olan evrende,

akıbetimizle ilgili korku duymak kadar normal bir duygu olamaz.

Sizde de vardır bu korku, ölümden korkmuyorum deyin de göreyim.

Ölüm sonrasını zaten başlı başına bir muammadır.

Yani fazla risk almaya değmez.

Sitelerde Paylaş

Hiçbir şey bilmediğimiz-buna nerden gelip nereye gittiğimiz de dahil olan evrende,

senin dininin hristiyanlık ya da yahudilikten hiçbir üstün yanı yok hatta günümüze bakarsak çok daha kötü durumda.düşün dünyada 2.2 milyar hristiyan var eğer onlar haklıysa vay senin de haline!

Sitelerde Paylaş

Nereden gelip nereye gittiğini bilmiyorsun diye, ölümden korkuyorsun diye ille de bir arap liderinin peşine takılmak zorunda mısın?

Bu adamı hayatının merkezine koyup bütün hayatını ona göre mi ayarlaman lazım?

Yani Muhammed'e inanmazsan bir tanrının seni sonsuza kadar işkenceler içinde yakacağına nasıl inanabiliyorsun?

Sitelerde Paylaş
ölümden korkmuyorum deyin de göreyim.

Ölümden niye korkayım bilader? Ölümden korkmak aptallıktır. Çünkü hiç bir ölü "tüüüüh lan öldüm işte gördün mü!" diyemez. O halde ölümden korkmak için hiç bir neden yok. Yaşarken zaten yaşıyorsun, ölüm diye bir şey yok. Öldüğünde de tüh lan öldük işte diyemeyeceğine göre yine ölüm yok!

Sitelerde Paylaş

Ölümden niye korkayım bilader? Ölümden korkmak aptallıktır. Çünkü hiç bir ölü "tüüüüh lan öldüm işte gördün mü!" diyemez. O halde ölümden korkmak için hiç bir neden yok. Yaşarken zaten yaşıyorsun, ölüm diye bir şey yok. Öldüğünde de tüh lan öldük işte diyemeyeceğine göre yine ölüm yok!

Hadi ordan!

Bir canlı için ölümden korkmak kadar normal bir duygu yoktur.

Öldükten sonra bilinç yok zaten, nasıl "tüüüüh lan öldüm işte gördün mü!" diyeceksin!

Sandığın kadar mantıklı biri olsan ölmeden önce korkman gerektiğini düşünürsün zaten...

Sitelerde Paylaş

Hadi ordan!

Öldükten sonra bilinç yok zaten, nasıl "tüüüüh lan öldüm işte gördün mü!" diyeceksin!

Sandığın kadar mantıklı biri olsan ölmeden önce korkman gerektiğini düşünürsün zaten...

Müslülerin bu herkes benim gibi inancı oldukça eğlenceli. Bu tür, kaynaksız bir inanca sahip oldukları için, şunları söyleyebiliyorlar:

- nasıl yani, hiç mi inanmıyorsun? olmaz öyle şey!

- allah var. sen de biliyorsun ama artislik olsun diye inkar ediyorsun!

- herkes ölümden korkar! sende korkuyorsun ama inkar ediyorsun!

Ne yazık ki, bunlar sizin uydurmalarınız. Ölüm canlının artık canlılık işlevlerini yitirmesidir. O canlı için ölümden ötesi yoktur. Bu, bir insanı neden korkutmalı ki?

Bilinmeyenden korkulur. Ölüm bilinmeyen değildir. Ölürken, olası ki, beyin bir kaç türlü havai fişek gösterisi yapabilir; nihayet şalter bölge bölge kapatıldığı için ilginç bir şeyler deneyimlenebilir ve kimileri bu deneyimleri farklı şekillerde yorumlayabilir, fakat bütün olan biten budur. Kabir azabı, kubur hesabı yoktur, rahat olun. Herkesinki gibi, bir gün bitecek olan hayatınızı görünmekten aciz masal kahramanlarından korka saklana geçirmekte olduğunuzun farkına varın, rahatlayın.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hadi ordan!

"Öldükten sonra bilinç yok zaten, nasıl "tüüüüh lan öldüm işte gördün mü!" diyeceksin!"

Peki öldükten sonra bilinç olmadığını söylemek; senin bilinç altında ateist olduğunu göstermez mi? Öldükten sonra bilinci olmayana neden kabirde melekler sorular sorup cevap istesinler? Bilinci olmayan hangi cennete veya cehenneme gidecekmiş.

Sitelerde Paylaş

"Öldükten sonra bilinç yok zaten, nasıl "tüüüüh lan öldüm işte gördün mü!" diyeceksin!"

Peki öldükten sonra bilinç olmadığını söylemek; senin bilinç altında ateist olduğunu göstermez mi? Öldükten sonra bilinci olmayana neden kabirde melekler sorular sorup cevap istesinler? Bilinci olmayan hangi cennete veya cehenneme gidecekmiş.

Yaşarken sahip olduğumuz bilinçten bahsediyorum ben;

öldükten sonra konuşamayız, düşünemeyiz...

Farklı bir boyuta geçeceğiz, ben öyle inanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Yaşarken sahip olduğumuz bilinçten bahsediyorum ben;

öldükten sonra konuşamayız, düşünemeyiz...

Farklı bir boyuta geçeceğiz, ben öyle inanıyorum.

Tamam işte ! Öldükten sonra bilinç olmadığında hemfikiriz...konuşamayız...düşünemeyiz. Ne güzel, bak sen de söylüyorsun. Sırf bunun için kimse soru sorup da cevap alamaz zaten. Bu da demektir ki; öldükten sonra diğer memeliler gibi çürüyüp toprağa karışacaksın. Senin biyolojik bir üstünlüğün mü var?..yok cennetmiş,cehennemmiş. Yok öyle şey. Onların da allah gibi ispatı imkansız. Aksini ispatlayabilir misin, din kitaplarını kaynak göstermeden. Çünkü sen de takdir edersin ki bir ateist; din kitaplarına inanmaz.

Sitelerde Paylaş

Tamam işte ! Öldükten sonra bilinç olmadığında hemfikiriz...konuşamayız...düşünemeyiz. Ne güzel, bak sen de söylüyorsun. Sırf bunun için kimse soru sorup da cevap alamaz zaten. Bu da demektir ki; öldükten sonra diğer memeliler gibi çürüyüp toprağa karışacaksın. Senin biyolojik bir üstünlüğün mü var?..yok cennetmiş,cehennemmiş. Yok öyle şey. Onların da allah gibi ispatı imkansız. Aksini ispatlayabilir misin, din kitaplarını kaynak göstermeden. Çünkü sen de takdir edersin ki bir ateist; din kitaplarına inanmaz.

Beden yok olur, ruh azad olur; berzah alemine geçer.

Kabir hayatı başlar.

Sorgu, sual vardır.

Hesap günü vardır.

Cennet Cehennem vardır.

Allah vardır.

Not: Bunların hepsinin isbatı da imzamdadır. İsteyen inanır, isteyen inanmaz, çünkü bunun adı iman'dır.

tarihinde Latte tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...