Jump to content

Keşke türkiyede doğmasaydım...

Recommended Posts

• İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Siz başka ülke tanımıyorsunuz onun için. İnanın bizim yerimizde olsaydınız yüz kez olüp dirilseniz bile Türkiyeyi tercih ederdiniz.

Evet.

Cennet ülkenin cennet insanlarını.

Suriye, Irak ve Afrikadaki perişanlıktan kurtulanlar neden Türkiye yerine bilhassa Avrupaya gelmek istiyorlar ?

Bu insanlar nasıl oluyorda yollarının üzerindeki cenneti görmüyorlar ?

Yoksa Sizler mi Türkiyeyi gözünüzde bu kadar büyük büyütüyorsunuz ?

Sitelerde Paylaş

mükemmel olmayan seyleri görüp buna lanet okumak herşeyi ona bağlamak kendini soyutlayip başkalarının hatalarını eksikleri görmek buna odaklanmak en kolay ve her ahmağin yaptigi şeydir SÜREKLİ MÜKEMMEL OLMAYAN ŞEYLERDEN BAHSEDİYORSUN PEKİ SEN MÜKEMMEL OLMAK İÇİN NE YAPIYORSUN?

tarihinde Dinleyici7+1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Suriye, Irak ve Afrikadaki perişanlıktan kurtulanlar neden Türkiye yerine bilhassa Avrupaya gelmek istiyorlar ?

Bu insanlar nasıl oluyorda yollarının üzerindeki cenneti görmüyorlar ?

Yoksa Sizler mi Türkiyeyi gözünüzde bu kadar büyük büyütüyorsunuz ?

Zenginlik bütün insanlar için çekim, sen, ben, herkes.

Dünya topraklarının %95'inin zenginliklerini %5'e taşımakla oluşan zenginlik.

Ve o kan ve gözyaşı akmadığında artık, koşacak bir zenginlik de kalmayacak.

Sartre: "Üçüncü dünya ülkelerinin insanları Paris'e geldiklerinde hayran kalırlar. Bilmezler ki o ihtişam kendi atalarının kanı ve gözyaşı üzerine kuruludur."

Sitelerde Paylaş

mükemmel olmayan seyleri görüp buna lanet okumak herşeyi ona bağlamak kendini soyutlayip başkalarının hatalarını eksikleri görmek buna odaklanmak en kolay ve her ahmağin yaptigi şeydir SÜREKLİ MÜKEMMEL OLMAYAN ŞEYLERDEN BAHSEDİYORSUN PEKİ SEN MÜKEMMEL OLMAK İÇİN NE YAPIYORSUN?

Karanlığı lanetleyeceğine bir mum yak.

Konfüçyüs MÖ 551 - MÖ 479

Sitelerde Paylaş

Zenginlik bütün insanlar için çekim, sen, ben, herkes.

Dünya topraklarının %95'inin zenginliklerini %5'e taşımakla oluşan zenginlik.

Ve o kan ve gözyaşı akmadığında artık, koşacak bir zenginlik de kalmayacak.

Sartre: "Üçüncü dünya ülkelerinin insanları Paris'e geldiklerinde hayran kalırlar. Bilmezler ki o ihtişam kendi atalarının kanı ve gözyaşı üzerine kuruludur."

Zenginlikten daha da önemlisi insanların bireysel (kadın ve erkekleri ayırmaksızın) özgürlükleridir.

Bunlar bilhassa İslam ülkelerinde mumla aranır ama bu tesadüf falan değildir. Ayrımcılık bu dinin özünde vardır.

Kan ve göz yaşının dinmesi, dinlerin kişisel özel alanlara ve ibadethanelerin içine çekilmesi ile bir nebze mümkündür.

Ancak bunu İslam gibi yayılmacı ve sadece belli bir yaşam tarzını dayatan dinlerden beklemek mümkün değildir.

Ne zaman batıyı eleştirdiğiniz kadar kendi inancınızı da sorgulamaya başlarsınız, müslüman mahallesinde salyangoz satılmasına izin verirseniz, kadınların kılık kıyafetine karışmazsanız ve onları ikinci sınıf insan görmezseniz, dininizi cümle aleme yaymaktan vazgeçerseniz, belki o zaman insanların 95%´i huzurlu olur.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zenginlikten daha da önemlisi insanların bireysel (kadın ve erkekleri ayırmaksızın) özgürlükleridir.

Bunlar bilhassa İslam ülkelerinde mumla aranır ama bu tesadüf falan değildir. Ayrımcılık bu dinin özünde vardır.

Kan ve göz yaşının dinmesi, dinlerin kişisel özel alanlara ve ibadethanelerin içine çekilmesi ile bir nebze mümkündür.

Ancak bunu İslam gibi yayılmacı ve sadece belli bir yaşam tarzını dayatan dinlerden beklemek mümkün değildir.

Ne zaman batıyı eleştirdiğiniz kadar kendi inancınızı da sorgulamaya başlarsınız, müslüman mahallesinde salyangoz satılmasına izin verirseniz, kadınların kılık kıyafetine karışmazsanız ve onları ikinci sınıf insan görmezseniz, dininizi cümle aleme yaymaktan vazgeçerseniz, belki o zaman insanların 95%´i huzurlu olur.

Evren bir ayna, gördüğümüz kendimiz.

Sitelerde Paylaş
Kuzey Kıbrıs'da Türkiye'den daha laik ve hoşgörülü bir halkın bulunduğu söyleniyor
Zaten farklı bir hükümet var. Ülkeden fazla uzaklaşmak istemeyenler için bir alternatif olarak düşünülebilir.

Evet bende İstanbuldan KKTC ye yerleştim.Dediğiniz doğrudur. Buraya Türkiyeden gelmiş bir yığın yobaz olsada insaları rahatsız etmiyorlar hiç olmazsa.

Ama Mutluluğu arayanlara şunu diyebilim .O İçimizde. En medeni bir Ülkede doğupta mutsuzda olabilirdik.

Sitelerde Paylaş

Evet bende İstanbuldan KKTC ye yerleştim.Dediğiniz doğrudur. Buraya Türkiyeden gelmiş bir yığın yobaz olsada insaları rahatsız etmiyorlar hiç olmazsa.

Ama Mutluluğu arayanlara şunu diyebilim .O İçimizde. En medeni bir Ülkede doğupta mutsuzda olabilirdik.

mutluluk-mutsuzluk her yerde olabilir ama şartlar düzeldikçe mutsuzluk ihtimali de azalacaktır. Bir insanı mutsuz eden toplumdaki baskı, cehalet, yobazlık ve saygısızlık ise bunların olmadığı bir yerde mutlu olacaktır. Mutsuz olsa bile bu farklı sebeplerden olur, diğer konudan tamamen bağımsız olarak.
Sitelerde Paylaş

mutluluk-mutsuzluk her yerde olabilir ama şartlar düzeldikçe mutsuzluk ihtimali de azalacaktır. Bir insanı mutsuz eden toplumdaki baskı, cehalet, yobazlık ve saygısızlık ise bunların olmadığı bir yerde mutlu olacaktır. Mutsuz olsa bile bu farklı sebeplerden olur, diğer konudan tamamen bağımsız olarak.

Baskı yobazlık cahalet ve saygısızlığın olduğu toplumlarda Çifte standartlarda oluşacaktır.:)Yani bu toplumlarda şayet aklınız ,yetenekleriniz çalışmalarınız ve hepsinden dahada önemlisi özgüveniniz sayesinde başarıyı ve gücü yakalayabildiğiniz zaman .bu kötülükleri siz görmeyeceksiniz .Ama bu başarıyı ve gücü şayet üst ve yabancı bir toplumda elde etmeye kalktığınızda kendi kötü toplumunuza nazaran çok daha fazla gayret göstermek zorunda kalacaksınız.Dil ,Örf, Çevre,ve Üst bir toplumda olduğunuz için daha fazla bilgi.Ha şu var iş bulma ve para kazanma problemi! İşte bu çok önemli ama Üst kültür toplumlarında yapacağınız işler düşük seviyeli işler olacaktır.Üst seviyeli işlerde ise kendi toplumunuzda almış olduğunuz bilgi o toplumun seviyesinin altında olacaktır.Mesela kendi toplumunuzda mühendis olmuşsanız Üst seviyedeki toplumun mühendislik bilgileri karşısında o toplumda tutunabilmeniz çok zor olup buda mutsuzluğunuza sebeb olacaktır.Kaldıki alt seviyede iş yapan vatandaşlarımızda belli bir sermaye birikimini elde ettiklerinde o toplumda yaşamak istemiyorlar.Buda onların o toplumda mutlu olamadıklarını gösterir.Ancak onların çocukları orada eğitim ve öğretim görmüşlerse oraya adapte olabiliyorlar.

Sitelerde Paylaş

Baskı yobazlık cahalet ve saygısızlığın olduğu toplumlarda Çifte standartlarda oluşacaktır.:)Yani bu toplumlarda şayet aklınız ,yetenekleriniz çalışmalarınız ve hepsinden dahada önemlisi özgüveniniz sayesinde başarıyı ve gücü yakalayabildiğiniz zaman .bu kötülükleri siz görmeyeceksiniz .Ama bu başarıyı ve gücü şayet üst ve yabancı bir toplumda elde etmeye kalktığınızda kendi kötü toplumunuza nazaran çok daha fazla gayret göstermek zorunda kalacaksınız.Dil ,Örf, Çevre,ve Üst bir toplumda olduğunuz için daha fazla bilgi.Ha şu var iş bulma ve para kazanma problemi! İşte bu çok önemli ama Üst kültür toplumlarında yapacağınız işler düşük seviyeli işler olacaktır.Üst seviyeli işlerde ise kendi toplumunuzda almış olduğunuz bilgi o toplumun seviyesinin altında olacaktır.Mesela kendi toplumunuzda mühendis olmuşsanız Üst seviyedeki toplumun mühendislik bilgileri karşısında o toplumda tutunabilmeniz çok zor olup buda mutsuzluğunuza sebeb olacaktır.Kaldıki alt seviyede iş yapan vatandaşlarımızda belli bir sermaye birikimini elde ettiklerinde o toplumda yaşamak istemiyorlar.Buda onların o toplumda mutlu olamadıklarını gösterir.Ancak onların çocukları orada eğitim ve öğretim görmüşlerse oraya adapte olabiliyorlar.

O yaşamak istemeyenler burda kaçmak istediğiniz kişilerle aynı kafada insanlar. Farklı şeylerden bahsediyoruz. senin yazdıkların ekonomi ile alakalı. ben toplu taşımada, devlet dairelerinde saygı görmemekten, mahalle baskısından hatta yere tükürmekteyim bahsediyorum.
Sitelerde Paylaş

O yaşamak istemeyenler burda kaçmak istediğiniz kişilerle aynı kafada insanlar. Farklı şeylerden bahsediyoruz. senin yazdıkların ekonomi ile alakalı. ben toplu taşımada, devlet dairelerinde saygı görmemekten, mahalle baskısından hatta yere tükürmekteyim bahsediyorum.

Doğrudur tabiki o kişiler buradaki yobaz kesimle aynı mantalitede insanlar.Ama mantaliteleri o medeni ülkelerde neden değişmiyor? İşte asıl meselede bu.O insanlar o Ülkede yaşamıyorlar sadece çalışıyor ve harıl harıl sermaye biriktiriyorlar hepsi bundan ibaret onlar için.O açıdan bakarsanız tamam. ama şuda var.Ben Türkiyede Avukatlık yapıyordum.Fakir bir avukat olduğum içinde memurlara avanta veremediğimde saygı göremiyordum.Fakir olduğum içinde çevremde olamadı!Altımda arabam olduğunda toplu taşıma derdim yoktu.) Trafik derdinden gayrı.Yere tükürenlere gelince onlar artık sadece varoşlarda yaşıyorlar. Maddi bir dünyada yaşıyoruz .Ve Her şeyin esasıda Ekonomik.Ama ben yaşamımda şunu farkettim Avukatlıktan önce Hakimlik yapıyordum.Paramda her türlü itibarımda vardı.Tutturdum İstanbulda yaşamayı. Bunun için Hakimlikten ayrılıp Avukatlığa başladığımda Hanyayıda Konyayıda o zaman anladım.Mutluluk yaşadığın yerde değildi.Bunu o zaman akıl edemedim para kazanmayı çok kolay sandım!Ama öyle değildi işte. Ve o olmadanda hiç bir şey olmuyor.

Sitelerde Paylaş

Doğrudur tabiki o kişiler buradaki yobaz kesimle aynı mantalitede insanlar.Ama mantaliteleri o medeni ülkelerde neden değişmiyor? İşte asıl meselede bu.O insanlar o Ülkede yaşamıyorlar sadece çalışıyor ve harıl harıl sermaye biriktiriyorlar hepsi bundan ibaret onlar için.O açıdan bakarsanız tamam. ama şuda var.Ben Türkiyede Avukatlık yapıyordum.Fakir bir avukat olduğum içinde memurlara avanta veremediğimde saygı göremiyordum.Fakir olduğum içinde çevremde olamadı!Altımda arabam olduğunda toplu taşıma derdim yoktu.) Trafik derdinden gayrı.Yere tükürenlere gelince onlar artık sadece varoşlarda yaşıyorlar. Maddi bir dünyada yaşıyoruz .Ve Her şeyin esasıda Ekonomik.Ama ben yaşamımda şunu farkettim Avukatlıktan önce Hakimlik yapıyordum.Paramda her türlü itibarımda vardı.Tutturdum İstanbulda yaşamayı. Bunun için Hakimlikten ayrılıp Avukatlığa başladığımda Hanyayıda Konyayıda o zaman anladım.Mutluluk yaşadığın yerde değildi.Bunu o zaman akıl edemedim para kazanmayı çok kolay sandım!Ama öyle değildi işte. Ve o olmadanda hiç bir şey olmuyor.

entegre olamamanın en büyük sebebi din. Bunu özellikle Almanya'da çok iyi gördüm. Orada Türk'ler çok kapalı bir toplum oluşturmuş. Dinlerini, kültürlerini, ahlaklarını kaybetme korkusu ile içe kapanmışlar. Almanya'da şu anda sıradan bir içanadolu köylüsünden daha yobaz adamlar var. 60'larda burdan gitmiş, Türkiye değişirken o değişmemiş. çoluğunu çocuğunu da öyle yetiştirmiş. Ekonomik olay farklı bir tartışma. o konuda söylediklerine benzer şeyleri başka bir başlıkta yazdım ben de bu forumda. Evet Türkiye'de ekonomik açıdan daha iyiydim ve sıkıntı çekiyorum ama ne zaman Türkiye'ye gelip vakit geçirsem de neden gittiğimi hatırlatıyorlar.
Sitelerde Paylaş

Bunu demek için bir çok sebep var

1-Eğitimsizlik:Doğru düzgün eğitim yok özel okulda okursan parayla geçirirler seni.Türkiyede zaten eğitimsizlik hat safhada ve daha ne yazsam bilemedim

2-Saygısızlık:Ülkede insana,doğaya,çevreye ve hatta yaşama bile saygı yok,üstelik farklı kültüre veya dine bile milletin zerre saygısı yok

3-Adaletsizlik:Evet adaletsizlik,bu ülkenin en beter sorunlarından biri.Elin gavat suriyelisi bedava üniversite hakkına sahipken bizim türkler üniversiteye para saçmak zorunda.Ülkede lise mezunu patronlar var ama master yapan bir adamı simit satarken bile görebiliyoruz bu ülkede

4-Zorunlu askerlik:Ulan yabancı ülkelerin çoğunda profesyonel askerlik var bizde neden zorunlu askerlik bilmem nesi var? saçma sapan olaylar yüzünden masum insanlar ölüyor yazık lan

5-Yobazlar:Bu yobazlar yüzünden ülke hor görülüyor ve küçümseniyor.Bu şerefsizler namus,günah gibi etkenlerle geçinip hurileri z..mek için iyilik yaparlar

6-Çok bilmişlik:Herkesin her şeyi bildiğini zannedip ahkam kesmesi

7-Devlet sorunları:Devletin sürekli başında durması,internet sitelerini devlet istediği zaman kapatıp açması ve niceleri

8-Değersizlik:Herşeyin baştan savma olması ve sana kendini sürekli olarak değersiz-önemsiz hissettirmesi

9-Cinsiyetçilik: .....................Bunu geçiyorum bile

10-Şiddet:Şiddete meyilli ve herşeyi kaba olan bir ülke olması

11-İki yüzlü ahlak anlayışı:Herkesin birbirini ayak üstü z.kip birbirine ahlak satması

12-Şanssızlık ve:Aptal bir ailenin elinde doğup küçük yaşta adam gibi olup bir sürü yükün altında ezilen çocuklar.Kimsenin hayatını yaşayamaması ve kültüründen uzak yada fantastik şeyleri yapamaması

Daha çok var ama yazmadım... Benim gibi ülkeden defolup gitmek isteyen var mı ?? Yorum yazarsanız sevinirim...

Bu sorunların hepsinin tek e yegane sorumlusu kapitalizm ve emperyalizmdir yazı daha kısa olabilirdi.

Sitelerde Paylaş

Siteye kendi kanının bir kısmını kabul etmeyen bir sığır ve bir takım determinizm cahili insan dolmuş arkadaşlar üzülerek söylüyorum sitenin durumu çok kötü.Müslümanların yapmaya erişebildikleri tartışmaların 1 tık üstünde durmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz.Türkiyeden kaçabilirsiniz ancak gericilikten asla kaçamassınız korkarım bu gericilik sizin içinizde de var bunu aştıktan sonra dünyada yaşanması makul olan yegane 2-3 yer olduğunu görürsünüz bunlar bazı latin amerika ülkeleri-bazı doğu avrupa ülkeleri ve avustralya-yeni zellanda-küba dır bunlar gericiliğin vebu gericiliğin yaptığı baskının minimum olduğu ülkelerdir bu ülkeler dışındaki herhangi bir ülkede durumu değiştiremezsiniz.

Sitelerde Paylaş

Ne kapitalizm meraklısıyım, ne de emperyalizm ama ne alakası var yahu? Papağan cahil solcular gibi...

emperyalist ülkeler başta kendi halkını olmak üzere bütün halkları aptallaştırmak ahlaksızlaştırmak durumundadır çünkü yaptığı saçmalığı insanların görmemesi veya gördüğü halde ahlaki kabul etmesi gerekir tersi durumda bilinçli insan toplulukları oluşur bu durum sistemi tehlikeye sokar.Kapitalizm ise bütün çıkarsal karşıtlığı ve emperyalizmi yaratan yegane unsurdur. bunu kabul etmeyen insan cahil değilse bu durumda ahlaksızdır veya ahlaksız olduğunu göremeyecek kadar cahil ve küttür.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...