Jump to content

Meton döngüsünün Kuranda sayısal olarak karşılığı

Recommended Posts

• İleti 264
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 hours ago, Tanah-Gospel Theologist said:

Benim mi Türkçem kötü bu arkadaş mı anlamıyor siz karar verin ben ne diyorum o ne diyor? Senle çok ke tartıştık daha önce ama sürekli demediğim şeyleri demişim gibi aktarıp aynı şeyleri tekrar yazıyorsun.19'u kabul eden azınlık grup değilmiş bir de bu da yeni mi çıktı?

Çoğunluk hiçbir zaman gerçeğin açıklaması olamaz. 

Eğer çoğunluğu baz alıyorsak senin ateist değil hristiyan yada budis olman gerekiyordu. Ama değilsin..

Sen öyle bir anlattın ki sanki 19u sadece ben ve Edip savunuyor.

Yukarıda verdiğim gibi dünyanın dört bir yanından insanlar buna şahit olabiliyor. Çoğunluk mu elbet değil.

Sana bir japonun videosunu attım. Her ne kadar abartmış olsa da sonuçta 19u biliyor. 

Al bir tane de Rus: 

https://youtu.be/6QgvftnlbM0

Araplar neden inanmıyor diyordun, al sana bir Arap:

https://www.youtube.com/watch?v=UmNgibcL3N0&t=650s

Al sana Kazak:

https://www.youtube.com/watch?v=IhxwyvoLMUA

Neyse bunların hiç biri önemli değil aslında.

Çoğunluğun değil aklın yanında olmamız gerektiğini Kuran her ayetinde vurguluyor. 

19 sistemine çoğunluğun temkinli yaklaşması sistemin hatalı olması değil, 9/128-129 sebebiyle olmaktadır. 

Diyanet işleri başkanı 19 mucizesini anlatan kitabı bizzat kendisi yazıp Türkiye de yayımlamış fakat bu ayetler patlak verince kitabını geri çekmiştir. 

Bu ayetler hiç kuşkusuz sınavın bir parçasıdır. Kuran'a düz insan yapımı mantığı ile baktığınız sürece bunun mantığını anlamayacaksın.

Bu ayetler işin sınav tarafı.

Bu ayetlerin dışında 19a dair açık ve tartışılmasız veriler de vardır. Bunlardan biri de işte burada konuştuk besmele.

Bugün dünya düz diyen insanlar var. Onlar nasıl bir kafa yaşıyorsa sende aynı kafayı yaşıyorsun. 

Bunu görememen bir o kadar üzücü, bir o kadar da Kuran mucizesi.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çoğunluk hiçbir zaman gerçeğin açıklaması olamaz. 

Eğer çoğunluğu baz alıyorsak senin ateist değil hristiyan yada budis olman gerekiyordu. Ama değilsin..

Sen öyle bir anlattın ki sanki 19u sadece ben ve Edip savunuyor.

Yukarıda verdiğim gibi dünyanın dört bir yanından insanlar buna şahit olabiliyor. Çoğunluk mu elbet değil.

Sana bir japonun videosunu attım. Her ne kadar abartmış olsa da sonuçta 19u biliyor. 

Al bir tane de Rus: 

https://youtu.be/6QgvftnlbM0

Araplar neden inanmıyor diyordun, al sana bir Arap:

https://www.youtube.com/watch?v=UmNgibcL3N0&t=650s

Al sana Kazak:

https://www.youtube.com/watch?v=Ma8b5abITcg

Neyse bunların hiç biri önemli değil aslında.

Çoğunluğun değil aklın yanında olmamız gerektiğini Kuran her ayetinde vurguluyor. 

19 sistemine çoğunluğun temkinli yaklaşması sistemin hatalı olması değil, 9/128-129 sebebiyle olmaktadır. 

Diyanet işleri başkanı 19 mucizesini anlatan kitabı bizzat kendisi yazıp Türkiye de yayımlamış fakat bu ayetler patlak verince kitabını geri çekmiştir. 

Bu ayetler hiç kuşkusuz sınavın bir parçasıdır. Kuran'a düz insan yapımı mantığı ile baktığınız sürece bunun mantığını anlamayacaksın.

Bu ayetler işin sınav tarafı.

Bu ayetlerin dışında 19u dair açık ve tartışılmasız veriler de vardır. Bunlardan biri de işte burada konuştuk besmele.

Bugün dünya düz diyen insanlar var. Onlar nasıl bir kafa yaşıyorsa sende aynı kafayı yaşıyorsun. 

Bunu görememen bir o kadar üzücü, bir o kadar da Kuran mucizesi.

Dalga mı geçiyorsun çoğunluktan kastım basit İslam alemi hatta peygamberin için bile bu sistem (!) Hiçbir şey ifade etmiyor çoğu duymadı bile.  Çoğunluktan kastım işin ehli âlimler sizi  ziklemiyor kabul edin artık şunu. Ateizm kelle sayısı işi değil ama Îslam'da cennet sadece 19cular için olmadığından o yüzden çoğunluk haklı olmak zorunda. 

Sitelerde Paylaş

Verdiğin örnekler Harun Yahya'nın yıllardır değişmemiş gibi görülen fosilleri evrim aleyhine sunmasına benziyor. 

Sistem ve tutarlılık ile numaroloji arasındaki farkı anlamada sorun yaşıyorsunuz.

Ygs matematikte tam 40 soru var.

Senin şifre iddian ise sadece 23 soruda çalışıyor. Diğer sorularda neden bu sistem iş görmedi ?

Hani sen bir sistem var ise her yerde aynı sonucu vermeli demiştin hatırlıyor musun o cümleni ? :)

Peki buna rağmen neden Ygs'de şifre var diyorsunuz ? Neden bunu savunuyorsun ? 

İşin özü art niyetli olmanızdan kaynaklanıyor. Ben bunu yüzünüze vurmaya çalışıyorum.

Şimdi diyorsun ya besmelede neden kelime sayılarını koyuyorsun. Bunu sen uyduruyorsun falan filan diyorsun.

Peki soruyorum YGS'de neden şıkları küçükten büyüğe sıralıyorsun ? Ygs'deki sistemi biliyorsun. Şıklar sıralanıp eşleştiriliyor. Eşleşen doğru cevap.

Bu daha mı makul bir durum ? Bunu neden kabul ediyorsun da kelime sayısı gibi makul bir şeyi reddediyorsun ?

Besmeledeki sistemi gözünü kapatıp " göremiyorum bir şey yok" diyorsun ama Ygs'de herhangi bir problem yok . Üstelik sadece 23 soruyu kapsayan bir sistem. 

Ben burada sizin art niyetli olduğunuzu göstermeye çalışıyorum.

Takım tutar gibi inançlarınızı benimsediğinizi ve bu gerçekleri reddetmek için çaba gösterdiğinizi farklı örnekler üzerinden gösteriyorum. 

Kuran'ın Tanrın'dan gelip gelmediği önemli değil şuan. 

Burada önemli olan kendinizi sorgulayıcı bilimsel bir kimliğe sokmanız. Hayır, rüyadan çıkın, siz öyle bir insan değilsiniz.

Siz takım tutar gibi ideoloji tutan ve inancınıza zarar verebilecek aksi her durumu akıl ve mantık süzgecinden geçirmeden reddeden insanlarsınız. :)

Cübbeliden ne farkınız kaldı o halde sevgili arkadaşlar ? 

Bir şey bilmiyorsanız en azından bilmiyorum deyin saygı gösterelim. 

Bütün yazıları okuyamayacağım bu arada, kusura bakmayın zamanım azaldı. 

gösteremiyorsunuz. aynı şeyleri tekrar etmenin bir anlamı yok. sistemin tanımını yaptık. uyuyorsa, sisteminizi ortaya koyun. uymuyorsa da zamanınıza yazık.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, democrossian said:

Olabilir yani, islamı bir mezhep olarak tasarlayan Hristiyan rahipler oturup birtakım protokuran nitelikli metinler yazmışlar, bunları aralarında değerlendirmişler, şuraya şu kelimeyi ilave edelim, şurada şu kelimenin yerine bunu kullanalım... Bu çalışma uzun sürmüş olabilir ve bir çok düzeltme ayarlama yapılmış olabilir. Hatta bu rahipler mezhep değil direk din tasarladıklarının bilincinde de olabilirler.

Yıllar boyu süren çalışmadan sonra tamam oldu bu iş, bu Kuran iyi oldu diye karar verip egemen Emevi meliklerine sunmuş olabilirler. Emevi melikleri bu çalışmayı emretmiş de olabilir. Tüm yeteneklerinizi kullanın, Allahtan geldi diye bir kitap yazın demiş de olabilirler.

Her türlü olasılık var. Olmayan tek olasılık bunu allahın göndermiş olduğu

Yazılar çok uzun hepsine yetişemiyorum. Haliyle tek cevap verende benim.

Güzel hikaye, benimde  bir hikayem var.

Atatürk'ün yahudi ajanı yossi kohen olduğunu düşünüyorum. 

Gerçek Atatürk trablusgarp savaşında ölmüştür. Daha sonra Amerikalılar bir araya gelip Osmanlı Devletini yıkacak bir figür aradılar.

Atatürk'e olan benzerliği ile Yossi Kohen amerikalıların hemen ilgisini çekmiş olmalı. 

Yossi Kohen Osmanlı Devletini fiili olarak bitirdikten sonra belli bir süre ülkenin toparlanması için başında kaldı. 

Herşey yerli yerine oturduktan sonra Türkiye Amerikaya sömürge olarak satılacaktı.

Fakat planlar tutmadı. Yossi Kohen çok alkol alıyordu ve bu istediğini gerçekleştiremeden 1938 yılında hayata veda etti.

Atatürk Yossi Kohen de olmayabilir. 

Başka bir ajanda olabilir. 

Her türlü olasılık var. Olmayan tek olasılık Atatürk adında birinin yaşadığı.

3 hours ago, democrossian said:

İsterse de 19 şifresi olsun yani Kuran'da... Olması beni hiç ilgilendirmez. Olmaması da ilgilendirmez. Bir metni önce okurum ben. Aklımı kaçırmadım okumadan önce harflerini kelimelerini sayacak!

Okuduğumda da hiç bir halt görmediğim bir şeyi atıveririm çöpe... Onunla mı uğraşacağım! Yok yani, bunda bir hayır olsa doğru düzgün anlattığı bir şey olurdu. Olmadıktan sonra şifrelenmiş mi, kaçla şifrelenmiş ben ne edeyim?

Bu zırvayı "müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün" yazan yerini "yok öyle değil o, gözetleme kulelerini vurun yazıyor" :lol: diye dansöz gibi kıvırtıp titretip salladıktan sonra ben ne edeyim ondokuzu bilmem kaç dokuzu...

Hani hoca muska yazmış hasta köpeğe... Karşılığında da bir düve hediye almış. Sonra dedikodu çıkmış allahın ayeti köpeğin boynuna asılır mı diye... Kadılık olmuş. Kadı getirin köpeği demiş. Getirmişler, muskayı açmışlar kadıya vermişler. Muskada şöyle yazıyormuş: "Tamah ettim şu düvenin etine... Muska yazdım şu adamın itine... İyileşirse iyileşir... İyileşmezse kuyruğu gitsin götüne! :lol:

Bunun şifre varsa da yoksa da kuyruğu gitsin yani nereye isterse, bana ne?

Kuran'ı "tarafsız" gözle okuyanlar onun nasıl bir kitap olduğunu hayranlıkla izliyorlar. 

Özellikle uzun yıllardır bu forumda olduğumdan bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum ki davranışlarınız ve tavırlarınız, hatta sorularınız, cevaplarınız aynen ayetlerde anlatıldığı gibi.

Bu forumda siz dini eleştiriyorsunuz ben savunuyorum. 

19 büyük bir delil ve insanları aciz bırakacak bir silah olduğu için bunu sık sık kullanman kadar doğal bir şey yok.

Ne zaman birisi Kuran insan ürünü dese, ne zaman birisi Kuran korunmamıştır dese karşısında beni bulur.

:D

:)

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, bir_akil_insan said:

gösteremiyorsunuz. aynı şeyleri tekrar etmenin bir anlamı yok. sistemin tanımını yaptık. uyuyorsa, sisteminizi ortaya koyun. uymuyorsa da zamanınıza yazık.

Defalarca kanıtladım, defalarca gösterdim. 

Ygs'deki sıradan bir olayı nasıl şifre olarak kabul ettiğinizi, olay Kuran'a gelince daha büyük bir sisteme nasıl zorlama dediğinizi gösterdim.

Gözlerini kapatıp, kulaklarını tıkayıp "evrim yok, aynı şeyleri tekrarlama" demekle bir yere varamaz aynı cahillikle hayatınıza devam edersiniz. Mutluysanız sorun yok. Ama son anda pişman olmayın.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, ANTİATEİST said:

Verdiğin örnekler Harun Yahya'nın yıllardır değişmemiş gibi görülen fosilleri evrim aleyhine sunmasına benziyor. 

Sistem ve tutarlılık ile numaroloji arasındaki farkı anlamada sorun yaşıyorsunuz.

Senin şifre iddian ise sadece 23 soruda çalışıyor. Diğer sorularda neden bu sistem iş görmedi ?

Hani sen bir sistem var ise her yerde aynı sonucu vermeli demiştin hatırlıyor musun o cümleni ? :)

İşin özü art niyetli olmanızdan kaynaklanıyor. Ben bunu yüzünüze vurmaya çalışıyorum.

Şimdi diyorsun ya besmelede neden kelime sayılarını koyuyorsun. Bunu sen uyduruyorsun falan filan diyorsun.

Peki soruyorum YGS'de neden şıkları küçükten büyüğe sıralıyorsun ? Ygs'deki sistemi biliyorsun. Şıklar sıralanıp eşleştiriliyor. Eşleşen doğru cevap.

Bu daha mı makul bir durum ? Bunu neden kabul ediyorsun da kelime sayısı gibi makul bir şeyi reddediyorsun ?

Besmeledeki sistemi gözünü kapatıp " göremiyorum bir şey yok" diyorsun ama Ygs'de herhangi bir problem yok . Üstelik sadece 23 soruyu kapsayan bir sistem. 

Ben burada sizin art niyetli olduğunuzu göstermeye çalışıyorum.

Takım tutar gibi inançlarınızı benimsediğinizi ve bu gerçekleri reddetmek için çaba gösterdiğinizi farklı örnekler üzerinden gösteriyorum. 

Kuran'ın Tanrın'dan gelip gelmediği önemli değil şuan. 

Burada önemli olan kendinizi sorgulayıcı bilimsel bir kimliğe sokmanız. Hayır, rüyadan çıkın, siz öyle bir insan değilsiniz.

Siz takım tutar gibi ideoloji tutan ve inancınıza zarar verebilecek aksi her durumu akıl ve mantık süzgecinden geçirmeden reddeden insanlarsınız. :)

Cübbeliden ne farkınız kaldı o halde sevgili arkadaşlar ? 

Bir şey bilmiyorsanız en azından bilmiyorum deyin saygı gösterelim. 

Bütün yazıları okuyamayacağım bu arada, kusura bakmayın zamanım azaldı. 

Şifre-Şifre

YGPdeki sorular insan yapımı. Ve sanırım bilerek yüzde elliye(23) yakın bir oran belirlendi.
Ayrıca bu kodlama sınav kağıtlarında bir değişiklik olmasın diye konmamış, daha değişik bir functionu var.

Ben tanrıdan daha çok bulmaca gibi, dişliler gibi, birbirine baglı bir kodlama beklerdim. Bir şeyi çıkarsan da, katsan da, değiştirsen de kendini hemen belli eden bir kodlama. Tabii koruma için bir şifre gönderdiyse.

YGP deyince...
Ordaki kodlama, bilmeyenler doğru cevabı bulabilsin diye.
Sizdeki kodlama ise....!?!
Zaten bilen adama yapılan bir yardım!
Ne anlamı var???
Allah size 80 puan yerine 90 puan mı verecek.

Verecekse versin, Onu tutan mı var. 

Ben daha çok bir karate kursuna benzetiyorum. Sarı kuşak, mavi kuşak vs öğrenciler var. Bir kaç öğrenci "herkesin görebileceği ama görmek istemediği" bir şifreyi görebiliyorlar. Ve herkesin yanlış yaptığını(sünnetler) görüp direk siyah kuşak alıyorlar.
Yıllarca eğitim alan, sınavlara giren diğer öğrenciler bunlara ateş püskürüyor. 
Korkarım bu iki taraf ilerde bir ölüm kalım savaşı verirler.

İyimser yorum ;)
İslamın tanrısı, müslümanların ne kadar man-kafa olduğunu biliyordu. Bunların bir baltaya sap olamayacaklarını biliyordu. Bu yüzden 1400 yıl sonra müslümanlar da insan içine çıkabilsinler, insan gibi yaşayabilsinler diye bu şifreyi ortaya çıkartmıştır. 
Ve 2539 yılında "29 şifresini" ortaya çıkartacaktır. 

Sitelerde Paylaş

YGP ne Poiuz :D  Örgüt filan mı ? :)

Ygs'de şifre olduğunu nereden çıkardın sevgili arkadaşım ?

Her kitaptan bu tarz şeyler çıkarılabilir diyen siz değil miydiniz :)

Ne oldu vaz mı geçtiniz bu söylemizden ? 

26 minutes ago, Tanah-Gospel Theologist said:

Bak elin Japonu hangi dine geçiyor:)

https://youtu.be/IQKM-atOUQs

Ben her zaman delillerin peşindeyim.

Kuran'ın ısrarla vurguladığı gibi :

"İnsanların ÇOĞU inanmaz, inananların ÇOĞU da ortak koşmadan inanmaz.

"Yaşayan da beyyine (DELİL) üzerine yaşasın"

Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, ANTİATEİST said:

YGP ne Poiuz :D  Örgüt filan mı ? :)

Ygs'de şifre olduğunu nereden çıkardın sevgili arkadaşım ?

Her kitaptan bu tarz şeyler çıkarılabilir diyen siz değil miydiniz :)

Ne oldu vaz mı geçtiniz bu söylemizden ? 

...

"Konu hakkında bilgim yok" dedim.

Şifre/Kodlama varmış gibi yazdın.

Ona göre cevap verdim.

Şimdi "kodlama yok" diye mi seviniyorsun?

Bilgi okumaktan gelmez

Okuduğunun üzerinde düşünmekten gelir.

İyi günler

Sitelerde Paylaş

Konu hakkında bilgim yok dedin evet.

Ama sonra kodlamayı kabul etmiş gibi yazdın. Ben de dedim herhalde bilgi edinip geldi.

YGPdeki sorular insan yapımı. Ve sanırım bilerek yüzde elliye(23) yakın bir oran belirlendi.
Ayrıca bu kodlama sınav kağıtlarında bir değişiklik olmasın diye konmamış, daha değişik bir functionu var.

Mesajımı sonlandırırken aklıma özlü söz gelmedi maalesef.

Sadece iyi geceler.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, poiuz said:

Aşağıda besmele gibi insanların yaptığı bir "19 mucizesi" var!
http://wikiislam.net/wiki/The_Miracle_of_19

Burda da ABDnin yüzyıllar önce 19 mucizesinden habersiz yazdığı Bağımsızlık Bildirisindeki "19 mucizesi"
http://www.nmsr.org/code19.html

Şunlara da cevap vereyim de gören de mucize yapmışlar sanmasın..

İlk linki daha önce bir arkadaş vermişti bu forumda. Ona yazdığım mesajımı bulsaydım daha iyi olacaktı. Orada bir hesaplama yapmıştım yanlış hatırlamıyorsam.

Her neyse aklımda kaldığı kadarıyla ilk linkteki "19 mucizesinin" olasılığı 1/5 civarındaydı bir şeydi. 

Bunun sebebi maddelerin bağımsız olması. 

Yıllardır şu forumdayım az bir matematik öğrenin.

Kuranda yer alan besmelenin olasılığı ise yaklaşık 800 milyonda 1. 

Maddeler bağımlı. Birbirinin devamı ve sürdürülebilir.

İkinci link açılmadı ama tahmin edebiliyorum nasıl bir kepazelikle karşılaşacağımı.

Sitelerde Paylaş

Şunlara da cevap vereyim de gören de mucize yapmışlar sanmasın..

İlk linki daha önce bir arkadaş vermişti bu forumda. Ona yazdığım mesajımı bulsaydım daha iyi olacaktı. Orada bir hesaplama yapmıştım yanlış hatırlamıyorsam.

Her neyse aklımda kaldığı kadarıyla ilk linkteki "19 mucizesinin" olasılığı 1/5 civarındaydı bir şeydi. 

Bunun sebebi maddelerin bağımsız olması. 

Yıllardır şu forumdayım az bir matematik öğrenin.

Kuranda yer alan besmelenin olasılığı ise yaklaşık 800 milyonda 1. 

Maddeler bağımlı. Birbirinin devamı ve sürdürülebilir.

İkinci link açılmadı ama tahmin edebiliyorum nasıl bir kepazelikle karşılaşacağımı.

:D matematik öğrenin kısmı pek eğlenceliymiş. kendi uydurduğunuz sayılarla aritmetik işlemler üzerinden sonuçlara ulaşınca matematik mi yapmış oluyorsunuz?

kaç kere sordum, hala yanıt vermiyorsunuz. bu işlemleri neden yapıyorsunuz? niye sayıların arasına 1 2 3 4 koyuyorsunuz? niye bulduğunuz sayıları birbiri ile topluyorsunuz? niye yanyana yazıp başka bir sayı elde ediyorsunuz? bu soruların yanıtları yoksa, yaptığınız işlemler ancak 19a ulaşma çabanızın sonucunda uydurageldiğiniz şeylerdir. bu soruların yanıtları varsa, aynı yöntemler diğer ayetlerde de kullanılabilirdir; ama kullanılamıyorlar görüyoruz ki...

bilgisayarlarını yeni açanlar için:

- 19cu tam olarak şöyle bir şey yapıyor ve buna matematik diyor:

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, bir_akil_insan said:

kaç kere sordum, hala yanıt vermiyorsunuz. bu işlemleri neden yapıyorsunuz? niye sayıların arasına 1 2 3 4 koyuyorsunuz? niye bulduğunuz sayıları birbiri ile topluyorsunuz? niye yanyana yazıp başka bir sayı elde ediyorsunuz?

Ben size cevap verdim. Bakınız, yazımın sonunda tekrar cevap vereceğim ama biliyorum ki tekrar soracaksınız.

Ama öncelikle şunu belirtmek istiyorum,

Art niyetli olduğunuzu kaç defa kanıtlamam gerekecek sayın akil insan ?

Ygs'de şifre olduğunu kabul ediyorsun.  Oradaki sistem nedir:

Şıklardaki sayıları büyükten küçüğe sıralarsın ve şıkların bulundukları konumları ile eşleştirirsin. Denk gelen aynı sayılı şık doğru cevaptır.

Şimdi maden sorguluyorsun şu soruları neden Ygs için sormadın ?

1 ) Şıkları neden büyükten küçüğe sıralıyorsunuz ?

2) Şıkları neden küçükten büyüğe sıralamadınız ?

3) Şıkları neden eşleştiriyorsunuz ?

4) Neden bu sistem 40 soruyu kapsamıyor da 23 soruyu kapsıyor ?

Evet bu soruları sordun mu ? 

Bu kadar abuk subuk anlamsız şeyler var iken YGS'de şifre var diyorsun.

"Ama şu basitlikteki şeyi kabul edemiyorsun."  <----  Yandaki cümleyi matematiksel olarak anlatmak istersek şöyle yazmaz mısın ?

1. kelime 3 harf, 2. kelime 2 harf, 3 kelime 10 harf..... Eee burada sıkıntı olan yer neresi, senin YGS'den kat ve kat makul değil mi bu ?

Size göre değil tabii. Aslında çok çok makul ama işin içinde dini bir kitap olunca beyinler gidiyor ;) 

:)

Sitelerde Paylaş
On 26.06.2017 at 17:02, ANTİATEİST said:

Arapça bilmiyorum Kurandaki besmele 21 harfte olabilir 20 harfte olabilir...

Şimdi...

Aynı mantıkla şunu da söylemen gerekiyor:

Evrim teorisinin her ne kadar gerçek olduğu söylense de sonuç olarak ben "biyolog" değilim, bunu test etmemi benden bekleyemezsin.

Üstelik evrim teorisi hakkında birçok tartışmalar dönüyor. Evrimin olmadığını söyleyen bilim insanları da var. 

-----------------------------------------------------

Aynı akıl yürütme ile evrim yok sonucuna gidiyorsan bu konuda samimi olduğunu kabul edeceğim.

Şunlar anlaşılıyor:

Besmele 19-21 hadisesine bir cevabın yok. Tencere dibin kara stratejisine vurdun işi..Hoş kadiri mutlağın indirdiği söylenen bir kitap için 1400 senedir tüm müslüman alemi daha anlaşamamış, sen ne diyebilirsin ki?

Öyle olsa dahi;

İyi de kardeşim, bu kadiri alim-i mutlağın kitabı. Sen onu savunuyorsun. Beşeriyatla evrimle nasıl kıyaslıyorsun? 19 varsa tulum gibi çıkmalı içinden. Böyle arızalara, şüphelere mahal verir mi tanrı? Tanrıya karşılık beşeriyat örneği vermen sıkıntını ortaya koyuyor.

Ayrıca:

Evrim teorisini kabul etmeyenler de var diye bir durum aslen yok. Hakemli dergilerdeki yayın sayıları, bunların tutarlılığı, yapılan atıflar ve bu araşrtırmalar ile sonuçlarına dair yapılan milyonlarca dolarlık yatırımlar ortada. Elin gavuru mal mı olmayan şeye yatırım yapsın? Yani evrim pratik üzerinden de an be an deneyimleniyor, test ediliyor.

Ayrıca evrim teorisi öngörüde bulunuyor. Örneğin daha az ya da hiç mutasyona uğramamış bölgeler üzerinde yapılan araştırmalar neticesinde hastalıklara dair önemli buluşlar yapılıyor. Yani evrim pratik üzerinden de an be an deneyimleniyor, test ediliyor. Evirimi anlamak için mtDNA'ya, larynx sinirine açıp bakman yeterli..Evrim karşıtları da bunlar ve ötesine yıllardır gık diyemiyor.

Ve hepsinden öte bilim dünyasındaki evrime ilişkin fikir ayrılığı, kurandaki besmele ve diğer onlarca mevzuya ilişkin fikir ayrılığından fersah fersah düşüktür. İstersen steve projesinden başlayabilirsin.

Besmelenin sayısı 19'u kökünden yıkıyor. Bıçak sırtı. Dakka bir gol bir. Bana evrimi kökünde yıkacak bir örnek verebilir misin? Mesela DNA'nın stabil olduğuna ve hiç mutasyon olmadığına diar bir şüphe var mı? Elmayla armudu kıyaslamışsın. Besmele lan bu. 19 mu 20 mi kapı gibi yazacaksın. Altı üstü bu.

Ve yine hepsi bir yana, öyle olsa bile, bu hiçkimseyi senin söylediklerine inanmak zorunda bırakmaz. Bu nedir yahu? Evrimi kabul ediyorsunuz, o zaman her şeyi kabul edin yöntemi..

On 26.06.2017 at 02:06, ANTİATEİST said:

"Bir cümleyi sayısal olarak belirtirken kelime sırasını kullanmak gayet makul bir açıklama."

3 harf 1 kelimeden oluşuyor gibi saçma bir şey oluyor bu. Makul değil.

Bilinçli tasarlanan bir tablo öngörülebilir maddelerden oluşmalı ve her defasında aynı sistem aynı sonuçları vermeli.

Ben bu tablodan sadece ilk 3 maddeyi sana verseydim sen aynı mantık ile diğer 3 maddeyi bulabilirdin.

İşte bu sistemdir.

Sorgulayan araştıran ateistler için Arapça bilmemek bir sorun teşkil etmemeli dimi...

İşte gerçek bir sstem olsaydı bunları yazmak zorunda kalmazdın.

Yoğur babam yoğur: Makul değil, bu daha makul..Kime neye göre? Öngörülebilir madde de nedir, ne demektir? Bilim ve felsefe dünyasında böyle bir kabul mü var?

İlk maddeyi, daha doğrusu uygulama şeklini değil; formülü, sistemi, şablonu vereceksin.

Biz de o sistemden hareketle kuranın bir bölümde "neden ve nasıl 19 çıktığı" kadar, kalan kısmında da  "neden çıkmadığını" anlayacaz.

19 mu 20 mi bu cevabı dahi bilemiyorsak arapça bilmemek nasıl sorun teşkil etmiyor şaka mı bu?

22 hours ago, ANTİATEİST said:

YGS insan ürünü, senin kitabın ise sözde kadiri mutlağın eseri. Bunun ayırdına bir türlü varamadınız gitti.

İnsan bunu ygs'de boku çıkmasın diye de sadece 23 tanesine koymuş olabilir.

Veyahut, yakalandığı zaman aynı bu şekilde "bakın sistem yok, olsa hepsinde olurdu öyle değil mi" demek için bile olabilir.

YGS bile insana neden tamamında yok sorunu sordurabilir iken, sen kendi samimiyetinden emin misin?

Tanırının da böyle hesapları, emniyet sübapları, arka kapıları mı var? Biz tanrının aklını okumak zorunda mıyız?

İnsan aklını ise biliyoruz.

YGS sınavı işte. Önceden de hile hurda olmuş işte. Hileler genel itibari ile emniyet açısından da bu şekilde yapılıyor işte...sistem ve hile zaten sınavlarda yapılır ya işte.

Kuran ve tanrı için ise böyle mi? Neyi neden yaptığını ya da aslında hiç mi yapmadığını nerden bilelim?

Sen değil misin: tanrı 19'a uydurmak için şurasında şöyle uğraşmış diyen? Tanrı uğraşıp zorlanır mı? Ama o da sınav ve hikmet oldu senin nezdinde

.........................................

19 sistemi kuran indikten ~1400 sene sonra gelsin.

Arada bu kitabı neredeyse 15 jenerasyon (19'a göre) yanlış hali ile okuyarak "inanarak" ölsün.

Kitap 1400 sene boyunca (19'a göre) değiştirilmiş kalsın. Yani korunamasın.

Halen daha şimdiki baskıları o iki fazladan ayeti barındırsın. Halen korunamasın.

Bunu bulan kişi öldürülsün.

Halen daha araplar arasında dahi bir fikir birliği olmasın, 19'cuların gözünü oymaya kalksın

İslam coğrafyasının burnu 1400 senedir ve halen bokun içinde olsun.

Kitap içinde bir de talak 4 gibi ayetler olsun..halen.

Sonra sen kalkıp kadir-i alim- mutlağın kitabı sistemi budur de, bize inanmıyoruz diye şaşır...............

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şunlar anlaşılıyor:

Besmele 19-21 hadisesine bir cevabın yok. Tencere dibin kara stratejisine vurdun işi..Hoş kadiri mutlağın indirdiği söylenen bir kitap için 1400 senedir tüm müslüman alemi daha anlaşamamış, sen ne diyebilirsin ki?

Öyle olsa dahi;

İyi de kardeşim, bu kadiri alim-i mutlağın kitabı. Sen onu savunuyorsun. Beşeriyatla evrimle nasıl kıyaslıyorsun? 19 varsa tulum gibi çıkmalı içinden. Böyle arızalara, şüphelere mahal verir mi tanrı? Tanrıya karşılık beşeriyat örneği vermen sıkıntını ortaya koyuyor.

Ayrıca:

Evrim teorisini kabul etmeyenler de var diye bir durum aslen yok. Hakemli dergilerdeki yayın sayıları, bunların tutarlılığı, yapılan atıflar ve bu araşrtırmalar ile sonuçlarına dair yapılan milyonlarca dolarlık yatırımlar ortada. Elin gavuru mal mı olmayan şeye yatırım yapsın? Yani evrim pratik üzerinden de an be an deneyimleniyor, test ediliyor.

Ayrıca evrim teorisi öngörüde bulunuyor. Örneğin daha az ya da hiç mutasyona uğramamış bölgeler üzerinde yapılan araştırmalar neticesinde hastalıklara dair önemli buluşlar yapılıyor. Yani evrim pratik üzerinden de an be an deneyimleniyor, test ediliyor. Evirimi anlamak için mtDNA'ya, larynx sinirine açıp bakman yeterli..Evrim karşıtları da bunlar ve ötesine yıllardır gık diyemiyor.

Ve hepsinden öte bilim dünyasındaki evrime ilişkin fikir ayrılığı, kurandaki besmele ve diğer onlarca mevzuya ilişkin fikir ayrılığından fersah fersah düşüktür. İstersen steve projesinden başlayabilirsin.

Besmelenin sayısı 19'u kökünden yıkıyor. Bıçak sırtı. Dakka bir gol bir. Bana evrimi kökünde yıkacak bir örnek verebilir misin? Mesela DNA'nın stabil olduğuna ve hiç mutasyon olmadığına diar bir şüphe var mı? Elmayla armudu kıyaslamışsın. Besmele lan bu. 19 mu 20 mi kapı gibi yazacaksın. Altı üstü bu.

Ve yine hepsi bir yana, öyle olsa bile, bu hiçkimseyi senin söylediklerine inanmak zorunda bırakmaz. Bu nedir yahu? Evrimi kabul ediyorsunuz, o zaman her şeyi kabul edin yöntemi..

İşte gerçek bir sstem olsaydı bunları yazmak zorunda kalmazdın.

Yoğur babam yoğur: Makul değil, bu daha makul..Kime neye göre? Öngörülebilir madde de nedir, ne demektir? Bilim ve felsefe dünyasında böyle bir kabul mü var?

İlk maddeyi, daha doğrusu uygulama şeklini değil; formülü, sistemi, şablonu vereceksin.

Biz de o sistemden hareketle kuranın bir bölümde "neden ve nasıl 19 çıktığı" kadar, kalan kısmında da  "neden çıkmadığını" anlayacaz.

19 mu 20 mi bu cevabı dahi bilemiyorsak arapça bilmemek nasıl sorun teşkil etmiyor şaka mı bu?

YGS insan ürünü, senin kitabın ise sözde kadiri mutlağın eseri. Bunun ayırdına bir türlü varamadınız gitti.

İnsan bunu ygs'de boku çıkmasın diye de sadece 23 tanesine koymuş olabilir.

Veyahut, yakalandığı zaman aynı bu şekilde "bakın sistem yok, olsa hepsinde olurdu öyle değil mi" demek için bile olabilir.

YGS bile insana neden tamamında yok sorunu sordurabilir iken, sen kendi samimiyetinden emin misin?

Tanırının da böyle hesapları, emniyet sübapları, arka kapıları mı var? Biz tanrının aklını okumak zorunda mıyız?

İnsan aklını ise biliyoruz.

YGS sınavı işte. Önceden de hile hurda olmuş işte. Hileler genel itibari ile emniyet açısından da bu şekilde yapılıyor işte...sistem ve hile zaten sınavlarda yapılır ya işte.

Kuran ve tanrı için ise böyle mi? Neyi neden yaptığını ya da aslında hiç mi yapmadığını nerden bilelim?

Sen değil misin: tanrı 19'a uydurmak için şurasında şöyle uğraşmış diyen? Tanrı uğraşıp zorlanır mı? Ama o da sınav ve hikmet oldu senin nezdinde

.........................................

19 sistemi kuran indikten ~1400 sene sonra gelsin.

Arada bu kitabı neredeyse 15 jenerasyon (19'a göre) yanlış hali ile okuyarak "inanarak" ölsün.

Kitap 1400 sene boyunca (19'a göre) değiştirilmiş kalsın. Yani korunamasın.

Halen daha şimdiki baskıları o iki fazladan ayeti barındırsın. Halen korunamasın.

Bunu bulan kişi öldürülsün.

Halen daha araplar arasında dahi bir fikir birliği olmasın, 19'cuların gözünü oymaya kalksın

İslam coğrafyasının burnu 1400 senedir ve halen bokun içinde olsun.

Kitap içinde bir de talak 4 gibi ayetler olsun..halen.

Sonra sen kalkıp kadir-i alim- mutlağın kitabı sistemi budur de, bize inanmıyoruz diye şaşır...............

Kusursuz cevap ama yine aynı şeyleri yazacak. 

Sitelerde Paylaş

Tefloncum,

Ben buradaki zihniyeti sorguluyorum. Sorgulamanızı istiyorum.

Yaptığınız şeyin hatalı olduğunu ve olaya ön yargılı baktığınızı göstermek için evrim üzerinden ironi yapıyorum size.

Ygs örneği üzerinden ise samimiyetsizliğini vurgulamaya çalışıyorum. 

Ben aslında davanız uğruna o çok önem verdiğiniz akıl ve mantığı nasıl askıya alabileceğinizi göstermeye çalışıyorum. 

Kuran Allah katından veya değil, konu bu değil. Konu açık bir realiteyi reddetmek için yaptığınız sözüm o oyunlarınız.

Konuyla ilgili tartışmalar var diyorsun.

Peki bana şu dünyada tartışılmayan herkesin hem fikir olduğu bir konu söyleyebilir misin ?

Evrim var evet, ama tartışılmayan bir konu mu ?

Dünya yuvarlak evet ama tartışılmayan bir konu mu ? 

Peki bir şeyin tartışılıyor olması o şeyi şüpheli mi yapıyor ? Hayır.

Dünya düz diye tartışmak saçma gelmiyor mu sana ? Saçma geliyor tabii ki.. Ama bu insan değil mi , tartışıyor işte.

Tarihte hiçbir konu yoktur ki insanlar hemfikir olsun. 

Evrim ve 19 sistemini elma ile armut olarak görebilirsin. Ama ortak bir noktası var.

Her ikisine de AKIL ile ulaşılıyor ve AKIL ile kavrıyorsun. Ben olayın akıl tarafını işlemeye çalışıyorum.

Sen hiç "dünya düz diyenler var, o halde dünyanın şekli konusunda bir bilgiye varılamaz"  diyeni gördün mü ? Görmedin...

AKIL dünyanın sana düz olmadığını söylemiyor mu ? Söylüyor. 

Dünya yuvarlak mıdır ? Evet yuvarlaktır.

Evrim var mıdır ? Evet vardır.

Besmele Kuran'da 19 harf midir ? Evet 19 harflidir... 

O halde daha ne diye konuşuyoruz ?

Ben burada yanlı davranışa karşıyım. 

Sitelerde Paylaş
19 hours ago, ANTİATEİST said:

...

YGS sınavlı şifreli veya şifresiz önemli değil. YGSdeki şifre tanrıdan" denseydi, baz alınırdı.
Elmayla Armutları karşılaştırdığını söylüyorum. "Tanrı bu (sözde) kodlamayı Kitabı korumak için yaptıysa daha iyi yapabilmeliydi" diyorum.

20 hours ago, poiuz said:

Şifre-Şifre

YGSdeki sorular insan yapımı. Ve sanırım bilerek yüzde elliye(23) yakın bir oran belirlendi.

Ben tanrıdan daha çok bulmaca gibi, dişliler gibi, birbirine baglı bir kodlama beklerdim. Bir şeyi çıkarsan da, katsan da, değiştirsen de kendini hemen belli eden bir kodlama. Tabii koruma için bir şifre gönderdiyse.

"(Sözde) 19 kodlaması, imanınıza daha fazla iman katmak için ise ve çalışkanları ödellendirecek bir ödül ise YGSdeki (sözde) şifremelenin tam tersi bir amaç güdüyor" diyorum. 

YGS deyince...
Ordaki kodlama, bilmeyenler doğru cevabı bulabilsin diye.
Sizdeki kodlama ise....!?!
Zaten bilen adama yapılan bir yardım!
Ne anlamı var???
Allah size 80 puan yerine 90 puan mı verecek.

Verecekse versin, Onu tutan mı var. 

Kurandaki (sözde) kodlamanın insanlar arasındaki etkisini anlatıyorum. "Şifreyi görebilenler birden diğerlerinden daha imanlı oluyorlar, hatta diğerlerinin yaptığı büyük yanlışı (hadisler,sünnetler) görebiliyorlar ve "karakuşağa" yükseliyorlar. "Eski" müslümanlar ise bu "torpili" kabullenemiyorlar.

Ben daha çok bir karate kursuna benzetiyorum. Sarı kuşak, mavi kuşak vs öğrenciler var. Bir kaç öğrenci "herkesin görebileceği ama görmek istemediği" bir şifreyi görebiliyorlar. Ve herkesin yanlış yaptığını(sünnetler) görüp direk siyah kuşak alıyorlar.
Yıllarca eğitim alan, sınavlara giren diğer öğrenciler bunlara ateş püskürüyor. 
Korkarım bu iki taraf ilerde bir ölüm kalım savaşı verirler.

İyimserce size bir şifre geldiğini kabulleniyorum ve müslüman ülkelere ve müslümanlara bakarak nedenini açıklamaya çalışıyorum :-)

İyimser yorum ;)
İslamın tanrısı, müslümanların ne kadar man-kafa olduğunu biliyordu. Bunların bir baltaya sap olamayacaklarını biliyordu. Bu yüzden 1400 yıl sonra müslümanlar da insan içine çıkabilsinler, insan gibi yaşayabilsinler diye bu şifreyi ortaya çıkartmıştır. 
Ve 2539 yılında "29 şifresini" ortaya çıkartacaktır. 

İster sadece oku, ister düşün.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...