Jump to content

Recommended Posts

Bir müslümün bir gün islamdan çıktım deyip gidip kuranı çöpe atması pek mümkün değil. Fakat ben incelemeyi sürdürürken Müslümlere, benim gibi sadece Kurancı takılan arkadaşlara bu hüre hür meselesini sordum. Biz bu önemli soruya yanıt veremeyiz, bunu abilerimize sor dediler. Gittim sordum. Adamın karnına sancı saplanmış gibi ızdırabı yüzüne vurdu. "İşte kardeşim" dedi Emevi şeytanları Kuranımıza bu gibi sahte ayetler kattılar!" Şaşkınlığım bir kat daha arttı! Demek Kuran'da Emevilerin yazdığı eklediği ayetler vardı! Orda koptum ben zaten. Bitirmeye sabrediyor okuyordum ama şunun son sayfasını okuyup kapağını kapatayım, bu dooooğru çöpe diye kararlaştırmıştım zaten. 

İyi hatırlıyorum. O en sondaki iza ca filan fetih gelecekmiş allahınızdan olsa da belanız gelse diye içimden saydırarak okuduğumu ve gul eüzüleri de okuduktan sonra tamam ülen ben de minel cinneti vennasım var mı ulan diye kalkıp sokağa çıktığımı, çöpe doğru yürüdüğümü... Bir daha da gidip o arkadaşlara bir şey filan sormadım. İslamdan çıkış o çıkış... Dünya varmış... Hayat varmış... Özgürlük varmış... Yaşadığımı anladım. Hayattaymışım, zombi değilmişim!

Tabii başka sorunlar başlamadı değil. Bütün çevrem olduğu gibi silme Müslüm yani... Ama hiç bir sorun, salak bir aptal olmaktan kötü değildir. Çok iyi hatırlıyorum, çocukluğumdan beri okuduğum Bilim ve Teknik dergisinin salak gibi Müslüm olunca bıraktığım aboneliğini tekrar yaptırdım. Almadığım sayıları için kendimi asla affetmedim. O almadığım sayıları için kendimi salak embesil bir budala olarak düşünüyorum. Kaç yıl Müslüm kaldım? Hmmm... Dört yıl... Evet yaklaşık böyle... Lanet pislikler bu kadar zamanımı çaldılar.

Gerçi Müslümler yedi başını Bilim ve Teknik dergisinin. Sadece dergi mi, içine etmedik bir şey koymadı alçaklar. Ya ben bunlardan nefret ediyorum ya! Öğürtü geliyor böyle, midem kalkıyor bunlardan! Ama tabii her fikir böyle ateşten çemberlerden geçer. Atatürk Gençliğe Hitabe'sinde bizi bu konuda uyarmıştı zaten, dedikleri aynen oldu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 120
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kadını yerden yere vuran 16 tane hadisin içinde bir tane bulup sarılmışsınız. ama yanlış şeye sarılmışsınız.

kafanız çalışıyor olsaydı:

- Çünkü onlar sizin yanınızda esirler gibidirler.

- yeter ki onlar açık bir çirkinlik işlemesinler. Eğer işlerse yatakta yalnız bırakın ve şiddetli olmayacak şekilde dövün. Size itaat ederlerse

- Onlar üzerindeki hakkınız, yatağınızı istemediklerinize çiğnetmemeleridir, istemediklerinizi evlerinize almamalıdır. Bilesiniz onların sizin üzerinizdeki hakları, onlara giyecek ve yiyeceklerinde iyi davranmanızdır

burada

- kadın evde oturur, bir çeşit esirdir

- erkek kadının üstünü başını yemini sağlar

- kadın erkeğe itaat eder

- erkek kadının hareketlerini beğenmezse, dövebilir

yazdığını anlayabilirdiniz.

ne de olsa islam, kafası hiç çalışmayanların dini...

Çünkü onlar sizin yanınızda esirler gibidirler.________-gibi benzetme edatı_________adamın birineaslan gibisin dendiğinde adamın ne yeleleri olur ne pençeleri....

Erkek kadının üstünü başını yiyeceğini sağlar...... BURADAN ÇIKARTTIĞIN ANLAM KADININ KÖLELİĞİMİ??????????????* SAHİ NE İÇİYORSUN SEN????

KADIN ERKEĞE İTAAT DER.....ASKER KOMUTANA MEMUR AMİRİNE KÜÇÜK BÜYÜĞÜNE ÖĞRENCİ ÖĞRETMENE İTAAT EDER...........DÜNYADA KÖLELİK SAYENDE ÇOK ARTTI...İTAAT ETMENİN İÇERİĞİ GÖREV VE SORUMLULUĞU YAPMASI.İSLAMDAKİ İTAAT İSE YARATICININ EMİR VE YASAKLARI HUSUSUNDA DAVRANIŞLARIN DÜZENLENMESİ....

- erkek kadının hareketlerini beğenmezse, dövebilir...KADINDA ERKEĞİN HAREKETLERİNİ BEĞENMEZSE DÖVEBİLİR.BU HAREKETLER NELER ONU BİLMEK LAZIM...ONDAN SONRA KONUŞMAK LAZIM.....

Sadakatsizlik ve iffetsizliklerinden korktuğunuz kadınlara önce öğüt verin, sonra onları yataklarında yalnız bırakın sonra da hafifçe dövebilirsiniz! Bunun üzerine size saygılı davranırlarsa artık onlar aleyhine başka bir yol aramayın. Allah çok yücedir, sınırsızca büyüktür.

Sitelerde Paylaş

Hayırdır, gringer ateist mi oldu yahu! İslamda kadınların esirler olduğunu kabul etmiş? :lol:

Hadisleri ben bitin yavşağı yerine bile koymam da... Şu hadis denen zımbırtıda kadın için söylediklerini beslediğim atım için dese, itim için dese benim vicdanım kabul etmez. Reddeder hadisini iterim senin, ikile anca gidersin rezil aşağılık derim.

De... İslamı eleştirmek için hadislere hiç gerek yok.  Zaten Kuran'da kısasın hüre hür köleye köle dişiye dişi uygulanacağı yazıyor!!! Bu rezillik yeter de artar. Hadise ne gerek var! Ben hadislerden hayatımda hiç, müslümken bile hoşlanmadım. Ben de müslümken sadece Kurancı takılırdım.

İslamdan çıkmamın nedeni de budur. Kendime dedim ben sadece Kurancıyım diyorum ama şu Kuran'ı oturup doğru dürüst incelemedim. Hep Kuranda şu yazıyor bu yazıyor diye yalan söyleyenlerin ağzına baktım. Bir yerde insan bunların yalan olduğunu sezinliyor. Ben de anladım ve bu işin aslını öğrenmek için ciddi şekilde Kuranın başına oturunca... Sonuç islamdan çıkış...

Hele bu hüre hür köleye köle dişiye dişi ayetini okuyunca felç olmuşa döndüm. Çok iyi hatırlıyorum. Böyle kal geldi, dondum kaldım, kanım çekildi adeta. Allah bunu nasıl söyler diye üzüntümden bayılacaktım. O anda bu kitabı çöp kovasına atmayı düşündüm ama sonuna kadar okuyayım sabredeyim madem başladım dedim. Yok da ben bu ayeti daha önce nasıl okumamıştım? Bu nasıl olurdu? Bunu daha önce nasıl görmezdim? Bakar kör demek öyle olunuyormuş. Görmemiş olmam olanaksızdı, mutlaka görmüşümdür ama odaklanmamışım.

Beni böyle salak bir anlamaz görmez aptal yaptığı için, bir süreliğine de olsa bunu başardığı için islamdan nefret ediyorum. Ha tabii sonuna kadar okuyup bitirince Kuranı çöpe attım. Gittim sokakta çöp bidonunun içine bayağı bildiğin salladım gitti. Etrafıma bir bakınmadım değil atarken "ne yapıyorsun bre kafir" diye çıkan  bir müslüm olmasın diye! :D Çünkü bir poşete filan koymadım, öylece elimde dışarı çıktım. Neyse itiraf ediyorum biraz montumun altına gizledim. İşitçisi var talibancısı var delisi var kaçığı var birader! :lol:

YILMAZ ERDOĞANIN ŞİİRİNDE DEDİĞİ GİBİ...ben senin beni sevebilme ihtimali sevdim.....SENDE GRİNGERİN ATEİST OLABİLME İHTİMALİNE TAKILMIŞSIN...VERDİĞİM CEVAPLAR YERİNE BANA SORULAN SORULARI BENİM YAZDIĞIMI ZANNETMİŞSİN.senin adına üzüldüm.hüre hür köleye köle Ayet,ayeti iptal eder mi?  konu başlığında konuşuldu bi zahmet oraya müracaat....

Sitelerde Paylaş

Çünkü onlar sizin yanınızda esirler gibidirler.________-gibi benzetme edatı_________adamın birineaslan gibisin dendiğinde adamın ne yeleleri olur ne pençeleri....

Erkek kadının üstünü başını yiyeceğini sağlar...... BURADAN ÇIKARTTIĞIN ANLAM KADININ KÖLELİĞİMİ??????????????* SAHİ NE İÇİYORSUN SEN????

KADIN ERKEĞE İTAAT DER.....ASKER KOMUTANA MEMUR AMİRİNE KÜÇÜK BÜYÜĞÜNE ÖĞRENCİ ÖĞRETMENE İTAAT EDER...........DÜNYADA KÖLELİK SAYENDE ÇOK ARTTI...İTAAT ETMENİN İÇERİĞİ GÖREV VE SORUMLULUĞU YAPMASI.İSLAMDAKİ İTAAT İSE YARATICININ EMİR VE YASAKLARI HUSUSUNDA DAVRANIŞLARIN DÜZENLENMESİ....

- erkek kadının hareketlerini beğenmezse, dövebilir...KADINDA ERKEĞİN HAREKETLERİNİ BEĞENMEZSE DÖVEBİLİR.BU HAREKETLER NELER ONU BİLMEK LAZIM...ONDAN SONRA KONUŞMAK LAZIM.....

Sadakatsizlik ve iffetsizliklerinden korktuğunuz kadınlara önce öğüt verin, sonra onları yataklarında yalnız bırakın sonra da hafifçe dövebilirsiniz! Bunun üzerine size saygılı davranırlarsa artık onlar aleyhine başka bir yol aramayın. Allah çok yücedir, sınırsızca büyüktür.

:D edatlar falan çok tatlı olmuşsunuz.

uzatmanın pek bir anlamı yok ya, yine de yukarda kadınların dövülebileceğinden falan söz etmişsiniz. biz de bundan söz ediyoruz. islamda kadın köledir işte. sahibi hareketlerini beğenmezse, basar köteği diyoruz. neye itiraz ediyorsunuz ki? 

diğer hadislerden beğendiğiniz bir şey çıkmadı mı? örneğin muhammedin kaadınlara kocalarına tapınmalarını emrederdim falan demesi hoşunuza gitmedi mi? ya da kafaları eksiktir falan dedikleri? cehennem odunu olmaları ?

islamda kadın köledir. aynen yukarda onayladığınız gibi, kocası isterse basar köteği. haddini bilecektir müslüman kadın.

Sitelerde Paylaş

:D edatlar falan çok tatlı olmuşsunuz.

uzatmanın pek bir anlamı yok ya, yine de yukarda kadınların dövülebileceğinden falan söz etmişsiniz. biz de bundan söz ediyoruz. islamda kadın köledir işte. sahibi hareketlerini beğenmezse, basar köteği diyoruz. neye itiraz ediyorsunuz ki? 

diğer hadislerden beğendiğiniz bir şey çıkmadı mı? örneğin muhammedin kaadınlara kocalarına tapınmalarını emrederdim falan demesi hoşunuza gitmedi mi? ya da kafaları eksiktir falan dedikleri? cehennem odunu olmaları ?

islamda kadın köledir. aynen yukarda onayladığınız gibi, kocası isterse basar köteği. haddini bilecektir müslüman kadın.

anlaşılan türkçeyi anlaman biraz kıt....neymiş kadınlara kocalarına tapınmalarını emrederdim demiş..iyide emrederdim ama etmedim anlamını niye çıkaramıyon?????? örnek...padişah olsam sana ülkenin yarısını verirdim diyenin sözlerinden sen şunumu anlıyon...ben padişahım...ülkenin yarısını sana verdim....ve SEN DEVREYE GİRİP ÜLKENİN YARISININ SAHİBİ OLDUM ...:smashfreak:

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, gringer80 said:

Bunları yazan insan evladı;

HA SÜBYANLA, HA SÜBYAN OLMAYANLA ZİNA YAPMISŞIN NE FARK EDER!! Evli ise recm edilir, bekar ise 100 sopa vurulur!!!

Bunları da yazdı. Şaşırdınız mı? Tabii ki şaşırmadınız..

Kimlerle tartıştığımızı belirtmek adına hatırlatayım istedim.

Aslan gibi deyince pençeleri mi olurmuş?!!! Bunu söylerkenki niyet nedir peki? Kasıt?

Kadın da erkeği dövebilirmiş. Bak sen!..Nerde bu ayet?

Erkeğin dayak itirafına ise söylenecek söz yok. Sözün bittiği yer zaten sübyancılıktı. Sübyancılık ve olmayan cezası. Olmayan adaleti.

......................

Şimdi her iki pasajdaki rezilliklere bir kez daha, eyyice bakın:

Köpek gibi adamsın vesellam, gringer80.

İlkokul terk, veyahut zihinsel özürlü gibisin.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunları yazan insan evladı;

Bunları da yazdı. Şaşırdınız mı? Tabii ki şaşırmadınız..

Kimlerle tartıştığımızı belirtmek adına hatırlatayım istedim.

Aslan gibi deyince pençeleri mi olurmuş?!!! Bunu söylerkenki niyet nedir peki? Kasıt?

Erkeğin dayak itirafına ise söylenecek söz yok. Sözün bittiği yer zaten sübyancılıktı. Sübyancılık ve olmayan cezası. Olmayan adaleti.

......................

Şimdi her iki pasajdaki rezilliklere bir kez daha, eyyice bakın:

Köpek gibi adamsın vesellam, gringer80.

İlkokul terk, veyahut zihinsel özürlü gibisin.

KÖPEK GİBİ OLAN SENSİN...TEFLON TAVA...İLERİ DERECEDE GERİ ZEKALI GİBİSİN....cinayet işlendiğinde maktulun 5 yaşında yada 50 yaşında olmasının önemi varmı???????? daha fazla açıklamayacağım...mesajımı verdim...anlayan anlar sübyanmı değilmi???? kadın erkeği dövebilir ayet nerde mi???? darwinin türlerinin kökeninde olmalı zannedersem ayetlerin orada olduğunu gerizekalılar bile bilir....sen bilmiyorsan elimden birşey gelmez....adama kral gibisin dediklerinde adam kralmı oluyor????** acı biberi tatlı biber NİYETİYLE yediğimizde biber  tatlı mı oluyor??? normal bi zeka seviyesine sahip olmadığın ortada...

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, teflon said:

"Bak sen!... Nerde bu ayet?" denince bak nasil AKLIN YOLU BiR oluveriyor. Ister ateist ol ister mümin,  yolun eger AKLIN YOLU ise anlasiriz seninle. Yerden göge haklisin, "Kadin erkegi dövebilir" diye bi ayet yok. Tipki nasil "Erkek kadini dövebilir" diye bi ayet yoksa. Yok. Çünkü dövecek olan, devlettir EGER öyle bir yaptirim varsa. 

Erkek kadini dövemez, kadin erkegi dövemez.   

Sitelerde Paylaş

anlaşılan türkçeyi anlaman biraz kıt....neymiş kadınlara kocalarına tapınmalarını emrederdim demiş..iyide emrederdim ama etmedim anlamını niye çıkaramıyon?????? örnek...padişah olsam sana ülkenin yarısını verirdim diyenin sözlerinden sen şunumu anlıyon...ben padişahım...ülkenin yarısını sana verdim....ve SEN DEVREYE GİRİP ÜLKENİN YARISININ SAHİBİ OLDUM ...:smashfreak:

:D bu daha da gülünçmüş.

bakın bakalım neden emretmemiş...

SOHBET BÖLÜMÜ|Erkeğin Hanımı Üzerindeki Hakları|tirmizi|Ebu Hüreyre|Resulullah (sav) buyurdular ki: "Şayet ben bir insanın başka bir insana secde etmesini emredecek olsaydım, kadına, kocasına secde etmesini emrederdim." |Tirmizi, Rada' 10, (1159)|3293

bir insanın başka bir insana secde etmesini emretmemiş çünkü. ama etseymişmiş, kadının koocasına secde etmesini emredermişmiş. demek ki kadının efendisi kocasıymışmış. hatta köleler bile efendilerine secde etmiyor da, ancak kadın kocasına secde ediyor. kadının kocası rabbıymış. 

neyse... böyle böyle öğreneceksiniz uyduruk dininizi.

Sitelerde Paylaş

"Oyle bir yaptirim var mi"ya gelince, yok. Allah'in Nisâ 34'teki sözlerini çarpitmis erkekler. Yolunuz madem aklin yoludur...  aklinizin sesini dinleyin ve sorgulayin o AKIL DISI çeviriyi.

Allah bazi kimseleri daha varlikli kildigi için ve erkekler o sayede mallarindan harcadiklari için erkekler kadinlari ayakta tutanlardir. Iyi kadinlarsa Allah'in korudugunu gaybda korumakla söz dinlerler. Ayaklandigindan endise ettiginiz kadinlari uyarin, yataklarinda yalniz birakin ve uzaklastirin. Ama dediginize gelirlerse onlari incitmenin yollarini aramayin. Yücedir Allah, büyüktür.

Er ricâlu kavvâmûne alân nisâi bi mâ faddalallâhu ba’dahum alâ ba’dın ve bi mâ enfekû min emvâlihim. Fes sâlihâtu kânitâtun hâfizâtun lil gaybi bi mâ hafizallâh. Vellâtî tehâfûne nuşûzehunne fe ızûhunne vahcurûhunn (vahcurûhunne) fîl medâcıı vadrıbûhunne, fe in ata’nekum fe lâ tebgû aleyhinne sebîlâ. İnnallâhe kâne aliyyen kebîrâ.

Sitelerde Paylaş

:D bu daha da gülünçmüş.

bakın bakalım neden emretmemiş...

SOHBET BÖLÜMÜ|Erkeğin Hanımı Üzerindeki Hakları|tirmizi|Ebu Hüreyre|Resulullah (sav) buyurdular ki: "Şayet ben bir insanın başka bir insana secde etmesini emredecek olsaydım, kadına, kocasına secde etmesini emrederdim." |Tirmizi, Rada' 10, (1159)|3293

bir insanın başka bir insana secde etmesini emretmemiş çünkü. ama etseymişmiş, kadının koocasına secde etmesini emredermişmiş. demek ki kadının efendisi kocasıymışmış. hatta köleler bile efendilerine secde etmiyor da, ancak kadın kocasına secde ediyor. kadının kocası rabbıymış. 

neyse... böyle böyle öğreneceksiniz uyduruk dininizi.

şayet ben bir insanın başka bir insana secde etmesini.......NORMAL ZEKADA BİRİSİ BURADAN ŞUNU ANLAR.....BİR İNSAN BAŞKA BİR İNSANA SECDE EDEMEZ....

Sitelerde Paylaş

"Oyle bir yaptirim var mi"ya gelince, yok. Allah'in Nisâ 34'teki sözlerini çarpitmis erkekler. Yolunuz madem aklin yoludur...  aklinizin sesini dinleyin ve sorgulayin o AKIL DISI çeviriyi.

Allah bazi kimseleri daha varlikli kildigi için ve erkekler o sayede mallarindan harcadiklari için erkekler kadinlari ayakta tutanlardir. Iyi kadinlarsa Allah'in korudugunu gaybda korumakla söz dinlerler. Ayaklandigindan endise ettiginiz kadinlari uyarin, yataklarinda yalniz birakin ve uzaklastirin. Ama dediginize gelirlerse onlari incitmenin yollarini aramayin. Yücedir Allah, büyüktür.

Er ricâlu kavvâmûne alân nisâi bi mâ faddalallâhu ba’dahum alâ ba’dın ve bi mâ enfekû min emvâlihim. Fes sâlihâtu kânitâtun hâfizâtun lil gaybi bi mâ hafizallâh. Vellâtî tehâfûne nuşûzehunne fe ızûhunne vahcurûhunn (vahcurûhunne) fîl medâcıı vadrıbûhunne, fe in ata’nekum fe lâ tebgû aleyhinne sebîlâ. İnnallâhe kâne aliyyen kebîrâ.

Sayın Akçay,

Ayetin son cümlesi, uzaklaştırın hükmü ile uyumlu görünmüyor çünkü son cümle onları incitmenin yolarını aramayın diyorsa,

yalnız bırakın dan sonraki adım, onları incitmek ile alakalı olmalı. Darb daha uygun gözüküyor.

Saygılar,

tarihinde Rookie Explorer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aklınız size şu sorulari haykiracaktir:

1

Ayette Allah BAZI kimseleri daha varlikli kilar deniyor,

o halde Allah Hz Hatice örneginde görüldügü üzere kadinlari daha varlikli kilabilir.

O zaman nolacak?

2

Açik ve net. Allah'in korudugu sey "irz"dir. Arti, "gayb"da korunacak o sey,

o halde söz ü edilen suç uygunsuz davranistir.

Ve Kuran  "Kötülügün karsiligi ona esit olan cezadir" dedigine göre (16:126, 42:40)

uygunsuz davranmanin cezasi Kuran'a göre nedir?

3

Iyi kadinlar, Allah'in koruyun dedigi irzi gaybda korumak suretiyle, 

kimin sözünü dinlemis olurlar 

Allah'in sözünü mü, erkeklerin mi sözünü mü?

...

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Rookie Explorer said:

Ayetin son cümlesi, uzaklaştırın hükmü ile uyumlu görünmüyor çünkü son cümle onları incitmenin yolarından bahsediyor.

Ayette incitmenin 3 sekli  üzerinde duruluyor.

ilk ikisi KiSiSEL önlemdir

Uygunsuz davranan esinizi

1.uyaracaksiniz

2.yataklari ayiracaksniz.

Her onurlu insanin

yapacagi seyler bunlar. 

Erkekseniz kariniz, kadinsaniz kocaniz... uygunsuz davrandiginda 

onu

"Kendine gel!" diye uyarip inciteceksiniz

aldirmazsa yataginizi ayirmak suretiyle inciteceksiniz.

Aldiginiz bu 2 KiSiSEL önleme ragmen esiniz dediginize gelmezse

devlete bas vuracaksiniz.

Devlet sizi mahkeme yoluyla bosayacak yani bosamak sureyile inciteceksiniz en sonunda. 

Ama uyardiginiz ve yatakta yalniz biraktigini esiniz aklini basina toplayip uygunsuz davranmayi birakirsa 

artik uzaklastirmaya, bosamaya gerek kalmayacak.

Eger devlet varsa dayak mayak olamaz,

uzaklastirma olur

yani ilk 2 KiSiSEL önlemden farkli olarak uzaklastirmak devletin isidir.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, gringer80 said:

KÖPEK GİBİ OLAN SENSİN...TEFLON TAVA...İLERİ DERECEDE GERİ ZEKALI GİBİSİN....cinayet işlendiğinde maktulun 5 yaşında yada 50 yaşında olmasının önemi varmı???????? daha fazla açıklamayacağım...mesajımı verdim...anlayan anlar sübyanmı değilmi???? kadın erkeği dövebilir ayet nerde mi???? darwinin türlerinin kökeninde olmalı zannedersem ayetlerin orada olduğunu gerizekalılar bile bilir....sen bilmiyorsan elimden birşey gelmez....adama kral gibisin dediklerinde adam kralmı oluyor????** acı biberi tatlı biber NİYETİYLE yediğimizde biber  tatlı mı oluyor??? normal bi zeka seviyesine sahip olmadığın ortada...

1- Allah allaah..niye alındın ki sen şimdi gringer80,? Avaz avaz yazmışsın yine? ileri zekalı geri falan höykürmüş durmuşsun?! Hayırdır?

Köpek gibi deyince ne patilerin olur, ne salyaların ya hani? ................................Çaktın mı köfteyi ;) (Ama senin salyalar akmış resmen)

Köle gibidir deyince kasıt nedir, niyet nedir? Yaz. Ya da sus.

2- Yazdıkça batıyorsun. Ey forumdaki müslüman kardeşler! Bakın bu din kardeşiniz ne diyor "ha sübyanla ha sübyan olmayanla zina yapılmış, tecavüz edilmiş ne farkeder" şeklindeki insanlık dışı, vicdan yoksunu söylemine karşılık savunu olarak:

cinayet işlendiğinde maktulun 5 yaşında yada 50 yaşında olmasının önemi varmı????????

Buyrun sizin vicdanınıza, sizin akıl muhakemenize bırakıyorum sayın müslümanlar. Hasan Akçay; Hasan Bey buyur bak sen ne dersin bu işe? Köpekte dahi bundan fazla vicdan vardır yahu. Biri "ölmek durumunda olsa" hangisini tercih ederdin? Ayrıca bu örnek sübyancılığı meşru kılar mı? Adam üfürdüğü ilk rezilliği savunmak adına, ikinci bir rezilliği daha beyan etti. Ceza kısmına ise hiç dokunamıyor bile. Hani şu adaletli kitabından güzel bir ceza..

Bu adam sübyancılıkla, yetişkinle girilen bir ilişkiyi, sübyana yapılan tecvüzle, yetişkine yapılanını eşdeğer kılmaya çalışıyor! Uyan ey ahali. Uyan!

Böyle olduğun için mi müslüman olabildin, yoksa müslümanlık mı seni böyle yaptı?

3- Kadının erkeği dövmesine dair ayet var mı dedik, bırak darwini onu bunu demogojiyi. CEVAP VER! Dut yemiş bülbül seni. Dur yemiş bülbül gibisin. Daha çok sürüyecez burnunu senin. Çıktısını alıp duvara falan asarsın bunların artık.

3 şut, 3 gol.

Amatör küme takımları gibisin.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Hasan Akçay said:

"Bak sen!... Nerde bu ayet?" denince bak nasil AKLIN YOLU BiR oluveriyor. Ister ateist ol ister mümin,  yolun eger AKLIN YOLU ise anlasiriz seninle. Yerden göge haklisin, "Kadin erkegi dövebilir" diye bi ayet yok. Tipki nasil "Erkek kadini dövebilir" diye bi ayet yoksa. Yok. Çünkü dövecek olan, devlettir EGER öyle bir yaptirim varsa. 

Erkek kadini dövemez, kadin erkegi dövemez.   

Hasan Bey konunun ve sorunun muhatabı sen değilsin. Senin konuya yaklaşımın ve buna bağlı olarak tartışılması gereken zemini farklı, bildiğimiz üzere. Üzerine alınmana gerek yok o yüzden. Bu tarafını tabi. Adam kadına dayak "var" dedi. Peşisıra "Erkeğe de var" dedi. Mevzu bu.

Ama üzerine alınman gereken kısmı ise yine pek tabii var:

Yukarıdaki pasajı ve sorunu, senin asıl yukarıdaki diğer müslüman arkadaşa sorman gerekiyor. Öyle değil mi? Bak o kuranda kadını dövmek vardır diyor. Tersini de söylüyor her ne hikmetse. Buyur o cevap versin sana. Yine ayrılık gayrılık, yine anlaşmazlık. Kuranın en büyük, en zayıf noktası. En yumuşak karnı. Tanrısal olmaıdğına dair en büyük delil. İşte bu anlaşmazlığınız. Adam bize salyalarını akıtacak kadar azmış şekilde kuranı savunmaya çalışıyor günlerdir. Kendince emek veriyor. Ama böyle bir mümnle dahi aynı fikir de olamıyor, aynı şeyi anlayamıyorsunuz.

O soruyu yukarıaki arkadaşla birlikte, dayak vardır şeklinde çeviregelmiş, aralarına büyük müslüman alimleri de olan onlarca tefisirciye de sorman ve bize makul bir cevap verebilmen de gerekiyor. Müslüman aleminin 1400 senedir nasıl uygulayageldiğini de..

Ayinesi iştir kuranın, lafına bakılmaz.

Anlattıkları kadar, anlatmayı beceremedikleri de bir gösterge. Bu göstergeye hiçbir zaman net bir yanıtın olamadı.

Sitelerde Paylaş

Bu adam sübyancılıkla, yetişkinle girilen bir ilişkiyi, sübyana yapılan tecvüzle, yetişkine yapılanını eşdeğer kılmaya çalışıyor! Uyan ey ahali. Uyan!

Böyle olduğun için mi müslüman olabildin, yoksa müslümanlık mı seni böyle yaptı?

Sevgili teflon,

Arkadaşımızın önceliği sanırım tecavüzün, insan öldürmenin ne kadar kötü olduğunu vurgulamaktı , bu yüzden böyle söylemiş olabilir.

Yaş grupları arasında bir tercih yaparak bu yanıtı verdiğini sanmıyorum.

Saygılar

Sitelerde Paylaş

Erkekseniz kariniz, kadinsaniz kocaniz... uygunsuz davrandiginda 

onu

"Kendine gel!" diye uyarip inciteceksiniz

aldirmazsa yataginizi ayirmak suretiyle inciteceksiniz.

Bu ayet aynı hakkı kadına vermiyor yanlız. Siz bunu kuran dışı bir kaynakla yorumlamışsınız.

tarihinde Rookie Explorer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, gringer80 said:

şayet ben bir insanın başka bir insana secde etmesini.......NORMAL ZEKADA BİRİSİ BURADAN ŞUNU ANLAR.....BİR İNSAN BAŞKA BİR İNSANA SECDE EDEMEZ....

Normal zekadaki bir insan oradaki kıyas, karşılaştırma ve derecelendirmeyi e anlar.

Beyne bak, kuş gibi. (Alınma sakın ha, nihayetinde bu demek o demek değil neticede, de mi?)

Örneğimiz:

Eğer Barcelona'dan FB'ye bir adam transfer edecek olsaydım, arda'yı değil, messiyi transfer ederdim. Manyak mısınız siz? İmza: Aziz Yıldırım.

Şimdi burada Aziz Bey ne demek istiyor?

a- Aziz kadın değil, adam transfer ediyor.

b- Aziz yıldırım Barcelona'dan transfer yapamayacığını belirtiyor.

c-Aziz Barcelona'yı keklemeye çalışıyor.

d- Arda ve messiye kıymet biçip, birbiri ile kıyaslıyor,.Birbirine göre pozisyonlandırıp, mertebelendiriyor veriyor.

Sitelerde Paylaş

Normal zekadaki bir insan oradaki kıyas, karşılaştırma ve derecelendirmeyi e anlar.

Beyne bak, kuş gibi. (Alınma sakın ha, nihayetinde bu demek o demek değil neticede, de mi?)

Örneğimiz:

Eğer Barcelona'dan FB'ye bir adam transfer edecek olsaydım, arda'yı değil, messiyi transfer ederdim. Manyak mısınız siz? İmza: Aziz Yıldırım.

Şimdi burada Aziz Bey ne demek istiyor?

a- Aziz kadın değil, adam transfer ediyor.

b- Aziz yıldırım Barcelona'dan transfer yapamayacığını belirtiyor.

c-Aziz Barcelona'yı keklemeye çalışıyor.

d- Arda ve messiye kıymet biçip, birbiri ile kıyaslıyor,.Birbirine göre pozisyonlandırıp, mertebelendiriyor veriyor.

b :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...