Jump to content

Tomurcuklanmış!

Recommended Posts

9 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

Buzul islamdan nasıl çıktım bi anlatsana ?

Sen diyorsun ki,Kuran gök sözcüğünü hem evren,hem dünya göğü anlamında kullanmıştır.Bunu kabul edince şunu da kabul etmiş oluyorsun,Kuran apaçık,anlaşılır,eksiksiz,ayrıntılı değildir.Çünkü apaçık,anlaşılır,eksiksiz,ayrıntılı olduğu söylenen Kuran göğü hem evren,hem dünya göğü anlamında kullanamaz.

Dahası var bu kabulünle,Kuranın değiştirilmesinin ve ortaya daha fazla Kuranın çıkmasının yolunu açıyorsun.

Göklerde ve yerde bulunan her canlı ve melekler, büyüklük taslamaksızın Allah'a secde ederler. Nahl 49

Gök sözcüğüne ver evren anlamını,oldumu sana evrenler.

Evrenlerde ve yerde bulunan her canlı ve melekler, büyüklük taslamaksızın Allah'a secde ederler. Nahl 49

Kuran artık çoklu evrenlerden söz ediyor ve ortaya başka bir Kuran daha çıktı.

Sen kabullerinin ve onların yol açtığı sonuçlar nedeniyle islamdan çıktın zaten,ama bağımlılığın nedeniyle duygusal yaklaşıyor,gerçekleri görmezden geliyor ve kendini müslüman sanıyorsun.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 350
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

Kuranda dinden döndü  diye öldürülür diye bir şey yok.

Bir islam düzeni kurarsan,o düzenin sürekliliğinin sağlanması ve korunması müslüman sayısıyla bağlantılı olur.Yani anlayacağın islam düzeninin temelinde müslüman vardır.Müslümanlar azalır,dinden dönenler çoğalırsa ne olur,kaçınılmaz olarak islam düzeni de yıkılır.İslam düzeninin varlığı,kelle sayısına bağlı.Dolayısıyla islam düzeninde dinden dönenler,islam düzenini korumak adına öldürülürler,öldürülmek zorundadırlar.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

kitabınızı okumuyorsunuz.

al-i imran 86

Allah, o kavme nasıl doğru yolu gösterir ki inandıktan sonra kâfir olmuştur. Halbuki onlar, Peygamberin gerçek olduğuna da tanıklık etmişlerdi, onlara apaçık deliller de gelmişti ve Allah, zâlim kavmi doğru yola sevk etmez ki.

ve kuranda kafirler ile ilgili neredeyse tüm hükümler, kafirlerin  öldürülmesi üzerinedir. hadisler de yine dinden dönenlerin öldürülmesini söyler.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

Kardeşim kur.an.in mealini geçmişte koyu Sünni iken okumuştum 

Şimdi tarafsız ve objektif olarak okuyacam

Kur.an.da dinden döneni öldürün var mı şu an tam emin değilim ama yaygın Sünni inançta dinden çıkan dalga geçen alay eden hakaret eden çocukları ile birlikte öldürülür elfaz ı küfür yani küfür sözler kitabına bakabilirsin 

Aslında mantıken öldürülmemesi lazım

Neyse bu dünyada öldürülüp öldürülmemesi önemli değil 

Dinden çıkanın ahirette cezası ne olacak acaba

Neyse o kadar çok mesele var ki Ahmet

Patinaj yapar gibi bunları konuşup konuşup bir adım yol alamıyoruz hiç 1 konuda

Sonuç muhtemelen pek çok insan en iyi ihtimalle deist oluyor

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

buzul ayet ver öldürme ile ilgili felsefe yapma

Sana islamın anlayışını,kurdurduğu düzeni,kurdurduğu düzenin temelinde nelerin olduğunu anlatıyoruz işte.

Ayrıca bir İslam düzeninde,İslamı eleştirenler,İslam karşıtlığı yapanlar,bozgunculuk yapmak,Allaha ve islam düzenine savaş açmak,islam düzenini yıkmaya çalışmak gibi gerekçelerle maide 33te geçen şu yaptırımlara çarptırılırlar.Ya elleri ayakları çaprazlama kesilir,ya çarmıha gerilirler,ya sürülürler,ya öldürülürler.Eeee tabi ortada bir islam düzeni var,o düzenin temelinde de müslüman var,islam düzeninin korunup,sürekliliğinin sağlanması da müslüman sayısına bağlı,ne yapacaksın,aykırı sesleri susturacaksın,aykırı seslerin çoğalmasına engel olacaksın ki,islam düzeni korunsun.

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, ahmet1405 yazdı:

Ateizmin bittiği sure müdessir 30 dur... günümüz için ilgili surede 30 u idrak edip gizlenenleri keşfedip kalbin müdessir 31 gibi oluyorsa ahiretini kurtardın demektir 

gerisi nin sonu "sekar" beyler 

aman dikkat 

Müdessir 31 "... İşte böyle. Allah dilediğini saptırır, dilediğini doğru yola iletir..."

Madem doğru yola girenlerde yanlış yola girenlerde onun dilemesiyle oluyor. İmtihan bunun neresinde :D 

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, teflon yazdı:

Ula ne tat meraklısıymışsın be

Teflon yazdıklarımi tepkisel okumadan anlamaya çalış ve bana bel altı vurma

Ben 45 yaşındayım bayanın ve öğretmenim yazdığım metini dikkatle okursan konunun senin kast ettiğin manada tat olmadığını anlamış olmalısın benim kast ettiğim tat şu 

Allah bana nimetler verdi ve bu nimetler için mutlu olmalıyım ona şükran duymalıyım onu sevmeliyim ve şükrediyorum da 

Ama beni saraylarda da yaşatsa sonu cehennem olacaksa sonunda yakacaksa bu duygular kalmıyor  bu verdikleri senin mutluluğunu silip götürüyor 

O manada yazdım

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Dr.AldRe yazdı:

Müdessir 31 "... İşte böyle. Allah dilediğini saptırır, dilediğini doğru yola iletir..."

Madem doğru yola girenlerde yanlış yola girenlerde onun dilemesiyle oluyor. İmtihan bunun neresinde :D 

Oooo siz buralarda mısınız daha ya ben bu konuları aştığınızı sanıyordum 

desenenize eğitime ilkokul 1 den başlayacağız ?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, ahmet1405 yazdı:

Oooo siz buralarda mısınız daha ya ben bu konuları aştığınızı sanıyordum 

desenenize eğitime ilkokul 1 den başlayacağız ?

Hadi başla artık da görelim. Zıplaya zıplaya nereye varacaksın merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, Huzurlu said:

Teflon yazdıklarımi tepkisel okumadan anlamaya çalış ve bana bel altı vurma

Ben 45 yaşındayım bayanın ve öğretmenim yazdığım metini dikkatle okursan konunun senin kast ettiğin manada tat olmadığını anlamış olmalısın benim kast ettiğim tat şu 

Allah bana nimetler verdi ve bu nimetler için mutlu olmalıyım ona şükran duymalıyım onu sevmeliyim ve şükrediyorum da 

Ama beni saraylarda da yaşatsa sonu cehennem olacaksa sonunda yakacaksa bu duygular kalmıyor  bu verdikleri senin mutluluğunu silip götürüyor 

O manada yazdım

Peki daha dikkatli olayım. Sürç-i lisan ettiysek affola.

Ama diğer yazdıklarımla ilgili fikrim değişmedi.

Sen ise buraya sorgulamaya geldiğini söylediğin halde,  iki tane şey yazınca hemen daralıyor, cevap vermekten imtina ediyorsun.

Biraz kafayı yormadan, daha derine doğru kazmadan olmaz kı bu işler..

Müslümanların-teistlerin genelinde var bu. İki tane şey yazınca hemen daralıp vakit darlığıdır alınmadır odur budur yan çiziyorlar.

Sorgulamaya mı geldin, sorgulamamaya mı..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Dr.AldRe yazdı:

Evet bu benim de sorduğum bir soru allah hidayeti ben veririm diyor o veriyor o alıyor o zaman insanların suçu ne

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Dr.AldRe said:

Hadi başla artık da görelim. Zıplaya zıplaya nereye varacaksın merak ediyorum.

Onun birşey yazacağı yok. Barutu bitti. Ya da aslında hiç yoktu zaten.

Baksana piyanist şantör gibi laga lugadan ooo aaa'dan başka tık yok adamda.

Güzel de sormuşsun halbüsü..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

A dini diyelim ki doğru din.İnanıp inanmama konusunda sınav yapılıyor,böyle bir ortam hazırlanmış adaletli olduğu söylenen bir Tanrı tarafından.

Bir kişi hangi koşullarda yaşama getirilirse getirilsin, aynı puanı alıp cehenneme gider diyorsanız,o kişi özgür istenci olmayan bir robottur.Gideceği yer önceden bellidir zaten.

Bir kişi başka koşullarda yaşama getirilip,başka puanlar alabiliyorsa,koşullara göre gideceği yer,sınav sonucu değişiyorsa da,adaletsiz bir sınav ortamı var demektir.Dolayısıyla bu Tanrı adaletli olamaz.

Ve düşünün milyarlarca kişi var.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, teflon yazdı:

Peki daha dikkatli olayım. Sürç-i lisan ettiysek affola.

Ama diğer yazdıklarımla ilgili fikrim değişmedi.

Sen ise buraya sorgulamaya geldiğini söylediğin halde,  iki tane şey yazınca hemen daralıyor, cevap vermekten imtina ediyorsun.

Biraz kafayı yormadan, daha derine doğru kazmadan olmaz kı bu işler..

Hayır hiç daralmiyorum çünkü ben Sünni müslüman değilim sizin yazdıklarınizin çoğunda sizinle hem fikirim ben buraya sizi sorgulamaya sizi müslüman yapmaya sizi inandırmaya gelmedim huzur bulacağımı bilsem toptan inkar  ederim ama inkar da edemiyorum çünkü yazdığım şeylerin olmamasını akıl mantık ve kalbim kabul etmiyor 

Benim kırıldığım sen mi başkası mı mok vs  tarzı sözler yazmış ben onlara kırıldım 

İnanç konusunda hakaret olmadıkça daralmam çünkü dinde birileri dinle alay ediyorsa orayı terk et diyor ben de inanan bir insan olduğum için hakaret alay olursa çıkmak zorunda kalırım 

Ama ben ölünce herşeyin yok ocağını hesap günü olmayacağını nasıl kabul ettiniz bunu öğrenmek için geldim 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Buzul said:

A dini diyelim ki doğru din.İnanıp inanmama konusunda sınav yapılıyor,böyle bir ortam hazırlanmış adaletli olduğu söylenen bir Tanrı tarafından.

Bir kişi hangi koşullarda yaşama getirilirse getirilsin, aynı puanı alıp cehenneme gider diyorsanız,o kişi özgür istenci olmayan bir robottur.Gideceği yer önceden bellidir zaten.

Bir kişi başka koşullarda yaşama getirilip,başka puanlar alabiliyorsa,koşullara göre gideceği yer,sınav sonucu değişiyorsa da,adaletsiz bir sınav ortamı var demektir.Dolayısıyla bu Tanrı adaletli olamaz.

Ve düşünün milyarlarca kişi var.

Budur.

Tam bu minvalde bir başlık açmıştım vakti zamanında.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...