Jump to content

Allah'tan Başka Herşeyin Bir Yaratıcısı Vardır!

Recommended Posts

Arkadaşlar yeni bir konu ile karşınızdayım.Sizlere birkaç sorum olacak ama kıvırmadan , yani biz niye soru sormuyoruz falan demeyin diyecekseniz konuya bile girmeyin...

Şimdi mesela biz elma , armut , şeftali gibi meyveler yiyoruz.Peki bunlar nasıl bizim hoşumuza gidiyor?Kendi kendine olan birşeyin bizim hoşumuza gitmesi çok zayıf bir ihitimal.Diyelim ki bir odadasın ve buranın ışığı yanıyor.Sen burdaki ışığın nasıl yandığını merak edersin.Onun bir kaynağı vardır elektrik!Peki bu Güneş bizi aydınlatıyor , ısıtıyor , gelişmemizi sağlıyor peki bunun bir kaynağı yok mu?Nasıl oluyor da tesadüfen bir güneş oluyor dünya oluyor , biz buraya geliyoruz ama nasıl geliyoruz?Neden merkürde , venüsde yaşam olmayan biryerde doğmadık?Bizi buraya kim gönderdi?Bunların yanıtını sizden almak istiyorum.Dediğim gibi kıvıran olacaksa direk çıksın konudan.Adam akıllı ve beni ezebilecek cevap varsa bekliyorum (ki benim de cevabım size her zaman hazırdır!)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi mesela biz elma , armut , şeftali gibi meyveler yiyoruz.Peki bunlar nasıl bizim hoşumuza gidiyor?Kendi kendine olan birşeyin bizim hoşumuza gitmesi çok zayıf bir ihitimal.

Zaten oyle !!

Onlarin icinden hosuna giden cinsleri secip yetistiriyorsun da ondan oyle!!

Sitelerde Paylaş

bana bir kitap söyleyin ki yazarı olmasın bir resim söleyin ki ressamı olmasın şimdi banaherpsi düzenli bir şekilde birbirine bağlı hareket eden bir evren bir zigottan büyüyüp gelişen bir insan söleyin ki yaRATICISI OLMASIN .. bu arada bu sorulara da cevap istiyorum.

musluman kardeşim konu için teşekkürler

Sitelerde Paylaş
peki ya o hoşuna giden cinsleri nerden buluyorsun pat diye gökten mi yağıyor

Gokten bir sey yagmaz,deney ile tecrube ile,ilim ile bilim ile,teknoloji ile,gubre ile,asi ile,zirai aletler ile,uygunluk ile,eleme ile vs vs

onun icin yedigi armuta bakip,yarabbim bana ne tatli armut yararttin demek az biraz ahmakliktir

Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar yeni bir konu ile karşınızdayım.Sizlere birkaç sorum olacak ama kıvırmadan , yani biz niye soru sormuyoruz falan demeyin diyecekseniz konuya bile girmeyin...

Şimdi mesela biz elma , armut , şeftali gibi meyveler yiyoruz.Peki bunlar nasıl bizim hoşumuza gidiyor?Kendi kendine olan birşeyin bizim hoşumuza gitmesi çok zayıf bir ihitimal.Diyelim ki bir odadasın ve buranın ışığı yanıyor.Sen burdaki ışığın nasıl yandığını merak edersin.Onun bir kaynağı vardır elektrik!Peki bu Güneş bizi aydınlatıyor , ısıtıyor , gelişmemizi sağlıyor peki bunun bir kaynağı yok mu?Nasıl oluyor da tesadüfen bir güneş oluyor dünya oluyor , biz buraya geliyoruz ama nasıl geliyoruz?Neden merkürde , venüsde yaşam olmayan biryerde doğmadık?Bizi buraya kim gönderdi?Bunların yanıtını sizden almak istiyorum.Dediğim gibi kıvıran olacaksa direk çıksın konudan.Adam akıllı ve beni ezebilecek cevap varsa bekliyorum (ki benim de cevabım size her zaman hazırdır!)

bu kadar mükemmel (aslında değildir) şeyler var şu evrende..

demek ki bunların bir yaratıcısı vardır..

bu allahtır..(zeus, frapmi, teresu değil allah)

ikinci ve üçüncü paragraflar sizin kabulünüz..

bu kadar yaratıcı bir gücü yaratan neden olmasın..

ya da gücü yaratanıda yaratan..

sonsuza kadar yazayım mı..

biraz düşün bakalım ne çıkacak ortaya..

Sitelerde Paylaş

Biraz kendinizi geliştirin yaw

Felsefe okuyun, bilimsel yayınları okuyun sonra ne bileyim gazali okuyun

Böyle ilkokul seviyesinde yazılar yazmayın

tarihinde DeHRi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bana bir kitap söyleyin ki yazarı olmasın bir resim söleyin ki ressamı olmasın şimdi banaherpsi düzenli bir şekilde birbirine bağlı hareket eden bir evren bir zigottan büyüyüp gelişen bir insan söleyin ki yaRATICISI OLMASIN .. bu arada bu sorulara da cevap istiyorum.

musluman kardeşim konu için teşekkürler

bana bir yazar soyleyin ki yaraticisi olmasin,

bana bir ressam soyleyin ki yaraticisi olmasin

bana bir sarki soyleyin icinde ninni olmasin !

Sitelerde Paylaş

Gokten bir sey yagmaz,deney ile tecrube ile,ilim ile bilim ile,teknoloji ile,gubre ile,asi ile,zirai aletler ile,uygunluk ile,eleme ile vs vs

onun icin yedigi armuta bakip,yarabbim bana ne tatli armut yararttin demek az biraz ahmakliktir

Peki Allah bize su göndermeyince ne yapabiliyoruz?Hatırlıyosan Ankarada susuzluk vardı ve kimse su üretemedi.Hadi üretselerdi ya ilimle bilimle?

Sitelerde Paylaş
Diyelim ki bir odadasın ve buranın ışığı yanıyor.Sen burdaki ışığın nasıl yandığını merak edersin.Onun bir kaynağı vardır elektrik!Peki bu Güneş bizi aydınlatıyor , ısıtıyor , gelişmemizi sağlıyor peki bunun bir kaynağı yok mu?Nasıl oluyor da tesadüfen bir güneş oluyor dünya oluyor , biz buraya geliyoruz ama nasıl geliyoruz?Neden merkürde , venüsde yaşam olmayan biryerde doğmadık?Bizi buraya kim gönderdi?Bunların yanıtını sizden almak istiyorum.Dediğim gibi kıvıran olacaksa direk çıksın konudan.Adam akıllı ve beni ezebilecek cevap varsa bekliyorum (ki benim de cevabım size her zaman hazırdır!)

Selamun aleyküm kardeşim. Çok isabetli bir konuya dikkat çekmişsin. Ancak ateistlerden kıvırmadan bir cevap beklemek, beyhude bir beklentidir. Ben Türk Dil Kurumuna bir öneride bulunacağım. Kıvırmak ve ateizm kelimeleri eşanlamlı seçilebilir. Mademki evrim ve cansızdan canlı oluşma diye kavramlar var, bizim enayi yerine konmuş ateist kardeşlerimiz, jüpiterde neden yaşam olmadığını , neden o ortama uygun canlılar oluşmadığını açıklamak için kıvırma sanatının zirvesine çıkarlar.

O yüzden ateistlere daha basit sorular soralımki, psikolojileri bozulmasın.

Sitelerde Paylaş
bu kadar mükemmel (aslında değildir) şeyler var şu evrende..

demek ki bunların bir yaratıcısı vardır..

bu allahtır..(zeus, frapmi, teresu değil allah)

ikinci ve üçüncü paragraflar sizin kabulünüz..

bu kadar yaratıcı bir gücü yaratan neden olmasın..

ya da gücü yaratanıda yaratan..

sonsuza kadar yazayım mı..

biraz düşün bakalım ne çıkacak ortaya..

Yaratanın yaratanının yaratanı olarak düşünürsek sen haklı çıkarsın ancak bu iş böyle değil.Bunu ne ben bilirim ne sen ne de bir başkası buna insan beyninin gücü yetmez...

Sitelerde Paylaş

Müslüman80 sen galiba ilk varlık nereden geldi ya da öyle birşey var mı diye merak ediyorsun..Bunun cevabını bilen kimsenin olduğunu sanmıyorum sen de dahil..Zaten herkesin merak ettiği de bu.Buradakilerin bilmesini beklemen de doğru olmaz zaten.Sen peygamberinin söylediklerini doğru sayıyorsun ama o söylediklerinin çelişkilerle dolu olduğu kanıtlanmış olduğuna göre bu yanlış,gerçeği bulamadın diye illa ki birisinin söylediğine inanmak mecburiyeti de yok zaten.Araştırmalar bunun için var,gerçeği bulmak için.

Bir de tesadüf kelimesinin manasını galiba sebepsiz olarak algılıyorsun

tesadüf: Yalnız ihtimallere bağlı olduğu düşünülen olayların kesin olmayan, değişebilen sebebi

yani sebepsiz birşey var diyen yok.

tarihinde gercekisim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Selamun aleyküm kardeşim. Çok isabetli bir konuya dikkat çekmişsin. Ancak ateistlerden kıvırmadan bir cevap beklemek, beyhude bir beklentidir. Ben Türk Dil Kurumuna bir öneride bulunacağım. Kıvırmak ve ateizm kelimeleri eşanlamlı seçilebilir. Mademki evrim ve cansızdan canlı oluşma diye kavramlar var, bizim enayi yerine konmuş ateist kardeşlerimiz, jüpiterde neden yaşam olmadığını , neden o ortama uygun canlılar oluşmadığını açıklamak için kıvırma sanatının zirvesine çıkarlar.

O yüzden ateistlere daha basit sorular soralımki, psikolojileri bozulmasın.

Aleyküm Selam kardeşim.Çok haklısın bence , ama bunu daha öncede belirttiğim gibi Allah onların kalp gözlerini kapamıştır , ne desek boş artık.Cehennemde yansınlar bırak.

Sitelerde Paylaş
Şimdi mesela biz elma , armut , şeftali gibi meyveler yiyoruz.Peki bunlar nasıl bizim hoşumuza gidiyor?Kendi kendine olan birşeyin bizim hoşumuza gitmesi çok zayıf bir ihitimal.

Hiçbirşeyin kendi kendine oluştuğu yok, sana tavsiyem lisede anlatılan biyolojiden başla.

Eminim ilkokula falan gidiyorsundur, liseye hazırlık olur hem.

Diyelim ki bir odadasın ve buranın ışığı yanıyor.Sen burdaki ışığın nasıl yandığını merak edersin.Onun bir kaynağı vardır elektrik!Peki bu Güneş bizi aydınlatıyor , ısıtıyor , gelişmemizi sağlıyor peki bunun bir kaynağı yok mu

Kaynağı olmaz mı tabiyiki var.Ama senin elini kaldırıp wikipedia'ya bakacağın yok.

Güneş nedir?

Neden merkürde , venüsde yaşam olmayan biryerde doğmadık?Bizi buraya kim gönderdi?

"Yaşam olmayan biryerde doğmak" bu yalnızca cahil müslümanların sözü olabilir.

Hiçbir gelişme yok...Yazık...

Sitelerde Paylaş

Peki Allah bize su göndermeyince ne yapabiliyoruz?Hatırlıyosan Ankarada susuzluk vardı ve kimse su üretemedi.Hadi üretselerdi ya ilimle bilimle?

israil gibi deniz suyunu filtre edip kullan efendim,musluman ulkesin diye geri kalman sart mi??

Sitelerde Paylaş

Burda sormus oldugun sorularin cevaplari cok basit cevaplar. Bildigimiz gercekler --> madde, enerji. Surdan baslayalim, herseyin bir cekim kuvveti vardir. Cekim kuvveti olmadan bütün evrendeki sistemin calismasi zaten imkansizdir. Hersey birbirine baglidir. Hersey birbirinden bagimlidir. En ufak partikellerden, gezegenlere kadar büyük bir cekim gücü hakimdir. Günesin icinde durmadan belli kimyasal reaksiyonlar gerceklesmekte ve bu reaksiyonlar dünyadaki yasamin ana kaynagidir. Ordan bize gelen enerji sayesinde (bunlarin detaylarina inmiycem). Elma, armut, agac diye tabir ettigin seyler bizim icin özel yaratilmis nesneler degildir. Ve illa ki herseyin bir yaraticisi, yapani olmak zorunda midir? Bizim bu dogada yiyebilecegimiz seyler vardir, faydalanamayacagimiz seyler vardir. Sen gidip de bir agacin yapraklarini, ot ya da dogadaki nice seylerden beslenemezsin, zehirlenirsin. Bunlar senin icin özel yaratildi diye birsey yok, cok sacma ve sig bir düsünme tarzidir bu. Senin bedenin icin gerekli vitamin ve minerallerin dogada var olmasi gereklidir zaten. Onlar olmasaydi biz de olmazdik, cünkü bizi yapan elementler zaten bunlardir.

Sana tavsiyem bu tip sorularla allahi ispatlamaya calismadan önce neyden yapildigini ögren, kendi anatomini, islevlerini arastir.

Sitelerde Paylaş

Musluman80

yazdigin yazinin icinde en cok gulduklerimi assagida isaretledim. Bi alemsin. Beni guldurdun, Allahta seni guldurur insaallah.

Şimdi mesela biz elma , armut , şeftali gibi meyveler yiyoruz.Peki bunlar nasıl bizim hoşumuza gidiyor?Kendi kendine olan birşeyin bizim hoşumuza gitmesi çok zayıf bir ihitimal.Diyelim ki bir odadasın ve buranın ışığı yanıyor.Sen burdaki ışığın nasıl yandığını merak edersin.Onun bir kaynağı vardır elektrik!Peki bu Güneş bizi aydınlatıyor , ısıtıyor , gelişmemizi sağlıyor peki bunun bir kaynağı yok mu?Nasıl oluyor da tesadüfen bir güneş oluyor dünya oluyor , biz buraya geliyoruz ama nasıl geliyoruz?

Neden merkürde , venüsde yaşam olmayan biryerde doğmadık?

Bizi buraya kim gönderdi?Bunların yanıtını sizden almak istiyorum.Dediğim gibi kıvıran olacaksa direk çıksın konudan.Adam akıllı ve beni ezebilecek cevap varsa bekliyorum (ki benim de cevabım size her zaman hazırdır!)

Bu sorulardan sonra ben pes ediyorum Musluman80. Yas kac?

:unsure:

Sitelerde Paylaş
Hiçbirşeyin kendi kendine oluştuğu yok, sana tavsiyem lisede anlatılan biyolojiden başla.

Eminim ilkokula falan gidiyorsundur, liseye hazırlık olur hem.

Kaynağı olmaz mı tabiyiki var.Ama senin elini kaldırıp wikipedia'ya bakacağın yok.

Güneş nedir?

"Yaşam olmayan biryerde doğmak" bu yalnızca cahil müslümanların sözü olabilir.

Hiçbir gelişme yok...Yazık...

1)Kendi kendine oluştuğunu ispatla bana kısa laflarla geçiştirme.

2)He baktım wikipedia ya ama senin mantığınla uyuşan bişey göremedim :D

3)Bak yine aynısı , net bir cevap vermiyosunuz cahillerin sözüdür gibi geçiştirmelerle uğraşıyorsunuz ya...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...