Jump to content

Ateist olduğumu öğrenen müslüman arkadaşımın tepkisi

Recommended Posts

• İleti 105
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir arkadaşım demişti benim verdiğim kitapları okumamalıymış... Ben ateistim ya bende varolan kitaplar ya da önerdiğim kitaplar tehlikeliymiş.. Bu laf üzerine tam ilmihal namaz hocasını arkadaşın neresine bahşedeceğimi bilemedim.

Sitelerde Paylaş

Bir arkadaşım demişti benim verdiğim kitapları okumamalıymış... Ben ateistim ya bende varolan kitaplar ya da önerdiğim kitaplar tehlikeliymiş.. Bu laf üzerine tam ilmihal namaz hocasını arkadaşın neresine bahşedeceğimi bilemedim.

Valla ben müslümanlara kuran okuyun diyorum.Ona da itiraz etmezler herhalde.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Valla ben müslümanlara kuran okuyun diyorum.Ona da itiraz etmezler herhalde.

ne garip di mi okunan aynı ama kimi içinde birşeyler buluor, kendi içindeki özü farkediyor, kimide o özü içinden atmaya çalışıyor :) ilaç aynı etki farklı :)

tarihinde BilgeYoda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Erken konuşmuşsun sensey, yine erken konuşuyor olmayasın :)

gidip ona konuşmuyorum o yüzden chekirge :) birde bakarsan profilimde yazdım agnostiğim ama islama yakın agnostiğim diye :)

tarihinde BilgeYoda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O zaman aynı durumda sayılabiliriz, ama ben agnostiğe daha yakınım sanırım :)

En kızdığım şey insanları sınıflandırmaktır aslında :)

insanlar kendini sınıflandırır aslında istemedende olsa :) hiçbirşey düşünmüyorsan bilmiyorsun demektir agnostik olursun :D

birşey düşünüp ikilemde isen yine agnostiksindir ama birine yakınsındır :) (agnostizm akımını ortaya atan sınıfsızlığı ortadan kaldırmış bir nevi yani :) )

Sitelerde Paylaş

söylemiştim evet şimdi de islama dönmeye başladığımı söyleme vaktim geldi :)

Hadisleri inkar ettiğini ve kuranı çok farklı yorumladığını da söylemeyi unutma oldu mu?

Bu sefer elini tutmamayı bırak, büyük ihtimal senle arkadaşlığı kesecekler :)

Sitelerde Paylaş

Hadisleri inkar ettiğini ve kuranı çok farklı yorumladığını da söylemeyi unutma oldu mu?

Bu sefer elini tutmamayı bırak, büyük ihtimal senle arkadaşlığı kesecekler :)

yoo söylediğim arkadaşlarım var, oturup tartıştıklarım var.

hadislerin saçma olduğunu bende kabul ediyorum diyen var.

arkadaşlığını kesen yok benim senin gibi sahte arkadaşlıklarım yoktur belkide he :D

o arkadaşıma söylemedim daha ama :)

aaa sen benim yeni düşüncelerimle ilgilenmeye başlamışsın, halbuki ben seni eskide kalmış sanıyordum.. gerici seni canım canım canım nede yakışıyor gericilik :D

Sitelerde Paylaş

yoo söylediğim arkadaşlarım var, oturup tartıştıklarım var.

hadislerin saçma olduğunu bende kabul ediyorum diyen var.

arkadaşlığını kesen yok benim senin gibi sahte arkadaşlıklarım yoktur belkide he :D

o arkadaşıma söylemedim daha ama :)

aaa sen benim yeni düşüncelerimle ilgilenmeye başlamışsın, halbuki ben seni eskide kalmış sanıyordum.. gerici seni canım canım canım nede yakışıyor gericilik :D

Ne kadar kompleksli bir tipsin ya hayret bişey hasta mıdır nedir. İşin gücün laf sokmaya çalışmak aklın sıra :)

Sitelerde Paylaş

Ne kadar kompleksli bir tipsin ya hayret bişey hasta mıdır nedir. İşin gücün laf sokmaya çalışmak aklın sıra :)

aklım sıra :) sende aklın sıra sok bir laf(ki yaptın ona benzer birşey kaldıramadın söylediğim şeyi, up up up çektin yukarı eski iletilerimi, onada cevap aldın kendi koplekslerini geçip bana dedin kompleksli :) )

eee daha daha nasılsın B)

Sitelerde Paylaş

söylemiştim evet şimdi de islama dönmeye başladığımı söyleme vaktim geldi :)

Sizin gibi temelsiz dinsizleşenlerin dinsiz kalmaması, islama dönmesi dinsiz camiası için daha hayırlıdır.

Hayırlı islamlar dileyelim size. Dansöz müslüman kesiminde yerinizi almışsınız gerçi.

Sitelerde Paylaş

liberal(özgür) düşünce demişsin..

özgür olmak gerektiğini savunmak bile bir kalıba girmek değilmidir??

özgür olmayı istemeyenler, özgür olduklarında kendilerini bir kalıp içinde hissetmezler mi??

ki her insan neye inanırsa inansın özgürdür hal ve hareketlerinde...yanlızca sonuçlarına katlanır ve sonuçlarını bilmeside özgür olmadığını göstermez...

Bir kalıba girmektir ama girilen kalıp en doğru kalıptır. Özgürlük kişilerin ne arzularsa yapması değildir diğer kişilerin kişisel hak ve özgürlüğüne zarar veren özgürlük özgürlük değidlir

liberal düşünce demek insanların kişisel hak ve özgürlüklerine tam serbestliği içerir bir siyasi görüş ideolojiden ziyade as olan insanların refahı mutluluğudur hiçbir ideoloji insanların refahından önemli değildir liberallerin ideolojisi yalnızca özgürlüktür

Sitelerde Paylaş

ben yodanın ne zaman müslüman ne zaman ateist ne zaman agnostik sonra tekrardan ne zaman müslüman olduğunu anlamadım

yılan hikayesi gibi valla :D

bir orda bir burda yarın deist veya panteist olarak gelmesini bekliyorum onlara hiç dokanmadı çünkü :D

Sitelerde Paylaş

ben yodanın ne zaman müslüman ne zaman ateist ne zaman agnostik sonra tekrardan ne zaman müslüman olduğunu anlamadım

yılan hikayesi gibi valla :D

bir orda bir burda yarın deist veya panteist olarak gelmesini bekliyorum onlara hiç dokanmadı çünkü :D

Kısaca müslüman deniyor böyle insanlara.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...